Нова євангелізація

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: Неокатехуменат в УГКЦ

Повідомлення Sputnik » 18 жовтня 2012, 17:54

Just_me писав:
viter писав:Там приходять до людей, а в нас - до Бога.

Це ми себе можемо так втішати. Я схильна до самокритики. Церква це також і я, не бачу, щоб все було добре. Вкінці часів на Страшному суді не почуєте "Ви молилися щиро, поширювали Моє Слово, вправлялися в чеснотах". А тільки "Бо я був голодний, а ви дали мені їсти; я був спраглий, а ви напоїли мене; я був подорожній, а ви прийняли мене; нагий, і ви одягли мене; недужий, і ви відвідали мене; у в'язниці був, і ви прийшли до мене... Істинно кажу вам, що тільки ви вчинили одному з цих моїх найменших братів, мені вчинили".

Якщо ми живі не думатимемо за живе і не дбатимемо за живе, тутешнє, земне, а тільки розважатимемо про трансцендентне - яка із того користь??? Всеодно почуємо "Ви не навідались, їсти не дали, не напоїли". Хто тоді буде тішитися?


Читав, точно вже не пам'ятаю де, що багато людей попадуть до пекла, саме через відсутність добрих діл. Добре діло - ось, що насправді врятувало і врятує ще не одну душу! То ж намагаємось дорогі форумчани ефективно поєднувати щиру молитву, пізнання Божого задуму із добрими ділами!
Cogito, ergo sum

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Нова євангелізація

Повідомлення Олюнька » 20 жовтня 2012, 11:22

Ну... нова євангелізація і неокатехуменат, то трохи різне :oops:
«Нова євангелізація полягає в тому само, у чому й стара»
З доповіді Блаженнішого зробила короткі висновки, для тих, хто має обмаль часу і не читає довгих текстів: :wink:
1. Передавати віру означає народити нову людину у Христі та виплекати, зростити до зрілості у Христі, нового Божого сина чи доньку.
2. Церква передбачає поступове сприйняття дару віри та поступове дозрівання до здатності до акту віри, як особистого, свідомого і добровільного акту. Ця дорога поступового впровадження в Таїнство життя Церкви, містагогія, відкривається, як безперервна дорога зростання у новому Житті. Ця містагогійна дорога ніколи не закінчується.
3. Віра - це входження в Божественне життя. Це Божий дар і чеснота, то треба приймати і зростати.
4. Віру можуть передавати лише віруючі, які живуть вірою.

Думаю, що кожен з нас має відчути себе в тому процесі. Бо якщо ми християни, правдиві християни, то всі ми покликані нести Добру Новину куди б не йшли :pardon: Хіба ні?
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Нова євангелізація

Повідомлення Just_me » 20 жовтня 2012, 11:33

Олюнька писав:З доповіді Блаженнішого зробила короткі висновки, для тих, хто має обмаль часу і не читає довгих текстів

То я - не читаю довгих текстів :D (окрім випадків, коли візуально видно, що їх треба правити, але то не Ваш випадок )))) )
А в чому ж тоді новизна? Що тут по-новому, нове чи новим способом доноситься? Йдеться про форму чи про зміст, чи про щось, щого раніше взагалі не було?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Нова євангелізація

Повідомлення Олюнька » 20 жовтня 2012, 11:43

Just_me писав:А в чому ж тоді новизна?

В тому, що т.зв. стара євангелізація стосувалася поган, які не знали Христа. А нова - скерована на християн "за звичкою", знаєте таких? :wink:
Отут є висновки Синоду. Знову роблю анотацію :Rose:
1 Нова євангелізація – не тимчасова програма, а спосіб дивитися у майбутнє Церкви.
2 «практичними засобами» нового звіщення Євангелія є парафії, малі спільноти, школи, університети, паломництва, катехити, щодо яких, можливо, настав час на те, щоб вони отримали постійне служіння в Церкві. Але, передовсім, подружжя та сім’я. Тому: :oops:
3 Важливу роль у житті Церкви та передаванні віри відіграють жінки.
4 усі католики покликані заохочувати людей до практикування віри, як своїм словом, так і своїми вчинками й життям.
5 тепер, коли Церква усвідомлює наявні труднощі, тривоги, гріхи та людську слабкість, настав час звернути погляд у напрямку нової П’ятидесятниці, жити Божим Словом та з радістю ним ділитися. :friends:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Нова євангелізація

