Благословення священика

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

anastasia
дописувач
дописувач
Повідомлень: 54
З нами з: 21 листопада 2012, 20:53
Звідки: Львів

Благословення священика

Повідомлення anastasia » 17 грудня 2012, 20:36

Недавно просила благословення в священника, і по тому що давав він його досить невпевнено, я зрозуміла, що для нього це не зовсім звична справа. Наскільки я розумію, Боже благословення дане священником є надзвичайно важлива річ, чому в нас ця практика так мало поширена?
Бог не вибирає сильних а дає силу тим кого вибирає.

anastasia
дописувач
дописувач
Повідомлень: 54
З нами з: 21 листопада 2012, 20:53
Звідки: Львів

"Запитуємо cвященика"

Повідомлення anastasia » 20 грудня 2012, 14:55

:shock: Отці пішли в підпілля???
Бог не вибирає сильних а дає силу тим кого вибирає.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 20 грудня 2012, 16:13

anastasia писав:Недавно просила благословення в священника, і по тому що давав він його досить невпевнено, я зрозуміла, що для нього це не зовсім звична справа. Наскільки я розумію, Боже благословення дане священником є надзвичайно важлива річ, чому в нас ця практика так мало поширена?

просто не розумію, чому. Просять благословення - уділяю. Якщо, звичайно, на добру річ.
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

anastasia
дописувач
дописувач
Повідомлень: 54
З нами з: 21 листопада 2012, 20:53
Звідки: Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення anastasia » 20 грудня 2012, 22:08

Особисто я вважаю це важливою передумовою до зачинання якоїсь справи, але жодного разу не чула щоб хтось з священників на цьому наголошував. Чи потрібно брати благословення в дорогу і т.п. справи ? Наскільки це є важливим і чи завжди коли дає благословення отець є на то благословення Боже.
Бог не вибирає сильних а дає силу тим кого вибирає.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 20 грудня 2012, 22:29

anastasia писав:Особисто я вважаю це важливою передумовою до зачинання якоїсь справи, але жодного разу не чула щоб хтось з священників на цьому наголошував. Чи потрібно брати благословення в дорогу і т.п. справи ? Наскільки це є важливим і чи завжди коли дає благословення отець є на то благословення Боже.

Благословення Боже є на всіх наших морально добрих діях, в які його уділяється. Взагалі нмсд важливо у всі свої дії запрошувати Бога і Благословення через Божого священика - Богопосвяченої, Рукоположеної від Єпископів-Апостола-Христа людини - є однією з прекрасних можливостей, Дарованих нам-грішним, щоб йти по житті з Богом. І тут важливо памятати, що Благословення - лише початок справи: Благословення не є чимось автоматичним, що "діє", що "я маю", чим "володію". Благословення є співпрацею з Богом, його треба впроваджувати памяттю про Бога у ділі, на яке його просив, впроваджувати, допоки їду/працюю/тощо, Благословення треба... "плекати", я б навіть сказав... "втримати". Тобто - Благословення безсумнівно Боже, але від священика (чи несвященика) залежить його уділити, а від отримавшого - впровадити у дію
перепрошую, якщо неясно висловлююсь - трошки втомився
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

anastasia
дописувач
дописувач
Повідомлень: 54
З нами з: 21 листопада 2012, 20:53
Звідки: Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення anastasia » 21 грудня 2012, 12:24

Дякую отче, цілком доступно і зрозуміло :Rose:
Бог не вибирає сильних а дає силу тим кого вибирає.

Аватар користувача
Ira-arI
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 206
З нами з: 10 грудня 2015, 13:08
Звідки: планета Земля, а якщо конкретніше, то з файного міста - Тернопіль :)

Re: Благословення священика

Повідомлення Ira-arI » 09 січня 2016, 16:07

Христос народився!
Помічала, що благословення священики дають по-різному...із власного досвіду... пригадую два варіанти:
1.священик кладе на голову вірного руку і промовляє молитву;
2.священик кладе на голову вірного спочатку єпитрахиль, а потім свою руку і промовляє молитву.
Впевнена, що сила благословення буде однакова незалежно чи це 1-ий чи 2-ий варіант, все залежить тільки від віри. Мене цікавить, як повинна поводитись людина у 1-ому і 2-ому випадках.

І крім того люди по-різному поводяться, коли отримують благословення. Одні складають руки хрестом (праву на ліву, долонями вгору), інші ще стають на коліна.

...можливо, хтось поділиться своїм досвідом...

:Rose: :Rose: :Rose:
Deus caritas est.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Благословення священика

Повідомлення ShMariam » 09 січня 2016, 20:45

О. Ігор Цар розповідав, що благословляв по телефону :) військових в АТО і потім йому розповіли, що це благословення їм дуже допомогло (як саме - вже забула, але, очевидно, йшлося про те, що не було втрат в бою).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Ira-arI
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 206
З нами з: 10 грудня 2015, 13:08
Звідки: планета Земля, а якщо конкретніше, то з файного міста - Тернопіль :)

Re: Благословення священика

Повідомлення Ira-arI » 10 січня 2016, 10:43

ShMariam писав:О. Ігор Цар розповідав, що благословляв по телефону :)


+ ХХІ століттю і мобільному зв'язку :)

ShMariam писав: потім йому розповіли, що це благословення їм дуже допомогло (як саме - вже забула, але, очевидно, йшлося про те, що не було втрат в бою).


а це підтверджує силу їхньої ВІРИ.
Deus caritas est.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Благословення священика

Повідомлення ShMariam » 10 січня 2016, 15:26

Власне, що благословення чув хіба командир, а в чомусь там (обстріл, втрати?) помогло цілому підрозділові.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Благословення священика

Повідомлення о.Олег » 11 січня 2016, 10:57

Ira-arI писав:Христос народився!
Помічала, що благословення священики дають по-різному...із власного досвіду... пригадую два варіанти:
1.священик кладе на голову вірного руку і промовляє молитву;
2.священик кладе на голову вірного спочатку єпитрахиль, а потім свою руку і промовляє молитву.
Впевнена, що сила благословення буде однакова незалежно чи це 1-ий чи 2-ий варіант, все залежить тільки від віри. Мене цікавить, як повинна поводитись людина у 1-ому і 2-ому випадках.

І крім того люди по-різному поводяться, коли отримують благословення. Одні складають руки хрестом (праву на ліву, долонями вгору), інші ще стають на коліна.

...можливо, хтось поділиться своїм досвідом...

:Rose: :Rose: :Rose:

благословляють з епітрахилем? Чи Ви це про Сповідь-розрішення??
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Ira-arI
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 206
З нами з: 10 грудня 2015, 13:08
Звідки: планета Земля, а якщо конкретніше, то з файного міста - Тернопіль :)

Re: Благословення священика

Повідомлення Ira-arI » 11 січня 2016, 12:43

о.Олег писав:благословляють з епітрахилем? Чи Ви це про Сповідь-розрішення??
ОООО


Отче, я говорю саме про благословення з епітрахилем. Не путаю)))
Тому саме і питаю чому так.
Deus caritas est.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Благословення священика

Повідомлення о.Олег » 11 січня 2016, 14:18

Ira-arI писав: Не путаю)))
Тому саме і питаю чому так.

та можна благословляти і Чашою і Хрестом, і Євангелією, і... і помазанням освяченої води чи олії... А епітрахиль взагалі - зобов`язує при виконанні будь-якого священодіяння: чому б ні? Просто я зазвичай так не роблю, тому і перепитав.
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Ira-arI
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 206
З нами з: 10 грудня 2015, 13:08
Звідки: планета Земля, а якщо конкретніше, то з файного міста - Тернопіль :)

Re: Благословення священика

Повідомлення Ira-arI » 11 січня 2016, 14:43

Написала в цю тему таке питання тому, що стикалася з цим і мені як неуку :pardon: стало цікавити чому саме так.., як я повинна поводитись. Кажуть, як не знаєш, що робити повторюй за іншими, але ж так робити не завжди добре. А тим більше у церкві так робити не хочу (бездумно повторювати за іншими). Визнаю, що я неук :sorry: Але якщо я визнаю це значить з цим треба якось боротись))) читати, запитувати...
Deus caritas est.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Благословення священика

Повідомлення о.Олег » 11 січня 2016, 15:05

та добре робите. :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Ira-arI
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 206
З нами з: 10 грудня 2015, 13:08
Звідки: планета Земля, а якщо конкретніше, то з файного міста - Тернопіль :)

Re: Благословення священика

Повідомлення Ira-arI » 11 січня 2016, 15:29

о.Олег писав:та добре робите. :Rose:


:) :) :)
Deus caritas est.


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 17 гостей