Жінка в суспільстві

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

r
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 11 серпня 2006, 14:04

Жінка в суспільстві

Повідомлення r » 11 серпня 2006, 14:16

Що скажете?

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Повідомлення Justyn » 11 серпня 2006, 21:28

Дуже актуальна тема!!!

r
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 11 серпня 2006, 14:04

Повідомлення r » 11 серпня 2006, 22:16

ce ne musytj buty tema dla antyfeministiv.ale tema,jaka zatorkne moze trohy zinochu balakuchistj i ii vplyv na zyttia cerkvy. sho vy na ce?

dytyna
новик
новик
Повідомлень: 24
З нами з: 15 червня 2006, 08:08
Звідки: Україна

Повідомлення dytyna » 12 серпня 2006, 09:03

tema,jaka zatorkne moze trohy zinochu balakuchistj i ii vplyv na zyttia cerkvy

Статистичні дослідження телефонних розмов показують, що чоловіки (усіх народів) є набагато балакучіші за жінок (цифр не пригадую), тільки вони чомусь цього соромляться.
Про мене — як людина має що казати позитивного, хай каже! Як людина хоче наговорювати на інших, обмовляти, перемивати кісточки — хай мовчить. Ось і вся логіка. Інакше навіщо б Творець дав нам цей надзвичайний дар мови (чоловікам і жінкам рівною мірою)?

robie
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 239
З нами з: 30 червня 2005, 21:19
Контактна інформація:

Повідомлення robie » 12 серпня 2006, 09:17

так в чому, власне питання?? Після повідомлення dytyna, навіть сказати нічого :)
unicuique suum

felonu
дописувач
дописувач
Повідомлень: 138
З нами з: 27 липня 2006, 19:18
Звідки: м.Тернопіль

Повідомлення felonu » 12 серпня 2006, 09:54

Питання що до мовчання в церві є не однозначне.З одного боку існує поділ храму на Святая Святих,Середню частину та притвор,який ще в народі називали бабник.Чому бабник?Щоб жінки стоячи позад, не заваджали можливими теревенями і якщо чогось не почули чи не зрозуміли можуть запитати в чоловіка,батька,як голови сімї і роду. На даний момент такий анахронізм вже покинув свідомість народу.На даний момент в храмі немає чіткого розподілу де і кому належить перебувати під час молитви,хоч і подекуди є :чоловіки праворуч,а жінки ліворуч відносно Вівтаря.З іншої сторони в багатьох храмах жінки виконують масу робіт для забезпечення діяльності парафії,а чоловіки приходять в храм "для проформи".Тому не можна однозначно стверджувути це питання.Якщо розглядати в духовному аспекті хочу нагадати,що дійсно духовенство церков східного обряду складують чоловіки,хоча відомі і жінки в якості духовного сану--ДИЯКОНІС,(Диякон-помічник при трапезі ),Дияконаса-Богобоязка жона,що є ревним поборником віри,дотримується канонів церкви(семи вселенських соборів),вік якої перевищує 60років.
РОМАН НАКОНЕЧНИЙ

r
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 11 серпня 2006, 14:04

Повідомлення r » 12 серпня 2006, 11:51

dla dytyny:
chomu zinky hochutj lyshe sluhaty garni rechi pro sebe, sami komplimenty, ale ne spryjmajutj krytyky? mozlyvo cherez telefon i choloviky bilshe govoriatj,ale ne v cerkvi:)

felonu
дописувач
дописувач
Повідомлень: 138
З нами з: 27 липня 2006, 19:18
Звідки: м.Тернопіль

Повідомлення felonu » 12 серпня 2006, 16:26

Шановний r спілкуйтесь Українською мовою.
РОМАН НАКОНЕЧНИЙ

r
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 11 серпня 2006, 14:04

Повідомлення r » 13 серпня 2006, 08:52

я спілкуюся укр., але вживаю лат. літери, бо звик до них.
щодо мовчанки жінок в храмі, то я б хотів навести приклад двох львівських храмів: ц. Андрія та Онуфрія, де жінки, більшість з яких якщо добре придивитися, схожі на нездорових, повністю, або частково контролюють ситуацію в церкві, накидають свящщ. свої бажання і т.ін. звичайно, це проблема священиків, але чи такий приклав не схочуть наслідувати інші жінки, феміністично настроєні:)

felonu
дописувач
дописувач
Повідомлень: 138
З нами з: 27 липня 2006, 19:18
Звідки: м.Тернопіль

Повідомлення felonu » 13 серпня 2006, 09:06

Українськими літерами задоволений,Дякую.Що до фіменізму,це не та рач,яку пропагує церква,людина в пинципі маючи вільний вибір і безсмертну душу,як праволо прагне занапаститись,не секрет,що лайливий анегдод запамятовається набагато швидше,аніж молитва.Церква попагує смирення,послух.Як говорить Святий Серафим Сатовський:"Без послуху нема смирення,без смирення нема спасіння ".
РОМАН НАКОНЕЧНИЙ

dytyna
новик
новик
Повідомлень: 24
З нами з: 15 червня 2006, 08:08
Звідки: Україна

Повідомлення dytyna » 14 серпня 2006, 08:13

До r, попереднє: хто тут не сприймає критики?

r писав:щодо мовчанки жінок в храмі, то я б хотів навести приклад двох львівських храмів: ц. Андрія та Онуфрія, де жінки, більшість з яких якщо добре придивитися, схожі на нездорових, повністю, або частково контролюють ситуацію в церкві, накидають свящщ. свої бажання і т.ін.


Як на мене, приклад наведений доволі поверховий і не зовсім вдалий.
1. Більшість жінок у згаданих церквах схожі на нездорових — дуже категоричне судження, власне, осуд; натомість не можна сказати, схожа чи не схожа людина на нездорову (хіба ви психіятр).
2. Так повністю чи частково?
3. Мені доводилось бачити, як одна пані намагалася накинути парохові своє бажання і як у неї нічого не вийшло. Про тиск можна говорити, про контролоь ситуації — ні.
4. В кожній парафії є специфічна категорія жінок (т.зв. "баби"), які б хотіли, щоб все було по-їхньому. Є й такі самі чоловіки. Коли вони бачать, що щось не по-їхньому, починають прискіпуватися до будь-кого. А оскільки українські чоловіки в загальній масі мало на що годяться (це тим разом моє безапеляційне твердження, коли треба, можна на ту тему дискутувати), все це вносить дезорганізацію в спільноту.
Я вам одну тільки річ скажу: якщо в спільноті нема любові, то будь ти чоловік, будь ти жінка, мовчи чи кричи — користі не буде і буде безлад. А як є любов, коли люди знають, Хто їх об’єднує в цю спільноту, будучи Любов’ю, — ... думаю, ви мали щастя таке спостерігати.
Ні, ще скажу другу річ: якщо комусь сильно затикати пельку, вийде один з двох результатів: затурканість або внутрішня озлобленість. Одне і друге веде до самознищення і знищення любові. Тому до кожної особи (не статі) слід ставитися як до ближнього, якого любить Бог, не питаючи, за що.

Podorogujucha
початківець
початківець
Повідомлень: 30
З нами з: 19 квітня 2006, 13:32
Звідки: ЛЬВІВСЬКА ОБЛ.

Повідомлення Podorogujucha » 18 серпня 2006, 11:04

А В НАС НА ПАРОХІЇ Є ПОДРУЖЖЯ ЯКЕ ПОСТІНО НАМАГАЄТЬСЯ ЗАКИНУТИ ЩОСЬ СВЯЩЕНИКУ.ЇМ ЩО -ТЕЖ РОТИ ЗАКРИТИ І ВИГНАТИ В ПРИТВОР ЧИ ГЕТЬ З ЦЕРКВИ????????????????????????????????????

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 22 серпня 2006, 13:41

Шановні!!!
Кожен має право на свободу думок і поглідів та на вільне їх поширення... (пор. з Конституцією) ... якщо це не загрожує... і т. д.
От у чому справа. Говорити можна багато і без толку. Пригадуєте анекдот часів Горбачова:
Американський турист каже:
- нгу що у вас за Гласність, от я можу вийти перед будинок Білого Дому з плакатом "Буш - дурень!" і мені нічого не буде, адже в нас демократія!
На що йому відповідають:
- ну і що, я теж можу вийти на Красную Площадь з плакатом "Буш - дурень!"

Я це до того, що все що ми говоримо має бути кимось почуте і адекватно сприйняте, якщо ні - то для чого говорити...
"Не сипте перли між свиньми..."(СП, НЗ)
З повагою, Дмитро.

felonu
дописувач
дописувач
Повідомлень: 138
З нами з: 27 липня 2006, 19:18
Звідки: м.Тернопіль

Повідомлення felonu » 22 серпня 2006, 23:24

Пані подорожуюча,останні події на Львівщині голосно кричать,що ненарадився ще порок у своїй вітчизні і догодити всій громаді не вдається,головно священників звинувачують:у пияистві,злодійстві,перелюбі і злословю.Такі здебільшого реалії нашої сучастності.З повагою Роман Наконечний.
РОМАН НАКОНЕЧНИЙ

Podorogujucha
початківець
початківець
Повідомлень: 30
З нами з: 19 квітня 2006, 13:32
Звідки: ЛЬВІВСЬКА ОБЛ.

Повідомлення Podorogujucha » 25 жовтня 2006, 13:05

Пані подорожуюча,останні події на Львівщині голосно кричать,що ненарадився ще порок у своїй вітчизні і догодити всій громаді не вдається,головно священників звинувачують:у пияистві,злодійстві,перелюбі і злословю.Такі здебільшого реалії нашої сучастності.З повагою Роман Наконечний.
_________________
І що???!!! :shock:
З якої радості ви це мені кажете????!!!!
і я про те ж.Що ж їм роти позакривати(подружжю.тобто)

stepan
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 18 березня 2007, 21:41
Звідки: Україна

Жінка і церква

Повідомлення stepan » 18 березня 2007, 21:51

Чи є обов"язком для заміжньої жінки ходити до церкви з покритою головою(в хустині)?Знаю, що одні священники дозволяють, а інші-ні. :(

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 19 березня 2007, 15:23

Не маю з собою Євангелії, але пригадую, що в одному з послань (Павла чи Петра) є слова "нехай жінка приходить до храму з покритою головою..." (цитата довільна).
Але це більше пов"язане з звичаєм стригти на голо (повністю голову) у жінок "легкої поведінки"... і щоб їх не осуджували - вони ходили з покритою головою. Це не помагало, бо усі знали, що вони ("ті, що в хустках") - такі як є, чи були такими ще недавно. Тому апостол сказав: Годі! Нехай усі ходять з покритою головою. (Це дуже вільне трактування, теорія - якщо хочете.)

Зараз традиція.
З повагою, Дмитро.

rbn
дописувач
дописувач
Повідомлень: 56
З нами з: 09 грудня 2006, 22:45
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Повідомлення rbn » 19 березня 2007, 18:32

demetris писав:Не маю з собою Євангелії, але пригадую, що в одному з послань (Павла чи Петра) є слова "нехай жінка приходить до храму з покритою головою..." (цитата довільна).
Але це більше пов"язане з звичаєм стригти на голо (повністю голову) у жінок "легкої поведінки"... і щоб їх не осуджували - вони ходили з покритою головою. Це не помагало, бо усі знали, що вони ("ті, що в хустках") - такі як є, чи були такими ще недавно. Тому апостол сказав: Годі! Нехай усі ходять з покритою головою. (Це дуже вільне трактування, теорія - якщо хочете.)

Зараз традиція.


Это из первого послания к Коринфянам, 11-ая глава.

Там сказано, что "молящаяся или пророчествующая женщина с непокрытой головой постыжает свою голову, так как это все равно, что если бы она была постриженной налысо".

Аватар користувача
ola
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 211
З нами з: 21 серпня 2007, 01:27
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення ola » 27 серпня 2007, 13:16

тут зупинилися на якомусь подружжі...
сподіваюся, конфлікт вичерпався і можна продовжити тему??
то врешті, що з тою жінкою в Церкві?
я чула таке пояснення, що слова апостола Павла треба розуміти, враховуючи реалії Коринту, де жінка однозначно асоціювалася із повією... Тобто жінка, яка нещодавно була повією, нехай мовчить у Церкві, тобто не навчає. Це єдине тлумачення чи є якесь іще?

Один мій знайомий каже, що на Західній Україні більшість чоловіків у "легкому тумані", і, як наслідок, жінки тут впадають "в легку паніку"... Цим він пояснює гіперактивність жінок у Церкві. Ну, і їхнє бажання щодо всього "висловитися", очевидно.
Вернися до дому свого, і розкажи, які речі великі вчинив тобі Бог! (Луки 8, 39)

Talita
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 26 жовтня 2008, 17:42

Повідомлення Talita » 27 жовтня 2008, 08:32

eirene писав:нікого взагалі не повинно хвилювати, в чому я ходжу до Церкви. Це не заклик ходити в чому завгодно. Це заклик до священиків, які були і залишаються безперечними авторитетами для бабців, щоб навчили свою паству дивитися собі під ноги або на ікони, а не по сторонах. Якщо я прийду до Церкви в джинсах і футболці - то я маю на це повне право. Я приходжу в дім свого Батька, і моєму Батькові абсолютно все одно, в чому я приходжу. А якщо когось це хвилює - хай вирішує свої особисті проблеми. Я ж не приходжу в купальнику - це всього на всього штани. Інша річ, що наші греко-католики дуже часто не бачать суті, кореня віри, дивлячись тільки на звичаї, обряди, упаковку.


А чи є у Бога мода? Ні, мода не є від Бога. І ті штани для жінок хто придумав? Та напевно що вони є дияволом придумані, щоб Бога більше ображали і гнівили. Жінка повинна мати відповідний облік, вона не може носити чоловічого одягу. А як ходили наші прабабусі та бабусі, хто знав тоді штани? Такого навіть ніхто не міг уявити.
Жінка не може ходити, а тим паче до Храму Божого, у штанах! Це є зневага Бога. Порядний батько завжди зробить зауваження своїй дочці, якщо вона одягнеться непристойно. А перед Богом – нашим Небесний Батьком жінка, одягнена в штани те саме що гола.
Якщо ми правдиво любимо Бога, то совість не дасть прийти до Нього на молитву в штанах, нафарбованим, напівоголеним та без покрову на голові. Це не є гідно Бога!
Священик мав би таку дівчину чи жінку навіть за поріг Храму не пустити, бо інакше буде відповідати за то він. Колись священики так робили, давали добрі настанови і люди мали Страх Божий. Зараз чомусь ота демократія бере верх.
У Храмі Богові належить віддати всю честь і похвалу як своїм серцем та душею так і своїм зовнішнім виглядом, а те, що в нас у серці відображається і зовні.

eirene
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 24 жовтня 2008, 13:17

Повідомлення eirene » 27 жовтня 2008, 12:16

А чи є у Бога мода? Ні, мода не є від Бога. І ті штани для жінок хто придумав? Та напевно що вони є дияволом придумані, щоб Бога більше ображали і гнівили. Жінка повинна мати відповідний облік, вона не може носити чоловічого одягу. А як ходили наші прабабусі та бабусі, хто знав тоді штани? Такого навіть ніхто не міг уявити.
Жінка не може ходити, а тим паче до Храму Божого, у штанах! Це є зневага Бога. Порядний батько завжди зробить зауваження своїй дочці, якщо вона одягнеться непристойно. А перед Богом – нашим Небесний Батьком жінка, одягнена в штани те саме що гола.
Якщо ми правдиво любимо Бога, то совість не дасть прийти до Нього на молитву в штанах, нафарбованим, напівоголеним та без покрову на голові. Це не є гідно Бога!
Священик мав би таку дівчину чи жінку навіть за поріг Храму не пустити, бо інакше буде відповідати за то він. Колись священики так робили, давали добрі настанови і люди мали Страх Божий. Зараз чомусь ота демократія бере верх.
У Храмі Богові належить віддати всю честь і похвалу як своїм серцем та душею так і своїм зовнішнім виглядом, а те, що в нас у серці відображається і зовні.

Вибачте, мені смішно це читати. Знову ж таки показуха. Знову ж таки обгортка. Я думаю, що в першу чергу Бога ображає мій гріх, а не мої штани. Я абсолютно проти ходіння в Церкву в коротких спідницях, відкритих блузках, вечірніх сукнях чи куртках зі стразами. :) Це просто неетично і свідчить про відсутність смаку у цієї людини + може заважати декому молитися... (Всі ми люди... І чоловіки теж...) :wink:

Але до чого тут звичайні штани, светри і т.д.? Раджу Вам більше дивитися в корінь віри...

eirene
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 24 жовтня 2008, 13:17

Повідомлення eirene » 30 жовтня 2008, 11:41

До речі, розповім Вам про ще один випадок. Моя родина раніше не була дуже релігійною - батьки працювали на державних роботах, радянська влада забороняла і таке інше. Мова зараз не про те. Тобто, ми ходили на великі свята до церкви, але не щонеділі. У мене була одна дуже побожна коліжанка, моя однолітка, яка постійно з мамою ходила до Церкви Андрія. Не знаю, чому, але до Церкви я завжди дуже тягнулася, хоча мало що про неї знала. Це був десь клас 5-тий. І одного разу Наталя (коліжанка) взяла мене з собою до Церкви. Я одягнулася в те, що було - 90-ті роки бкли важкі - одягла штани і светр. Ніяких коротких спідниць чи відкритих блузок. Та й про що може йти мова - дитина у 5-тому класі :). Ми прийшли - починалася Служба Божа - я стояла, як вкопана, бо нічого не знала, але мені було дуже цікаво. І тут якась тьотя (щоб не вживати слово - бабця :)) підходить до мене ззаду, дьоргає мене за светр і таким владним голосом говорить: Шоб я тебе останній раз в Церкві в штанах бачила. Матінка Божа в шатах, а ти в штанах. Ти мене зрозуміла???. Якщо чесно, то я розплакалася. Від образи.
Це було давно. Відтепер я навчилася не звертати увагу на подібні речі, хоча інколи вони просто викликають сміх. Пам'ятаю, як наше християнське товариство одного разу(десь років 5 тому) розклеювало оголошення про прощу до Унева. Ми були знову таки в штанах і футболках - літо, спека біля 40, дихати нема чим. Всі оголошення клеїли у притворі - до Церкви навіть не заходили. Коли клеїли оголошення в Церкві Марії Сніжної, знову ж таки підходить "тьотя" і починає - як Ви одягнулися, заходите в святе місце і т.д. А ми кажемо - та подивіться, як на дворі жарко, а нам ходити цілий день. У "тьоті" в очах появляється вираз вселенського зловтішання і вона прорікає: Жарко??? В пеклі буде ше жарче. Ха-ха... :evil:
Прикольно, правда? :)

Ellipse
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 26 січня 2009, 19:04

Ну тут Ви взагалі змушуєте мене здивуватися Таке враження,

Повідомлення Ellipse » 26 січня 2009, 19:32

на рахунок вбрання можу посперечатися.я сама прихильник кедів та джисів,але принаймні на службу жінка повинна приходити у спідниці ДОВГІЙ!!!!!!цього хоче Бог.іі насправді не люди диктують такі правила.
а чи знаєте ви ,що перед Богом ми є голі коли ходимо в штанах????а спідниця прикриває це!!!тому що це жіноча одежа.так було від початку,а зараз це модернізація,тому ми з вами і повдягали штани....прикро

Наталка
дописувач
дописувач
Повідомлень: 55
З нами з: 21 грудня 2008, 17:30
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Наталка » 27 січня 2009, 10:54

Talita писав:А чи є у Бога мода? Ні, мода не є від Бога. І ті штани для жінок хто придумав? Та напевно що вони є дияволом придумані, щоб Бога більше ображали і гнівили. Жінка повинна мати відповідний облік, вона не може носити чоловічого одягу. А як ходили наші прабабусі та бабусі, хто знав тоді штани? Такого навіть ніхто не міг уявити.
Жінка не може ходити, а тим паче до Храму Божого, у штанах! Це є зневага Бога. Порядний батько завжди зробить зауваження своїй дочці, якщо вона одягнеться непристойно. А перед Богом – нашим Небесний Батьком жінка, одягнена в штани те саме що гола.
Якщо ми правдиво любимо Бога, то совість не дасть прийти до Нього на молитву в штанах, нафарбованим, напівоголеним та без покрову на голові. Це не є гідно Бога!

За часів Ісуса ніхто не знав, що таке штани, чоловічий одяг і жіночий мало чим вирізнявся. Штани не є чоловічим одягом. І особисто моя совість дозволяє мені приходити до церкви в штанах, і з підфарбованими очима. Не бачу ніякої зневаги до Господа.
Talita писав:Священик мав би таку дівчину чи жінку навіть за поріг Храму не пустити, бо інакше буде відповідати за то він. Колись священики так робили, давали добрі настанови і люди мали Страх Божий. Зараз чомусь ота демократія бере верх.
У Храмі Богові належить віддати всю честь і похвалу як своїм серцем та душею так і своїм зовнішнім виглядом, а те, що в нас у серці відображається і зовні.

В нашій церкві на Службі присутні кілька жружин і дочок священників, і одягаються вони в штани, роблять зачіски, фарбуються, але тим не менш люди знають їх як добрих, порядних і хороших людей
Коли хтось тобі каже: "Життя таке важке", - запитай: "У порівнянні з чим?"

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Повідомлення ShMariam » 04 березня 2009, 14:53

Talita написав:
А чи є у Бога мода? Ні, мода не є від Бога. І ті штани для жінок хто придумав? Та напевно що вони є дияволом придумані, щоб Бога більше ображали і гнівили. Жінка повинна мати відповідний облік, вона не може носити чоловічого одягу. А як ходили наші прабабусі та бабусі, хто знав тоді штани? Такого навіть ніхто не міг уявити.
Жінка не може ходити, а тим паче до Храму Божого, у штанах! Це є зневага Бога. Порядний батько завжди зробить зауваження своїй дочці, якщо вона одягнеться непристойно. А перед Богом – нашим Небесний Батьком жінка, одягнена в штани те саме що гола.
Якщо ми правдиво любимо Бога, то совість не дасть прийти до Нього на молитву в штанах, нафарбованим, напівоголеним та без покрову на голові. Це не є гідно Бога!

За часів Ісуса ніхто не знав, що таке штани, чоловічий одяг і жіночий мало чим вирізнявся. Штани не є чоловічим одягом. І особисто моя совість дозволяє мені приходити до церкви в штанах, і з підфарбованими очима. Не бачу ніякої зневаги до Господа.
Talita написав:
Священик мав би таку дівчину чи жінку навіть за поріг Храму не пустити, бо інакше буде відповідати за то він. Колись священики так робили, давали добрі настанови і люди мали Страх Божий. Зараз чомусь ота демократія бере верх.
У Храмі Богові належить віддати всю честь і похвалу як своїм серцем та душею так і своїм зовнішнім виглядом, а те, що в нас у серці відображається і зовні.

В нашій церкві на Службі присутні кілька жружин і дочок священників, і одягаються вони в штани, роблять зачіски, фарбуються, але тим не менш люди знають їх як добрих, порядних і хороших людей

Проблема в тому, що непристойний одяг і викликаючий макіяж спокушає протилежну стать... Коли чоловік подивиться на дівчину чи жінку з пожаданням, то має гріх нечистоти і то тяжкий, а ще якщо почне про то думати, заглиблюватися... І то вже проблема, коли так згрішить в церкві. Кожна дівчина хоче подобатися іншим... І тут треба вже так підібрати одяг , щоб без гріха. Але ні одна з нас не була на місці чоловіка і не може відчути і до кінця зрозуміти, що їх спокушає, а що ні. А то ще є всякі хлопці: одних спокушає, других - ні. Шкода, що в нас така мода! Котрась з нас скаже: а що мені до того, що їх це спокушає, то їх проблеми, як не хочуть гріха хай не дивляться. Але, Ісус сказав: (цитати з Євангелії): Горе світові від спокус! Коли хтось спокусить одного з братів моїх найменших, то краще було б, якби йому жорно повісили на шию і втопили в глибині моря...І проблема не тільки як одягатись, коли йдеш до церкви, а й взагалі. Особливо це стосується заміжніх жінок: Коли хтось подивиться на чужу жінку з пожаданням, то вже вчинив перелюб у своєму серці. Але я не кажу що жінка не повинна гарно одягатись, зрозумійте правильно!
Читала про св. о. Піо, що він був дуже суворим щодо того, щоб жінки, дівчата приходили до нього до сповіді непристойно вдягнені, якщо щось не так, то виганяв! Не кожен має стільки відваги поводитися так як той темпераментний італійський святий, ми, українці, більш стримані, флегматичні, але в міру можливості треба казати це знайомим, рідним, бо мовчати на тяжкий гріх - тяжкий гріх, тим більше гріх, про який мало хто знає.
До речі, Діва Марія в Фатімі попереджала, що має бути така мода, що буде ображати Бога.
Читала про кількох святий дітей, що жили в 2 пол. ХХ ст, (Із серії "Божі діти"), то вони дуже дбали про пристойний одяг. (Ну кого дитина може спокусити?) Може вони й перебільшували, але навколо них робилися дивні речі. Одна з них померла і її не могли вчасно похоронити і при тому що була страшна спека, її тіло не почало псуватися, а лілії, що поклали біля неї, не зів'яли, хоч ті, що були у воді зів'яли.
А щодо того, що жінки мають молитися з покритою головою (або стригтися чи голитися), то це правда, так написано в Святому Письмі, в Апостолі. Але про це вже згадувалось на цьому сайті в рубриці "Запитаннях до священника". На щастя, це дівчат не стосується!!! :)
Р. S. Здається мені, що десь бачила в Святому Письмі таку фразу, що жінка не має права ходити в чоловічому одязі, а чи це дійсно там так написано? Хтось може сказати?
Востаннє редагувалось 24 січня 2010, 08:47 користувачем ShMariam, всього редагувалось 3 разів.

Xrystia
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 24 листопада 2008, 20:38
Звідки: Neapol'

Повідомлення Xrystia » 05 березня 2009, 17:46

Проблема в тому, що непристойний одяг і викликаючий макіяж спокушає протилежну стать... Коли чоловік подивиться на дівчину чи жінку з пожаданням, то має гріх нечистоти і то тяжкий, а ще якщо почне про то думати, заглиблюватися... І то вже проблема, коли так згрішить в церкві.

Znaete, jak e y bozhnuci(sunagozi) winku mojat'sja na drygomy poversi, a 4oloviku na perwomy. :)
"Jakwo y vas v dywi mur,vu vsjudu vdoma!I vsjudu vil'nuu!Bo tou,xto ne mae mury,dywe zalewnuu,adwe palae bawannjam robutu zlo.Krawe vuprominjuvatu dobro."L.Hyzar

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 05 березня 2009, 19:03

ShMariam писав:На щастя, це дівчат не стосується!!!


стосується також, навіть діти маленькі повинні в храмі бути з покритою головою.
А щодо довгої спідниці, то в ній повинні ходити всі і завжди. Чи хтось бачив десь на образах, що Діва Марія зображена, чи може десь Вона об’являлася по світі у штанах чи в короткій спідниці?

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 05 березня 2009, 23:19

Ira писав:
ShMariam писав:На щастя, це дівчат не стосується!!!


стосується також, навіть діти маленькі повинні в храмі бути з покритою головою.
А щодо довгої спідниці, то в ній повинні ходити всі і завжди. Чи хтось бачив десь на образах, що Діва Марія зображена, чи може десь Вона об’являлася по світі у штанах чи в короткій спідниці?


Мені здається, що це вже перебір.
Ісуса і апостолів також в штанах не зображують, то що чоловіки мають робити???
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Повідомлення ShMariam » 06 березня 2009, 09:59

стосується також, навіть діти маленькі повинні в храмі бути з покритою головою

А чого ж тоді після шлюбу священик урочисто покриває молодій голову хустиною?
В Україні дівчата ходили до церкви з непокритою головою (я підозрюю, що це пов'язано з культом дошлюбної чистоти в нашому народі).
Я не дуже розуміюся на Святому Письмі, але так мені здається, що в слово "жінка" там вкладається 2 різних значення: жінка - на відміну від чоловіка і жінка - на відміну від діви. Ісус сказав: "Нема більшого з поміж народжених від жінок, як Іван". Значить сам Ісус був народжений від Діви.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 18 березня 2009, 11:40

ShMariam писав: [ Але ні одна з нас не була на місці чоловіка і не може відчути і до кінця зрозуміти, що їх спокушає, а що ні.



«Кожна жінка повинна зберігати в собі цнотливість, чистоту, невинність у зовнішніх і внутрішніх повсякденних стосунках. Бо будь-яка непристойна деталь в її поведінці на людях здатна створити негативний фон, який спокушує чоловічу стать. Особливо, коли жінка веде себе виклично, зваблює сороміцьким вбранням та рухами тіла або пускає в хід усі свої непривабливі чари. А за цю звичку: звабливу спокусу, яка зафіксувалася у психіці чоловіків і «підігріває» їх уяву, доведеться їй розплачуватися своїм здоров'ям, бо нічого не минає безслідно. Всі ці звабливі рухи, усі оголені місця, вся ця непристойна «симфонія» «оживе» потім у свідомості чоловіків, почне їх непокоїти, зваблювати, збуджувати та прокручувати у психіці непристойні «картини» й своєрідні сценарії, а спокусниця буде знемагати і страждати тілесно й душевно…»



Із книги «Незгасаюча любов Господня», Слово сучасних подвижників, «Писаний Камінь», Косів, 2003.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей