Сторінка 1 з 1

Спільноти

Додано: 12 травня 2014, 21:23
ShMariam
З метою духовної формації християн, а також для служіння людям у той чи інший спосіб в Церкві діють різні організації - спільноти. Трошки про це писали тут, а про благодійні організації - тут. Спільноти діють часто при парафіях, деколи - як окремі організації в Церкві незалежно від парафій. Тут пропоную писати про різні спільноти, які є в Церкві, (зокрема в які ви входите чи входили), про їх діяльність тощо.

Які, на вашу думку, спільноти мали б існувати в Церкві? Які треба засновувати при парафіях? Яким чином, на вашу думку, треба працювати з дітьми, молоддю? Якою ви бачите ідеальну молодіжну спільноту? ...спільноту для старших?

Re: Спільноти

Додано: 13 травня 2014, 20:16
ShMariam

Re: Спільноти

Додано: 03 червня 2014, 13:51
ShMariam
Добре, почну я. :)
Була в УМХ. Гарна молодіжна християнська спільнота. На зустрічах - лекції + обговорення (почутого). Принаймні, так було тоді, коли я ходила. Крім того, різні свята, акції, відвідування сиротинця, реколекції, спільна молитва, спільний відпочинок... Із "мінусів"... Тут, скоріше, і "плюс", і "мінус" одночасно: відчувається, що спільнота - одна компанія "своїх", в яку спочатку "влитися" не так просто. Хоча, як кому. Але коли вже влиєшся - :good: Вартує спробувати :) :wink: УМХ діє в різних містах. Більше можна прочитати на відповідних сайтах (і в каталозі, викладеному вище, теж має бути).

Re: Спільноти

Додано: 04 червня 2014, 13:12
ShMariam
Була також салезіанським аніматором. :) Це праця з дітьми на "Веселих канікулах" і протягом року. Крім того нас вчили-готували через заняття з катехизму, педагогіки (зокрема - запобіжної системи Дона Боско), психології тощо. Ідеальна (я би так сказала :) ) робота для активної, веселої, креативної християнської молоді, яка не боїться брати на себе брати відповідальність і служити Богові. :wink: (а якщо Ви не такі - станете :shock: :D . Чесно :) Якщо дуже захочете). Аніматор - одночасно старший друг, вихователь, організатор, часом актор, часом клоун. Аніматор, як справжній послідовник Дона Боско, - людина, яка своєю поведінкою повинна доказати, що бути християнином - не нудно і не сумно, бо "в моїм серці Цар живе, а прапором Його радість є!" :) :Rose:

Потужна спільнота аніматорів діє при моїй парафії (Покрови Пресвятої Богородиці м. Львова), а також при деяких інших (Сихів, св. Володимира і Ольги, у василіан тощо). Також у Львові (а може не тільки у Львові?) діє Школа Християнського Аніматора - більше про це має бути у викладеному вище списку з ДивенСвіту.

Re: Спільноти

Додано: 04 червня 2014, 13:54
о.Олег
Слава Ісусу Христу!
Одна із Спільнот, філософію/життя яких я глибоко поділяю, членом якої є вже близько 17 років - "Віра і Світло"
"Віра і Світло"- це міжнародний християнський рух спільнот, який народився з ініціативи мирян-католиків у 1971 році. Об"єднує осіб розумово неповносправних, їхніх батьків та молодь-приятелів. Члени спільноти зустрічаються, щоб ділитися труднощами і радощами, святкувати та молитися, підтримувати одні одних, зростаючи в дружбі, вірі та любові, спільно беручи участь у літних таборах, реколекціях, прощах.
Спільнота мене сформувала і благословила бути священиком. Місії, до яких я у Спільноті долучався, були різноманітними: прийшов я у Віру і Світло ще навчаючись в Семінарії, був волонтером на віросвітлянській Майстерні (з часом із них народилася ще одна спільнота плекання стосунку з людьми розумово неповносправними - "Лярш-Ковчег"), тоді очолював цю діяльність понад 4 роки і був членом спільноти при ц.Володимира і Ольги "Острів", потім - їхнім капеланом,тоді - капеланом спільноти "7-ме Небо" при ц.Різдва Богородиці (Сихів), де є і сьогодні. Декілька років тому помагав засновувати віросвітлянську Спільноту при УКУ, де я працював в Центрі "Емаус". Тепер пробуємо заснувати таку Спільноту при парафії, на якій душпастирюю (Чесного Хреста, вул.Наукова)... Взагалі... пишу-пишу і... думаю, що не це (не мої/чиїсь дії) все основне: Спільнота - це про Дар людини неповносправної людству. Божий Дар. В центрі наших Спільнот - Христос. А через наших Друзів - людей з особливими потребами, ми в особливий спосіб доторкаємо... людськості, чогось первинного, про що люди, сповненні прагнень влади, сили, багатств, здоров`я, володіння.., часто... забуваємо.
запрошую
"Віра і Світло" - це дуже класно :)
З повагою, о.Олег, провінційний капелан "Віра і Світло" в Україні

Re: Спільноти

Додано: 11 червня 2014, 11:49
ShMariam
ShMariam писав:Які, на вашу думку, спільноти мали б існувати в Церкві? Які треба засновувати при парафіях? Яким чином, на вашу думку, треба працювати з дітьми, молоддю? Якою ви бачите ідеальну молодіжну спільноту? ...спільноту для старших?

І як створити - виростити на парафії спільноту? І якщо є конкуренція (якщо вже є спільнота, де задіяні найактивнші парафіяни тієї самої вікової категорії)? Буду вдячна за будь-які думки. :Rose:

Re: Спільноти

Додано: 11 червня 2014, 11:55
о.Олег
ShMariam писав:
ShMariam писав:Які, на вашу думку, спільноти мали б існувати в Церкві? Які треба засновувати при парафіях? Яким чином, на вашу думку, треба працювати з дітьми, молоддю? Якою ви бачите ідеальну молодіжну спільноту? ...спільноту для старших?

І як створити - виростити на парафії спільноту? І якщо є конкуренція (якщо вже є спільнота, де задіяні найактивнші парафіяни тієї самої вікової категорії)? Буду вдячна за будь-які думки. :Rose:

думаю... все навиворіт (заакцентую, хоч це самозрозуміло): не людина для спільноти чи спільнота як така для спільноти (щоб "була") - спільнота для людини, для сповнення її (людини) потреб краще себе виражати у стосунку з Богом і Його творінням. Відповідно, думаю, варта виходити з ідеї, яка витає ("десь") в думках/серцях/портебі людей (дітей/молоді) у Вас на Парафії, або яка (ідея), на Вашу думку, їх може згуртувати
З повагою, о.олег

Re: Спільноти

Додано: 11 червня 2014, 14:20
ShMariam
о.Олег писав:думаю... все навиворіт (заакцентую, хоч це самозрозуміло): не людина для спільноти чи спільнота як така для спільноти (щоб "була") - спільнота для людини, для сповнення її (людини) потреб краще себе виражати у стосунку з Богом і Його творінням. Відповідно, думаю, варта виходити з ідеї, яка витає ("десь") в думках/серцях/портебі людей (дітей/молоді) у Вас на Парафії, або яка (ідея), на Вашу думку, їх може згуртувати
З повагою, о.Oлег

Ідеї? :) Наприклад?

Re: Спільноти

Додано: 11 червня 2014, 14:52
о.Олег
ShMariam писав:Ідеї? :) Наприклад?

яка харизма спільноти, для чого вона, в чому її конечність/необхідність, чим відрізняється від вже існуючих, як провадить до Христа... ??
ОООО

Re: Спільноти

Додано: 11 червня 2014, 14:55
ShMariam
о.Олег писав:
ShMariam писав:Ідеї? :) Наприклад?

яка харизма спільноти, для чого вона, в чому її конечність/необхідність, чим відрізняється від вже існуючих, як провадить до Христа... ??
ОООО

Ну я й питаю: наприклад? :)
1) праця з неповносправними 2) праця з дітьми... Далі?

Re: Спільноти

Додано: 18 червня 2014, 23:18
ShMariam

Re: Спільноти

Додано: 03 жовтня 2014, 20:19
ShMariam
Спільнота "Благословення":

Код: Виділити все

Спільнота Благословення – є спільнотою Української Греко-Католицької Церкви і відчуває свою приналежність до Руху Віднови у Святому Дусі в Католицькій Церкві. Спільнота складається з осіб, які хочуть у своєму житті за прикладом Марії та святих мати глибокі і живі відносини любові з Богом та один з одним, будучи послушними волі Небесного Отця, наслідуючи Ісуса Христа та прагнучи ведення  Духа Святого.

Спільнота  Благословення бере свій початок з весни 2007 року, проводячи свої зустрічі при парафії святих Володимира і Ольги з благословення пароха о. Богдана Чабана.

Започаткував спільноту Благословення Орест Григорчак, який зараз є її лідером, разом із деякими членами католицької спільноти Віднови у Святому Дусі “Живий вогонь”. Вони спільно розпочали проводити євангелізацію, беручи за основу “Курс Альфа”, по закінченні якого  сформувалася група з 10-15 людей, у якої виникло бажання продовжувати молитовні і формаційні зустрічі.

На даний час спільнота Благословення проводить свої зустрічі двічі на тиждень, а також практикує спільні Літургії, які служить духівник спільноти о. Богдан Калатин. На першій зустрічі є спільна молитва прославлення і навчання на різні теми, що стосуються духовного життя. Наступна зустріч – ділення у малих групах, на яких відбувається ділення духовним досвідом та переживаннями за прожитий тиждень, а також вивчення Слова Божого.

Спільнота Благословення займається євангелізаційною діяльністю, однією з форм якої є проведення курсу “РУАХ”, організацією вертепу, проголошення  Доброї Новини на вулицях, в магазинах, ресторанах  і т.д.  Спільнота  бере також активну участь у організації і проведенні Школи християнського життя і євангелізації.

Спільнота Благословення сповідує і живе наступними цінностями:
– Життя таїнствами: якомога частіша участь у Святій Літургії, хоча б раз на місяць Сповідь.

-Щоденна особиста молитва.

– Щоденне читання і розважання над Святим Письмом.

– Глибше пізнання навчання Католицької Церкви.

-Прагнення до побудови глибоких відносин з братами і сестрами у спільноті.

– готовність до служіння (кожен член спільноти заохочується до того, щоб взяти на себе якесь служіння у спільноті: ведення молитви, спів, проведення малих груп, розробка і оформлення різноманітних буклетів, організація бібліотеки спільноти та ін.).

-Євангелізаційна активність: проведення різних заходів, спрямованих на поширення Доброї Новини і християнських цінностей, а також співпраця з іншими спільнотами.

-Духовна формація (більшість членів спільноти отримують духовну формацію у Школі Християнського Життя і Євангелізації Пресвятої Діви Марії з Назарету Матері Церкви, а також через інші реколекційні науки).

Зустрічі Спільноти Благословення
Спільнота «Благословення» поділяється на 5 вечерників, в яких відбуваються загальні зустрічі. Вечерник у Святому Письмі – це місце де зібрались апостоли, щоб спільно молитись та очікувати на прихід Святого Духа.

1. Вечерник при Українському Католицькому Університеті. Зустрічі відбуваються щонеділі о 17.00 в приміщенні каплиці УКУ за адресою: вул. Іл. Свєнціцького, 17. Лідер спільноти: Орест Григорчак –(093) 707-45-30

2. Вечерник при храмі Пресвятої Богородиці – Володарки України. Зустрічі відбуваються щочетверга о 19.00 в приміщенні храму, за адресою: вул. Новознесенська, 34. Лідер вечерника: Ярослав Іваняк—(067) 948-15-46

3. Молодіжний вечерник. Зустрічі відбуваються щосуботи о 18.00 в актовому залі цокольного приміщення храму Свв. Володимира та Ольги за адресою: вул. В. Симоненка, 5а. Лідер вечерника: Богдан Ромачнук – (093) 424-42-21

4. Вечерник подружнього спрямування. Зустрічі відбуваються щовівторка о 19.00 в актовому залі цокольного приміщення храму Свв. Володимира та Ольги, за адресою: вул. В. Симоненка, 5а. Лідер вечерника: Олег Христина—(067) 312-72-36

5. Вечерник при храмі святої Софії. Зустрічі відбуваються щовівторка о 19.00 в приміщенні храму за адресою: вул. Івана Франка, 121-а. Лідер вечерника: Ігор Бабак—(050) 317-50-35

 

План зустрічей Спільнота «Благословення» зазвичай має наступний вигляд:
- спільна молитва прослави, подяки і прохання, яка супроводжується духовними піснями;
- навчання на одну із Біблійних тем або інших тем, що стосуються християнського життя.
Детальнішу інформацію про спільноту і її діяльність можна отримати за номером телефону: 066-889-45-80 (Орест).

Запрошуємо на наші зустрічі і заходи всіх, хто хоче глибше пізнати Бога, Його любов, ніжність, теплоту, знайти відповіді на питання, які можливо вже давно хвилюють, хто бажає разом із братами і сестрами во Христі спілкуватися на християнські теми, ділитися досвідом чи просто проводити час в атмосфері розуміння і прийняття, даруючи любов один одному.

http://blagoslovennya.org/pro-nas/
Тепер трошки про свої враження (я досить мало знайома зі спільнотою, пройшла курс "Руах" і деколи відвідую вечерник при УКУ):
- Найкраще (найприємніше), що є у спільноті - молитва прослави. Деколи при цьому харизмати моляться над людьми, часом чути молитву "мовами". Це трохи бентежить, але я навчилася зосереджуватися при тому на своїй молитві, не зважати. Взагалі до будь-яких контактів зі спільнотою я десь підсвідомо відчувала, що молитва прослави - найкращий вид молитви. :) (А я молюся виключно українською і особливих "надзвичайних" дарів в мене нема :), бо не відчуваю в тому потреби)
- Кажуть, чимось особливим є двотижневі реколекції "Школи християнського життя і Євангелізації" (зокрема, якщо хтось йде в спільноту, щоб знайти нових друзів) - не була. Була на т.зв. "Вікенді Святого Духа", де по завершенню курсу "Руах" вперше проявили себе харизмати. Хоча... як не дивно, найбільше мене вразили не харизмати, а фрагменти фільму "Страсті Христові"...
- Сам курс "Руах" не є дуже цікавим для тих, хто добре орієнтується в Катехизмі (тому я трохи прогулювала :oops: ), але в кого прогалини в знаннях - конче необхідний!! Хоча, його варто всім відвідувати хоча б через "молитву прослави" і "Вікенд Святого Духа" (інакше поїхати на Вікенд не можна)
- Зважаючи на те, що спільнота дуже велика, є багато можливостей себе реалізувати тим, кому не сидиться на місці (як мені :D ) і можливість тихенько сидіти в кутку і слухати дуууже цікаві лекції (є на сайті!) тим, хто не має бажання спілкуватися. Хоча, загалом, останнє не вітається (але ж ніхто не заборонить :D ), бо є т.зв. "малі групки" ділення, які існують для тісного ("родинного") спілкування.
- Детальніше про служіння: лідери "групок", спів/гра на музичних інструментах, проведення лекцій, організація вечерників, "Руаху" і Школи (навіть догляд дітей під час Школи)..., а також, найважливіше, - місійна діяльність в школах (ці люди буквально живуть на пожертви, бо проводять уроки в школах вдень - не можуть працювати). При чому, рівень служіння прямо залежить від рівня служителя - мало кому дозволять прочитати лекцію (конференцію).
- Взагалі основне завдання спільноти, як і написано на сайті, - духовний зріст і проповідування. Воно "трошки" відрізняється принаймні від моєї першої спільноти - спільноти аніматорів. Там основними завданнями було виховання і проповідь (а в процесі і виховання "мене") через постійні пошуки способів зацікавлення, основні тези: "В моїм серці Цар живе, а прапором Його радість є", "Християнство - не нудно", а в контексті того - "Хочу, можу, буду Святим" (зрештою, салезіанська духовність мені залишається найбільш близькою).