Молитва на Вервичці

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Ви молитеся на Вервичці?

Так
52
87%
Ні
8
13%
 
Всього голосів: 60

Yuriy
новик
новик
Повідомлень: 12
З нами з: 29 травня 2007, 09:41
Звідки: Львів

Молитва на Вервичці

Повідомлення Yuriy » 11 жовтня 2007, 13:26

Хто з форумчан молиться на Вервичці?

Не знаю чи була така, але я не зміг знайти її тут на форумі... Тому цікаво послухати Ваші враження та відгуки.

Як правильно молитися і т. д.

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 11 жовтня 2007, 14:08

Дуже зраділа, коли побачила цю тему :)
Я дуже люблю молитися на вервичці, це є найсильніша молитва - так було відкрито ще в Фатімі 3-м дітям.
Вервиця - це наймогутніша наша зброя, перед якою не встоїть ніяке зло, молитва на вервиці все переможе.
Нашим обов"язком є молитися вервичку кожен день, так само як і Святе Причастя і Свята Сповідь. Її ще називають Розарій, або Богородична вервиця.
Але є ще багато різних вервичок.
Дуже гарні вервички продиктувала Матінка Божа Своїм Служницям в Тернополі та Лішні, їх можна знайти на сайті:
http://www.faithful-remnant.org.ua/?page=consult&sub=2
http://www.faithful-remnant.org.ua/?page=consult&sub=8
Це є Святі Молитви, адже дані нам самим Богом, тому я думаю, і велику силу вони мають і милі вони Богу.
Було би дуже добре, якщо хоча би одну в день помолитися, але від щирого серця... :)

Аватар користувача
stekona
дописувач
дописувач
Повідомлень: 73
З нами з: 29 квітня 2007, 15:24
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення stekona » 11 жовтня 2007, 14:53

:) Я не можу сказати ,що кожен день молюсь на вервечці,але дуже люблю цей спосіб молитви :oops: Переважно молюсь Богородичну вервечку,але останнім часом практикую Вервицю Визволення і Вервицю до Святого Духа. :) Є гарна книжечка про вервицю"Предивна Таємниця Святої Вервиці"св.Людовіка Марії де Монтфорта
"Благословляйте,бо ви на те покликані,щоб успадкувати благословення"(I Пт.3,9)

Аватар користувача
stekona
дописувач
дописувач
Повідомлень: 73
З нами з: 29 квітня 2007, 15:24
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення stekona » 11 жовтня 2007, 18:13

Як молитися на Вервиці
1.Починаємо на хрестику
(Робимо на собі знак хреста)В ім’я Отця,і Сина,і Святого Духа.Амінь. (3) Слава Тобі ,Боже наш,Слава Тобі!
Царю Небесний…
2. На першому великому зернятку Вірую….
3. На першому малому зернятку (Робимо на собі знак хреста)
Слава Отцю, що нас сотворив, нині і повсякчас, і на віки вічні.Амінь. Богородице Діво….[/color]
На другому малому зернятку (Робимо на собі знак хреста)
Слава Сину,що нас відкупив, і нині,і повсякчас, і на віки вічні. Амінь. Богородице Діво….
На третьому малому зернятку (Робимо на собі знак хреста)
Слава Святому Духові, що нас просвітив, і в святій вірі утвердив, нині і повсякчас, і на віки вічні.Амінь. Богородице Діво….
4. (Робимо на собі знак хреста)Проказуємо Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині і повсякчас,і на віки вічні.Амінь.
5. На великому зернятку проказуємо Перше Таїнство.
Отче наш….

6. На десятьох малих зернятках Богородице Діво….
7-8. На кінець десятки (Робимо на собі знак хреста)
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині і повсякчас,і на віки вічні.Амінь.
О,наш любий Ісусе, прости нам наші гріхи, захорони нас від пекельного вогню, заведи до неба усі душі,особливо ті,що найбільше потребують Твого Милосердя.

9. Проказуємо наступне Таїнство… Отче наш… Богородице Діво… о,наш любий Ісусе….
10. На кінець вервиці Достойно є….


Радісні Таїнства-в понеділок і вівторок
Світлі Таїнства- в четвер
Страсні Таїнства- в середу і п’ятницю
Славні Таїнства-в суботу і неділю

Радісні Таїнства:
- Благовіщення;
- Відвідини у св. Єлизавети;
- Марія породила Господа нашого Ісуса Христа;
- Пречиста Діва Марія принесла Ісуса Христа в Єрусалимську святиню;
- Пречиста Діва Марія знайшла Ісуса Христа в Єрусалимській святині.

Страсні Таїнства:
- агонія Христа в Гетсиманії;
- бичування Ісуса Христа;
- вінчання Ісуса Христа терням;
- Ісус Христос несе свій хрест;
-Ісуса Христа розіп”яли.

Славні Таїнства:
- Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа;
- Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа;
- Зіслання Святого Духа;
- Успіння Богородиці;
- Господь вінчає Богоматір.

Таїнства Світла:
- Хрещення Ісуса Христа в річці Йордан;
- чудесне перетворення води на вино на весіллі в Кані Галилейській;
- Об”явлення Ісусом Царства Божого і заклик до навернення;
- Переображення Господнє;
- установлення Ісусом Євхаристії як символу Таїнства Воскресіння
"Благословляйте,бо ви на те покликані,щоб успадкувати благословення"(I Пт.3,9)

Аватар користувача
stekona
дописувач
дописувач
Повідомлень: 73
З нами з: 29 квітня 2007, 15:24
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення stekona » 11 жовтня 2007, 18:16

15 Обітниць Матері Божої тим,хто молиться на Вервиці[
1. Кожен,хто вірно служитиме мені,відмовляючи Вервицю,одержить особливі ласки.
2. Обіцяю свій особливий захист і найбільші ласки всім, хто відмовлятиме Вервицю.
3. Вервиця стане потужною зброєю проти пекла;вона буде руйнувати зло,нищити гріх, і перемагати єресі.
4. Вервиця сприятиме процвітанню доброчесности та добрих трудів; вона отримає для душ щедре Боже Милосердя,вона відвертатиме серця людей від любови до світу і його марнот, і і днесе їх до прагнення вічних цінностей. О,щоб тільки душі себе тим способом освячували!
5. Душа,котра присвятить себе мені через молитву на Вервиці, не загине.
6. Хто побожно відмовлятиме Вервицю,заглиблюючись в розважання її святих Таїнств, того не подолає нещастя. Бог в Своєму правосудді того не каратиме; він не загине несподіваною смертю; якщо він буде справедливим, то залишиться в Божій ласці і стане достойним вічного життя.
7. Кожен,хто матиме правдиву набожність до Вервиці, не помре без святих Тайн Церкви.
8. Ті,що вірно відмовлятимуть Вервицю,будуть мати Боже світло і щедрі Божі ласки на протязі життя і час смерти. А в хвилину матимуть свою частку і заслугах святих у раю.
9. Я звільнятиму з чистилища тих,що з набожністю ставилися до Вервиці.
10. Вірні діти Вервиці заслужать на високій ступінь слави у небі.
11. Відмовляючи Вервицю,ви одержите все,про що мене попросите.
12. Кожному, хто поширює молитву на Святій Вервиці, я допомагатиму в їхніх потребах.
13. Мій Божественний Син запевнив мене, що кожен, хто пропагує молитву на Вервиці, матиме заступниками цілий Небесний Двір впродовж свого життя та в годину смерти.
14. Всі ті ,що відмовляють Вервицю, є моїми синами, і братами мого єдиного Сина ісуса Христа.
15. Любов до моєї Вервиці є важливим передвісником майбутньої долі людини.

(Подано св.Домініку і блаженному Аляну де ля Рош)
"Благословляйте,бо ви на те покликані,щоб успадкувати благословення"(I Пт.3,9)

Аватар користувача
stekona
дописувач
дописувач
Повідомлень: 73
З нами з: 29 квітня 2007, 15:24
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення stekona » 12 жовтня 2007, 12:37

Коли я молюсь на вервичці, то кожен десяток жертвую в певному наміренні-за батьків,за душі в чистилищі,за навернення когось :wink: Одночасно стараюсь розважати над певним Таїнством. Молюсь вервичку коли прибираю чи варю їсти,коли йду чи їду дорогою кудись.Не можу сказати ,що заставляю себе молитись-воно якось само собою виливається з серця..... :oops:
"Благословляйте,бо ви на те покликані,щоб успадкувати благословення"(I Пт.3,9)

Yuriy
новик
новик
Повідомлень: 12
З нами з: 29 травня 2007, 09:41
Звідки: Львів

Повідомлення Yuriy » 25 лютого 2008, 13:47

Підкажіть як правильно молитися на Вервичці-каблучці (ту що носять на пальці)? Дякую.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 25 лютого 2008, 14:21

Це така ж сама вервиця, як і ті, що складаються з зерняток, тому молитва на ній нічим не відрізняється, просто на такій вервичці є тільки один десяток, на ній зручно молитися, бо вона завжди під рукою (тобто на руці). Я також відмовляю вервичку на пальцях, коли їду в транспорті, просто загинаю пальці за кожним "Богородице Діво..."

Yuriy
новик
новик
Повідомлень: 12
З нами з: 29 травня 2007, 09:41
Звідки: Львів

Повідомлення Yuriy » 26 лютого 2008, 16:55

Олюнька писав:Це така ж сама вервиця, як і ті, що складаються з зерняток, тому молитва на ній нічим не відрізняється, просто на такій вервичці є тільки один десяток, на ній зручно молитися, бо вона завжди під рукою (тобто на руці). Я також відмовляю вервичку на пальцях, коли їду в транспорті, просто загинаю пальці за кожним "Богородице Діво..."



Дякую :)

Співрозмовниця
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 06 лютого 2008, 17:28

Чудова молитва! Спробуйте. Не пожалкуєте!

Повідомлення Співрозмовниця » 26 лютого 2008, 17:36

БОГОРОДИЧНЕ ПРАВИЛО


В східному обряді є практика молитися Богородичне правило, аналогом його в західному обряді є Розарій.

БОГОРОДИЧНЕ ПРАВИЛО
В східному обряді є практика молитися Богородичне правило, аналогом його в західному обряді є Розарій.

Отче наш, Ти, що єси на небесах, нехай святиться ім\'я Твоє, нехай прийде царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам днесь; і прости нам довги наші, як і ми прощаємо довжникам нашим; і не введи нас у спокусу, але ізбав нас від лукавого.

Милосердя двері відкрий нам‚ Благословенная Богородице‚ щоб ми‚ на Тебе надіючись‚ не загинули‚ а від усякого лиха Тобою визволилися. Бо Ти єси спасіння роду християнського.

Спаси, Господи, отця мого духовного і всіх духовних чад його і родичів наших, укріпи, захисти і помилуй, в скорботі утіш, зціли від хвороб, Господи. Зішли йому благодать Святого Духа і молитвами Богородиці поможи нам виправити життя і спасти душі наші. Амінь.

Потім читається 150 разів Пісня Пресвятій Богородиці:

Богородице Діво, радуйся, благодатна Маріє, Господь з Тобою. Благословенна ти між женами і благословенний плід утроби Твоєї, бо Ти породила Христа Спаса, Ізбавителя душ наших.

Після кожного десятка читається Милосердя двері.. ., а потім

Після першого десятка:

О, Пресвята Владичице Богородице, спаси і сохрани всіх православних християн, примнож їх віру і покаяння, а померлих упокой у вічній славі Господа нашого.

Після другого десятка:

О, Пресвята Владичице Богородице, спаси і приєднай до Церкви заблуканих рабів Твоїх.

Після третього десятка:

О, Пресвята Владичице Богородице, спаси і сохрани отця мого духовного і святими його молитвами помилуй мене грішного.

Після четвертого десятка:

О, Пресвята Владичице Богородице, втамуй наші печалі та зішли розраду страдаючим і хворим рабам Твоїм.

Після п\'ятого десятка:

О, Пресвята Владичице Богородице, визволи мене від усякого зла і напастей.

Після шостого десятка:

О, Пресвята Владичице Богородице, поможи мені всі діла мої на славу Божу і на користь ближніх творити.

Після сьомого десятка:

О, Пресвята Владичице Богородице, охорони мене від усякого зла і покрий чесним Твоїм Омофором.

Після восьмого десятка:

О, Пресвята Владичице Богородице, воскреси мою душу і даруй мені постійну молитву до Тебе.

Після дев\'ятого десятка:

О, Пресвята Владичице Богородице, поможи виправитися милосердям Сина Твого і Господа нашого і зішли мені благодать гарячої та ревної молитви.

Після десятого десятка:

О, Пресвята Владичице Богородице, ублагай Господа нашого Ісуса Христа помилувати мене грішного, простити вся мої прогрішення і спасти душу мою грішну.

Після одинадцятого десятка:

О, Пресвята Владичице Богородице, любов\'ю своєю запали мене, вірою укріпи мене і просвіти очі мої, затьмарені гріхами.

Після дванадцятого десятка:

О, Пресвята Владичице Богородице, визволи мене від помислів суєтних і даруй мені ум і серце, які прагнуть до спасіння.

Після тринадцятого десятка:

О, Пресвята Владичице Богородице, зішли мені душевний спокій і тілесне здоров\'я.

Після чотирнадцятого десятка:

О, Пресвята Владичице Богородице, даруй мені безтурботну та мирну смерть.

Після п\'ятнадцятого десятка:

О, Пресвята Владичице Богородице, будь мені, Мати Божа, необоримою стіною і міцним захистом. Не відкинь мене грішного і недостойного, під твій Покров прибігаючого, бо ти єси надія християн і прибіжище нам грішним.



Достойно є воістину величати блаженною тебе, Богородицю, присноблаженну, і пренепорочну, і Матір Бога нашого. Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що без зотління Бога Слово породила, сущу Богородицю, тебе величаємо.

До кого закличу, Владичице? До кого прибігну в горі моєму, якщо не до Тебе, Царице Небесна? Хто плач мій і зітхання моє прийме, якщо не Ти, Пренепорочна, надіє християн і прибіжище нам грішним? Хто більше, ніж Ти в напастях захистить? Почуй зітхання моє і прихили вухо Твоє до мене, Владичице Мати Бога мого, і не зневаж мене, що прошу Твоєї помочі, і не відкинь мене грішного. Врозуми і навчи мене, Царице Небесна; не відступи від мене раба Твого, Владичице, за нарікання моє, але будь мені Мати і Заступниця. Поручаю себе милостивому покрову Твоєму: приведи мене грішного до тихого і безтурботного життя, і нехай плачу за гріхи мої. До кого бо прибігну негідний я, якщо не до Тебе, уповання і прибіжища грішних, надією на невимовну милість Твою і щедроти Твої окрилений? О, Владичице Царице Небесна! Ти мені уповання і прибіжище, покров і захисток, і поміч. Царице моя Преблага і скора Заступнице! Покрий Твоїм заступництвом мої прогрішення, захисти мене від ворогів видимих і невидимих; зм\'якши серця злих людей, що повстають на мене. О, Мати Господа мого Творця! Ти є корінь дівства і незгасаючий цвіт чистоти. О, Богородительнице! Ти подай мені поміч хворому плотськими пристрастями і немічним серцем, єдине бо Твоє і з Тобою Твого Сина і Бога нашого маю заступництво і щоб твоїм пречудним заступництвом визволився я від усякої біди та напасті, о Пренепорочна і Преславна Божа Мати Маріє. Тим же з упованням говорю і кличу: Радуйся, Благодатна; радуйся, Обрадованна; радуйся, Преблагословенна, Господь з Тобою.



бр. Іван М.

Співрозмовниця
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 06 лютого 2008, 17:28

НАЙКОРОТШИЙ ШЛЯХ ДО БОГА

Повідомлення Співрозмовниця » 26 лютого 2008, 17:38

НАЙКОРОТШИЙ ШЛЯХ ДО БОГА

Остаточне формування молитви, яку ми називаємо Святою Вервичкою, відбулося в XV ст. Дехто думає, що таку назву вигадали в Середньовіччі, але Вервичка - це назва не вервиці як предмета, на якій моляться, а самої молитви.
Ця молитва живе й сьогодні, так як і Марія завжди залишається нашою Матір'ю та Матір'ю Ісуса. Світ знеохотився до молитви, бо люди сьогодні не раз ставляться до Вервички як до розігрівання вчорашньої страви, тоді як це молитва не середньовічна, а позачасова. Вона заспокоює глибинні потреби нашого серця.
Чверть століття тому цікаву монографію, присвячену молитві на вервиці в інших релігіях, видав відомий дослідник В. Кірфель. Він показав її поширення в ісламі та християнських Церквах Сходу. Ми придивляємося одне до одного, релігія до релігії, від "ікони" до "образу" і навпаки. Дехто каже, що в християнство Вервичка прийшла з індуїзму або ісламу. Вервиця не завжди була марійною молитвою, звичною для нас сьогодні.
Повторювання певної молитви на матеріальному предметі, який у різних віросповіданнях та культурах називають то вервицею, то розарієм або чотками, є важливим етапом у розвитку кожної релігії. В Ісламі відмовляли вервицю, більше подібну до літанії. Вона складалася з 99 вузлів (вервів) або камінчиків, зв'язаних ниткою чи ланцюжком. Ланцюжок ділився на три частини. Це служило для повторення 99 імен Єдиного Бога, а соте ім'я - найкрасивіше і невимовне, - як учить іслам, досі не відоме жодній людині.
Схожу молитву мали католицькі християни Сходу. Наприклад, копти досі використовують шнурок, що складається з 41 або 81 верва чи камінця для "Ісусової молитви": "Господи, помилуй нас, грішних". Так вони моляться після читання Псалмів або уривка з Євангелія. Сама техніка молитви має контемпляційний характер: це спосіб оглядання Бога, доторкання Його серцем.
Таке завдання виконує також православна молитва на вервиці, якою моляться на горі Афон. Вона складається з сотні вервів, на яких рахується кількість щоденних поклонів, а разом з ними промовляється відповідна молитва. Це сприяє зануренню в Богові подібно до того, як дрібка солі розчиняється у воді. Ілюстрацією до православної молитви є малюнок двох найвідоміших ченців Печерської Лаври - святих Антонія і Феодосія, котрі на вервиці зі ста вервів разом з Богородицею заносять до Бога Ісусову молитву.
У російських ченців знаходимо "комбологіон" - чотки, які служать для відраховування молитов, занесених через посередництво Богородиці: "Господи Ісусе Христе, помилуй нас, грішних". Цю молитву поєднують з контрольованим диханням. Згідно з давньою технікою "ісихастів", Богом треба наповнюватись також у тілесний спосіб.
У буддистів вервиця допомагає в зосередженні під час медитації. На Цейлоні та в Бірмі буддисти повторюють на кожному зі 108 вервів тільки три слова: Будда, Дхарма, Сангха. Закінчуючи молитися, буддист промовляє на центральному верві три слова, з яких видно, що саме є метою цієї медитації: (все є) проминаюче, страждаюче, нереальне. Молитва буддиста веде його до того, що надприродне в його релігії.
Кірфель розповідає також, як використовують вервицю в Японії, Китаї, Тибеті, Кореї, Цейлоні, Індії. На вервиці можна як відмовляти молитву, так і "нанизувати" пісню або лиш одне слово. Наприклад, буддисти Китаю проказують 108 разів: "Нескінченний Будда". В таких молитвах часто повторюється якесь магічне слово або формула незрозумілого, таємничого змісту. В них метою є саме повторювання.
Вервиця - один зі способів молитви, подібний до літанії, єктенії, псалму або візантійського акафісту. Усталені формули зменшують наплив вражень та почуттів, таким чином полегшуючи духовне зосередження і споглядання.
У християнстві повторювана молитва виходить з перших "пустинь" та монаших середовищ. Свідчення про це знаходимо у Созомена, який писав про пустельника Павла з Фів (234-347). Той використовував камінці, щоб рахувати молитви. Старався відмовляти 300 разів "Отче наш" і стільки камінчиків клав на коліна. Після кожної молитви відкладав їх.
Вже у VI ст. шнурочок з камінчиками використовували в молитвах бенедиктинці, а в першій половині IX століття, за Папи Леона IV, вірні відігнали "сарацинів" (сектантів) від Риму, молячись 50 разів "Отче наш". Але це ще не був наш Розарій, марійна молитва, - хоча, безперечно, вірні молилися разом з Пречистою Дівою.
Початок католицької марійної молитви пов'язаний з ІХ ст., а поширилась вона аж у ХІІІ ст. У XV ст. марійна молитва складалася з двох частин: Ангельського привітання (Лк 1, 28 і слів святої Єлизавети Лк 1, 42). Закінчувалась вона словами: "І благословенний плід лона Твого - Ісус Христос. Амінь."
У XV і XVI ст., у часи "чорної чуми" та інших напастей, християни почали молити Марію про заступництво та добру смерть. У другій половині XVII ст. молитва "Радуйся, Маріє" була затверджена такою, як ми її сьогодні знаємо. 150 "Радуйся" замінювали неписьменним читання 150 Псалмів.
Розвиток Вервички пов'язаний з виникненням домініканського та францисканського орденів. Щоб протистояти альбігойцям (катарам) та вальденсам, єресі яких розбивали Церкву Христову, святі мужі молитви Домінік і Франциск просили Небо про допомогу. Святому Домініку Марія звеліла: "Скажи Моїм слугам, щоб проголошували правдиве Євангеліє і молились на Розарії, а тоді єретики навернуться й настане оживлення віри серед вірних". Синод у Кьольні 1475 року проголосив Марію Царицею Святої Вервички.
Перемогою над турками під Лепанто 7 жовтня 1571 р. християни завдячують Діві Марії та молитві на Вервичці. Папа Пій V (1566-1572) установив свято з нагоди цієї перемоги. Інші наступники святого Петра, такі як Григорій ХІІІ (XIV ст.), Климент XI (XVI ст.), Пій X (XVIII ст.) розповсюджували цю марійну молитву, а в 1878-1903 рр. папа Лев XIII найбільше з усіх попередніх Римських первосвящеників шукав опіки у Марії через Вервичку та заохочував до цього вірних.
Отож і ми стараймося щоденно, разом з Марією, випрошувати мир для всього світу й навернення тих, за кого помер Ісус Христос. " Вервичка - це найкоротший шлях до Бога, тому що Марія є найкращим провідником на Дорозі, Яку звуть Ісус, і знає Його найкраще" (Іван Павло ІІ).



бр. Іван Мазуркевич
http://www.sdbua.net/articoli/articolo.php?id=57

Співрозмовниця
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 06 лютого 2008, 17:28

Радісні Таїнства Вервиця з розважаннями

Повідомлення Співрозмовниця » 26 лютого 2008, 17:44

Радісні Таїнства

Вервиця з розважаннями




В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа. Амінь. (3)

Царю небесний....

Святий Боже....

Слава Отцю....

Пресвятая Тройце....

Отче Наш....



Символ Віри



Слава Отцю, що нас сотворив, і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Богородице Діво....

Слава Сину, що нас відкупив, ...

Богородице Діво....

Слава Духові, що нас просвітив, в святій католицькій вірі утвердив, ...

Богородице Діво....

В першому таїнстві розважмо благовіщення Пресвятої Богородиці



“Шостого місяця ангел Гавриїл був посланий Богом у місто в Галилеї, якому ім’я Назареи, до діви, зарученої чоловікові, на ім’я Йосиф, з Давидового дому; ім’я ж діви було Марія. Ввійшовши до неї ангел, сказав їй: “Радуйся, благодатна, Господь з тобою! Благословенна ти між жінками”. Вона ж стривожилась цим словом і почала роздумувати в собі, що могло значити те привітання. Ангел їй сказав: “Не бійсь Маріє! Ти бо знайшла ласку в Бога. Ось ть зачнеш у лоні й вродиш сина й даси йому ім’я Ісус. Він буде вуликий і Сином Всевишнього назветься. І Господь Бог дасть йому престол Давида, його батька, і він царюватиме над домом Якова повіки й царюванню його не буде кінця” ... Тоді Марія сказала: “Ось я Господня слугиня: нехай зо мною станеться по твоєму слову!”



Яким відважним був твій крок, Маріє, коли ангел, післаний Господом, сповістив тебе про те, що зачнеш сина. Ти у молодому віці носила в лоні Сина Божого. Згодившись з планом Господнім, якого ти навіть добре не розуміла, вчиш нас, як мусимо покладатися на Бога з надією і не боятися жодних труднощів. Родина, діти, праця... все це сьогодні нас турбує безмежно, бо залежить від завтрішнього дня, якого ми не в силі передбачити. Ти цілковито віддалася у руки Господні та повірила Його слову. Допомагай нам, Діво Маріє, жертвувати собою для Господа, бо нічого не втратимо, а тільки здобудемо.





В другому таїнстві розважмо як Пресвята Богородиця відвідує свою родичку Єлизавету



Тими днями Марія, зібравшися, пустилася швидко в дорогу в гірську околицю, в місто Юди. Увійшла вона в дім Захарії і привітала Єлисавету. І як почула Єлисавета привіт Марії, здригнулася дитина в її лоні, і Єлисавета сповнилася Святим Духом і викликнула голосом сильним: “Благословенна ти між жінеами й благословен плід лона твого. І звідкіля мені це, що прийшло до мене мати Господа мого? Ось бо, як голос твого привітання залунав у мох вухах, дитина з радости здригну­лась у моїм лоні. Щаслива та, що повірила, бо здійсниться сказане їй від Господа.» І мовила Марія: «Величае ду­ша моя Господа і дух агій радіе в Бозі, Спасі мо-їм, бо він зглянувся на покору слу­гині своєї; ось бо віднині ублажати­муть мене всі роди. Велике бо вчинив мені Всемогут­ній, і святе його ім\'я.”



Скільки кілометрів Ти пройшла пішки? Будучи вагітною, Ти пожертвувала собою, щоб поспішити на допомогу твоїй родичці Єлизаветі, яка як і Ти чекала від Господа дару – дару нового життя. Ти дарувала себе тим, хто мав потребу у твоїй допомозі, бо саме так діє та особа, яка носить у собі Христа. Допоможи нам, що єднаємося з Господом у Святому Причасті, нести Його любов до ближніх у потребі.





В третьому таїнстві розважмо як Ісус Христос народився



Тими днями вийшов наказ від кесаря Августа переписати всю зем­лю. Перепис цей, перший, відбув­ся, коли Сирією правив Киріній. І йшли всі записатися, - кожний у свое місто. Пішов також і Йосиф з Галилеї, з міста Назарету в Юдеї, в місто Давида, що зветься Вифлеєм, бо він походив з дому й роду Да­вида, щоб записатися з Марією, зарученою своею, що була вагітна. І от коли вони були там, настав їй час родити, і вона породила свого сина первородного, сповила його та поклала в ясла, бо не було їм місця в заїзді.



Ніхто вас не прийняв. Убога стайня стала першим домом та помешканням твого Сина, саме така покора характеризувала все Його життя. А слова Бога? Обіцянка Месії? Невже післанець Господній не заслуговував на місце більш гідне? Певно багато сумнівів наповнили тебе, але довіра до Бога, який завжди піклується тими, хто Йому служить, перемогла усе. Маріє, нехай завжди зростає наша віра та надія на Господа.





В четвертому таїнстві розважмо як Ісуса Христа принесли до Храму



Як сповнились вісім день коли мали обрізати хлоп\'ятко, назвали його Ісус - ім\'я, що надав був ангел, перше, ніж він зачався в лоні. І як сповнилися дні очищення їхнього, за законом Мойсея, вони привели його в Єрусалим постави­ти його перед Господом, як то написано в Господньому законі: “Кожний хлопець, первородний, бу­де посвячений Господеві”, - і принесли жертву, як то написано в Господньому законі: “Пару горлиць або двое голубенят.” А був в Єрусалимі чоловік на ім\'я Симеон; чоловік той, правед­ний та побожний, очікував утіхи Із­раїля, і Дух Святий був на ньому. Йому було відкрито Святим Ду­хом, що не бачитиме смерти перш, ніж побачить Христа Господа. Він прийшов Духом у храм. І як батьки вносили дитя-Ісуса, щоб учинити над ним за законним зви­чаем, він узяв його на руки, бла­гословив Бога й мовив: «Нині, Владико, можеш відпу­стити слугу твого за твоїм словом у мирі, бо мої очі бачили твоє спасіння, що ти приготував перед усіма народами; світло на просвіту поганам, і славу твого люду - Ізраїля.»



Як усі матері твого часу, і Ти з Йосифом принесли вашого сина до Храму. Коли твоя дитина була на руках у Симеона-старця, його слова, напевно, тебе турбували: твій син мав страждати заради всього людства, а Ти – разом з Ним. Перед тобою у твоєму житті поставали страждання, Ти їх пройшла, не шукаючи легших чи зручніших шляхів. У троднощах, Маріє, дай нам силу, щоб ми пам’ятали про Господню присутність з нами і з Ним крокували дорогою життя.





В п’ятому таїнстві розважмо як Ісуса Христа віднайшли у храмі



Батьки його ходили щороку в Єрусалим на свято Пасхи. І як йому було дванадцять років, вони пішли, як був звичай; на свято. Коли минули ті дні, і вони поверта­лися, то хлопчина Ісус зостався у Єрусалимі; Батьки ж його про те не знали. Гадаючи, що він у гурті, вони пройшли день дороги й аж тоді почали його шукати між роди­чами та знайомими, а, не знай­шовши, повернулися в Єрусалим, щоб там його шукати. Через три дні знайшли його у храмі, як він си­дів серед учителів та слухав і запи­тував їх. Усі ті, що його слухали, чудувались його розумові й відповідям. Побачивши його, вони були здивовані, й сказала йому його мати: “Дитино, чому ти це так зробив нам? Ось батько твій і я, 6оліючи, тебе шукали”. Він же відпоав їм: «Чого ж ви мене шукали? Xiбa не знали, що я маю бути при справах Отця мого?". Але вони не зрозуміли слова, що він сказав їм. І він пішов з ними й повер­нувсь у Назарет і був ім слухняний а мати його зберігала всі ці слова у своїм серці. Ісус же зростав мудрістю, літами й ласкою в Бога та людей.



В тій юрбі Ти не могла більше знайти свого сина, Ти не знала куди йти і де Його шукати. А Він знайшовся між священиками та старшими в храмі, там з ними розмовляв та навчав. Вже в тому малому хлопцеві була помітною Його Божа природа. Молимося до Тебе, Маріє, за всіх батьків, щоб виховували своїх дітей і помагали їм шукати правдиві цінності в житті, щоб бути добрими християнами та чесними громадянами.



брати: Ю. Смакоус, С. Лень, Ю. Попович
http://www.sdbua.net/articoli/articolo.php?id=26

Співрозмовниця
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 06 лютого 2008, 17:28

Вервиця з розважаннями Славні Таїнства

Повідомлення Співрозмовниця » 26 лютого 2008, 17:46

Вервиця з розважаннями


Славні Таїнства

Вервиця з розважаннями




В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа. Амінь. (3)

Царю небесний....

Святий Боже....

Слава Отцю....

Пресвятая Тройце....

Отче Наш....



Символ Віри



Слава Отцю, що нас сотворив, і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Богородице Діво....

Слава Сину, що нас відкупив, ...

Богородице Діво....

Слава Духові, що нас просвітив, в святій католицькій вірі утвердив, ...

Богородице Діво....



Славні Таїнства (середа, неділя)





В першому таїнстві розважмо як Ісус Христос воскрес із мертвих



«Першого дня в тижні, рано-вранці, вони прийшли до гробниці, несучи пахощі, що їх вони приготували, й застали камінь, відкочений від гробниці. Ввійшовши, не знайшли тіла Господа Ісуса. І от, коли вони не знали, що їм про те думати, два чоловіки з'явились їм у блискучих шатах. Коли ж вони налякались і схилили до землі обличчя, ті до них сказали: “Чому шукаєте живого між мертвими. Його нема тут: він воскрес. » (Лк. 24, 1-6)



Гріб був порожній, Христос воскрес. Сльози швидко висохли, не пам’ятаючи про те, що сталося. Так, твій Син відбудував храм свого тіла за три дні. Продовжував перебувати з тобою, Маріє, та з своїми учнями. Навчав вас та показував вам правдиву дорогу в цьому житті, щоб потім утримати той скарб, який був приготований Богом Отцем та відкуплений кров’ю твого Сина. Дякуємо тобі, Ісусе, за твою любов, якою Ти відкупив нас з вічного прокляття і відкрив нам доступ до вічного щастя.





В другому таїнстві розважмо як Ісус Христос вознісся до неба



«Він вивів їх аж до Витанії і, знявши руки свої, благословив їх. А як він благословляв їх, віддалився від них і почав возноситись на небо. Вони ж, поклонившися йому, повернулися з радістю великою в Єрусалим, і перебували ввесь час у храмі, славлячи та хвалячи Бога.» (Лк. 24, 50-53)



Ти, Маріє, і учні твого Сина бачили Його, коли був взятий до неба. Пройшло трохи часу, перш ніж ви усвідомили, що Його вже більше не було між вами. Певно, не перебував більше між вами фізично, але його присутність тепер як і тоді є живою і постійною. Дякуємо, Господи, за те, що Ти є завжди з нами, а Ти, Маріє, допоможи нам про це пам’ятати, особливо у важких моментах земного життя та у годині смерті.





В третьому таїнстві розважмо як Дух Святий зійшов на Марію та апостолів



« А як настав день П'ятидесятниці, всі вони були вкупі на тім самім місці. Аж ось роздався зненацька з неба шум, неначе подув буйного вітру, і сповнив увесь дім, де вони сиділи. І з\\\\\\\\\\\\\\\'явились їм поділені язики, мов вогонь, і осів на кожному з них. Усі вони сповнились Святим Духом і почали говорити іншими мовами, як Дух давав їм промовляти. А перебували в Єрусалимі між юдеями побожні люди з усіх народів, що під небом. І як зчинився той шум, зійшлась велика юрба і хвилювалася, бо кожний чув, як вони говорили його мовою.» (Ді. Ап. 2, 1-6)



У вигляді вогненних язиків Дух Святий зійшов на учнів і на тебе. Ви були замкнені і боялися, бо не знали, що робити, як діяти. Апостоли говорили на різних мовах, щоб таким чином проповідувати всім народам, що Ісус Христос є Спасителем світу. Господи, хай Дух Святий буде завжди з нами, щоб ми, як твої учні, не боялися розповідати усім про твою любов та визнавати тебе нашим Богом.





В четвертому таїнстві розважмо як Марія була взята до неба



«Пренепорочна Діва, збереженна від первородного гріха, після закінчення її життєвого шляху, була взята до небесної слави з душою та тілом, і Господом Богом вінчанна на Царицю всесвіту, щоб найбільш можливо уподібнити Її до свого Сина - Ісуса, переможця гріха і смерті.»

(Догма про Успіння)



На прикінці земного життя Ти, Маріє, була взята до неба. Ти ніби заснула і твоє життя не перервалося в одну мить. Твоє Успіння в присутності Божій було ще одним виявом Його волі. На землі Ти була Його вірною слугинею, а в небі отримала вічну нагороду. Будь з нами, Пресвята Богородице, в останній хвилині нашого життя і заведи нас до Господа.





В п’ятому таїнстві розважмо як Марія була вінчана на царицю неба та землі



«І знамення велике видно було на небі - жінка, одягнена в сонце, і місяць під стопами її, а на голові її вінець із дванадцяти зірок...

...Почувся від престола голос великий, що говорив: “От, житло Бога з людь­ми, і він житиме з ними, вони ж народом його будуть, і сам Бог буде з ними, і витре кожну сльозу з очей їхніх; і смерти не буде біль­ше, ні скорботи, ні плачу, ні болю не буде більше, бо все попередне минуло”.»

(Одкровеніє Йоана)



Деякі ікони зображають Тебе, Богородице, піднесеною над землею, це означає, що Ти є посередницею і мостом, який єднає наше земне життя з життям небесним, якого бажаємо досягнути після смерті. Ти є помічниця християн, якір, за якого тримаємося у важкі хвилини. В небі Ти коронована зірками, чекаєш нас і кличеш до себе.





брати: Ю. Смакоус, С. Лень, Ю. Попович
http://www.sdbua.net/articoli/articolo.php?id=25

Arxangel
новик
новик
Повідомлень: 24
З нами з: 12 грудня 2007, 09:11
Звідки: Italia

Vervuzja chu chotku?

Повідомлення Arxangel » 29 лютого 2008, 14:37

:) Slava Isysy Xrusty! Pruvit bratam salesianam jaki poshurjyjyt' latuns'ki traduziji v Ukrajini neznajychu i ne zikavljachus' svojimu davnimu "vizantijskumu". Ze nazuvajetsja "neosvichenist'",dorogi bratu "vo xrusti"! V nashomy obrjadi nikolu ne bylo vervuzi.Tak, ze pravda,scho kognuj xrustujanun maje pravo i svobody vuznavatu svojy viry i virutu tak jak vin xoche. Ale g dorogi moji, vu zabylu troxu istorijy. Na Sxodi,tobto y davnij Vizantiji "vervuzi" nixto ne znav i nikolu ne bylo. Bylu tak zvani (jak kagyt' stydutu) "chotku", a shce virnishe (z grezkoji) "kombyskini" na jakux monaxu molulusja ne "Bogoroduze Divo" a Isysovy molutvy "Gospodu Isyse Xruste,Suny Boguj,pomulyj nas/mene grishnux/nogo!" (Kirije Isus Xristos, Ios Theos, eleison imas!" grezkuj variant).I sche zikavishe vuxodut' scho sama Zerkva vuznaje scho "vervuzja" je prosto vujavom osobluvoji viru i povagu do Bogoroduzi. Nexaj zum zajmajytsja bratu latunskogo obrjady,vashe g zavdannja vuxovyvatu molod' v dysi "ykrajinsko-vizantijskogo" obrjady jakuj ja vam radgy lipshe vchutu i zikavutus' num.Ja ne je protuvnukom viru v Bogoroduzjy, ale vona ne je Bogom. I vira v neji je jak do svjatoji ginku jaka vukonala bogy voljy. Mu je "monotejistu(odun i jedunuj Bog)" i virum v Odnogo Boga(nagadyjy sumvol viru).V nashij viri nemaje miszja bogunjam.Ze vge byde nazuvatusja "poitejizmom". :)

Співрозмовниця
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 06 лютого 2008, 17:28

Re: Vervuzja chu chotku?

Повідомлення Співрозмовниця » 29 лютого 2008, 17:27

Arxangel писав::) Slava Isysy Xrusty! Pruvit bratam salesianam jaki poshurjyjyt' latuns'ki traduziji v Ukrajini neznajychu i ne zikavljachus' svojimu davnimu "vizantijskumu". Ze nazuvajetsja "neosvichenist'",dorogi bratu "vo xrusti"! V nashomy obrjadi nikolu ne bylo vervuzi.Tak, ze pravda,scho kognuj xrustujanun maje pravo i svobody vuznavatu svojy viry i virutu tak jak vin xoche. Ale g dorogi moji, vu zabylu troxu istorijy. Na Sxodi,tobto y davnij Vizantiji "vervuzi" nixto ne znav i nikolu ne bylo. Bylu tak zvani (jak kagyt' stydutu) "chotku", a shce virnishe (z grezkoji) "kombyskini" na jakux monaxu molulusja ne "Bogoroduze Divo" a Isysovy molutvy "Gospodu Isyse Xruste,Suny Boguj,pomulyj nas/mene grishnux/nogo!" (Kirije Isus Xristos, Ios Theos, eleison imas!" grezkuj variant).I sche zikavishe vuxodut' scho sama Zerkva vuznaje scho "vervuzja" je prosto vujavom osobluvoji viru i povagu do Bogoroduzi. Nexaj zum zajmajytsja bratu latunskogo obrjady,vashe g zavdannja vuxovyvatu molod' v dysi "ykrajinsko-vizantijskogo" obrjady jakuj ja vam radgy lipshe vchutu i zikavutus' num.Ja ne je protuvnukom viru v Bogoroduzjy, ale vona ne je Bogom. I vira v neji je jak do svjatoji ginku jaka vukonala bogy voljy. Mu je "monotejistu(odun i jedunuj Bog)" i virum v Odnogo Boga(nagadyjy sumvol viru).V nashij viri nemaje miszja bogunjam.Ze vge byde nazuvatusja "poitejizmom". :)


Завітайте до оо.Салезіян на їхній сайт безпосередньо:
http://www.sdbua.net/articoli/articolo.php?id=26

Тут на форумі було використано матеріали з їхнього сайту на загал.

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Свята Молитва на Вервичці

Повідомлення Ira » 29 лютого 2008, 18:04

Хто поділив нас на Схід і Захід?
Хто? Бог???
Ні. Це люди самі себе поділили і роблять ворожнечу між собою. Господь Бог не хоче наших обрядів, Господь Бог хоче лише нашого СЕРЦЯ!
Якщо Він відкрив людству молитву на Вервиці, то це було не лише для заходу дано. Він дав її для цілого світу, для всіх Своїх дітей, бо не робить між нами ніякої різниці. Якби, ви, Arxangel, молилися Вервичку, то би знали, що це є наймогутніша наша зброя проти сатани, і силу вона має незбагненну, а не сперечалися би марно за обряди, який наш, а який не наш... і пізнання б тоді мали, що Пречиста Діва Марія не є проста жінка, як кричать всі секти, а є Матір”ю Бога, є Нашою Матусею, є нашою Небесною Заступницею і Покровителькою перед Її Сином Господом Ісусом Христом.
Покиньте вже ті тяганини з обрядами, а прийміть у своєму серці те, що Бог нам відкриває, бо хоче лише нашого спасіння і Він знає краще, що для цього нам є необхідне.

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Свята Молитва на Вервичці

Повідомлення brat Martyn » 01 березня 2008, 11:17

Ira писав:Якщо Він відкрив людству молитву на Вервиці, то це було не лише для заходу дано.


А Ісусову молитву, якою чи не всі святі отці до Бога взивали, молишся?
Хіба це справедливо її забувати?
Греко-католики, як правило, своєї Традиції не знають, не шанують і не люблять. :( :( :(

Ганьба і сором таке багатство в землю ногами топтати і гріх великий бути таким холодним до власної духовної спадщини!!! :x
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 01 березня 2008, 12:33

Брате Мартине, не розумію хто забув і не молиться Ісусової молитви? А от "Богородице Діво" вже повністю відкидають... і то греко-католики... просто ганьба!!! Молитва на вервиці є видимим знаком єдності з традицією Вселенської Церкви. Така форма побожності ніяк не латинізує наш східний обряд. Говорячи тут про молитву на Вервиці так само можна і сказати про Хресні Дороги, почитання Серця Ісуса і Марії, дзвони, вертепи... це що теж тоді викидати?
Молюся кожний день у молитві Андрея Шептицького про Божу Мудрість такі слова: "...дай мені вкінці ту мудрість, що згідно з Святими Твоїми намірами веде до злуки Церков під одним зверхнім пастирем Вселенським Архиєреєм; дай мені мудрість те діло святого з'єдинення цінити, любити, для нього й життя посвятити; дай мені мудрість нашого східного обряду, його придержуватися, його відновляти й розвивати...".
І вірю також в Слова Матінки Божої, які були сказані через Її вірну Служницю на Святому Місці З"яви в Тернополі, що найправильніша є "Греко-Католицька Парафія старого стилю України"....

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 03 березня 2008, 10:15

Ira писав:І вірю також в Слова Матінки Божої, які були сказані через Її вірну Служницю на Святому Місці З"яви в Тернополі, що найправильніша є "Греко-Католицька Парафія старого стилю України"....


Наскільки я знаю, Матінка Божа в своїх об'явленнях ніколи не ділила світ на правильних і неправильних, а просила молитися за всіх.

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 03 березня 2008, 13:21

Олюнька писав:Наскільки я знаю, Матінка Божа в своїх об'явленнях ніколи не ділила світ на правильних і неправильних, а просила молитися за всіх.

Матінка Божа звичайно просить обов’язково молитися за весь світ, але також Вона приходить на цей світ до нас, щоб принести нам Святу Правду, навчити нас Правдивої і Святої Прослави Бога у Святій Католицькій Вірі, тому що зараз світ дуже відійшов від Правдивої Віри і йде у занепад... а Господь Бог хоче, щоб була одна єдина Свята Христова Католицька Віра і одна єдина Прослава всіма людьми землі Бога і Матері Божої.

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 03 березня 2008, 15:59

Ірино, що Ви вкладаєте в поняття "Католицька Віра"?
Розумію, що це не Католицька Церква?
Не сприймаю Віру за конфесійне поняття... а Ви?
З повагою, Дмитро.

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 03 березня 2008, 17:41

Є лише одна єдина правдива Свята Христова Католицька (без поділу на греко- і римо-) Православна (яка правдиво прославляє Бога і Матір Божу) Віра, тобто Віра, яку приніс на землю Сам Господь Бог Ісус Христос.

Arxangel
новик
новик
Повідомлень: 24
З нами з: 12 грудня 2007, 09:11
Звідки: Italia

Xto xoche itu za mnojy-pokune svogo bat'ka,matir i roduny...

Повідомлення Arxangel » 04 березня 2008, 13:31

Scho mu bilshe beremo do dyshi: slovo "katoluzka" chu vzuvajemo imja "Isys Xrustos"? V jakomy z evangelij Isys kage pro "katoluzky" zerkvy, chu pro "pravoslavny", chu inshi? De je vidomosti v Svjatomy Pusmi pro te scho vsi povunni molutusja "vervuchky"?I sche zikavishe jak bu sama Bogoroduzja molulasja zjy "vervuzjy": " Ja ,radyjasja ,blagodatna Ja, Gospod zi mnojy...",tobto sama do sebe, i t.d. Vge samuj znak svjatogo xresta vidganjaje "dujavola"; Isys kazav scho "dujavol" vuganjajetsja postom i molutvojy. Ne robimo z Svjatoji Mariji sche odny Bogunjy - byde nebezpeka jeresi. Ne bydy pojasnjyvatu teologijy Svjatoji Trijzi, ale Svjata Maria tyda ne vxodut', i xrestumos mu " v imja Otzja, i Suna, i Svjatogo Dyxa..." ale ne v imja Mariji. :) Vervuzja - ze odna iz form nabognosti xrustujan latunskogo obrjady. Mu g prutrumyjemosja Vizantijskogo obrjady, jakuj poxodut' z Vizantijskoji Imperiji. Papa Ivan Pavlo II kazav:"Shanyjte svij obrjad i svoji traduziji, rozvuvajte jix..." Na raxynok pravdu - zutyjy slova Isysa:"Ja je pravda i guttja, xto pruxodut' do mene - piznaje Otzja..." To g y kogo je pravda? Ja ne znezinjyjy svjatosti i dopomogu Mariji, ale ne xochy schob pomnogyvalusja "inshi pravdu" jaki ne je vuznani kanonichnumu Zerkvojy. I na raxynok sekt - vonu jakraz i zakudyjyt' nam nashe pidnjattja Svjatoji Bogoroduzi do stany Boguni, tum samum pokazyjychu scho mu robum sobi bagato bogiv.Mogy pidtverdutu,scho bagato z nux(svidkiv jegovu) znajyt lipshe vid nas Svjate Pusmo.I nam maje bytu soromno scho bagato z nas, ne zikavljachus' Biblijejy, probyjyt' kogos' v chomys' naymutu.Bilshist z greco-katolukiv ne xochyt' zikavutus' istorijejy i traduzijejy svojeji g Zerkvu, i pochunajyt "filosofstvyvatu" na temu jaki je nedostypni dlja nux.
Proxannja do Spivrozmovnuzi - salesianu v pershy chergy povunni znatu zi rechi(tak jak prazjyjyt' z moloddjy),tak jak bagato z nux vchatsja za kordonom de je bilsha mogluvist dostypy do informaziji.[/b]

Співрозмовниця
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 06 лютого 2008, 17:28

Re: Xto xoche itu za mnojy-pokune svogo bat'ka,matir i rodun

Повідомлення Співрозмовниця » 04 березня 2008, 14:24

Arxangel писав:Scho mu bilshe beremo do dyshi: slovo "katoluzka" chu vzuvajemo imja "Isys Xrustos"? V jakomy z evangelij Isys kage pro "katoluzky" zerkvy, chu pro "pravoslavny", chu inshi? De je vidomosti v Svjatomy Pusmi pro te scho vsi povunni molutusja "vervuchky"?I sche zikavishe jak bu sama Bogoroduzja molulasja zjy "vervuzjy": " Ja ,radyjasja ,blagodatna Ja, Gospod zi mnojy...",tobto sama do sebe, i t.d. Vge samuj znak svjatogo xresta vidganjaje "dujavola"; Isys kazav scho "dujavol" vuganjajetsja postom i molutvojy. Ne robimo z Svjatoji Mariji sche odny Bogunjy - byde nebezpeka jeresi. Ne bydy pojasnjyvatu teologijy Svjatoji Trijzi, ale Svjata Maria tyda ne vxodut', i xrestumos mu " v imja Otzja, i Suna, i Svjatogo Dyxa..." ale ne v imja Mariji. :) Vervuzja - ze odna iz form nabognosti xrustujan latunskogo obrjady. Mu g prutrumyjemosja Vizantijskogo obrjady, jakuj poxodut' z Vizantijskoji Imperiji. Papa Ivan Pavlo II kazav:"Shanyjte svij obrjad i svoji traduziji, rozvuvajte jix..." Na raxynok pravdu - zutyjy slova Isysa:"Ja je pravda i guttja, xto pruxodut' do mene - piznaje Otzja..." To g y kogo je pravda? Ja ne znezinjyjy svjatosti i dopomogu Mariji, ale ne xochy schob pomnogyvalusja "inshi pravdu" jaki ne je vuznani kanonichnumu Zerkvojy. I na raxynok sekt - vonu jakraz i zakudyjyt' nam nashe pidnjattja Svjatoji Bogoroduzi do stany Boguni, tum samum pokazyjychu scho mu robum sobi bagato bogiv.Mogy pidtverdutu,scho bagato z nux(svidkiv jegovu) znajyt lipshe vid nas Svjate Pusmo.I nam maje bytu soromno scho bagato z nas, ne zikavljachus' Biblijejy, probyjyt' kogos' v chomys' naymutu.Bilshist z greco-katolukiv ne xochyt' zikavutus' istorijejy i traduzijejy svojeji g Zerkvu, i pochunajyt "filosofstvyvatu" na temu jaki je nedostypni dlja nux.
Proxannja do Spivrozmovnuzi - salesianu v pershy chergy povunni znatu zi rechi(tak jak prazjyjyt' z moloddjy),tak jak bagato z nux vchatsja za kordonom de je bilsha mogluvist dostypy do informaziji.[/b]




Серед усіляких форм набоженства до Пресвятої Діви Марії Вервиця - найвідоміша і найбільш розповсюджена. Популяризованню і усвідомленню цієї Марійської молитви сприяли неодноразові переконливі звернення і заклики Папи Льва XIII наприкінці XIX ст. На жаль, донедавна ця молитва була занедбана. Однак, здається, зараз вона віднаходить своє привілейоване місце в християнському світі, особливо серед молоді. Приклад і слова Івана Павла II становлять могутній стимул для віруючих. Вони знову набувають, відчувають потребу у цій традиційній, але такій актуальній практиці, тепер більше, ніж будь-коли в історії людства.

Не надто заглиблюючись в історію походження цього набоженства, папи продовжують багатовікову традицію святого Домініка і його послідовників. Аж до XVI ст. ця практика мала різні форми, і тільки за св. Пія V (†1572) утвердилася форма, яка відома нам: відмовляння "Богородице" у поєднанні з розважаннями п'ятнадцяти таємниць, тобто основних подій з життя Христа і Пресвятої Діви. Кожний десяток "Богородице Діво" передує "Отче наш", а закінчує коротке вшанування трьох Осіб Божих. Кількість п'ятнадцяти десятків відповідає числу псалмів, тому Вервиця називається "Псалтирем Пресвятої Діви". Таємниці поділяються на три частини, по п'ять у кожній, і називаються відповідно: радісна, страсна, і славна.

Повторювання цих слів, що просто і легко запам'ятовуються, чудовий спосіб молитви. Почерпнуті з Євангелії і рекомендовані Церквою, вони мають велику цінність. Вони могли б стати монотонними і втомливими, як усі формулювання, що часто повторюються. Звідси закид: навіщо повторювати безконечно ті ж самі слова? Чи можливо безперервно думати про те, що промовляється десятки і сотні разів? Але розважання різних таємниць призначене для підтримування уваги. Не йдеться тут про чисто розумові роздумування, а про споглядання, повне віри і любові, конкретного здійснення трудів нашого спасіння. Про все те, що Марія розважала у Своєму серці і чим жила, ми розважаємо тепер разом з Нею, щоб поглибити наше розуміння. Сконцентрувати увагу допоможе звичка відраховувати відмовлені "Богородице Діво" зернятами, нанизаними на ланцюжок або мотузку. Ченці на сході та мусульмани використовують щось подібне до нашої Вервиці, звертаючись до Ісуса або до Аллаха.

Вервиця - молитва проста і, водночас, всеохоплююча. Людина віддається їй тілом і душею, голосом і долонями, своїм розумом і серцем. Усі способи молитви поєднуються у ній, доповнюючи її: обожнювання, поклоніння, прославлення, благання, заступництво, подяка. Розважання над Таїнствами обіймає радісні, страсні, славні таємниці Христа, усі правди нашої віри: Святу Трійцю, Втілення, Спасіння. Папа Лев XIII написав вісім енциклік про Вервицю, вбачаючи у ній "коротку суть християнської релігії" і "виклад змісту усієї Євангелії". Хоча Вервиця не літургійна молитва, однак папи схвалюють її, затверджуючи різні вервичні об'єднання. Вервиця, що зазвичай відмовляється приватно, часто читається й спільно, надто у місцях зустрічі прочан. Багато чернечих зборів вважають Вервицю практикою спільною, особливо ефективною у наданні ритму і в освяченні простого і покірного життя на службі Богу і людям.

Промовистим підтвердженням досконалості Вервиці є її відношення до Пресвятої Діви Марії, Посередниці усіх ласок. Вервиця одночасно вшановує Матір Божу і якнайкраще випрошує те, що прагнемо отримати. Лев XIII і його наступники вважають молитви на Вервиці найкращим засобом проти зла, що панує у сьогоднішньому світі як у площині окремих осіб і сімей, так і у сфері стосунків суспільних і міжнародних. Нагадуючи слова Івана XXIII Папа Павло VI наполягав на тому, щоб Вервиця стала "великою публічною молитвою, що слугує у звичайних і надзвичайних потребах святої Церкви, народів і усього світу". Бо ця молитва однаково помічна для усіх епох і в усіх країнах. Пристосована до кожного століття, усіх суспільних умов і будь-якого становища, доступна для простого люду та оцінена належно вченими. Це - молитва усіх, і кожен знайде у ній чисте джерело для задоволення спраги побожності, відповідно до своїх уподобань, здібностей і ласок, даних йому Богом.

Вервиця це не лише молитва; вона чудовий засіб освячення і духовного поступу, одна з найкращих шкіл доброчесності і життя християнського. Без сумніву, не можна наполегливо розважати таємниці життя Ісуса і Марії та не втілити у життя те, що з них будемо черпати. Як сказав Пій XII: "Душа почувається затишніше, коли йде дорогою, вказаною Ісусом і Його Матір'ю". Марія наближається до нас, бере за руку і вчить жити так, як Вона Сама жила на землі коло Свого Сина. Ось у чому наука Вервиці та таємниця її успіху: вона "вводить нас в живий контакт з Ісусом через Серце Його Матері" (Іван Павло II).

Папа Римський Іван Павло II про Святу Вервицю

Витривало відмовляємо Вервицю у церковних громадах і сім'ях. Під час повторювання звернень вона з'єднує серця, сприяє встановленню згоди, оживлює надію і обдаровує нас усіх миром і радістю Христа, який для нас воскрес.

Відмовляти Вервицю - це означає відвідувати школу Марії і вчитися у Неї, Матері та апостолки Христа, як жити, дотримуючись вимог християнської віри.

Вона перша увірувала, а в Церкві на Спільній молитві об'єднала в любові перших учнів Свого Сина.

Відмовляти Вервицю не означає повторювати певні вислови. Це встановлення інтимного діалогу з Марією, який свідчить про вияв довіри до Неї, спроможність розповісти їй про свої проблеми, відкрити перед Нею серце, виявити готовність до прийняття Божих планів і пообіцяти витривалість у вірності їй у всіх, надто у важких ситуаціях. При цьому слід бути впевненим у допомозі: Вона випросить потрібні для нашого спасіння ласки Свого Сина. Під час молитви на Вервиці, розмірковуємо про Христа, оглядаючи його поглядом Марії, розважаємо про таємниці життя, страждання і воскресіння Христа, очима і серцем Тієї, яка була Йому найближча, (з виступу, виголошеного перед "Ангел Господній" 2-го жовтня 1988 р. ).

Прошу вас, відмовляйте Вервицю!
(28.10.1981 р. На аудієнції для поляків).

Співрозмовниця
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 06 лютого 2008, 17:28

вбачаючи у ній "коротку суть християнської релігії"

Повідомлення Співрозмовниця » 04 березня 2008, 14:44

Співрозмовниця писав:
Arxangel писав: Ne robimo z Svjatoji Mariji sche odny Bogunjy - byde nebezpeka jeresi. [/b]




Серед усіляких форм набоженства до Пресвятої Діви Марії Вервиця - найвідоміша і найбільш розповсюджена. .....
......Вони знову набувають, відчувають потребу у цій традиційній, але такій актуальній практиці, тепер більше, ніж будь-коли в історії людства.

.........ця практика мала різні форми, і тільки за св. Пія V (†1572) утвердилася форма, яка відома нам: відмовляння "Богородице" у поєднанні з розважаннями п'ятнадцяти таємниць, тобто основних подій з життя Христа і Пресвятої Діви. Кожний десяток "Богородице Діво" передує "Отче наш", а закінчує коротке вшанування трьох Осіб Божих. Кількість п'ятнадцяти десятків відповідає числу псалмів, тому Вервиця називається "Псалтирем Пресвятої Діви". Таємниці поділяються на три частини, по п'ять у кожній, і називаються відповідно: радісна, страсна, і славна...................

Повторювання цих слів, що просто і легко запам'ятовуються, чудовий спосіб молитви. Почерпнуті з Євангелії і рекомендовані Церквою, вони мають велику цінність.................
Про все те, що Марія розважала у Своєму серці і чим жила, ми розважаємо тепер разом з Нею, щоб поглибити наше розуміння............

Вервиця - молитва проста і, водночас, всеохоплююча. Людина віддається їй тілом і душею, голосом і долонями, своїм розумом і серцем.........
.......... усі правди нашої віри: Святу Трійцю, Втілення, Спасіння. ............
................вбачаючи у ній "коротку суть християнської релігії" і "виклад змісту усієї Євангелії".............

Промовистим підтвердженням досконалості Вервиці є її відношення до Пресвятої Діви Марії, Посередниці усіх ласок. .....
.......... Бо ця молитва однаково помічна для усіх епох і в усіх країнах. Пристосована до кожного століття, усіх суспільних умов і будь-якого становища, доступна для простого люду та оцінена належно вченими.

Це - молитва усіх, і кожен знайде у ній чисте джерело для задоволення спраги побожності, відповідно до своїх уподобань, здібностей і ласок, даних йому Богом.

Вервиця це не лише молитва; вона чудовий засіб освячення і духовного поступу, одна з найкращих шкіл доброчесності і життя християнського. Без сумніву, не можна наполегливо розважати таємниці життя Ісуса і Марії та не втілити у життя те, що з них будемо черпати. Як сказав Пій XII: "Душа почувається затишніше, коли йде дорогою, вказаною Ісусом і Його Матір'ю". Марія наближається до нас, бере за руку і вчить жити так, як Вона Сама жила на землі коло Свого Сина. Ось у чому наука Вервиці та таємниця її успіху: вона "вводить нас в живий контакт з Ісусом через Серце Його Матері" (Іван Павло II).

Arxangel
новик
новик
Повідомлень: 24
З нами з: 12 грудня 2007, 09:11
Звідки: Italia

Zvernennja do poljakiv!!!

Повідомлення Arxangel » 04 березня 2008, 14:45

Прошу вас, відмовляйте Вервицю!
(28.10.1981 р. На аудієнції для поляків).Ja, vubachte, ne poljak! Vu duvulusja xochab scho skopijyvalu????Ченці на сході та мусульмани використовують щось подібне до нашої Вервиці, звертаючись до Ісуса або до Аллаха. Vu dobre pochutajte zej vidrizok!!!
Vu ne zadymyvalus nad vuslovom: "Бо ця молитва однаково помічна для усіх епох і в усіх країнах. Пристосована до кожного століття, усіх суспільних умов і будь-якого становища, доступна для простого люду та оцінена належно вченими. Це - молитва усіх, і кожен знайде у ній чисте джерело для задоволення спраги побожності, відповідно до своїх уподобань, здібностей і ласок, даних йому Богом."Ale ne pushe "dlja vsix konfesij i t.d." Jakscho vam vona podobajetsja - tak molitsja!!! Ale persh nig kogos' "navertatu" vuvchit' istorijy zjavlennja "vervuzi" i govorit' pravdy.
I sche pidkresljyjy - "vervuzja" ne je dogma:" Серед усіляких форм набоженства до Пресвятої Діви Марії Вервиця - найвідоміша і найбільш розповсюджена." Ze vu percopijyvalu.

Співрозмовниця
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 06 лютого 2008, 17:28

Re: Zvernennja do poljakiv!!!

Повідомлення Співрозмовниця » 04 березня 2008, 14:51

Arxangel писав:Прошу вас, відмовляйте Вервицю!
(28.10.1981 р. На аудієнції для поляків).Ja, vubachte, ne poljak! Vu duvulusja xochab scho skopijyvalu????Ченці на сході та мусульмани використовують щось подібне до нашої Вервиці, звертаючись до Ісуса або до Аллаха. Vu dobre pochutajte zej vidrizok!!!
Vu ne zadymyvalus nad vuslovom: "Бо ця молитва однаково помічна для усіх епох і в усіх країнах. Пристосована до кожного століття, усіх суспільних умов і будь-якого становища, доступна для простого люду та оцінена належно вченими. Це - молитва усіх, і кожен знайде у ній чисте джерело для задоволення спраги побожності, відповідно до своїх уподобань, здібностей і ласок, даних йому Богом."Ale ne pushe "dlja vsix konfesij i t.d." Jakscho vam vona podobajetsja - tak molitsja!!! Ale persh nig kogos' "navertatu" vuvchit' istorijy zjavlennja "vervuzi" i govorit' pravdy.
I sche pidkresljyjy - "vervuzja" ne je dogma:" Серед усіляких форм набоженства до Пресвятої Діви Марії Вервиця - найвідоміша і найбільш розповсюджена." Ze vu percopijyvalu.




Ні пане студенте, подали Вам приклад того чого Ви ніяк віднайти не можете.
Вервиця - це не єресь.
Вас ніхто не примушую.
Це добровільна справа.
Ви до Вервиці прийдете своїм шляхом, але це буде тільки Ваш неповторний прихід. І тоді Ви це все зрозумієте.
Вервиця - це не єресь.

Якщо Ви так почали за конфесії турбуватись, то в такому випадку просимо Вас представитись.

Співрозмовниця
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 06 лютого 2008, 17:28

Повідомлення Співрозмовниця » 04 березня 2008, 14:53

В якому Вам закладі викладають релігію, що Ви елементраного зрозуміти не можете. Отець наш небесний, казав нам і вислів "Вірте".
А у Вас сумніви зароджуються на простому, а що буде коли тяжко стане.

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Re: Xto xoche itu za mnojy-pokune svogo bat'ka,matir i rodun

Повідомлення Ira » 04 березня 2008, 18:54

Arxangel писав:Ne robimo z Svjatoji Mariji sche odny Bogunjy - byde nebezpeka jeresi. Ne bydy pojasnjyvatu teologijy Svjatoji Trijzi, ale Svjata Maria tyda ne vxodut'

З Марії ніхто не робить Богиню, Вона не є 4-ю особою Пресвятої Трійці, Марія просто є у Своїй Славі прирівняна до Слави Пресвятої Трійці, що і відкривається нам всім зараз на останні часи.
Як сказав Ісус на Хресті: "Найперше маю Я згадати про Мою Пречисту Матір, що дала мені людське існування. Її Я призначаю Моєю єдиною і повноправною Наслідницею всіх дарів природи, ласки і слави, що є Мої... Дари Ласки... - відносно слави, то Я обіцяю надати Їй у свою пору." Так було об’явлено візіонерці монахині Марії з Агреди (1602-1665рр.) (книга „Марія – земний шлях, труди і подвиги” або ін. назва – „Містичне Місто Бога”). Бог Отець звернувся до Марії так: "Моя доню, Тобі Я довіряю Церкву, засновану Моїм Єдинородним", а Три Божі Особи звернулися до всіх Ангелів такими словами: „В Ній зберігаються тайни Нашої Всемогутності для спасення людства”. Ці об"явлення є офіційно визнані Церквою.
Непорочне Серце Марії є нашим спасінням, хто Йому не посвятиться, той загине навічно!

Arxangel писав:bagato z nux(svidkiv jegovu) znajyt lipshe vid nas Svjate Pusmo

Вони Святе Письмо трактують так як їм то нашіптує диявол і встидно мало би бути нам, католикам, брати за приклад і вчитися в диявола.

Не хочу я дальше продовжувати розмову, але скажу, що не ті університетські науки дають нам Мудрість Божу і Святе Пізнання, а дається це нам як Ласка Божа лише через наше щире покаяння на Святій Сповіді за найперше перед Господом Богом, бо без Святої Сповіді і без Пресвятої Євхаристії душа просто гине як квітка без води.
І коли людина побудує у своєму серці Святий Храм для Бога і Матері Божої, тоді і відкриється їй вся Свята Божа Правда...

Arxangel
новик
новик
Повідомлень: 24
З нами з: 12 грудня 2007, 09:11
Звідки: Italia

Neznannja - ze t'ma,znannja - svitlo!

Повідомлення Arxangel » 05 березня 2008, 09:22

Os' os'! Mu dyge dobre vmijemo manipyljyvatu vupuskamu iz knugok svjatux a same Jevangelije ne znajemo! Marija i ne moge bytu 4-ojy personojy Sv.Trijzi,vona ne maje toji samoji prurody Boga. Zvernitsja byd' laska do Nikejskogo sumvoly viru (325-381 p.X.) i pochutajte jogo dobre(pro neji tam nichogo ne maje). I ne vona je shljaxom do spasinnja,tomyscho je bagato svjatux do jakux mu mogemo zvernytusja za dopomogojy, ale Isys Xrustos,jakuj je Bog -Sun, je nashum Spasutelem.Djakyjy spivrozmovnuzi za propozuzijy ale ja moljysja na "chotkax"(kombyskini-grezc.) i moja sovist' je chusta. Meni gal vas, po xrustujansku, scho vu sche ne zrozymilu vsjogo zjogo scho stojit' za nashojy rozmovojy.Xtos' dobre poprazjyvav z vamu v plani "prozelituzmy".
Do Iru - y nas rozmova za "vervuzjy", a ne za 7 tajinstv.Vubachte, ale ja ijx vukonyjy jak i nalegutsja virnomy xrustujanuny "ykrajinsko-vizantijskogo" obrjady. Porada - pojid'te do Uneva(stydutu) i sputajtesja y nux za "vervuzjy". I proshy vas,ne byd'te vpertumu "latunnukamu" a povagajte spochatky samux sebe(vge pro inshux ne kagy). Jeres - ze ne te scho vudymajete. Posulannja - CCSZZ.


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 14 гостей