Контрацепція, абортативна і неабортативна

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Чи знаєте Ви де можна отримати повну консультативну допомогу з природніх методів планування сім'ї?

Так
12
32%
Ні, але можу дізнатися
16
42%
Ні, це не для мене
6
16%
Незнаю такого методу
4
11%
 
Всього голосів: 38

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Контрацепція

Повідомлення andrey s. » 13 листопада 2011, 18:52

Just_me писав:
andrey s. писав:Але!!!, от невірю і все!!!, щоб взагалі не входила...(в рамки Вашої свідомості).....

Та я пробувала - кілька раз перечитувала :) , але я гальмую - не снікерсую ))) Ви не переживайте, все добре, то не ви погано написали, то я останні місяці тормознута :D Думаю, всі інші зрозуміють, а без мене якось обійдетесь :Rose:

Неа :wink: , так легко не відмажитесь, писав для Вас, тобто відповідав Вам і цитував Вас. :pardon:
І не наговорюйте на себе :) , нічого Ви не буксуєте, з попередніх дописів Ваших, які і стали причиною написаня цього, так не скажеш. А навіть навпаки. :good:
Навпаки, бачу осмислені і грамотно викладені дописи на цю тему. Тобто Ваша позиція ясна і зрозуміла...
Повірте, я це НЕ вживаю в сенсі, що Ви собі шукаєте гарні виправдання, втікаючи від чесності з собою, не бажаючи приймати свої страхи і самолюбство, гріховність, щоб побороти їх.
Бо бороти їх і не хочиться, а хочиться чогось іншого, і головне щоб це хотіння не викликало "конфлікт інтересів", створюючи цим внутрішній дискомфорт, який власне і заважає тільки в моменти близкості, тобто без нього(дискомфорта) так класно.
А Церква та, тільки псує це і обтяжує своєю старомодністю. :)
ні,ні і ні, тут бз особистостей, і щоб навіть так не думали(то на всякий пожарний :oops: )
Просто це думка дуже поширена, тобто бачення цього, як Ви це подали. І таке підходить багатьом, особливо в моменти сумнівів(вдягати чи не вдягати ту гумку, чи ще якось запобігати вагітності, вживаючи думку "не бажанна", і одночас балакати за велике покликання..Батьківство.),бо Ваші доводи логічні, і чи можуть, а точніше як їх поєднати з ; Довіритись Богу.( а особливо коли так стремим до святості)
Власне зрозумійте, чи там хтось "вдягає-не вдягає", мені фіолетово, це вже суто сімейна справа.
Я це пишу тільки з причини того, що це питання подають в ракурсі відповідальності, обовязку, і всякого такого світлого, коли балакаєм за глобально-добре, і цим сприяється особисто- не добре.
Власне я не сформував думку свою з цього приводу, тому і розважаю про це. Не дивлячись, що Церква каже однозначно, НІ.

Але всеж, чи варто себе так гарно заспокоювати, шукаючи логічні пояснення(виправдання). Чи всетаки, ми не знаємо як буде(попри всю логіку), і власне допис п.Григорія є тим, що власне і називається: Довіритись Господу.
Якось так,,,приблизно і розважаю, тобто формую своє бачення цього. Яке власне не до кінця сформоване...

Щей снікерсом мене спокусили. :D :wink:
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Контрацепція

Повідомлення andrey s. » 13 листопада 2011, 18:58

Talya писав:я щось теж з верблюдами і тим всім заплуталась... може якось без верблюдів? а то дуже хочеться зрозуміти... але певно зимно і фантазія не така буйна. :oops:

Все, верблюд здох...( як і сім,я померло, тобто не запліднело ....)
Балакаєм по темі без горбатого.
:pardon:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Контрацепція

