Для чого НЕ годиться християнство

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Для чого НЕ годиться християнство

Повідомлення ShMariam » 07 вересня 2012, 23:31

Вразила стаття: http://www.credo-ua.org/2012/01/57082

На сайті викликала бурхливі дискусії, пропоную обговорити тут. :wink: Щось важко говорити про перший пункт, я в політиці не дуже... Думаю що те, що підходить для якогось одного народу в певний період не підійде при інших обставинах.
Відносно всіх інших пунктів, абсолютно згодна з автором - християнство (справжнє) є хресною дорогою по суті, є війною, де найбільше ран дістають найактивніші і воно не є комфортним в принципі. Веде до самовдосконалення, але не може розлядатися як засіб, бо кінцева мета - НЕ я (самовдосконалення). Хто вивчав життя святих, той знає, скільки вони страждали через віру - часто мучені не катами, а диявольськими спокусами. Спокуси, сумніви та інші проблеми зростають в міру того, як людина наближається до Бога. "Я приніс не мир, а меч"... Я не заперечую - що бути з Христом не є радістю. Це радість, але й біль, і проблеми одночасно.
Сподобалося: "Бути християнином – це як бути закоханим. Або поетом." Скажу більше. Бути християнином - це ВЧИТИСЯ бути закоханим, коли вже НЕ ВІДЧУВАЄШ ніякої закоханості. Так і народжується любов, чи не так?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Для чого НЕ годиться християнство

Повідомлення о.Олег » 08 вересня 2012, 08:28

ShMariam писав:Вразила стаття: http://www.credo-ua.org/2012/01/57082

перепрошую - в мене цей сайт відкривається на якусь мить і пропадає, тому копіюю сюди (надіюсь - всю статтю)
..Для чого НЕ годиться християнство

Як про Бога, так і про християнство буває легше сказати, чим це «не є», аніж «що це таке».

Дніпропетровська письменниця Ольга Чигиринська, співавтор книжки «Християнство: складні питання», виклала свої застереження для тих, хто зважується наблизитися до християнства впритул. Хто пробує вхопити рукою проводи високої напруги…

1. Християнство не годиться для державної або національної ідеології.

Як то кажуть, перевірено століттями. І взагалі воно не годиться на роль ідеології, оскільки будь-яка ідеологія незмірно вужча, тісніша, замкненіша. Ризи Христові не можна перекроювати на знамена. Якщо ти потребуєш національної ідеї, маршової пісні, і щоб у колону по чотири, і щоби стіни тремтіли від «Ура!!!» – друже, тобі не сюди.



Я не виключаю варіанту, за якого саме віра виведе твій народ із біди. Наприклад, у XVII столітті поляки вже майже зовсім було лягли під шведів, але тут раптом спротивився Ясногірський монастир, і поляки очуняли. Або – історія Жанни… Буває, що Бог чомусь вирішує посміхнутися якійсь нації саме як нації.


" Християнство – не НЛП, не лайф-коучінг і не Карнегі

Але якщо ти розраховуєш, що ця посмішка буде саме для твого народу… Друже, тобі точно не сюди.

2. Християнство не годиться як засіб зробити своє особисте життя кращим, підвищити його якість і т.д.

Християнство – не НЛП, не лайф-коучінг і не Карнегі.

Я не виключаю варіанту, що саме віра витягне тебе з лайна. Таке з людьми трапляється, і частенько. Але при цьому я даю стовідсоткову гарантію, що попереду буде ще одна купа, причому її розміри і смердючість будуть напряму пов’язані з глибиною твоєї віри: своїх вибраних Бог випробовує не на жарт.

Ні, звичайно, можна залишатися на рівні «Халєлюя, Ісус любить вас!» Ручки догори і скакати радісно під музичку. Багато хто так і робить. Роками. Нема питань. Якщо тебе влаштовує роль вічного немовляти в Христі – ну то вперед.


" Бути християнином – це як бути закоханим або поетом

Якщо ж ти почнеш зростати у Христі – якість свого персонального життя погіршуватиметься, I guarantee it. Для тебе виявляться закритими чимало шляхів покращити життя «прямщаз». Зрештою, якщо в тебе ще залишилися ілюзії, то почитай-таки Євангеліє і замислись над тим, як погано кінчили всі його автори і головний герой.



Тобі воно треба?

3. Християнство не годиться як спосіб позбутися сумнівів, набути душевний спокій, загоїти рани тощо.

Друже, з цим прямуй до психотерапевта, однозначно, і посилай подалі всіх, хто заводить пісню «Христос – найкращий психотерапевт». Христос – НЕ психотерапевт. Він – Відкупитель. Він відпустить твої гріхи, а не лікуватиме від неврозу.



Звісно, я не виключаю варіанту, що саме у християнстві раптом знайдеться саме той вітамін, якого тобі так бракувало. Скажімо, екзистенційна криза хоп – і зникне. Але, по-перше, гарантувати цього не можна. А по-друге, можна гарантувати, що все буде навпаки. Ну, мине те, що в тебе зараз болить. Якщо залишишся на рівні «халєлюя» – може, й біль не повернеться. Але якщо бодай трохи просунешся – все, амба. Тебе мучитиме невідповідність новим ідеалам – і тебе самого, і довколишніх. Це як мінімум. Щоправда, муки чергуватимуться з короткими моментами всеохопної радості. Ключове слово тут – короткими. Чи ти, може, гадаєш, що як навчишся бачити свою душу, то відкриєш у ній квітучий сад? Ти відкриєш там багато смердючих куп. Певну частину, звісна річ, можеш зуміти вичистити за життя. Якщо пощастить. Бо нові купи наваляться так само швидко, як швидко будеш чистити. Може, краще жити, просто нічого про це не знаючи?

4. Християнство не годиться як спосіб «стати кращим», виховати силу характеру, розвинути емпатію або ще щось, що там у твоєму списку марень про себе, хорошого.

