Спільноти

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Спільноти

Повідомлення ShMariam » 12 травня 2014, 21:23

З метою духовної формації християн, а також для служіння людям у той чи інший спосіб в Церкві діють різні організації - спільноти. Трошки про це писали тут, а про благодійні організації - тут. Спільноти діють часто при парафіях, деколи - як окремі організації в Церкві незалежно від парафій. Тут пропоную писати про різні спільноти, які є в Церкві, (зокрема в які ви входите чи входили), про їх діяльність тощо.

Які, на вашу думку, спільноти мали б існувати в Церкві? Які треба засновувати при парафіях? Яким чином, на вашу думку, треба працювати з дітьми, молоддю? Якою ви бачите ідеальну молодіжну спільноту? ...спільноту для старших?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Спільноти

Повідомлення ShMariam » 13 травня 2014, 20:16

Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Спільноти

Повідомлення ShMariam » 03 червня 2014, 13:51

Добре, почну я. :)
Була в УМХ. Гарна молодіжна християнська спільнота. На зустрічах - лекції + обговорення (почутого). Принаймні, так було тоді, коли я ходила. Крім того, різні свята, акції, відвідування сиротинця, реколекції, спільна молитва, спільний відпочинок... Із "мінусів"... Тут, скоріше, і "плюс", і "мінус" одночасно: відчувається, що спільнота - одна компанія "своїх", в яку спочатку "влитися" не так просто. Хоча, як кому. Але коли вже влиєшся - :good: Вартує спробувати :) :wink: УМХ діє в різних містах. Більше можна прочитати на відповідних сайтах (і в каталозі, викладеному вище, теж має бути).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Спільноти

Повідомлення ShMariam » 04 червня 2014, 13:12

Була також салезіанським аніматором. :) Це праця з дітьми на "Веселих канікулах" і протягом року. Крім того нас вчили-готували через заняття з катехизму, педагогіки (зокрема - запобіжної системи Дона Боско), психології тощо. Ідеальна (я би так сказала :) ) робота для активної, веселої, креативної християнської молоді, яка не боїться брати на себе брати відповідальність і служити Богові. :wink: (а якщо Ви не такі - станете :shock: :D . Чесно :) Якщо дуже захочете). Аніматор - одночасно старший друг, вихователь, організатор, часом актор, часом клоун. Аніматор, як справжній послідовник Дона Боско, - людина, яка своєю поведінкою повинна доказати, що бути християнином - не нудно і не сумно, бо "в моїм серці Цар живе, а прапором Його радість є!" :) :Rose:

Потужна спільнота аніматорів діє при моїй парафії (Покрови Пресвятої Богородиці м. Львова), а також при деяких інших (Сихів, св. Володимира і Ольги, у василіан тощо). Також у Львові (а може не тільки у Львові?) діє Школа Християнського Аніматора - більше про це має бути у викладеному вище списку з ДивенСвіту.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Спільноти

Повідомлення о.Олег » 04 червня 2014, 13:54

Слава Ісусу Христу!
Одна із Спільнот, філософію/життя яких я глибоко поділяю, членом якої є вже близько 17 років - "Віра і Світло"
"Віра і Світло"- це міжнародний християнський рух спільнот, який народився з ініціативи мирян-католиків у 1971 році. Об"єднує осіб розумово неповносправних, їхніх батьків та молодь-приятелів. Члени спільноти зустрічаються, щоб ділитися труднощами і радощами, святкувати та молитися, підтримувати одні одних, зростаючи в дружбі, вірі та любові, спільно беручи участь у літних таборах, реколекціях, прощах.
Спільнота мене сформувала і благословила бути священиком. Місії, до яких я у Спільноті долучався, були різноманітними: прийшов я у Віру і Світло ще навчаючись в Семінарії, був волонтером на віросвітлянській Майстерні (з часом із них народилася ще одна спільнота плекання стосунку з людьми розумово неповносправними - "Лярш-Ковчег"), тоді очолював цю діяльність понад 4 роки і був членом спільноти при ц.Володимира і Ольги "Острів", потім - їхнім капеланом,тоді - капеланом спільноти "7-ме Небо" при ц.Різдва Богородиці (Сихів), де є і сьогодні. Декілька років тому помагав засновувати віросвітлянську Спільноту при УКУ, де я працював в Центрі "Емаус". Тепер пробуємо заснувати таку Спільноту при парафії, на якій душпастирюю (Чесного Хреста, вул.Наукова)... Взагалі... пишу-пишу і... думаю, що не це (не мої/чиїсь дії) все основне: Спільнота - це про Дар людини неповносправної людству. Божий Дар. В центрі наших Спільнот - Христос. А через наших Друзів - людей з особливими потребами, ми в особливий спосіб доторкаємо... людськості, чогось первинного, про що люди, сповненні прагнень влади, сили, багатств, здоров`я, володіння.., часто... забуваємо.
запрошую
"Віра і Світло" - це дуже класно :)
З повагою, о.Олег, провінційний капелан "Віра і Світло" в Україні
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Спільноти