Повідомлення Just_me » 13 листопада 2011, 19:34

П. Андрію, мені прикро, що Ви думаєте, що я для якогось виправдання пишу, чи щось подібне. Ми з Вами не знайомі, але повірте, що для мене обов"язок і відповідальність такі важливі, що важливіші за 99,9999999% речей у цьому світі. Я ДУЖЕ-ДУЖЕ люблю дітей (у мене їх двійко - брат і сестра :D ) і захоплююся добрими родинами. Але добрих родин так мало, що я їх майже не знаю. Часто задумуюся, чи моя добра. Не буду таїти гріха - я щиро не вважаю добрими родинами ті, де багато дітей, а батьки не можуть елементарно дати їм ради. Ви можете мене за це осудити, але я сказала правду, воля ваша. І родина з дев"ятьма дітьми може бути доброю, якщо всі діти вдягнуті-нагодовані-доглянуті-виховані, але тоді це рішення було свідомим (Ми хочемо з Божою допомогою мати 9 дітей), найнята хатня робітниця, а мама сидить вдома, і гуляє-бавиться-ліпить з пластиліну-малює-танцює-водить до школи.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Контрацепція

Повідомлення andrey s. » 13 листопада 2011, 21:29

Just_me писав:П. Андрію, мені прикро, що Ви думаєте, що я для якогось виправдання пишу, чи щось подібне. Ми з Вами не знайомі, але повірте, що для мене обов"язок і відповідальність такі важливі, що важливіші за 99,9999999% речей у цьому світі. Я ДУЖЕ-ДУЖЕ люблю дітей (у мене їх двійко - брат і сестра :D ) і захоплююся добрими родинами. Але добрих родин так мало, що я їх майже не знаю. Часто задумуюся, чи моя добра. Не буду таїти гріха - я щиро не вважаю добрими родинами ті, де багато дітей, а батьки не можуть елементарно дати їм ради. Ви можете мене за це осудити, але я сказала правду, воля ваша. І родина з дев"ятьма дітьми може бути доброю, якщо всі діти вдягнуті-нагодовані-доглянуті-виховані, але тоді це рішення було свідомим (Ми хочемо з Божою допомогою мати 9 дітей), найнята хатня робітниця, а мама сидить вдома, і гуляє-бавиться-ліпить з пластиліну-малює-танцює-водить до школи.

Ая-яй..ні, ні, ні... прочитайте ще раз, і мені не буде потрібно пояснювати чи вибачатись за те, про що я не думаю і звісно не засуджую.
І це все навіть тоді, коли би Вас дуже добре знав. А від так, повернемось до обговорюваного, і для конструктивності уникаючи крайностей і ідеалізму.
Життя це не так, як на кольорових брошурках, ми не живем в раю, де все в гармонії і порядку.

Повертаючись до теми, ану, чесно і відверто, чи багато знаєте сімей де 9 дітей??? Я ні одної. Тільки чув за таких. Чи хочаб з 5 дітьми, де батькам не більше 40-45 років.
Дивився передачу, є сімї які всиновлюють багато дітей, і це попри своїх. То що, вони по вашому знедолені....
Знаєте, я тільки но подумав, що не можу балакати в цій темі, пробачте, но я помилився....
То є не обєктивно і фантазія.
Але, що 100%, проблема не тільки у батьках, і виховання це окрема тема.
Суть моїх стараннь, це просто.
Підмітив що це справді турбує людей, і мотиви цієї турботи різні.
Но спитайте себе, чому у Вас наприклад двоє діток, яких Ви без сумнівів любите і турбуєтесь ними, а Ваші думки грунтуються на 9, не на 3-5 чи 7, а саме на 9..( ця відповідь не для мене)
Чи той хто не має дітей взагалі, турбується перенаселеністю і турботою за світ, з найкращими намірами.
Просто тут в цій темі зустрів пару раз чесність і відвертість у цьому. І повірте, ніяк мені не хочиться навіть наблизитись до засудження чи не розуміння їх.
Бо хто справді цим журиться з цих прчин, як мені здається не стане шукати гарні слова чи виправданя собі.
Це буде між ними і Богом, но ніяк не у сенсі виправдання терміну "Не бажанність", тобто контрацепція це- добре.
Я не проти людини яка то використала, а проти думки яка то виправдовує.
І розумію зара, чому Церква каже Ні.
Уявіть на сикундочку, що Так...вперед.
Як написав раніше, хотілось би побалакати з людьми у яких хочаб 4 дітей, є такі??? П .Григорій поки що троє, Хорони їх Боже..
Дякую, і не зважайте, моя думка не компетентна, я не маю дітей.
:Rose:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Контрацепція

Повідомлення Just_me » 14 листопада 2011, 00:23

:lol: :lol: :lol:
andrey s. писав:Но спитайте себе, чому у Вас наприклад двоє діток, яких Ви без сумнівів любите і турбуєтесь ними, а Ваші думки грунтуються на 9

