Контрацепція, абортативна і неабортативна

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Чи знаєте Ви де можна отримати повну консультативну допомогу з природніх методів планування сім'ї?

Так
12
32%
Ні, але можу дізнатися
16
42%
Ні, це не для мене
6
16%
Незнаю такого методу
4
11%
 
Всього голосів: 38

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Олег_373 » 12 січня 2014, 00:37

Just_me писав: Просто вміння "чути" одне одного таке важливе (я б сказала, у шлюбі, та що там у шлюбі - у будь-яких людських стосунках просто необхідне), що є основоположним і з"ясувати це треба ще задовго до того, як піти до вівтаря.

знаєте ,в декого може постати вибір : чи скавуліти від самотності в 40 чи змиритись з тим що є...а хто не пізнав ,як бути в 40 старою самотньою дівою-то й говорити нема про що...я от мужчина ,але в "цьому бізнесі " як то кажуть давно : ну не впливає позитивно самотність ні на кого -не так задумав Господь для нашого спасіння !

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Міра » 12 січня 2014, 10:33

Just_me писав:якщо чоловік тебе не чує і не хоче знати, що для тебе важливо, то за нього не варто виходити заміж. Просто вміння "чути" одне одного таке важливе (я б сказала, у шлюбі, та що там у шлюбі - у будь-яких людських стосунках просто необхідне), що є основоположним і з"ясувати це треба ще задовго до того, як піти до вівтаря.

Звичайно, обов"язково!
Олег_373 писав:суто як практик : чому , попри всі вигуки нашої церкви про гріх ,контрацепцію ,аборти- не протиставляється масово -я підкреслюю МАСОВО впровадження нашого ,"правильного" методу планування сім Ї ? а розмови ведуться тільки у дошлюбній підготовці та на сповіді ?

Бо це інтимна сфера.. не уявляю, як священник на проповіді буде вчити про цей метод. Але просто сказати про нього може, тут погоджусь.
А матеріалів є повно в інтернеті, також є різні науки в церкві (для дівчат, я попала колись, вела психолог, дуже гарно!)
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Олег_373 » 12 січня 2014, 15:18

тобто ,виходить як в приказці :"Рятування потопаючих-діло рук самих потопаючих". а при чому тут що інтимна (то це вона така в хх столітті стала) -он скільки через неї в пекло народу йде , думаю на порядок більше ніж через алкоголь ! а про алкоголізм ми кричимо ,а як доходить до планування сім ї- то інтимна ("А ну-ка сани-котитесь сами" виходить).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення ShMariam » 12 січня 2014, 15:25

Олег_373 писав:тобто ,виходить як в приказці :"Рятування потопаючих-діло рук самих потопаючих". а при чому тут що інтимна (то це вона така в хх столітті стала) -он скільки через неї в пекло народу йде , думаю на порядок більше ніж через алкоголь ! а про алкоголізм ми кричимо ,а як доходить до планування сім ї- то інтимна ("А ну-ка сани-котитесь сами" виходить).

Інтимна, значить на проповіді, коли в церкві присутні всі від малого до старого - не будеш пояснювати особливості використання методу. Не думали, чому дітям до певного часу не розказують всієї правди, звідки вони взялися?
Але загалом так, це би мали говорити хоча б у загальних фразах і запрошувати на консультації.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення о.Олег » 13 січня 2014, 22:14

Олег_373 писав:суто як практик : чому , попри всі вигуки нашої церкви про гріх ,контрацепцію ,аборти- не протиставляється масово -я підкреслюю МАСОВО впровадження нашого ,"правильного" методу планування сім Ї ? а розмови ведуться тільки у дошлюбній підготовці та на сповіді ? не можу не погодитись з тим ,що для виконання всіх умов цього методу потрібно бути досить високо духовним та освіченим -і це- обов язково взаємно : чоловік та жінка однаково ,та бути достатньо безпристрасним та аскетичним як монахи ( "можна" ж фактично лишень одну треть місяця) . не приходить на думку ,що високодуховними та безпристрасними не стають після передшлюбної підготовки ?-що тоді робити ? не одружуватись ,поки не досягнемо такого високо стану чи як ? жити і грішити ? " ліжко" ,хоч як там не крути ,все ж залишається важливим пунктом в збереженні миру в сім ї ! може монахам це і не відомо ,та кожній парі відомо яку ця сфера спілкування відіграє роль в сімейному житті ! та колосальну роль !

напевно вже тут у темі писав, але повторюся: всі закиди про "вигуки несвідущих у сімейному житті і "ліжко" у ньому монахів" далекі від правди - Церква детально вивчала (і вивчає - мій (одружений :) ) товариш в одному із католицьких Інститутів лише сам перебіг статевого акту вивчав два з гаком роки) житя подружжя і його небезпеки; в Комісії, що готували церковні Документи, обов`язково включали в себе практикуючих одружених католиків.
Стосовно ж того, хто чим стає або не стає після передшлюбних наук - ніхто і не стверджував, що передшлюбні науки все вирішують. Ні. Вони покликані донести інформацію і виявити згоду майбутніх подругів жити морально. А жити - їм. Сім`ї. Вчитися - їм. Оминати небезпеки "ложа" - їм. Церква за це молиться (перечитайте, наприклад, молитви, що їх мовить священик в часі Шлюбу) і вчить. Вчить чітко і ясно в своїх документах. Пояснюючої літератури багато (українською в т.ч.). Курси/навчання - "іщущий обрящет". Але впроваджувати/жити - кожній окремій сім`ї. І ніхто ніде не обіцяв, що жити морально - легка справа. Це і без практичного досвіду життя сім`ї будь кому з християн ясно: Християнство нелегка справа. А практикам ясно і поготів :Rose:
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Олег_373 » 14 січня 2014, 00:14

а секс-це не просто примха якась там чи тільки насолода ! крім того ,що це досить сильний інстинкт -це досить вагома сфера спілкування між статями ! я підкреслюю : спілкування ,а не просто запліднення яйцеклітини сперматозоїдом ,як це в основному церква трактує !он ,ще недавно були там всякі пуританські погляди церкви на все це діло -часи міняються ,а з ними погляди церкви стають все більш гнучкими-ну хіба не так ? історія показала нам багато прикладів помилок церкви стосовно деяких питань . потім проходять століття-тисячоліття-і кажуть : ми помилялися -це було не біле а чорне ! не буду вдаватись в подробиці : історію ми всі більш-менш знаємо.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення ShMariam » 14 січня 2014, 09:05

Олег_373 писав:он ,ще недавно були там всякі пуританські погляди церкви ....

Не Церкви, а окремих представників Церкви.
Олег_373 писав:історія показала нам багато прикладів помилок церкви...
Церква дуже обережна, коли об'являє своє офіційне вчення, тому її вчення, припустимо, 100 чи 1000 років тому ніколи не буде суперечити вченню зараз.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Міра » 14 січня 2014, 10:51

Олег_373 писав:часи міняються ,а з ними погляди церкви стають все більш гнучкими-ну хіба не так ? історія показала нам багато прикладів помилок церкви стосовно деяких питань . потім проходять століття-тисячоліття-і кажуть : ми помилялися -це було не біле а чорне !

В тому, що погляди Церкви на ці питання вірні, переконалась не раз в своєму шлюбі. ну не є доброю контрацепція! за все треба відповідати..
А Церква добра людям хоче, але вони все рівно хочуть набивати собі гулі) аж згодом розуміють ( а деякі і ні) що як живуть, не привносячи той бруд, що пропонує світ в своє подружнє ліжко, воно їм на добро виходить!
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення о.Олег » 14 січня 2014, 11:20

Олег_373 писав:а секс-це не просто примха якась там чи тільки насолода ! ...

так
Олег_373 писав:...крім того ,що це досить сильний інстинкт -це досить вагома сфера спілкування між статями ! я підкреслюю : спілкування ,а не просто запліднення яйцеклітини сперматозоїдом ,як це в основному церква трактує !...

ні - нічого такого Церква не трактує. Церква вчить, що Шлюб укладається заради любові подругів і продовження роду. Не розділяючи на окремо одне і окремо інше, а цілісно: плідна любов
Олег_373 писав:...он ,ще недавно були там всякі пуританські погляди церкви на все це діло...