Повідомлення andrey s. » 20 жовтня 2012, 22:26

Олюнька писав:Наш Блаженніший теж говорив :)

Олю (не та , а інша :) ) , а Блаженніший теж говорив за " Нову Євангелізацію " ? І чому Пятидисятниця нова ?
Дух не може бути старим чи новим.
Інша справа що це зараз в певних колах постало . Цей процес був у сплячому режимі.. , хоч навіть так давав плід, добрий плід.
Зараз пішло пробудження, але в своїй суті Дух цей не є новим ( хоча...., я не буду квапитись з такми висновком. ), Дух цей Вічний. Він по різному виявляється, по різному у Ньому виникає конечна потреба...., але суть та сама.
Олю я розумію всю необхідність у тому труді (про що Блаженніший говорив і Ви також ), мова не про це. Звідки постала назва ця : Нова Євангелізація ?
Хіба Блаженніший вживав таке словополучення , як Ви написали ? (мова не за суть , а форму, назву якщо коротше ) .
Просвітіть неука ..будь ласка :oops: .
:Rose:
................................
і ще мені сподобалось :
Віру не можна передати за допомогою безособової системи формації, найкращої духовної літератури чи інтернету. Віру можуть передавати лише віруючі, які живуть вірою.


Код: Виділити все

ередовищем такої містагогії є Літургія Церкви. Тут нашим великим скарбом є глибокий символізм древніх обрядів Східної Літургії та іконографічна традиція. Наша літургійна спадщині сьогодні для нас не є тягарем, але потенціалом у нашому покликанні передавання віри.

І взагалі, доповідь Блаженішого мені дуже сподобалась. Скоріш навіть не сподобалась, а є просто зрозумілою і доступною.
Дякую за посилання.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Нова євангелізація

Повідомлення Michail » 20 червня 2014, 16:37

Скажіть, будь ласка, а хтось із Вас був учасником неокатехуменату?

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Нова євангелізація

Повідомлення Michail » 06 липня 2014, 21:16

І ще, якщо читають учасники неокатехуменату, скажіть будь ласка, чому, якщо Ватикан дав вказівку слово "Ягве" з літургійного вжитку замінити на Адонай, на Господь...
(http://www.portal-cr...ews&id=65135
http://www.patriarch...ext/450365.html)

то неокатехуменат цього не зробив?
Востаннє редагувалось 06 липня 2014, 21:35 користувачем Michail, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Нова євангелізація

Повідомлення о.Олег » 06 липня 2014, 21:24

Michail писав:І ще, якщо читають учасники неокатехуменату, скажіть будь ласка, чому, якщо Ватикан дав вказівку слово "Ягве" з літургійного вжитку замінити на Адонай, на Господь...
(http://www.portal-cr...ews&id=65135
http://www.patriarch...ext/450365.html)

то атехуменат цього не зробив?

а де в Літургіях вони ставлять Ягве?
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Нова євангелізація

Повідомлення Michail » 06 липня 2014, 21:25

Ну в піснях неокатехуменальної Літургії. Я пару місяців побув у спільноті, але відчуваю що краще жити парохіяльним життям і служити парохіяльній спільноті. Спільнота неокатехуменальна це добре, там люди виховуються, але правила НК це не те що я відчуваю що потрібно для мого християнського життя. Ну це моя думка, бо багатьом потрібен такий шлях для становлення. Але є деякі речі які у Ватикані потроху стараються поміняти в системі НК. Як бачимо одна з цих речей поміняна зверху, але не зреалізовано її зміну на місцях.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Нова євангелізація

Повідомлення о.Олег » 06 липня 2014, 21:39

Michail писав:Ну в піснях неокатехуменальної Літургії...

а можете розповісти про цю Літургію? В якому Обряді? Згадані Пісні - це частина Літургії чи щось додаткове?
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Нова євангелізація

Повідомлення Michail » 06 липня 2014, 21:52

о.Олег писав:
Michail писав:Ну в піснях неокатехуменальної Літургії...