Так, не виключено, що раптом у тебе це вийде. Траплялося, і не раз. Однак закавика є: люди, які реально стають кращими, геть не відчувають, що вони стали кращі. Навпаки, їхня власна думка про себе сильно погіршується. Чим далі, тим більше їм видається, що оцю особистість, на цей актуальний момент наявну, милосердніше всього буде швиденько закопати…


" Якщо твоя мета – самовдосконалення, а не Бог, то якийсь там шаолінь тобі допоможе краще

Більше того, якщо ти реально просунешся в напрямку виховання себе на хорошого, то можеш перетворитися на такого доброчесного долдона, що нормальна людина, на тебе дивлячись, подумає: ой, друже, краще б уже ти залишався нормальним грішником.

Коротше кажучи, якщо твоя мета – самовдосконалення, а не Бог, то якийсь там шаолінь тобі допоможе краще.

…Тут можна піднести руку і запитати – а позитив якийсь існує, га?

Чесно відповім: друже, не знаю.

Бути християнином – це як бути закоханим. Або поетом. Великий ризик, маленький профіт. Ніхто не гарантує, що закохаєшся в хорошу людину. Або станеш хорошим поетом. Ніхто не гарантує, що тебе полюблять у відповідь – чи твій коханий, чи публіка…

Але чому ж тоді люди закохуються і пишуть вірші?

Ти будеш причетний до Любові й Краси. Це справедливо і для християнина, і для закоханого, і для поета.



А що ця причетність тобі дасть… цілком можливо, що самі лишень страждання. Ти страждатимеш, як страждає на наших вулицях людина з хорошим музичним смаком, коли звідусіль гримить попса. Як художник, який відчуває своє безсилля перед невимовною красою, намагається перенести її в малюнок, а потім рве і нищить свої недолугі роботи… Як лікар перед невиліковною хворобою. Хіба кого в такій ситуації сильно втішає те, що він – хороший лікар, художник або музикант?

Ні. От і ти не зможеш. Ти будеш причетний до Любові й Краси – але не володітимеш ними, і не зможеш навіть перебувати з ними постійно поруч, завжди їх споглядати. Можливо, колись – по смерті, після довгих болісних зусиль. І швидше за все – тільки по смерті. А за життя – ти бігтимеш за райдугою, тебе вважатимуть ідіотом і тикатимуть у тебе пальцем.

Подумай ще раз, чи воно тобі треба. Доки ти ще в це не встряг, доки не відчув цієї причетності, доки ще можеш сприймати християнство як «систему», конструкцію, гасла, знамена, поклони.

Якщо ти в це втягнешся – тобі хана. Уже й захочеш на все плюнути, покинути, розвернутися й піти – а не зможеш.

Такі справи.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Для чого НЕ годиться християнство

Повідомлення Just_me » 08 вересня 2012, 10:46

Пригадую, давно читала цю статтю. Вважаю, що християнство - це самозречення. Декілька днів тому довелося мені знайти відповідь на нещодавно поставлене запитання в іншій темі, чому добре виховані (читай: християнські) люди нечасто вирощують подібних собі. Але в контексті даної теми це теж пасує, тому скажу тут. Відповідь зовсім випадково знайшла для себе у коротенькій притчі:
Суфія на ім'я Увей якось запитали:

- Що дала тобі благодать? Він відповів:

-Прокидаючись вранці, я відчуваю себе як людина, яка не впевнена, що доживе до вечора.

- Але так може сказати кожен!

-Так, - відповів Увей, - це знають всі. Але не всі це відчувають.

Християнство не додає людині щастя, ні радості, ні успіху, ні впевненості - нічого із того, що дає людині можливість розвиватися, прагнути, досягати. Але дає хитку надію на вічність у Небі - те, про чого не відчувають інші. І тут ще один вислів спадає мені на думку: Християнин має залишаться завжди радісним, бо пам"ятає про вічну винагороду.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Для чого НЕ годиться християнство

Повідомлення andrey s. » 08 вересня 2012, 14:31

Слава Ісусу Христу!
Почув думки які у статті... , і нічого по суті мені сказати. Тобто можу лиш констатувати що вони частково мені знайомі, тобто скоріш памятаються. Я приймаю таке як слабкість.., яка просто є (тобто без якісного оцінювання ), яка навіть мусить бути. Так, те що стається від Господа - дивне в очах наших. І ні автору статті, включно зі всіма нами, ніколи не зрозуміти "для чого Не годиться Християнство". Бо ставлячи так запитання чи розглядаючи його в такій площині ми сильно обмежуєм (шкодимо ) себе (звісно якщо тільки на цьому зупинимся, якщо це стане "вершиною " ) , закриваєм двері перед Господом. Цим ми своїми кволими і смертними мозгами обмежуєм Господа, Господа у Якого кожен Християнин Зодягнувся й чиєю Дорогою прямуєм до Бога. Та звідки тобі людино знати ; "для чого не годиться Христос" ?
Розумієте, вся справа у тому що ми собі малюєм щось, очікуєм, але не Миру насамперед. Тобто думаєм про той Мир, але прагнення Його не на першому місці.
В статті мені не сподобалось (тобто скоріш мені просто шкода що так ) що автор дозволяє собі (це важливий момент : Дозволяє Собі ) оцінювати інших в досить небеспечний для себе спосіб. Пишу це саме так.., бо я читаючи статтю пропускаю її через себе, через своє сприйняття, а від так воно може торкнутись і моєї Душі. Тому я собі не дозволю так сприймати написане і просто говорю це в голос.
І якщо коротко і на завершення, то на мою думку проблема у тому; ми дивимся на інших людей і цим закриваєм собі Господа, очі не бачать і вуха не чують . Взагалі ми покликані бачити інших людей, Любити ближніх. Але якраз це і має відкривати нам Господа, але чомусь намір нашого споглядання часто не є таким який принесе Такий плід, плід Любові . Але.., парадокс.., але саме так, Він ЇЇ , Любов, і Породжує. І зокрема ця стаття може мати такий самий ефект, про намір написання я не знаю..він мені не відомий. Знаю точно що тільки Бог може з "каки" зробити "цюцю" :wink: :oops: , але далі ми мусим дивитись щоб "цюця" не потрапила в "каку", і мудро коли у цьому труді призиваєм саме Господа в поміч.
Якщо виразитись так як я зазвичай балакаю..., то це все (думки зі статті) є просто спокусою, спокусою яка можливо навіть мусить прийти.., але водночас спокусою яку ми з Божою поміччю маєм подолати і прямувати ДАЛІ, шукаючи Божої Волі і не звертаючи увагу на скиглиння чогось там у свому нутрі. Полюбити себе..., це не справа одного дня чи року, і нагорода за ці труди є реальна і вже тут, тут на землі грішній, проклятій через наш гріх. Землі яка разом з нами очищується і стає Доброю через Відкуплення , через моє каяття чи жаль. Так, я у це Вірю й частково можу свідчити що справді, коли вже цього торкнувся..то все решта є просто тьмянним. Але прямуєш далі тому..., що відмовлятись просто тупо :pardon: . Я згоден повністю, мене цілком влаштовує, коли одну мить Соопричастя я проміняю на роки тернистого Шляху (хоч Бога боюсь щоб казати за якісь терени у свому житті, я тих "теренів " ще не відчував щоб біткатись тут перед Вами показуючи себе, і розумію я це у порівнянні з Тими Хто справді відчув, Святими ). Просто я тією "мікро - миттю" буду Жити роки, роки коли буду прямувати Цим Шляхом, який буде........, а це вже любі друзі :) .., залежить від моєї Віри, Надії і Любові :wink: .
Тому я не парюсь і не відволікаюсь на красивонаписану і дуже знайому ......, мені це дано щоб я став блищим до Бога, а за решту людей я не знаю :pardon: .
І так, для роздумів: Якщо людині вистачає просто "підглянути" чи "підслухати", просто побачити здаля чи просто почути за Неї від когось, ту Красу і Світло Яке Від Бога, і Це їй Дає сили ЖИТИ, то якою Великою Нагородою є стати частиною Цього? Га?? :)

