Платонічна любов це гріх?

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

newroman
дописувач
дописувач
Повідомлень: 87
З нами з: 28 грудня 2008, 14:04

Повідомлення newroman » 04 серпня 2009, 20:37

На які саме правила і послання опирається Православна Церква у ставленні до другого шлюбу я точно не можу сказати, але ось, які я вичитав.

До прикладу:
ІЗ Послання (Святого Отця Нашого Василія, Архиєпископа Кесарії Каппадокійської) до Діодора, Єпископа Тарського.
"...Другий шлюб є лікування проти блуду, а не напучення сластолюбству. Сказано:"АЛе якщо не можуть стримуватися, нехай одружуються" (1Кор.7.9). Але і одружуючись нехай не чинять беззаконня."
"... якщо хтось бажає шлюбу за законом, то йому відкрита вся вселенна; якщо ж бажання його керується пристрастю, тим більше нехай заборониться для нього шлюб, щоб навчився утримувати свій сосуд у святості, а не в пристрасті похітливій (див. 2Сол. 4,4.5)""
(Ап.19;Трул.26.54;Неокес2;Вас.Вел.23,68,76,78;Тимофія Ол-го11)

Із Другого Канонічного Послання Святого Отця нашого Василія, Архиєпископа Кесарії Кападокійської, до Амфілохія, Єпископа Іконійського.
Правило 50
На тришлюбність закону немає: тому третій шлюб за законом не укладається. На такі справи дивимося, як на нечистоти у Церкві: але привселюдному осуду таких не піддаємо, бо це краще, аніж розпутне любодійство. (Неокес.2;Вас.Вел.4.80)

Із Першого Канонічного Послання Святого Отця нашого Василія, Архиєпископа Кесарії Кападокійської, до Амфілохія, Єпископа Іконійського.
Читати Правило 4, Правило 9.

Із Правил Святого Помісного Лаодикійсього Собору.
Правило 1
Тим, які вільно і за законом зєдналися другим шлюбом, а не таємно поєдналися, коли пройде недовгий час, і після вправляння у молитвах і пості, необхідно, через поблажливість, дарувати спілкування.
(Ап17;І Всел.8;Трул.3,87;Анкир.19;Неокес.3.7;Вас.Вел.4,12,22,87,99)

Шрифт курсивом - це відподні паралельні місця з інших послань та постанов Соборів святих отців, і послань самих св.отців Церкви.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення viter » 05 серпня 2009, 08:37

Ви навели цитати про другий шлюб. Але тут ніде не йдеться про розлучення. Скоріше за все йде мова про другий шлюб після смерті одного з подругів.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 06 серпня 2009, 13:09

Із Правил Святого Помісного Лаодикійсього Собору.
Правило 1
Тим, які вільно і за законом зєдналися другим шлюбом, а не таємно поєдналися, коли пройде недовгий час, і після вправляння у молитвах і пості, необхідно, через поблажливість, дарувати спілкування.
(Ап17;І Всел.8;Трул.3,87;Анкир.19;Неокес.3.7;Вас.Вел.4,12,22,87,99)


http://www.krotov.info/acts/canons/0343laod.html Пояснення першого правила. І якщо я добре зрозумів, то тут йде мова про тих, хто заключає шлюб по смерті одного із пари.

Трульский Собор Трул.3,87, на яке ви даєте посилання, не являється для КЦ вселенським. Тобто немає авторитету. Якщо не помиляюсь мова йшла про осудження целібату і про обовязковість 85 апостольських правил, які немають ніякого відношення до Апостолів. Також,на заході були відомі тільки 50 правил, обовязковими вони не рахувалися. Легати підписали, але папа не погодився.

Щодо висказувань свв. Отців. Безперечноце авторитет, але подеяким аргументам і серед них немає одностайності. Нпр. засудження рабства, тяжко знайти де чітко би про це писалося.

Продовження буде.....

Аватар користувача
Hedgehog
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 13 жовтня 2009, 20:26
Звідки: Ukraine

Повідомлення Hedgehog » 13 жовтня 2009, 21:14

Слава Ісусу Христу! Мені потрібна порада від священнка або людини, яка компетентна в даному питанні. Маю таку ситуацію:
Чоловік був розписаний органом РАЦСу, не вінчався. Розлучений на підставі визнання шлюбу фіктивним, сам визнає, що одружився тільки для психологічного експерименту, спеціально не вінчався. Чи має він право вінчатися в церкві з іншою жінкою (не колишньою законною дружиною)?

Буду вдячна за швидке надання допомоги :wink:

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 14 жовтня 2009, 08:08

Хм, а Ви питали ще якихось священиків?

"Проблема" в тому, що людина, перед тим як вінчатися, має знати що це на все життя, і тільки раз. На цьому я поки , що все. Чекаємо священиків, або спеців.

Аватар користувача
Hedgehog
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 13 жовтня 2009, 20:26
Звідки: Ukraine

Повідомлення Hedgehog » 14 жовтня 2009, 13:53

Ні, не питала. А взгалі на форумі є священики?
На рахунок вінчання, він про це знає, підтримує і навіть, більше того, каже, що свідомо не брав церковний шлюб з тією жінкою, розуміючи, що розлучиться.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 14 жовтня 2009, 14:11

На рахунок вінчання, він про це знає, підтримує і навіть, більше того, каже, що свідомо не брав церковний шлюб з тією жінкою, розуміючи, що розлучиться.


Питання: а навіщо він з нею взагалі одружувався?

якщо дійсно для:
сам визнає, що одружився тільки для психологічного експерименту


то вже надто жорстокий експеримент цей, ви так не вважаєте? І чи не захоче він цей експеримент повторити, ви над цим не задумувалися? Бо якщо так збоку глянути, то дуже дивно виглядає, імхо.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Hedgehog
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 13 жовтня 2009, 20:26
Звідки: Ukraine

Повідомлення Hedgehog » 14 жовтня 2009, 14:18

Ну, відверто кажучи, я прийшла сюди за відповіддю не на це запитання... Речі, на які Ви вказали я ретельно обдумую і зовсім не виправдовую той вчинок, погоджуючись із Вами про жорстокість його вчинення. Припустімо, чоловік спокутує і щиро жаліє про скоєну помилку, та все ж чи має він право вінчатися у церкві???

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 14 жовтня 2009, 14:52

Hedgehog писав:Ну, відверто кажучи, я прийшла сюди за відповіддю не на це запитання... Речі, на які Ви вказали я ретельно обдумую і зовсім не виправдовую той вчинок, погоджуючись із Вами про жорстокість його вчинення. Припустімо, чоловік спокутує і щиро жаліє про скоєну помилку, та все ж чи має він право вінчатися у церкві???


Я хоч не спец, але мені здається, що має. Дійсно, вам краще звернутись до священика в ій церкві, де плануєте вінчатись.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Hedgehog
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 13 жовтня 2009, 20:26
Звідки: Ukraine

Повідомлення Hedgehog » 14 жовтня 2009, 14:59

Доки ми з вами ділимо людей на "своїх" та "чужих" - доти ми не християни, тому що для християнина своїх та сторонніх людей немає. На жаль, багато людей має достатньо релігійності щоб ненавидіти, але замало - щоб любити.
Мені дуже подобаються ці слова, я навіть спершу подумала, це Ви до теми написали :)
Дякую за підтримку, я ще тільки думаю чи починати з ним зустрічатись :D Так що конкретного священника чи церкву, де вінчатимусь колись, ще не обирала :lol:

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 14 жовтня 2009, 20:27

Та церква і священик речі другорядні. Звичайно, було би добре якби та людина, усвідомивши свої помилки, чи що там, підійшла до шлюбу в храмі з повною серйозністю.


Моя думка така: напевно що має право вінчатися в Церкві, навіть якщо був росписаний в РаГЦ( чи як то там називається).

Але зрештою, Вам( наскільки я зрозумів) жити з цією людиною. Так що то такі речі, дуже інтимні.

Аватар користувача
Hedgehog
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 13 жовтня 2009, 20:26
Звідки: Ukraine

Повідомлення Hedgehog » 14 жовтня 2009, 23:50

Не було би змісту починати відносини, якби йому було заборонено вінчатися в церкві, тому це питання було для мене дуже важливим. Побачимо, чим все закінчиться... :roll: Дякую за допомогу, за те, що висловили свою думку :)
P.S. РАЦС - реєстрація актів цивільного стану :wink:

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 15 жовтня 2009, 10:02

Hedgehog писав:Не було би змісту починати відносини, якби йому було заборонено вінчатися в церкві, тому це питання було для мене дуже важливим. Побачимо, чим все закінчиться... :roll: Дякую за допомогу, за те, що висловили свою думку :)
P.S. РАЦС - реєстрація актів цивільного стану :wink:


Впевнена, що все закінчиться добре, бо тим хто з Богом "все співдіє на добро". :wink:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Олюся
дописувач
дописувач
Повідомлень: 77
З нами з: 15 жовтня 2009, 08:33

Повідомлення Олюся » 15 жовтня 2009, 21:43

Ознаками подружжя є одність і нерозривність шлюбу. Якщо людина ще не була вінчана в Церкві (незалежно від того чи була в цивільному шлюбі), то вона має право прийняти цю Святу Тайну, тільки раз в житті.

Тому, якщо не має інших першкод до прийняття Тайни, то ви зможете повінчатися в Церкві.

Це все залежить від Вас. Якщо Ви взаємно любите один одного і розумієте обов'язки подружнього життя, то питання про шлюб залежить тільки від Вас.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 16 жовтня 2009, 07:37

Якщо людина ще не була вінчана в Церкві (незалежно від того чи була в цивільному шлюбі), то вона має право прийняти цю Святу Тайну, тільки раз в житті.


Еххх, а в ПЦ аж три рази, уявляєте :) Я це веду то дого, що є багато таких, хто бувши вінчаним в КЦ, розвівся і потім вже вінчається в ПЦ.

Олюся
дописувач
дописувач
Повідомлень: 77
З нами з: 15 жовтня 2009, 08:33

Повідомлення Олюся » 16 жовтня 2009, 08:02

Якщо людина була вінчана в КЦ, а потім вінчалася ще в ПЦ, то вона не має твердої віри і робить все для людського ока.

А буває ще так, що хтось з подругів скриває попередній дійсний шлюб. Тоді це дійсно біда.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 16 жовтня 2009, 15:21

Hedgehog писав:Слава Ісусу Христу! Мені потрібна порада від священнка або людини, яка компетентна в даному питанні. Маю таку ситуацію:
Чоловік був розписаний органом РАЦСу, не вінчався. Розлучений на підставі визнання шлюбу фіктивним, сам визнає, що одружився тільки для психологічного експерименту, спеціально не вінчався. Чи має він право вінчатися в церкві з іншою жінкою (не колишньою законною дружиною)?

Буду вдячна за швидке надання допомоги :wink:

Слава Ісусу Христу!
тут багато нюансів і не думаю, що варта давати рішення без висновків компетентної влади (Церковний Суд). В кожному разі, якщо присутні цивільні зобов`язання перед дружиною (на основі чого, наприклад РАЦС визнав шлюб фіктивним), якщо є спільні діти, спільне майно ("удаваний" чи "нікчемний" :) - таке, здається, у сучасному Цивільному Кодексі України різноманіття означення "фіктивного" - угода мала передбачати майнові питання) тощо: треба вирішити всі ці проблеми, як і бути впевненим, що хотіння "вінчатися в церкві з іншою жінкою (не колишньою законною дружиною)" (чи, навіть, знову з "колишньою") не є новим "одруженням тільки для психологічного експерименту".
Це важливо (обов`язково потрібно) переговорити/збадати, щоб пізніше не понавилазило якихось проблем для Подружжя і, думаю, лише за таких умов можлива відповідь на Ваше запитання
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Hedgehog
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 13 жовтня 2009, 20:26
Звідки: Ukraine

Повідомлення Hedgehog » 19 жовтня 2009, 19:08

Так, питання майна вирішене, дітей не було. А на рахунок "... як і бути впевненим, що хотіння "вінчатися в церкві з іншою жінкою (не колишньою законною дружиною)" (чи, навіть, знову з "колишньою") не є новим "одруженням тільки для психологічного експерименту...", то від цього, сподіваюсь, захистить сам Бог :) Все віддаю в Його руки, хай чинить як запланував :)

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 19 жовтня 2009, 20:38

то від цього, сподіваюсь, захистить сам Бог Все віддаю в Його руки, хай чинить як запланував


Не треба перекладати на Бога відповідальність за ваш вибір, імхо. Він вам не наказує виходити заміж за цю людину. Остаточний вибір завжди за вами.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 20 жовтня 2009, 13:09

Hedgehog писав:Так, питання майна вирішене, дітей не було. А на рахунок "... як і бути впевненим, що хотіння "вінчатися в церкві з іншою жінкою (не колишньою законною дружиною)" (чи, навіть, знову з "колишньою") не є новим "одруженням тільки для психологічного експерименту...", то від цього, сподіваюсь, захистить сам Бог :) Все віддаю в Його руки, хай чинить як запланував :)

Слава Ісусу Христу!
дуже гарно і не думаю, що при здоровому намірі увійти в Таїнство будуть якісь перепони. Все природньо виявиться у підготовці до Шлюбу
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Hedgehog
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 13 жовтня 2009, 20:26
Звідки: Ukraine

Повідомлення Hedgehog » 20 жовтня 2009, 16:55

vitalko писав:
то від цього, сподіваюсь, захистить сам Бог Все віддаю в Його руки, хай чинить як запланував


Не треба перекладати на Бога відповідальність за ваш вибір, імхо. Він вам не наказує виходити заміж за цю людину. Остаточний вибір завжди за вами.


Як я вже писала раніше, ми тільки зустрічатися почали :) Я просто не знала чи можу навіть починати ці стосунки, якщо він був одружений, тому і зайшла сюди з"ясувати це питання :) Про шлюб ще й не йдеться :D
Дякую за турботу :friends: :Rose:

Христик
новик
новик
Повідомлень: 23
З нами з: 05 жовтня 2009, 08:52
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Питання сімейних відносин

Повідомлення Христик » 08 грудня 2009, 11:03

Слава Ісусу Христу!Я одружена, кохаю чоловіка!але.
у мене є питання: як бути якщо інколи виникають симпатії до інших чоловіків та деякі мрії про них? тим не менше, нічого зовсім розпусного я не маю на увазі. просто уява працює.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання сімейних відносин

Повідомлення о.Олег » 08 грудня 2009, 15:38

Слава Ісусу Христу!
Христик писав:Я одружена, кохаю чоловіка!але.
у мене є питання: як бути якщо інколи виникають симпатії до інших чоловіків та деякі мрії про них? тим не менше, нічого зовсім розпусного я не маю на увазі. просто уява працює.

щоб не плавати мілко в такій важливій темі зверну Вас до читання Добротолюбія (зустрічав можливість закачати текст з Мережі, наприклад http://psylib.org.ua/books/dobrl01/index.htm ). Розумію, що пропоную Вам багато попрацювати на дальшу перспективу, але, схематично скорочуючи, хочу тут Вам лише сказати про наступні (пишу згрубшого, намагаючись передати зміст) рівні входження в гріх:
- помисл (прийшла/заторкнула/турбує якась думка): відкидаєш/(промолюєш, щоб відійшла) - не увійшов у гріх, гріх відкинув;
- розважання (обдумування помислу, "смакування" - вхід у гріх);
- планування реалізації (крок до переходу в гріховну дію)
- реалізація (поповнення гріха дією)
- життя з вчиненим гріхом (як правило, породжує інший гріх...)

відповідно: прийшла думка мріяти про іншого чоловіка - відразу відкинь (все інше - закорінення у гріх/смерть)
"Добротолюбіє" (про це не зле подається http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0% ... 0%B8%D0%B5 ) перекладене Паісієм Величковським, але в 2-й половині 19ст. гарно опрацьоване Теофаном Затворником (думаю, що у його опрацюванні і подається сьогодні) - в цього автора є праці (/збірки листів), що прямо стосуються піднятої Вами Теми:
Грехи и страсти и борьба с ними. http://pravlib.narod.ru/feofan_grexi_strasty.html
Три слова о несении креста http://lib.eparhia-saratov.ru/books/20f ... tents.html
було б дуже добре, якби Ви не зупинилися на тому, що я грішний примітивно схематично виклав
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Олюся
дописувач
дописувач
Повідомлень: 77
З нами з: 15 жовтня 2009, 08:33

Повідомлення Олюся » 10 грудня 2009, 13:03

Слава Ісусу Христу!Я одружена, кохаю чоловіка!але.
у мене є питання: як бути якщо інколи виникають симпатії до інших чоловіків та деякі мрії про них? тим не менше, нічого зовсім розпусного я не маю на увазі. просто уява працює.


Христик, якщо Ви кохаєте свого чоловіка насправді, то проблеми в тому, що Вам симпатизують інші чоловіки я не бачу. Просто, не треба "зациклюватися" на тому і себе накручувати. Звернули увагу на когось, подивилися і забували. І відразу згадуєте, що Ви дуже кохаєте свого чоловіка і Він Вас, що Він є найкращими для Вас.

Якщо б Ви не помічали навколо себу нікого, то б це так само не було б добру. Ви б не могли оцінити свого чоловіка, бо крім гарних ми зустрічаємо і не дуже.

Тільки не думайте завжди про когось, адже Ви одружені і намагайтеся зберігати вірність своєму чоловікові у всьому.

Коли мені симпатизує хтось з чужих чоловіків, а кажу до свого коханого чоловіка: "Правда цей мужчина сипмпатичний, йому пасує цей одяг, але Ти в мене найкращий і я Тебе дуже люблю".

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 11 грудня 2009, 12:12

Олюся писав:
Слава Ісусу Христу!Я одружена, кохаю чоловіка!але.
у мене є питання: як бути якщо інколи виникають симпатії до інших чоловіків та деякі мрії про них? тим не менше, нічого зовсім розпусного я не маю на увазі. просто уява працює.


Христик, якщо Ви кохаєте свого чоловіка насправді, то проблеми в тому, що Вам симпатизують інші чоловіки я не бачу. Просто, не треба "зациклюватися" на тому і себе накручувати. Звернули увагу на когось, подивилися і забували. І відразу згадуєте, що Ви дуже кохаєте свого чоловіка і Він Вас, що Він є найкращими для Вас.

Якщо б Ви не помічали навколо себу нікого, то б це так само не було б добру. Ви б не могли оцінити свого чоловіка, бо крім гарних ми зустрічаємо і не дуже.

Тільки не думайте завжди про когось, адже Ви одружені і намагайтеся зберігати вірність своєму чоловікові у всьому.

Коли мені симпатизує хтось з чужих чоловіків, а кажу до свого коханого чоловіка: "Правда цей мужчина сипмпатичний, йому пасує цей одяг, але Ти в мене найкращий і я Тебе дуже люблю".

а могли б сказати свому чоловікові: "я мрію про іншого чоловіка"? Чи я грішний не правильно зрозумів??
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Питання сімейних відносин

Повідомлення luksander » 11 грудня 2009, 19:21

Отже, нехай кожен зокрема із вас любить так свою дружину, як самого себе, а дружина нехай боїться свого чоловіка! (Еф. 5, 33)
То виникає питання: чи повинна дружина "любити" (кохати - що таке?)?

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Питання сімейних відносин

Повідомлення romanm » 11 грудня 2009, 20:14

(Еф. 5, 33)
То виникає питання: чи повинна дружина "любити" (кохати - що таке?)?

ТОбто чи повинна дружина любити, чи тільки боятися?

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Питання сімейних відносин

Повідомлення luksander » 11 грудня 2009, 21:55

Звичайно ж одруження не звільняє жінку від можливості виконувати заповіді любові.

Олюся
дописувач
дописувач
Повідомлень: 77
З нами з: 15 жовтня 2009, 08:33

Повідомлення Олюся » 11 грудня 2009, 22:01

а могли б сказати свому чоловікові: "я мрію про іншого чоловіка"? Чи я грішний не правильно зрозумів??


На жаль, отче, Ви насправді трохи не так мене зрозуміли. Звісно, я б не сказала чоловікові, що мрію про іншого, так як цього не має і не може бути. Якщо б я вже мріяла про іншого, це б означало, що свого чоловіка я не люблю і я б хотіла бути з іншим. Тільки в порівнянні ми можемо вповні оцінити когось чи щось.

Отже, нехай кожен зокрема із вас любить так свою дружину, як самого себе, а дружина нехай боїться свого чоловіка! (Еф. 5, 33)
То виникає питання: чи повинна дружина "любити" (кохати - що таке?)?


Святе Письмо в перекладі Хоменка, подає дещо інший варіант:"нехай же кожен з вас зокрема любить свою жінку так, як себе самого, а жінка нехай поважає чоловіка!". На мою, думку це більш кращий і точніший переклад. Адже, любов і повага в подружжі тісно переплетені між собою. Можна боятися і не любити, страх не є виявом любові.

чи повинна дружина "любити" (кохати - що таке?)?

Стосовно цього питання, я не розумію в якому контексті воно поставлене. Ви хочете почути відповідь, яка відмінність між словами "любити" і "кохати"?

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Повідомлення luksander » 12 грудня 2009, 15:42

Слава Ісусу Христу!
Взагалі то я мав на увазі Наполеонове (?): краще один генерал - дурень, ніж двоє розумних. Думаю, саме про це і мовиться в Еф. 5
З повагою.


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 87 гостей