а можете розповісти про цю Літургію? В якому Обряді? Згадані Пісні - це частина Літургії чи щось додаткове?
ОООО

Можу і в деякій мірі з радістю.
Літургія в НК є так само для римо-католицького обряду і для греко-католицького обряду.
Вона відбувається в два дні. Літургія Слова в середу і Літургія Євахаристійна в суботу, хоча Євхаристійна Літургія так само повна Словом Божим як і Літургія Слова. Просто Літургія СЛова готується по спеціальній схемі з 4 читань зі Святого Письма, а в суботу Літургія по читанням повторює ті читання які є звичайно приписані на наші недільні Літургії.

Так от після кожного читання Слова Божого є пісня спеціально до теми підібрана. Згадані пісні отже - невідємна частина Літургії, як у звичайній ІЛтургії псалми і гімни. І в багатьох піснях є слово Ягве. Його з пісенників напечатаних кілька років тому на украхїнській мові не вибрали... І не знати чи послухають вказівки Ватикану і виберуть чи?

Про ЛІтургію тут сказано їхню: http://www.ibn-gor.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=41
Насправді вона скорочена, але розширена в тій частині де люди діляться своїм духовним життя. Одне що не можна розказувати нікому - то особисті свідчення, а все інше можна знайти в інтернеті. НУ крім також того, що роблять на скрутинумах. І якраз це теж один з моментів що вказує мені не продовжувати шлях. Я не хочу підписуватись на те що засекречене від Церкви, бо вважаю що має бути відкритість для християн. Хояа я і знайшов на форумах людей, бувших членів НК, якіі розказали більше про ці речі, але все-таки не можу згоджуватись на те, чого не знаю що хочуть від мене...

Ну а загалом для тих, хто мало воцерковлений, не розуміє суті християнства і суті Католицької Церкви подібна структура потрібна і корисна але вважаю що треба багато моментів виправляти.

Отут є описаний шлях http://risu.org.ua/ua/index/exclusive/k ... ope/36280/ , навіть деколи в деталях, але як Ви помітите, скриті моменти скрутинумів (що там відбувається) та деякі інші...
Востаннє редагувалось 06 липня 2014, 22:35 користувачем Michail, всього редагувалось 1 раз.

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Нова євангелізація

Повідомлення Michail » 06 липня 2014, 22:03

Ще я читав по форумах що Ватикан подав в Нео виправлений катехизм для неокатехуменальної дороги зовсім недавно. Ну і багато речей рзних я уже дізнався. Але дізнаватись потрібно їх шукаючи в тих хто має ддосвід або мав досвід уже кількох років у спільноті. Ні літератури їх не можна відкрито серйозної купити (простенькі книжечки накшталт життя Кіко в бараках, це можна, але інше в них все скрите).
Одне що статут їх відкритий. Ну але статут це знову ж таки загальні речі. Це як конституція держави, а "законродавство" детальне метаофрично кажучи. ну не можна найти....

Тут устав НК http://agnuz.info/app/webroot/library/6/516/

Само цыкаво, що не можу найти детально поисаний процес проходження Літургії НК, а жаль. Але тут якщо зможете розібратись трохи в невідформатованому тексті, є деякі деталі. http://st-alexander.at.ua/forum/34-70-1
Ну наприклад одна з них добре підмчена. Лише іспанські мотиви пісень. Спочатку то цікаво, а потім розумієш що традиця Церкви, на яку ти так не звертав уваги, набагато різноманітніша. От добре що мені це допоміг зрозуміти неокатехуменат. Адже протягом року на Літургії традиційній скільки раз змінюються деякі гласи і мотиви. І це треба завуважити і поважати. :good:

Ну і на сьогоднішнє завершення теми: шкода що у НК нема випробувального якогось періоду. Ну щоб людина змогла походити і випробуватись чи хоче сказати "так" чи не хоче. Ну як людина може казати так, якщо не пожила тим життям і нічого крім їх катехиз не бачила? Думаю це велика проблема. Бо коли ти хочеш зупинитись і повернутись до парохіяльного життя то не дуже хочуть відпускати (хоча мусять бо в людини є свобідна воля). А особливо коли пресвітер не хоче відпускати, таким невеличкми тиском словесним тисне. Слабкі не витримають такого і зостануться, треба мати силу волі (або принаймні добре морально підготуватись) щоб сказати стоп.

