Нова євангелізація

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Theophylact
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 26 березня 2012, 14:31
Звідки: Харків

Неокатехуменат в УГКЦ

Повідомлення Theophylact » 09 травня 2012, 13:30

Слава Ісусу Христу!
Скажіть будь ласка, як ставляться в УГКЦ до такої структури РКЦ як неокатехуменат? В Україні існує приблизно 50 громад НК в РКЦ і кілька в УГКЦ, чому така різниця? Теоретично НК є дуже корисним, бо вводить новонаверненого та формального християнина до глибин духовного церковного життя. Якщо деякі елементи НК є неприйнятними, типу гитари в храмі чи "танців" біля алтаря після Євхаристії, їх можна було би прибрати, але зберегти суть...
Слава Ісусу Христу!

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Неокатехуменат в УГКЦ

Повідомлення Володимир85 » 13 травня 2012, 10:59

Theophylact писав:Якщо деякі елементи НК є неприйнятними, типу гитари в храмі чи "танців" біля алтаря після Євхаристії, їх можна було би прибрати, але зберегти суть...


Слава навіки!
Ваше речення наштовхнуло мене на певні роздуми.
Чому не можна танцювати? Що в танці ви бачите поганого?
Бог створив людину із здатність рухатись, а не бути камнем. В русі можна виразити багато речей, зокрема ніжність, любов, радість, повагу, щирість, вірність. І виразити їх можна для Бога.
Вся справа в тому, ЯКИЙ танець танцюватиметься і ЯК він виконуватиметься. На мою думку, людина, що танцюватиме повинна мати відповідний одяг із максимально прикритими частинами тіла і сам танець повинен дарувати людям щастя, а також повинна бути тілесно та духовною чистою. Чоловік та дружина можуть, наприклад, вальс станцювати в знак подяки за любов, яку Господь їм подарував, за щастя служити одне одного і виховувати в щасті дітей. Невже це погано??? Це ж так добре...
Тому не варто робити з танцю щось погане. Танець не є чимось брудним, нечистим його створили люди, але є також і люди, які можуть його перетворити в справжнє диво. Диво для Бога, на Його славу.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Неокатехуменат в УГКЦ

Повідомлення ShMariam » 13 травня 2012, 11:26

Володимир85 писав:
Theophylact писав:Якщо деякі елементи НК є неприйнятними, типу гитари в храмі чи "танців" біля алтаря після Євхаристії, їх можна було би прибрати, але зберегти суть...



....
Перед вівтарем? :shock: На площі перед храмом, нмд, скільки завгодно, але в храмі - вже занадто...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Theophylact
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 26 березня 2012, 14:31
Звідки: Харків

Re: Неокатехуменат в УГКЦ

Повідомлення Theophylact » 13 травня 2012, 13:42

Так я зрозумів, що ставлення до НК добре? Чому ж так мало громад НК в УГКЦ? Може єпископи не поспішають дозволяти катехези робити у себе? Дійсно мова йде про танець НК тільки-но євахристія закінчилася на тому ж місці... так що в храмі танець видається зовсім іншим у порівнянні з весіллям :)
Слава Ісусу Христу!

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Неокатехуменат в УГКЦ

Повідомлення Володимир85 » 13 травня 2012, 13:54

Theophylact писав:Дійсно мова йде про танець НК тільки-но євахристія закінчилася на тому ж місці... так що в храмі танець видається зовсім іншим у порівнянні з весіллям :)


Вважаю, що ваше зауваження справедливе у випадку танцю саме ДО Євхаристії, а не після.
Так, власне тому і танець для Бога, бо в храмі, а на весіллі інші танці.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Неокатехуменат в УГКЦ

Повідомлення Georgij » 13 травня 2012, 14:01

150. (149) Прикінцеве славослов'я



1 Алилуя. Хваліте Господа в його святині. Хваліте його в його могутній тверді. 2 Хваліте його за його подвиги великі. Хваліте його в його величі безмежній. 3 Хваліте його звуком рогу, хваліте його на гарфі й на гуслах. 4 Хваліте його на бубні й танком. Хваліте його на струнах і сопілці, 5 хваліте його на дзвінких цимбалах, хваліте його на гучних цимбалах. 6 Хай хвалить Господа все, що живе!
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Неокатехуменат в УГКЦ

Повідомлення andrey s. » 13 травня 2012, 15:49

Христос Воскрес!
З приводу піднятої теми, то що тут сказати... :pardon:
Я наприклад танцювати не буду і до і після причастя, можу собі в душі робити що завгодно, тільки би на Славу Божу(це ітак ні з яким танцем не порівняється, ну то таке..)
Є Передання, в кінці кінців Традиція, і якби мені потрібно було би такцювати після Причастя, то Бог би мені то повідомив, і зробив це саме через Передання, Традицію, і як Він це зазвичай робить...(це окрема історія))))
Не те що би я проти тих хто танцює, танцюйте собі на здоровя, але всетаки поясніть для чого???, не будьте егоїстами.
І я дуже тішуся, що наші Владики не підтримують таке....
А якщо дуже просто виразитись, то ми повинні у ВСЬОМУ що робим прославляти Господа.....(така суть славослівя)
Розумієте, Бог одинаковий всюди, чи у Храмі чи на танцювальному майданчику.....
Просто ми ні, як не сумно..но я це визнаю, і заодно дякую Богу за Його Святині в яких я черпаю щоб поза Ними бачити Його Світло..
Зламаєте давню , перевірену, загартовану Традицію, Передання(особливо коли у Цьому виховані, зросли, стали на ноги)...
Капец може підкрастись незамітно, і так для роздумів...Чи варто Бога Спокушати.. :pardon:
Хіба того що маємо...МАЛО????(хто так думає, то це ваші проблеми і мій сум. Мені життя не хватить щоб осягнути всю глибину того що маємо, що дано Богом )
Дякую. :Rose:
Востаннє редагувалось 13 травня 2012, 16:17 користувачем andrey s., всього редагувалось 1 раз.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Неокатехуменат в УГКЦ

Повідомлення Georgij » 13 травня 2012, 16:13

Я псалом розмістив не як декларування свого бачення даної теми... :oops:
Я повністю згоден з Андрієм. Традиція Коптів передбачає (якщо не помиляюсь) танець на Літургії під час виносу Чесних Дарів. Натомість наша традиція має щось інше і неповторне, притаманне тільки нам. В контексті псалма ідеально танець прослави підходить на християнському фестивалі, на чуваннях(в Крехові 19 травня) чи де-інде, збираються ж в ім`я Ісусa! Почитання і благодарення після причастя настільки глибоке(має бути), що танець справді зайвий.... Тільки подяка.... тільки смирення, бо Бог такий добрий.. :roll:
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
Theophylact
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 26 березня 2012, 14:31
Звідки: Харків

Re: Неокатехуменат в УГКЦ

Повідомлення Theophylact » 13 травня 2012, 22:00

Бачу, що розмова перейшла на деталі (хоча і дуже помітні) і не торкається суті НК -- щотижневі зустрічі спільноти у позалітургійний час для духовного розвитку, як індивідуального, так і цілої спільноти!
Слава Ісусу Христу!

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Неокатехуменат в УГКЦ

Повідомлення andrey s. » 13 травня 2012, 22:53

Theophylact писав:Бачу, що розмова перейшла на деталі (хоча і дуже помітні) і не торкається суті НК -- щотижневі зустрічі спільноти у позалітургійний час для духовного розвитку, як індивідуального, так і цілої спільноти!

Ви про це не торкались, то звідки, наприклад мені, знати суть як Ви це бажаєте заторкнути?
Розкажіть більше про це, мені цікаво.
А деталі то вже по ходу(від них нікуди не дітись, а особливо коли суть не відома.), і якщо Ви звичайно цікавитесь думкою інших, власне кому адресовано.
Дякую. :Rose:
А чому така назва, чи є якась інша.
Як спільнота називається??
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Theophylact
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 26 березня 2012, 14:31
Звідки: Харків

Re: Неокатехуменат в УГКЦ

Повідомлення Theophylact » 15 травня 2012, 11:29

Коротенько про Неокатехуменат див. -- http://www.credo-ua.org/2011/11/53985

суть запитання полягає в наступному - чому таке добре явище, як НК, спільноти якого присутні в РКЦ України (біля 50 громад у різних парафіях) так пасивно діє в УГКЦ? :cry:
Слава Ісусу Христу!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Неокатехуменат в УГКЦ

Повідомлення о.Олег » 15 травня 2012, 13:04

Theophylact писав:Коротенько про Неокатехуменат див. -- http://www.credo-ua.org/2011/11/53985

суть запитання полягає в наступному - чому таке добре явище, як НК, спільноти якого присутні в РКЦ України (біля 50 громад у різних парафіях) так пасивно діє в УГКЦ? :cry:

так традиція розвитку неокатехуменату в римо-католиків - від 1964-го і сюди на Україну рух потрапляє вже вкоріненим у Латинську Традицію, в нашій же Традиції же рух має лише кілька рочків
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Неокатехуменат в УГКЦ

Повідомлення Just_me » 15 травня 2012, 14:42

Не знаю, чи то я така тотальна критиканка, чи то так насправді? Бо не можу позбутися відчуття, що все не за те в Церкві дбають. Мені той неокатехуменат з того, що я зрозуміла (а, може, я зрозуміла все неправильно :sorry: ) видається марною річчю поруч із тим, що треба робити, а не робиться. Людей не залучиш до Церкви танцями-співами-неформальною атмосферою, натомість людям треба надати відчуття, що Церква - спільнота взаємодопомоги так, як це, перепрошую, в різних сектах є. Ви думаєте, чому ті секти такі популярні? Бо там кожна особа сприймається за індивіда, кожна особа важлива і потрібна. Їхні прихожани - це не якась аморфна сіра маса, там кожного знають особисто, за нього дбають і піклуються. А танці - це так, заради розваги, а не як спосіб залучити більше вірних. Люди добрі, та чи ви думаєте, що пізнаєте Бога швидше через танці і співи, аніж через протягнуту ближньому руку допомоги? Чи знаєте ви кожен, хто з ваших співпарафіян потребує якої допомоги, хто самотній, в кого хвороби в родині, хто потребує матеріальної допомоги, хто фізичної, хто моральної? У скількох церквах УГКЦ практикується індивідуальна опіка над кожним? Ми не завжди ладні розступитися і випустити з церкви людину, котра потребує вийти, не завжди можемо промовчати, коли чийсь вигляд в церкві нам не до смаку. А все тому, що на проповідях про це ані слова, або згадується дуже рідко.

Вибачте мене, не претендую на істину, але від розповідей про життя Святих чи монотонної констатації існування Десяти заповідей мало що може змінитися в людській поведінці чи душі, а от від науки про прості житейські речі - культуру, толерантність, потребу щоденної ввічливості і конкретні приклади можливостей проявити милосердя до ближніх щось може і зворушитися в тої людини всередині. Читала недавно, як на одній парафії УГКЦ в Канаді організовують взаємодопомогу: в людей в сім"ї горе, там парафіяни збираються і встановлюють чергу, коли хто носитиме тій сім"ї їжу, щоб полегшити їхній побут і таким чином підтримати. Але така практика чомусь із розряду фантастики.
Вибачте за сумбур, просто ця тема викликає в мене негативні емоції, я нікого образити не хотіла і не хочу, заклик щось змінити не стосується когось конкретно, але всіх загалом і кожного зокрема, в тому числі і моєї грішної особи. Просто мети привернути людину до Церкви і поглибити її пізнання у сфері Божого Слова можна досягти значно швидше практичними і простими речами, а не витрачаючи час та ресурси на вигадування вже вигаданого велосипеда.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Неокатехуменат в УГКЦ

Повідомлення viter » 15 травня 2012, 15:14

Just_me писав:натомість людям треба надати відчуття, що Церква - спільнота взаємодопомоги так, як це, перепрошую, в різних сектах є.
Ви думаєте, чому ті секти такі популярні? Бо там кожна особа сприймається за індивіда, кожна особа важлива і потрібна. Їхні прихожани - це не якась аморфна сіра маса, там кожного знають особисто, за нього дбають і піклуються.

Там приходять до людей, а в нас - до Бога.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Неокатехуменат в УГКЦ

Повідомлення Just_me » 15 травня 2012, 15:39

viter писав:Там приходять до людей, а в нас - до Бога.

Це ми себе можемо так втішати. Я схильна до самокритики. Церква це також і я, не бачу, щоб все було добре. Вкінці часів на Страшному суді не почуєте "Ви молилися щиро, поширювали Моє Слово, вправлялися в чеснотах". А тільки "Бо я був голодний, а ви дали мені їсти; я був спраглий, а ви напоїли мене; я був подорожній, а ви прийняли мене; нагий, і ви одягли мене; недужий, і ви відвідали мене; у в'язниці був, і ви прийшли до мене... Істинно кажу вам, що тільки ви вчинили одному з цих моїх найменших братів, мені вчинили".

Якщо ми живі не думатимемо за живе і не дбатимемо за живе, тутешнє, земне, а тільки розважатимемо про трансцендентне - яка із того користь??? Всеодно почуємо "Ви не навідались, їсти не дали, не напоїли". Хто тоді буде тішитися?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Theophylact
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 26 березня 2012, 14:31
Звідки: Харків

Re: Неокатехуменат в УГКЦ

Повідомлення Theophylact » 15 травня 2012, 15:50

Ну то звичайно катехуменат річ екзотична для України, особливо з гітарою на літургії чи підтанцьовками... але що не можна зробити в УГКЦ, якусь особливу структуру, яка євангелізує невіруючих, закликає до Церкви тих, що не знає Бога, навчає вірних - не тільки під час проповіді в неділю, а й у будні (як це робиться в НК - середа - день зборів для вивчення Слова Божого, субота - для ще однієї зустрічі з євхаристією, неділя - само собою меса). Треба ж не тільки святкувати Вечерю Господню, але жити і церковними буднями - в усі інші дні тижня, з якоюсь програмою для духовного розвитку, допомоги, іншими справами на славу Божу. Ось я про що. Одного священика керівника буде досить і кілька ентузіастів-катихитів, чи аніматорів, а люди наберуться - 7-10 в одну групу і більше не треба.
Слава Ісусу Христу!

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Неокатехуменат в УГКЦ

Повідомлення Just_me » 15 травня 2012, 15:58

Як я розумію, неокатехуменат має на меті "нову форму катехизації". То я вважаю, нехай те "нео" втілюється тому, щоб надати вічним християнським істинам нового, практичного змісту та застосування, заново наголосити на їх щоденному втіленні, в новому підході до їх презентації вже віруючим і ще невіруючим. Але чомусь цей новий підхід бачать в гітарах та співах, а не в реалізації ідеї об"єднання спільноти через взаємопідтримку. Погодьтеся, танцювати трохи легше, ніж брати на себе чиїсь турботи, але й відповідно плоди того неспівмірні.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Theophylact
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 26 березня 2012, 14:31
Звідки: Харків

Re: Неокатехуменат в УГКЦ

Повідомлення Theophylact » 15 травня 2012, 17:39

Так який буде висновок - започатковувати НК на парафіях, чи якісь більш українські форми катехизації та євангелизації організовувати??? питання актуальне, бо зараз у Харкові йдуть катехези НК в латинській катедрі на Гоголя 4... :)
Слава Ісусу Христу!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Неокатехуменат в УГКЦ

Повідомлення о.Олег » 15 травня 2012, 18:01

Theophylact писав:Так який буде висновок - започатковувати НК на парафіях, чи якісь більш українські форми катехизації та євангелизації організовувати??? питання актуальне, бо зараз у Харкові йдуть катехези НК в латинській катедрі на Гоголя 4... :)

Ви там священик і радитеся? Тоді запрошую в ПП, якщо можна (неокатехуменати різні бувають. Справа не в гітарах - вважати треба на те, чи зможете ними провадити). Якщо ні - до священика зверніться
З повагою, о.Олег Жаовський
ПС (якщо Ви священик, то не так давно був я у Вас - презентація діяльності з залежними, неповносправними, безпритульними...)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Theophylact
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 26 березня 2012, 14:31
Звідки: Харків

Re: Неокатехуменат в УГКЦ

Повідомлення Theophylact » 15 травня 2012, 21:46

Нажаль не священик, симпатик катехез та євангелізації, зростання УГКЦ на Сході...
а що означає ПП?
Слава Ісусу Христу!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Неокатехуменат в УГКЦ

Повідомлення ShMariam » 15 травня 2012, 21:56

Theophylact писав:а що означає ПП?

Приватне повідомлення (справа від повідомлення відповідного користувача).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Неокатехуменат в УГКЦ

Повідомлення о.Олег » 16 травня 2012, 05:08

Theophylact писав:Нажаль не священик, симпатик катехез та євангелізації, зростання УГКЦ на Сході...

радий знайомству з Вами. Про плюси і мінуси запровадження у Вашому місті неокатехуменальних навчань говоріть з своїм священиком - цікавий рух, якщо вчить віри Церкви (а бувають різні небезпеки). А відповідні будуть Вченню, якщо над цим чуватимуть відповідні Вченню люди
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Theophylact
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 26 березня 2012, 14:31
Звідки: Харків

Re: Неокатехуменат в УГКЦ

Повідомлення Theophylact » 16 травня 2012, 10:38

Я теж радий, що є люди, які відгукнулися на ці ідеї -- я думаю, що на Заході УГКЦ вже існує більше 400 років і виробила багато структур і засобів для цієї роботи. Наприклад 3 ордени світських та інше... Думаю було би добре, коли б кожна маленька парафія на Сході, де не більше 30-40 осіб, могла мати "побратима" місцеву церкву на Заході, яка б підтримувала контакт, допомагала духовно і порадами, можливо їздили групами молоді у гості і тд. А то на схід від Києва Дике Поле так і залишилось, як було 400 років тому (не рахуючи РПЦ (КГБ) ну і звичайно РКЦ, яка будується капітально навіть у Харкові (подивіться сайт Харківсько-Запорізької дієцезії - які нові храми збудовані за 20 років), а українська гілка Церкви залишається на рівні "Перестройки". :(
Слава Ісусу Христу!

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Неокатехуменат в УГКЦ

Повідомлення andrey s. » 16 травня 2012, 22:37

Theophylact писав:. Наприклад 3 ордени світських та інше... (

А що це таке..поясніть, бо я не знаю...
Дякую. :Rose:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Theophylact
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 26 березня 2012, 14:31
Звідки: Харків

Re: Неокатехуменат в УГКЦ

Повідомлення Theophylact » 17 травня 2012, 21:32

Існує три гілки найбільших чинів Католицької Церкви з своєю особливою духовністю - перший орден чоловічий, другий - жіночий, і третій - для світських, яким опікується перший орден і наставляє в духовності. Наприклад, францисканський орден світських, який є відносно чисельний в Україні в порівнянні з іншими 3 орденами. Такі 3 ордени мають домініканці, францисканці, кармеліти, бернардини... :D
Слава Ісусу Христу!

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Неокатехуменат в УГКЦ

Повідомлення andrey s. » 17 травня 2012, 21:41

Theophylact писав:Існує три гілки найбільших чинів Католицької Церкви з своєю особливою духовністю - перший орден чоловічий, другий - жіночий, і третій - для світських, яким опікується перший орден і наставляє в духовності. Наприклад, францисканський орден світських, який є відносно чисельний в Україні в порівнянні з іншими 3 орденами. Такі 3 ордени мають домініканці, францисканці, кармеліти, бернардини... :D

%) , але менше з тим(я нічого не зрозумів, якось усе перепуталось у мене)
Я думав Францисканці це Францисканці, що вони мають зі свіцкими.(крім месійної і душпастирської діяльності..хоч кажуть, що Папа незнає скільки жіночих згромадженнь і скільки грошей у Францисканців :D (то такий монаший гумор...це я пересказую, бо всі сміялись і я зробив вид що мені смішно))))
Ну три чини, так три чини, головне що важно звучить :oops:
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Theophylact
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 26 березня 2012, 14:31
Звідки: Харків

Re: Неокатехуменат в УГКЦ

Повідомлення Theophylact » 18 травня 2012, 10:15

я теж сміюсь, щоб зробити приємно брату Андрею. (хоча теж не розумію, що смішного в тому, що грошей францисканці мають так багато, що й Папа не може порахувати. про жінок краще промовчати..., бо тема делікатна...) :D
Слава Ісусу Христу!

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Нова євангелізація

Повідомлення Олюнька » 18 жовтня 2012, 15:23

Тими днями в Ватикані говорять про нову євангелізацію.
Наш Блаженніший теж говорив :)

А ви себе в тому процесі бачите? :wink:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Нова євангелізація

Повідомлення vitalko » 18 жовтня 2012, 15:25

Хіба об"єктом :D
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Нова євангелізація

Повідомлення andrey s. » 18 жовтня 2012, 15:49

Олюнька писав:Тими днями в Ватикані говорять про нову євангелізацію.
Наш Блаженніший теж говорив :)

А ви себе в тому процесі бачите? :wink:

Я бачу.., що ця приставка "Нова " викликає у мені якусь неоднозначність, особливо якщо його вживати з іншим словом " Євангелізація ".., яке я сприймаю однозначно , відкрито і .... ну сприймаю одним словом :pardon: . А словополучення це викликає у мені якусь ..... , напевне то комплекси якісь :oops: .
Мусимо розуміти що я балакаю тільки за назву " Нова Евангелізація ", в решта я не вникав (так щоб глибоко ).
Ну..., але.., чому не просто : Євангелізація ? (от те " нова - стара, жива - мертва , практикуючий - теоритичний :wink: , чи то я просто дідо.., незнаю :pardon: )
А що до процеса.., то майже себе не бачу у ньому (майже - бо всяке буває :wink: ).

Напевне хороша штука та Нова Євангелізація, але маю якісь проблеми з тим . Просто більше старому довіряю. Хоча скоріш сприймаю, засвоюю, навіть шукаю чи вітаю.
.........................................
Розумію що по суті це та сама Євангелізація, яка і мала бути колись, в той час як її не було. Але нашо той дух протесту , ламання старого, запихати туди вже з самої назви ?
Напевне я чогось не розумію..., і від того така позиція. То хтось пояснить ?
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 11 гостей