Не судіть, і судимі не будете

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Не судіть, і судимі не будете

Повідомлення Just_me » 04 жовтня 2012, 01:34

Іноді відчуваю нагальну потребу почитати якісь роздуми на духовні теми. Випадково вибрала сайт і потрапила мені стаття "Не судіть, і судимі не будете". І раніше знала, що давати оцінку іншим не похвально, але ніколи не приходила до усвідомлення всієї глибини проблеми. Вразили мене особливо кілька моментів розповіді Паїсія Святогорця:
Звідки ти знаєш, зі скількома тангалашками в цей час бореться сестра? Може, на неї напало п’ятдесят демонів, намагаючись перемогти, щоб ти потім сказала: “А, ось ти яка”. І коли побачать, що ти її осудила, то прийде вже п’ятсот демонів, щоб знову принизити її перед тобою, щоб ти засудила її ще більше. Наприклад, ти можеш сказати: “Сестро, не клади туди цю річ, її місце тут”. Наступного дня тангалашка може зробити так, що вона забуде, що ти їй говорила, і покладе річ на старе місце. Зробить ще щось не так, і ти почнеш подумки говорити: “Хіба вчора я їй не сказала, а сьогодні вона робить те ж саме! Ще й інше натворила!” Отут ти її осуджуєш і не можеш втриматися, щоб не сказати: “Сестро, хіба я тобі не казала не класти це туди? Це безладдя. Ти мене спокушаєш своєю поведінкою!” От і все: диявол зробив свою справу! Зробив так, що ти її осудила й зіпсувала з нею стосунки. А вона, не знаючи, що ти була винуватцем її неуважності, буде відчувати докори сумління за те, що довела тебе до збентеження, і впаде в печаль. Бачите, з яким лукавством працює тангалашка, а ми його слухаємо.

Коли я жив у монастирі Стоміон, дізнався, що одна з моїх однокласниць збилася з правильного шляху. Я молився, щоб Бог вселив їй думку прийти до мене в монастир. Я навіть виписав зі Святого Письма й святих отців деякі думки про покаяння. І ось одного разу вона прийшла. Ми поговорили, і мені здалося, що вона все зрозуміла. Вона стала часто приходити в монастир разом з дитиною, приносити свічки, олію, ладан для храму. Одного разу мої знайомі, прочани з Коніци, мені сказали: «Геронде, ця жінка лицемірить. Сюди приносить свічки й ладан, а в місті продовжує гуляти з офіцерами». Коли вона прийшла в монастир наступного разу, я став на неї кричати в храмі: “Іди звідси, ти засмерділа все навколо!..” Бідна жінка пішла в сльозах. Через якийсь час, я відчув сильну плотську боротьбу. “Що це? Ніколи зі мною не бувало таких спокус. Що відбувається?” Я не міг знайти причину. Молюся — не проходить. Я відправився на гору Гамілу. “Краще хай мене з’їдять ведмеді”, — думав я. Піднявся високо, але спокуса не проходила. На поясі в мене висіла маленька сокирка. Я її дістав і тричі вдарив по нозі в надії, що від болю спокуса мине. У черевик полилася кров, а спокуса не проходила. Раптом у мене в голові промайнула думка про ту жінку. Я згадав слова, які їй сказав. “Боже мій, — подумав я, — я лише трохи зазнав цієї пекельної муки, а вона живе з нею постійно!.. Боже, прости мене за те, що я її осудив”. І відразу відчув небесну прохолоду, боротьба минула. Бачиш, що робить осуд?

Якщо подумати реально, то за день 150 разів когось обговориш або на когось понарікаєш. А це, виявляється, має такі жахливі наслідки. Як із цим боротися на практиці? Особливо із роздратуванням, коли інші щось роблять на нашу думку не так?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Не судіть, і судимі не будете

Повідомлення о.Олег » 04 жовтня 2012, 08:50

думаю - до теми...
колись Антонія Сурожського питали

Прокомментируйте слова святых Отцов: люби грешника, но ненавидь грех; люби врагов, но личных, а не врагов Бога и Церкви...

