Платонічна любов це гріх?

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Олюся
дописувач
дописувач
Повідомлень: 77
З нами з: 15 жовтня 2009, 08:33

Повідомлення Олюся » 12 грудня 2009, 22:57

Взагалі то я мав на увазі Наполеонове (?): краще один генерал - дурень, ніж двоє розумних. Думаю, саме про це і мовиться в Еф. 5


Якщо не важко, можна пояснити докладніше. Дякую.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 14 грудня 2009, 10:51

Слава Ісусу Христу!
Олюся писав:
а могли б сказати свому чоловікові: "я мрію про іншого чоловіка"? Чи я грішний не правильно зрозумів??


На жаль, отче, Ви насправді трохи не так мене зрозуміли.


писав у розумінні того, що і Ви, і я грішний дораджуємо Христику, що писала у відкриваючому тему листі про "деякі мрії про них".
Тобто, або Ви не зрозуміли Христика, коли "не бачите проблеми, що симпатизує", або я не зрозумів Христика, коли звернув увагу на "деякі мрії".
звідси і питання. До Христика, звичайно. При чому - відповідь не обов`язково озвучити, але нмд обов`язково розібратися в собі щоб не увійти у гріх...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Повідомлення luksander » 17 грудня 2009, 23:23

Слава Ісусу Христу!
Я мав на увазі, що коли наперед відомо - хто правий, то тоді немає потреби сперечатися. І бути головою сім’ї для чоловіка – обов’язок (не такий вже й легкий, якщо виконувати його згідно з Божими заповідями), а не прояв гордині.
Це моє давнє переконання, а тепер я знайшов підтвердження йому і в Біблії.
Можливо я в чомусь і помиляюся, але з Вами я щирий, адже боятися, поважати чи, як у нас кажуть, слухатись чоловіка я вчу і свою дочку.
З повагою

rishi
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 05 січня 2010, 10:24

Повідомлення rishi » 05 січня 2010, 10:31

СІМ’Я – це школа, де людина навчається, як жити в суспільстві. Тому виховання людини розпочинається з виховання його родини. При вступі до ДНЗ з батьками та дитиною проводяться індивідуальні консультації з питань організації побуту та дозвілля в сім’ї, вивчаються сімейні цінності і правила, за якими живе родина, при потребі організовуються шляхи вирішення проблем. У ДНЗ міста Житомира постійно діють батьківські лекторії різної тематики, ведеться просвітня робота через інформаційні куточки, поради батькам. Через сюжетно-рольову гру діти з раннього віку засвоюють ролі трьох поколінь: дитини, мами і тата, бабусі і дідуся. В ДНЗ міста створююся належні умови для формування дитини та усвідомлення нею сімейних цінностей, а саме: самостійності, працелюбності, людяності, розсудливості, справедливості, самовладання та відповідальності. В нинішніх умовах важливо спонукати дитину через сюжетно-рольові ігри до використання набутого досвіду в практичній життєдіяльності.

У початковій школі тематика сімейних цінностей розвивається на уроках інтегрованого курсу «Я і Україна», на позаурочних виховних заходах, родинних святах. Традиційна сімейна мораль українців: шанобливе ставлення до інших, піклування про старих і немічних членів родини, культура сімейних стосунків, родинні свята і традиції, моральні сімейні цінності: повага, розуміння, підтримка, доброзичливість, чесність – найактуальніші теми бесід з молодшими школярами.
___________________________________________
dodge air conditioning compressor
limo in chicago

Аватар користувача
Palatinus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 01 лютого 2010, 11:53

Re: Питання сімейних відносин

Повідомлення Palatinus » 21 лютого 2010, 15:07

Господь Ісус застерігає: "А я кажу вам, що кожний, хто дивиться на жінку з пожаданням, той вже вчинив перелюб з нею в своїм серці.(Матф.5:28)"; Апостол Яків каже: "...кожний спокушається своєю власною пожадливістю, яка його притягає і зводить. А потім пожадливість, завагітнівши, породжує гріх; гріх же, здійснений, - породжує смерть. (Иак.1:14,15)". Сама думка - вогняна стріла (пор. Ефес. 6:16) ще не гріх. От коли вона (ота стріла) запалює душу, коли прагнення оволодіває і нестримно тягне, коли пожежа зростає і здоровий глузд зникає, от тоді я стаю рабом гріху. Вчинивши гріх відчуваю провину, може й біль, в тім і якусь безвихідь, бо гріх примножує гріх... Проте: "Бог вірний: він не допустить, щоб вас спокушувано над вашу спроможність, але разом із спокусою дасть вам змогу її перенести (1Кор.10:13)". Це тоді коли я бажаю звільнитись від гріха - Бог дає силу і засоби його перемогти. Апостол радить: "Духом ходіте, і тіла пожадливостей не будете чинити...(Ефес. 5:16-25)"
Бог посилає своїх доморядників, треба іти до них, вони допоможуть, і вони як добрі пастухи запровадять отару на "тихі води".
Востаннє редагувалось 23 лютого 2010, 21:47 користувачем Palatinus, всього редагувалось 1 раз.
Άγιος ο Θεός, άγιος ισχυρός, άγιος αθάνατος ελέησον ημάς

