Ігнатіанські реколекції

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Ігнатіанські реколекції

Повідомлення ShMariam » 28 листопада 2015, 10:46

о.Олег писав:
ShMariam писав:Можливо. Але щодо часу.... питанням часу можна будь-що виправдати (маю на увазі, власну безвідповідальність, байдужість), принаймні, мені це завжди вдається...

Ігнатіанські реколекції ніколи не проходили, Мар`янко?
Ні, а це до чого?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Байдужість: що воно таке?

Повідомлення о.Олег » 28 листопада 2015, 10:58

ShMariam писав:Ні, а це до чого?

не знаю, чи зможу пояснити... Просто хороша система для християнина, щоб не загубитися
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Байдужість: що воно таке?

Повідомлення ShMariam » 28 листопада 2015, 18:15

о.Олег писав:
ShMariam писав:Ні, а це до чого?

не знаю, чи зможу пояснити... Просто хороша система для християнина, щоб не загубитися
ОООО

Якщо б це було у формі аудіозапису чи що...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Байдужість: що воно таке?

Повідомлення о.Олег » 28 листопада 2015, 20:36

це треба переживати в реалі :) Переважно - в мовчанці
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Байдужість: що воно таке?

Повідомлення vitalko » 07 грудня 2015, 20:17

о.Олег писав:це треба переживати в реалі :) Переважно - в мовчанці
ОООО


Тільки но вернувся звідти і всім раджу. Був вже втретє, і кожен раз відчував, як благодать Божа спливає Ніагарським водоспадом - тільки бери і лови(не будь, власне, байдужим).

Тому таки так, їх треба переживати в реалі, і реального(не уявного) Бога на них, також. Він кожного до цієї реальної зустрічі з собою кличе.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Ivan_Red
гість
гість
Повідомлень: 8
З нами з: 02 грудня 2015, 03:22

Re: Байдужість: що воно таке?

Повідомлення Ivan_Red » 07 грудня 2015, 23:48

Мовчанка - це круто. Часом не можу всидіти в кухні в тиші, щоб якесь радіо не грало.
А як Вам Інгнатіанські реколекції помагають щодо байдужості?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Байдужість: що воно таке?

Повідомлення о.Олег » 08 грудня 2015, 10:00

Ivan_Red писав:Мовчанка - це круто. Часом не можу всидіти в кухні в тиші, щоб якесь радіо не грало.
А як Вам Інгнатіанські реколекції помагають щодо байдужості?

:D о - тепер будемо чекати на Віталька :)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Байдужість: що воно таке?

Повідомлення vitalko » 08 грудня 2015, 17:03

Ivan_Red писав:Мовчанка - це круто. Часом не можу всидіти в кухні в тиші, щоб якесь радіо не грало.
А як Вам Інгнатіанські реколекції помагають щодо байдужості?


На цих реколекціях Бог по особливому відкриває себе(ну бо полягають, по суті, в переживанні/слуханні Слова Божого), ну і коли пізнаєш ближче Бога, то бачиш, що він постійно творить. Такий собі невтомний художник, який безперестанно малює картину світу, твого життя, життя інших. Бог - не спить, він завжди діє. Йому - не байдуже. Коли бачиш це в Бозі, а в собі - постійний стан сну духовного(тієї ж байдужості, по суті смерті), то з"являється бажання прокинутися, не бути байдужим, творити, тобто жити, а не існувати. Ось це пробудження, власне, і допомагає.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Байдужість: що воно таке?

Повідомлення ShMariam » 07 березня 2016, 23:25

vitalko писав:
Ivan_Red писав:Мовчанка - це круто. Часом не можу всидіти в кухні в тиші, щоб якесь радіо не грало.
А як Вам Інгнатіанські реколекції помагають щодо байдужості?


На цих реколекціях Бог по особливому відкриває себе(ну бо полягають, по суті, в переживанні/слуханні Слова Божого), ну і коли пізнаєш ближче Бога, то бачиш, що він постійно творить. Такий собі невтомний художник, який безперестанно малює картину світу, твого життя, життя інших. Бог - не спить, він завжди діє. Йому - не байдуже. Коли бачиш це в Бозі, а в собі - постійний стан сну духовного(тієї ж байдужості, по суті смерті), то з"являється бажання прокинутися, не бути байдужим, творити, тобто жити, а не існувати. Ось це пробудження, власне, і допомагає.

Детальніше про реколекції: http://dc.lviv.ua/zhuttya_v_isusi_hrict ... oyoli.html

Дуже цікаво
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Байдужість: що воно таке?

Повідомлення о.Олег » 08 березня 2016, 11:53

а в мене проблема і із Ігнатіанськими реколекціями - священика завжди дьоргають і на себе особисто часу завжди не вистарчає: якби не відповів на чиюсь потребу, то (до теми) зарахують до байдужих
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Байдужість: що воно таке?

Повідомлення ShMariam » 08 березня 2016, 11:57

о.Олег писав:а в мене проблема і із Ігнатіанськими реколекціями - священика завжди дьоргають і на себе особисто часу завжди не вистарчає: якби не відповів на чиюсь потребу, то (до теми) зарахують до байдужих
ОООО

Не зрозуміла? :(
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Байдужість: що воно таке?

Повідомлення о.Олег » 08 березня 2016, 11:59

ShMariam писав:Не зрозуміла? :(

і серед повальної реколекційної мовчанки люди потребують поговорити :(
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Байдужість: що воно таке?

Повідомлення ShMariam » 08 березня 2016, 12:04

о.Олег писав:
ShMariam писав:Не зрозуміла? :(

і серед повальної реколекційної мовчанки люди потребують поговорити :(

Так розумію (десь читала, як це відбувається), що розмовляють зі священиком після тої мовчанки, і то священик має бути відповідно навчений. Чи Ви просто самі хотіли помовчати, а Вам не дали? :(
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Байдужість: що воно таке?

Повідомлення о.Олег » 08 березня 2016, 12:24

ShMariam писав:
о.Олег писав:
ShMariam писав:Не зрозуміла? :(

і серед повальної реколекційної мовчанки люди потребують поговорити :(

Так розумію (десь читала, як це відбувається), що розмовляють зі священиком після тої мовчанки, і то священик має бути відповідно навчений. Чи Ви просто самі хотіли помовчати, а Вам не дали? :(

ага
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Ігнатіанські реколекції

Повідомлення ShMariam » 08 березня 2016, 12:44

Чи для всіх підходять ігнатіанські реколекції (на думку тих, хто там бував)?

(при певних психічних відхиленнях і т.д. і т.п. - очевидно, не підходять, але я питаю загалом про здорових людей)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Байдужість: що воно таке?

Повідомлення vitalko » 31 березня 2016, 19:55

о.Олег писав:а в мене проблема і із Ігнатіанськими реколекціями - священика завжди дьоргають і на себе особисто часу завжди не вистарчає: якби не відповів на чиюсь потребу, то (до теми) зарахують до байдужих
ОООО


Шифруватися треба. :) На моїх перших реколекціях з нами їздив о. Андрій з Прилбич, який нікому не говорив, шо він отець. Я подумав, шо просто собі чоловік. Його правда місцеві "батюшки" миттю розкусили і змусили служити для нас Літургію, але не більш того.

Єдиний священик відповідальний за розмови на цих реколекціях є той, хто їх проводить. Всім решта варто просто побути егоїстами в цей час для Бога. Як то кажуть морда кірпічом і до побачення :)

Я це на повному серйозі. Бо інакше мало що візьмеш для себе. На реколекції приходиш, щоб ПОЧУТИ насамперед, ділитися, то вже потім.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Ігнатіанські реколекції

Повідомлення ShMariam » 31 березня 2016, 20:13

А звідки Ви знаєте? Може Бог хотів від о.Олега, щоб він в той час послужив іншим людям. :) (Просто, коли б не просила в Бога, щоб відкрив мені Свою волю щодо мене, то як не йдеться про виправлення з гріхів, то про кісь конкретні добрі вчинки, зокрема про допомогу іншим людям. Завжди. :pardon: )
Ці реколекції ж для того, щоб зрозуміти Божу волю, що Він хоче від "мене"?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Ігнатіанські реколекції

Повідомлення vitalko » 31 березня 2016, 20:16

ShMariam писав:Чи для всіх підходять ігнатіанські реколекції (на думку тих, хто там бував)?

(при певних психічних відхиленнях і т.д. і т.п. - очевидно, не підходять, але я питаю загалом про здорових людей)


Як казав на останніх о. Михайло - не для всіх, бо самі реколекції, знову ж таки за о. Михайлом, це твердий шматок хліба, який треба добре пожувати перш ніж ковтнути. По собі скажу, там відбувається багато духовної боротьби, на які треба бути готовим, коли туди їдеш. Але за це і нагороду отримуєш також щедру. Проте коли хтось свідомом шукає Бога, то може їхати туди без вагань. Він там його знайде.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Ігнатіанські реколекції

Повідомлення vitalko » 31 березня 2016, 20:19

ShMariam писав:А звідки Ви знаєте? Може Бог хотів від о.Олега, щоб він в той час послужив іншим людям. :) (Просто, коли б не просила в Бога, щоб відкрив мені Свою волю щодо мене, то як не йдеться про виправлення з гріхів, то про кісь конкретні добрі вчинки, зокрема про допомогу іншим людям. Завжди. :pardon: )
Ці реколекції ж для того, щоб зрозуміти Божу волю, що Він хоче від "мене"?


Е... можливо для когось і так. Особисто я на них пізнаю перш за все Бога і.... себе на шляху до Нього. Тому на них я крайній егоїст(в житті я егоїст також, але на них - це однозначно позитивна риса).
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Ігнатіанські реколекції

Повідомлення ShMariam » 31 березня 2016, 20:31

Ну... я прагматик. Давно розумію, що відчуття своєї грішності, відчуття піднесення від зустрічі з Богом - це дуже класно, але в міру своєї емоційності я на таке (і на відповідні молитви) здатна і поза реколекціями. :) А от на конкретні вчинки, які би засвідчували мій жаль за гріхи, мою любов до Бога, - завжди усвідомлюю, що ой як не здатна. :(

Але як є духовна боротьба, значить і користь від них є. Вже писала, що "відходила" курс РУАХ, бо майже заставили :) , але на Вікенді Святого Духа мала духовну боротьбу (в якій, так, переміг Бог :) ), отже користь очевидна.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 19 гостей