Пане Андрію, та я не маю діток ВЗАГАЛІ, у мене є брат і сестра, то в силу того, що їх виховання у великій частині лягало на мене, я називаю їх дітками :D У мене такий настрій, що я пожартувала. А 9 - це просто цифра, яка перша спала в голову, вона нічого не означає (ні, я в принципі знаю сім"ю з 9 дітьми, але живуть вони супер і то був вибір батьків, все чікі-пікі :) ) Я привела цю цифру як приклад, як сім"я з 9 дітьми (як і з 5-ма, 6-ма чи 7-ма) може собі мирно існувати. Це такий позитивний приклад :)
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

п.Наталя
початківець
початківець
Повідомлень: 39
З нами з: 04 жовтня 2011, 09:39

Re: Контрацепція

Повідомлення п.Наталя » 14 листопада 2011, 11:35

Наскільки я знаю-за всиновлених дітей платять.Деякі,наскільки я розумію,роблять щось назразок"виховання в родині"своею працею.Якщо все добре(бувае і рабська дитяча праця)то бачу в цьому тільки позитив.
В моеї бабці було 9 дітей і потім тільки в одної тітки(з цих дітей) було четверо дітей-на третіх пологах народились близнюки.Роблю висновок,що діти з багатодітних родин,набавивши своїх братів і сестер свою родину воліють бачити дещо меньшою.

п.Наталя
початківець
початківець
Повідомлень: 39
З нами з: 04 жовтня 2011, 09:39

Re: Контрацепція

Повідомлення п.Наталя » 14 листопада 2011, 11:43

о.Олег писав:
Just_me писав:... Важливо, щоб кожне окремо взяте батьківство було добровільне, усвідомлене, відповідальне...

безперечно. Лише початок цього: кожен окремо взятий статевий акт у Шлюбі - добровільний, усвідомлений, відповідальний. Контрацепція зайва, як зайвий в світі Божому гріх
З повагою, о.Олег

Але ж контрацепція була ще до народження Христа,а Він про це нічого не говорив.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення о.Олег » 14 листопада 2011, 13:00

п.Наталя писав:Наскільки я знаю-за всиновлених дітей платять.Деякі,наскільки я розумію,роблять щось назразок"виховання в родині"своею працею.Якщо все добре(бувае і рабська дитяча праця)то бачу в цьому тільки позитив.
В моеї бабці було 9 дітей і потім тільки в одної тітки(з цих дітей) було четверо дітей-на третіх пологах народились близнюки.Роблю висновок,що діти з багатодітних родин,набавивши своїх братів і сестер свою родину воліють бачити дещо меньшою.

якщо поглянете в дальшу глибину історії своєї родини, то зауважете багатодітні родини у всіх колінах аж до своєї бабці. Переконаний - мав змогу діткнути до історій багатьох родин і не думаю, щоб Ваша була винятком. Це лише минулі/позаминулі покоління боряться з своїми діточками :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення о.Олег » 14 листопада 2011, 13:14

п.Наталя писав:...Але ж контрацепція була ще до народження Христа,а Він про це нічого не говорив.

віримо Христу і Його Церкві. В тематичній розмові опонуючи в чомусь співрозмовникам, Ви мали б вказати не на незнання (не говорив), а на знання (говорив). "Неговорив" саме по собі не є доказом нічого. Хіба показує Вашу свідомість важливості цього питання і, відповідно, виявлення: "не говорив". Проте - Господь каже, що прийшов доповнити (а не заперечити) Старий Завіт і у відношенні до зловживання статевістю нічим не доповнив. Та і не міг - це означало б перечити Собі Самому, що (до нашої теми) покарав Онана (Бт.38) за те, що не хотів дати продовження роду брата свого у цей же, пропонований поширювачами презервативів, спосіб
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

п.Наталя
початківець
початківець
Повідомлень: 39
З нами з: 04 жовтня 2011, 09:39

Re: Контрацепція

Повідомлення п.Наталя » 14 листопада 2011, 13:54

"Не хотів дати продовження роду брата свого"Брата свого!А своїх хотів виходить.Ви як бабтисти того Онана вчипились(перепрошую).Тут писали(не можу знайти ще раз),що Святі мали теж багато дітей,а отже не стримували свою природу і,видно,паралельно вдосконалювались духовно.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення о.Олег » 14 листопада 2011, 14:11

п.Наталя писав:"Не хотів дати продовження роду брата свого"Брата свого!А своїх хотів виходить.Ви як бабтисти того Онана вчипились(перепрошую).Тут писали(не можу знайти ще раз),що Святі мали теж багато дітей,а отже не стримували свою природу і,видно,паралельно вдосконалювались духовно.