І звичайно...я за себе і при цьому не озираюсь по сторонах на інших, оцінюючи їх.., ні я просто прагну Царства Небесного і Христос у цьому прагненні Є Дорогою для всіх потребуючих. Добре від Бога, Спасіння через Хреста, Сина Божого.
Так, не слухайте чиюсь думку (насамперед мою )...краще попросіть Бога щоб зрозуміти Його Намір що до Вас конкретно, бо тільки Він може зробити ярмо Любим і тягар Легким..., і для мене це не просто гарні слова, я у Це Вірю.
Тому і Дух Святий є конче необхідним, бо дивне в очах наших стає Вірою яка може гору здвинути.
Дякую :Rose:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Для чого НЕ годиться християнство

Повідомлення kristik » 08 вересня 2012, 17:27

Для чого НЕ годиться християнство?
Може я чогось не зрозуміла або вірніше не зрозуміла, що хотіла сказати цією статею автор. Але моя думка така: не годиться християнинові писати такі речі! Іншими словами я прочитала в підтексті для чого не потрібен Бог? А хіба Бог не потрібен?
Господь потрібен всім народам, у всіх життєвих сверах, в тому числі в політиці, бо як то кажуть: "без Бога ні до порога"! Тобто християнство годиться для всього, я б сказала воно є життєво необхідним для тих хто хоче жити з Богом?
П.С. Можливо я таки неправильно зрозуміла цю статтю і хтось зможе і захоче її розтолкувати?
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Для чого НЕ годиться християнство

Повідомлення ShMariam » 08 вересня 2012, 17:39

kristik писав:П.С. Можливо я таки неправильно зрозуміла цю статтю і хтось зможе і захоче її розтолкувати?
Ось відповідь:
andrey s. писав:Я згоден повністю, мене цілком влаштовує, коли одну мить Соопричастя я проміняю на роки тернистого Шляху
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Для чого НЕ годиться християнство

Повідомлення ShMariam » 08 вересня 2012, 17:42

Чи треба детальніше?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Для чого НЕ годиться християнство

Повідомлення kristik » 08 вересня 2012, 17:44

ShMariam писав:Чи треба детальніше?


Якщо можна, бо я таки до кінця не розумію. :pardon:
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Для чого НЕ годиться християнство

Повідомлення Just_me » 08 вересня 2012, 18:18

kristik писав: я таки до кінця не розумію

Очевидно, Маріанна про те, що християнство не означає "щастя". Це швидше означає "терпіння", яке християнин згоден перенести заради вічної радості.
Стаття говорить про те, що людина не може шукати в християнстві прибіжища від усіх земних бід чи виправлення своїх комплексів. При тому християнство не = Бог, лише віра в правдивого Бога. А віра в правдивого Бога не гарантує людині профіту.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Для чого НЕ годиться християнство

Повідомлення ShMariam » 08 вересня 2012, 18:30

Суть статті в двох словах - сповідування християнства приносить багато страждань, проблем. Віра (і Бог) не може бути засобом для досягнення чого-небудь окрім наближення до Бога.

Мета статті - виклик кожному християнину, щоб сказав собі те, що вище написав Андрій:
andrey s. писав:Я згоден повністю, мене цілком влаштовує, коли одну мить Соопричастя я проміняю на роки тернистого Шляху


Також метою було показати неприємну сторону віри. Бо приємну і так всі знають - віра дійсно приносить радість, тільки.... та радість базується виключно на вірі. Тобто не можливо тішитися ні молитвою, ні св. Причастям, якщо би в це не вірив. В житті Святих наступали моменти, коли добрі вчинки, молитви, св. Тайни не приносили більше радості, але було чимало страждань, диявол мучив... А св. о. Піо казав, що чим більше любиш Бога, тим менше це відчуваєш... Хто читав "Історію однієї душі" св.Терези, то знає, наскільки... світлою була книжка. Стільки позитиву! Але її життя було саме таким, як описано в статті: спочатку скрупули, потім всі страждання монастирського життя, потім ще особливі спокуси проти віри і смерть через те ж мостирське життя. Їй лишалося тільки одне - віра.
andrey s. писав:Якщо виразитись так як я зазвичай балакаю..., то це все (думки зі статті) є просто спокусою, спокусою яка можливо навіть мусить прийти.
О ні - точно навпаки. Мета статті - натиснути на честолюбство (чи то на гордість, що є в кожній людині?), щоб читач захотів йти важкою тернистою дорогою (яка, можливо, доведе до пекла), бо ризик, подвиги - це круто. А якими словами він це описує! Поет, закоханий...