Первое я узнаю как слова Отцов Церкви, второе – как слова, которые мне сказал в свое время теперешний глава Зарубежной Церкви; он именно этого придерживался.

Если мы рассматриваем грех как несчастье, как болезнь, конечно, надо любить грешника, как мы любим больного и ненавидим его болезнь. И этим, в сущности, исчерпывается мой ответ. Если человек заболел чем бы то ни было, мы можем ненавидеть болезнь, мы можем раздираться душой о том, что человек стал жертвой такой болезни; но его мы не можем ненавидеть, даже если он виноват. Даже если болезнь – результат его распутства, все-таки человека жалко, потому что он не для того был создан и не к тому был призван.

Что касается до ненависти к врагам Божиим и к врагам Церкви – это очень рискованная постановка вопроса. Рискованна она тем, что очень легко называть всех своих врагов врагами Церкви и врагами Божиими. В спорах и политических разногласиях так легко считать, что я на стороне Божией, а кто со мной не согласен – тот на другой стороне.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Ігор В
дописувач
дописувач
Повідомлень: 106
З нами з: 27 вересня 2012, 10:33
Звідки: м. Тернопіль

Re: Не судіть, і судимі не будете

Повідомлення Ігор В » 04 жовтня 2012, 09:36

В мене неодноразово буває розплата за осудження, наприклад дружина щось не так зробила, забула, я їй кажу, як таке можна було забути, проходить небагато часу і роблю точно таку саму помилку і аж дивуюсь як я міг так зробити. Особливо останнім часом, напевно Господь вчить.

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: Не судіть, і судимі не будете

Повідомлення Sputnik » 04 жовтня 2012, 10:36

Людина - дууже специфічна істота. І дуже часто в чужому оці заскалку бачить, коли в своєму оці колоди не відчуває.
Так, пане Ігоре, знайома ситуація. Сам частенько спостерігав таке за собою. То ж тепер намагаюсь давати якомога
менше зауважень та повчань своїм знайомим та близьким. Але розуміння та мудрість приходять лише з досвідом. Не дарма
О. Пушкін колись писав: "И опыт, сын ошибок трудных, и гений парадоксов друг, и случай Бог изобретатель".
Головне, не боятися ступати на одні і тіж граблі. Синці зійдуть, рани загояться, а знання - залишаться! :)
Cogito, ergo sum

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Не судіть, і судимі не будете

Повідомлення Володимир85 » 04 жовтня 2012, 19:53

Ігор В писав:В мене неодноразово буває розплата за осудження, наприклад дружина щось не так зробила, забула, я їй кажу, як таке можна було забути, проходить небагато часу і роблю точно таку саму помилку і аж дивуюсь як я міг так зробити. Особливо останнім часом, напевно Господь вчить.


Справа в тому, що коли ми осуджуємо когось в серці, то ставимо себе вище нього, підсвідомо вважаючи кращими. І Бог дає нам схожу чи таку ж ситуацію, немов промовляючи: “Ось тобі ситуація, якщо ти кращий, то не допустися помилки, гріха, як той, кого ти осудив”. Але насправді духовно розвинута людина ніколи не вважає себе кращою від когось, а вважає себе лише смиренним слугою Бога і всіх навколо і не осуджує. Тому такі ситуації є для того, щоб людина протверезіла від егоїзму та зверхності і перестала осуджувати когось, щоб зрозуміла, що ніхто не ідеальний, найперше я, і щоб полюбила, прийняла іншу людину/людей такими як вони є.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Не судіть, і судимі не будете

Повідомлення Just_me » 05 жовтня 2012, 00:35

Володимир85 писав:Справа в тому, що коли ми осуджуємо когось в серці, то ставимо себе вище нього, підсвідомо вважаючи кращими.

