Уявити невидиме?

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Уявити невидиме?

Повідомлення Міра » 17 березня 2015, 20:24

Дякую, о.Олег, все гарно пояснили.
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Уявити невидиме?

Повідомлення о.Олег » 17 березня 2015, 20:51

Міра писав:Дякую, о.Олег, все гарно пояснили.

та я боявся, якщо чесно, що не розібрався нашвидкоруч з тим листом Андрія (?), який Ви згадували і, відповідно, писав, як відчув.
Ще - в "Трактаті про любов до Бога" св.Франциск Сальський (про св.Франциска з Асижу):
Святому братові Руфіну було видіння слави, яка чекає святого Франциска через його смирення. Тоді він поставив йому таке питання: "Мій дорогий батько, молю вас сказати мені відверто, яка ваша думка про самого себе". І святий відповів: "Воістину я почитаю себе найбільшим грішником у всьому світі і тим, хто менше всіх служить нашому Господу." Але, - заперечив брат Руфін, - як ви можете говорити це цілком щиро, адже є стільки людей, що здійснюють гріхи, які ви, завдяки Богу, не здійснюєте? "На що Франциск відповів:" Якби Бог удостоїв тих, про кого ви говорите, тієї ж милості, що й мене, то, впевнений, якими злими вони б не були, вони були б набагато більш вдячні, ніж я, і служили б Йому набагато краще за мене. Якби Бог мене залишив, я б зробив більше злодіянь, ніж будь-хто інший ".

Трохи нижче Франциск Сальський завершує:
Ця думка святого Франциска була схвалена і повторена усіма святими людьми, що жили після нього. І багато хто пов'язував її зі словами великого апостола Павла, коли той говорив, що він "перший з грішників" (1 Тим 1:15).

З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Уявити невидиме?

Повідомлення прочанка » 18 березня 2015, 11:06

в костелі Антонія Падевського є образ-картина, яку я нещодавно розгледіла і була вражена. Вперше таку бачила. Чоловік, який горить у полум'ї( інквізиції чи гріхів чи випробувань-хрестів ?), швидше, метафоричному. Поруч – Ісус на Хресті, страждаючий вмираючий. Потужне видовище. Це ожиле увне невидиме. Дуже яскравий приклад і тема для глибоких духовних розважань.
Не бійтеся!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Уявити невидиме?

Повідомлення ShMariam » 18 березня 2015, 14:22

Не знаю задуму художника, але, напевно, то про чистилище.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Уявити невидиме?

Повідомлення прочанка » 18 березня 2015, 15:33

ShMariam писав:Не знаю задуму художника, але, напевно, то про чистилище.


важко сказати, хіба знають ті, що при костелі. Картина міститься у Страстній каплиці – величне Розп яття, мозаїки на вікнах - молитва про Чашу і Ісуса знімають з Хреста, поруч страждальна Мати. У наших стражданнях з нами Бог. Типу – ніхто не казав, що жити легко, але Я завжди буду поруч.
Не бійтеся!

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Уявити невидиме?

Повідомлення Міра » 09 липня 2015, 17:15

Раніше питалась тут про те, чому святі отці відкидають уяву, а Ігнатій Лойола заохочує до того. То читаю "Теорія і практика духовних вправ" http://www.credo-ua.org/2015/05/135625 і там знайшла таке пояснення:
Отці Пустелі: уява — це дикий норовистий кінь, якого краще не чіпати, бо він може вершника занести куди не треба або скинути і вбити, а поволі йти до мети пішки. Святий Ігнатій Лойола: навіщо мені йти пішки, коли маю коня, хоча й дикого, але якого можу приручити й зробити слухняним. Ризик є, і великий, але «хто не ризикує, той не п’є шампанського».

Всі ми різні, і кожному своє :)
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Уявити невидиме?

Повідомлення о.Олег » 10 липня 2015, 08:38

в Лесі Українки гарно:
Фантазіє ! Ти – сило чарівна,
Що збудувала світ в порожньому просторі,
Вложила почуття в байдужий промінь зорі,
Збудила мертвих з вічного їх сна,
Мету вказала буйній хвилі в морі, –
До тебе обертаюсь я сумна:
Скажи мені, фантазіє дивнá,
Як помогти в безмірнім людськім горі?
Як світ новий з старого збудувати?
Як научить байдужих почувати?
Як розбудити розум , що заснув?
Як час вернуть, що марне проминув?
Як певную мету вказати розпачливим?
Фантазіє! Порадь, як жити нещасливим!
:Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Уявити невидиме?

Повідомлення ShMariam » 10 липня 2015, 08:53

"Все що добре, що чисте, що гідне похвали... про те думайте" (перепрошую, не маю зараз доступу до Біблії, то по пам'яті). Особисто я не можу без уяви в такому випадку. Хоча, уявляти реальні картини, напр. роздумувати над життям Ісуса, Марії мені надзвичайно важко. Тому як доходить до того, то, принаймні намагаюся відчувати емоції, які вони (та інші люди) відчували при певних подіях. Тому що в будь-якій події (чи то Розп'яття, чи то Воскресіння) є те, що не можна побачити очима, а значить уявити зоровим образом. Значно легше мені дається уявляти символічні ситуації. Тому страшенно люблю момент воскресіння Аслана з 1 частини Хронік Нарнії, а момент, коли його мучили, - вразив дуже сильно.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Уявити невидиме?

Повідомлення vitalko » 06 серпня 2015, 18:42

Міра писав:Для мене зараз є важливим те протиріччя, про яке писав вище andrivovk. Читаю святих отців -не можна уявляти собі, мріяти про Бога, бо впадеш в дух омани. Покаяння -це найважливіше.
Читаю св.Терезу (Повість про одну душу) -досить тільки Любити. св.Ігнатія Лойоли взагалі не сприйняла (не доросла?) -уявляти собі пекло? брррр..
Як? як подолати ці протиріччя? це ж протилежні речі?
І стільки святих отців застерігали про чуттєве сприйняття Бога -не можна.
Дивно все це.


Практикувати Ігнатія Лойолу просто і тільки треба під наглядом духовного керівника(він сам про це пише), і багато чого для себе почерпенете. Поїдьте на реколекції до єзуїтів в Хмельницьк. Різні люди по різному оцінюють їхній результат, але про себе скажу, що обидва рази, коли там був наслідки духовні були дуже великі. Бог себе дуже там відкриває, але треба бути готовим до великої духовної боротьби перед поїздкою. Легко не буде, але воно того вартує.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Уявити невидиме?

Повідомлення Міра » 07 серпня 2015, 10:03

vitalko писав: Легко не буде, але воно того вартує.

Вірю. І надіюсь, що прийде час і попаду на ці реколекції. Бог веде в тому напрямку.
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 11 гостей