І, зрештою, знайдеться багато людей, які не сприймуть статтю. Значить Бог їх береже. Хочу позаздрити, але це гріх. :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Для чого НЕ годиться християнство

Повідомлення andrey s. » 08 вересня 2012, 19:07

Народе, та стаття як стаття і є нормальним що розумієм ми кожен по свому. Навіть якщо словесно щось нам є знайоме, то повірте, це далеко не значить що ми розуміємо що в ті слова вкладує автор, Маріанна, Христина, Оля чи я смертний :) . Про наміри при написанні тої статті....., я не знаю. Не знаю що хотів сказати автор, чи це скиглиння, чи намагання пробудити щось у комусь, то все відносно, вибирайте кому що подобається. І мені наприклад не так важливо зрозуміти автора, краще споглядати свої відчуття при прочитанні і сппитати себе, якщо це ранило, то чому це сталось ?
Олю, розумієш, я вважаю, що існує невідповідність тому відчуттю Щастя. І взагалі, ті відчуття, як наприклад ще сум, радість і т.д., є досить відносними. Що для одного Щастя - для іншого є цілковита катастрофа і жах. Я не намагаюсь перенести мирскі відчуття у Віру, намагаюсь з Віри навчитись відчувати. Звичайно балакати про це легко, але я помітив що є невідповідність у переживанні цих відчуттів , навіть у мене, якщо просто згадати колишні переживання.
І так Маріанно, маю такіж підозри як Святі кажуть, тобто думаю вони праві у цьому. Тобто навіть можна про деяких сказати : що вони як холодні, бездушні чи байдужі (з виду ), але це тільки враження таке. Святі не хотять нам подобатись, не журяться тим що про них хтось там скаже, ні...вони хотять Богу подобатись ...
Я також хочу :oops: , от хочу і все :) , і якщо сюрйозно, то за саме таке хотіння треба дякувати Богу, і хто зна, чи хтось відчуває Щастя при такому хотінні..., чому це так важливо для нас ? Невже тому що ми відчуваєм щось інше !! Невже я буду приділяти уваги чиїмось відчуттям більше ніж своїм ?? І коли хтось каже про Щастя і у мені це викликає якись негатив чи "бяку", то я обовязково себе спитаю : Андрійку.., а ти здоровий ?? :oops: :D
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Для чого НЕ годиться християнство

Повідомлення kristik » 08 вересня 2012, 19:13

Тепер зрозуміла, дякую!
В мене ця стаття викликала якесь таке обурення... Звичайно ж, що християнство то не є цілковите задоволення і нічого крім задоволення, але бути християнином (справжнім, а не тільки теоритичним) означає бути з Христом, а з Ісусом легше переносити всі випробування, терпіння і упадки. І чи це не є найбільшою насолодою знати, що попри всі труднощі є Хтось, хто тебе завжди підтримає, розрадить, Хтось, кому ти завжди потрібний, що б не трапилось і Хтось, хто завжди пробачить, що б не накоїв, якщо ти щиро покаєшся! Хіба того мало?! І істинно щасливий той, хто це розуміє!
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Для чого НЕ годиться християнство

Повідомлення ShMariam » 08 вересня 2012, 20:17

kristik писав: І чи це не є найбільшою насолодою знати, що попри всі труднощі є Хтось, хто тебе завжди підтримає, розрадить, Хтось, кому ти завжди потрібний, що б не трапилось і Хтось, хто завжди пробачить, що б не накоїв, якщо ти щиро покаєшся! Хіба того мало?! І істинно щасливий той, хто це розуміє!

Може і є, але точно не найбільшою насолодою для мене і багатьох. Настає час, коли від подібних думок просто перестають виділятися ендорфіни, якщо так більш зрозуміло. Принаймні, у великих кількостях. Не вважаю це чимось поганим - так Бог вчить любити Його самого, а не тільки його ласки (читай самого себе, бо ендорфіни - найпотужніші "наркотики" :) людей).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Для чого НЕ годиться християнство

Повідомлення ShMariam » 08 вересня 2012, 20:32

andrey s. писав: Що для одного Щастя - для іншого є цілковита катастрофа і жах. ...
І коли хтось каже про Щастя і у мені це викликає якись негатив чи "бяку", то я обовязково себе спитаю : Андрійку.., а ти здоровий ?? :oops: :D

Та наше Щастя є для всіх щастям, тільки дехто дуже старається його забрати в тих, хто його має + настроїти проти нього тих, хто не має. І від цього є незручно, а часом зовсім нестерпно. Про що й говоримо.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Для чого НЕ годиться християнство

Повідомлення kristik » 09 вересня 2012, 12:14

ShMariam писав:
kristik писав: І чи це не є найбільшою насолодою знати, що попри всі труднощі є Хтось, хто тебе завжди підтримає, розрадить, Хтось, кому ти завжди потрібний, що б не трапилось і Хтось, хто завжди пробачить, що б не накоїв, якщо ти щиро покаєшся! Хіба того мало?! І істинно щасливий той, хто це розуміє!

Може і є, але точно не найбільшою насолодою для мене і багатьох. Настає час, коли від подібних думок просто перестають виділятися ендорфіни, якщо так більш зрозуміло. Принаймні, у великих кількостях. Не вважаю це чимось поганим - так Бог вчить любити Його самого, а не тільки його ласки (читай самого себе, бо ендорфіни - найпотужніші "наркотики" :) людей).


Тому не потрібно надто багато думати, щоб зрозуміти Бога, бо розум наш на землі дуже обмежений, щоб все до кінця зрозуміти. Тут, нмсд, важливо відчувати Всевишнього! Відчувати, що Ісус завжди є поруч, це ми не завжди готові пийняти Його!
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Для чого НЕ годиться християнство

Повідомлення ShMariam » 09 вересня 2012, 12:46

kristik писав:Тому не потрібно надто багато думати, щоб зрозуміти Бога, бо розум наш на землі дуже обмежений, щоб все до кінця зрозуміти. Тут, нмсд, важливо відчувати Всевишнього! Відчувати, що Ісус завжди є поруч, це ми не завжди готові пийняти Його!

Та я особливо і не думаю - мій мозок такий, що аналізує все навіть без моєї волі. :D Щодо відчуттів - хороша річ, але якщо їх нема? Не вважаю розумним мучити себе і намагатися їх викликати. Любов - в першу чергу конкретні вчинки, а відчуття виконують тільки допоміжну роль: дасть Бог - будуть, не дасть - і так проживу.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Для чого НЕ годиться християнство

Повідомлення andrey s. » 09 вересня 2012, 15:19

Та просто не звертайте увагу..., так, невольні спостерігачі, і тільки.
Для чого чиюсь правду робити своєю (мовляв терпіння, страждання, ля. ля. ля і ще 100 раз.., ля..ля..ля )? Є Божа правда. Справді, перше що Христос сказав після Воскресенія .,переляканим, збентеженим учням, які 100% були в ступорі після останніх подій..., і той стан ніяк не йде в порівняння з собою чи кимось там іншим. Вони були учасниками тих Євангельских подій, бачили во очі Сина Божого, торкались Його, балакали з ним, сміялись разом з ним, тішились і раділи Ним Вооплоченим. Потім бачили чи знали що Він зніс, Його вбили...крах, розпач, відчай, СТРАХ , СУМНІВИ, ДОКОРИ СУМЛІННЯ....одним словом "все по дорослому".
Ну так ось..., і перше Сказане Хрестом : Мир Вам. Він приніс Мир їхнім Душам, типа як на підносі і з білим рушничком, запропунував всім охочим той Мир. І звичайно що ця пропозиція , а головне прийняття Миру Цього викличе щось зовсім протилежне у багатьох. Він попереджав про це, тобто це нормальна реакція світу, проклятого через гріх світу, світу який противиться Йому.
І у мене є вибір...Він є у кожного з нас. Мир насильно не навязується, ні, Він приймається.
То що....я маю думати про написане в статті, приміряючи це на себе (робити це своєю реальністю чи правдою )., чи думати про Запропоноване Ним і прагнути Це прийняти, взяти з того "підноса", де Сам Господь Бог нахилившись з рушничком (яким раніше ноги учням обтерав) мені це пропунує.
Розумієте ???, я точно ні. Сам Бог служить мені, нам всім хто шукає Його.
То що...що мені вибрати з цих варіантів ?
Є просто тупо робити чиюсь правду своєю, і вже на цьому будувати решта.
Християнство проповідує Бога Отця, і Сина, і Святого Духа..., а відтак, для чого годиться людина - для того й годиться Християнство.
Маю такі підозри :wink: .
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Для чого НЕ годиться християнство

Повідомлення ShMariam » 09 вересня 2012, 16:09

andrey s. писав:І у мене є вибір...Він є у кожного з нас. Мир насильно не навязується, ні, Він приймається.
То що....я маю думати про написане в статті, приміряючи це на себе (робити це своєю реальністю чи правдою )., чи думати про Запропоноване Ним і прагнути Це прийняти, взяти з того "підноса", де Сам Господь Бог нахилившись з рушничком (яким раніше ноги учням обтерав) мені це пропунує.

Здається мені, що Ви зовсім не розумієте статті. Можна ж відчувати той Мир і одночасно страждати! Власне, щоб зберегти той Мир (що є ознакою Божої благодаті, якщо правильно розумію), треба через багато що пройти і багато чим пожертвувати:
1 Кор, 4: 9 - 13 писав:9 Мені бо так здається, що Бог поставив нас, апостолів, останніми, немов призначених на страту; ми бо стали видовищем і світові, й ангелам, і людям. 10 Ми нерозумні Христа ради, ви ж у Христі розумні; ми немічні, ви ж - міцні; ви славні, ми ж без чести. 11 До сього часу ми голодуємо і спраглі і нагі; нас б'ють, і ми скитаємось. 12 Ми трудимося, працюючи власними руками; нас ображають, а ми благословляємо; нас гонять, а ми терпимо; 13 нас ганьблять, а ми з любов'ю відзиваємося; ми мов те сміття світу стали, покидьки всіх аж досі.
І тут ще ні слова про хитрі диявольські спокуси, скрупули тощо.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Для чого НЕ годиться християнство

Повідомлення andrey s. » 09 вересня 2012, 19:25

ShMariam писав:Здається мені, що Ви зовсім не розумієте статті.

Дуже можливо що це є так :pardon: .
:) То виходить що то Ви автор...., от і попались :wink: .
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Для чого НЕ годиться християнство

Повідомлення Володимир85 » 09 вересня 2012, 21:05

“Для чого НЕ годиться християнство” — по-перше, воно не годиться для того, щоб так ставилося питання; по-друге, як на мене, питання саме по собі неправильне, оскільки Християнство буквально годиться для всього, що не суперечить законам, принципам, заповідям, описаних в ньому. Мотивація для будь-якої справи, вчинку є ключовою у подальших діях, оскільки визначає “для чого і чому” досягати цілі. І мотивація, основана на Святому Письмі робить її правильною, стає основою будь-яких дій у всіх сферах життя.

Наприклад:
Моя ціль купити морозива 3 штуки.
Мотивація 1: я хочу його сам з’їсти, десь від всіх сховавшись і ні з ким не поділившись.       Тут ми бачимо прояв жадності, егоїзму, з чим віруюча людина повинна боротись.
Мотивація 2. я хочу купити, щоб ним поділитись із ближнім і щоб вони були ситі та щасливі, і таким чином послужити ближньому і Богу.       Це Християнська мотивація. І цей другий вид мотивації, якщо людина застосовуватиме у всьому, принесе хороші плоди у всіх сенсах цього слова і такі питання не виникатимуть, бо тоді не буде смислу питати НАВІЩО В БУДИНКУ ФУНДАМЕНТ, БО ОЧЕВИДНО, ЩО БЕЗ НЬОГО НА ЗЕМЛІ НЕ ПОБУДУЄШ БУДИНОК.

“Холоду в природі немає, є лише мінімальна кількість тепла”, тому що поняття “холод” люди придумали для того щоб якось визначити поняття відсутності тепла.
Я веду до того, що не проблема в тому, для чого не годиться Християнство, проблема в тому, що часто людина, власне, не знає, не розуміє, для чого воно годиться.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Для чого НЕ годиться християнство

Повідомлення ShMariam » 09 вересня 2012, 22:15

Володимир85 писав:“Для чого НЕ годиться християнство” — по-перше, воно не годиться для того, щоб так ставилося питання;...
Згодна. Тема статті не зовсім правильна (точніше, її формулювання) - тут скоріше ставиться питання "Для чого НЕ можна використовувати як засіб християнство". (ключове слово - використовувати) Йдеться ніби про одне і те ж, та не зовсім... Далі по пунктах йдеться про способи використання християнства для здобуття певної мети і послідовно доводиться, що християнство не може бути засобом для вирішення будь-якої земної проблеми (політичні, психологічні проблеми тощо), бо має зовсім іншу мету. Звичайно, супутньо вирішуються і земні проблеми, але як автор наголошує, це не є правилом і при цьому з'являються (обов'язково!) інші земні і духовні (спокуси і перемоги диявола) проблеми.
Востаннє редагувалось 09 вересня 2012, 22:21 користувачем ShMariam, всього редагувалось 1 раз.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Для чого НЕ годиться християнство

Повідомлення andrey s. » 09 вересня 2012, 22:18

Володимир85 писав:“Для чого НЕ годиться християнство” — по-перше, воно не годиться для того, щоб так ставилося питання;

Та Християнство тому і є.., що людина ставить так запитання (думаю Ви розумієте символічність порівняння ).
Тобто я би навіть сказав.., що насамперед воно для того хто так ставить запитання, ну або і для тієї людини (Душі ) включно з рештою Християн які вільні від цього.
Він же Спаситель, Відкупитель, Агнець, Месія, Син Божий. Слова такі короткі...., а втопитись можна в глибині цій. А це тому.., що Слово Це не має призначення щоб у Них "купатись для прикола, плавати в Них чи граючись барахтатись Ним ", як це частенько притаманно нам людям, Прости Господи :sorry: .
Ні, це Слово Правди і Життя, Жива Вода. Його "пити " треба, спраглу Душу напоїти..., щоб плід вона дала. Душевне огнище гасити Словом Цим потрібно.., тоді попелище стане добривом для плоду того.
Ну та вкінці - кінців..., від Госполда це сталось..і нічого мені сказати , все що потрібно Він Сказав :pardon: .
Я можу сказати ОГО (тут смайлика такого нема)..., а потім ........... .
.................
Я справді не розумію (я що до статті ), куди притулити місце для молитви в тих думках. Як з Душі, з цим всім, може вирватись від переповнення : Алилуя.. Слава Тобі Боже .., Слава Тобі.
А може !!!, і ще й як може.
Просто , маю такі підозри, що Святі не просто так кажуть про конечність і необхідність молитви, а особливо у таких спокусах.
Володимир85 писав:Я веду до того, що не проблема в тому, для чого не годиться Християнство, проблема в тому, що часто людина, власне, не знає, не розуміє, для чого воно годиться.


Так, можу це засвідчити.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Для чого НЕ годиться християнство

Повідомлення ShMariam » 09 вересня 2012, 22:34

andrey s. писав:Я справді не розумію (я що до статті ), куди притулити місце для молитви в тих думках. Як з Душі, з цим всім, може вирватись від переповнення : Алилуя.. Слава Тобі Боже .., Слава Тобі.

Може, бо мусить. Бо це душа, що раптом усвідомила весь тягар Хреста і зрозуміла, що не може жити без віри. В принципі. І вона приймає Хрест, якщо уважно прочитати статтю. І каже правду: так, він нелегкий і взагалі жити з ним невесело. І що Хрест Христовий - важкий і незручний, а не прикраса на шиї. Чи можна назвати це спокусою? Де там хоч крихта неправди?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Для чого НЕ годиться християнство

Повідомлення andrey s. » 09 вересня 2012, 23:33

ShMariam писав:
Володимир85 писав:“Для чого НЕ годиться християнство” — по-перше, воно не годиться для того, щоб так ставилося питання;...
Згодна. Тема статті не зовсім правильна (точніше, її формулювання) - тут скоріше ставиться питання "Для чого НЕ можна використовувати як засіб християнство". (ключове слово - використовувати) Йдеться ніби про одне і те ж, та не зовсім... Далі по пунктах йдеться про способи використання християнства для здобуття певної мети і послідовно доводиться, що християнство не може бути засобом для вирішення будь-якої земної проблеми (політичні, психологічні проблеми тощо), бо має зовсім іншу мету. Звичайно, супутньо вирішуються і земні проблеми, але як автор наголошує, це не є правилом і при цьому з'являються (обов'язково!) інші земні і духовні (спокуси і перемоги диявола) проблеми.

Я не зовсім так думаю. Як на мене Ви тут надто в крайності сприймаєте. І Бог може все, а особливо може коли ми Віримо. Не потрібно відділяти людину від проблем які можуть бути в її житті. Я розумію що Ви маєте на увазі Те що має бути на першому місці, навіть не на місці, а фундаментом скоріш.
Але Маріанно.., переживання цих нюансів має бути індевідуальне і головне має само прийти, тобто від Бога. Не можна так на загал підкреслити і узагальнити (типа те, те, те і те не можна очікувати у Християнстві. Ні, ми скоріш з досвідів знаєм, що часто Бог цього не робить з якоїсь причини. Але, часто і робить, Бо Він Бог - і цим все сказано ) І головне, і за це можу свідчити..., я Дякую Богу що перетопив мої колишні пусті наміри (тобто виконав що прошу і дав розуміння що це даааАалеко не головне чого треба просити (мені було соровно і ... ), і просити не ради решти яка має додатись. Він нічого мені не має, але якщо зволить то буду мати ), і Вірю, Прошу, щоб і надалі це робив. А це значить.., що Він Добрий, і Бога використати є просто не можливо, можливо є Душу свою безмертну приректи на ВІЧНІ муки.
І так, Християнство є засобом , так, засобом яким я користаю щоб Спастись. Але..це не значить що я у Бога не можу просити чогось, чи за когось.
Я раніше, було якось, зловив себе коли читав прохання про молитву, і там хтось просив молитви щоб здати екзамен з математики. І мені дуже соровно за себе, я помолився, але соровно що відчув в бік тої людини яка просила це у Бога. Я подумав собі (звичайно це мить ) ; яке збочене бачення Бога. яка необізнанність, яка мізерність, і ще дещо :oops: :sorry: .
Я от зараз пишу і згадую той сором який відчував коли осмислив дещо. Це Господь дає "щовбани" мені по макітрі моїй ..., і тоді типа дуже соровно і шкодуєш.
Люди, та та молода людина є молодець, я повчився у неї. Я, який на мить подумав що щось знаю, получив "репан" і більше так думати не буду (символічно ) :wink: . Це справді по дитячому і саме тому й Любе Йому. То я в той момент став : "надто дорослим який смрадно пукає по немочі своїй... ". І якщо навіть та молода людина не здала той екзамен (ну я цього не знаю просто ), то я молюсь зараз, щоб вона і надалі просила, просила, і у всьому покладалась на Нього. А далі, я не сумніваюсь, на все Воля Його і + Він Добрий до тих які уповають на Нього.
Маріанно, просити у Бога можна все ( і навіть 10 гр. цукру..в певних обставинах ), але уповати на Господа за Спасіння Душі, насамперед.
Подумайте, скільки потребуючих є в земних речах , і що, Бог безсилий ? .
.........................
І п.Маріанно, з приводу спокуси. Я просто висловився, це я так сприймаю (доречі застерігав щоб цим не прейматись), і повірте, доносити чи доводити.., чому я так сприймаю, я не стану. Просто я не зможу.
Пробачте, то просто я. :pardon:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Для чого НЕ годиться християнство

Повідомлення о.Олег » 10 вересня 2012, 11:10

читаю тему і... дивився хто фільм про засуджених в Освенцимі, які влаштували "Суд над Богом" (God On Trial)?
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Для чого НЕ годиться християнство

Повідомлення andrivovk » 10 вересня 2012, 22:31

Прочитавши статтю і тему, виникає таке враження, що всі християни є або інвалідами або бомжами або неповносправними або ще щось таке а невіруючі навпаки ніби всі такі здорові, щасливі. :( Якийсь атеїст сказав би, що то релігія нещастя і нашо йому бути християнином, щоб бути нещасним. А як же тоді слова Христа "Істинно кажу вам: Нема такого, хто кинувши свій дім або братів, або сестер, або матір чи батька, або дітей, або поля, - ради мене та ради Євангелії, - не дістав би сторицею тепер, у цьому часі, посеред гоніння, - домів, братів, сестер, матерів, дітей і піль, - і в майбутньому віці життя вічне." ?
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Для чого НЕ годиться християнство

Повідомлення ShMariam » 10 вересня 2012, 22:37

andrey s. писав:Я раніше, було якось, зловив себе коли читав прохання про молитву, і там хтось просив молитви щоб здати екзамен з математики. І мені дуже соровно за себе, я помолився, але соровно що відчув в бік тої людини яка просила це у Бога. Я подумав собі (звичайно це мить ) ; яке збочене бачення Бога. яка необізнанність, яка мізерність, і ще дещо :oops: :sorry: .

О, Ви навіть уявити не можете, як я на перших курсах молилася перед кожним екзаменом! :D А який в нас був екзамен з математики! :o (то не я написала прохання :D ). Якщо серйозно, то автор статті нічого не має проти того, що молимося до Бога у всіх потребах. Він лише проти язичницького принципу віри: будеш служити Богові - буде тобі щастя на землі, Він дасть тобі все. Так було скоріше в Старому Завіті... Хто бачив кліп "Нормальна дівчина" - там монахиня говорить про це і завершує фразою "Ти завжди зі Мною, дитино, і все Моє - твоє". Тобто, якщо людина близько Бога, це, між іншим, значить, що буде страждати подібно як Ісус. Ну і... воскресне, але то буде потім.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Для чого НЕ годиться християнство

Повідомлення ShMariam » 10 вересня 2012, 22:52

andrivovk писав:Прочитавши статтю і тему, виникає таке враження, що всі християни є або інвалідами або бомжами або неповносправними або ще щось таке а невіруючі навпаки ніби всі такі здорові, щасливі. :( Якийсь атеїст сказав би, що то релігія нещастя і нашо йому бути християнином, щоб бути нещасним. А як же тоді слова Христа "Істинно кажу вам: Нема такого, хто кинувши свій дім або братів, або сестер, або матір чи батька, або дітей, або поля, - ради мене та ради Євангелії, - не дістав би сторицею тепер, у цьому часі, посеред гоніння, - домів, братів, сестер, матерів, дітей і піль, - і в майбутньому віці життя вічне." ?

Не інвалідами і повносправними точно. Бачу віру як певний тягар, що людина несе все життя. Може комусь доводилося часом носити переносити тягарі? Увляєте, йдете містом, а руки обриваються, навантаження на ноги, каблуків не взуєш :D , до маршрутки не добіжиш, отже можна кудись запізнитися, містом не прогуляєшся, бо зайвий кілометр - проблема. Тобто ви є сильною людиною, здоровою, але інвалід і несповносправний в такій ситуації можуть виявитися спритнішими від вас. Але з другого боку - несете цінний вантаж, щось дуже важливе і тішитеся, що це маєте. Прикол в тому, що ми віримо, що цей вантаж необхідний, бо точки зору світу - це непотріб.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Для чого НЕ годиться християнство

Повідомлення andrey s. » 11 вересня 2012, 00:25

ShMariam писав:
andrivovk писав:Прочитавши статтю і тему, виникає таке враження, що всі християни є або інвалідами або бомжами або неповносправними або ще щось таке а невіруючі навпаки ніби всі такі здорові, щасливі. :( Якийсь атеїст сказав би, що то релігія нещастя і нашо йому бути християнином, щоб бути нещасним. А як же тоді слова Христа "Істинно кажу вам: Нема такого, хто кинувши свій дім або братів, або сестер, або матір чи батька, або дітей, або поля, - ради мене та ради Євангелії, - не дістав би сторицею тепер, у цьому часі, посеред гоніння, - домів, братів, сестер, матерів, дітей і піль, - і в майбутньому віці життя вічне." ?

Не інвалідами і повносправними точно. Бачу віру як певний тягар, що людина несе все життя. Може комусь доводилося часом носити переносити тягарі? Увляєте, йдете містом, а руки обриваються, навантаження на ноги, каблуків не взуєш :D , до маршрутки не добіжиш, отже можна кудись запізнитися, містом не прогуляєшся, бо зайвий кілометр - проблема. Тобто ви є сильною людиною, здоровою, але інвалід і несповносправний в такій ситуації можуть виявитися спритнішими від вас. Але з другого боку - несете цінний вантаж, щось дуже важливе і тішитеся, що це маєте. Прикол в тому, що ми віримо, що цей вантаж необхідний, бо точки зору світу - це непотріб.

У мене таке саме було враження як у Андрія. І от цей приклад, Маріанно, мені дуже сподобався (я не про каблуки звичайно :D ).
Але зрозумій, ці моменти важкості не вартують такого "оспівування" , якщо навіть і є. Тобто всетаки що ми хочемо, бачемо, те і отримаємо. Це називається віра яка робить тягар легким, а й навіть можна на сумці верхом їхати (образно ). Я памятаю як мені по курєрскій почті коробку передач прислали. Машина була поламана, а так хотілось покататись на першому автомобілі, який вже твій.., але не їде (очікування це саме гірше ). Мені як подзвонили що посилка прийшла, то я без гривні в кишені уболтав шофера в пижику, а назад, коли вона була у мене в руках (точніше на плечі ), я додому доперся дууже скоро. Прийшов, поставив її на землю, а брат (старший ) ледве її до пояса підняв. Я майже три кілометра її ніс, і, і ніразу не став відпочивати. Поставили у той самий день, точніше закінчив майже під ранок . Зранку мав йти на навчання, так я поїхав (звичайно так щоб всі одногрупники бачили в училищі , а особливо одногрупниця :oops:) , особливо, так і не спавши, і ще потім ціла історія з елементами комедії і трилера, яка тривала ще добу :) .
Ну..., і якби таке рвіння у Вірі було :pardon: , якби я так прагнув Царства Божого як покататись і показатись на тій розвалюсі . Та я би крізь желізо - бетонну стіну пройшов при потребі, якщо це було би необхідно, і всі труднощі би навіть не запамятались при цьому.., типа кусок бетону в голові чи ока нема, чи голова в гіпсі (тільки око одне видно :wink: ), але я би зобив це Богу на Славу Спасіння свого ради.
А так, є ноги які пруткіші до гріха і світу, ніж до Святості і Неба. Тому, в моменти спокус , а особливо гріха з якого не йдеш сповідатись (ну розумієм, що я свідчу за себе ), каєшся, жалуєш, а сповідь відтягуєш, і приходять такі думки.
Неможна допускати їх. Знати що воно можливо .., це одне, но надати вагу якусь цьому, а особливо понад Божу Велич, це зробити Господа ......... (тим хто сказав неправду . Прости Господи, то я так ).
Вкінці - кінців, кожному дається по його Вірі, і для мене саме тут ключ. І головне, хто справді відчував таке..., невже йому охота щоб це відчували інші ? Невже після цього стане лекше чи щось таке ? Просто в таких думках, а особливо словесному обговоренні такої "тяжкої долі " з іншими.., тут є небезпека, але я ще не розумію яка і як вона називається (думаю є Богословський термін з цього приводу. Треба у отця спитати ).
Звісно, я розумію, що написане може керуватись Любовю до ближнього. Ну так, то є такий характер чи що там, ще чув кажуть Харизма. Але, я не харизмат щоб осягнути всю глибину тих думок, і можу щось буквально сприйняти, бо я хлопець простий і незатійливий (то я за себе ).
А що до небезпеки для інших хто прочитає, то я і знати не можу. І який плід дасть ця стаття в душі когось там, я теж не знаю.
Знаю точно, що Богу підсилу все, і щоб когось вберегти від надмірного переймання й згіршення цією статею..., також.
Думаю життя автора було як у Святих, він все життя проводив у чуваннях і молитвах, так що його подих вже є молитва, і перед написанням він був у триденному строгому пості. Він дойшов всіх вершин і бачив Бога. Ні ??
.........
Розумієте Маріанно, якби це була просто розповідь когось, просто переживання в слух, то я би прочитав і просто почув людину. Я поважаю і можу нормально сприймати, навіть частіше з повагою до прочитаного, до переживань конкретної людини. Міг би з нею порозважати про деякі знайомі моменти, підтримати чи розрадити, чи просто прочитати і помолитись за неї (що на мій погляд саме досконале ).
Але...чи можу я мовчати коли це звернення і повчання загнане в рамки своєї немочі, яке подається в досить компроментуючій формі, і даалеко не однозначній. Як проповідь, відкриття правди і істини. Про інших відкликаються і до інших звертаються, а про сбе мало що. Я ж звичайно розумію що людина писала сама собі в часі важкому (спокуси), думки які потрібно було спалити , а краще..... . Ну тут я "пас" радити.
Що, хіба взагалі не страшно що хтось повірить цьому, зробить тільки це фундаментом ?
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Для чого НЕ годиться християнство

Повідомлення andrey s. » 11 вересня 2012, 00:51

Коротко , прикол у тому; що якщо ти не такий як я, відчуваєш інакше чи думаєш не так, а я Християнин...то ти поганий Християнин чи неосвідчений, або перебуваєш на якомусь низькому рівні і ніц не розумієш. Я тобі типа не забороняю...прошу дуже, але всетаки опущу трохи нище плінтуса, і ти невдячний радій.., бо роблю це з любові до тебе, правду тобі відкриваю беручи той тягар на себе. І взагалі, не вознікай, то мій хрест і мені видніше і вирішувати мені.
Хочеш бути нормальним ??, то треба відчувати і думати так, бо то все що написано в Писанні, то ти не так зрозумів, а правда така, така і така.
І у статті використані "грязні" прийомчики. Доречі, я би радий бути на рівні "Халелюя", але слабкий для цього поки що (акцент на поки що ) :oops:
Справді , ми перетворили (особливо я ), на " Суд Над Богом". Доречі гарний фільм. Беру приклад з Євреїв, як вони Писання знають (звичайно вже не так як колись, але ..більшість хто молиться знають краще за мене ).
Богу адвокати не потрібні, а Господь своїх прокурорів любить.
:wink:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 78 гостей