так добре робили, що мали багато дітей і добре робили, що вдосконалювались духовно. Яким чином це робить контрацепцію не гріхом? Не дуже щось розумію Вас. Як і не розумію, чому Ви звинувачення єкесь пишите в порівнянні з баптистами? Звинувачення у чому? Найперше - це баптисти як католики (в історичній тяглості, якщо дійсно Ви праві і у цьому є тотожність) або, можливо, самостійно дійшли до якогось правильного у своїй суті твердження, але Христова Католицька Церква точно у розгляді питань на предмет моральності/неморальності думкою баптистів не керується - надхнена Духом Святим Христова Церква отримала від Бога Дар непомильності в питаннях віри і моралі і, відповідно, Богом керується у своїх відповідях на виклики світу. В їх числі і контрацепція
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Контрацепція

Повідомлення Georgij » 14 листопада 2011, 14:36

Just_me писав: Важливо, щоб кожне окремо взяте батьківство було добровільне, усвідомлене, відповідальне. Щоб кожна дитина була очікуваною і бажаною, щоб не ставала для батьків "сюрпризом", бар"єром, якій слід якось подолати (не маю на увазі позбутися дитини, а потребу психологічно змиритися з існуючим станом речей чи переборювати як наслідок кризу в сім"ї), завданням, яке треба виконати. Вважаю (не лише в стосунку до дітей, а взагалі), що будь-яка відповідальність має бути взята людиною усвідомлено і дорбровільно, але несена до кінця. Я не знаю жодної іншої відповідальності, до якої слід підходити так обдумано та обережно, яка була б настільки значуща, як відповідальність за живу істоту. Лише і виключно з цього я виходжу.

Дуже важливо, я добре вас розумію. Але в житті чомусь інакше. :pardon: . Міркуєш, плануєш, шукаєш....
Погодьтеся, так є, хтось невідповідальний в батьківстві, і тут існує друга ланка, яка якось "ремонтує гармонію"створену Богом, якось доповнює порожнечу, яку з різних причин мають діти з багатодітних сімей. Я в родині третій, мене фактично виховали брат і сестра, за що їм низький уклін :Rose: . Часто залишали мене в сусідів і т.д. Сумніваюсь, що я був "запланований" :) Але...Слава Богу! Навіть якщо я був барєром, він подоланий, а діти стають квітами життя :Rose: , "мамо, ваші діти як птиці :) ".
Знаєте, в псалмі Давид пише, що життя прожив, але не бачив, щоби праведника діти просили хліба :) . Я далеко не праведник, але з дружиною прагнем цього, хоча така святість залишається за межами нашого зору :oops: Але Божа воля - це не прогноз, правда? Коли ми думали, що на двох дітках-досить, при всім нашім прагненні вийшло щось інше, чого ми не чекали, але всупереч різним "доброзичливцям" прийняли вагітність як дар, навіть розуміючи, що можна було б "берегтися", ніскільки не жаліємо, а навпаки, дякуємо.
Не знаю, як воно складеться далі... Але поки що не впускаємо цей страх, що є головним розмірковувальником в даній темі, бо я вже казав, теорія, думки- це все цим і залишається, за густим лісом, який може бути дрімучим, а може в ньому бути і ясна поляна, але це все життя.
Я теж переймаюсь проблемними сімями, шкода тих діточок, що через нерозважливість батьків страждають. Але маємо гарний приклад
15 Якже настав вечір, підійшли до нього його учні й кажуть: “Пусте це місце та й час минув уже. Відпусти людей, нехай ідуть по селах та куплять собі поживи.” 16 А Ісус сказав їм: “Не треба їм відходити: дайте ви їм їсти.”( МТ 14)
Іншими словами: коли хтось особливо за це вболіває, хай сам іспробує :) , уявляєте, скільки потенційних апостолів милосердя може бути?
Чому я так думаю за дану тему, не треба бути сліпим. Бог сотворив усе досконалим, не покинув і нас, маємо плідні і неплідні дні, маємо розум, маємо віру, маємо довіру, а головне-покору, якої ми недостатньо маємо :oops: . Ми що, хочемо перехитрити Бога?, ми тілесні, а Він бачите цього не знає?
Ніхто не казав, що буде легко, але з Божою поміччю... з любовю і розумінням між подружжям... Хай нам Бог допоможе :Rose:
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