Ні, не обов"язково. Особисто за себе можу сказати, що це комплекс відмінниці. Тобто в мене постійне підсвідоме бажання, щоб усе було ідеально, а так немає і бути не може. Я це усвідомлюю, але себе не можу перебороти. Будь-яка недбалість, несправедливість, непорядок виводять мене зі стану рівноваги, навіть якщо це я недбала. Я тоді нервуюся стосовно себе, типу "Як це так, я така жахлива, могла такого допуститися". Мені хочеться, щоб усі навколо були чесними, щирими, правильними, чіткими, впевненими, справедливими, логічними, швидкими, позитивними, інтелігентними, теплими, щедрими, відповідальними, милосердними, не робили помилок. В тому числі і я ніяк не дійду до ідеалу. А надо, Федя, надо...
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Не судіть, і судимі не будете

Повідомлення Володимир85 » 05 жовтня 2012, 11:00

Just_me писав:
Володимир85 писав:Справа в тому, що коли ми осуджуємо когось в серці, то ставимо себе вище нього, підсвідомо вважаючи кращими.


Ні, не обов"язково. Особисто за себе можу сказати, що це комплекс відмінниці. Тобто в мене постійне підсвідоме бажання, щоб усе було ідеально, а так немає і бути не може. Я це усвідомлюю, але себе не можу перебороти. Будь-яка недбалість, несправедливість, непорядок виводять мене зі стану рівноваги, навіть якщо це я недбала. Я тоді нервуюся стосовно себе, типу "Як це так, я така жахлива, могла такого допуститися". Мені хочеться, щоб усі навколо були чесними, щирими, правильними, чіткими, впевненими, справедливими, логічними, швидкими, позитивними, інтелігентними, теплими, щедрими, відповідальними, милосердними, не робили помилок. В тому числі і я ніяк не дійду до ідеалу. А надо, Федя, надо...


Коли хочеться, щоб усі навколо були чесними, щирими, правильними, чіткими, впевненими, справедливими, логічними, швидкими, позитивними — це не осуд. У випадку, якщо цього всього дійсно по-справжньому хочеться — людина, яка робить щось неправильно не викликає роздратування чи інших негативних емоцій. Виникає бажання допомогти їй з добрим серцем, приймаючи її такою, яка вона є, не осуджуючи.
Осуд — коли людина злиться, відчуває неприязнь на іншу за її недоліки, вчинки. Тому коли ми осуджуємо когось в серці, то ставимо себе вище нього, вважаючи кращими.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Не судіть, і судимі не будете

Повідомлення Just_me » 05 жовтня 2012, 14:12

Володимир85 писав:Коли хочеться, щоб усі навколо були чесними, щирими, правильними, чіткими, впевненими, справедливими, логічними, швидкими, позитивними — це не осуд. У випадку, якщо цього всього дійсно по-справжньому хочеться — людина, яка робить щось неправильно не викликає роздратування чи інших негативних емоцій.

Ще й як викликає.
Володимир85 писав:Тому коли ми осуджуємо когось в серці, то ставимо себе вище нього, вважаючи кращими.

Ні, бо якщо так, то осуд нічим не відрізняється від гордості. А він відрізняється.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Не судіть, і судимі не будете

Повідомлення Володимир85 » 05 жовтня 2012, 18:41

Just_me писав:
Володимир85 писав:Коли хочеться, щоб усі навколо були чесними, щирими, правильними, чіткими, впевненими, справедливими, логічними, швидкими, позитивними — це не осуд. У випадку, якщо цього всього дійсно по-справжньому хочеться — людина, яка робить щось неправильно не викликає роздратування чи інших негативних емоцій.

Ще й як викликає.


Якщо викликає — значить в бажанні немає безкористя і знання. Якщо безкорисно цього всього хотіти і знати як цього досягнути (не бажаючи нічого для себе — слави, поваги, віддачі, грошей, прояви свого вміння, сили, можливостей; бути високодуховною людиною, розуміти природу людську, розуміти своє місце в світі, працювати над своїм характером, розвивати взаємовідносини з Богом) тоді все вдаватиметься без внутрішніх негативних емоцій і людина реально багато зможе. Якщо в мотивації є егоїзм — людина не зможе не злитись на прояви недосконалості навколо.

Just_me писав:
Володимир85 писав:Тому коли ми осуджуємо когось в серці, то ставимо себе вище нього, вважаючи кращими.

Ні, бо якщо так, то осуд нічим не відрізняється від гордості. А він відрізняється.


