Контрацепція, абортативна і неабортативна

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Чи знаєте Ви де можна отримати повну консультативну допомогу з природніх методів планування сім'ї?

Так
12
32%
Ні, але можу дізнатися
16
42%
Ні, це не для мене
6
16%
Незнаю такого методу
4
11%
 
Всього голосів: 38

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 21 жовтня 2009, 10:27

наприклад, як я вже писав, щодо "заморочок", то я б також не радив так зневажливо ставитись до тисячолітньої (!) і святоотцівської (!) східної традиції. Бо ще до "розколу" 1054 року ця традиція обгрунтована зокрема і св.Василієм великим (про допустимість 2-3 шлюбів) та не викликала якихось надто гострих заперечень у Західної Церкви


Прошу замітити, що це "традиція" одного з отців. А як тоді прийняти ще й таку "традицію" Григорія Нісського про те, що сатана покається, і буде універсальне відновлення? Здається також не останній чоловік говорив, а хіба це Церква прийняла?

Дивіться паралель і з "традицією" св. Василія. Хоча, якщо Ви покажите як в дороскольній Церкві, 2-3-рази вінчали і це було нормально, то нема питань.

Тай зрештою, не буду оффтопити, але покажіть також, де св. Василій говорив, що можна розводитися в випадку алкоголізму однієї із сторін, або якщо хтось хворий на снід, сифіліс, відбування на каторжних роботах(як зарашня РПЦ)?!
Востаннє редагувалось 21 жовтня 2009, 10:32 користувачем romanm, всього редагувалось 1 раз.

orest
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 189
З нами з: 06 березня 2006, 14:57
Звідки: Ukraine

Повідомлення orest » 21 жовтня 2009, 10:32

нажаль не маю наукових даних (бо спеціально це не досліджував, а лиш чув від експертів-науковців), але думаю то була б гарна тема принаймні для магістерки :wink:
а ось ці штуки про алкоголізм і СНІД (хоч не знаю звідки у вас такі дані і наскільки вони правдиві) це вже ціком нормальний розвиток і усучаснення... головне принцип, який обгрунтував св.Василій і який тисячі роки працює в Церкві...

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 21 жовтня 2009, 10:35

orest писав:нажаль не маю наукових даних (бо спеціально це не досліджував, а лиш чув від експертів-науковців), але думаю то була б гарна тема принаймні для магістерки :wink:


Якщо маєте майл, вишлю Вам цікаву статту про розводи і розуміння цього в РПЦ і КЦ. ага, а давайте також внесемо і про хворобу ще якусь... це ж теж осучаснення. це не те, що не по християнськи, а навіть не полюдськи. Людина психічно захворіла, а я вам розвод, бо нафіга таке дєло за собою тягнути!!!
Та ви подивіться соціальну концепцію РПЦ, там все є. Це не я придумав, повірте:)

Не забувайте, що св. Письмо, є вище усяких "правил" навіть отців.

От тоді і вірішити, чи вартує братися за таку тему, чи ні!:)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 21 жовтня 2009, 10:39

orest писав: о! :ROFL:
так і я ж про те саме!!! :Yahoo!:
сучасні вимоги щодо подружніх стосунків не догма, а дисциплінарне правило!!!


не зовсім так, бо "дисциплінарні правила" відносяться до речей инших категорій важливости (а не про моральне/аморальне), але я грішний трохи вже замучився говорити про це і, відповідно до Вашого розуміння, хотів би запитатися: для чого приймає Церква дисциплінарне правило?

orest писав: ха!
так якщо признає Таїнства, то й у випадку коли один з подругів вже був одружений, а потім знову вінчаний?! то це "друге" Таїнство було чи ні???


Ви не уважно дискутуєте, пане Оресте: немає автоматизму у визнанні Таїнств Православія Церквою Христовою. Все, що уділяється православними не змінюючи вчення Церкви Христової (у нашому випадку: вчення про Шлюб, як єдиний і нерозривний) - визнаємо, в силу факту його звершення у відповідності до Закону Божого. Инакше (ваш приклад) - ні

orest писав: коли жінка з такого подружжя прийде до УГКЦ до сповіді, то чи мусить казати що живе в такому шлюбі? і чи тоді її сповідатимуть???

якщо у "такому", то - не в Шлюбі і цю ситуацію будемо вирішувати, проповідуючи навернення до Святої Католицької Церкви з чинним вирішенням проблем у компетентних церковних інстанціях. До того моменту, якщо немає можливости поправити ситуацію негайно, розрішення не може бути дане.
Як і, прошу зрозуміти, православний священик, що навіть в совісті і за рішеннями своєї Церкви уділяє 2шлюб/розрішення у такій ситуації, помиляється, бо вчить щось иншого, аніж Христос. Молимося за них. І молюся за Вас, щоб усвідомили, що альтернативного мислення до істинного (повністю належить саме КЦ) не буває, бо Христос завжди Той Самий: не Благодатію Божою православні оперують, коли уділяють назване, а своєю совістю, що помилилася, своїм незнанням, своїм протестом Католицькій Церкві (все це точно набагато складніше, але виберіть одне - загально майже не помилитесь).
надіюсь, Ви це розумієте (бо католик і вивчали Еклезіологію)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

orest
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 189
З нами з: 06 березня 2006, 14:57
Звідки: Ukraine

Повідомлення orest » 21 жовтня 2009, 10:43

до романа:
Orest Zhuk <[email protected]>
висилайте - почитаю..
хоч тут я мав наувазі 3власне історичне дослідження (в тому числі і щодо Київської митрополії до і після унії)...

православний священик, що навіть в совісті і за рішеннями своєї Церкви уділяє 2шлюб/розрішення у такій ситуації, помиляється, бо вчить щось иншого, аніж Христос.

ех... таж кажу що то традиційне (древнє і церковне ще до "розколу") і святоотцівське вчення (хоч і воно більш дисциплінарного, а не догматичного характеру! і тому не радив би оперувати термінами "так не вчив Христос")...
не все так однозначно, як ви хочете це подати... але тут ведеться дискусія...

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 21 жовтня 2009, 11:07

висилайте - почитаю..
хоч тут я мав наувазі 3власне історичне дослідження (в тому числі і щодо Київської митрополії до і після унії)...


Ви вже його маєте, дослідження? Було би цікаво прочитати. Чи думаєте писати?

ех... таж кажу що то традиційне (древнє і церковне ще до "розколу") і святоотцівське вчення (хоч і воно більш дисциплінарного, а не догматичного характеру! і тому не радив би оперувати термінами "так не вчив Христос")...
не все так однозначно, як ви хочете це подати... але тут ведеться дискусія..


Щодо розводів і можливості 2-3-рази вінчатися? Про це говорить тільки В. великий( якщо не помиляюсь) але багато оо. говорили про те, що Церква не прийняла. Те, що якийсь аргумент не догма а дисциплінарний, не значить що він поганий чи помилковий. Чи хіба ми приймаємо тільки те, що догми а решту можемо не брати до уваги?

Я так зрозумів, Ви , семінарист?

Наскільки я бачу( якщо Ви з св. Духа) то все ж таки католицьке вчення є католицьке, і щоби бути східними, не обов язково переймати вчення РПЦ, бо це не еталон східності. Не кажу це вам, особисто, просто, в бік:)

orest
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 189
З нами з: 06 березня 2006, 14:57
Звідки: Ukraine

Повідомлення orest » 21 жовтня 2009, 11:14

ну чого ви все про РПЦ???!!!
шо на них світ клином зійшовся? цеж (благословення 2-3 шлюбів) не лише їх правило, а загальноправославна (СХІДНА?) традиції і дисципліна.
то може ми теж є її спадкоємцями?
власне це (історичне дослідження) було б цікаве.. тільки хто б за нього взявся... мені на то нема часу...

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 21 жовтня 2009, 11:21

orest писав:ну чого ви все про РПЦ???!!!
шо на них світ клином зійшовся? цеж (благословення 2-3 шлюбів) не лише їх правило, а загальноправославна (СХІДНА?) традиції і дисципліна.
то може ми теж є її спадкоємцями?
власне це (історичне дослідження) було б цікаве.. тільки хто б за нього взявся... мені на то нема часу...


:shock:

Ви жартуєте? Мо якийсь проф і хотів спровокувати, але якщо це серйозно, то не смішно. Якщо річ йде про загальноправославну!!! то і тут не дивно, відхід від єдності з КЦ, не може приносити такі ж результати(плоди св. Духа) як в КЦ, тобто, той брак єдності(одна з причин), приводить і до помилок у вченні.

А шо специ, приводять приклади коли в єдиній Церкві це була нормальна практика і Папа не протестував?


Ще одне. Те, що ми східні, не значить, що прийняте вчення на соборах КЦ, є для нас чужим. Бо тут , дехто з отців видає "вищий пілотаж", що чистилище не є для нас обов язковим для віри, бо ми східні. Але ми католики. Якщо навіть щось і сказати в традиції Сходу, то це не значить що воно має противитися вченню КЦ.

orest
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 189
З нами з: 06 березня 2006, 14:57
Звідки: Ukraine

Повідомлення orest » 21 жовтня 2009, 11:38

от-от про таке історичне дослідження (чи була така практика дозволу 2-3 шлюбів поширена в Східніх Церквах до 1054 року і чи була вона в Київській Митрополії до Унії і в перші десятиліття після неї) і йдеться!

і також питання є - де закінчується католицька однообразність і починається католицька різноманітність (ще раз кажу - йдеться про 1 -літургію, 2- дисципліну, 3- богословя)?! :oops: адже ще не так давно напр. питання целібату і причастя немовлят були вирішені не на нашу користь.. в бік "однообразності"... :(

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 21 жовтня 2009, 12:04

orest писав:
Ви нмд мали б послатись на рішення Синоду УГКЦ, яке дозволяло б Вам, греко-католику (якщо я Вас добре зрозумів):
- вживати презерватив
- пропагувати це
- проповідувати обман сумління (в дотичності до будь-чого)


так, я погоджуюсь...
можливо я надто неоднозначно був висловився раніше... але насправді саме це мав на увазі - закон тре виконувати хоч він і "дура"... і лише виконавцям закону Церква "гарантує" результат, а в іншому випадку хто на свій розсуд не виконує, то ризикує під власну відповідальність.


найперше: не "ризикує" (це передбачає і иншу можливість), а, якщо відверто, знаючий проблему чоловік, суперечить Христовій Церкві, точно грішить. І в питаннях моралі (на відміну від дисциплінарних - я не догматизую (немає потреби) - запрошую побачити таки онтологічну важливість питань моралі) найчастіше такий гріх буде важким (особливо, якщо не розкаюється, а виправдовує свою слабкість. Мовчу навіть про наш випадок - навчання аморального).

боюся, Ви надто однозначно висловилися і саме в цьому проблема. Бог Вам Суддя, але з того, що бачу - вже Вам радив і не страшу, просто закликаю бути уважним до того, що можете дати згіршення. І боюся - дали не одній людині. Окрім усвідомлення того, де закінчується праведність/починається гріх, КЦ має також розуміння поняття "наслідок гріха". Боюся, що повторювати знову Ваше веселе (і, з контексту розмови стає зрозумілим - зневажливе до Закону) "дура" не є з Вашого боку чимось таким, що може показати у позитивному Божому світлі Ваше "погоджуюсь" і, як правило, може продовжити крутити порочне коло "наслідку". Говорите зі священиком, знаєте мене і, надіюся, не приймете в якости образи вашої гідності - Ви ж тут анонімно. Якщо таки образив - вибачте, лише краще я буду поганцем для Вас, аніж Ви для Бога. Вибачте, будь-ласка, якщо можна

orest писав:так, нема рішень Синоду УГКЦ, але я власне про цей процес і говорю!


Рішень УГКЦ немає, які б оправдовували Вас, а, напевно, Ви не знаєте, але цей процес вже відбувся і у питаннях Біоетики УГКЦ чітко вчить у повній єдності з Христовою Церквою. І все, що Ви далі пишите:

orest писав: чи наша належність до Католицької Церкви мусить однозначно нас робити невільниками усіх дисциплінарних рішень римо-католиків? - ні (маємо приклад з целібатом - хоч боротьба була й довга... і приклад з причастям немовлят, де також боротьба була давга і також з перемінним успіхом...)
але коли ми кажемо, що УГКЦ - це певна окремішність літургійна, богословська і ДИСЦИПЛІНАРНА, яка грунтується на спавдщині Східної Церкви, то чи не слід нам цю особливіть розвивати в ключі саме східної традиції???


є путаниною проблем різних рівнів (хоча навіть тут вражає слово "невільниками") і, як у Вас прослідковується у всьому нашому діалозі, Ви (імхо) не бачите окремого місця для мораль Церкви.
- Погляньмо, для наглядності, на нашу Вами заявлену Богословську окремішність УГКЦ і зауважмо внутрішній стержень Богословія Вселенської Церкви (одна Догматика для кожної з Традицій), на який саме і можуть докластися речі окремі, незобов`язуючі для инших культур Богопочитання.
- Тепер подивімося на те, що Ви назвали "ДИСЦИПЛІНАРНА оркремішність УГКЦ" і узрімо, що є внутрішній стержень Дисципліни Вселенської Церкви (для кожної з Традицій), на який саме і можуть докладатися речі окремі, незобов`язуючі для инших культур Богопочитання і (це важливо не лише знати, але й зрозуміти) таким стержнем (критерієм приналежності до Тіла Христового-Церкви) є МОРАЛЬ.
Морально добра/нейтральна "окремішня дисципліна" - може бути визнаною в Церкві Христовій. Якщо ж "окремішня дисципліна" заперечує мораль (в біоетичних питаннях, наприклад) - це не є "окремішня дисципліна", приналежна до Христової Церкви.
Вибачте, що доводиться отак "на пальцях" все спрощувати, але для нашого питання про "світле майбуття" презервативів в УГКЦ, надіюсь, вистарчить і висновки, надіюсь зробите вірні. Це питання не "Догматизується о.Олегом", як Ви десь кажете - в цьому немає потреби та і я грішний, але не настільки, щоб відносити презервативи до питань Віри: це питання "моралізується" (зумовлене Мораллю Церкви), і не мною грішним, а Христовою Церквою

orest писав: наприклад, як я вже писав, щодо "заморочок", то я б також не радив так зневажливо ставитись до тисячолітньої (!) і святоотцівської (!) східної традиції. Бо ще до "розколу" 1054 року ця традиція обгрунтована зокрема і св.Василієм великим (про допустимість 2-3 шлюбів) та не викликала якихось надто гострих заперечень у Західної Церкви.


може десь щось такого вжив, але, мабуть, дуже було треба наголосити на чомусь - перепрошую: дуже поважаю людей і ПЦ зокрема, навіть, якщо в чомусь вони не праві. Мають багато з багатств Дарованої Церкві Христовій Істини. Але повноти, нажаль, немають і одною з великих проблем у нашій дискусії і подібних є та, що, оглядаючись на 1054 рік ми ніби забуваємо, що сьогодні 2009. Так - в різні епохи могло бути по-різному (хоча про 2-3 Шлюби, пригадую, всетаки для вдівців. Правда - не спеціалізуюсь з цього питання і допускаю різне), але в питанні про контрацепцію, яка (пані Прочанка не права) існувала задовго до нашої епохи, у всі часи маємо чітке заперечення. Боюсь, Ви у нашому питанні ставите знак рівності між РПЦ і "Східна Традиція"... що відкриває набагато глибшу перспективу незгоди між Вами і Церквою Христовою загалом чи УГКЦ зокрема. Це, навіть якщо забути, що "Східність" у біоетичному вченні РПЦ (і з ним пов`язаних) - це ще та тема... Це скоріше - на лібералізмах і гуманізмах збудована "західність". Тільки, мабуть, про це не тут
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 21 жовтня 2009, 12:27

orest писав:до романа:
Orest Zhuk <[email protected]>
висилайте - почитаю..
хоч тут я мав наувазі 3власне історичне дослідження (в тому числі і щодо Київської митрополії до і після унії)...

православний священик, що навіть в совісті і за рішеннями своєї Церкви уділяє 2шлюб/розрішення у такій ситуації, помиляється, бо вчить щось иншого, аніж Христос.

ех... таж кажу що то традиційне (древнє і церковне ще до "розколу") і святоотцівське вчення (хоч і воно більш дисциплінарного, а не догматичного характеру! і тому не радив би оперувати термінами "так не вчив Христос")...
не все так однозначно, як ви хочете це подати... але тут ведеться дискусія...


та багато що і на Сході і на Заході робилося не як належало. Древність не оправдовує. І, Віруємо, що Господь побудував на Петрі Свою Церкву і врата адові не переможуть Її. Тому, коли кажемо: Церква Вчить, кажемо Христос Вчить. Це основа. В історії багато неоднозначного, але як тільки знаємо, що Церква Вчить нас так і так: так навчає Христос.
Про инше вже написав: Ви виглядаєте розгубленою людиною, яка зведена невірним розумінням католицької Еклезіології (у розмові з Вами постійно змушений повертатися до того, де є, а де не є дотичні ПЦ до Церкви Христової тощо), протестантським "Sola Scriptura" (знову і у цьому дописі повторюєте, що не відомо, як вчив Христос), не розуміє, що "дисциплінарне" випливає з "морального", моральне - з "догматичного", догматичне - стисло і чітко записана незміна Віра Церкви Божої...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 21 жовтня 2009, 14:58

о.Олег писав: певний час (пів року, якщо не помиляюся і точно до 2000, коли проблеми взагалі не існувало) РПЦ підтримувала згоду, у якій за відсутності православного священика дозволялося при необхідності (малася на увазі загроза смерти - що проблему також виключає природньо) запросити священика католицького (до речі - наврят чи йшлося про уніатського, але це друга тема), але РПЦ односторонньо угоду призупинила і це триває по сьогодні.


давно відійшов від історії і змилив: з боку РПЦ ця угода протривала з 16 грудня 1969 до 29 липня 1986 року Божого - це з боку православного світу менше, аніж за пів року звідусіль почали звертатися в РПЦ за роз`ясненням такої практики (адже, наприклад, греки тоді і по нинішній день католиків не те що не причащають - перехрещують). Це так - уточнення. Для ознайомлення з історією хвороби цього питання пропоную зайти на http://katolikforum.ru/index.php?showtopic=532
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Олюся
дописувач
дописувач
Повідомлень: 77
З нами з: 15 жовтня 2009, 08:33

Повідомлення Олюся » 21 жовтня 2009, 15:54

На мою думку, вже дуже далеко відійшли від теми. Хотілося більше конкретики.

Все ж таки я почала цю тему, перш за все, щоб отримати певні пояснення і зробити якісь висновки. висловіть, будь ласка, свій чіткий, конкретний погляд на дану тему.

Дякую. Чекаю.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 21 жовтня 2009, 16:38

Олюся писав:На мою думку, вже дуже далеко відійшли від теми. Хотілося більше конкретики.

Все ж таки я почала цю тему, перш за все, щоб отримати певні пояснення і зробити якісь висновки. висловіть, будь ласка, свій чіткий, конкретний погляд на дану тему.

Дякую. Чекаю.

уживання будь-якої контрацепції є гріховним. Всі питання з цим пов`язані вирішуються виключно на Сповіді через покаяння незалежно від причин упадку.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Олюся
дописувач
дописувач
Повідомлень: 77
З нами з: 15 жовтня 2009, 08:33

Повідомлення Олюся » 21 жовтня 2009, 18:13

Дякую, це конкретна і чітка відповідь, без будь-яких "але". Хотілося ще власних і конкретних тверджень від інших дописувачів.

orest
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 189
З нами з: 06 березня 2006, 14:57
Звідки: Ukraine

Повідомлення orest » 22 жовтня 2009, 09:35

так, вживання контрацепції чи інші способи уникання вагітності, окрім природнього методу розпізнавання плідності, згідно з сучасним офіційним морально-дисциплінарним законом Католицької Церкви є тяжким моральноневпорядкованим актом.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 22 жовтня 2009, 09:49

Дехто нарікає, що, мовляв, католицька доктрина в цьому питанні є важка для виконання. Американська співачка "Мадонна" якось висловилась, що католицизм є релігією для... мазохістів, однак часто такі міркування та стереотипи постають з неправильного розуміння людської свободи, концепції людини як творіння Всевишнього та суті Божих слів. Варто прочитати собі непогану книгу о. Яцека Салія "Дражливі питання про..." http://www.brat.dominic.ua/ukr/section/154/2.html
Там автор у доступний і зрозумілий до сучасної людини спосіб (також фактично) це все вияснює!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Олюся
дописувач
дописувач
Повідомлень: 77
З нами з: 15 жовтня 2009, 08:33

Повідомлення Олюся » 22 жовтня 2009, 11:17

Так, все зрозуміло. Але і природній метод розпізнавання плідності має на меті уникнення вагітності (дуже рідко може його хтось використовує для визначення найбільш плідних днів).

orest
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 189
З нами з: 06 березня 2006, 14:57
Звідки: Ukraine

Повідомлення orest » 23 жовтня 2009, 09:22

Протизаплідні засоби – це щось додаткове, штучно введене між чоловіком і дружиною. Часто виявляється, що подружні пари, які їх застосовують, переживають менше радості при статевій близькості. Це підтверджують численні джерела зі всього світу, інтерв'ю з подружніми парами, які використовують такі засоби. У чому полягає загроза? Отже:

Перша група причин має психічну природу: протизаплідні засоби можуть стати перешкодою, яка заважає повністю відкритися. Переривання статевого акту, щоб вставити в піхву свічу, заважає його спонтанності, і до того ж зв'язує обох подругів точним визначенням часу очікуваного сім'явиверження, яке повинне відбуватися «за замовленням». Крім того, жінка, із-за пігулки позбавлена можливості зачати дитину, часто відчуває себе використаною і такою, що втратила одну з головних ознак своєї статі – здатність до материнства. Нордіс Крістенсон пише: «Знаю з власного досвіду, що застосування таких засобів пригнічує ентузіазм жінки, заважає їй повністю віддаватися під час статевого акту і тому може загальмувати її сексуальний розвиток. (...) Сексуальні відносини, як і вся наша істота, повинні з часом розвиватися, поглиблюватися і дозрівати. Чи не затримують протизаплідні засоби їх розвиток, адже вони є чимось неприродним в статевих відносинах?».

Друга причина – це шкідливий вплив на здоров'ї. Багато жінок, наприклад, повідомляють, що з тієї миті, як вони почали приймати протизаплідні пігулки, їх статевий потяг знизився практично до нуля. Інші, які приймають хімічні засоби, що вбивають спермії, скаржаться на подразнення піхви і грибкові захворювання; жінки, що користуються спіралями, – на хворобливі судоми матки і кровотечі. Слід відмітити, що все це – не побічні ефекти, а пряма мета дії протизаплідних засобів. Метою спіралі є викликати постійне запалення слизистої оболонки матки. Роз'їдаюча дія – мета вагинальных свічок. Затримка овуляції в наслідок гормонального дизбалансу – це дія протизаплідної пігулки.

І, нарешті, третя причина, по якій застосування контрацепції зменшує радість, – це уявне звільнення від часу можливого зачаття. Досягнення мети – постійної сексуальної доступності – зовсім не приносить щастя. Досяжна статева близькість втрачає свою привабливу силу і стає рутиною. Жінки часто скаржаться, що замість того, щоб відчути себе звільненими, вони відчувають себе більш обмеженими і використаними.

Проблема оберігання повністю лягає на жіночі плечі. При натуральному методі регулювання зачаття чоловік хоч би вимушений виявити повагу до плідного періоду дружини. Крім того, психологічно легко відмітити, що те, що доступне періодично, для нас цінніше, ніж доступне постійно. Врешті-решт, під час вагітності, коли «можна» завжди, подружжя в середньому вступає в статеву близькість не частіше, ніж зазвичай! Маріола: Коли наступають свята, і ви ходите в гості до своїх родичів «від будинку до будинку», то спочатку ви із задоволенням обжираєтеся всім, чим вас пригощають. Потім – трохи менше, і, врешті-решт, коли хтось питає вас: «Може, з'їси шматочок торта або пиріжок з маком?», тобі робиться недобре. Ти відчуваєш, що вже дивитися не можеш на солодощі. Потрібно трохи відпочити від них, щоб через деякий час ти знову міг радіти їх смаку. Так само є і із статевою близькістю: «торт», який ти їси щодня, приїдається. Особисто ми тим більше радіємо статевій близькості, чим важче нам було її дочекатися в плідний період, коли ми не займалися сексом. Відомий ряд свідоцтв подружніх пар, які замінили застосування контрацепції спостереженням за циклом і були цим дуже задоволені. Ось декілька висловів з досліджень, проведених в Німеччині, – серед людей, різних шарів суспільства і що дотримуються різного світогляду. Міхаела (29 років, стажер-юрист): Я чула, що для багатьох природнє планування зачаття обтяжливе, тому що протягом якогось часу жінки не можуть вступати в статевий зв'язок. У нас з чоловіком теж є такі періоди. З іншого боку, ми досвідчуємо особливу чарівність, чекаючи один одного. Ця людина перед тобою, але ти не можеш повністю оволодіти нею, це підсилює потяг, збільшує взаємне бажання. Ця людина стає привабливішою для тебе, а сексуальне життя – більш збудливим.

Бригіта (35 років, лікар-гінеколог): При всьому цьому дуже цікаво, що не тільки із-за страху перед побічними ефектами контрацептивів жінки починають шукати інші шляхи. Для них величезне значення має той факт, що протягом багатьох років вони були доступні постійно, і їх статеве життя стало одноманітним.

Ютта (39 років, вчителька): Мій гінеколог сказав: «Не існує медичного обгрунтування того, чому ви не хочете приймати пігулки». Знаю тільки, що у мене були якнайгірші «нездужання під час вагітності» і грибкове захворювання. Врешті-решт вийшло так, що застосовуючи пігулки, ми спали з моїм чоловіком менше, ніж без них.

Карл (45 років, завідувач відділом розповсюдження товарів поштою): Згадуючи той час, коли ми використовували презервативи, я говорю собі: «Краще рідше, але краще». Його дружина Хельга (36 років, домогосподарка) додає: І більш усвідомлено! Наші відносини змінилися. Карл проявляє свою любов до мене і в тому, що іноді відмовляється від статевої близькості.

Природній метод часто ототожнюється з діяльністю Католицької Церкви. Дослідження, результати яких ми привели, проводилися невіруючим журналістом і без участі Церкви!

взято з сайту:
http://truelovewaits.at.ua/load/3-1-0-10

Ната
гість
гість
Повідомлень: 5
З нами з: 04 січня 2009, 18:50
Звідки: Україна
Контактна інформація:

Повідомлення Ната » 08 листопада 2009, 14:33

КОНТРАЦЕПЦИЯ ВЕДЁТ К РАЗДЕЛЕНИЮ
Связь между контрацепцией и разрушением семьи и общества
Единство мужчины и женщины в браке было основано Самим Творцом. Это единство является прообразом Триединого Бога (Отца, Сына и Святого Духа) – «сообществом любви и жизни».
Супружество это Таинство (Святости), в котором муж и жена отдают себя друг другу всецело,преданно и плодотворно в совершенной свободе. Отдать себя и принять другого всецело означает,
отдать/принять всего человека – душу и тело вместе с её/его способностью к зачатию. «Целью этого Таинства является глубокое личностное единство - единство, которое превосходит соединение плоти и ведёт к созиданию единого сердца и единой души; это требует нераздельного, верного и решительного взаимного дарования себя друг другу, что означает быть открытыми к продолжению
рода» (Иоанн Павел II). Это любовь даруемая жизнь.Бог призывает супругов к сотрудничеству с Ним на ниве сотворения новой жизни. Однако не всегда соединение мужа и жены приводит к зачатию нового человека. Тело женщины создано так,что оно способно быть плодным только в течении нескольких дней в месяц. Бывают такие
обстоятельства (неважное здоровье,экономические и другие трудности), когда супруги не могут позволить себе прибавления
в семье. Тогда муж и жена должны внимательно следить за естественным циклом жены, чтобы иметь возможность выразить
свою любовь друг к другу единением плоти в те дни, когда у женщины наступают неплодные дни. Но в тоже время, какими бы
ни были обстоятельства, муж и жена должны позволять Богу быть Богом! Ибо только Он является Автором жизни! И если Бог
призывает нового человека к бытию – «новую личность, которая явит миру Его образ так, как никто и никогда прежде» (Mary Healy) – Он
также даст тем, кто просит у Него, - и силы и всё, в чем семья имеет потребность.
«Понятие супружества должно включать в себя открытость семьи для рождения детей.
Великодушное решение принять детей как дар Бога их любви,является характерной чертой Христианской супружеской пары. Уважая жизнь, которую дарует Бог, мы почитаем самого Бога,
сотворившего мужчину и женщину по образу Своему. Бог выражает Свою жизнь дарующею любовь к мужчине и женщине по взору их сексуальных созданий» - говорит Иоанн Павел II.Если по-настоящему любим своего партнёра, тогда принимаем способность к зачатию новой
жизни как огромный дар Бога, а не как некую болезнь, которую надо «лечить» или которую надо предотвратить путём контрацепции.
«Когда соединяются две плоти в одну, тогда один человек говорит другому на ‘языке тела’: «Я всецело отдаю тебе себя». Всякая попытка сознательно стерилизовать сексуальный акт путём
контрацепции или какими-либо другими способами, превращает ‘язык тела’ в фальшивый. С одной стороны, он говорит о том, что человек полностью отдает себя другому, с другой - что человек не делится своей способностью к оплодотворению или отказывается принять её от другого. Тогда этот дар оказывается не дарованным или не принятым, и супруги – даже если имеют хорошее намерение –
относятся друг к другу всего лишь как к объекту, а не к человеку. Язык тела в таком случае говорит неправду» (Mary Healy) .
Бог хочет, чтобы мы любили друг друга всецело, а не по частям. «Секс это открытое, искреннее общение мужа и жены. Отказываться от зачатия, значит - лгать своей плотью» (Anthony Percy).
Методы Естественного Планирования Семьи помогают нам понимать свое тело, свою способность к зачатию. Они помогают нам сотрудничать с Богом, не разрушая и не отказываясь от
Его творческой силы давать жизнь. Последние исследования (напр. П. Франк-Германн и др., 2007) показали, что если семья правильно пользуется методами естественного планирования, то их эффективность значительно выше, нежели действие презервативов, и равна эффективности гормональной контрацепции (которая часто имеет абортивный эффект!). Кроме того, Естественное
планирование Семьи помогает супругам ценить достоинство друг друга, углублять и укреплять свою любовь.
«Возможно, кого-то это удивит, но самый важный ответ на вопрос: почему контрацепция это плохо, будет точно таким же, как если бы вы спросили: Почему брак может быть заключен только
между мужчиной и женщиной, и никогда между двумя женщинами или двумя мужчинами? Или: Почему брачный союз неразрывен? Ответ таков: Потому что супружество Свято (Таинство). Иначе говоря: поняв, что супружество свято, мы поймём, почему контрацепция это плохо». (Карел Скочовски)
Яна Прудка
(Mary Healyová – Muži a ženy jsou z ráje; Jan Pavel II – Teologie Těla)
-------------------------------------------------------------------------------
P.S. Статтю взяла з газети " Голос Меджугор"я"; надіюсь Вам допоможе!!!
З БОГОМ +

Аватар користувача
ірця123
дописувач
дописувач
Повідомлень: 75
З нами з: 13 листопада 2009, 23:41
Звідки: Тернопіль

Повідомлення ірця123 » 14 листопада 2009, 00:16

Дорога Олюся. Я дуже втішилася, коли зустріла цю тему, бо це-наболіле і для нашої сім"ї. Багато говорила з різними священниками, читала літературу і таки конкретного виходу з ситуації не знайшла. в даний момент, тимчасово, користуємося презервативом.бо природнє планування -недоступне через лактаційну аменоррею. Радив священник сповідатись кожного разу (зі слів священника: якщо забруднили руки - то треба помити, не зважаючи на степінь забруднення та характер бруду. так само і з душею. не можне чекати "коли станемо кращі" бо без сповіді кращі не будемо.) але я, всеж, нажаль, нечасто приступаю до св. сповіді, бо відчуваю що недобре так, адже для умови доброї сповіді має бути постанова "більше не грішити". хай священник дає розгрішення, але спокутувати гріх всеодно треба буде. важко сказати... Я щей даю дошлюбні науки молодятам саме про природне планування сім"ї... теж думаю чи не є я фарисеєм: вчу одного, а роблю інше.
Боже, Ти-Бог мій. Тебе шукаю пильно. Тебе душа моя прагне.

Аватар користувача
ірця123
дописувач
дописувач
Повідомлень: 75
З нами з: 13 листопада 2009, 23:41
Звідки: Тернопіль

Повідомлення ірця123 » 14 листопада 2009, 00:23

скажіть будь ласка. чи правда, що контрацепція дозволена Церквою, якщо для того є серйозні медичні показання.
Боже, Ти-Бог мій. Тебе шукаю пильно. Тебе душа моя прагне.

Аватар користувача
ірця123
дописувач
дописувач
Повідомлень: 75
З нами з: 13 листопада 2009, 23:41
Звідки: Тернопіль

Повідомлення ірця123 » 14 листопада 2009, 00:31

Всі питання з цим пов`язані вирішуються виключно на Сповіді через покаяння незалежно від причин упадку
дуже багато залежить від священника на сповіді. деякі священники в цьому питанні зовсім не компетентні. :cry: думки розходяться і не знати де шукати правди. в Іспанії, наприклад, священник вчив, що презерватив важким гріхом не вважається і я, послухавши його, ходила до причастя без попередньої сповіді. Потім, більш заглибилась в це питання і більше зрозуміла, дякувати Богу, але чи не вчинила я тоді святотацтва?????
Боже, Ти-Бог мій. Тебе шукаю пильно. Тебе душа моя прагне.

Олюся
дописувач
дописувач
Повідомлень: 77
З нами з: 15 жовтня 2009, 08:33

Повідомлення Олюся » 17 листопада 2009, 08:39

Шановна ірця 123, навіть, важко щось сказати. Ми так само шукаємо вихід з цієї ситуації. На даний час конкретної відповіді не знайшли. В нас є маленька дитина, другої дитини ще б не хотілося (та й це не вирішить питання). Природній метод так само не можемо використовувати ще раз особливість мого організму. Напишіть, будь ласка, що таке лактаційна аменорея. Буду вдячна. Рада була б ще поспілкуватися.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 17 листопада 2009, 09:16

Олюся писав: лактаційна аменорея

http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0% ... 0%B5%D1%97
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 17 листопада 2009, 09:26

ірця123 писав:скажіть будь ласка. чи правда, що контрацепція дозволена Церквою, якщо для того є серйозні медичні показання.

у властивому значенні контрацепції: від латинського contra (проти) і ceptio (зачаття) - ні.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ірця123
дописувач
дописувач
Повідомлень: 75
З нами з: 13 листопада 2009, 23:41
Звідки: Тернопіль

Повідомлення ірця123 » 17 листопада 2009, 14:04

Олюся писав:лактаційна аменорея. Буду вдячна. Рада була б ще поспілкуватися.


основний принцип ППС під час лактаційної аменореї(відсутності овуляції через високий рівень пролактину-гормону, який відповідає за лактацію) базується на спостереженні за цервікальним слизом. будь-які зміни в характері слизу чи його консистенції вважається сигналом про початок плідності. Проте, в моєму випадку, через набуту ерозію шийки матки в результаті пологів, консистенція та характер слизу постійно міняється, отож трактувати його стає дуже важко. я б сказала -неможливо.
в нас двоє діток, з різницею в 1,5 рочки. меншій - 9 місяців.живемо самі, тож дати раду ще одній дитині було б дуже важко. хотілося б трохи пізніше, хай ці повиростають. отож, користуємося презервативами, хоча радості від цього-ніякої.
Боже, Ти-Бог мій. Тебе шукаю пильно. Тебе душа моя прагне.

Олюся
дописувач
дописувач
Повідомлень: 77
З нами з: 15 жовтня 2009, 08:33

Повідомлення Олюся » 17 листопада 2009, 14:15

В мене схожа ситуація. В нас дитина 11 місяців, дуже неспокійна. Я практично з нею завжди сама, тому дуже важко.

Пробуючу спостерігати за слизом, складається враження, що в мене завжди плідний період. Конкретного виходу не знайшли. Один, вихід - стримуватися. Але і так важко.

Ірця 123, а як Ваш чоловік ставиться до цього питання?

Аватар користувача
ірця123
дописувач
дописувач
Повідомлень: 75
З нами з: 13 листопада 2009, 23:41
Звідки: Тернопіль

Повідомлення ірця123 » 17 листопада 2009, 15:17

Дякую Богу за мого чоловіка, він за природнє планування сім"ї. в дамий момент, склалась така ситуація, що мусимо трохи потерпіти...
щодо стримування, то не знаю, може то ми такі слабкі духом, чи як, але жити, відчуваючи постійну напругу, яка складається в результаті стримування... не знаю, що гірше.
А ви слідкуєте за своїм циклом, занотовуєте всі прояви плідності чи ні??? Бо зважати на самий тільки слиз - тяжко.
Боже, Ти-Бог мій. Тебе шукаю пильно. Тебе душа моя прагне.

Аватар користувача
ірця123
дописувач
дописувач
Повідомлень: 75
З нами з: 13 листопада 2009, 23:41
Звідки: Тернопіль

Повідомлення ірця123 » 17 листопада 2009, 15:21

о.Олег писав:
ірця123 писав:скажіть будь ласка. чи правда, що контрацепція дозволена Церквою, якщо для того є серйозні медичні показання.

у властивому значенні контрацепції: від латинського contra (проти) і ceptio (зачаття) - ні.


Я мала на увазі, коли, наприклад , лікар припусує жінці гормональні препарати з лікувальною метою, які, в свою чергу, є протизаплідними, то чи чинить жінка гріх, уживаючи їх?
Боже, Ти-Бог мій. Тебе шукаю пильно. Тебе душа моя прагне.


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 10 гостей