п.Наталя
початківець
початківець
Повідомлень: 39
З нами з: 04 жовтня 2011, 09:39

Re: Контрацепція

Повідомлення п.Наталя » 14 листопада 2011, 15:19

о.Олег писав:надхнена Духом Святим Христова Церква отримала від Бога Дар непомильності в питаннях віри і моралі і, відповідно, Богом керується у своїх відповідях на виклики світу. В їх числі і контрацепція
З повагою, о.Олег

Написали б це на початку теми.А про святих я нечаяно -тільки з теми про сімейне життя вийшла-вони практично дублюються.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення о.Олег » 14 листопада 2011, 15:57

п.Наталя писав:
о.Олег писав:надхнена Духом Святим Христова Церква отримала від Бога Дар непомильності в питаннях віри і моралі і, відповідно, Богом керується у своїх відповідях на виклики світу. В їх числі і контрацепція
З повагою, о.Олег

Написали б це на початку теми...

про непомильність Церкви в питаннях віри і моралі?
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

п.Наталя
початківець
початківець
Повідомлень: 39
З нами з: 04 жовтня 2011, 09:39

Re: Контрацепція

Повідомлення п.Наталя » 15 листопада 2011, 11:12

Про непомильність по відношенню до контрацепції,про те що жінка-інкубатор,який після одруження позбавляеться прав на свое тіло.Вибір,звістно,існуе-вмирай самотнім. :sorry:

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Контрацепція

Повідомлення Georgij » 15 листопада 2011, 12:39

А хіба права на власне тіло хтось насправді має? Такі права не тримають це тіло вертикально.. Ми помиляємось,коли так думаєм, із землі і в землю, але не душа, хіба не варто бути християнином,хоч і спотикаючись, але встаючи для отримання чогось більшого? Ми не самотні, з нами БОГ, розумійте люди
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Контрацепція

Повідомлення andrey s. » 15 листопада 2011, 13:30

п.Наталя писав:Про непомильність по відношенню до контрацепції,про те що жінка-інкубатор,який після одруження позбавляеться прав на свое тіло.Вибір,звістно,існуе-вмирай самотнім. :sorry:

Погоджусь з Вами, що до Онана. То трішки не доречно , хоча говорить про щось також. Ну то таке.

Але, жінки, почитайте Старий Заповіт, і яке місце мала жінка, тобто яку роль відігравала. Справді жінка в чомусь сильніша за чоловіка(навіть не у чомусь, чоловік стає немічний бо віддаляється від Бога, і настають часи жінок, що звісно є ознакою кінця :P ), тому власне Старозавітні дуже дотримувались Божого Слова: І тягти буде тебе до твого чоловіка, а він буде панувати над тобою."
Тому власне жінці нічого не залишалось, і вона постійно прагнула звільнитись від панування над собою. Жіноча хитрість відіграла свою роль у формуванні Старозавітньої історії, а від так, і на загал історії люцтва.( я не балакаю за погано чи добре, то просто констатую без якоїсь докори за хитрість, яку жінки називають мудрістю. :oops: )

І мені на загал дивно трохи, коли жінки бачуть в сьогоднішній Церкві якесь пригноблення чи позбавлення прав.(навпаки, керуючись Заповіддю Любові Церква йде на зустріч жінці. Хоч і Старозавітні розуміли, що жінка сама не справиться зі своєю природою, плід вона першою вкусила, а від так сильніша в противному Богу.Тому Ісус навчав не покоряти жінку, а зробити її союзником у війні зї зміюкою)
Ісус не змінив Закон, що до жінки, але навчив користати жінкою в тому, коли чоловік і жінка стає одним, тобто в Шлюбі, для досконалості у Ньому.
І звісно для цього потрібно тільки одне, потрібна та Любов і самопожертва, яка дарується на взаєм, і тоді жінка сама віддає всю свою силу для Того, у чому єднається з чоловіком.
І звісно жінка прагне нагороди за : А жінці сказав: "Помножу вельми болі твої і твою вагітність, в болях будеш народжувати дітей.
Бо так воно і є, що народження, виховання, і ще багато чого, є на плечах жінки, іто на багато більше ніж на чоловікові.(якщо навіть роблять порівну, чи навіть чоловік більше, то всерівно, для жінки це значучніше, ніж для чоловіка).

Тобто якщо коротше, то нема в Церкві ніяких проблем з цим, з відношенням до цього.
Вся справа у відношеннях чоловіа і жінки, у цій війні. І коли тут жінка не союзниця чоловіка, то вона приречена на перемогу над ним.
По мірі того, як чоловік програє жінці, наближається кінець всього. :pardon: ( коли жінка хоче перевершити чоловіка у чоловічому, і це їй вдається, ну то інше і оффтоп)
І справді, та жінка яка жертвує своє внутрішнє рвіння(якщо по чесному, то те рвіння від змія) ради Господа, і цим покоряється чоловікові(не покорена чоловіком як у С.З., а сама покоряється як у Н.З.), то ніколи не постане проблем з контроцепцією, і сама така думка буде глупою.
Але це я про ідеали, життя то не кольорова картинка.
Але на загал маємо все, все що потрібно для Спасіння і Життя, для поборювання всіх труднощів тут, в цьому житті.
І Церква робить все, щоб Шлюб був покликаний до помочі, а не навпаки.
І якщо жінка не бачить у цьому помочі, то що відієш....так само це стосується і чоловіка.
Якщо ви одне, то відповідальність спільна. Адам хотів було "відмазатись", мовляв це Ти дав мені її, моя хата з краю, ніц не знаю.. :)
Церква то поміч, і не варто шукати компроміси з собою у сприйнятті цієї істини.
Дякую. :Rose:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення о.Олег » 15 листопада 2011, 14:52

п.Наталя писав:Про непомильність по відношенню до контрацепції,про те що жінка-інкубатор,який після одруження позбавляеться прав на свое тіло.Вибір,звістно,існуе-вмирай самотнім. :sorry:

немає вибору "вмирай самотнім", як і в жодному випадку немає погляду на жінку в якості інкубатора. Говоримо про вивчення власного, даного нам Богом, тіла, про розуміння себе самого і пропонуємо вибрати дорогу святості. Стосовно ж непомильності - контрацепція глибоко заторкує моральні питання і керована Святим Духом Церква Христова базуючись на пошані до людини і її гідності вчить. Тут же (не лише в цій темі - в загальному на Форумі) ми піднімаємо цю проблему для того, щоб зрозуміти основи вчення Церкви, побачити себе і навчитись жити свято відповідно до того, що здатні осягнути
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

п.Наталя
початківець
початківець
Повідомлень: 39
З нами з: 04 жовтня 2011, 09:39

Re: Контрацепція

Повідомлення п.Наталя » 16 листопада 2011, 10:13

andrey s. писав:Тобто якщо коротше, то нема в Церкві ніяких проблем з цим, з відношенням до цього.
Вся справа у відношеннях чоловіа і жінки, у цій війні. І коли тут жінка не союзниця чоловіка, то вона приречена на перемогу над ним.
По мірі того, як чоловік програє жінці, наближається кінець всього. ( коли жінка хоче перевершити чоловіка у чоловічому, і це їй вдається, ну то інше і оффтоп)
І справді, та жінка яка жертвує своє внутрішнє рвіння(якщо по чесному, то те рвіння від змія) ради Господа, і цим покоряється чоловікові(не покорена чоловіком як у С.З., а сама покоряється як у Н.З.), то ніколи не постане проблем з контроцепцією, і сама така думка буде глупою.
Дякую. :Rose:

Я і не кажу,що у церкви е проблеми.А стсовно другої частини реплики,то жінки бувають різні,як і чоловіки-в них рвіння від змія може бути більше.(наприклад до вбивств і т.д.) :P І,доречі,до всьго решта тоже.(Меньше вірте художнім фільмам)