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Питання сімейних відносин

Повідомлення Злий Іван » 23 лютого 2010, 15:37

Христик писав:Слава Ісусу Христу!Я одружена, кохаю чоловіка!але.
у мене є питання: як бути якщо інколи виникають симпатії до інших чоловіків та деякі мрії про них? тим не менше, нічого зовсім розпусного я не маю на увазі. просто уява працює.


Слава навіки.
Я от як думаю, Христик.
Я одружений вже 6 з гаком років, і в мене також бували такі ситуації (ну, звісно, стосовно жінок :) ). і уява одного разу працювала огого :oops: Але такий стан, наскільки мені відомо, називають закоханістю, і якщо уяву приструнювати :evil: , то зчасом воно минає, а згодом розумієш, що кохаєш свою дружину (чоловіка у Вашому випадку) найбільше. А тих... з часом і не згадаєш.
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання сімейних відносин

Повідомлення о.Олег » 23 лютого 2010, 15:48

Слава Ісусу Христу!
Злий Іван писав:...ну, звісно, стосовно жінок :) ...

:) :Rose: :D
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Питання сімейних відносин

Повідомлення o.Mykil » 23 лютого 2010, 16:24

Кожний, хто дивиться на жінку з пожадливістю, той вже вчинив перелюб із нею у своїм серці» (Мт. 5,28)

Можна перенести і на чоловіків аналогічно...

Тілесна пожадливість (невпорядковані бажання з інтимної сфери) губить чистоту серця та душі...

Більше тут http://catechismus.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=42
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Питання сімейних відносин

Повідомлення Злий Іван » 24 лютого 2010, 09:31

o.Mykil писав:Кожний, хто дивиться на жінку з пожадливістю, той вже вчинив перелюб із нею у своїм серці» (Мт. 5,28)

Можна перенести і на чоловіків аналогічно...



Треба перенести і на чоловіків аналогічно.
Абсолютно вірно. Забажав! --- Згрішив!!! Прошу до сповіді.
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
infinity
новик
новик
Повідомлень: 19
З нами з: 06 квітня 2009, 05:58

Re: Питання сімейних відносин

Повідомлення infinity » 24 лютого 2010, 10:17

Ви чули, що сказано: «Не чини перелюбу». А Я вам кажу, що кожен, хто на жінку подивиться з пожадливістю, той уже вчинив із нею перелюб у серці своїм. Коли праве око твоє спокушає тебе, – його вибери, і кинь від себе: бо краще тобі, щоб загинув один із твоїх членів, аніж до геєнни все тіло твоє було вкинене. І як правиця твоя спокушає тебе, – відітни її й кинь від себе: бо краще тобі, щоб загинув один із твоїх членів, аніж до геєнни все тіло твоє було вкинене.

Отрезать тоже будем?
http://ru.tsn.ua/tsikavinki/kolumbiets- ... zhene.html

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Питання сімейних відносин

Повідомлення Злий Іван » 24 лютого 2010, 13:40

infinity писав:
Ви чули, що сказано: «Не чини перелюбу». А Я вам кажу, що кожен, хто на жінку подивиться з пожадливістю, той уже вчинив із нею перелюб у серці своїм. Коли праве око твоє спокушає тебе, – його вибери, і кинь від себе: бо краще тобі, щоб загинув один із твоїх членів, аніж до геєнни все тіло твоє було вкинене. І як правиця твоя спокушає тебе, – відітни її й кинь від себе: бо краще тобі, щоб загинув один із твоїх членів, аніж до геєнни все тіло твоє було вкинене.

Отрезать тоже будем?


«Яка ж користь людині, що здобуде весь світ, але душу свою погубить?» (Мат. 16:26)
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Питання сімейних відносин

Повідомлення andrivovk » 01 січня 2012, 15:15

infinity писав:
Ви чули, що сказано: «Не чини перелюбу». А Я вам кажу, що кожен, хто на жінку подивиться з пожадливістю, той уже вчинив із нею перелюб у серці своїм. Коли праве око твоє спокушає тебе, – його вибери, і кинь від себе: бо краще тобі, щоб загинув один із твоїх членів, аніж до геєнни все тіло твоє було вкинене. І як правиця твоя спокушає тебе, – відітни її й кинь від себе: бо краще тобі, щоб загинув один із твоїх членів, аніж до геєнни все тіло твоє було вкинене.

Отрезать тоже будем?

Язик довгий?
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Питання сімейних відносин

Повідомлення brat Martyn » 02 січня 2012, 00:22

Чи виникають у мене симпатії до інших жінок? Так, переважно до більшої їх половини вони виникають.
Мені взагалі подобаються жінки. Бо мало того, що я чоловік, то я ще й естет. І на Землі нема жодного творіння, яке прекрасніше за жінку. Так, я можу контролювати свої помисли від всяких сексуальних фантазій і мріянь, відкидати просто банальні ствердження про те, що чогось би ось-ось захотілось, але не дивитися і не милуватися жінками і не симпатизувати їм я практично не можу. Не дивитись на жінок і дівчат означало б для мене осягнути найвищу міру посту, яку можна уявити в моєму житті, або ж це просто б свідчило, що я у дуже глибокій депресії. Я трохи перебільшую, але не аж так дуже. І я цілком згоден з твердженням, що відповідно до нашої гріховної природи, чоловіки є полігамними істотами, а ідеальна моногамія залишається утопією.

Якось духівник мені сказав: "Якщо не можеш не дивитись - то, дивлячись, благословляй" - от я так і стараюсь робити.
Спочатку просто благословляв дівчат на гарного чоловіка, мамусь - на подальше материнство і міцний Шлюб, а потім став благословляти Господа. От побачу чудову дівчину і в голові тільки встигає зазвичай пробігти "Ах, красуня!" - а тоді собі говорю: "Благословен Господь, що тебе сотворив!" - і переважно помисел не наважується іти далі. Цей другий спосіб виявився дієвішим за перший: першим доводилося користуватись на біс у окремих випадках до кількох десятків разів, а другим тільки до трьох-п'яти. В основному проблеми починаються в тих окремих випадках, коли милуватися не благословляючи. В такому випадку впадання думками у гріх - це питання часу. Але навіть з і всіма благословеннями дуже захоплюватись такими милуваннями не можна, бо помисел, що не може проникнути в ум, вже має достатню зачіпку, щоб похітливо нагрівати саму плоть, що може бути по рангу подібним до похітливих думок ума.

Я одружений вже скоро чотири роки, я навіть вже будучи одруженим закохувався в іншу дівчину. Просто боротись з тим самонавіюванням - думаю, було б самообманом, тому застосував каталізатор і просто дуже прискорено перейшов внутрішньо етапи цього спектру почуттів, стримуючи себе у зовнішніх проявах. Якщо додати до цього всього реальні в матеріальному плані гріхи мастурбації, а за ці майже чотири роки Шлюбу їх уже було сім, то як Ви навскид оціните якість моїх подружніх стосунків?? І це ще й при тому, що у свою дружину я не був закоханий у такій мірі, як це бувало кілька інших разів, хоч все таки був. А моя дружина в мене взагалі не була закохана...

Давайте панове, ставте оцінки, не соромтесь!
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Питання сімейних відносин

Повідомлення brat Martyn » 02 січня 2012, 10:51

Ще на дану тему і також про одну свою передподружню історію закоханості я написав цю статтю із провокаційною назвою "Не псуй кохання Шлюбом" http://simport.org.ua/ne_psuj_kokhannya_shlyubom.html, якщо комусь буде цікаво.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Питання сімейних відносин

Повідомлення brat Martyn » 02 січня 2012, 18:01

Ще можу тут оповісти про одну технологію збереження вірності. Назвемо це технологією множинної конкуренції.

Припустімо я зірка Голівуду, сексуальний і меГо популярний молодий чоловік. Зі мною хоче познайомитись і мені сподобатись просто хмара дівчат, які бачили зі мною в головній ролі останній фільм. Як це цим нещасним зробити? Ясне діло, основною умовою є виділитися з натовпу і мати шанс познайомитись зі знаменитістю за дуже особливих обставин і за фізичної відсутності хмари конкуренток. Це єдиний шанс, що знаменитість якось помітить цю дівчину, одну із сотні, яка на фоні сотні подібних не буде мати жодних реальних шансів почати такі бажані стосунки зі своїм кумиром.

Так от, порада чоловікам: не спішіть твердити, що саме Ваша дружина найгарніша і найпривабливіша, подивіться навкруги і переконаєтеся, що красунь на білому світі дуже багато. Ні-ні, не ще одна, дві чи три, а набагато більше. Ілюзія про те, що Ваша половинка найгарніша і взагалі найкраща розвіються рано чи пізно, ситуативно або ж бігом років і старінням.

Помислам вдається ефективно пакостити за умови предметної прив'язки. Не давайте їм нагоди сфокусуватися. І коли Ви зустріли на вулиці красуню, якою замилувався Ваш погляд, і помисел пропонує Вам розвивати думки не у зовсім праведному руслі, то Ви можете його запитати: "Таких УХ! красунь я ще до вечора зустріну десь п'ять. Скажи на милість, про яку з них Ти запропонуєш мені думати ввечері? І взагалі, на яких підставах я мав би з них вибрати одну чи навіть дві (ну скільки собі максимум можна уявити?)? І чому саме сьогодні, адже завтра я зустріну на своєму шляху ще кілька, і післязавтра..." Не соромтесь, знеособлюйте і позбавляйте конкретного лику конкуренток Вашої половинки, не дозволяйте їм виділитися з натовпу, і Ви зможете залишатись успішними на будь-якому етапі Ваших подружніх стосунків.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Dread
гість
гість
Повідомлень: 7
З нами з: 04 березня 2009, 23:20

Re: Любов це гріх?

Повідомлення Dread » 10 березня 2012, 05:45

Якби християнин, котрому дошкуляє його пожадливість, та зміг ставитись до кожної дівчини як до своєї сестри, то та пожадливість вже б не дошкуляла. Деколи здається, що вдається осягти такий стан, але знову надходить період гормонального сплеску і дивишся на дівчат як голодний вовк :x
Правда, варто зауважити, що поступово стає все легше гамувати пристрасті — і піднесені романтичні (але непотрібні), і чисто хтивого сексуального характеру.
Але очевидно, що така витривалість в стриманості є лише дар від Бога, самому по собі ніяк не вдавалось нічого вдіяти. Від своїх власних намагань результат — лише розпач.
Отже витривати в чистоті — чи будучи одинаком, чи будучи сімейним, то лише благодать від Бога по Його милості.
Тепер питання — чому мені часом так тяжко? Богу шкода благодаті? :x Я в це не повірю ніколи!
Бог нас випрбовує, щоб ми були сильніші, сумирніші, мудріші і тим більше любили Бога? Але чому тоді здається в тяжкі моменти, що причина — то твоя вина, а всі негаразди, то покарання і ти ніби покинутий, бо недостойний і непотрібний... Ой-йо-йой... як мене замучив цей комплекс :evil: :bad:
Коли я вже витісню із свідомості чи там підсвідомості, де воно там ховається, оту потворність — думку, що Бог гнобить тих, хто в чомусь грішить. Якби Богу було приємно гнобити мене за гріх, то Він би не постраждав за мене на Хресті, а гнобив би успішно...
Як добре, що я тепер сповідую католицизм і можу доторкатися до незаплямованої скарбниці християнської мудрості...

То був ліричний відступ. :)

ПИ СИ :
Аби усунути можливість непорозуміння, зазначу, що свою вину завжди треба визнавати, бо без цього нема покаяння, а отже неможливо прийняти дар Божого Відкуплення. В тому місці, де я згадав про вину, я мав на увазі нездорове розуміння людської гріховності і питання вини, я то часто буває.

ПИ СИ 2 :
Всім щасливого і чистого шлюбу!!! O:-)

Аватар користувача
Talya
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2010, 00:24
Звідки: м.Львів

Re: Любов це гріх?

Повідомлення Talya » 11 березня 2012, 08:18

Dread писав:Тепер питання — чому мені часом так тяжко? Богу шкода благодаті? :x Я в це не повірю ніколи!
Бог нас випрбовує, щоб ми були сильніші, сумирніші, мудріші і тим більше любили Бога?


У житті людини часто виникають труднощі. Щоб долати труднощі слід докладати зусиль, бо справжні труднощі не зникають відразу, миттєво, але тривають певний час, тому для їх подолання потрібно докладати зусиль і бути терплячим, перетерпіти ці труднощі з миром і любов'ю. А без терпіння людина буде поглинута бурею своїх пристрастей. Отже, тому Христос говорить: "Терпінням вашим здобудете душі ваші" і "Царство Боже силою здобувається і хто вживає зусилля - входить до нього".
Тому терпіння всімю сили і любові ! :Rose:
Немає Божої вини в тому, що люди роблять один одному.

Розпач домінує над надією.


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 46 гостей