Молитва на Вервичці

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Ви молитеся на Вервичці?

Так
52
87%
Ні
8
13%
 
Всього голосів: 60

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Повідомлення прочанка » 24 червня 2009, 07:35

Сила Вервиці - неймовірна, вона дає спокій, розраду і щасливе вирішення проблем, коли, здавалось би, надія пропала.
особливо я відчула СИЛУ ВЕрвиці у Люрді, передати словами свої переживання, емоції просто неможливо! Величезна площа перед храмом Вервиці і у вечірньому небі тисячі свічок, довжелезна процесія і багатоголосий хор. "Аве Марія" лине до Пресвятої Богородиці на всіх мовах присутніх тут людей. Яке то було щастя відмовити три кісточки" Богородице Діво..." українською на весь світ, що всі почули, що й Україна любить, шанує МАтір Божу. В Люрді люди моляться на Вервицю постійно - в колєйці до Ґроти, до Купелі, на Хресній Дорозі.

Ще я практикую Вервицю за душі в чистилищі при заступництві св. отця ПІО, вервицю визволення, вервицю у щоденних молитвах простого екзорцизму.

Jaroslav S.
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 31 жовтня 2009, 10:11
Звідки: Lviv
Контактна інформація:

"Жива Вервиця" - разом в молитві!

Повідомлення Jaroslav S. » 31 жовтня 2009, 10:19

"Жива Вервиця" - разом в молитві!
Наскільки молитва необхідна в нашому житті?

Аватар користувача
Міша
дописувач
дописувач
Повідомлень: 74
З нами з: 23 березня 2009, 12:43
Звідки: США
Контактна інформація:

Повідомлення Міша » 31 жовтня 2009, 18:00

В нашій молитві базується наша віра! Без молитви віра мертва і навпаки. Молитва це наша віра, надія, спасіння, допомога, молитва зцілює. Молитва це дорога до нашого спасителя Ісуса Христа. Тому потрібно молитися завжди і всюди, де б ми не перебували, Ісус і інші святі нас завжди вислухають.
Якщо вже сьогодні не зустрінемо Ісуса у наших ближніх, то хто-зна чи потім Він зустріне нас як ближніх...

KA/7ITOLLlKA
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 03 листопада 2009, 21:21
Звідки: Львів

"Жива Вервиця" - разом в молитві!

Повідомлення KA/7ITOLLlKA » 04 листопада 2009, 20:27

Як нашому тілу потрібне повітря та вода, так нашій душі потрібна молитва!!! Без молитви ми не можемо жити!

А Вервиця, як кажуть священники - меч духовний, яким сама Богородиця нас береже!
Між іншим під час цієї епідемії я трошки заліг, проте Вервиця і молитва - найкращі ліки підняли мене! Ото ж бо вірмо і молімся Господеві і Богородиці, Вони нас ніколи не залишуть в біді!!!

Іванна
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 08 квітня 2010, 10:53

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення Іванна » 08 квітня 2010, 11:04

Христос Воскрес! Хочу зробити подарунок для чоловіка - вервичку - каблучку. Підкажіть будь-ласка, чи є правила щодо носіння вервички-каблучки? На котрій руці, пальці вона носиться?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення о.Олег » 08 квітня 2010, 13:14

Іванна писав:Христос Воскрес! Хочу зробити подарунок для чоловіка - вервичку - каблучку. Підкажіть будь-ласка, чи є правила щодо носіння вервички-каблучки? На котрій руці, пальці вона носиться?

та це не має значення - лише, щоб молився.
Але, якщо чесно, коли йдеться про золоті вервички, ніяково мені... Не знаю, чи правий.., але навіть хай вже так, лише, щоб не забулося, що не прикрасу даруєте, а поміч для Молитви
Благословення Господнє і прошу про молитву за мене грішного
:Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

євдоким
дописувач
дописувач
Повідомлень: 128
З нами з: 18 червня 2010, 14:41
Звідки: Удеч
Контактна інформація:

Re: Молитва на вервичці

Повідомлення євдоким » 27 червня 2010, 18:02

Чупик писав:Слава Ісусу Христу шановні форумчани. Сьогодні величне свято Благовіщення, з чим вас всіх вітаю. Хочу задати питання наступного змісту. Як відомо молитва на Вервичці може жертвуватись в різних намірах: за здоров"я, за душі в чистилищі та інші. В мене помер мій молодший брат, йому було лише 8 років. Молитву на Вервичці я хотів би жертвувати за його душу. с
Чи душа дитини також іде в чистилище, адже йому було лише 8 років. Якщо дитина розрізняє ,що таке гріх і чеснота,але все ж допускається провин,то очевидно мусить відпокутувати.

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Молитва на вервичці

Повідомлення kristik » 28 червня 2010, 16:08

євдоким писав:
Чупик писав:Слава Ісусу Христу шановні форумчани. Сьогодні величне свято Благовіщення, з чим вас всіх вітаю. Хочу задати питання наступного змісту. Як відомо молитва на Вервичці може жертвуватись в різних намірах: за здоров"я, за душі в чистилищі та інші. В мене помер мій молодший брат, йому було лише 8 років. Молитву на Вервичці я хотів би жертвувати за його душу. с
Чи душа дитини також іде в чистилище, адже йому було лише 8 років. Якщо дитина розрізняє ,що таке гріх і чеснота,але все ж допускається провин,то очевидно мусить відпокутувати.


А якщо дитині було всього 1,5 місяця і вона померла ( охрещеною), то чи потрібно згадувати її душу в Службах за померлих? Мені здається, що така дитина ще не могла завинити перед Богом. Але хотілося, б знати точно так воно чи ні.
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Молитва на вервичці

Повідомлення о.Олег » 28 червня 2010, 16:18

kristik писав:
євдоким писав:
Чупик писав:Слава Ісусу Христу шановні форумчани. Сьогодні величне свято Благовіщення, з чим вас всіх вітаю. Хочу задати питання наступного змісту. Як відомо молитва на Вервичці може жертвуватись в різних намірах: за здоров"я, за душі в чистилищі та інші. В мене помер мій молодший брат, йому було лише 8 років. Молитву на Вервичці я хотів би жертвувати за його душу. с
Чи душа дитини також іде в чистилище, адже йому було лише 8 років. Якщо дитина розрізняє ,що таке гріх і чеснота,але все ж допускається провин,то очевидно мусить відпокутувати.


А якщо дитині було всього 1,5 місяця і вона померла ( охрещеною), то чи потрібно згадувати її душу в Службах за померлих? Мені здається, що така дитина ще не могла завинити перед Богом. Але хотілося, б знати точно так воно чи ні.

ми згадуємо на службах людей не так тому, що вони грішні, а тому, що вони Божі і... наші. Розумію, що молитва йде і про "прощення гріхів вольних і невольних..." і ми дійсно не знаємо, чим може нагрішити маленьке дитятко, але молимося, віддаючи його Богові, що знає серце кожного. В кожному разі, християнству чужими є роздуми про гріхи ближнього, тому просто молімося, віддаючи Богові всі наші переживання і жаль за тими, хто відійшов.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Володимир ІФ
дописувач
дописувач
Повідомлень: 57
З нами з: 29 квітня 2010, 20:38
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Молитва на вервичці

Повідомлення Володимир ІФ » 28 червня 2010, 18:57

Слава Ісусу Хресту! Тут трохи вище я прочитав запитання про милостиню.Тут можна багато говорити,але я особисто вважаю,що краще,аніж Йоан Золотоустий про це не пояснить ніхто.Тому дуже раджу придбати "Збірник послань Йоана Золотоустого".Це настільки повчальні і надзвичайно корисні дві книжки.А заодно можна дізнатись і про багато інших цікавих речей.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Об'явлення Пресвятої Богородиці в Меджугор'ї

Повідомлення ShMariam » 23 грудня 2010, 14:11

akazva писав:Твори отців це добре,а вервиця краще.Хоча одне одному помагає.Головне щоб не заважало.
Поступово все щось десь вичитаю.
Моліться на вервиці щодня! 5 на день! -було би краще.

А Служба Божа і св. Причастя щодня ще краще.

P.S. Мене дивує, наскільки Ви організовані, щоб встигати аж по 5 вервиць. Я хоча б навчилася втричі менше молитися, але регулярно :(
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Об'явлення Пресвятої Богородиці в Меджугор'ї

Повідомлення o.Mykil » 23 грудня 2010, 17:31

akazva писав:Моліться на вервиці щодня! 5 на день! -було би краще.


Вистачає одної. Приватні набоженства теж не є понад спільні літургійні моління християн. І взагалі сама молитва не вервиці не є самоціллю: через будь-яку молитву має покращуватися наше духовне життя у Христі та стосунки з ближніми. Зауважив, що й дехто вже з українських лефебристів досить багато молиться ніби, але дуже багато агресії при спілкуванні, брак елементарної культури та нема належної поваги до інших, хто трохи інакше мислить.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

akazva
дописувач
дописувач
Повідомлень: 77
З нами з: 08 грудня 2010, 17:11

Re: Об'явлення Пресвятої Богородиці в Меджугор'ї

Повідомлення akazva » 23 грудня 2010, 22:19

Кажете одної вервиці хватає? А якже тоді о. Піо молився вервицю вдень і вночі? Цей святий добре розумів яка найгрізніша зброя проти сатани-вервиця.Він сказав 5,тож взявся за 5 і так молюся вже 3 роки Богу дякувати.5 вранці, 5 ввечері.Бувало що й менше молився,проте 5 вервиць є дуже дієвими.Якщо голосно молитися вервицю це десь хв 20,а якщо пошепки хв 8-12.Тобто за годину можна помолитись 5 вервиць.
А щодо Служби Божої,та Св.Євхаристії щодня цілком погоджуюся.Тоді сатана не може так шкодити людині.Бо Ісус Христос у нас,а ми в Ньому.
Слава Ісусу Христу!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Об'явлення Пресвятої Богородиці в Меджугор'ї

Повідомлення ShMariam » 23 грудня 2010, 22:22

akazva писав:Якщо голосно молитися вервицю це десь хв 20,а якщо пошепки хв 8-12.Тобто за годину можна помолитись 5 вервиць.

А я молюся вервицю (5 десятків) 30 - 40 хв. Така тугодумка. :(
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

akazva
дописувач
дописувач
Повідомлень: 77
З нами з: 08 грудня 2010, 17:11

Re: Об'явлення Пресвятої Богородиці в Меджугор'ї

Повідомлення akazva » 23 грудня 2010, 22:33

От бачите,тим краще.Тобто,дуже важливим є зберігати молитовний план на день.Бо прийде спокусник,і буде знеохочувати,на практиці вже бачив,як непросто наступного дня помолитись ту саму кількість молитов.Треба вибудовувати силу волі,звісно з Божою поміччю.
Інша справа,коли є обставини,коли непросто помолитись всі щоденні молитви.Тоді має бути вервиця поруч,ось і все.
Мир вам і Божої любові!
http://medjugorje.com.ua

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Об'явлення Пресвятої Богородиці в Меджугор'ї

Повідомлення o.Mykil » 23 грудня 2010, 22:43

akazva писав:Кажете одної вервиці хватає? А якже тоді о. Піо молився вервицю вдень і вночі?


о. Піо не молився вервицю безперестанку, а ще, для прикладу, сповідав цілими годинами прибулих вірних, які не раз чекали по кілька місяців, аби попасти до нього на сповідь. Кожен має молитися у міру потреби та своїх можливостей, поєднуючи все гармонійно зі своїми щоденними обов'язками.
5 вервиць-не є норма для всіх, бо це зі сфери приватних (особистих) молінь. Моліться скільки завгодно. Це ваш вибір. Кожному своє.
Певні ченці, наприклад, василіяни моляться відповідно до свого уставу одну вервицю на день. Тобто це обов'язковий мінімум.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

akazva
дописувач
дописувач
Повідомлень: 77
З нами з: 08 грудня 2010, 17:11

Re: Об'явлення Пресвятої Богородиці в Меджугор'ї

Повідомлення akazva » 24 грудня 2010, 00:08

О,тут з вами погоджуюсь,це особисте бажання,і воля кожного.Проте одної вервиці мало в наші нелегкі часи,а тому краще би було більше.Не всім це під силу,але можливо.Пам'ятаю коли майже не молився,мене тоді би точно не заставили молитися,бо віра була слабка і нерозуміння для чого молитися.Богу дякувати зараз вже розумію,тому пишу 5 вервиць не тому бо хочу аби так всі чинили,але тому що це цілком можливо.Досить часто виникає дивний страх,йой...то багато ,не зможу стільки.Треба ставати до молитви і не думати скільки це буде тривати,бо це не приведе до успіху в духовному рості.
Ще дуже важливим стимулом у молитві є усвідомленої молитви за когось,тоді молитись охоче,і тоді час не має значення.
Тобто мати певні зобовязання за когось молитись наприклад "Жива вервиця,"рух маргариток" "матері у молитві" ітд.
Це так мовби порада невелика,кому бракує якраз постійності у молитві.
Мир вам і Божої любові!

akazva
дописувач
дописувач
Повідомлень: 77
З нами з: 08 грудня 2010, 17:11

Re: Об'явлення Пресвятої Богородиці в Меджугор'ї

Повідомлення akazva » 24 грудня 2010, 00:12

В тому числі й мені...(про брак постійності у молитві)

Аватар користувача
Nazariusz
дописувач
дописувач
Повідомлень: 80
З нами з: 09 грудня 2010, 23:34
Звідки: Львів

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення Nazariusz » 01 січня 2011, 21:58

Проте одної вервиці мало в наші нелегкі часи,а тому краще би було більше

Чому саме зараз "нелегкі часи", і чому треба більше вервиць? Чому, наприклад, не молитись більше Ісусової молитви?
"...Хто не зі Мною, той проти Мене, і хто не збирає зі Мною, той розкидає"(Мт. 12:3)

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Об'явлення Пресвятої Богородиці в Меджугор'ї

Повідомлення kristik » 02 січня 2011, 19:08

ShMariam писав:
akazva писав:Якщо голосно молитися вервицю це десь хв 20,а якщо пошепки хв 8-12.Тобто за годину можна помолитись 5 вервиць.

А я молюся вервицю (5 десятків) 30 - 40 хв. Така тугодумка. :(


І я приблизно стільки молюсь одну вервицю. Як на мене - це не тугодумство, а справжня молитва.
Краще один раз помолитися добре, вдумливо і щиро ніж декілька, поспіхом, незадумуючись і поверхнево.
В молитві головне якість, а не кількість ( так як і в інших справах) :)
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
Nazariusz
дописувач
дописувач
Повідомлень: 80
З нами з: 09 грудня 2010, 23:34
Звідки: Львів

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення Nazariusz » 03 січня 2011, 10:02

Краще один раз помолитися добре, вдумливо і щиро ніж декілька, поспіхом, незадумуючись і поверхнево.
В молитві головне якість, а не кількість ( так як і в інших справах)

І я про те. Я на одну вервицю витрачаю десь 20 хвилин (це не вголос), і це при тому, що я, грішний, не завжди є при цьому уважний :( Не уявляю, як можна нормально 5(!!!) разів помолитись вервицю за 30 хв чи навіть за годину... Яка тоді цінність такої вервиці?
"...Хто не зі Мною, той проти Мене, і хто не збирає зі Мною, той розкидає"(Мт. 12:3)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення о.Олег » 03 січня 2011, 11:02

Nazariusz писав:
Краще один раз помолитися добре, вдумливо і щиро ніж декілька, поспіхом, незадумуючись і поверхнево.
В молитві головне якість, а не кількість ( так як і в інших справах)

І я про те. Я на одну вервицю витрачаю десь 20 хвилин (це не вголос), і це при тому, що я, грішний, не завжди є при цьому уважний :( Не уявляю, як можна нормально 5(!!!) разів помолитись вервицю за 30 хв чи навіть за годину... Яка тоді цінність такої вервиці?

щоб не було, як казав Райкін: "калікчество-какчество" :(
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення andrivovk » 03 січня 2011, 14:12

Nazariusz писав:
Краще один раз помолитися добре, вдумливо і щиро ніж декілька, поспіхом, незадумуючись і поверхнево.
В молитві головне якість, а не кількість ( так як і в інших справах)

І я про те. Я на одну вервицю витрачаю десь 20 хвилин (це не вголос), і це при тому, що я, грішний, не завжди є при цьому уважний :( Не уявляю, як можна нормально 5(!!!) разів помолитись вервицю за 30 хв чи навіть за годину... Яка тоді цінність такої вервиці?


В святого Ігнатія Лойоли в "Духовних вправах" я вичитав про молитву таке
ВТОРОЙ ОБРАЗ СОВЕРШЕНИЯ МОЛИТВЫ
состоит в созерцании смысла каждого слова молитвы
____________________________________________
Второй образ совершения молитвы состоит в [следующем]: Стоя на коленях или сидя, сообразно тому, что каждый найдет для себя более удобным, а так же тому, что каждому больше подходит в смысле благоговейного настроения, закрыв глаза или же устремив их в одно место и не обращая их по сторонам, произнести слово Отче; и задержаться на нем столько времени, сколько необходимо для обретения присущих ему смыслов, подобий, ощущений и умилений; и так же поступай относительно каждого слова Отче наш или какой-либо другой молитвы, выбранной для совершения этим способом.


І я цей метод трошки застосував до молитви взагалі, і на вервиці зокрема.Цей спосіб мені допомагає зосереджено молитися (без роззсіяння уваги).Прошу не виносити поспішних висновків і поспішно не судити.Спочатку може видатися, що так молитися дуже довго і важко, але виходить навпаки, бо я, наприклад, чим більше спішу, то тим важче з увагою.Отже метод полягає в тому, щоб зосереджувати увагу на значенні кожного (або кількох слів)слова молитви.Але не так довго як пише Ігнатій Лойола (бо в нього можна молитися одну молитву навіть годину).Кілька секунд буквально.Попробуйте так кілька днів помолитися і напишіть свої відгуки.Бо так я можу легше зосередитися навіть в транспорті.

Приблизна схема :
  • Отче (трошки зупинитися на значенні слова).
  • Наш (також подумати значення слова).
  • Що єси на небесах (значення слова).
  • Нехай святиться (значення).
  • Ім'я Твоє (зміст слів).
  • І так далі...

Вервичка таким способом займає приблизно 25 хв! Це не так важко, як може видатися на перший погляд, і ,головне, увага краще так зосереджується. :Rose:
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення ShMariam » 03 січня 2011, 15:41

Nazariusz писав: Не уявляю, як можна нормально 5(!!!) разів помолитись вервицю за 30 хв чи навіть за годину... Яка тоді цінність такої вервиці?

Є люди, здатні думати швидше (швидкість нервових процесів є вродженою). Вони у всьому спритні і 5 вервиць за годину - для них нормально.
Але й повільним нема чого засмучуватися: тиха вода - глибока (в хорошому розумінні).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Володимир ІФ
дописувач
дописувач
Повідомлень: 57
З нами з: 29 квітня 2010, 20:38
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення Володимир ІФ » 03 січня 2011, 21:00

Приєднуючись до діалогу по цій темі хочу всіх звернути увагу на одну дуже цікаву книжку.Вона називається Добротолюбіє.Власне сама книжка,яка складається з двох томів є зібранням творів отців церкви,а головною темою її є власне як правильно молитися.І хоча там за основу взята Ісусова молитва,та я думаю,що така методика підійде до кожної молитви,в тому числі і молитви на вервиці.Всім раджу її прочитати,хоча на перший погляд вона може здатися комусь не зрозумілою.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення andrivovk » 03 січня 2011, 21:10

Володимир ІФ писав:Приєднуючись до діалогу по цій темі хочу всіх звернути увагу на одну дуже цікаву книжку.Вона називається Добротолюбіє.Власне сама книжка,яка складається з двох томів є зібранням творів отців церкви,а головною темою її є власне як правильно молитися.І хоча там за основу взята Ісусова молитва,та я думаю,що така методика підійде до кожної молитви,в тому числі і молитви на вервиці.Всім раджу її прочитати,хоча на перший погляд вона може здатися комусь не зрозумілою.

Якраз її читаю (конкретно - св.Іван Касіян).А відколи це Добротолюбіє складається з двох томів?Наскільки знаю, то має 5 томів. :)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення о.Олег » 03 січня 2011, 21:26

andrivovk писав:
Володимир ІФ писав:Приєднуючись до діалогу по цій темі хочу всіх звернути увагу на одну дуже цікаву книжку.Вона називається Добротолюбіє.Власне сама книжка,яка складається з двох томів є зібранням творів отців церкви,а головною темою її є власне як правильно молитися.І хоча там за основу взята Ісусова молитва,та я думаю,що така методика підійде до кожної молитви,в тому числі і молитви на вервиці.Всім раджу її прочитати,хоча на перший погляд вона може здатися комусь не зрозумілою.

Якраз її читаю (конкретно - св.Іван Касіян).А відколи це Добротолюбіє складається з двох томів?Наскільки знаю, то має 5 томів. :)

думаю - говорите про два різні Добротолюбія: Величковського і Теофана затворника :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Nazariusz
дописувач
дописувач
Повідомлень: 80
З нами з: 09 грудня 2010, 23:34
Звідки: Львів

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення Nazariusz » 03 січня 2011, 22:56

Попробуйте так кілька днів помолитися і напишіть свої відгуки.Бо так я можу легше зосередитися навіть в транспорті.
Дякую, брате. пробував щось схоже (правда, не читав творів святого Ігнатія Лойоли :) ) - дійсно допомагає, хоча і з великими зусиллями :good:
Є люди, здатні думати швидше (швидкість нервових процесів є вродженою). Вони у всьому спритні і 5 вервиць за годину - для них нормально.

По-перше, швидкість нервових процесів не є вродженою... Її можна і треба розвивати. По-друге, достатньо уявити, з якою швидкістю слід проказувати слова молитви, що вкластися у такий час. Я, звичайно, дуже радий, що ви так швидко думаєте, але мені здається, що краще піднести до Бога молитву один раз, але не поспішаючи і з душею. Дозвольте спитати, ви говорите з друзями з такою ж швидкістю, як і з Господом?
"...Хто не зі Мною, той проти Мене, і хто не збирає зі Мною, той розкидає"(Мт. 12:3)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Об'явлення Пресвятої Богородиці в Меджугор'ї

Повідомлення ShMariam » 03 січня 2011, 23:11

Nazariusz писав: Я, звичайно, дуже радий, що ви так швидко думаєте, але мені здається, що краще піднести до Бога молитву один раз, але не поспішаючи і з душею. Дозвольте спитати, ви говорите з друзями з такою ж швидкістю, як і з Господом?

До кого запитання? Якщо до мене, то я молюся вервицю повільно:
ShMariam писав:
akazva писав:Якщо голосно молитися вервицю це десь хв 20,а якщо пошепки хв 8-12.Тобто за годину можна помолитись 5 вервиць.

А я молюся вервицю (5 десятків) 30 - 40 хв. Така тугодумка. :(
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Nazariusz
дописувач
дописувач
Повідомлень: 80
З нами з: 09 грудня 2010, 23:34
Звідки: Львів

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення Nazariusz » 04 січня 2011, 00:20

До кого запитання? Якщо до мене, то я молюся вервицю повільно:
Перепрошую сердечно, якщо так, то питання до таких "швидких" людей
"...Хто не зі Мною, той проти Мене, і хто не збирає зі Мною, той розкидає"(Мт. 12:3)


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 13 гостей