п.Наталя
початківець
початківець
Повідомлень: 39
З нами з: 04 жовтня 2011, 09:39

Re: Контрацепція

Повідомлення п.Наталя » 16 листопада 2011, 10:31

Ви всі так високо закидаете-приземліться!Бог створив нас для життя.Комусь відкрив розуміння,а перекимось воно закрито,напевно в цьому е якийсь Його план.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення vitalko » 16 листопада 2011, 19:02

п.Наталя писав:Ви всі так високо закидаете-приземліться!Бог створив нас для життя.Комусь відкрив розуміння,а перекимось воно закрито,напевно в цьому е якийсь Його план.


Закрито тільки тому, що цей "хтось" мало шукає, нмсд. Бог бо, сам себе відкриває. Але хіба можна щось комусь відкрити, коли нема бажання вислухати?
Нема фатуму, є вільний вибір - слухати, приймати, чи відкинути. Нема і бажання Божого щось втаїти(бо інакше би в цей світ не приходив і себе не виявляв), чи відкривати обмеженому колу "просвічених" - всі рівні.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Контрацепція

Повідомлення andrey s. » 16 листопада 2011, 19:56

п.Наталя писав:
andrey s. писав:Тобто якщо коротше, то нема в Церкві ніяких проблем з цим, з відношенням до цього.
Вся справа у відношеннях чоловіа і жінки, у цій війні. І коли тут жінка не союзниця чоловіка, то вона приречена на перемогу над ним.
По мірі того, як чоловік програє жінці, наближається кінець всього. ( коли жінка хоче перевершити чоловіка у чоловічому, і це їй вдається, ну то інше і оффтоп)
І справді, та жінка яка жертвує своє внутрішнє рвіння(якщо по чесному, то те рвіння від змія) ради Господа, і цим покоряється чоловікові(не покорена чоловіком як у С.З., а сама покоряється як у Н.З.), то ніколи не постане проблем з контроцепцією, і сама така думка буде глупою.
Дякую. :Rose:

Я і не кажу,що у церкви е проблеми.А стсовно другої частини реплики,то жінки бувають різні,як і чоловіки-в них рвіння від змія може бути більше.(наприклад до вбивств і т.д.) :P І,доречі,до всьго решта тоже.(Меньше вірте художнім фільмам)

:D , добре, дослухаюсь Вашої поради, не буду фільмам довіряти.
Бачите п.Наталю, Ви це сприйняли як нападку на жінок, а такого наміру не було...ні,ні ні, не було. :oops:
Я тільки балакав в контексті С.З , і вдосконалення у Н.З.
І так, на загал, якщо б чоловіки менше піддавались зміюці і закликали Господа в підтримку у цьому, брали собі в союзники дану Богом жінку, в цій бородьбі, то було би по іншому.
Але я власне тому про ідеали, як Ви кажите про високе, бо потрібно до чогось стремити, якось з Божою поміччю то сприймати і стримити до тої Святості, святості у Ньому, а не у своїх фантазіях.
Зміюка глибоко пустила свої щупальця(з часів вкушання), і тут я не виділяю жінок чи чоловіків. У шлюбі не має бути цієї різниці, от про що я.
У шлюбі двоє робиться одним.
Вчусь я, п.Наталю, а не проповідую чи навчаю, і звісно цей процес не має на меті когось образити, якщо навіть торкаюсь Високого.
В земному живу, а стремлю до того Високого.
Дякую за поради.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення о.Олег » 17 листопада 2011, 09:56

п.Наталя писав:Ви всі так високо закидаете-приземліться!Бог створив нас для життя.Комусь відкрив розуміння,а перекимось воно закрито,напевно в цьому е якийсь Його план.