з того, що у Вас вже читав, думаю/надіюся, що під "пуританські" Ви маєте на увазі не щось негативне у Вченні/вірі Церкви Христової, а різні наголоси у скеровуванні людей до Бога
Олег_373 писав:...-часи міняються ,а з ними погляди церкви стають все більш гнучкими-ну хіба не так ? ...

не так, якщо під "погляди" Ви всеж розумієте віру Церкви Христової. Вона незмінна. А життя дійсно - змінне. І у різних життєвих ситуаціях Церква змагається за людину: за її походження від Бога і за її людяність.
Олег_373 писав:...-історія показала нам багато прикладів помилок церкви стосовно деяких питань...

переважно це антицерковні міфи, пане Олегу, які мають різне походження і з різного роду вправності перекручують історичну правду
Олег_373 писав:...потім проходять століття-тисячоліття-і кажуть : ми помилялися -це було не біле а чорне ! ...

немає такого. Десь тут вже наводив всі промови від імені Церкви, яким недобросовісні журналісти приписали те, про що Ви говорите (відповідна тема у нас на Форумі viewtopic.php?f=9&t=1671 )
Олег_373 писав:...не буду вдаватись в подробиці : історію ми всі більш-менш знаємо.

більш-менш тут не підійде :( Історичними фактами маніпулюють і саме ці маніпуляції видають за "історію". І саме це "більш-менш знаємо". :( А подробиці, власне, спростовують міфи і про Хрестові Походи, і про Святу Інквізицію, і про о.Коперника/Галілео/Бруно, і про ІІВатиканський Собор, і... аж сучасних висловлювань Пап з "дозволом на гомосексуалізм".
Про це все існують на Форумі окремі теми - прошу віднаходити (не зможете - в ПП попросіть Модераторів, щоб скерували) і писати про все це саме там, а ця тема саме про гріх контрацепції: contra - проти/ceptio - зачаття. Сфокусуймося тут саме на цьому питанні
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yaremko
початківець
початківець
Повідомлень: 46
З нами з: 06 грудня 2007, 13:09

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Yaremko » 14 січня 2014, 18:37

Олег_373 писав:суто як практик : чому , попри всі вигуки нашої церкви про гріх ,контрацепцію ,аборти- не протиставляється масово -я підкреслюю МАСОВО впровадження нашого ,"правильного" методу планування сім Ї ? а розмови ведуться тільки у дошлюбній підготовці та на сповіді ?
я також запитуюся чому так.
на жаль надзвичайно мало є священиків які про це розпитують на сповіді. А реально потрібно. Мене за мої роки життя ні разу не питали про це, хоча свого сповідника не маю завжди різні і мене не знають.

о.Олег писав:Стосовно ж того, хто чим стає або не стає після передшлюбних наук - ніхто і не стверджував, що передшлюбні науки все вирішують. Ні. Вони покликані донести інформацію і виявити згоду майбутніх подругів жити морально. А жити - їм. Сім`ї. Вчитися - їм.

Отче Олеже, звичайно це дуже загальне і грубе порівняння але, якби навчання в школі не було обов'язкове то мало хто би відпускав своїх дітей до школи, завжди би якусь вимовку знайшли, або відпускали тоді коли не мали для дітей якоїсь роботи.

На подружніх науках дуже мало про ППС (бо курс націлений не на них) і дуже легко викладаєть в розумінні "це би було добре ...". і що ця сімейна пара вирішить? багато хто піде на консультацію до гінеколога який порадить що? і в якій формі він буде "продвигати" контрацептив? і лікар звичайно порадить "найефективніший" контрацептив, а що скаже про ППС?

І тут виходить, що крім передшлюбних наук більше ніде подружня пара і не чує про ППС і дуже рідко зустрічає подружня пара інформацію, що контрацептиви це гріх і чому це так. То чому подружня пара має вчити і застосовувати ППС?

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення vitalko » 14 січня 2014, 19:40

Yaremko писав:
І тут виходить, що крім передшлюбних наук більше ніде подружня пара і не чує про ППС і дуже рідко зустрічає подружня пара інформацію, що контрацептиви це гріх і чому це так. То чому подружня пара має вчити і застосовувати ППС?


Ну чого, я коли ходив на зібрання молоді при соборі св. Юра, то такі теми заторкувались, мимохідь щоправда(але там більше і не треба було) але з умовою більш глибокого вияснення на передшлюбних науках. Ну і вияснили, зрештою на науках, нічого говорити не буду. Цю тему, до речі, ви читали :) Дали контакти консультаційного центру на Горбачевського.

Але... якщо вже говорити більш загально, то праця не з молоддю(бо тут менш-більш все в порядку, принаймні у великих містах), поки що, проблема для цілої нашої Церкви. Бо і біблійні гуртки молодь більше відвідує і решта заходів, бо, зрештою, молодь більше активна, багато чого сама шукає, і з нею працювати легше. Гірше набагато з середнім і старшим поколінням. Люди, що тут гріха таїти, через своє радянське минуле більш пасивні, розчаровані, тому і працювати з ними важче, і, так виглядає, тільки шукаються засоби як саме роботу з ними проводити. Але то вже біда нашого суспільства(тому і Майдан виник, до речі, можливо він нас трохи розбудить), і як діяти тут, важко сказати.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення о.Олег » 14 січня 2014, 22:54

Yaremko писав:... якби навчання в школі не було обов'язкове ...

тут така штука: Церква вже пережила часи, коли могла всіх зобовязувати робити так-то і так-то. І саме за ці часи, коли мала владу, є найбільше справедливо критикована за свої дії або бездіяльність, тому я грішний навіть радію з того приводу, що Ваше порівняння тут не просто "загальне і грубе" - нічого з теперішнім станом зобовязуючої влади Церкви не має спільного. А загалом - напевно проблеми є і із священиками, які з якихось міркувань не пхаються в цю делікатну тему. Як, зрештою, є проблема і із священиками, які дуже пхаються. І тут можна говорити про різного роду причини в кожному окремому випадку. І це буде дуже... приблизна теоретична розмова. А неприблизного і нетеоритичного виміру ця розмова нмсд зможе набути лише в тому випадку, якщо говоритимемо про "мене": я не бачу жодних проблем для людини (навіть із шкільною освітою) розібратися в системі ППС; не бачу проблеми дістати н.телефонів консультантів (запитайте в ПП, якщо потребуєте) ППС чи виділити свій особистий час і пройти курси з ППС тощо. А якщо говорити про літературу, яку можна поштудіювати - видавництво "Свічадо" жартома називають сексуальними маньяками :) (саме через те, що випускають багато літератури, присвяченій статевості). Повзнавайте :Rose:
все не так погано, як Ви описуєте. Була б охота
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Міра » 15 січня 2014, 09:08

о.Олег писав:все не так погано, як Ви описуєте. Була б охота
З повагою. о.Олег

Згідна! все залежить від людини -хоче вона цього чи ні. Я спілкуюсь з багатьма жінками, і на форумах в т.ч., всі (!) знають про природні методи, але використовують одиниці. Чому? Найчастіше тому, що, навіть не спробувавши, вважають, що він ненадійний і вони завагітніють. а вони цього категорично не хочуть (зараз). Так що проблема в голові жінки -чомусь вони так БОЯТЬСЯ дітей. Друге -якби він був такий ненадійний, то я б вже мала 10 дітей, але навіть моя мама, досі (12 років шлюбу) мене весь час питає -а може ти вагітна? (ну бо ти ТАК живеш! ) :o
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
Yaremko
початківець
початківець
Повідомлень: 46
З нами з: 06 грудня 2007, 13:09

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Yaremko » 15 січня 2014, 10:43

о.Олег писав: А загалом - напевно проблеми є і із священиками, які з якихось міркувань не пхаються в цю делікатну тему. Як, зрештою, є проблема і із священиками, які дуже пхаються. І тут можна говорити про різного роду причини в кожному окремому випадку. І це буде дуже... приблизна теоретична розмова. А неприблизного і нетеоритичного виміру ця розмова нмсд зможе набути лише в тому випадку, якщо говоритимемо про "мене": я не бачу жодних проблем для людини (навіть із шкільною освітою) розібратися в системі ППС; не бачу проблеми дістати н.телефонів консультантів (запитайте в ПП, якщо потребуєте) ППС чи виділити свій особистий час і пройти курси з ППС тощо. А якщо говорити про літературу, яку можна поштудіювати - видавництво "Свічадо" жартома називають сексуальними маньяками :) (саме через те, що випускають багато літератури, присвяченій статевості)

о. Олеже ви підтвердили, що для звичайної подружньої пари більшість священник нічого не скаже про ппс а інший скаже але невідомо як і багато пар скажуть, що священникові до мого "ліжка" . і що в час настільки викривленої та назавжди достовірної інформацію про ппс де особи не бачать успішні приклади використання ппс (бо для багатьох ппс це не ефективний календарик, чи метод Білінгса який надзвичайно мало кому підходить по ефективності), а також засиллям агресивної та неповної інформації про контрацепцію (тут лікарі не обізнані в них бо рекламними слоганами говорять, і реально вважають що наприклад спіраль мірена це не спіраль) особи можуть адекватно оцінити ппс і хотіли його використовувати?

тут реально, що для великої більшості осіб це просто лотерея знайдуть вони адекватну інфу чи ні

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення о.Олег » 15 січня 2014, 11:45

а можете перефразувати - дуже мало зрозумів Вашу думку :(
зрозумів загальну емоцію/настрій Вами написаного, тому -
В свою чергу перефразую і я: Христова Церква (і, відповідно - її священик) проповідує Христа. Відповідно - святість людського життя у Христі.
З того, що зрозумів читаючи Вас - у місцевості, в якій живете, священики на Вашу думку мало говорять (зовсім не говорять) про святість провадження інтимного життя подружжя. Приймаю Вашу інформацію за незаперечну і пропоную єдиний нмсд практикуючого одруженого християнина і священика вихід: візьміть на себе відповідальність і покращуйте цю сторону життя Вашої парафії. Приблизні напрямні:
- навчіться сам (можливості окреслив);
- практикуйте в своїй сім`ї;
- здобувши відповідну освіту - переконуйте священиків саме на своїй парафії у важливості організації відповідних навчань/консультаційних пунктів, запропонуйте себе-фахівця їм у поміч тощо...
Інакше це лише розмова заради розмови. З Вашого боку. З мого боку - маю освіту і у разі потреби, маю, в кого консультуватися або до кого (фаховішого) скерувати; працюю і в цьому напрямі і намагаюсь жити так, як каже Христова Церква.
Перші два пункти з моїх "приблизних напрямних" обговорювати не вважаю за потрібне - тут нічого говорити. Просто без них неможливий пункт третій, тому їх і подав. А от сам третій пункт може стати хорошою і конструктивною особисто Вашою відповіддю на всі проблеми, що зауважуєте (навіть - не обмежуючись нашою темою) навколо. Як там :) у Мічуріна: "не надо ждать мілості от пріроди..." (що хтось-там щось має зробити) - хочеш, щоб щось було добре зробленим, тоді зроби сам (с)
перепрошую за багацько цитат. Просто не знаю, чи не надто мало вже неодноразово у різному вигляді тут запрошував: дійте :Rose:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yaremko
початківець
початківець
Повідомлень: 46
З нами з: 06 грудня 2007, 13:09

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Yaremko » 15 січня 2014, 12:27

о.Олег писав:а можете перефразувати - дуже мало зрозумів Вашу думку :(
зрозумів загальну емоцію/настрій Вами написаного

отче по своїй роботі і на форумах і у соціальних мережах я розумію, що не завжди є змога відстежити хто саме про що пише. я з вами ділюся конкретикою з тим, чим я стикаюся вже 2007 року що про ППС потрібно шукати бо на поверхні достовірної інформації немає, про ЦЕ заведено в церкві не говорити, а про контрацепцію говорять голосно і всі кому не лінь бо це великий бізнес

о.Олег писав: візьміть на себе відповідальність і покращуйте цю сторону життя Вашої парафії. Приблизні напрямні:
- навчіться сам (можливості окреслив);
- практикуйте в своїй сім`ї;
- здобувши відповідну освіту - переконуйте священиків саме на своїй парафії у важливості організації відповідних навчань/консультаційних пунктів, запропонуйте себе-фахівця їм у поміч тощо...

взяла таку відповідальність з 2007р., а роботи не видно. І не з одним священиком говорила і...... вони не зацікавлені. бо як я вже писала
Yaremko писав:
Олег_373 писав:тобто ,хто не зі Львова-то тільки контрацепція : ці методи ж не мають бути надто складними ! не у всіх же вища освіта ! що скажете ?

Олег_373 писав:я про те ,що церква зрозуміло ,що засуджує любу контрацепцію ,але взамін щось нема масово наук як це робити "правильно"-тут кожен має сам собі це десь вишукувати...а що робити в "глухому" селі : їхати на консультацію до Львова та тікати від чоловіка (який цього звісно не розуміє) в "небезпечні" дні , чи просто покласти собі там спіраль-і забути про цю проблему ?

це дуже реальна і гостра проблема на яку мало хто звертає увагу. Отці не зацікавленні у розвитку цього питання (навіть якщо консультант з ПМРП приходить до них на парафію і готовий безкоштовно проводити лекції), у них важливіші проблеми, їм легше говорити не можна - ніж як можна. А те, що (якщо так дуже грубо порахувати) то приблизно середньо виходить в місяць 8 статевих актів із використанням якоїсь контрацепції то це так.....

Спілкуючись із жінками я бачу колосальне недопрацювання отцями. бо наприклад якщо жінка вже знайшла інформацію та осіб які навчать і дозріла до використання ПМПС то чоловік далекий і виходить, що тільки одній цій жінці той метод потрібний. Бо як кажуть чоловіки: "вони про те що користуються (наприклад) презервативами не говорять священикові, а він ніколи про таке не питає". І виходить що нічого жінка в загальному змінити не може "бо один в полі не воїн".

Отче Олеже скажіть-підкажіть які конкретні речі ще робити?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення о.Олег » 15 січня 2014, 13:36

Yaremko писав:...Отче Олеже скажіть-підкажіть які конкретні речі ще робити?

найперше - продовжувати. Окрім цього можна/варта ініційовувати спільноти для сімей, що хочуть жити во Христі, створювати різного роду реколекційні слухання для сімейних пар/родин, де провадити і навчання нашої теми. Самому це робити напевне неумісно, тому варта контактувати з організаціями, які вже щось подібного із сімями провадять (не лише у вузькій нашій темі - більш широко беріть, не переакцентовуючи статевий вимір подружжя); можливо - з УКУ варта у чомусь співпрацювати. Зараз не готовий чітко говорити про назви вже існуючих у Христовій Церкві спільнот, покликаних до праці із сім`ями, але Церква себе неодноразово окреслює "спільнотою спільнот", тому навіть, якщо Ви на своєму рівні ініціюєте якусь спільнотку для саме цієї теми - добре. Крім цього - бачите проблему толерації або мовчання на гріх, заявляєте про це і священик не відреаговує (і тут може бути багато причин, про які можна писати і писати, але вони в жодному разі не оправдовують) - звертайтеся із проблемою до Єпископа і просіть його благословення на цю свою діяльність/співпрацю з іншими фахівцями тощо...
Напевно Ви вже багато із цього проходите з 2007-го року, але, навіть, якщо всюди наражаєтеся на нерозуміння - продовжувати варта і варта продовжувати саме у ширшому контексті праці із сім`ями
перепрошую за можливі недолугості порад - Ви просили і саме тому їх написав
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення andrivovk » 16 квітня 2014, 16:09

Чи буде мати продавець в аптеці гріх, продаючи презервативи ?
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення о.Олег » 17 квітня 2014, 09:00

andrivovk писав:Чи буде мати продавець в аптеці гріх, продаючи презервативи ?

з цього варта сповідатись. Знаю також продавців, що сповідаються і із продажу акогою, тютюну..
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення andrivovk » 17 квітня 2014, 17:36

о.Олег писав:
andrivovk писав:Чи буде мати продавець в аптеці гріх, продаючи презервативи ?

з цього варта сповідатись. Знаю також продавців, що сповідаються і із продажу акогою, тютюну..
ОООО

Виходить, що справжніх християн в аптеках бути не може. Бо це їхній обов'язок продавати людям, що вони скажуть. :pardon:

о.Олег писав:Знаю також продавців, що сповідаються і із продажу акоголю, тютюну..ОООО


Сповідаються, а потім знов продають? :(
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення о.Олег » 18 квітня 2014, 15:19

з проблемою продажу алкоголю потрібно розуміти, що сам по собі алкоголь не гріх і не гріх його продаж (хіба б неякісний чи неакцизований або продаж дітям/в недозволений час). Продавці сповідаються з цього через те, що розуміють проблему з повальним алкоголізмом на Україні і переживають за покупців
з продаванням речей самих в собі аморальних - дійсно проблема. Хоча знаю власницю аптеки, яка відмовилась продавати контрацепцію. Продавці такого вибору не мають :( І акушерів-гінікологів знаю, що в жодному разі не підуть робити аборти. Але про "справжність" - хіба про себе можу сказати, Андрію.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення andrivovk » 18 квітня 2014, 17:32

о.Олег писав:Хоча знаю власницю аптеки, яка відмовилась продавати контрацепцію. Продавці такого вибору не мають :( І акушерів-гінікологів знаю, що в жодному разі не підуть робити аборти.

От і я про це. Або мусиш звільнятися, або поступати проти своєї совісті - гріх. :( тобто нема виходу.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення о.Олег » 19 квітня 2014, 11:05

Сповідь і робити все, що від "мене" залежить
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення andrivovk » 29 травня 2014, 21:27

Стаття про подібні проблеми Де не повинен працювати католик?

http://www.credo-ua.org/2014/05/117119
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Тома
дописувач
дописувач
Повідомлень: 51
З нами з: 11 серпня 2013, 11:41

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Тома » 29 травня 2014, 22:25

о.Олег писав:бачите проблему толерації або мовчання на гріх, заявляєте про це і священик не відреаговує (і тут може бути багато причин, про які можна писати і писати, але вони в жодному разі не оправдовують) - звертайтеся із проблемою до Єпископа і просіть його благословення на цю свою діяльність/співпрацю з іншими фахівцями тощо...

Ну, не знаю, мені ситуація з МРП (ППС) подібна до ситуації з домашніми пологами і взагалі природнім батьківством, точніше надприроднім в сучасних умовах гріхопадіння.

Ці речі можна викладати повноцінно тільки разом, інакше люди і не зрозуміють звідки ноги ростуть в того, що якість стосунків у певні моменти чи періоди цілком визначається банальними фізичними і емоційними речима (а не тільки високодуховними)...

І християнам це часто, на жаль, дається тяжко.
Мар'ян Качмар, brat Martyn, Кипріян (Kyprijan), Тома...
«Коли-небудь потім» - небезпечна хвороба, котра рано чи пізно поховає ваші мрії разом з вами (Тімоті Ферріс).
Сайти: simport.org.ua; photography.kachmars.com; Скринька: home[пес]kachmars.com

Аватар користувача
Тома
дописувач
дописувач
Повідомлень: 51
З нами з: 11 серпня 2013, 11:41

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Тома » 31 травня 2014, 20:35

І ще пару речей, які хотів би додати до цієї теми.

1. Давайте не будемо хизуватись тим, як хто успішно користується МРП (ППС) для ненародження дітей (типу: в мене все виходить з ППС, бо якщо б не виходило, то я б вже мала десять дітей, а не одну, тощо). Це крайній засіб, якщо є вагомі причини, чи прям правило християнського життя? Думаю, все-таки десь +- "перше".

2. Я б напевно не осуджував дії тих людей, які продають в аптеках презервативи. Кругом нас набагато більше невіруючих людей, ніж віруючих, а для невіруючих - всегріхом є їхня темрява невіри, а не якісь порушення моралі. Можливо, я дуже загострюю, але ... Звісно, на місці власника аптеки, я б вилучив з продажу контрацептиви, але рядового продавця я б не гнав у сповідальницю і не рахував би йому то за гріх.
Мар'ян Качмар, brat Martyn, Кипріян (Kyprijan), Тома...
«Коли-небудь потім» - небезпечна хвороба, котра рано чи пізно поховає ваші мрії разом з вами (Тімоті Ферріс).
Сайти: simport.org.ua; photography.kachmars.com; Скринька: home[пес]kachmars.com

darita
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 30 травня 2014, 10:23

Re: Проблема аборту для Церкви, суспільства, жінки, совісті...!

