Гордість vs покора

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Гордість vs покора

Повідомлення ShMariam » 07 квітня 2016, 23:04

Не знайшовши на форумі нічого подібного (наскільки це можливо, не користуючись пошуком :D ) запрошую до дискусії :wink:

Гордість - гідність - покора. Всім відомо, що це значить, але часом стає дуже й дуже важко розділити.
Під час революції Гідності дехто всерйоз стверджував, що йшлося про гріх гордості (в окремих випадках - цілком можливо, але ж не про це мова!) Коли людина захищає свою гідність (не на революції - взагалі), дехто каже про брак покори. І навпаки - безвольну поведінку називають "християнською покорою". То де ж межа? Де є та досконала християнська покора (по відношенню до людей)?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Гордість vs покора

Повідомлення Міра » 08 квітня 2016, 12:24

ShMariam писав: Де є та досконала християнська покора (по відношенню до людей)?

В любові до людей. Любов передбачає свободу (Бог дає нам свободу вибору завжди). Коли ти з Богом, ти вільний! Хочеться всіх любити) Тебе ніхто не може принизити. І ти теж нікого не принижуєш, цінуєш свободу інших. Просто любити, як Бог полюбив нас.
Приклад гідності нам дав Ісус -коли його привели судити і хтось вдарив його по щоці, він спитав -"Якщо я зле сказав, доведи, що воно погано. А якщо добре, то за що б"єш мене?" Йоана 18.23
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Гордість vs покора

Повідомлення ShMariam » 08 квітня 2016, 13:43

А в цьому випадку: viewtopic.php?f=36&p=60740#p60740 ?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Гордість vs покора

Повідомлення Міра » 08 квітня 2016, 17:56

Чесно кажучи, не пам"ятаю того фільму) пригадується смутно якийсь такий мультик.. судячи з Вашого посту, то там все неправильно. Як та дочка хотіла бути жертвою -нічого би їй з неба за то не впало. Я бачу все життя таку поведінку в себе в родині, модель жертва-тиран. Якщо вважаєш себе негідною, не достойною, не любиш себе -тебе будуть принижувати, якщо ж всередині цього немає -ніхто тебе не принизить. Тому так важливо відчувати себе улюбленим творінням Божим, це християнська гідність. Але, водночас -готовність пожертвувати собою заради інших людей -з любові до них. Бо ж ти отримуєш стільки любові від Господа, що вона просто виливається на інших)
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Гордість vs покора

Повідомлення ShMariam » 08 квітня 2016, 22:52

Та от власне - де межа між гідністю і покорою, коли тебе принижують? "Підстав другу щоку" ще ніхто не відміняв. :pardon:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Гордість vs покора

Повідомлення Міра » 10 квітня 2016, 20:11

Так я ж написала, як зробив Ісус! Він підставив другу щоку? Ні) Бо ж треба розуміти, що Господь мав на увазі, коли говорив про другу щоку, він не мав на увазі буквально!!
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Гордість vs покора

Повідомлення ShMariam » 10 квітня 2016, 20:22

Міра писав:Так я ж написала, як зробив Ісус! Він підставив другу щоку? Ні) Бо ж треба розуміти, що Господь мав на увазі, коли говорив про другу щоку, він не мав на увазі буквально!!

По суті це означає, що якщо хтось мене зневажає (удар по правій шоці - зневага, чому - щось не хочу розписувати деталей), то треба йому дозволити і завдати фізичних ушкоджень (удар по лівій щоці). Ісус якраз так робив.

Хтось тут (а може й не тут...) таке казав.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Гордість vs покора

Повідомлення Міра » 11 квітня 2016, 12:44

ShMariam писав:Та от власне - де межа між гідністю і покорою, коли тебе принижують?

Треба нам все дивитись на Ісуса. Є величезна різниця, коли ти терпиш за людей з любові за них, чи ти терпиш, бо ти нещасна, затуркана людина, яка боїться людей (а там, де є страх, там нема любові). А коли ти з Господом, то віриш, що Він тобі все підкаже, що ти маєш робити, як поводитись (якщо тебе принижують, наприклад. Бо ті, що таке роблять, самі поранені люди і деколи треба проявити співчуття до них, щоб вони опам"ятались, а деколи -поставити на місце, і тоді вони зразу опускаються на землю. Треба Ісуса просити, як поступити.)
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Гордість vs покора

Повідомлення ShMariam » 11 квітня 2016, 21:45

Згадалося... Твір однієї відомої письменниці.
Ситуація: багата жінка - тиран у своїй сім'ї. Чоловік і вже дорослі діти абсолютно у всьому їй підкоряються, а вона просто знущається над ними... Абсолютно все (і особисте життя дітей) під її контролем... Все, крім невістки - та з повагою ставиться, слухає її, але по суті є незалежною, навіть вмовляє свого чоловіка переїхати з її дому (на що той в принципі не здатний :( ). Ця її незалежність доводить стару до сказу.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Гордість vs покора

Повідомлення luksander » 10 серпня 2016, 15:18

Людина має гідність, тому що вона є створена Богом. І про це треба пам+ятати у відношенні до інших людей і до себе, як до творіння Божого. Якщо говорити про ставлення інших до мене/християнина, то тут я маю свою вартісність/гідність прирівнювати до гідності Ісуса Христа, який упокорився...
Так що, схоже, без покори нікуди... :pardon:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Гордість vs покора

Повідомлення о.Олег » 10 вересня 2016, 11:30

luksander писав:Людина має гідність, тому що вона є створена Богом. І про це треба пам+ятати у відношенні до інших людей і до себе, як до творіння Божого. Якщо говорити про ставлення інших до мене/християнина, то тут я маю свою вартісність/гідність прирівнювати до гідності Ісуса Христа, який упокорився...
Так що, схоже, без покори нікуди... :pardon:

точно :Rose:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 15 гостей