Молитва на Вервичці

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Ви молитеся на Вервичці?

Так
52
87%
Ні
8
13%
 
Всього голосів: 60

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення ShMariam » 04 січня 2011, 00:59

Молитва на вервечці завжди, більше чи менше, дається мені з труднощами. Важко одночасно зосередитися на молитві і на роздумуванні таїнства. Фактично, в певний момент я зосереджена або на одному, або на другому, занедбуючи інше. При всьому бажанні я не можу молитися вервечки на вулиці - мене все відволікає (хоч інші молитви - запросто). Мені просто цікаво, чому мені не вдається те, що можуть інші. Може справа в тому, що в мене погана образна уява і тому важко розважати?
А що взагалі слід розуміти під розважанням? Бо для мене це, перш за все, відчуття: радості, часом змішаної зі смутком, під час радісних таїнств, болю під час страсних, піднесення під час світлих і славних; намагання відчути те, що відчували головні дійові особи подій...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Nazariusz
дописувач
дописувач
Повідомлень: 80
З нами з: 09 грудня 2010, 23:34
Звідки: Львів

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення Nazariusz » 04 січня 2011, 11:15

Важко одночасно зосередитися на молитві і на роздумуванні таїнства. Фактично, в певний момент я зосереджена або на одному, або на другому, занедбуючи інше.
Можливо, краще вділяти трохи часу для розважання відразу після таїнства, а потім уже "Отче наш...", "Богородице Діво..."? Особисто я так і роблю, щоб максимально сконцентруватись. Не знаю, чи це правильно, але теж метод...
"...Хто не зі Мною, той проти Мене, і хто не збирає зі Мною, той розкидає"(Мт. 12:3)

Чупик
початківець
початківець
Повідомлень: 30
З нами з: 03 квітня 2008, 10:47

Re: Об'явлення Пресвятої Богородиці в Меджугор'ї

Повідомлення Чупик » 10 січня 2011, 11:08

akazva писав:О,тут з вами погоджуюсь,це особисте бажання,і воля кожного.Проте одної вервиці мало в наші нелегкі часи,а тому краще би було більше.Не всім це під силу,але можливо.Пам'ятаю коли майже не молився,мене тоді би точно не заставили молитися,бо віра була слабка і нерозуміння для чого молитися.Богу дякувати зараз вже розумію,тому пишу 5 вервиць не тому бо хочу аби так всі чинили,але тому що це цілком можливо.Досить часто виникає дивний страх,йой...то багато ,не зможу стільки.Треба ставати до молитви і не думати скільки це буде тривати,бо це не приведе до успіху в духовному рості.
Ще дуже важливим стимулом у молитві є усвідомленої молитви за когось,тоді молитись охоче,і тоді час не має значення.
Тобто мати певні зобовязання за когось молитись наприклад "Жива вервиця,"рух маргариток" "матері у молитві" ітд.
Це так мовби порада невелика,кому бракує якраз постійності у молитві.
Мир вам і Божої любові!


Христос Рождається! Шановні дописувачі, не хочу видатись неосвіченим, але маю таке запитання: що мається на увазі під фразою Тобто мати певні зобов’язання за когось молитись наприклад «Жива вервиця», «рух маргариток», «матері у молитві» і тд. Це певні молитви на вервичці чи пожертви? Що таке "Рух маргариток" та "Жива Вервиця" і інші
На скільки я розумію, молитись вервичку, це вже значить жертвувати в певних намірах цю молитву.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення andrivovk » 10 січня 2011, 12:51

Про рух "Матері у молитві" http://www.laityugcc.org.ua/laici-ugcc/articles/mothers-in-prayer.html
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Об'явлення Пресвятої Богородиці в Меджугор'ї

Повідомлення ShMariam » 10 січня 2011, 12:53

Чупик писав:
Христос Рождається! Шановні дописувачі, не хочу видатись неосвіченим, але маю таке запитання: що мається на увазі під фразою Тобто мати певні зобов’язання за когось молитись наприклад «Жива вервиця», «рух маргариток», «матері у молитві» і тд. Це певні молитви на вервичці чи пожертви? Що таке "Рух маргариток" та "Жива Вервиця" і інші
На скільки я розумію, молитись вервичку, це вже значить жертвувати в певних намірах цю молитву.

Під тою фразою мається на увазі, що декілька людей об'єднуються і зобов'язуються молитися певні молитви. Наприклад, учасники "Маргариток" зобов'язані до кінця життя в певний день тижня молитися за конкретного священика. Це організовує, бо ж в деякі моменти/дні не дуже хочеться молитися (спокуси), чи не так?

Докладніше про "Рух маргариток" тут.
Ми вже організували декілька "маргариток", але не можемо до кінця сформувати двох. Може приєднаєтесь? :wink: viewtopic.php?f=18&t=1648&start=120
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Чупик
початківець
початківець
Повідомлень: 30
З нами з: 03 квітня 2008, 10:47

Re: Об'явлення Пресвятої Богородиці в Меджугор'ї

Повідомлення Чупик » 11 січня 2011, 12:10

ShMariam писав:
Чупик писав:
Христос Рождається! Шановні дописувачі, не хочу видатись неосвіченим, але маю таке запитання: що мається на увазі під фразою Тобто мати певні зобов’язання за когось молитись наприклад «Жива вервиця», «рух маргариток», «матері у молитві» і тд. Це певні молитви на вервичці чи пожертви? Що таке "Рух маргариток" та "Жива Вервиця" і інші
На скільки я розумію, молитись вервичку, це вже значить жертвувати в певних намірах цю молитву.

Під тою фразою мається на увазі, що декілька людей об'єднуються і зобов'язуються молитися певні молитви. Наприклад, учасники "Маргариток" зобов'язані до кінця життя в певний день тижня молитися за конкретного священика. Це організовує, бо ж в деякі моменти/дні не дуже хочеться молитися (спокуси), чи не так?

Докладніше про "Рух маргариток" тут.
Ми вже організували декілька "маргариток", але не можемо до кінця сформувати двох. Може приєднаєтесь? :wink: viewtopic.php?f=18&t=1648&start=120

А "Жива Вервичка" це також спільна молитва? Розкажіть будь-ласка, хто що знає про такий рух. як молитись, які молитви. Чи це вервичка традиційна? А щодо участі у русі маргариток - то я цілком згідний взяти участь у спільній молитві. Хочу принагідно запитати - чи можна вносити своїх священників, в якій порі дня має відбуватись моя молитва, і які конкретно зобов'язання я повинен здійснити: певна година дня на цю молитву, один раз Вірую,7 разів "Отче наш", Богородице..Слава Отцю і Сину...Заздалегідь вдячний.Христос Рождається. Славімо Його.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Об'явлення Пресвятої Богородиці в Меджугор'ї

Повідомлення Олюнька » 11 січня 2011, 12:41

Чупик писав:А "Жива Вервичка" це також спільна молитва? Розкажіть будь-ласка, хто що знає про такий рух. як молитись, які молитви. Чи це вервичка традиційна? А щодо участі у русі маргариток - то я цілком згідний взяти участь у спільній молитві. Хочу принагідно запитати - чи можна вносити своїх священників, в якій порі дня має відбуватись моя молитва, і які конкретно зобов'язання я повинен здійснити: певна година дня на цю молитву, один раз Вірую,7 разів "Отче наш", Богородице..Слава Отцю і Сину...Заздалегідь вдячний.Христос Рождається. Славімо Його.

Дякую за вашу готовність до спільної молитви :Rose:
Отже, щодо Живої Вервиці, раджу вам відвідати їх сайт http://www.livingrosary.org.ua/index.php/about.html#address, там все детально розписано.
Щодо Маргариток, то я вам написала тут: viewtopic.php?f=18&t=1648&p=29766#p29766
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення andrivovk » 11 січня 2011, 16:44

Одне зауваження щодо руху маргариток : він виник у Меджугор'ї, яке ще не признане Церквою.

Зворушена її жертовністю, професор Луїза Вард 1 серпня 1981 року заснувала Рух маргариток. А відбулося це в Меджуґор'ї, куди Луїза поїхала з групою прочан з Канади. Слухаючи проповіді про священство отця Йозо Зовко, натхнена посланнями Богородиці, Луїза організувала першу «маргаритку» за отця Йозо.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення Олюнька » 11 січня 2011, 17:09

andrivovk писав:Одне зауваження щодо руху маргариток : він виник у Меджугор'ї, яке ще не признане Церквою.

так, але сама молитва не перечить вченню Церкви :wink:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення о.Олег » 11 січня 2011, 18:41

Олюнька писав:
andrivovk писав:Одне зауваження щодо руху маргариток : він виник у Меджугор'ї, яке ще не признане Церквою.

так, але сама молитва не перечить вченню Церкви :wink:

також такої думки
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення andrivovk » 11 січня 2011, 18:43

о.Олег писав:
Олюнька писав:так, але сама молитва не перечить вченню Церкви :wink:

також такої думки

Повірю вам на слово. :)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення andrivovk » 19 січня 2011, 20:30

...наведемо декілька історичних прикладів з листа “Невідкладний заклик... “ о. Михаїла Сауфрана з Англії, у котрому він розповідає, як змінилася дочасна й вічна доля народів, а навіть цілих континентів, коли вони відкрито виявили свою належність Пречистій Діві Марїї. Тут, зокрема, йдеться про чудесну силу молитви – святої Вервиці – до Пречистої Діви Марії і всенародне звернення до Неї. Про актуальність чи неактуальність того, що подаємо нижче, нехай читач судить сам.

Непереможна сила святої Вервиці у безнадійних ситуаціях. Чудесна перемога під Лєпанто У XVI ст. могутність мусульманської Оттоманської потуги (Турецької імперії) надзвичайно зросла і вона вирішила знищити християнську Європу і запанувати в ній. Турки на той час уже здобули Константинополь та окупували острів Кіпр, щоб просуватися далі на Захід. Бачачи, що хресний похід проти турецької навали під серйозною загрозою, Папа святий Пій V попросив європейських князів об’єднатися в єдиний фронт проти ворога. Морська флотилія була швидко сформована. Вона поплила на схід у пошуках непереможної турецької армади. Оскільки вона воювала під заступництвом Маріїі, прикликаючи Її Ім’я, Святіший Отець особисто переконався, чи кожна людина має зі собою вервицю і чи зобов’язалася молитися на ній. У неділю, 7 жовтня, християнська і турецька армії ступили в бій біля мису Лєпанто поблизу Греції. Після кривавої битви, що тривала від полудня до четвертої години дня, християни здобули чудесну й гучну перемогу. Цього дня під час вечірньої Служби Божої в Римі Папа Пій V мав видіння, з якого дізнався про досягнення цього бажаного успіху. Саме в той час, коли кипіла битва, братства Святої Вервиці проходили вулицями Риму, відмовляючи Вервицю. Перемогу в цій битві вважали найголовнішою перемогою XVI ст., бо хрестоносці припинили просування турецької навали на Захід і звільнили християнську Європу. Папа святий Пій V, приписуючи цей великий успіх молитві на вервиці, наказав: 1. Заклик: “Допомого християн, молися за нас” включити у Літанію до Пречистої Діви Марії. 2. Подячне свято під назвою “Спомин Нашої Владичиці-Переможниці” відзначати щороку 7 жовтня. Пізніше його наступник Папа Григорій XIII вирішив назвати це свято “Святом святої Вервиці”.

Радянські окупаційні війська без збройної боротьби і кровопролиття покидають Австрію Видатна історична подія, яка відбулася в наш час, є чудесним прикладом спасіння країни з допомогою Хресного походу святої Вервиці. Після Другої світової війни частина Австрії потрапила під панування Радянського Союзу. Хоч керівники країни використали всі дипломатичні засоби, щоби російські тирани залишили їхню державу в спокої, однак їм не вдалося допомогтися цього. Тому з ініціативи капуцинського монаха Петруса Павлічека сформувався рух під назвою “Надолужуючий Хресний похід Святої Вервиці”. 2 лютого о. Петрус мав натхнення. Молячись у Марійській святині в Маріязелі, він почув внутрішній голос, який промовив: “Роби, що кажу тобі, і ви осягнете мир!” Отець Петрус майже рік провів, роздумуючи над цими словами й молячись, поступово усвідомлюючи значення цих слів. Отож він почав подорожувати країною, просячи кожного відмовляти Вервицю відповідно до Фатімського послання. Він завжди мав зі собою статуетку Пречистої Діви Фатімської, дар, який йому надіслав єпископ Фатіми. Заклик сприйняли з ентузіазмом. Кількість людей, які приєднувалися до руху “Надолужуючого Хресного походу Святої Вервиці” і тих, які зобов’язалися відмовляти Вервицю у визначену годину дня, зростала в кожному містечку й селі. Щодня протягом 24 годин хтось із австрійців відмовляв Вервицю і просив Пречисту Діву, щоби вона звільнила країну від комуністичного ярма. У 1955 році більш як 500 тисяч австрійців вступило до Хресного походу молитви (в цей час населення країни становило близько 5-ти мільйонів). Ця битва зі Святою Вервицею в руках тривала 8 років. Було потрібно багато терпеливості, витривалості й надії наперекір будь-чому, поки наша Владичиця Вервиці не вислухала безперервні прохання й „неможливе” стало дійсністю: у травні 1955 року радянські війська залишили австрійську землю. Німеччина мусила чекати на це аж до 1995 року. Австрійські політики також визнали цю подію надзвичайним чудом. Тодішній прем’єр-міністр у своїй промові сказав: “Сьогодні наші серця, сповнені віри, бажають послати до Неба молитву, повну радості. Ми бажаємо завершити цю молитву такими словами: “Ми вільні завдяки Тобі, Маріє!” Вервиця – молитва, яка вважається зброєю і силою Австрії.

ФІЛІППІНИ: дві мирні революції, здійснені з допомогою вервиці. У 1986 році впав режим диктатора Маркоса, але преса не повідомила про те, що відбулося за кулісами. Не випадково 1985 рік – Марійський Рік (філіппінські єпископи випросили його в Римі для Церкви у Філіппінах) – став роком навернення, надолуження і покути. Це був рік, що передував “Революції з вервицею”. У лютому тисячі людей з вервицею в руках піднялися проти військової диктатури. Чотири дні майже 4 мільйони філіппінців молилися день і ніч на вулицях Маніли (столиці Філіппін), а священики безперестанно служили Служби Божі. Військам наказали розігнати натовп, але вірні не відступали перед танками, тримаючи вервиці в руках, молячись і співаючи. У Манілі й у цілій країні ніколи не відмовляли так багато молитов на вервиці, як у ці чотирі дні. Багато солдатів, отримавши квіти як знак миру і братерства, залишили танки й почали молитися. Людям не довелося плакати над померлими. Диктатор був змушений подати у відставку 25 березня (на Свято Благовіщення Пречистої Діви Марії). Через 15 років у Філіппінах відбулася друга революція. Громадяни країни усунули морально зіпсутого президента і відвернули громадянську війну з допомогою молитви на вервиці. Священик Фіделіс Стоукл, свідок цих подій, писав: “На запальній сесії Філіппінського Сенату, яку телебачення транслювало в прямому ефірі, з’ясували, що президент Йосиф Естрада, колишній актор і безвідповідальна людина, використовує владу у власних цілях і причетний до деяких нечесних грошових махінацій, але не може бути усунутий з уряду згідно з Конституцією країни. Можливо, він підкупив більшість сенаторів, котрі підтримували й голосували за нього. Цієї ж ночі, у вівторок 16 січня 2001 року, кардинал Джейм Сін, Архієпископ Маніли, запросив вірних до святині Цариці Миру на нічне чування й молитву доти, поки президент не піде у відставку. Він розпочав Службу Божу рівно опівночі. Тисячі людей поспішили до святині, побудованої на місці, де колись, у 1986 році, натовп, тримаючи в руках вервиці, зупинив танки, послані диктатором Маркосом. З дня на день кількість людей зростала, поки у п’ятницю 19 січня, не досягла двох мільйонів. У той день я з багатьма священиками, семінаристами, монахами і студентами університету святого Томи Аквінського вийшов зі статуєю нашої Владичиці Святої Вервиці до святині, де ми долучились до співу й молитви. Коли військові вертольоти літали дуже низько, натовп молився і співав ще голосніше. Над вечір, у годину смерті нашого Господа, вертоліт приземлився поблизу святині й через десять хвилин пролунало дивовижне повідомлення: більшість генералів підтримує народ і виступає за усунення президента. За якийсь час головнокомандуючий у супроводі генералів прийшов у скверик до стіп статуї нашої Владичиці, Цариці Миру, й урочисто проголосив, що уряд більше не підтримує президента і бажає виконати волю народу. Радість народу була великою... і вже о 5 годині після обіду кардинал Сіп відправив подячну Службу Божу. Через кілька днів кардинал Маніли зазначив у своєму пастирському листі; “Чим ви поясните великий успіх другої мирної революції? Я думаю, що існує тільки одна відповідь: це відбулося завдяки Богові! Дві мирні революції свідчать про те, що Господь вислухає наші молитви, відновить людську гідність і наново встановить порядок у нашій країні, якщо ми, Божий народ, піднімемо свої очі до Нього з молитвою і покутою. Молитва з вірою міцніша, ніж зброя. Покута і жертви більш ефективні, ніж стратегічні плани. Мовчазна енергія наших людей, котрі моляться і чувають уночі, могутніша, ніж військова потуга”.

Доповнимо ці приклади описом ще однієї події, яка відбулася 1964 року в Бразилії. Про неї не раз розповідав її свідок о. Тарасій Олійник (†15.Х.2001). Сьогодні це може підтвердити кожен дорослий мешканець цієї країни. Того року Бразилії загрожувала реальна небезпека: комуністи прагнули захопити владу. Єдиною зброєю спротиву стала свята Вервиця. Сотні тисяч свідомих громадян у всіх великих і малих містах, узявши в руки вервиці, вийшли на вулиці й заявили, що протестують проти антилюдської ідеології комуністів. Кількість християн із вервицями в руках зросла до кількох мільйонів. Комуністи були змушені визнати свою поразку. Так Бразилія була врятована від комуністичного ярма, а на Кубі ще досі панує комуністичний режим, який брутально заперечує основні права і свободи громадян. Отож історія неодноразово підверджує, що піст і молитва можуть зупинити навіть війни.

бр.Теодор


Діти Непорочної №5 (2004)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення andrivovk » 25 лютого 2011, 16:50

Чудо в Хіросімі та Нагасакі.
Чудом, пов'язаним з молитвою на вервиці, є надзвичайне спасіння декількох осіб у Хіросімі та Нагасакі.
За шість місяців до атомного бомбардування пілотами США японських міст Хіросіми та Нагасакі там появилося двоє чоловіків.Вони голосили трьом мільйонам католиків необхідність навернення, молитви на вервиці, покути як єдиного порятунку від нещастя, яке наближається.Закликали до життя в освячувальній ласці, частого прийняття Святих Тайн, носіння посвячених медальйонів, хрестиків, параманів, тримання у своїх будинках свяченої води, громниць і щоденного відмовляння хоча би одного десятка Вервиці...
Після атомного вибуху в Хіросімі та Нагасакі майже все було зрівняно з землею, за винятком тільки двох будинків.В одному було 12 осіб, а в другому - 18.Подвір'я і навіть траву навколо цих будинків вибух не знищив.Навіть шибки і дахівка залишилися неушкодженими.Спеціалісти зі США вивчали цей феномен упродовж декількох місяців і прийшли до висновку, що тут була задіяна якась надприродна сила.
Натомість самі уцілілі мешканці розказували, що в ніч перед атомною атакою почули стукіт у двері.Стверджували, що їм з'явився Ангел і запровадив їх у дім, в якому мешкала родина, вірна закликам Матері Божої.Ця родина упродовж шести місяців відмовляла Вервицю.Уцілілі прожили ще довго.Один з них став священиком.

Роман Дерев'янко


Діти Непорочної, №6 (2008)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення andrivovk » 25 лютого 2011, 16:51

7 тонн розаріїв до Світового Дня молоді

Для учасників Світового Дня молоді, який відбудеться в серпні цього року в Мадриді, 150 домогосподарок з Еквадору виготовили 7 тонн розаріїв.

Розарії виготовляли на одному з невеликих підприємств біля міста Кіто. Матеріал для них пожертвували члени міжнародної організації «Родина Розарію».


http://www.credo-ua.org/2011/02/41332
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення andrivovk » 02 жовтня 2011, 15:01

Жовтень -місяць вервиці.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення Georgij » 06 жовтня 2011, 18:38

andrivovk писав:Жовтень -місяць вервиці.

Може виглядати дивним, але наш парафіяльний настоятель вважає молитву на вервичці приватною, тому в храмі перед чи після Літургії ввечері люди спільно зі священником вервичку не моляться.Мені цікаво, чи є ще десь шось подібне, бо на більшості сайтів, які знаходив, оголошення про молитву у храмах бачив, хіба що просто могли не виставляти таке оголошення. Може отець Олег підскаже, чи є загальноприйнято в церквах у жовтні спільна молитва, чи це з огляду окремих парафій можуть бути винятки. Я про це питаю в контексті, якщо парафія знаходиться у невеликому місті, не в селі, а на вечірню літургію регулярно приходить 50 віроних .
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення andrey s. » 06 жовтня 2011, 20:03

Georgij писав:
andrivovk писав:Жовтень -місяць вервиці.

Може виглядати дивним, але наш парафіяльний настоятель вважає молитву на вервичці приватною, тому в храмі перед чи після Літургії ввечері люди спільно зі священником вервичку не моляться.Мені цікаво, чи є ще десь шось подібне, бо на більшості сайтів, які знаходив, оголошення про молитву у храмах бачив, хіба що просто могли не виставляти таке оголошення. Може отець Олег підскаже, чи є загальноприйнято в церквах у жовтні спільна молитва, чи це з огляду окремих парафій можуть бути винятки. Я про це питаю в контексті, якщо парафія знаходиться у невеликому місті, не в селі, а на вечірню літургію регулярно приходить 50 віроних .

То моліться собі без нього. Можливо причина тому щось інше. Тут варіантів може бути купа.
Головне справді робити все якось разом. Тобто є вірні, і все можливо вирішити.
Але от я, вискажу свою одну фе :) . Тобто "фе", то не у поганому сенсі. :)
У нашому Храмі також часто спільно моляться вервичку, і я залюбки долучаюсь. Правда не завжди.(тому і то "фе") Але деколи людям властиво перегиби. Бо як за звичай, думають деякі, що чим більше тим краще. І головне, потрібно вважати на інших вірних.
От наприклад, вервичка між вечірньою і Літургією. Вже є традиція парафії, що то час вервички, і всі якось звикли.
Кінчається Літургія, дехто хоче собі побути в тишині і помолитись.(намірів багато, суть не у тому). І тут появляються ті, кому одної вервиці мало, або не були на тій і хотять почати нову. Звичайно підходить брат(монах) і якось пробує то пояснити(типу,трошки зачекайте) . На що, як то у нас прийнято :D , зробили з нього ізвірга.
Типу він верррвиччку забороняє молитись нам :cry: .

П.Григорій, то просто історія, суть... потрібно все вирішити спільно, і я думаю Ваш парафіяльний настоятель(Взнав сьогодні нову назву :oops: ) змінить свою думку і послухає парафіян. Якщо навіть на заваді є якісь його особисті неспроможності, час, чи самопочуття.
А на рахунок Жовтня, то це вже і від вірних залежить, тобто їхнього бажання.

З Богом.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення Georgij » 06 жовтня 2011, 20:21

Та молитися можемо і на вулиці, слава Богу, є купка вірних що не хочуть бути білими воронами, це не ті люди, що в часі літургії будуть докінчувати молитись два десятки... Розумію, тре наважитись до спільного вирішення цього питання разом з отцями, просто їх аж три, деколи чотири. Але найбільше мене цікавить: місяць жовтень-це довільна програма у церквах відносно вервиці чи ні? Просто вірні нашого храму, а багато вже давно це зробили, підуть молитися до інших храмів, це ніби вирішення, але одночасно образа на священників, що не допрацьовують.
Мені було б супер обмежитися спасенною думкою про стан здоровя священника, що він не в змозі. Є інші , і вони в змозі, а ще більше в змозі там, де нас нема... я маю на увазі інші парафії міста. В нас як завжди сонне царство... :( . Я тут говорю не про фанатизм і спробу мирян в любий спосіб керувати церквою і у всьому вбачати недопрацювання... Якби ми були такими, нас би тут не було вже давно. Або від гордості луснули б напевно...Хоча грішні, спаси нас, Господи... :oops:
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення andrey s. » 06 жовтня 2011, 21:24

Georgij писав:Та молитися можемо і на вулиці, слава Богу, є купка вірних що не хочуть бути білими воронами, це не ті люди, що в часі літургії будуть докінчувати молитись два десятки... Розумію, тре наважитись до спільного вирішення цього питання разом з отцями, просто їх аж три, деколи чотири. Але найбільше мене цікавить: місяць жовтень-це довільна програма у церквах відносно вервиці чи ні? Просто вірні нашого храму, а багато вже давно це зробили, підуть молитися до інших храмів, це ніби вирішення, але одночасно образа на священників, що не допрацьовують.
Мені було б супер обмежитися спасенною думкою про стан здоровя священника, що він не в змозі. Є інші , і вони в змозі, а ще більше в змозі там, де нас нема... я маю на увазі інші парафії міста. В нас як завжди сонне царство... :( . Я тут говорю не про фанатизм і спробу мирян в любий спосіб керувати церквою і у всьому вбачати недопрацювання... Якби ми були такими, нас би тут не було вже давно. Або від гордості луснули б напевно...Хоча грішні, спаси нас, Господи... :oops:


Так, Ви журитесь , і то є. Але я якось наважусь, ці аргументи не сильно наводити отцям. Тобто я балакаю за форму подання.(бо хоч і правдиво, но агресивно :oops: )
Отця є три, (чи чотири), але Вам достатньо одного, але того який може вирішувати то. (доречі, у нас у Храмі отці не моляться разом з вірними вервицю. Ні, тільки сприяють цьому, тобто є бажання вірних(парафіян), і з любовю зробились всі умови. Озвучення , час, і місце.)
У Вас є ті, які то хотять. То думаю решта вже не так важлива, бо повірте, то Є головне. І то питання витримки, наполегливості в доброму проханні, і мудрості з ким то вирішити :D . Вам потрібне місце(Храм?) і час, і можливо умови???. Чи отець, який разом з Вами(парафіянами) молиться вервичку???
Все буде Ок! Тільки в кінці прохання(молитви) завжди треба добавляти, Але на все Воля Твоя і нехай Вона збудеться.
Вірю, що Ви все владнаєте.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення Georgij » 06 жовтня 2011, 21:47

andrey s. писав:Все буде Ок! Тільки в кінці прохання(молитви) завжди треба добавляти, Але на все Воля Твоя і нехай Вона збудеться.
Вірю, що Ви все владнаєте.

І дай Боже, щоб паламар,не так поспішав закрити церкву після літургії, як він поспішає весь час... Але, якщо на те Твоя воля, Боже, будемо молитись надворі, біля фігури Богородиці, без священниа, але з його благословення, але питання не знімаю місяць жовтень-це довільна програма у церквах відносно вервиці чи ні?, простіть мене грішного, якщо я якось вперто формулюю своє запитання... :oops:
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення andrey s. » 06 жовтня 2011, 22:03

Georgij писав: але питання не знімаю місяць жовтень-це довільна програма у церквах відносно вервиці чи ні?, простіть мене грішного, якщо я якось вперто формулюю своє запитання... :oops:

Не знаю... У нас як завжди. Хоч на свято вервиці в Погоню, то окремо.
Ви кажите за саму вервицю, чи якісь особливі намірення на Жовтень.??
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення Georgij » 07 жовтня 2011, 19:00

За саму вервицю
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Володимир ІФ
дописувач
дописувач
Повідомлень: 57
З нами з: 29 квітня 2010, 20:38
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення Володимир ІФ » 08 жовтня 2011, 17:20

Недавно від братів францисканців дізнався,що вони моляться розарій.Це щось подібне до вервиці є у практиці римо-католицької спільноти.Та більш детально не мав змоги дізнатися.Може хтось підкаже,особливо священники,як саме все є насправді.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення ShMariam » 08 жовтня 2011, 17:30

Georgij писав: але питання не знімаю місяць жовтень-це довільна програма у церквах відносно вервиці чи ні?, простіть мене грішного, якщо я якось вперто формулюю своє запитання... :oops:

Думаю, що так, довільна. І зважаючи на те, що вервиця - латинська та ще й приватна практика, нмд, священик не зобов'язаний організовувати її в церкві, в т. ч. в жовтні. Але якщо організує - дуже добре. :)

Володимир ІФ писав:Недавно від братів францисканців дізнався,що вони моляться розарій.Це щось подібне до вервиці є у практиці римо-католицької спільноти.Та більш детально не мав змоги дізнатися.Може хтось підкаже,особливо священники,як саме все є насправді.
Це хіба не те саме? Вервиця=розарій ("ружанєц")по-польськи. Один раз була присутня на молитві на розарії в костелі - вервичка як вервичка, тільки "Богородице Діво" в латинському варіанті.
Востаннє редагувалось 08 жовтня 2011, 22:49 користувачем ShMariam, всього редагувалось 1 раз.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення andrivovk » 08 жовтня 2011, 18:35

ShMariam писав:
Володимир ІФ писав:Недавно від братів францисканців дізнався,що вони моляться розарій.Це щось подібне до вервиці є у практиці римо-католицької спільноти.Та більш детально не мав змоги дізнатися.Може хтось підкаже,особливо священники,як саме все є насправді.
Це хіба не те саме? Вервиця=розарій ("ружанєц")по-польськи. Один раз була присутня на молитві на розарії в костелі - вервичка як вервичка, тільки "Богородице Діво" в латинському варіанті.


А ще є коронка.Це, наскільки знаю, різні короткі вервички, як от : до Божого Милосердя, до Ран Христових і т.д.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення Georgij » 09 жовтня 2011, 13:52

ShMariam писав:Думаю, що так, довільна. І зважаючи на те, що вервиця - латинська та ще й приватна практика, нмд, священик не зобов'язаний організовувати її в церкві, в т. ч. в жовтні. Але якщо організує - дуже добре. :)

Організація продажу вервичок у крамничці і книжечок про молитви на вервичках значно краще зорганізовані, а потім деякі з різновидів вервичок активно промовлябться бабцями під час Літургії... Недопрацювання.... "Такий вірус" вже часто зустрічав у різних храмах, але стоп-оффтоп? Якраз тут приватна молитва-вже не приватна, а вперта?
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення о.Олег » 10 жовтня 2011, 08:37

Georgij писав:
andrivovk писав:Жовтень -місяць вервиці.

Може виглядати дивним, але наш парафіяльний настоятель вважає молитву на вервичці приватною, тому в храмі перед чи після Літургії ввечері люди спільно зі священником вервичку не моляться.Мені цікаво, чи є ще десь шось подібне, бо на більшості сайтів, які знаходив, оголошення про молитву у храмах бачив, хіба що просто могли не виставляти таке оголошення. Може отець Олег підскаже, чи є загальноприйнято в церквах у жовтні спільна молитва, чи це з огляду окремих парафій можуть бути винятки. Я про це питаю в контексті, якщо парафія знаходиться у невеликому місті, не в селі, а на вечірню літургію регулярно приходить 50 віроних .

перепрошую - лише схематично, поспішаю:
Існують молитви, в яких участь священика є обов`язковою і молитви, в яких участь священика обов`язковою не є. Вервицю вірні можуть молитися і без священика, приватно чи спільнотно. Тобто - це може бути один з аспектів того, що мав на увазі Ваш парафіяльний настоятель. Окрім того, протягом віків у Церкві формувалися різні види молитовного правила. На Сході такі особисті молитовні правила формувалися під впливом монастирів. З часом, після Унії, а особливо після реорганізації монастиря Св.Василія Великого оо.Єзуїтами, в монастирське життя, а відтак - в приватні молитовні правила вірних увійшли запозичені від Латинської Традиції види молитв. Один із них - Вервиця. Думаю, священик також мав на увазі і те, що молитва Вервиці не входить в його приватне молитовне правило.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення ShMariam » 10 жовтня 2011, 09:00

Georgij писав:Може виглядати дивним, але наш парафіяльний настоятель вважає молитву на вервичці приватною, тому в храмі перед чи після Літургії ввечері люди спільно зі священником вервичку не моляться.Мені цікаво, чи є ще десь шось подібне, бо на більшості сайтів, які знаходив, оголошення про молитву у храмах бачив, хіба що просто могли не виставляти таке оголошення. Може отець Олег підскаже, чи є загальноприйнято в церквах у жовтні спільна молитва, чи це з огляду окремих парафій можуть бути винятки. Я про це питаю в контексті, якщо парафія знаходиться у невеликому місті, не в селі, а на вечірню літургію регулярно приходить 50 віроних .

В нас в церкві, і в сусідній також, вервицю перед Літургією (ввечері) організовує дяк, або активні жіночки. Священики тим часом сповідають або готуються до Служби. Але в одній з них в жовтні священик провадить.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення Georgij » 10 жовтня 2011, 20:03

о.Олег писав: Думаю, священик також мав на увазі і те, що молитва Вервиці не входить в його приватне молитовне правило.
З повагою, о.Олег

Дякую, хай би воно так було
ShMariam писав:В нас в церкві, і в сусідній також, вервицю перед Літургією (ввечері) організовує дяк, або активні жіночки. Священики тим часом сповідають або готуються до Служби. Але в одній з них в жовтні священик провадить.

Гарно..
Постараємось бути активнішими, ще половина жовтня, просто є бажаючі, а я трохи зайнятий зараз, сподіваюсь до Покрови щось вирішимо :)
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Молитва на Вервичці

Повідомлення andrey s. » 11 жовтня 2011, 13:01

Georgij писав:
о.Олег писав: Думаю, священик також мав на увазі і те, що молитва Вервиці не входить в його приватне молитовне правило.
З повагою, о.Олег

Дякую, хай би воно так було
ShMariam писав:В нас в церкві, і в сусідній також, вервицю перед Літургією (ввечері) організовує дяк, або активні жіночки. Священики тим часом сповідають або готуються до Служби. Але в одній з них в жовтні священик провадить.

Гарно..
Постараємось бути активнішими, ще половина жовтня, просто є бажаючі, а я трохи зайнятий зараз, сподіваюсь до Покрови щось вирішимо :)

Поділюсь і я, в принципі тим, що не вийшло запровадити на нашій парафії. :pardon: Але інколи всерівно роблять так.
Тобто у нас, як писав раніше, священник не провадить вервицю, навіть не дяк. Бо маємо на парафії жіночок, які взяли на себе цю частину, тобто організацію вервиці.
То дуже гарно у них виходить, тобто обовязкові жіночки, і відповідально ставляться до того.
Мій товариш, який вже майже закінчив навчання(на Катехита), запропунував, а точніше висловився, щоб молились вервицю спільно, тобто не один голос, а два, і по черзі.(так Василіяни роблять). У Церкві два ряди лавочок(з права, і з ліва), і типу по черзі, розважання, і Богородице Діво, ну думаю ясно.
Тоді якось дійсно відчувається спільність у молитві, а ніж один голос робить все.(намірення, розважання, і молитви).
Наші жіночки і не проти, просто вони домовились по черзі, тобто по днях. І у них то добре виходить. Тут сказати нічого. А у дні, коли є достатньо людей, і хтось хоче бути другим голосом, то сідають поруч, біля одного мікрофона(який тільки з ліва), і моляться вервичку спільно.( думаю з часом буде другий мікрофон, на правій половині лавочок в Церкві)
Я навіть помітив, що так більше людей, які є присутніми в Церкві, моляться в голос(бо не всі в голос), і одна половина з одним голосом, а інша з другим.
Тут вся справа у вірних, які то хотять робити. І думаю наші отці з радістю встановлять другий мікрофон, на правий ряд лавочок.
Аби тільки було кому молитись. Бо не всі мають змогу бути кожин день в Церкві, і не всі можуть провадити, тобто бути за мікрофоном. Тобто якось бояться, чи встидаються, чи ще щось.
Але Дякувати Богу маємо на парафії жіночок(дві жіночки і дві дівчинки), які то роблять. І за це, їм, мій респект і подяка.(навіть попри те, що у одної дівчинки такий тоненький і смішний голосочок :D , але я звик :oops: , хоч і не одразу :roll: )
Вервиця то є ядерна зброя проти душевного неспокою, і ще купу всякого доброго і потрібного. А коли спільна вервиця, і що саме головне, ти відчуваєш цю спільність молитви, то вже термоядерна. :) . (головне без люцких надмірностей, ато противник навчиться протистояти тій "зброї", коли надміру нею махати. То суто мій погляд, і можливо хибний)
Я читав устав однієї молодіжної спільноти, так там обовязкових 10 вервиць в день. Якось то дивно для мене. :pardon: .(що звичайно не говорить за поганість чи шкоду цього)
Мені дуже сподобалась вервиця. У свій час, мене навчили, одну в день, но стабільно і якісно. Тобто був час вервиці, і то чудово.
Нажаль зараз я запустив то. Мушу направити, бо то є чудова практика.
А як у кого, є різниця спільної вервиці і приватної??? ( у мене як коли, но приватна якось інакше. Тобто мені подобається спільна вервиця, але коли є відчуття комфорту у спільності, з якою молишся)
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 17 гостей