Не судіть, і судимі не будете

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: Не судіть, і судимі не будете

Повідомлення Sputnik » 18 грудня 2012, 09:32

пілігрим писав:
Sputnik писав:[
Я думаю, що тут як і в Біблійному Вченні: "Люби грішника, але ненавидь гріх". "Поважай злочинця, але зневажай його вчинок".
Звісно, що злочинець повинен бути покараний, але й він повинен бути зрозумілий (вислуханий). І за ситуацію в яку він потрапив, він достойний співчуття.
От з приводу "абстрагування від особи звинуваченого", дозвольте з Вами не погодитись. Оскільки ключовим елементом будь-якої правової ситуації, насамперед є людина. То ж замість абстрагування, пропоную заглиблення в недрі правової ситуації, детально розібравши яку суд може винести рішення на підставі права (інакше кажучи, звершити правосуддя). То ж "абстрагування від особи звинуваченого" не дуже добре, адже в процесі осмислення правової ситуації з'ясовуються такі суб'єктивні моменти, як: воля, вина, мотив, мета.

Тобто прокурор , "люблячи" грішника і ненавидячи його гріх , може вимагати як міру покарання "любимому" грішнику довічне ув"язнення ?А присяжний засідатель , також в глибині душі знемагаючи від любові до обвинуваченого , може сказати "винен"?
А з"ясовуючи такі суб"єктивні моменти , як воля , мета , мотив злочинця , дознаватель впряму порушує заповідь неосудження. Ці моменти тому і суб"єктивниі , що навіть найкращий дознаватель не може бачити в серці звинуваченого , а тільки будувати догадки з тією чи іншою степінню вірогідності.
ІМХО , справа в тому , що багато християн готові втішатися тими перевагами , яких надає цивілізоване суспільство - безпека , спокій , захист від сильного.Але в той же час не хочуть думати про тих християн-членів суспільства , яким доручено ці безпеку , спокій , справедливість , захист від сильного забезпечувати - вояка , суддю ,ката в кінці кінців.
Християнство - складна віра. І все в ній набагато складніше . "Не вбий" - а що робити вояку , на Батьківщину якого напав ворог. Адже в заповідях , немає ніяких винятків.Просто "Не вбий". Вояк змушений грішити , бо вбивство навіть запеклого ворога , який готовий вбити тебе - теж тяжкий гріх. Наскільки я знаю , вояків після війни кілька років не допускали до причастя. Повинно було пройти якесь каяття , якийсь катарсис.
Те ж саме , на мою думку , з заповіддю неосудження. Все дуже складно.

Погоджуюсь із Вами, пане Пілігриме. Складність насамперед виникла тому, що ми підійшли до вічної проблеми нормативного конфлікту. Точніше до питань, які мають антиномічний характер.
Cogito, ergo sum

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Не судіть, і судимі не будете

Повідомлення Georgij » 18 грудня 2012, 10:13

Послання до Римлян 13:
1 Кожна людина нехай кориться владі вищій: нема бо влади, що не була б від Бога; і ті, існуючі влади, установлені Богом. 2 Тим то, хто противиться владі, противиться Божому велінню, а ті, що противляться, самі на себе суд стягають. 3 Начальники бо страшні не тим, що добро, а тим, що зло чинять. Хочеш не боятися влади? Чини добро, і будеш мати похвалу від неї; 4 вона бо - слуга Божий, тобі на добро. А як ти чиниш зло, то бійся, бо недарма меч носить; вона - Божий слуга, що відомщає і карає того, хто чинить зло. 5 Тому треба коритися не тільки ради кари, але й ради сумління. 6 Через це бо платите й податки, бо то службовці Божі, що лише того й пильнують. 7 Тож дайте кожному належне: кому податок - податок, кому мито - мито, кому острах - острах, кому честь - честь. 8 Не майте жодних боргів ні у кого, крім боргу взаємної любови, бо той, хто любить другого, виконав закон. 9 Бо заповіді: «Не чини перелюбу», «Не вбивай», «Не кради», «Не пожадай», і всякі інші заповіді містяться у цьому слові: «Люби твого ближнього, як себе самого.» 10 Любов ближньому зла не чинить. Любов, отже, - виконання закону.


В контексті Любов зла не чинить, карати з любові, - колонії ж і називаються ВИПРАВНИМИ, інша справа, не всі виходять виправленими... :( . А закон то встановлений такий.... позбавлення волі за зло, умисне чи неумисне....
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: Не судіть, і судимі не будете

Повідомлення Sputnik » 18 грудня 2012, 10:49

Georgij писав:В контексті Любов зла не чинить, карати з любові, - колонії ж і називаються ВИПРАВНИМИ, інша справа, не всі виходять виправленими... :( . А закон то встановлений такий.... позбавлення волі за зло, умисне чи неумисне....

Наша пенітенціарна система, намагається одразу "убити двох зайців". Зокрема, покарати та виправити злочинця, що в результаті їй не дуже й вдається. То ж як Ви вже сказали, не всі виходять виправленими.
Позбавлення волі - це своєрідна "локалізація буття суб'єкта", який внаслідок хибних гносеологічних інтенцій, порушив гармонію "спів-буття-з-Іншими".
Cogito, ergo sum

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Не судіть, і судимі не будете

Повідомлення Georgij » 18 грудня 2012, 14:03

Є яскравий приклад, коли мій знайомий вийшов з колонії, він був наповнений миром Божим, начитаний, переосмислив багато чого і зробив мабуть правильні висновки, упокорившись, звісно, бо міг нарікати на життя, на країну, на исудочинство, на суспільство і т.д. і нічого тоді б не змінилося в його житті. Ясна річ, за той "злочин", за який він сидів, так багато не мали б давати, але, бачте, це йому пішло на користь. :) . Правда це поодинокий випадок, зрештою як і інші чудесні навернення до Бога і інші зцілення, але все ж вони є! :Yahoo!:
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Не судіть, і судимі не будете

Повідомлення ShMariam » 18 грудня 2012, 14:56

Все, що стосується ув"язнення, прошу писати у відповідній темі: viewtopic.php?f=8&t=1898&p=40373&hilit=%D1%83%D0%B2%27%D1%8F%D0%B7%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D1%96#p40373
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Не судіть, і судимі не будете

Повідомлення ShMariam » 18 грудня 2012, 15:03

пілігрим писав:Тобто прокурор , "люблячи" грішника і ненавидячи його гріх , може вимагати як міру покарання "любимому" грішнику довічне ув"язнення ?А присяжний засідатель , також в глибині душі знемагаючи від любові до обвинуваченого , може сказати "винен"?
А як людблячий Бог допускає ув"язнення душі в чистилищі, що перевершує муки будь-якої земної тюрми. Йдеться тут про відшкодування Божій справедливості, я у тюрмі - суспільству.
пілігрим писав:
А з"ясовуючи такі суб"єктивні моменти , як воля , мета , мотив злочинця , дознаватель впряму порушує заповідь неосудження. Ці моменти тому і суб"єктивниі , що навіть найкращий дознаватель не може бачити в серці звинуваченого , а тільки будувати догадки з тією чи іншою степінню вірогідності.
Чому ж? Хіба усвідомлення того, що інша людина вчинила зло є її автоматичним осудженням?
пілігрим писав:Християнство - складна віра. І все в ній набагато складніше . "Не вбий" - а що робити вояку , на Батьківщину якого напав ворог. Адже в заповідях , немає ніяких винятків.Просто "Не вбий". Вояк змушений грішити , бо вбивство навіть запеклого ворога , який готовий вбити тебе - теж тяжкий гріх. Наскільки я знаю , вояків після війни кілька років не допускали до причастя. Повинно було пройти якесь каяття , якийсь катарсис.
Те ж саме , на мою думку , з заповіддю неосудження. Все дуже складно.
Особисто я вважаю, що будь-який конкретний вчинок завжди знаходиться на певній точці системи координат добро-зло: або добрий вчинок, або злий, або нейтральний. Звісно, кожна обставина міняє справу... Щодо солдат-захисників Вітчизни (як і щодо суддів, прокурорів тощо) - вважаю їх дії однозначно добрими (хоча винятки в окремі моменти, за окремих обставин бувають, як без них) з огляду на те, що вони НЕ ДОПУСКАЮТЬ тим більшого зла. Власне, гріх є не тільки через дію, а через її відсутність.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Не судіть, і судимі не будете

Повідомлення Georgij » 18 грудня 2012, 15:14

Варто пригадати приклад, коли злапали жінку на перелюбі і хотіли каменувати. Коли всі розійшлися, Христос спитавши, чи її ніхто не осудив, сказав що й Він її не осуджує. І от який момент, Ісус і не заперечує самого способу покарання за перелюб. На наш погляд жорстокого. Але у Второзаконні Бог чітко каже, що "....Таким робрм викорінюватимеш ЗЛО з-посеред Ізраїля"(маючи на увазі смертне покарання). Тобто в суспільстві мусить бути спосіб покарання за зло, чи то яке згіршує суспільство, чи наносить йому пряму шкоду.
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: Не судіть, і судимі не будете

Повідомлення Sputnik » 18 грудня 2012, 16:05

ShMariam писав:Власне, гріх є не тільки через дію, а через її відсутність.

В юриспруденції, теж є схожа конструкція, яка називається, бездіяльність.
Наприклад ст.135 кримінального кодексу України: "Залишення в небезпеці".
Cogito, ergo sum


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 19 гостей