Я дуже розумію тих, хто прийшов в церкву в дорослому віці. Вони не пройшли в дитинстві катехизацію і все таке, от тому вони дуже в неокатехуменаті себе відчувають добре. ТАм нове і глибоке пізнання, там самоприниження, адже тобі дорікають за всілякі помилки. І це навіть добре. Я б не проти відкритості такої на парохії і щоб всі так це сприймали як члени спільноти ти хо і з покірністю.
Але якщо ти з дитинства вглиблюєшся в традциію і розумієш її і можеш знайтив у вченні Церкви офіційному те що тобі треба і підтримку можеш в парафіяльній спільноті знайти, а якщо неокатехуменальан спільнота то в принципі частина твоїх парафіяльних вірників, які з тобою на Літургії і в неділю перебувають, ну то в такому разі ти не відчуваєш великої потреби бути в спільноті, бо ти духовно споріднений з парохією, а інколи трохи і з кількома додатковими, в яких счасто буваєш в гостях. У кого ще такі відчуття, можете поділитись?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Нова євангелізація

Повідомлення ShMariam » 09 січня 2015, 20:37

В нас об'єднано теми "Неокатехуменат" і "Нова євангелізація", але щось мені здається :oops: , що то не тотожні питання. Нова євангелізація - це, нмсд, курс "Руах", Школа християнського життя та Євангелізації і, можливо, й неокатехуменат.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Нова євангелізація

Повідомлення Michail » 10 січня 2015, 22:31

Думаю, що Євангелизація то одна справа, а катехизація - інша. Євангелизація стосується Святого Письма і навернення людей. А катехизація - зростання людей у вірі. Тому одні з цих шкіл справді більше подібні на євангелизаційні, а інші на катехизаційні, формувальні. Вале і ті і інші поєднують в собі і елоементи євангелизації і катехизації, як мені здається, просто в різній мірі. неокатехуменат то взагалі надовго-надовго- формування шляхом до 30 рлків, тому перевищує навіть катехизаційний період. Адже катехизація має на меті зростити людину в Церкві (а єванелизація привести до Церкви) все інше формування мало б проходити уже в процесі сакраментально-літургійного життя Церкви: під час Божественної Літургії, реколекціях, спеціальних додаткових заняттях на парохіях (наприклад глибшого вивчення парохіянами), різноманітних паломництвах, спільнй роботі при прикрашанні храму до свят, парохіяльних пікніках, взаємодіях з іншими парохіями (наприклад є звичай приходити в гості до інших парохій на їх престольні свята) та інше...).
У греко-католицькій церкві євангелизація і катехизація проводяться для дітей з дитинства. Ну, видно, коли цього длюдині недостатньо, то вона потребує перерахованих Вами курсів і шкіл... НУ а т хто лише до Причастя прийшов і далі не проходили катехизацію, то скоріше всього їх потребують. Мене лише одне бентежить, що учасники деяких з цих рухів зациклюються на собі і вважають, що ті, які їх не тримаються, чимось нижчі, що їм чогось не вистачає, що просто Сакраментально-літургійного життя замало для парохіян. Я таке чув не від когось, а на заняттях неокатехуменату. Ну але то їхня думка, я вважаю, що до Бога лише одна дорога - Христос. а вже якими способами Христос нас приводить до Царства Свого, то інше питання, головне що з допомогою Церкви своєї, тому якщо християнин живе церковним життям то вже є шлях, ну а там хай вирішує чи бути в якихось ще рухах і хай рухи ці не зазнаються ,а скромно, смиренно служать Богу, визнаючи основною одиницею Вселенської Церкив помісну Церкву і допомагаючи парохії, єпархії...

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Нова євангелізація

Повідомлення ShMariam » 11 січня 2015, 16:26

Знань з Катехизму людям не вистачає. Особливо дорослим, які щонайбільше пройшли катехизацію до св. Причастя. :( Часом таких елементарних речей не знають ті, хто ходить навіть щонеділі до церкви. Курс "Руах" це трохи надолужує. І Школа також. Багато при тому дійсно навертається (змінюється).Одне, і друге спрямоване на глибше пізнання Бога (власне пізнання - а не лише поглиблення знань).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Нова євангелізація

Повідомлення Michail » 11 січня 2015, 18:30

"Знань з Катехизму людям не вистачає. Особливо дорослим, які щонайбільше пройшли катехизацію до св. Причастя. :(" НУ я про це в тексті сказав. Просто там не даються всі знання з катехизму, це також треба врахувати. А от якщо було після першої сповіді катехизація і тим більше, якщо людина сама почала досліджувати християнство, то вже може бути інша справа. Зустрічаються досить духовні навіть старші парафіяни, які в свому житті навернулись і добре засвоїли науку Церкви під час сакраментально-літургійного життя, проповідей.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Нова євангелізація

Повідомлення ShMariam » 11 січня 2015, 19:01

Michail писав:
ShMariam писав:Знань з Катехизму людям не вистачає. Особливо дорослим, які щонайбільше пройшли катехизацію до св. Причастя. :(
НУ я про це в тексті сказав. Просто там не даються всі знання з катехизму, це також треба врахувати. А от якщо було після першої сповіді катехизація і тим більше, якщо людина сама почала досліджувати християнство, то вже може бути інша справа. Зустрічаються досить духовні навіть старші парафіяни, які в свому житті навернулись і добре засвоїли науку Церкви під час сакраментально-літургійного життя, проповідей.

На проповіді всього не скажеш. І не поясниш, де конкретно і в чому помиляються Свідки Євоги, напр. І що значать ті чи інші рядки Святого Письма. Нормально, що деякі побожні жіночки читають книжки Гарафіни Маковій? Чи вірять у лішнянські "об'явлення" (тернопільські "співуни")?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Нова євангелізація

Повідомлення Michail » 11 січня 2015, 23:22

Пргануть чогось екзотичного і езотеричного, ну тобто,. на їх думку глибшого і думаю, нового...
За річний цикл добре продуманих проповідей ого скільки можна наговорити, до речі. А тим більше у нас священик на парохії кожен рік обявляє додатково роком присвяченим якійсь темі і поглилює цю теміу під час проповідей. За майже 10 років парохіяни стільки мали змоги нового почути... Сам якраз одружився тоді і прийшов на цю нову парохію, храм тоді якраз збудували, тому свідчу як є.

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Нова євангелізація

Повідомлення Michail » 18 лютого 2015, 12:46

Натрапив на цікавий інтернет-ресурс для євангелизації
http://lordword.com/ua/

"LordWord.com - це інструмент для поширення євангельської звістки і мудрості Біблії через інтернет.

Будучи віруючою людиною і працюючи в інтернеті, створюючи і збільшуючи кількість своїх інтернет-проектів, мене часто турбувало питання - "Як я можу послужити Богові через інтернет, через свою сферу впливу?"

Задаючи Богу і собі це питання, через певний час прийшла думка - "Чому б не виділити невелике місце на своїх сайтах для реклами Божого Слова?".

Вхопившись за цю ідею, я взявся відбирати з Біблії вірші, які можуть привернути НЕвіруючих людей. Привернути пізнавати Господа, читати його Слово, покаятися і прагнути жити праведним життям.

На даний момент мною відібрано 198 віршів з перекладу Біблії від І.Огієнка, які у випадковому порядку можна транслювати на будь-якому сайті, отримавши спеціальний скрипт на сторінці конструктора.

Запрошую вас до партнерства! "

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Нова євангелізація

Повідомлення ShMariam » 18 лютого 2015, 15:59

Для тих, хто має власний сайт - :good:

А для простих людей :D найкраще, нмсд, просто бути присутнім (і - діяти :)) на світських форумах, в соцмережах...
Курс "Альфа" - це також "нова євангелізація"?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Нова євангелізація

Повідомлення Michail » 18 лютого 2015, 16:59

Я лише поділився одним з прикладів. Може і серед простих людей знайдуться ті, хто має сайт...

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Нова євангелізація

Повідомлення ShMariam » 18 лютого 2015, 18:05

Michail писав: Може і серед простих людей знайдуться ті, хто має сайт...
:D
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Нова євангелізація

Повідомлення Michail » 18 лютого 2015, 20:29

Я по собі знаю. Ще до того часу, як я вступив на катехитичні курси, був просто студентом, завів собі один сайт, де викладав свої різні думки... Потім він застарів (html код ы все таке) і я видалив. Після нього перейшов на модерацію інших сайтів, але то було пізніше. НУ а те, що християнські форуми теж є євангелізаційними засобами, безперечно.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Нова євангелізація

Повідомлення о.Олег » 18 лютого 2015, 20:39

наш Петро (вітер) мав такі напрацювання (створив інтернет ресурс з Євангельськими читаннями), якщо не помиляюся :Rose:
дякую, Михайле
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Нова євангелізація

Повідомлення ShMariam » 18 лютого 2015, 20:58

Michail писав:Я по собі знаю. Ще до того часу, як я вступив на катехитичні курси, був просто студентом, завів собі один сайт, де викладав свої різні думки... Потім він застарів (html код ы все таке) і я видалив. Після нього перейшов на модерацію інших сайтів, але то було пізніше. НУ а те, що християнські форуми теж є євангелізаційними засобами, безперечно.

я про світські інтернет-спільноти :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Нова євангелізація

Повідомлення Michail » 18 лютого 2015, 21:10

ShMariam писав:
Michail писав:Я по собі знаю. Ще до того часу, як я вступив на катехитичні курси, був просто студентом, завів собі один сайт, де викладав свої різні думки... Потім він застарів (html код ы все таке) і я видалив. Після нього перейшов на модерацію інших сайтів, але то було пізніше. НУ а те, що християнські форуми теж є євангелізаційними засобами, безперечно.

я про світські інтернет-спільноти :)


Щодо світських то можу додати, що є в приципі досить багато загальних та локальних груп в Фейсбуці (єпархівльні, парохіяльні, спеціалізовані). Наприклад моєї парохії група https://www.facebook.com/Mixajlivskacerkva?fref=ts
На ный майже щодня публыкуэться щоденне читання Слова Божого, цікава інформація на різні морально-духовні теми, та різні події з життя Парохії.


ShMariam писав:Курс "Альфа" - це також "нова євангелізація"?

Я не ознайомлений з ним детально, лише трохи по розповідям, адле думаю що так.


о. Петро. писав:"наш Петро (вітер) мав такі напрацювання (створив інтернет ресурс з Євангельськими читаннями), якщо не помиляюся :Rose:


Цікаво глянути, якщо є ще.
І Вам дякую.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Нова євангелізація

Повідомлення ShMariam » 18 лютого 2015, 22:05

Michail писав:
Щодо світських то можу додати, що є в приципі досить багато загальних та локальних груп в Фейсбуці (єпархівльні, парохіяльні, спеціалізовані). Наприклад моєї парохії група https://www.facebook.com/Mixajlivskacerkva?fref=ts
Я мала на увазі не тільки ті групи, до яких приєднуються вже євангелізовані :) , але суто світські спільноти, де є можливість дописувати і спілкуватися.
Michail писав:
о. Петро. писав:"наш Петро (вітер) мав такі напрацювання (створив інтернет ресурс з Євангельськими читаннями), якщо не помиляюся :Rose:


Цікаво глянути, якщо є ще.
І Вам дякую.

http://bibliya.in.ua/ ?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Нова євангелізація

Повідомлення Michail » 19 лютого 2015, 00:32

ShMariam писав:
Michail писав:
Щодо світських то можу додати, що є в приципі досить багато загальних та локальних груп в Фейсбуці (єпархівльні, парохіяльні, спеціалізовані). Наприклад моєї парохії група https://www.facebook.com/Mixajlivskacerkva?fref=ts
Я мала на увазі не тільки ті групи, до яких приєднуються вже євангелізовані :) , але суто світські спільноти, де є можливість дописувати і спілкуватися.

Здається, такі групи теж зустрічаються в соцмережах. Принаймні запрошують до них всіх через методи сео-розкрутки, не вибираючи чи євангелизований чи ні...

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Нова євангелізація

Повідомлення ShMariam » 19 лютого 2015, 01:36

Я не про те. Я про звичайне спілкування.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Нова євангелізація

Повідомлення о.Олег » 19 лютого 2015, 09:24

ShMariam писав:http://bibliya.in.ua/ ?

здається так. Петре?

ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей