Простота

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Простота

Повідомлення ShMariam » 11 червня 2014, 13:54

Матея 10:16 писав:Будьте, отже, мудрі, як змії, і прості, як голубки.


Коли св. Тереза була в новіціаті, то мала обов'язок розповідати про себе настоятельці (?). У своїй автобіографії пізніше згадує, що це було для неї дуже важко, бо вона не знала, що говорити. Пізніше одна з Матерів пояснила, що причина того - її простота. І чим простіша людина - тим ближче до Бога. "Тепер, - продовжує св. Тереза" - я легко можу розповідати про себе, не втрачаючи своєї простоти".

Отже, простота, якої хоче від нас Бог, не є дурістю чи наївністю, але одна із ознак святості - як вияв покори.

Пропоную поговорити про те, що є простотою звичайної людини в сучасному світі. Що для вас значить бути простим?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Простота

Повідомлення о.Олег » 11 червня 2014, 14:55

ShMariam писав:
Матея 10:16 писав:Будьте, отже, мудрі, як змії, і прості, як голубки.


Коли св. Тереза була в новіціаті, то мала обов'язок розповідати про себе настоятельці (?). У своїй автобіографії пізніше згадує, що це було для неї дуже важко, бо вона не знала, що говорити. Пізніше одна з Матерів пояснила, що причина того - її простота. І чим простіша людина - тим ближче до Бога. "Тепер, - продовжує св. Тереза" - я легко можу розповідати про себе, не втрачаючи своєї простоти".

Отже, простота, якої хоче від нас Бог, не є дурістю чи наївністю, але одна із ознак святості - як вияв покори.

Пропоную поговорити про те, що є простотою звичайної людини в сучасному світі. Що для вас значить бути простим?

простаком? :oops:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Простота

Повідомлення ShMariam » 11 червня 2014, 14:56

о.Олег писав:простаком? :oops:
:no: Одночасно "мудрим, як змія" :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Простота

Повідомлення luksander » 14 червня 2014, 07:52

Простота=передбачуваність. Християнин, керуючись в своєму житті заповідями, даними Ісусом, стає цілком передбачуваним.
:pardon:

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Простота

Повідомлення andrivovk » 14 червня 2014, 22:41

Однією із характеристик Бога є простота.
Иными словами, Бог сотворил ее (вселенную). И Он сотворил ее из ничего. Да и из чего Он мог бы ее сотворить? Он не мог ее сотворить из Самого Себя, ибо Он Сам является всецело простой и неизменной Сущностью: в Нем нет частей, которые могли бы быть взяты от Него и превращены в отличную от Него вселенную. В каком-то смысле акт творения может быть описан довольно просто. Бог пожелал, чтобы вещи, которые не существовали, стали существовать. "Он сказал, и они сделались, повелел, и явились" (Пс 148,5). Сотворить из ничего — значит сделать вещь целиком, сделать ее всю


Природа Бога одна и Она всецело простая; сотворенная же вселенная, в которой Бог решил отразить Свою Природу — множественна и сложна.


Френк Шид.Богословие и здравый смисл
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Простота

Повідомлення ShMariam » 15 червня 2014, 21:28

luksander писав:Простота=передбачуваність. Християнин, керуючись в своєму житті заповідями, даними Ісусом, стає цілком передбачуваним.
:pardon:

У справі виконання заповідей, зокрема тих, що з приставкою "не". А у всьому іншому, особливо, там, де йдеться про добрі вчинки - нмсд, зовсім не передбачуваний. Непередбачуваний і в формі прослави Бога... І в справі апостоляту...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Тома
дописувач
дописувач
Повідомлень: 51
З нами з: 11 серпня 2013, 11:41

Re: Простота

Повідомлення Тома » 18 червня 2014, 23:30

ShMariam писав:
luksander писав:Простота=передбачуваність. Християнин, керуючись в своєму житті заповідями, даними Ісусом, стає цілком передбачуваним.
:pardon:

У справі виконання заповідей, зокрема тих, що з приставкою "не". А у всьому іншому, особливо, там, де йдеться про добрі вчинки - нмсд, зовсім не передбачуваний. Непередбачуваний і в формі прослави Бога... І в справі апостоляту...


Ні-ні, простота - то не передбачуваність. Особливо у творчості. Передбачувануми нас роблять пристрасні залежності, психологічні травми.... але не простота.
Простоти нема там, де все дуже заплутано. Люди часом тонуть під нашаруваннями суспільних умовностей (неписаних прийнятостей). Люди грають масу суспільно-рольових ігор не тільки на роботі чи на вулиці, але і у себе вдома, щоб тільки кимось здаватися, замість того, щоб бути самими собою. В решті-решт люди вплутуються в гріховні ланцюжки (по принципу “вагон, вагон”), де хотілося б, щоб само собою якось все вирішилось, але такі ланцюжки тільки стають довші...

Простота в мене найперше асоціюється з безпосередністю, свободою і відсутністю боязні бути самим собою.
Мар'ян Качмар, brat Martyn, Кипріян (Kyprijan), Тома...
«Коли-небудь потім» - небезпечна хвороба, котра рано чи пізно поховає ваші мрії разом з вами (Тімоті Ферріс).
Сайти: simport.org.ua; photography.kachmars.com; Скринька: home[пес]kachmars.com

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Простота

Повідомлення luksander » 20 червня 2014, 14:43

Я не про ті"ланцюжки", які ми бачимо в дзеркалі. Я про тих мудрих людей, які Бога бояться і виконують Його заповіді.
Звичайно, неможливо передбачити, який суп хтось з них буде їсти на сніданок, - але той суп вони напевно не здобудуть обманом, силою чи крадіжкою в інших... :pardon:

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Простота

Повідомлення ShMariam » 20 червня 2014, 19:14

luksander писав:Я не про ті"ланцюжки", які ми бачимо в дзеркалі. Я про тих мудрих людей, які Бога бояться і виконують Його заповіді.
Звичайно, неможливо передбачити, який суп хтось з них буде їсти на сніданок, - але той суп вони напевно не здобудуть обманом, силою чи крадіжкою в інших... :pardon:

Ну я ж кажу - передбачуваний в справі виконання заповідей. (правильніше - простий, дитина стосовно гріхів :) ). Але того для святості явно недостатньо, а так як способів служіння Богу і ближньому є дуже багато, то тут взагалі неможливо щось передбачити. O:-)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 15 гостей