Контрацепція, абортативна і неабортативна

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Чи знаєте Ви де можна отримати повну консультативну допомогу з природніх методів планування сім'ї?

Так
12
32%
Ні, але можу дізнатися
16
42%
Ні, це не для мене
6
16%
Незнаю такого методу
4
11%
 
Всього голосів: 38

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Олег_373 » 08 січня 2014, 22:22

Порекомендуйте будь-ласка якийсь "легальний" метод планування сім ї при нерегулярному циклі в дружини : 30-45 днів . дякую

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення vitalko » 08 січня 2014, 23:18

Олег_373 писав:Порекомендуйте будь-ласка якийсь "легальний" метод планування сім ї при нерегулярному циклі в дружини : 30-45 днів . дякую


Та в принципі природні методи розпізнавання плідності справляються з будь-яким циклом. Трохи детальніше тут: http://www.narodzhuvaty.com/planuvannya ... -plidnosti
Але, краще не освоювати його по книжках а пройти консультації в спеціаліста. Якщо ви живете у Львові то можете звернутися сюди за консультаціями: при Храмах: Йосафата (Замартинівська), Вознесіння (Широка, Левандівка), Воскресіння (Городоцька), Ольги і Єлисавети (Привокзальна)... Краще дзвонити за номером до контактних осіб: 0676702834 чи 2334073
Ще гарно було б познайомитись з п.Зореславою ГОРОДЕНЧУК і її працею у цій ділянці чи звернутись в УКУ, Інститут Родини (комутатор 2409944). (Інформацію взяв з іншої теми цього ж форуму, можливо змінилися вже телефони, але храми все ще стоять, тому думаю проблем не мало би бути :) )
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Олег_373 » 08 січня 2014, 23:42

тобто ,хто не зі Львова-то тільки контрацепція : ці методи ж не мають бути надто складними ! не у всіх же вища освіта ! що скажете ?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення ShMariam » 09 січня 2014, 08:36

Олег_373 писав:тобто ,хто не зі Львова-то тільки контрацепція : ці методи ж не мають бути надто складними ! не у всіх же вища освіта ! що скажете ?

Не зрозуміла? Контрацепція в принципі не є, як Ви кажете, "легальною". Але можна вивчати методи ПРП не лише у Львові.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Олег_373 » 09 січня 2014, 11:46

я про те ,що церква зрозуміло ,що засуджує любу контрацепцію ,але взамін щось нема масово наук як це робити "правильно"-тут кожен має сам собі це десь вишукувати...а що робити в "глухому" селі : їхати на консультацію до Львова та тікати від чоловіка (який цього звісно не розуміє) в "небезпечні" дні , чи просто покласти собі там спіраль-і забути про цю проблему ?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення ShMariam » 09 січня 2014, 12:38

Олег_373 писав:я про те ,що церква зрозуміло ,що засуджує любу контрацепцію ,але взамін щось нема масово наук як це робити "правильно"-тут кожен має сам собі це десь вишукувати...а що робити в "глухому" селі : їхати на консультацію до Львова та тікати від чоловіка (який цього звісно не розуміє) в "небезпечні" дні , чи просто покласти собі там спіраль-і забути про цю проблему ?
Спіраль - це абортативний засіб і жінка, що його використовує, не знає, скільки міні-абортів вона зробила за життя. :( Тому це абсолютно неприпустимо в жодній ситуації. Це по-перше. А по-друге, особливість природних методів в тому, що чоловік також відповідальний за планування сім'ї. А по-третє... люди їдуть з "глухих" сіл, щоб народжувати в кращих роддомах, отже можуть раз в житті виїхати на консультацію. Та й в інтернеті є купа інформації про ПМРП (зокрема, на окремих форумах). Крім того, на обов'язкових зараз передшлюбних консультаціях детально розглядають цю тему.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення vitalko » 09 січня 2014, 23:02

ShMariam писав: Крім того, на обов'язкових зараз передшлюбних консультаціях детально розглядають цю тему.


Припускаю, що в деяких селах можуть бути якісь труднощі з подібними речами, але парох мав би принаймні знати якісь контакти в районних центрах(думаю там конче вже є бодай одне таке місце консультацій, а якщо ні - то в обласних точно є). Питання лише в зацікавленості конкретних людей. Шукайте - і знайдете. Дуже актуальне УКУвське гасло саме тепер(в світлі Майдану) - "Візьми і зроби!" Настав нам час виростати з совдепії і брати відповідальність найперше за власне життя у свої руки.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Олег_373 » 10 січня 2014, 00:20

ShMariam писав:
Олег_373 писав: Крім того, на обов'язкових зараз передшлюбних консультаціях детально розглядають цю тему.

то все дуже гарно -та от пропаганди з боку церкви дуже замало : все якось про підгорецьких отців абощо пишуть в наших газетах ...а за конкретну роботу нема кому й взятися %)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення ShMariam » 10 січня 2014, 00:26

Олег_373 писав:
ShMariam писав:
Олег_373 писав: Крім того, на обов'язкових зараз передшлюбних консультаціях детально розглядають цю тему.

то все дуже гарно -та от пропаганди з боку церкви дуже замало : все якось про підгорецьких отців абощо пишуть в наших газетах ...а за конкретну роботу нема кому й взятися %)

Не знаю як хто, я на подібні теми (з біоетики) постійно натикаюся (газет не читаю, телевізора не маю, радіо - теж, тільки інтернет :) ). Просто в тому середовищі треба крутитися або що... Найгірше, що тема делікатна і на проповіді про то не дуже поговориш. Виходить, що лишаються передшлюбні науки, і, можливо, окремі реколекції. В нас на молодіжній спільноті розглядали - я тоді довго ходила в шоці (а вже була на 2 курсі універу).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Олег_373 » 10 січня 2014, 01:02

ООО !!! O:-) а я от скільки нашу газету "Нова Зоря" не читаю -ніколи там навіть й натяку на не те що таку проблему ,але й адресу консультацій не знаходив ! виходить ,що в грекокатолицькій церкві ,як і в радянському союзі , сексу нема !

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення ShMariam » 10 січня 2014, 08:47

Олег_373 писав:ООО !!! O:-) а я от скільки нашу газету "Нова Зоря" не читаю -ніколи там навіть й натяку на не те що таку проблему ,але й адресу консультацій не знаходив ! виходить ,що в грекокатолицькій церкві ,як і в радянському союзі , сексу нема !

Священик, що відповідає за передшлюбні консультації у парафії, мав би знати (мати контакти) консультантів.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Yaremko
початківець
початківець
Повідомлень: 46
З нами з: 06 грудня 2007, 13:09

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Yaremko » 10 січня 2014, 15:11

Олег_373 писав:тобто ,хто не зі Львова-то тільки контрацепція : ці методи ж не мають бути надто складними ! не у всіх же вища освіта ! що скажете ?

Олег_373 писав:я про те ,що церква зрозуміло ,що засуджує любу контрацепцію ,але взамін щось нема масово наук як це робити "правильно"-тут кожен має сам собі це десь вишукувати...а що робити в "глухому" селі : їхати на консультацію до Львова та тікати від чоловіка (який цього звісно не розуміє) в "небезпечні" дні , чи просто покласти собі там спіраль-і забути про цю проблему ?

це дуже реальна і гостра проблема на яку мало хто звертає увагу. Отці не зацікавленні у розвитку цього питання (навіть якщо консультант з ПМРП приходить до них на парафію і готовий безкоштовно проводити лекції), у них важливіші проблеми, їм легше говорити не можна - ніж як можна. А те, що (якщо так дуже грубо порахувати) то приблизно середньо виходить в місяць 8 статевих актів із використанням якоїсь контрацепції то це так.....

Спілкуючись із жінками я бачу колосальне недопрацювання отцями. бо наприклад якщо жінка вже знайшла інформацію та осіб які навчать і дозріла до використання ПМПС то чоловік далекий і виходить, що тільки одній цій жінці той метод потрібний. Бо як кажуть чоловіки: "вони про те що користуються (наприклад) презервативами не говорять священикові, а він ніколи про таке не питає". І виходить що нічого жінка в загальному змінити не може "бо один в полі не воїн".

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Міра » 10 січня 2014, 15:38

Жінка може навчити чоловіка. Якщо, звісно, він відповідальний і любить її. Тоді все вийде - з власного досвіду :) . А жінка може навчитись сама -нічого складного тут нема, тільки потрібен час, щоб вивчити свій організм. Мені книжка сама потрапила до рук -побачила в церкві -Інгрід Тробіш "Бути жінкою -це радість". Мені десь 18-19 років було, вже не пам"ятаю, бо вже 34)) Почала вивчати -так цікаво було. Коли одружувалась в 22, все знала. Мама не навчила -бо ніколи про таке не чула :( . Ну а тепер через роки я точно визначаю день овуляції, і температури не треба міряти, інших ознак повно. Тут все залежить від бажання навчитись.
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Just_me » 10 січня 2014, 15:53

Міра писав:Жінка може навчити чоловіка.

Чого? Міряти температуру? Спостерігати за слизом? Перевіряти папороть у мікроскопі? Графіки малювати? Будьте певні, воно йому не допоможе :D
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Yaremko
початківець
початківець
Повідомлень: 46
З нами з: 06 грудня 2007, 13:09

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Yaremko » 10 січня 2014, 16:10

Міра писав:Жінка може навчити чоловіка. Якщо, звісно, він відповідальний і любить її. Тоді все вийде - з власного досвіду :) . А жінка може навчитись сама -нічого складного тут нема, тільки потрібен час, щоб вивчити свій організм. Мені книжка сама потрапила до рук -побачила в церкві -Інгрід Тробіш "Бути жінкою -це радість". Мені десь 18-19 років було, вже не пам"ятаю, бо вже 34)) Почала вивчати -так цікаво було. Коли одружувалась в 22, все знала. Мама не навчила -бо ніколи про таке не чула :( . Ну а тепер через роки я точно визначаю день овуляції, і температури не треба міряти, інших ознак повно. Тут все залежить від бажання навчитись.
найперше що вчити? як визначати? ну це дуже добре бо не залучений чоловік часто буде говорити "ну що вже можна" , "ну коли там можна буде" тут інше коли чоловік майже коли хотів то і мав СА, а тут приблизно два тижні без нього і ще десь 5 днів менструація то мало що залишається.


наступне якщо не вимірювати БТТ то ви не знаєте чи овуляція відбулася бо всі інші ознаки говорять тільки про збільшення естрогенів, а про прогестерон говорить тільки висока БТТ

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Міра » 10 січня 2014, 16:56

Just_me писав:Чого? Міряти температуру? Спостерігати за слизом? Перевіряти папороть у мікроскопі? Графіки малювати? Будьте певні, воно йому не допоможе :D

:) Мала на увазі суть методу -що є плідні і неплідні дні, і коли вони бувають. Ну і мій чоловік добре знає все про мій цикл.

Yaremko писав: тут інше коли чоловік майже коли хотів то і мав СА, а тут приблизно два тижні без нього і ще десь 5 днів менструація то мало що залишається.

І залишається ще пів місяця:)
Але я розумію, про що Ви -моєму чоловікові теж замало) Але стараємось прислухатись один до одного. з Божою поміччю все виходить.
наступне якщо не вимірювати БТТ то ви не знаєте чи овуляція відбулася бо всі інші ознаки говорять тільки про збільшення естрогенів, а про прогестерон говорить тільки висока БТТ

Ну я то вже за стільки років добре знаю, як я почуваюсь до овуляції і після). Мені не треба вимірювати, а комусь треба обов"язково. Особливо перші роки.
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
Yaremko
початківець
початківець
Повідомлень: 46
З нами з: 06 грудня 2007, 13:09

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Yaremko » 10 січня 2014, 17:10

Міра писав:І залишається ще пів місяця:)
Але я розумію, про що Ви -моєму чоловікові теж замало) Але стараємось прислухатись один до одного. з Божою поміччю все виходить.

яких пів місяця? місяць нехай 30днів - 19 днів = тільки 11 днів
Не всі, ні не так, мало які чоловіки такі вирозумілі.
Міра писав:Ну я то вже за стільки років добре знаю, як я почуваюсь до овуляції і після). Мені не треба вимірювати, а комусь треба обов"язково. Особливо перші роки.

Це вже ваша воля і тільки вам вирішувати, але маю повнезно знайомих які таке говорили десь біля 10 років підряд, а потім підряд двоє дітей.

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Міра » 10 січня 2014, 17:30

Це вже ваша воля і тільки вам вирішувати, але маю повнезно знайомих які таке говорили десь біля 10 років підряд, а потім підряд двоє дітей.

Та я тільки рада буду)) чесно) Дуже дітей люблю. Тільки б грошей більше мати на велику сім"ю!
Але в мене так все було -спочатку велике бажання мати дитину, а потім вже дитина. Особливо це з третьою відчула -ніби і синочок є, і доця, не планували, а потім таке бажання мати ще доцю! І Бог мені дав. Думаю, так і буде, якщо маю мати ще дітей) Довіряю Господу :Rose:
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Just_me » 10 січня 2014, 18:33

Yaremko писав:якщо не вимірювати БТТ то ви не знаєте чи овуляція відбулася бо всі інші ознаки говорять тільки про збільшення естрогенів, а про прогестерон говорить тільки висока БТТ

Я хоч і не повний тлумок в методах розпізнавання плідності, але то, мушу визнати, для мене новина. Але ж є купа людей, які не можуть вимірювати БТ з цілого ряду причин. Що їм тоді? Я думаю, рівень прогестрону можна визначити ще якось. Може треба здавати аналізи в лабораторії або щомісяця просто слід ходити на УЗД в період, коли, як видається, овуляція вже відбулася?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Yaremko
початківець
початківець
Повідомлень: 46
З нами з: 06 грудня 2007, 13:09

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Yaremko » 10 січня 2014, 19:42

Just_me писав:Я хоч і не повний тлумок в методах розпізнавання плідності, але то, мушу визнати, для мене новина. Але ж є купа людей, які не можуть вимірювати БТ з цілого ряду причин. Що їм тоді?
найперше у дуже багатьох ті причини це хвороба чи жіночі проблеми, які мають тимчасовий характер, часто є таке що жінки просто не вміючи прочитати карти говорять, що БТТ їм не підходять. і так є дуже мала кількість тих які не можуть вимірювати БТТ але потрібно пам'ятати, що без неї понижується ефективність методу
Just_me писав:Я думаю, рівень прогестрону можна визначити ще якось. Може треба здавати аналізи в лабораторії або щомісяця просто слід ходити на УЗД в період, коли, як видається, овуляція вже відбулася?

однозначно, що овуляцію можна визначити іншими діагностичними методами, але це не до кінця зручно і не дешево. але якщо дуже потрібно то можна

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Just_me » 10 січня 2014, 21:06

Yaremko писав:найперше у дуже багатьох ті причини це хвороба чи жіночі проблеми, які мають тимчасовий характер, часто є таке що жінки просто не вміючи прочитати карти говорять, що БТТ їм не підходять. і так є дуже мала кількість тих які не можуть вимірювати БТТ але потрібно пам'ятати, що без неї понижується ефективність методу

Та там просто так багато факторів, при яких результат вимірювання температури певного дня не враховується... Якась критична кількість (третина?) таких "неврахованих" днів набирається і все - графік коту під хвіст. Чи я помиляюся?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Yaremko
початківець
початківець
Повідомлень: 46
З нами з: 06 грудня 2007, 13:09

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Yaremko » 10 січня 2014, 21:45

Just_me писав:Та там просто так багато факторів, при яких результат вимірювання температури певного дня не враховується... Якась критична кількість (третина?) таких "неврахованих" днів набирається і все - графік коту під хвіст. Чи я помиляюся?

Ну як сказати. Це все залежить хто дивиться і яка мета у того хто інтерпретує (відбити охочу від методу чи просто навчити технічно інтерпретувати карти). Бо можна зарубати майже кожен графік тими чи іншими факторами впливу на БТТ (якщо хочеш придертися то найдеться за що). Часто що по карті видно що щось сталося і був якийсь фактор впливу на БТТ але жінка не пригадує. А також не завжди чинники які впливаю на БТТ саме у цієї жінки і саме в цей день вплинули на БТТ. (не плутати чинники які впливають на БТТ та правила вимірювання БТТ це трохи різні речі).

Для визначення скачка БТТ потрібно тільки 6 низьких температур і 3 (деколи 4) високих.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Just_me » 11 січня 2014, 00:53

Міра писав:стараємось прислухатись один до одного. з Божою поміччю все виходить.

Маю питання, але ви, звісно, можете і не відповідати, маєте повне право. Цікаво, що в контексті природного методу для вас означають слова "прислухатися одне до одного"? Цей метод, як не крути, передбачає прислухання лише до гормональних змін в організмі, а не одне до одного - все життя фактично підпорядковане гормонам, а не бажанню подружжя. Хоча я, як християнка, поважаю і пропагую цей метод, але він для мене, зізнаюся, є втіленням виключення із правила про те, що людина створена на образ і подобу Божу, бо, як я десь вже писала, подоба Божа - це не дві руки, дві ноги і голова, це подоба Творця, сили, що перетворює і підпорядковує собі природу, як це робив Господь, коли творив людину і все, що її оточує, коли робив сушу із води, світло із темряви. Тут людина підпорядковується власній природі, стає залежною від неї. З іншого боку, ще можна з натяжкою сказати, що це чоловік прислухається до потреб дружини, але аж ніяк не дружина до потреб чоловіка і тим більше не взаємно одне до одного. Тобто поясніть мені з практичної точки зору цю фразу, як маєте бажання. Мені справді цікаво.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Міра » 11 січня 2014, 12:05

Just_me писав:Тут людина підпорядковується власній природі, стає залежною від неї. З іншого боку, ще можна з натяжкою сказати, що це чоловік прислухається до потреб дружини, але аж ніяк не дружина до потреб чоловіка і тим більше не взаємно одне до одного. Тобто поясніть мені з практичної точки зору цю фразу, як маєте бажання. Мені справді цікаво.

Звичайно, поясню :) надіюсь тільки, що не розчарую). Прислухаємось один до одного - чоловік слухає мене, коли краще кохатись, щоб не використовувати якісь штучні методи запобігання вагітності (бо я так цього не люблю!), я прислухаюсь до нього, якщо він не може витримати вже, його "криє" в плідний період -тоді кохаємось. Чому я написала, що з Божою поміччю виходить -бо чоловік з часом вчиться керувати своїм інстинктом :) і все менше разів так буває, що грішимо. Треба сказати, що пристрасть завжди була велика -і в 19, коли зустрілись, і зараз)) І я знаю, що для нього це подвиг, коли він стримується. Ціную це і дуже люблю його.
Знаю, що для нього це не так важливо, як для мене -точніше раніше зовсім не було важливо -але я пояснювала, книжки пропонувала)) -наприклад "Секс, якого не знаєте" Ксаверія Кнотца, допомогла.. тут важливо не опускати руки -всьо пропало, нічого не вийде :) а розмовляти, і любити, любити -це головне. а Бог допоможе -підкаже, що робити :Rose:
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Just_me » 11 січня 2014, 17:04

Міро, дякую щиро за відвертість.
Міра писав:надіюсь тільки, що не розчарую
Ну що ви, якраз цілком навпаки. З сукупності ваших дописів складається враженн, що ви - великий молодець, ну оптиміст принаймні - точно, і мудра жінка.
Міра писав:я прислухаюсь до нього, якщо він не може витримати вже, його "криє" в плідний період -тоді кохаємось

Мені завжди здавалася сумною та ненадихаючою ота потреба постійно вибирати між Богом і власним чоловіком. Я часом, мушу признатися, не можу повірити, що Бог так задумав. Закрадаються думки що, може, Бог і зовсім не такий, як ми його собі самі уявляємо, що він не того від нас очікує, що ми думаємо. Бо для мене фраза
Міра писав:все менше разів так буває, що грішимо
в застосуванні до чоловіка і дружини автоматично означає "і ми все менше відповідаємо на потреби і бажання одне одного", а мені це якось суперечить природі подружжя. Ніяк не вловлю тої логіки, хоч її і приймаю.
Я сподіваюсь, я ніяк вас не зачепила, не образила ані не порушила вашого особистого добра в такій делікатній темі, просто свідчення інших, конкретні випадки і ситуації мені важливі для складання якоїсь більш-менш цілісної картини явища.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення ShMariam » 11 січня 2014, 17:18

Just_me писав: ...а мені це якось суперечить природі подружжя. Ніяк не вловлю тої логіки, хоч її і приймаю.

Я вловлюю, але мене то особливо не тішить, бо проблема у всьому економічному устрої: у необхідності (навіть мовчу про бажання) для жінки працювати і у важкості (чи навіть неможливості) для чоловіка утримувати велику багатодітну сім'ю. Відчуваю, що проблема криється у цьому. Але якщо такі справи не ми вирішуємо, то виходимо з того, що є.
:(
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Just_me » 11 січня 2014, 17:30

ShMariam писав:Я вловлюю, але мене то особливо не тішить, бо проблема у всьому економічному устрої: у необхідності (навіть мовчу про бажання) для жінки працювати і у важкості (чи навіть неможливості) для чоловіка утримувати велику багатодітну сім'ю.

Особисто я не цілком згодна. Хоч і матеріальне для мене важливе, але у родині важливіше духовне. Саме його, як би це парадоксально і не звучало, найважче забезпечити у багатодітній родині - тісний звязок і увагу для кожної дитини. Щоб дітей не сприймати як збірне поняття, а як особистостей, щоби кожному в день приділити півгодини часу. Щоб мати можливість з одним піти на морозиво, з іншим - поскладати конструктор, ще з кимось - зайнятися "дівочими справами" на зразок понакручувати бігудів і намалювати нігті, бавлячись у "салон краси" - з пошануванням і врахуванням потреб кожного. Тобто можна всією родиною піти в парк, можна всією родиною вечеряти, можна і конструктор складати і морозиво в кав"ярні їсти теж всією родиною, але тоді батьки не дадуть адекватної відповіді на індивідуальні потреби маленької людини. Це можна забезпечити двом, трьом, навіть може і чотирьом дітям, але з вісьмома і найбагатша людина світу не дасть собі ради, маючи купу няньок і помічників. Це реальність і від неї не втекти, ніяк її не обманути і не уникнути.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Міра » 11 січня 2014, 23:04

Бо для мене фраза
Міра писав:все менше разів так буває, що грішимо
в застосуванні до чоловіка і дружини автоматично означає "і ми все менше відповідаємо на потреби і бажання одне одного"

Потреб і бажань є багато, не тільки статева сфера, тому навпаки, тоді коли свідомо стримуєшся (для мене то означає брати на себе відповідальність за свою плідність -не хочеш дітей -стримуй себе) тоді відкриваєш інші сторони своєї любові до подруга, більш чуйніший на інші його потреби. І більш яскравий потім фізичний контакт, коли все так, як має бути (а різниця є велика, коли щось використовуєш і коли ні, тому!)
Я так собі думаю, що для чоловіків цей природній метод є гарною можливістю навчитись опановувати себе, керувати собою і навчитись "чути" свою дружину, чого вона хоче, що для неї важливо.
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Just_me » 11 січня 2014, 23:22

Міра писав:навчитись "чути" свою дружину, чого вона хоче, що для неї важливо.

Вам, безперечно, видніше, але мені видається, що якщо чоловік тебе не чує і не хоче знати, що для тебе важливо, то за нього не варто виходити заміж. Просто вміння "чути" одне одного таке важливе (я б сказала, у шлюбі, та що там у шлюбі - у будь-яких людських стосунках просто необхідне), що є основоположним і з"ясувати це треба ще задовго до того, як піти до вівтаря.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Олег_373 » 12 січня 2014, 00:32

суто як практик : чому , попри всі вигуки нашої церкви про гріх ,контрацепцію ,аборти- не протиставляється масово -я підкреслюю МАСОВО впровадження нашого ,"правильного" методу планування сім Ї ? а розмови ведуться тільки у дошлюбній підготовці та на сповіді ? не можу не погодитись з тим ,що для виконання всіх умов цього методу потрібно бути досить високо духовним та освіченим -і це- обов язково взаємно : чоловік та жінка однаково ,та бути достатньо безпристрасним та аскетичним як монахи ( "можна" ж фактично лишень одну треть місяця) . не приходить на думку ,що високодуховними та безпристрасними не стають після передшлюбної підготовки ?-що тоді робити ? не одружуватись ,поки не досягнемо такого високо стану чи як ? жити і грішити ? " ліжко" ,хоч як там не крути ,все ж залишається важливим пунктом в збереженні миру в сім ї ! може монахам це і не відомо ,та кожній парі відомо яку ця сфера спілкування відіграє роль в сімейному житті ! та колосальну роль !


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 28 гостей