Повідомлення darita » 02 червня 2014, 07:49

Шпиталь ім. Митрополита Андрея Шептицького, який провадить діяльність під опікою УГКЦ, започатковує нову безкоштовну освітню програму для подружніх пар. Лікарі шпиталю розповідатимуть подружжям про природні методи планування сім'ї.

Парам будуть пропагувати симпто-термальний метод регуляції народжуваності, який є одним із найнадійніших (лише дві незаплановані вагітності на 1000 пар) і який цілком узгоджується з християнською мораллю. "Це метод – передовсім пізнання свого організму, а відтак і самопізнання", – наголошує вона.

Варто також наголосити, що "планування сім'ї" означає не лише запобігання вагітності, а й створення сприятливих умов для зачаття бажаної дитини, отож найбільш цікавою майбутнім батькам буде "школа народжувати". Тут майбутніх матерів навчатимуть спеціальній гімнастиці (тренуванню м'язів, дихальним вправам) і вчитимуть азам спілкування з ще не народженою дитиною.

Програма триватиме 1,5 року, а набір у групи відбуватиметься кожних три місяці.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення ShMariam » 01 грудня 2014, 11:53

Тома писав:2. Я б напевно не осуджував дії тих людей, які продають в аптеках презервативи. Кругом нас набагато більше невіруючих людей, ніж віруючих, а для невіруючих - всегріхом є їхня темрява невіри, а не якісь порушення моралі. Можливо, я дуже загострюю, але ... Звісно, на місці власника аптеки, я б вилучив з продажу контрацептиви, але рядового продавця я б не гнав у сповідальницю і не рахував би йому то за гріх.

Щодо презервативів погоджуюсь (і тому не осуджую продавців в супермаркетах). А як щодо абортативної "контрацепції"? :sorry:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення ShMariam » 01 грудня 2014, 12:47

brat Martyn писав:Взагалі то Церква каже, що для цільвого (в контрацептивному плані) використання МРП потрібні вагомі причини, а не просто таке собі рішення двох людей.
ShMariam писав:
brat Martyn писав:потрібні вагомі причини...

Наприклад?

brat Martyn писав:Просто відчуйте різницю: "потрібні вагомі причини" і "це вирішує подружжя на свій розсуд".

А кінцево це звучить так: це рішення подружжя, яке, бажаючи бути морально добрим, повинно спиратися на вагомі причини.

Бажання "пожити для себе", поки нема дитини, вагомою причиною не бачу. :( Бо одружитися можна вже й тоді, коли з'явиться та можливість мати дитину... Що думаєте?

Ще було таке:
brat Martyn писав:
vitalko писав:... згода щодо кількості дітей має бути досягнена ще на дошлюбному етапі, тому що це питання має об"єднувати людей а не розділяти.


Ще скажіть, що кількість дітей варто прописувати у шлюбному контракті....
Тоді також можна прописати у ньому умову повного припинення статевого життя після народження останньої запланованої дитини... (оскільки подальше застосування МРП буде явно контрацептивним і про відкритість до Божої волі буде годі говорити).

vitalko писав:
(оскільки подальше застосування МРП буде явно контрацептивним і про відкритість до Божої волі буде годі говорити).


Ні, не буде, бо подружжя і далі є відкрите на плідність. Бо Бог - володар і тіл наших також, і за ним врешті решт, останнє слово.

В цьому випадку, відносно гріха / його відсутності повністю погоджуюся з Віталіком

P.S. Тільки не приймайте мої думки як істину в останній інстанції :D
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення ShMariam » 03 грудня 2014, 19:45

Гарні статті: http://helpcenter.com.ua/contrac.php
http://www.aborti.ru/articles/piluli_vms_postinor

Інформацію про це треба поширювати і поширювати, бо скільки несвідомо вбивають через ранні аборти, страшно й подумати :(
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 17 гостей