розумієте... християнин і не може "приземлитися", щоб гріх назвати "життям". Інакше... "Його план" впишимо у будь-що, що робимо, у все, що робиться в світі людиною... :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

п.Наталя
початківець
початківець
Повідомлень: 39
З нами з: 04 жовтня 2011, 09:39

Re: Контрацепція

Повідомлення п.Наталя » 21 листопада 2011, 12:30

Я не зовсім зрозуміла Вас от.Олеже.Якщо чіткіше мою думку:хочеш більше вдосконалення,святости,праведного духовного життя-іди в монахи. :oops:
Давайте з другого боку-чи чоловік,чи жінка вибирають ким народитись,чи в якій країні,чив якій сімї?Це ж Бог обирае на кому буде гріх Еви,а хто буде підкаблучним Адамом(нікому не в образу,для ліпшого розуміння,годі деколи пояснити)?Доречі про мудрість-це не обовязково розумна людина,мудрість-це вміння використати,застосувати цей розум,або його продукти(щось не можу знайти підходящого слова) :pardon: тобто розум іншої людини. Звідси випливае,що жіноча мудрість у правильному викаристанні чоловіка!(останне речення жарт.)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення о.Олег » 21 листопада 2011, 13:31

п.Наталя писав:Я не зовсім зрозуміла Вас от.Олеже.Якщо чіткіше мою думку:хочеш більше вдосконалення,святости,праведного духовного життя-іди в монахи. :oops: ...

перепрошую - зараз тільки на це: досконалість, святість, праведність, духовність життя - Господь закликає до цього усіх (не лише монахів). В Монастирях свої трудності з досягненням означеного. В світі - свої. Хибно думати, що святим/досконалим/... має бути хтось, а не саме "я"
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

п.Наталя
початківець
початківець
Повідомлень: 39
З нами з: 04 жовтня 2011, 09:39

Re: Контрацепція

Повідомлення п.Наталя » 25 листопада 2011, 10:08

Але,погодьтеся,спокус і завад меньше. :roll:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення о.Олег » 25 листопада 2011, 11:38

п.Наталя писав:Але,погодьтеся,спокус і завад меньше. :roll:

та де там, пані Наталю...
як казав Жванєцкий: "вєздє харашо там, гдє нас нєт"...
Гарна оповідь є про чоловіка, якому Бог у молитві Дарував бачити ангелів і демонів - той чоловік бачив це то там, то тут, а то: звернув увагу, що в далені аж темно від насилля демонів над якимось місцем.
- О - там монастир (пояснив Господь) :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

п.Наталя
початківець
початківець
Повідомлень: 39
З нами з: 04 жовтня 2011, 09:39

Re: Контрацепція

Повідомлення п.Наталя » 25 листопада 2011, 20:03

vitalko писав:Закрито тільки тому, що цей "хтось" мало шукає, нмсд. Бог бо, сам себе відкриває. Але хіба можна щось комусь відкрити, коли нема бажання вислухати?
Нема фатуму, є вільний вибір - слухати, приймати, чи відкинути. Нема і бажання Божого щось втаїти(бо інакше би в цей світ не приходив і себе не виявляв), чи відкривати обмеженому колу "просвічених" - всі рівні.

Апостоли не впізнали Ісуса,після воскресіння,багато солдат,які ганялись за християнами навернулись,коли їм відкрито було.Я помиляюсь?
Ще хочу спитати.В Св.Письмі повчання дублюються:про розпусту в часи Ноя і Судома і Гомора,а ще про жінок в яких не варто кидати каміння;про відношення до батьків-багато,про любов до ближніх теж не одне і т.п.А про гріх А/Онана е ще тлумачення?

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Контрацепція

Повідомлення Georgij » 25 листопада 2011, 20:14

П.Наталя, згадав одне розважання, після цієї теми.
Якщо Господь Ісус пробачив жінці, яку піймали на перелюбі і хотіли її каменувати, і не осудив її, чи це не стало для неї визначним ключем для чогось нового і чистого, бо те чим вона займалася, як вона "береглася", навряд чи було "правильним" регулюванням, чи впливанням на наслідки того, до чого могло привести її заняття. Важливо, Що Господь їй простив.
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення о.Олег » 26 листопада 2011, 14:01

п.Наталя писав:...А про гріх А/Онана е ще тлумачення?

а навіщо? Ну... один раз хоч згадано, а от про героїн взагалі жодним словом і... що? Очікування, що Біблія має бути чимось на зразок... Кримінального Кодексу... безпідставні - в Біблії осуджуються всі гріховні страсті і взивається до людини, щоб плекала святість. Загально про контекст засуду статевих збочень, якщо цікавить саме Біблійний контекст, читайте 1Кор.6 і далі (не маю зараз часу точніше перевіряти, перепрошую)
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 75 гостей