Поминання. Допомога померлим

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

yurko
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 17 грудня 2011, 11:03

40й день по смерті

Повідомлення yurko » 17 грудня 2011, 12:42

Слава Ісусу Христу!


Помер дідусь. Хотіли б зробити поминальний обід для родини і знайомих(родина велика). 40й день припадає на 8 січня. Прошу підказати, коли правильно було б замовити парастас та провести обід.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: 40й день по смерті

Повідомлення о.Олег » 17 грудня 2011, 13:01

yurko писав:Слава Ісусу Христу!


Помер дідусь. Хотіли б зробити поминальний обід для родини і знайомих(родина велика). 40й день припадає на 8 січня. Прошу підказати, коли правильно було б замовити парастас та провести обід.

прийміть наші співчуття... Хай з Богом спочиває Ваш Дідусь
обід - це вияв Вашої вічливості до родичів, що приїдуть і єдине, що можна б було побажати - не вживайте (ніколи) принаймі після поминальних відправ чи на Празники алкоголю. А замовляти Службу - підійдіть до місцевого священика і він Вам запропонує можливий для тієї конкретно парафії спосіб/час
З повагою,о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

yurko
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 17 грудня 2011, 11:03

Re: 40й день по смерті

Повідомлення yurko » 17 грудня 2011, 17:05

дякую за поради!

Аватар користувача
галичанка
новик
новик
Повідомлень: 24
З нами з: 30 липня 2010, 14:06

Поминання. Допомога померлим

Повідомлення галичанка » 01 серпня 2012, 11:04

Слава Ісусу Христу!
Прошу Вашої допомоги.28 липня відійшов у вічність мій батько.
Хочеться дізнатися про все, що стосується поминання, Служб Божих і інших справ, молитов, які могли б стати у допомозі його душі.
Чи десь можна прочитати чи дізнатися інформацію на цю тему? Чи є окрема тема на форумі? Якщо ні, то може було б корисним її створити?
Прошу вашої допомоги, бо батько був хорошою людиною і добрим християнином.
Щиро дякую!
Хай Господь благословить!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 01 серпня 2012, 13:19

галичанка писав:Слава Ісусу Христу!
Прошу Вашої допомоги.28 липня відійшов у вічність мій батько.
Хочеться дізнатися про все, що стосується поминання, Служб Божих і інших справ, молитов, які могли б стати у допомозі його душі.
Чи десь можна прочитати чи дізнатися інформацію на цю тему? Чи є окрема тема на форумі? Якщо ні, то може було б корисним її створити?
Прошу вашої допомоги, бо батько був хорошою людиною і добрим християнином.
Щиро дякую!
Хай Господь благословить!

може хтось підскаже, чи існує така тема, бо, якщо ні, дійсно варта створити (в підфорумі "Життя християнина", наприклад)
а як Вашого Батька звати? Помолимося
і спробуємо роздумувати над нашою молитвою
цього року вже 10 років, як відійшла у Вічність моя Мама (Богдана) і... молюсь за Неї щодня - і в особистій молитві, і в моїй сім`ї, і Літургіях
думаю, що так і треба
хай з Богом спочиває Ваш Батько
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення andrivovk » 01 серпня 2012, 13:45

галичанка писав:Слава Ісусу Христу!
Прошу Вашої допомоги.28 липня відійшов у вічність мій батько.
Хочеться дізнатися про все, що стосується поминання, Служб Божих і інших справ, молитов, які могли б стати у допомозі його душі.
Чи десь можна прочитати чи дізнатися інформацію на цю тему? Чи є окрема тема на форумі? Якщо ні, то може було б корисним її створити?
Прошу вашої допомоги, бо батько був хорошою людиною і добрим християнином.
Щиро дякую!
Хай Господь благословить!

отут непогана книжка про допомогу померлим. http://www.truechristianity.info/ua/boo ... _souls.php
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення kristik » 01 серпня 2012, 17:30

В мене таке складне запитання: Ми маємо обов*язок молитися за душі в чистилищі, але ж ми не знаємо де точно опинилася душа яка померла. А якщо я, наприклад молюся за якусь померлу душу, а вона зараз в пеклі, то чи є якась користь від молитви?
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 01 серпня 2012, 19:39

kristik писав:В мене таке складне запитання: Ми маємо обов*язок молитися за душі в чистилищі, але ж ми не знаємо де точно опинилася душа яка померла. А якщо я, наприклад молюся за якусь померлу душу, а вона зараз в пеклі, то чи є якась користь від молитви?

тут, Христю, немає "якщо" - тут молимося в надії на спасенність кожного і жодного припущення про перебування когось у пеклі не робимо
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення andrivovk » 01 серпня 2012, 22:18

kristik писав:В мене таке складне запитання: Ми маємо обов*язок молитися за душі в чистилищі, але ж ми не знаємо де точно опинилася душа яка померла. А якщо я, наприклад молюся за якусь померлу душу, а вона зараз в пеклі, то чи є якась користь від молитви?

Я десь читав в православних історію, що якийсь праведник молився за чоловіка, який попав у пекло, і за його молитвами того було звільнено. Теоретично таке неможливо але... :pardon: Навіть не знаю як пояснити.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 02 серпня 2012, 09:35

andrivovk писав:
kristik писав:В мене таке складне запитання: Ми маємо обов*язок молитися за душі в чистилищі, але ж ми не знаємо де точно опинилася душа яка померла. А якщо я, наприклад молюся за якусь померлу душу, а вона зараз в пеклі, то чи є якась користь від молитви?

Я десь читав в православних історію, що якийсь праведник молився за чоловіка, який попав у пекло, і за його молитвами того було звільнено. Теоретично таке неможливо але... :pardon: Навіть не знаю як пояснити.

Чистилищем
це якщо попростіше. Але от, наприклад, читав десь історію Святого, що навернув біса...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення romanm » 02 серпня 2012, 10:38

:D Ну на то вони і благочестиві історії

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення kristik » 02 серпня 2012, 19:07

о.Олег писав:тут, Христю, немає "якщо" - тут молимося в надії на спасенність кожного і жодного припущення про перебування когось у пеклі не робимо
З повагою, о.Олег

andrivovk писав:Я десь читав в православних історію, що якийсь праведник молився за чоловіка, який попав у пекло, і за його молитвами того було звільнено. Теоретично таке неможливо але... :pardon: Навіть не знаю як пояснити.


Дякую за відповіді!
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
галичанка
новик
новик
Повідомлень: 24
З нами з: 30 липня 2010, 14:06

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення галичанка » 03 серпня 2012, 10:53

о.Олег писав:а як Вашого Батька звати? Помолимося

Щиро дякую! Батько - Степан. Теж помолюсь за Вашу Маму Богдану.
andrivovk, щиро дякую за посилання.


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 76 гостей