Гордий завжди осуджує, оскільки його розум, сприйняття себе і навколишнього світу направлені на підтвердження своєї правоти, кращості, вищості, а для цього він завжди помітить недолік і осудить, бо в осуді він задовільнить своє его, кажучи: “він погано поступив, я б так ніколи не зробив, адже я знаю як правильно, я вмію краще, я сильніший”.
Таким чином, осуд автоматично означає, що людина горда. По-справжньому не горда людина ніколи не осуджує, відчуваючи свою немічність, а поспівчуває і, якщо володіє знаннями та вміннями в конкретній ситуації, допоможе виправити її з добрим серцем і глибокою любов’ю.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Не судіть, і судимі не будете

Повідомлення andrey s. » 05 жовтня 2012, 20:28

Хороша тема, респект засновнику :) .
Розумієте..., я вважаю що в назві теми (і тому що їй передує, а як наслідок і випливає ) заключено одне з Величних Таєнств Спасіння. Тобто неможна це відділяти від іншого, щоб це розглянути і розібрати без тісної привязки до решти ключових моментів.
Але.., суто це є дуже ключовий момент , і не просто так в Господній молитві він зазначений ; ...і прости нам провини наші... , як і ми прощаєм винуватцям нашим.
Я особисто у Господа (Спасителя ) прошу щоб навчив прощати. Повірте, якщо говорити за досконалість у цьому..., то сама людина у проклятому світі це зробити просто не здатна. Тут і розуміється роля Спасителя який бере гріх світу на себе (мій гріх ).
Можна сказати іншими словами ; ..і полюби нас так..., як і ми любим ближніх.
Ісус не даревно дав Нову Заповідь, Любов до ближнього. Якщо цей урок "прогуляєм ".., і як наслідок навчимось розуміння цього (Любов ) у світі.., проклятому світі ( тобто там де Бога нема ), то і решта сильно спотвориться.
Знаєте, полюбити ближнього як самого себе..., от це є самий парадокс і заковирка для мене. Розумієте, якщо людина не любить сама себе , як є , то які вона має шанси полюбити ближнього ?? . І тут не підходить що людина любить ближнього більше ніж себе.
Ні..., я можу більше за себе любити тільки Господа Бога ,хочаб в тому самому ближньому . Але Його там ( в ближньому ) ще потрібно побачити.., а це не реально поки в собі Цього не побачиш, і як наслідок не поЛюбиш . А Господь Бог Бііільший ніж людина може вмістити, це просто незміримо. Але це закрите поки не почати з початку, з нутра свого яке повне всякої всячини серед якої Господь є у кожному і виявляється в різних мірах.
Полюбити себе..., просто, не ради чогось , чогось такого що дасть решту, а просто, як Господь Полюбив Світ.
Коли людина полюбить себе..., маю підозри що навколишній світ різко зміниться, і баааАаагацько запитаннь чи спогадів колишніх думок чи висновків будуть просто викликати усмішку, таку саму коли мала ( манюня ) дитина каже ; 2 + 2 = 6 :)
Головне, я вважаю, плекати цю Любов, удобряти ЇЇ і підливати як саме - саме (але це вже інша тема . Маєм всі засоби для цього ) . Ця Любов не Є наша, а тому утаїти її ми просто не зможемо, залишити для "свого вжитку " ради якихось своїх ілюзій. Так воно діє, так поширюється , і нема тут ради, окрім скоритись Цьому, бо Воно саме прекрасне , Те що Дає Життя.
Навчиться прощати той - хто полюбить себе як є, тоді "косметика " і все що зайве..., стане просто не актуальним. Це шлях.., і просто не існує максемума чи вершини. Присутня динаміка про яку не варто буде навіть думати, залишиться просто Жити.
Є от зараз, і Надія що завтра .......... . І так кожин день свого життя (халява тут не пролізе :wink: , типа попрацював і пожинаю плоди решту життя . Скоріш навпаки, плоди гордості ( з всіма витікаючими ) пожинаєм гірко плачучи. Але Спаситель витре сльози якщо прийти до Нього. Треба просто Вірити, але нам " просто" не підходить.., бо надто просто щоб бути правдою. Бог Є Простота Незбагненності ).
Нажаль саообман це захистна реакція гріха, але Є Щось Більше за гріх, Правда ?
Дякую.
....................................
І так кожен день свого життя...., віддаючи його Богу.., кожен у призначений спосіб.
Ми справді позичені, це є аксіома. Чому гордість сама страшна і має різні форми й прояви ? Це зброя лукавого, засіб проти Любові.
:Rose:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення ShMariam » 15 грудня 2012, 00:06

пілігрим писав:Я думаю , що не можна відмовляти навіть злочинцю в хвилинах чи секундах щирого каяття і душевних мук. ... Але судити про те , чи щиро дає навіть мерзотник гроші на благе діло не нам.
Мені смішно, як деякі люди (здебільшого, діти, але й деякі дорослі теж) чітко ділять людей на добрих і поганих і при тому себе обов'язково зараховують до добрих. Все відносно... З часом розумієш, що ти, таки добрий і хороший, здатний на підлий вчинок, бо "так склалися обставини", а той "великий грішник" може мати любов, милосердя і каяття.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення пілігрим » 15 грудня 2012, 00:18

ShMariam писав:Мені смішно, як деякі люди (здебільшого, діти, але й деякі дорослі теж) чітко ділять людей на добрих і поганих і при тому себе обов'язково зараховують до добрих. Все відносно... З часом розумієш, що ти, таки добрий і хороший, здатний на підлий вчинок, бо "так склалися обставини", а той "великий грішник" може мати любов, милосердя і каяття.

Христове "Не судіть" не означає , що я не маю права на моральне судження. Коли хтось обкраде парафіяльну касу , нап"ється , пляшки здасть , купить сірників і спалить від заздрощів сусідові клуню - мені важко буде назвати цю людину взірцем чеснот. Я розумію , що я мав би розрізнити в своєму судженні грішника і його гріх. Не завжди вдається...Каюсь.
От коли я думаю "Ах ти ж грабіжник , пияк і палій. Дякувати Богу , що я не такий" - от тоді дійсно біда.
Κύριε ελέησον

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: Не судіть, і судимі не будете

Повідомлення Sputnik » 15 грудня 2012, 12:10

Можливо зіграю в капітана очевидність, але мені здається, що цими словами ми підійшли до притчі про Митаря й Фарисея. Коли перший впав на коліна і благав: "Боже Милостивий, будь мені грішному", а інший молився схожими словами, які навів нам пан Пілігрим: "Дякую Боже, що я не такий, як ось цей Митар....".
Cogito, ergo sum

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Не судіть, і судимі не будете

Повідомлення о.Олег » 15 грудня 2012, 12:20

Sputnik писав:Можливо зіграю в капітана очевидність, але мені здається, що цими словами ми підійшли до притчі про Митаря й Фарисея. Коли перший впав на коліна і благав: "Боже Милостивий, будь мені грішному", а інший молився схожими словами, які навів нам пан Пілігрим: "Дякую Боже, що я не такий, як ось цей Митар....".

розповіли мені, що в Неділю Митаря і Фарисея після літургії священик у якійсь церкві вийшов до вірних з коротким словом:
- а тепер помолімося Отче Наш і Богородице Діво в подяку Богові, що ми не такі, як той фарисей
:)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Не судіть, і судимі не будете

Повідомлення ShMariam » 15 грудня 2012, 12:25

о.Олег писав:
Sputnik писав:Можливо зіграю в капітана очевидність, але мені здається, що цими словами ми підійшли до притчі про Митаря й Фарисея. Коли перший впав на коліна і благав: "Боже Милостивий, будь мені грішному", а інший молився схожими словами, які навів нам пан Пілігрим: "Дякую Боже, що я не такий, як ось цей Митар....".

розповіли мені, що в Неділю Митаря і Фарисея після літургії священик у якійсь церкві вийшов до вірних з коротким словом:
- а тепер помолімося Отче Наш і Богородице Діво в подяку Богові, що ми не такі, як той фарисей
:)

:D
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: Не судіть, і судимі не будете

Повідомлення Sputnik » 15 грудня 2012, 15:52

о.Олег писав:розповіли мені, що в Неділю Митаря і Фарисея після літургії священик у якійсь церкві вийшов до вірних з коротким словом:
- а тепер помолімося Отче Наш і Богородице Діво в подяку Богові, що ми не такі, як той фарисей
:)

Як кажуть в народі: "Говорили балакали, сіли та й заплакали..." :)
Cogito, ergo sum

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Не судіть, і судимі не будете

Повідомлення Georgij » 17 грудня 2012, 10:14

Тільки Бог судить праведно, тому що тільки Він знає серця людей. Ми, не знаючи праведного суду Божого, судимо за "зовнішністю", зовні, і тому осуджуємо й несправедливо звинувачуємо інших. Наш людський суд - це найбільша несправедливість. Памятаєш, що сказав Христос: "Не судіть з вигляду зовнішнього, але судіть праведним судом"
Паісій Святогорець. "Слова"(про осуд)
.
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Не судіть, і судимі не будете

Повідомлення пілігрим » 17 грудня 2012, 17:30

Georgij писав:
Тільки Бог судить праведно, тому що тільки Він знає серця людей. Ми, не знаючи праведного суду Божого, судимо за "зовнішністю", зовні, і тому осуджуємо й несправедливо звинувачуємо інших. Наш людський суд - це найбільша несправедливість. Памятаєш, що сказав Христос: "Не судіть з вигляду зовнішнього, але судіть праведним судом"
Паісій Святогорець. "Слова"(про осуд)
.

Тому і мова про те , щоб розрізнити суд гріха і суд грішника. Тому -що погані вчинки (гріх) ми , все таки , бачимо.
Ну і про себе , коханого , ніколи не забувати)
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Не судіть, і судимі не будете

Повідомлення Georgij » 17 грудня 2012, 17:58

Цитата з Євангелії вражає... адже як далеко людський суд від праведного. Оправдуючи будь-які випадки, людей, ситуації, уникаємо осуду, бо то так вміється з любові.... чесно кажучи, набільше прагну такого, практичними вправами є огляд укр. політики :)(жартую, краще цим не вправлятись..)
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Не судіть, і судимі не будете

Повідомлення ShMariam » 17 грудня 2012, 18:03

Georgij писав:(жартую, краще цим не вправлятись..)
Це точно. Священик на проповіді настійливо рекомендував цим не вправлятись :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Не судіть, і судимі не будете

Повідомлення пілігрим » 17 грудня 2012, 18:35

Ну чому тільки в політиці? Подкмайте , а що було б з нашим світом , якби суди виносили вердикти , керуючись виключно євангельським вченням? Ви хотіли б жити в такому світі?
У Карла Чапека (прекрасний письменник) є чудове оповідання "Що було б , якби в судах засідали дипломати".
Κύριε ελέησον

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: Не судіть, і судимі не будете

Повідомлення Sputnik » 17 грудня 2012, 18:46

пілігрим писав:Ну чому тільки в політиці? Подкмайте , а що було б з нашим світом , якби суди виносили вердикти , керуючись виключно євангельським вченням? Ви хотіли б жити в такому світі?
У Карла Чапека (прекрасний письменник) є чудове оповідання "Що було б , якби в судах засідали дипломати".

Ось тому в суспільстві (в ідеальному варіанті) повинен відбуватися суд за правом. (в даному випадку, право береться в якості основного суспільного регулятора).
Адже, кожен суд є таким, що здійснює судочинство, але не кожен, що здійснює правосуддя.
Cogito, ergo sum

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Не судіть, і судимі не будете

Повідомлення ShMariam » 17 грудня 2012, 18:50

пілігрим писав:Ну чому тільки в політиці? Подкмайте , а що було б з нашим світом , якби суди виносили вердикти , керуючись виключно євангельським вченням? Ви хотіли б жити в такому світі?
У Карла Чапека (прекрасний письменник) є чудове оповідання "Що було б , якби в судах засідали дипломати".
А в чому різниця між судом і "обговоренням на кухні"? Перший покликаний забезпечувати порядок у суспільстві, а друге... нмсд, в більшості випадків не має стільки користі, скільки шкоди. Чи може "кухня" хоч якось вирішити проблему? Ізолювати чи виправити тих, кого осуджує? А чи не є це просто самовозвеличенням (ми не такі, як ті олігархи!)?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: Не судіть, і судимі не будете

Повідомлення Sputnik » 17 грудня 2012, 18:56

ShMariam писав:А в чому різниця між судом і "обговоренням на кухні"? Перший покликаний забезпечувати порядок у суспільстві, а друге... нмсд, в більшості випадків не має стільки користі, скільки шкоди. Чи може "кухня" хоч якось вирішити проблему? Ізолювати чи виправити тих, кого осуджує? А чи не є це просто самовозвеличенням (ми не такі, як ті олігархи!)?

Різниця між судом (земним) та "кухонним обговоренням", полягає у легітимності та повноваженнях інстанції, а також у модусі буття, в якому перебуває в ситуації сам суб'єкт.
Cogito, ergo sum

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: Не судіть, і судимі не будете

Повідомлення Sputnik » 17 грудня 2012, 19:32

Кухонні судження - завжди моральні судження. Оскільки, мова йде за якусь конкретно обрану особистіть, чи групу людей. Право ж, усуває таку оцінку. Йому абсолютно без різниці, яка людина несе відповідальність, а також її моральні устої та переконання.
Є такі слова: "З позиції моралі - ТИ, з позиції справедливості - БУДЬ-ХТО".
Cogito, ergo sum

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Не судіть, і судимі не будете

Повідомлення пілігрим » 17 грудня 2012, 22:32

На мій погляд , справа в тому , що суспільство через державні інституції(суд , пеніцитарна система , прокуратура і т.д.) передає повноваження і певні функції цим інституціям по забезпеченню певних частин суспільної угоди.Я беру ідеальний варіант , коли зловживання чиновників відсутні , і все відбувається у строгій відповідності з суспільною угодою , тобто законом. Але ж ці інституції складаються з людей (суддів , прокурорів , персоналу ВТК і т.д.). Якщо суддя , чи скажімо прокурор є християнами , то як їм виконувати свої службові обов"язки? Якщо вони не мають морального права на осудження саме злочинця (грішника) , то я думаю , що їм не уникнути роздвоєння особистості. Тому що абстрагуватись від особи звинуваченого настільки , щоб бачити тільки сухі сторінки справи , я думаю , не можливо. Як виносити вирок злочинцю і притому не допустити його осуду в своєму серці? Ви вважаєте таке можливим?
Κύριε ελέησον

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: Не судіть, і судимі не будете

Повідомлення Sputnik » 17 грудня 2012, 23:22

пілігрим писав:На мій погляд , справа в тому , що суспільство через державні інституції(суд , пеніцитарна система , прокуратура і т.д.) передає повноваження і певні функції цим інституціям по забезпеченню певних частин суспільної угоди.Я беру ідеальний варіант , коли зловживання чиновників відсутні , і все відбувається у строгій відповідності з суспільною угодою , тобто законом. Але ж ці інституції складаються з людей (суддів , прокурорів , персоналу ВТК і т.д.). Якщо суддя , чи скажімо прокурор є християнами , то як їм виконувати свої службові обов"язки? Якщо вони не мають морального права на осудження саме злочинця (грішника) , то я думаю , що їм не уникнути роздвоєння особистості. Тому що абстрагуватись від особи звинуваченого настільки , щоб бачити тільки сухі сторінки справи , я думаю , не можливо. Як виносити вирок злочинцю і притому не допустити його осуду в своєму серці? Ви вважаєте таке можливим?

Я думаю, що тут як і в Біблійному Вченні: "Люби грішника, але ненавидь гріх". "Поважай злочинця, але зневажай його вчинок".
Звісно, що злочинець повинен бути покараний, але й він повинен бути зрозумілий (вислуханий). І за ситуацію в яку він потрапив, він достойний співчуття.
От з приводу "абстрагування від особи звинуваченого", дозвольте з Вами не погодитись. Оскільки ключовим елементом будь-якої правової ситуації, насамперед є людина. То ж замість абстрагування, пропоную заглиблення в недрі правової ситуації, детально розібравши яку суд може винести рішення на підставі права (інакше кажучи, звершити правосуддя). То ж "абстрагування від особи звинуваченого" не дуже добре, адже в процесі осмислення правової ситуації з'ясовуються такі суб'єктивні моменти, як: воля, вина, мотив, мета.
Cogito, ergo sum

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Не судіть, і судимі не будете

Повідомлення andrey s. » 17 грудня 2012, 23:41

пілігрим писав: Як виносити вирок злочинцю і притому не допустити його осуду в своєму серці? Ви вважаєте таке можливим?

Так.., це можливо. З Любові до інших людей, чи з турботи.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Не судіть, і судимі не будете

Повідомлення пілігрим » 17 грудня 2012, 23:50

Sputnik писав:[
Я думаю, що тут як і в Біблійному Вченні: "Люби грішника, але ненавидь гріх". "Поважай злочинця, але зневажай його вчинок".
Звісно, що злочинець повинен бути покараний, але й він повинен бути зрозумілий (вислуханий). І за ситуацію в яку він потрапив, він достойний співчуття.
От з приводу "абстрагування від особи звинуваченого", дозвольте з Вами не погодитись. Оскільки ключовим елементом будь-якої правової ситуації, насамперед є людина. То ж замість абстрагування, пропоную заглиблення в недрі правової ситуації, детально розібравши яку суд може винести рішення на підставі права (інакше кажучи, звершити правосуддя). То ж "абстрагування від особи звинуваченого" не дуже добре, адже в процесі осмислення правової ситуації з'ясовуються такі суб'єктивні моменти, як: воля, вина, мотив, мета.

Тобто прокурор , "люблячи" грішника і ненавидячи його гріх , може вимагати як міру покарання "любимому" грішнику довічне ув"язнення ?А присяжний засідатель , також в глибині душі знемагаючи від любові до обвинуваченого , може сказати "винен"?
А з"ясовуючи такі суб"єктивні моменти , як воля , мета , мотив злочинця , дознаватель впряму порушує заповідь неосудження. Ці моменти тому і суб"єктивниі , що навіть найкращий дознаватель не може бачити в серці звинуваченого , а тільки будувати догадки з тією чи іншою степінню вірогідності.
ІМХО , справа в тому , що багато християн готові втішатися тими перевагами , яких надає цивілізоване суспільство - безпека , спокій , захист від сильного.Але в той же час не хочуть думати про тих християн-членів суспільства , яким доручено ці безпеку , спокій , справедливість , захист від сильного забезпечувати - вояка , суддю ,ката в кінці кінців.
Християнство - складна віра. І все в ній набагато складніше . "Не вбий" - а що робити вояку , на Батьківщину якого напав ворог. Адже в заповідях , немає ніяких винятків.Просто "Не вбий". Вояк змушений грішити , бо вбивство навіть запеклого ворога , який готовий вбити тебе - теж тяжкий гріх. Наскільки я знаю , вояків після війни кілька років не допускали до причастя. Повинно було пройти якесь каяття , якийсь катарсис.
Те ж саме , на мою думку , з заповіддю неосудження. Все дуже складно.
Востаннє редагувалось 17 грудня 2012, 23:57 користувачем пілігрим, всього редагувалось 1 раз.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Не судіть, і судимі не будете

Повідомлення пілігрим » 17 грудня 2012, 23:52

andrey s. писав:
пілігрим писав: Як виносити вирок злочинцю і притому не допустити його осуду в своєму серці? Ви вважаєте таке можливим?

Так.., це можливо. З Любові до інших людей, чи з турботи.

Мені б Вашу впевненість...
Я не можу собі уявити , щоб я з любові навіть до своїх рідних засудив би когось навіть заслужено до довічного ув"язнення , а потім спокійно би спав.
Κύριε ελέησον


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 17 гостей