Повідомлення ShMariam » 11 червня 2014, 11:49

ShMariam писав:Які, на вашу думку, спільноти мали б існувати в Церкві? Які треба засновувати при парафіях? Яким чином, на вашу думку, треба працювати з дітьми, молоддю? Якою ви бачите ідеальну молодіжну спільноту? ...спільноту для старших?

І як створити - виростити на парафії спільноту? І якщо є конкуренція (якщо вже є спільнота, де задіяні найактивнші парафіяни тієї самої вікової категорії)? Буду вдячна за будь-які думки. :Rose:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Спільноти

Повідомлення о.Олег » 11 червня 2014, 11:55

ShMariam писав:
ShMariam писав:Які, на вашу думку, спільноти мали б існувати в Церкві? Які треба засновувати при парафіях? Яким чином, на вашу думку, треба працювати з дітьми, молоддю? Якою ви бачите ідеальну молодіжну спільноту? ...спільноту для старших?

І як створити - виростити на парафії спільноту? І якщо є конкуренція (якщо вже є спільнота, де задіяні найактивнші парафіяни тієї самої вікової категорії)? Буду вдячна за будь-які думки. :Rose:

думаю... все навиворіт (заакцентую, хоч це самозрозуміло): не людина для спільноти чи спільнота як така для спільноти (щоб "була") - спільнота для людини, для сповнення її (людини) потреб краще себе виражати у стосунку з Богом і Його творінням. Відповідно, думаю, варта виходити з ідеї, яка витає ("десь") в думках/серцях/портебі людей (дітей/молоді) у Вас на Парафії, або яка (ідея), на Вашу думку, їх може згуртувати
З повагою, о.олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Спільноти

Повідомлення ShMariam » 11 червня 2014, 14:20

о.Олег писав:думаю... все навиворіт (заакцентую, хоч це самозрозуміло): не людина для спільноти чи спільнота як така для спільноти (щоб "була") - спільнота для людини, для сповнення її (людини) потреб краще себе виражати у стосунку з Богом і Його творінням. Відповідно, думаю, варта виходити з ідеї, яка витає ("десь") в думках/серцях/портебі людей (дітей/молоді) у Вас на Парафії, або яка (ідея), на Вашу думку, їх може згуртувати
З повагою, о.Oлег

Ідеї? :) Наприклад?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Спільноти

Повідомлення о.Олег » 11 червня 2014, 14:52

ShMariam писав:Ідеї? :) Наприклад?

яка харизма спільноти, для чого вона, в чому її конечність/необхідність, чим відрізняється від вже існуючих, як провадить до Христа... ??
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Спільноти

Повідомлення ShMariam » 11 червня 2014, 14:55

о.Олег писав:
ShMariam писав:Ідеї? :) Наприклад?

яка харизма спільноти, для чого вона, в чому її конечність/необхідність, чим відрізняється від вже існуючих, як провадить до Христа... ??
ОООО

Ну я й питаю: наприклад? :)
1) праця з неповносправними 2) праця з дітьми... Далі?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Спільноти

Повідомлення ShMariam » 18 червня 2014, 23:18

Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Спільноти

Повідомлення ShMariam » 03 жовтня 2014, 20:19

Спільнота "Благословення":

Код: Виділити все

Спільнота Благословення – є спільнотою Української Греко-Католицької Церкви і відчуває свою приналежність до Руху Віднови у Святому Дусі в Католицькій Церкві. Спільнота складається з осіб, які хочуть у своєму житті за прикладом Марії та святих мати глибокі і живі відносини любові з Богом та один з одним, будучи послушними волі Небесного Отця, наслідуючи Ісуса Христа та прагнучи ведення  Духа Святого.

Спільнота  Благословення бере свій початок з весни 2007 року, проводячи свої зустрічі при парафії святих Володимира і Ольги з благословення пароха о. Богдана Чабана.

Започаткував спільноту Благословення Орест Григорчак, який зараз є її лідером, разом із деякими членами католицької спільноти Віднови у Святому Дусі “Живий вогонь”. Вони спільно розпочали проводити євангелізацію, беручи за основу “Курс Альфа”, по закінченні якого  сформувалася група з 10-15 людей, у якої виникло бажання продовжувати молитовні і формаційні зустрічі.

На даний час спільнота Благословення проводить свої зустрічі двічі на тиждень, а також практикує спільні Літургії, які служить духівник спільноти о. Богдан Калатин. На першій зустрічі є спільна молитва прославлення і навчання на різні теми, що стосуються духовного життя. Наступна зустріч – ділення у малих групах, на яких відбувається ділення духовним досвідом та переживаннями за прожитий тиждень, а також вивчення Слова Божого.

Спільнота Благословення займається євангелізаційною діяльністю, однією з форм якої є проведення курсу “РУАХ”, організацією вертепу, проголошення  Доброї Новини на вулицях, в магазинах, ресторанах  і т.д.  Спільнота  бере також активну участь у організації і проведенні Школи християнського життя і євангелізації.

Спільнота Благословення сповідує і живе наступними цінностями:
– Життя таїнствами: якомога частіша участь у Святій Літургії, хоча б раз на місяць Сповідь.

-Щоденна особиста молитва.

– Щоденне читання і розважання над Святим Письмом.

– Глибше пізнання навчання Католицької Церкви.

-Прагнення до побудови глибоких відносин з братами і сестрами у спільноті.

– готовність до служіння (кожен член спільноти заохочується до того, щоб взяти на себе якесь служіння у спільноті: ведення молитви, спів, проведення малих груп, розробка і оформлення різноманітних буклетів, організація бібліотеки спільноти та ін.).

-Євангелізаційна активність: проведення різних заходів, спрямованих на поширення Доброї Новини і християнських цінностей, а також співпраця з іншими спільнотами.

-Духовна формація (більшість членів спільноти отримують духовну формацію у Школі Християнського Життя і Євангелізації Пресвятої Діви Марії з Назарету Матері Церкви, а також через інші реколекційні науки).

Зустрічі Спільноти Благословення
Спільнота «Благословення» поділяється на 5 вечерників, в яких відбуваються загальні зустрічі. Вечерник у Святому Письмі – це місце де зібрались апостоли, щоб спільно молитись та очікувати на прихід Святого Духа.

1. Вечерник при Українському Католицькому Університеті. Зустрічі відбуваються щонеділі о 17.00 в приміщенні каплиці УКУ за адресою: вул. Іл. Свєнціцького, 17. Лідер спільноти: Орест Григорчак –(093) 707-45-30

2. Вечерник при храмі Пресвятої Богородиці – Володарки України. Зустрічі відбуваються щочетверга о 19.00 в приміщенні храму, за адресою: вул. Новознесенська, 34. Лідер вечерника: Ярослав Іваняк—(067) 948-15-46

3. Молодіжний вечерник. Зустрічі відбуваються щосуботи о 18.00 в актовому залі цокольного приміщення храму Свв. Володимира та Ольги за адресою: вул. В. Симоненка, 5а. Лідер вечерника: Богдан Ромачнук – (093) 424-42-21

4. Вечерник подружнього спрямування. Зустрічі відбуваються щовівторка о 19.00 в актовому залі цокольного приміщення храму Свв. Володимира та Ольги, за адресою: вул. В. Симоненка, 5а. Лідер вечерника: Олег Христина—(067) 312-72-36

5. Вечерник при храмі святої Софії. Зустрічі відбуваються щовівторка о 19.00 в приміщенні храму за адресою: вул. Івана Франка, 121-а. Лідер вечерника: Ігор Бабак—(050) 317-50-35

 

План зустрічей Спільнота «Благословення» зазвичай має наступний вигляд:
- спільна молитва прослави, подяки і прохання, яка супроводжується духовними піснями;
- навчання на одну із Біблійних тем або інших тем, що стосуються християнського життя.
Детальнішу інформацію про спільноту і її діяльність можна отримати за номером телефону: 066-889-45-80 (Орест).

Запрошуємо на наші зустрічі і заходи всіх, хто хоче глибше пізнати Бога, Його любов, ніжність, теплоту, знайти відповіді на питання, які можливо вже давно хвилюють, хто бажає разом із братами і сестрами во Христі спілкуватися на християнські теми, ділитися досвідом чи просто проводити час в атмосфері розуміння і прийняття, даруючи любов один одному.

http://blagoslovennya.org/pro-nas/
Тепер трошки про свої враження (я досить мало знайома зі спільнотою, пройшла курс "Руах" і деколи відвідую вечерник при УКУ):
- Найкраще (найприємніше), що є у спільноті - молитва прослави. Деколи при цьому харизмати моляться над людьми, часом чути молитву "мовами". Це трохи бентежить, але я навчилася зосереджуватися при тому на своїй молитві, не зважати. Взагалі до будь-яких контактів зі спільнотою я десь підсвідомо відчувала, що молитва прослави - найкращий вид молитви. :) (А я молюся виключно українською і особливих "надзвичайних" дарів в мене нема :), бо не відчуваю в тому потреби)
- Кажуть, чимось особливим є двотижневі реколекції "Школи християнського життя і Євангелізації" (зокрема, якщо хтось йде в спільноту, щоб знайти нових друзів) - не була. Була на т.зв. "Вікенді Святого Духа", де по завершенню курсу "Руах" вперше проявили себе харизмати. Хоча... як не дивно, найбільше мене вразили не харизмати, а фрагменти фільму "Страсті Христові"...
- Сам курс "Руах" не є дуже цікавим для тих, хто добре орієнтується в Катехизмі (тому я трохи прогулювала :oops: ), але в кого прогалини в знаннях - конче необхідний!! Хоча, його варто всім відвідувати хоча б через "молитву прослави" і "Вікенд Святого Духа" (інакше поїхати на Вікенд не можна)
- Зважаючи на те, що спільнота дуже велика, є багато можливостей себе реалізувати тим, кому не сидиться на місці (як мені :D ) і можливість тихенько сидіти в кутку і слухати дуууже цікаві лекції (є на сайті!) тим, хто не має бажання спілкуватися. Хоча, загалом, останнє не вітається (але ж ніхто не заборонить :D ), бо є т.зв. "малі групки" ділення, які існують для тісного ("родинного") спілкування.
- Детальніше про служіння: лідери "групок", спів/гра на музичних інструментах, проведення лекцій, організація вечерників, "Руаху" і Школи (навіть догляд дітей під час Школи)..., а також, найважливіше, - місійна діяльність в школах (ці люди буквально живуть на пожертви, бо проводять уроки в школах вдень - не можуть працювати). При чому, рівень служіння прямо залежить від рівня служителя - мало кому дозволять прочитати лекцію (конференцію).
- Взагалі основне завдання спільноти, як і написано на сайті, - духовний зріст і проповідування. Воно "трошки" відрізняється принаймні від моєї першої спільноти - спільноти аніматорів. Там основними завданнями було виховання і проповідь (а в процесі і виховання "мене") через постійні пошуки способів зацікавлення, основні тези: "В моїм серці Цар живе, а прапором Його радість є", "Християнство - не нудно", а в контексті того - "Хочу, можу, буду Святим" (зрештою, салезіанська духовність мені залишається найбільш близькою).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей