Жінка в суспільстві

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Церковна "показуха"

Повідомлення о.Олег » 10 листопада 2011, 14:20

Just_me писав:Ну, власне! Людина повинна дбати про себе (насамперед духовно, але й фізично також), а не дивитися на інших. Бо і поведінка того, хто вдягається для нечистих намірів, і того, кому це заважає може вважатися сексуально обумовленою (не сексизмом, бо це радше дискримінація за статевою ознакою). Ми повинні боротися з собою, а не з поведінкою оточуючих.

недавно для себе відкрив, що сексизм багато ширший термін, аніж пряма дискримінація за статевою ознакою - тому і вжив без якогось дискримінативного смислового навантаження. Хоча... але це трошки тема інша... В кожному разі тут доцільно боротися з своїми помислами/мотивами/поведінкою і, поряд з тим, що як би не вдягнувся - завжди хтось з гомосексуаліс спокуситься, вважати, щоб "мої" помисли були чисті (коли так чи інакше вдягаюся) і, також, якщо працюю/живу біля людини, яку мій такий-от одяг (дізнався/відчув) спокушає - задля любові до ближнього (а не через те, що одяг якийсь не такий) стараюсь не давати спокус.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Церковна "показуха"

Повідомлення о.Олег » 11 листопада 2011, 23:31

ShMariam писав:
Just_me писав:Якось почула геніальну фразу: "Дурна жінка дивиться за чоловіками, мудра - за собою".

:good:

сподобалось :)
http://www.youtube.com/watch?v=hNxhKvcz ... re=related
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Церковна "показуха"

Повідомлення ShMariam » 11 листопада 2011, 23:34

о.Олег писав:сподобалось :)
http://www.youtube.com/watch?v=hNxhKvcz ... re=related

Не можу дивтися відео, такий Інтернет. :( Там про що?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Церковна "показуха"

Повідомлення Just_me » 11 листопада 2011, 23:40

ShMariam писав:Не можу дивтися відео, такий Інтернет. :( Там про що?

Православні священники відповідають на питання телефоном, чи можна жінкам носити штани. Відповідь приблизно така: ніде це не регламентується, а якщо жінка солдат, то що? Головне не бути трансвеститом :D
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Церковна "показуха"

Повідомлення прочанка » 15 листопада 2011, 20:48

жінка в штанах, з цигаркою, за кермом автівки, короткострижена... може це адекватна реакція на деградацію сильної статі? Бо чоловіки взяли на моду "хвостики" носити, за кермо не сядуть, бо "невстані", в косметичних салонах - чоловіки, в манікюрних салонах - чоловіки. Охайність, це чудово, але коли вона переходить межі :P , стає страшно. Одностатеві шлюби між чоловіками, ще й дітей усиновляють... І це стає нормою. У всіх наших шоу мусить бути або трансвестит, або " голубий". От жінки і взяли на себе чоловічі функції. Це " ліричний" відступ щодо штанів.

А тепер по суті теми, існує таке поняття - дрескод.не дурний чоловік то придумав. Одяг - це теж обличчя людини. Як казав Чехов" У людині все повинно бути прекрасним..."Якщо людини вдягається невідповідно, то вона або не має смаку, або культури. У Львові по нині сміються як жінки перших "совєтів" у нічних сорочках до оперного театру ходили..., бо думали, бідаки, що то бальні плаття. От і нині виглядає недоречно, смішно, а деколи, і ще якось... коли людина оголює ті частини тіла, які мають прикриватись одягом, коли в театр йде в джинсах, а до церкви з голою спиною... Це порушення етикету і брак виховання. Згадується притча про весільний банкет і гостя, який випадково потрапив на нього у несвятковому одязі, за що йому загрожувала "гієнна вогненна". Ми нині розуміємо скритий зміст цієї Ісусової притчі, але й незавуальований текст говорить сам за себе. "Хто має вуха, хай слухає"
Не бійтеся!

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Церковна "показуха"

Повідомлення vitalko » 16 листопада 2011, 20:41

прочанка писав: Одностатеві шлюби між чоловіками, ще й дітей усиновляють... І це стає нормою.


Між жінками, на жаль, також :( Деградуємо разом....
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Церковна "показуха"

Повідомлення luksander » 17 листопада 2011, 23:11

luksander писав:Якщо дівчина чи жінка не намагається завдяки одягу виглядати спокусливо, то їй не зарахується за гріх її спокусливість. От саме цим і треба перейматися, а не предметами власного гардеробу… :pardon: буде все добре в першому – не схибите і в другому… :Rose:


Скажу трохи інакше… :roll:
Варто розрізняти «спокусливий вигляд» і «бажання спокусити», бо між ними не те що знак тотожності не можна ставити, вони навіть не є прямозалежними… адже ніхто не говорить про те, що вродлива людина має себе спотворити, щоб запобігти спокушанню когось :no: ; або частенько доводиться бачити доведене до абсурду бажання упривабливити себе з отриманням якраз протилежного результату – жалю гідного спотворювання %) .
Так що сам по собі, без бажання спокусити, спокусливий/привабливий вигляд ніяк не може бути гріхом , хоча б він і призвів когось до спокушання… :(
Дівчата і жінки! Будьте красивими! :)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Церковна "показуха"

Повідомлення о.Олег » 18 листопада 2011, 21:39

Зображення
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Церковна "показуха"

Повідомлення andrey s. » 18 листопада 2011, 22:25

І ті, і та в сніжно білому. :)
Тільки от монахині сміються з себе(образно).....так чомусь здається, продвинуті монахині. :roll:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Церковна "показуха"

Повідомлення о.Олег » 19 листопада 2011, 07:34

andrey s. писав: ... монахині сміються з себе(образно).....так чомусь здається, продвинуті монахині. :roll:

думаю - тішаться, радіють. Добрі монахині, без означеної в темі "показухи".
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Церковна "показуха"

Повідомлення Georgij » 19 листопада 2011, 09:23

о.Олег писав:
andrey s. писав: ... монахині сміються з себе(образно).....так чомусь здається, продвинуті монахині. :roll:

думаю - тішаться, радіють. Добрі монахині, без означеної в темі "показухи".
З повагою, о.Олег

Пам`ятають слова апостола Павла-"завжди радійте у Господі!" :)
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Церковна "показуха"

Повідомлення andrey s. » 19 листопада 2011, 13:32

Georgij писав:
о.Олег писав:
andrey s. писав: ... монахині сміються з себе(образно).....так чомусь здається, продвинуті монахині. :roll:

думаю - тішаться, радіють. Добрі монахині, без означеної в темі "показухи".
З повагою, о.Олег

Пам`ятають слова апостола Павла-"завжди радійте у Господі!" :)

Та монахині-як монахині. Дівчина-як дівчина. (остання також не плаче)
:pardon:
Знаю напевне, цю зустріч запамятали і ті, і та + хтось її увіковічнив, для наступних поколіннь. :)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Церковна "показуха"

Повідомлення Georgij » 19 листопада 2011, 19:59

То сестри їй відповідають-"Слава навіки Богу!", не інакше :)
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Церковна "показуха"

Повідомлення о.Олег » 22 листопада 2011, 18:31

ShMariam писав:
о.Олег писав:сподобалось :)
http://www.youtube.com/watch?v=hNxhKvcz ... re=related

Не можу дивтися відео, такий Інтернет. :( Там про що?

сподобалось мені загальне враження від побаченого (два батюшки - старший, який багато відповідає і молодший, який старається розвинути тему запитанням - в студії і запитання по телефону)

Старший: - алё, Казахстан, слушаю Вас!
Жіночий голос: - день добрый, вечер добрый, батюшки! Скажите пожалуйста: можна ли женщине ходить в брюках? Насколько ето грешно или нет и... если ето грех, то у кого из Святых Отцов ето сказано? Спасибо.
Старший: - ни у кого не может быть таких глупостей - Святые Отцы вообще женской одеждой не занимались. И Мы уже много раз говорили, что запрет в Ветхом Завете - там реч идёт о трансвистистах: когда мужчины надевают женскую одежду, а женщины надевают мужскую... По-етому... и ето из-за именно соображением таких половых извращений и... поведение - изминение полового поведения мужчин и женщин: вот, что является грехом! Понимаете? Ето как и... ето из той же области, чо гомосексуализм... Понимаете? Вот на что запрет. А если женщина - солдат надевает униформу? Несколько отличаеться ета униформа от мужской и все равно - ето же женская одежда, как и женские брюки. Женские брюки - ето женская одежда: мужчины же не ходят в женских брюках и женщины не ходят в мужских. Понимаете? У мужчин... у мужских брюк совершенно другой покрой! Ну конечно - в отдельных случаях можно женские надеть, вот.., но - ето же смешно просто... Вот то, что делает Сердючка - Писание запрещает именно ето: когда мужчина рядится и... меняет себе таким образом пол. Потому-что пол даётся от Бога и если человек его меняет с помощью одежды - вот ето грешно. Потому-что у каждого... у каждого индивидуума есть своя ипостась. Человек - он либо мужчина, либо женщина, либо... дитя и третьего ничего не дано. Вот... и поетому Писание выступает против етого. И на самом деле, во времена Исуса Христа мужчины вообще брюк не носили. Их просто не было. И... то, что они носили, щас назвали "женской одеждой". Понимаете? Поетому... брюки здесь напричем и... совершенно никакой Святой Отец никогда бы о том не стал писать - о таких глупостях.
Молодший: - Батюшька: при етом в некоторых Храмах женщин в брюках не Исповедуют, не Причащают.
Старший - Ну...
Молодший: - С чем ето связано?
Старший: - В некоторых храмах... люди на головах ходят. В некоторых храмах людей не причащают ни на Пасху, ни на Рождество - мало-ли какие есть извращения в нашей церковной жизни... Ну... что делать: есть высшая церковная власть - Епископ. Другое дело - конечно церковный обычай консервативен. Ну... у нас то в Москве церковной молодёжи много, а... так от я розъезжаю по стране: приходишь в Храм даже при епископском служении и 90% прихожан - пожелые женщины! Ну понятно - им привычно больше... в юбках ходить! Юбка тоже мне очень нравиться - юбка кажеться мне больше такая-вот одежда... целомудренная. Вот... И понятно, что когда человек вдруг входит в женских брюках... Я помню то время, когда в ресторан не пускали в брюках! Невозможно было себе представить, что-бы женщина... - ну там вот как... примьер-министр... канцлер Германии - она вся в брючном коснюме - ходила в брючном костюме! Во времена моей молодости было просто невозможно не то, что в театр.., а щас - пожалуйста: в театр можно в джинсах ходить, а ето-же рабочая спортивная ковбойская одежда... Времена меняются! Вот... А в Церкви как консервативно юбка стала ну как некая форма. Но... сейчас же молодёжь приходит в Церковь и... у них как-бы "другая форма"! Я знаю массу молодых девушек, так у них в гардеробе вообще ни одной юбки - у них просто их нет: никогда не покупали их себе. И что: им из-за того, что какой-то женщине что-то не нравиться теперь в Храм не ходить?

З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Церковна "показуха"

Повідомлення luksander » 15 лютого 2012, 18:23

ShMariam писав:Нмд, і чоловіки повинні поважати природу жінки - бажання бути гарною, і жінки - природу чоловіка - зважаючи, що вони теж не кам'яні.

"... Я не пса живописал, но создал собственный Мой образ. Как же вместо любезного Мне образа вижу кумир? ..."
Свт. Григорий Богослов На женщин, которыя любят наряды
http://mystudies.narod.ru/library/g/gre ... ms/58.html

:pardon:

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Церковна "показуха"

Повідомлення andrey s. » 15 лютого 2012, 18:58

luksander писав:
ShMariam писав:Нмд, і чоловіки повинні поважати природу жінки - бажання бути гарною, і жінки - природу чоловіка - зважаючи, що вони теж не кам'яні.

"... Я не пса живописал, но создал собственный Мой образ. Как же вместо любезного Мне образа вижу кумир? ..."
Свт. Григорий Богослов На женщин, которыя любят наряды
http://mystudies.narod.ru/library/g/gre ... ms/58.html

:pardon:

Ну то треба наших дописуВАЧОК :oops: брати в полон і питати Їх височайшої думки про це...
Цьотки, то що скажите з цього приводу???(щоб у мене каміння не летіло, скажу, що я з любовю і жартома вжив "цьотки", тобто в сенісі; наші любі дописувачки :wink: )
Цікаво.... :oops:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Церковна "показуха"

Повідомлення ShMariam » 16 лютого 2012, 17:09

Суть всього послання - або йди в монастир, а якщо й маєш чоловіка - плюнь на свою зовнішність, а не маєш покликання до монастиря і незаміжня - сиди тихенько і ходи в довгій спідниці (це я перекладаю на сучасну мову). І то нічого, коли чоловік (якщо заміжня) почне задивлятися на інших і що ніколи не вийдеш заміж, якщо й відчуваєш покликання до заміжжя, головне ж - я свята. %) Хто читав книжку о. М. Малінського "Перш ніж скажеш кохаю", не міг не помітити, як автор постійно наголошує на тому, що жінка для чоловіка має бути гарною: подбати і про модний одяг, і про зачіску, і про відпочинок. І якщо чоловік починає зраджувати, частина вини на дружині. Звичайно, все в міру. Відповідно до часу, епохи. Якщо в часи молодості моєї бабці вважало "щось" просто намалюватися, то ж не так як зараз... Тому порядність жінки, нмсд, вимірюється не довжиною спідниці, а загальною поведінкою жінок того часу і тієї місцевості - сприйняттям чоловіків. Не малююся багато, більше природні кольори, щоб додати барв,в яких не вистарчає.... Живемо ж не в той час, коли всі займалися фізичною роботою і мали здорове серце = рум'яні щоки. З дуже яскравими фарбами буду виглядати принаймні смішно (от як малювалися ще кількадесят років тому ), та й треба пам'ятати, що "Горе тим, від кого походять спокуси...."


Ибо для супруга давольно и природной твоей красоты....
Дуже, дуже сумніваюся в цих словах. Він взагалі був одружений? Отож бо й воно.

P.S. Жінки колись використовували сурму - це ж важкий метал. :shock: :o Жах! Порівняно з нею всі сучасні тоналки - зовсім нешкідливі...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Церковна "показуха"

Повідомлення andrey s. » 16 лютого 2012, 18:40

ShMariam писав:
Ибо для супруга давольно и природной твоей красоты....
Дуже, дуже сумніваюся в цих словах. Він взагалі був одружений? Отож бо й воно.

.

Та чому такі сумніви, чи Ви Маріанно думаєте, що питання краси є незмінно одинаковим для всіх чоловіків....(зрозуміло, що мода, сучасні віяння,смаки епохи, і всяке таке , типа має значення...ну то так, в принципі, але вірю, сподіваюсь, що десь є люди які тим не грузяться, яким це не приносить комплекс неповноцінності, які цим керують самі, а не воно ними, типа над цим, а не приплюснуті цим.)
І доречі, суть у тому, що наприклад зранку в ліжку ти будеш як є(це якщо мудро змиєш косметику перед сном, ато тоді зранку буде ужас....), і цікаво тоді подивитись на комплекси з цього приводу...(це справді кумедно виглядає і звучить...."Відвернись, не дивись на мене"...і шмих у ванну, або власне безсоння, щоб чоловік першим не проснувся..Хоч справді красива і навіть дуже вродлива...але куля в голові, і нема ради.. :D , то я в кіно бачив. :oops: )
Я розумію, що з цим нема ради, то жіночі бзіки, і власне напевне тому Ви і жінки..(і в більшості тих бзіків подразниками є чоловіки..тобто як завжди :) , хоч це і правда)
Я не балакаю за якісь фантазії і мрії, але по великому рахунку, це справа самооцінки, впевненності.
От Ви і купуєте собі впевненність у собі, а акцент має бути на тому, що чоловік дасть тобі запевнення того(якщо є сумніви, а вони обовязково будуть, погано якщо їх нема, тобто це питання часу), що ти красива і без щукатурки, що ти просто вродлива і бажанна(акцент на бажана, і бажана не тільки в ліжку, а і на підвіконнику))))) :D (тобто в житті чоловіка, як його половинка, з якою хоче постаріти і гикнути, акцент на гикнути)))) :D ), і тут не просто потрібно зробити вид що ти повірила в це, а власне треба у це повірити...
І коли так, то це зооовсім інша справа..(як на мене)..
А бажання бути гарною, подобатись свому чоловіку, властиво жінці, це нормально, я про інше...
Я про відвертість, довіру, і купу чого ще...(в принципі...я тут не фахівець...то тільки спостереження. В природі таке бачив :), тобто не тільки в люцкій уяві, книжкових романах... )
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Максим Борець
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 208
З нами з: 31 грудня 2011, 23:14

Re: Церковна "показуха"

Повідомлення Максим Борець » 16 лютого 2012, 19:58

Може не зовсім у тему, але чи не здається Вам, шановні, що тутешня дискусія не зовсім відповідає назві теми "церковна показуха"?

А по темі, то дедалі більше подобається мені практика мусульман - паранджа і т.п. Може не зовсім коректно(не хочу ображати прекрасну половину), але деколи наряди шановних дам настільки вже "теє", що не знаєш, чи пожирати очима :) , чи сміятись, чи плюватися від огиди...
І найгірше, що розтлін потрапляє навіть у одяг дітей - навіть платтячка дівчаток до Першого Причастя, що по ідеї мають символізувати чистоту і невинність, деколи містять елементи нечестя, що там вже говорити про наречених...

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Церковна "показуха"

Повідомлення прочанка » 16 лютого 2012, 21:13

паранджа – це не пояс вірності :). Скромні мусульманки можуть дати фору нашим "розпусного" вигляду жінкам. Часто наші дівчата з погоні за модою навіть не задумуються чи той одяг красивий, чи пристойний. На жаль, брак культури і тупе мавпування Заходу погано впливає на людей. А відносно того, чи варто заміжнім жінкам вживати косметику, бажати бути привабливими і все таке... хоччу подівлитись старою приповідкою. Може кому стане в пригоді, а хтось – задумається.
" Слава Богу, віддаламся – не будуся мила.
От якби-м ще й не чесалась,
Може би-м прожила."
Не бійтеся!

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Церковна "показуха"

Повідомлення Just_me » 17 лютого 2012, 13:04

ShMariam писав:І то нічого, коли чоловік (якщо заміжня) почне задивлятися на інших і що ніколи не вийдеш заміж, якщо й відчуваєш покликання до заміжжя, головне ж - я свята.

За ту невелику кількість років, яку встигла прожити, зрозуміла для себе, що заміжжя та одруження не піддається жодній здоровій логіці, і тим більше абсолютно не залежить від того, у що ви вдягнуті, ані від того, хочете ви цього, чи ні. Знаю таких, що не хочуть, але заміжні і таких, що і виглядають красиво, і характером лагідні, і не проти б, але якось не склалося. Думаю, кожен має таких знайомих і підтвердить. Але вважаю, що коли вже заміжня, то, будь добра, виглядай так, щоб чоловік був тобою гордий, щоб поруч з тобою почувався най-най від того, що в нього така класна дружина.
Максим Борець писав:Може не зовсім коректно(не хочу ображати прекрасну половину), але деколи наряди шановних дам настільки вже "теє", що не знаєш, чи пожирати очима , чи сміятись, чи плюватися від огиди...

У нас просто панує несмак, бо дівчина в університет може йти у вечірньому платті, начепивши на себе кілограм біжутерії, яка ні в тин, ні в ворота. Не вважаю це моральним злом, а відсутність смаку сприймаю просто як відсутність смаку, не більше того. А пожирання очима це вже моральна проблема того, хто пожирає, а не дівчини, бо особисто що стосується мене, то навколо всі можуть ходити хоч голі, мені абсолютно байдуже, чого і всім бажаю :) Я навіть на нудиський пляж потрапити мрію, загар рівномірніший :D , а хто в чому навколо - усім індиферентно.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Церковна "показуха"

Повідомлення ShMariam » 17 лютого 2012, 14:32

прочанка писав:" Слава Богу, віддаламся – не будуся мила.
От якби-м ще й не чесалась,
Може би-м прожила."

:D :good:
Максим Борець писав: Може не зовсім коректно(не хочу ображати прекрасну половину), але деколи наряди шановних дам настільки вже "теє", що не знаєш, чи пожирати очима :) , чи сміятись, чи плюватися від огиди...
Тут, нмд, є гріх, тяжкий, бо це спокушування чоловіків до тяжкого гріха (пожирання очима і думки) :( . Але, наголошую, оце "теє" в кожну епоху інше.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Церковна "показуха"

Повідомлення andrey s. » 17 лютого 2012, 17:22

прочанка писав:" Слава Богу, віддаламся – не будуся мила.
От якби-м ще й не чесалась,
Може би-м прожила."

Якби мені це хтось розшифрував, переклав і пояснив, то можливо я би посміявся з Вами за компанію...
А так не годин вїхати. :pardon: (я раз пять намагався, і ніяк :( )

ShMariam писав:
Максим Борець писав: Може не зовсім коректно(не хочу ображати прекрасну половину), але деколи наряди шановних дам настільки вже "теє", що не знаєш, чи пожирати очима :) , чи сміятись, чи плюватися від огиди...
Тут, нмд, є гріх, тяжкий, бо це спокушування чоловіків до тяжкого гріха (пожирання очима і думки) :( . Але, наголошую, оце "теє" в кожну епоху інше.

Я вже і не знаю, напевне всі ми пали жертвами гріха..(то по великому рахунку і образно, звичайно без особистостей, то я на загал, включно з собою)
Людоньки, вся справа не у комусь, а у нас.(звичайно це всі розуміють, Америки я не відкрив)
Саме вдягання, чи навіть ходіння голяком, гріхом бути не може по своїй суті...
А ось саме прагнення бути в спокусу комусь і спрямованість дій в цьому напрямку, то вже інше, і до гріховної думки тут блище, особливо якщо ми знаєм за чиюсь слабкість у цьому. (важливий намір)
От те прагнення бути пожертим чиїмось очима(і дратівливість коли чомусь не пожераємось кимось :) ), і має грішну природу, але ставити в розряд гріха таке, це вже особиста справа кожного, тобто на загал воно так. Бо власне в цій галузі ми маємо справу з особливим гріховним началом, з похоттю, і якщо вона керує думками, вчинками, то це вже потрібно визнати у собі.
Бо ми не знаєм за чиїсь мотив(зокрема похоть), ми власне у своїх розібратись не зажди можим, то куди нам до інших...
В цьому плані гріхом може бути стверження чиєїсь похотливості, особливо якщо людину не знаєм, а тільки сприймаєм візуально очима.(тобто якщо розглядати в контексті гріха..а якщо, як наприклад п. "Просто я", з позиції "не смаку" чи просто чудасії, то це вже інше, бо не має похотливого підгрунтя. Мені гумор допомагає коли впадаю у спокусу, тобто задивився щось.. :D . І якось на безсмакову роздягненність і не дивлюсь, якось навпаки, на смакову вдягненність можу відволіктись :roll: )

Тобто, для прикладу, навіть чоловік може прагнути щоб його хтось "пожерав очима", і навіть робити щось у цьому напрямку(зокрема вдягатись відповідно і вести себе відповідно). Але само по собі це тільки складова чогось більшого. Тобто якщо мотивом цього є банальна похіть, стремління тільки до тваринного інстинкту(хоч тут я тварин образив..перепрошую :pardon: ...тваринам ще даалеко до людей у цьому), тобто якщо простіше, то тупо секс є мотивацією, то це вже гріховна штука і зазвичай гріх буде наслідком цього всього(плюс можливо доведення когось до гріха, якщо навіть той хтось цього прагнув, тобто не був проти, щоб аж так)
А якщо людина керується чимось зовсім іншим, тобто вищим, то вона просто прагне сподобатись комусь(не щоб її пожерали очима), і власне так створюються сімї і народжуються діти. :) (як на мене :pardon: )

А гріх, гріх у собі, і тільки там. Якщо мені муляє чиясь задниця перед очима і мене це спокушає, то хто мені винин.(так не одноразово було, і що з того, це моя похотлива думка, і пошук винних, особисто мені, заважає при каятті перед Господом за цю слабкість)

Тобто висновок: Жінок в паранжу з мішковини(щоб безсмакова), всім пояс вірності надягти і ключі в море(жінок в море не треба, хто істи буде готовити). :D
Але ні, хлопці, кого тоді будемо винними робити у СВОЇХ слабкостях. :pardon:
Насправді Жінка є поміччю Чоловіку, тож треба стремити щоб Жінка цього хотіла, Відповіла взаємністю , тобто прийдеться всетаки для цього щось зробити, і намір тут важливий.
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Церковна "показуха"

Повідомлення ShMariam » 18 лютого 2012, 20:08

andrey s. писав:Я вже і не знаю, напевне всі ми пали жертвами гріха..

В сенсі чоловіки: "Хто подивиться на чужу жінку з пожаданням..." - вже явно говориться про тяжкий гріх.
А жінки: " Горе тому, від кого походять спокуси..." - ніби теж :(

Сподіваюся, що це не так. Що не всі. Або вже з того сповідалися. А як не сповідалися, то завтра висповідаються. :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Максим Борець
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 208
З нами з: 31 грудня 2011, 23:14

Re: Церковна "показуха"

Повідомлення Максим Борець » 18 лютого 2012, 20:56

Максим Борець писав:але деколи наряди шановних дам настільки вже "теє", що не знаєш, чи пожирати очима :) , чи сміятись, чи плюватися від огиди...


Та я просто так написав, щоб підкреслити дикість ситуації :pardon: , не маю нічого такого на думці, знаєте, але ж не будеш на вулиці викручувати голову на 270 як сова, щоб відвернутись. Отак.

Та я і не є прихильник надмірного консерватизму чи примітивного ханжества. Цінувати красу, в тому числі людського тіла - на мою думку не може бути гріхом. Не повинен же той, кого Творець нагородив таким даром, себе спотворювати. Просто краса тіла, одягу - це не оголені до сідниць ноги чи вирізи ледь не до живота, а дещо більше, вище і, закономірно, красивіше. (Пишу з наміром пояснити свою позицію)
про паранджу висловився метафорично, без наміру ховати чиїсь лиця під мішки чи каптури, просто для декого було би, напевне, корисніше одягти паранджу ніж наміром спокушати рабів Божих.
Взагалі, напевне, зайве писати це тут на Форумі, бо мої опуси :) до цільового адресата все-ж таки не дійдуть

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Церковна "показуха"

Повідомлення andrey s. » 18 лютого 2012, 21:34

Максим Борець писав:
Максим Борець писав:але деколи наряди шановних дам настільки вже "теє", що не знаєш, чи пожирати очима :) , чи сміятись, чи плюватися від огиди...


Та я просто так написав, щоб підкреслити дикість ситуації :pardon: , не маю нічого такого на думці, знаєте, але ж не будеш на вулиці викручувати голову на 270 як сова, щоб відвернутись. Отак.

Та я і не є прихильник надмірного консерватизму чи примітивного ханжества.
Взагалі, напевне, зайве писати це тут на Форумі, бо мої опуси :) до цільового адресата все-ж таки не дійдуть

:) , п.Максим, та все Ок.(як на мене), мені як хлопчині (киньте в мене каменем якщо дівчинка :D ) це зрозуміло і знайомо.
І знаєте, це вічні питання, особливо в сучасності. Всетаки в часи С.З. все якось більш по поличках(зокрема Мусульмани у цьому не придумували ровер, розуміють недосконалість людини і натягли на бідолашну паранжу, а й навіть жінка це робила свідомо, хоча навряд, тобто вже як традиція і рада її позбутись.)
Але це приречено на поразку, і у цьому ми маємо фору...(суто у цьому питанні)
Так закаляється сталь. :D , інакше якось без спокус це не природньо, бо спокуси мусять прийти....
ShMariam писав:
Сподіваюся, що це не так. Що не всі. Або вже з того сповідалися. А як не сповідалися, то завтра висповідаються. :)

Всі, всі хто Християнин, бо якби у свій час хтось не впав, то Ісус би не приходив.
Всетаки вмерти для гріха потрібно якось, і по великому рахунку, якби не впали то і похоті би не було. :pardon:
Чи її нема?? :wink:
А на Сповіді Любов і Турбота Господня виявляється нам, і за то Слава Йому.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Церковна "показуха"

Повідомлення luksander » 19 лютого 2012, 16:52

ShMariam писав:
Ибо для супруга давольно и природной твоей красоты....
Дуже, дуже сумніваюся в цих словах. Він взагалі був одружений? Отож бо й воно.

Як я розуиію Григорій Богослов одруженим не був, але
для супруга давольно и природной твоей красоты
він написав, бо в його часи не було жінок некрасивих від природи (від Бога?) :pardon:

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Церковна "показуха"

Повідомлення andrey s. » 19 лютого 2012, 17:18

luksander писав:
ShMariam писав:
Ибо для супруга давольно и природной твоей красоты....
Дуже, дуже сумніваюся в цих словах. Він взагалі був одружений? Отож бо й воно.

Як я розуиію Григорій Богослов одруженим не був, але
для супруга давольно и природной твоей красоты
він написав, бо в його часи не було жінок некрасивих від природи (від Бога?) :pardon:

Так, хоч і вже починалось і в ті часи(а якщо чесно, то це було у всі часи після гріха, тільки в зародку), тобто вже були ідеали красоти і всякого такого.(звичайно не так як зараз, але...було. Мода це мутація, і ми мутанти якщо мутуємо разом з нею... :D )
Зовсім інша справа звідки(від кого) то ісходить..от той комплекс неповноцінності, негарності..
І так, Він писав про інше, тобто про справжнє.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Церковна "показуха"

Повідомлення luksander » 19 лютого 2012, 17:45

andrey s. писав:Так, хоч і вже починалось і в ті часи(а якщо чесно, то це було у всі часи після гріха, тільки в зародку), тобто вже були ідеали красоти і всякого такого.(звичайно не так як зараз, але...було. Мода це мутація, і ми мутанти якщо мутуємо разом з нею... :D )
Зовсім інша справа звідки(від кого) то ісходить..от той комплекс неповноцінності, негарності..
І так, Він писав про інше, тобто про справжнє.

:sorry:
Хтось розказував, що то одному маркетологу/ :evil: треба було товар просунути на ринок (рум*яна, там, і...), то він до Єви підійшов і каже:
- а ти знаєш, що твій Адам на іншу, красивішу задивляється? :roll:
- яку іншууууу!? яку красивішууууу!? немає таких! :x
- а ти піди, в криницю заглянь... :wink:
- :shock:
- :crazy:

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Церковна "показуха"

Повідомлення andrivovk » 21 лютого 2012, 23:34

На рахунок штанів для дівчат...можна чи не можна.Ну не знаю. :pardon: Робіть собі шо хочете.Хіба можу нагадати, що св.Жанна д'Арк ще в ті часи одягнула штани (парадокс - надягнула штани, щоб не спокушати :) ).І на неї ніби і за це нападали.

ShMariam писав:"Хто подивиться на чужу жінку з пожаданням..." - вже явно говориться про тяжкий гріх.

Десь бл.Іван ПавлоІІ писав, що гріхом є з пожаданням дивитися не тільки на чужу, але й на свою жінку.Бо вона не є річчю якоюсь.

А щодо того, щоб не спокуситись.Здається, св.Альфонс Лігуорі дає таку пораду.Є три методи боротьби зі спокусами.Перший - молитва.Другий - ...молитва :) Ну і третій - ... здогадалися? :D молитва.


Деякі уривки з книги "Велич і обовязки священика" того ж св.Альфонса про нечистоту.
Дехто борониться, кажучи: “Не боюся, бо знаю самого себе”. Нехай тоді послухає, як це трактує св. Франциск Асизький: “Знаю, що треба було б зробити, але не знаю, що я дійсно вчинив би, якщо б опинився в небезпечній ситуації!”.
Які ж головні нагоди, яких слід уникати?

Не можна приглядатися до небезпечних речей: “Смерть продерлась у наші вікна”, – каже пророк Єремія. Крізь вікно – тобто за допомогою очей, як пояснюють св. Єронім, Григорій та інші. Даремно охорона зачиняє брами твердині, якщо дозволяє ворогам дістатися до неї крізь вікна. Безуспішні й інші засоби, якщо не пильнуємо за своїми очима. Тертуліян оповідає, що один поганський філософ виколов собі очі, щоб зберегти чистоту. Християнам не дозволено так поступати.
Проте не повинен вдивлятися в обличчя осіб протилежної статі той, хто бажає зберегти чистоту. Св. Франциск Салезій каже, що звичайний погляд не дуже шкідливий. Зате дуже небезпечно приглядатися до того, що може викликати спокусу. Св. Іван Золотоустий каже, що не слід приглядатися не лише до нескромних жінок, але й до скромних: “Дух буває зранений не тільки поглядом на нескромну жінку, але й на скромну”. Саме тому св. Йов заключив угоду зі своїми очима, щоб не дивитися на жінок, навіть коли вони дуже скромні, бо знав, що погляд збуджує погані думки: “Я вчинив умову з моїми очима, щоб на дівицю не дивитись”. Також перестерігає Сирах: “Не задивляйся на дівчину, щоб її краса не згіршила тебе”.
Св. Авґустин каже: “Погляд викликає грішні гадки, думка породжує бажання, а бажання змушує волю погодитися на зло”. Погляд викликає погані гадки. З думки зроджується змислова приємність, хоча вона зразу недобровільна. Згодом воля погоджується на це, і так гине душа. Кардинал Гуґон твердить, що саме тому св. Павло звелів, щоб жінки, йдучи до церкви, прикривали свої голови. Апостол каже, що це слід робити “заради Ангелів”, тобто, за словами Гуґона, – заради священиків, щоб не відчували в собі змислових порушень, як поглянуть на їхні обличчя.
Хоча св. Єронім жив у вифлеємській печері, невпинно молячись й умертвляючи себе, однак згадка про жінок, яких колись бачив у Римі, дуже мучила його. Ось чому Святий писав до свого Непоціяна, щоб не тільки не дивився на жінок, але навіть не говорив, як вони виглядають. “Ти зобов’язаний зберігати чистоту не тільки очей, але й язика. Отож, ніколи не балакай про вигляд жінок”.


Св. Авґустин зазначає: “Коротко і суворо розмовляй із жінками”. Св. Кипріян так само висловлюється про це і вважає, що з жінками слід розмовляти прихапцем і ніби потрібно тікати: “Слід швидко закінчувати розмову, коли вже виникає потреба розмовляти з жінками”.
Дехто, боронячись, каже: “Вона негарна!” Хорони тебе, Боже! Св. Кипріян наголошує, що диявол – це здібний маляр. І погане обличчя видається гарним, як виникає пристрасть: “Диявол – це маляр, який робить гарним те, що було бридким”.

Дехто так захищається: “Вона моя каяльниця! Це свята душа. Мені нема чого боятися!” Нема чого боятися? Ні, каже св. Авґустин, потрібно сильніше лякатись і уникати довірливості, чим святішою є твоя каяльниця, бо чим побожніші та більш духовні жінки, тим більше зачаровують мужчин: “Треба коротко і поважно розмовляти з ними. Не слід менше уникати їх через те, що вони святі. Чим святіші, тим сильніше приваблюють”.

Св. Бонавентура подає п’ять ознак, за якими можна визначити чи духовна любов перетворилася в тілесну: 1) довгі і безкорисливі балачки (довгі балачки бувають завжди безкорисні); 2) захоплені погляди і похвали; 3) виправдовують похибки один одного; 4) стають заздрісні на приятелювання з іншими особами; 5) неспокій опановує обидвох, як разом не перебувають.


Ораторіянець Петро Консолін казав, що потрібно любити жінок, – чи вони святі, чи ні, – але тільки здалека, і не споглядати на них, немов би вони безтілесні духи. Цей святий священик зазначає, що дуже добре священикам пригадувати священичу гідність, коли спокуси заскакують їх. Він розповідає, що один кардинал, аби не піддатися спокусі, дивився на свій капелюх і думав про кардинальську гідність, промовляючи: “Капелюху, поручаюся тобі!”. Отак перемагав спокуси.

Слід уникати безділля, щоб зберігати чистоту. Святий Дух каже, що безділля навчає людей грішити: “З безділля навчається багато лихого”. Пророк Єзекиїл каже, що безділля було причиною злочинів і загибелі мешканців Содоми: “Ось який був злочин Содому, сестри твоєї: гординя, ненажерливість, безжурне ледарство”. Св. Бернард твердить, що Соломон погубив себе з тієї самої причини. Праця умертвляє тілесну пристрасть. Ось чому св. Єронім нагадував Рустику, щоб був завжди зайнятий і не дозволяв дияволові спокушати себе: “Будь завжди зайнятий, як надходить диявол!”. Св. Бонавентура твердить, що тільки один диявол спокутує того, хто зайнятий, зате численні злі духи докучають тому, хто крутиться без діла: “Один диявол докучає зайнятому, а багато – бездіяльному”.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 16 гостей