Контрацепція, абортативна і неабортативна

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Чи знаєте Ви де можна отримати повну консультативну допомогу з природніх методів планування сім'ї?

Так
12
32%
Ні, але можу дізнатися
16
42%
Ні, це не для мене
6
16%
Незнаю такого методу
4
11%
 
Всього голосів: 38

п.Наталя
початківець
початківець
Повідомлень: 39
З нами з: 04 жовтня 2011, 09:39

Re: Контрацепція

Повідомлення п.Наталя » 01 грудня 2011, 10:28

Героїн шкодить здоров"ю-це гріх з заповідей. :)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення о.Олег » 01 грудня 2011, 15:06

п.Наталя писав:Героїн шкодить здоров"ю-це гріх з заповідей. :)

контрацепція або шкодить здоров'ю (і фізичному в т.ч. - наприклад 40% захворювань матки пов'язують з використанням презервативів), або вбиває :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Контрацепція

Повідомлення andrey s. » 01 грудня 2011, 18:17

о.Олег писав:
п.Наталя писав:Героїн шкодить здоров"ю-це гріх з заповідей. :)

контрацепція або шкодить здоров'ю (і фізичному в т.ч. - наприклад 40% захворювань матки пов'язують з використанням презервативів), або вбиває :(
З повагою, о.Олег

Пробачте отче, але якось то дивно звучить в якості аргумента.
Тобто ці данні про фізичну шкоду є досить не однозначні, і сама відмова від презирвативів(як засобу контрацепції) на підставі таких твержень....
Ну якось це туманно для мене особисто.(я тільки за себе, звісно за інших знати не можу).
Я бачу, що ці(контр.) ,і багато інших речей, несуть шкоду душі, а вже після цього і тілу, як неминучий наслідок.
Хочим ми того чи ні, но поки наша душа в тілі, то це дуууже повязано.

Чи шкодять презервативи фізичному здоровю, і тим паче чи вбивають??? Я не знаю, і якщо чесно мені то байдуже, тобто для мене то не аргумент.
Нам багато що шкодить, бо так хтось сказав і ми це знаєм. (вода, їда, повітря, технології)
Але хіба це зупиняє нас.
А коли подумати за душу, то це якось більш спонукає до дій, особливо коли ми розумієм, що тіло наше Храм для душі, що всі хвороби беруть початок з душевних ран, які спричиняють гріхи наші.
І наука Ісуса про те, щоб боялися не тих які тіло вбивають, а тих які душу гублять.....
Хоч ця наука стосується трішки іншого, але всеж таки тільки підтвержує те, що все бере початок з душі.
І що головне, це єдині можливі ліки від такого, від зраненої гріхом душі, це Любов Господа нашого, яка виявляється у Тайні Покаяння.

А уявіть собі, що це перестає бути гріхом, гріхом який між подружжям(Ч+Ж) і Богом, то як це буде виглядати???
Невже можливо вилікуватись, або не хворіти (чи душевно, чи фізично) , якщо це перестане бути гріхом??? :pardon:
Думаю ні, якщо це Церква звязала, то тільки з Любові і Турботи за наші безсмертні душі, за які Бог буде питати з тих, кому вони ввірені.
Таке то,,,, якось так бачу і не намагаюсь воювати проти того, а навпаки, стараюсь довіритись, зрозуміти і не сумніватись.
Хоч якщо чесно, то особисто для мене сьогодні то не є тягарем, в силу життєвих обставин :pardon: . Маю інші тягарі.
Тобто я ніяким чином не хочу цим когось обтяжити чи засудити, показавши свою правельність. Ні, ні і ні, просто розважання в голос.
Просто хочу сказати, що Господь справді нас Любить і Зцілює, Лікує наші зранені душі...Звісно якщо ми просимо про то і виявляєм наші хвороби перед Ним.
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення о.Олег » 01 грудня 2011, 20:29

andrey s. писав:
о.Олег писав:
п.Наталя писав:Героїн шкодить здоров"ю-це гріх з заповідей. :)

контрацепція або шкодить здоров'ю (і фізичному в т.ч. - наприклад 40% захворювань матки пов'язують з використанням презервативів), або вбиває :(
З повагою, о.Олег

Пробачте отче, але якось то дивно звучить в якості аргумента...

виходив з того, що ми про аргумент-гріх (з Заповідей) вже проговорили :Rose:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Контрацепція

Повідомлення andrey s. » 01 грудня 2011, 21:38

о.Олег писав:виходив з того, що ми про аргумент-гріх (з Заповідей) вже проговорили :Rose:
З повагою, о.Олег

Звичайно, я то розумів, просто використав цитування Вас задля розважання на цю тему.
Камінням не кидався :D
:Rose:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення Злий Іван » 02 грудня 2011, 11:34

А повернемося до Онана:
о.Олег писав:... покарав Онана (Бт.38) за те, що не хотів дати продовження роду брата свого у цей же, пропонований поширювачами презервативів, спосіб
З повагою, о.Олег


Онана покарано за те, що:
1. не хотів дати продовження роду брата свого у цей же, пропонований поширювачами презервативів, спосіб (перерваний акт).
2. не хотів дати продовження роду брата свого.

Яка з відповідей правильна?
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Контрацепція

Повідомлення Just_me » 02 грудня 2011, 13:45

Злий Іван писав:Яка з відповідей правильна?

Правильна і перша і друга. Його обов"язок був забезпечити померлому братові потомство, а він цього не хотів. Це ніяк не стосуються подружжя, тим більше того, в якого є діти :pardon:
Вибачте, але я кажу щиро: згадувана історія мене особисто не вчить нічому, окрім того, що мати спільних дітей з дружиною померлого брата - це добре. Ну, вибачте за прямоту, я не намагаюся щось перебільшити, але кажу те, що бачу.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення Злий Іван » 02 грудня 2011, 14:57

Just_me писав:
Злий Іван писав:Яка з відповідей правильна?

Правильна і перша і друга...

Чому?
А коли б він не доторкався до жінки? А, якби, природне планування?
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Контрацепція

Повідомлення Just_me » 02 грудня 2011, 15:00

Злий Іван писав:Чому?
А коли б він не доторкався до жінки? А, якби, природне планування?

Ніякого природного планування, нмд, бути у них не було і не могло, бо вони ж не чоловік і дружина. У них була мета - зачати дитину і все.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення о.Олег » 02 грудня 2011, 15:01

Злий Іван писав:
Just_me писав:
Злий Іван писав:Яка з відповідей правильна?

Правильна і перша і друга...

Чому?
А коли б він не доторкався до жінки? А, якби, природне планування?

ні - він мав обов'язок дати потомство і саме для цього сходився з жінкою свого померлого брата: "не доторкався" і "природнє планування" (в значенні "щоб не зачати") в рівнянні :) не фігурує як таке
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення Злий Іван » 02 грудня 2011, 15:08

Тоді, думаю, приклад Онана для заборони Церквою контрацепції, не дуже вдалий.
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Контрацепція

Повідомлення andrey s. » 02 грудня 2011, 15:08

Він мав обовязок, який диктований звичаєм, тобто він так якби мусів то зробити.
Але не зробив, бо дбав за свої інтереси.
Тобто поставив своє над Божим.(всеж таки звичаї формувались на основі Закону, а від так, були схвалені Богом)
Тобто старий добрий егоїзм....
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Контрацепція

Повідомлення Just_me » 02 грудня 2011, 15:09

Злий Іван писав:Тоді, думаю, приклад Онана для заборони Церквою контрацепції, не дуже вдалий.

Так і я ж про це :pardon: Він до подружжя не має рівно ніякого стосунку
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення о.Олег » 02 грудня 2011, 15:10

Злий Іван писав:Тоді, думаю, приклад Онана для заборони Церквою контрацепції, не дуже вдалий.

як і кожен приклад - лише у мірі подібності
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення о.Олег » 02 грудня 2011, 15:14

Just_me писав:
Злий Іван писав:Тоді, думаю, приклад Онана для заборони Церквою контрацепції, не дуже вдалий.

Так і я ж про це :pardon: Він до подружжя не має рівно ніякого стосунку

зате є яскравим прикладом випадку, коли Богові заважається Дати нове життя
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення Злий Іван » 02 грудня 2011, 15:18

о.Олег писав:
Just_me писав:
Злий Іван писав:Тоді, думаю, приклад Онана для заборони Церквою контрацепції, не дуже вдалий.

Так і я ж про це :pardon: Він до подружжя не має рівно ніякого стосунку

зате є яскравим прикладом випадку, коли Богові заважається Дати нове життя
З повагою. о.Олег


Безперечно. Але там йшлося про дотримання Закону.
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Контрацепція

Повідомлення Just_me » 02 грудня 2011, 15:25

о.Олег писав:зате є яскравим прикладом випадку, коли Богові заважається Дати нове життя
З повагою. о.Олег

Мені здається, це більше приклад до того, що якщо це не твоя жінка, то нічого балдіти :D
Загалом думаю, в Бога значно більше шансів дати нове життя, якщо люди використовуватимуть неабортивну контрацепцію, аніж відмовляться від сексу взагалі :( Тому, думаю, ніде в Біблії заборони на таке немає. (Абортивних засобів це не стосуються, бо ж заповідь "Не вбивай" ще ніхто не відміняв...)
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення о.Олег » 02 грудня 2011, 15:31

Злий Іван писав:
Безперечно. Але там йшлося про дотримання Закону.

і про спосіб переступлення Закону
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення о.Олег » 02 грудня 2011, 15:35

Just_me писав:
о.Олег писав:зате є яскравим прикладом випадку, коли Богові заважається Дати нове життя
З повагою. о.Олег

Мені здається, це більше приклад до того, що якщо це не твоя жінка, то нічого балдіти :D
Загалом думаю, в Бога значно більше шансів дати нове життя, якщо люди використовуватимуть неабортивну контрацепцію, аніж відмовляться від сексу взагалі :( Тому, думаю, ніде в Біблії заборони на таке немає. (Абортивних засобів це не стосуються, бо ж заповідь "Не вбивай" ще ніхто не відміняв...)

це була, власне, його жінка (на сьогоднішню аналогію: саме цій жінці маєш обов'язок дати зачати) і "нічого балдіти" стосується саме законного статевого акту
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення Злий Іван » 02 грудня 2011, 15:38

о.Олег писав:
Злий Іван писав:
Безперечно. Але там йшлося про дотримання Закону.

і про спосіб переступлення Закону
З повагою. о.Олег


В який би спосіб Онан не переступав Закон, він був би покараний.
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Контрацепція

Повідомлення Just_me » 02 грудня 2011, 15:42

о.Олег писав:саме цій жінці маєш обов'язок дати зачати

То-то воно так, але у подружжі чоловік перед жінкою такого обов"язку не має, ще й особливо, якщо вона цього не хоче :) А то було не подружжя, і єдина мета - зачаття, і все. Це до нормального подружжя нмд ніяк не застосуєш. Окрім того, навряд чи Богу можна завадити
о.Олег писав:Дати нове життя
окрім відмови від статевого життя.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення о.Олег » 02 грудня 2011, 15:44

Злий Іван писав:...В який би спосіб Онан не переступав Закон, він був би покараний.

він переступив Закон саме у цей спосіб і був покараний. Нащо гадати, коли знаємо точно? Нащо наражатись на небезпеку, звертаючи увагу лише на неактуальні для нас проблеми (дати потомство своєму братові) - звернімо увагу на актуальне
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення Злий Іван » 02 грудня 2011, 15:49

о.Олег писав:
Злий Іван писав:...В який би спосіб Онан не переступав Закон, він був би покараний.

він переступив Закон саме у цей спосіб і був покараний. Нащо гадати, коли знаємо точно? Нащо наражатись на небезпеку, звертаючи увагу лише на неактуальні для нас проблеми (дати потомство своєму братові) - звернімо увагу на актуальне
З повагою, о.Олег


Я не шукаю лазів, отче... :Search:
Я, от, собі думаю, а чи не є лукавством (в певній мірі, звичайно) природній метод планування сім'ї?
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Контрацепція

Повідомлення Just_me » 02 грудня 2011, 15:51

о.Олег писав:він переступив Закон саме у цей спосіб і був покараний. Нащо гадати, коли знаємо точно? Нащо наражатись на небезпеку, звертаючи увагу лише на неактуальні для нас проблеми (дати потомство своєму братові) - звернімо увагу на актуальне

Так, але я в даному прикладі бачу актуальний акцент на факті переступу закону, а не його способах.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення о.Олег » 02 грудня 2011, 15:52

Just_me писав:То-то воно так, але у подружжі чоловік перед жінкою такого обов"язку не має, ще й особливо, якщо вона цього не хоче :) ...

в християнському, Благословенному Богом Подружжі - має.
Just_me писав:...А то було не подружжя, і єдина мета - зачаття, і все. Це до нормального подружжя нмд ніяк не застосуєш ...

навпаки. Просто проблема у тому, що людина хоче розділити цілість мети подружнього акту (вияв любові подругів у відкритості до зачаття) на "вияв любові" і "зачаття". :(
Just_me писав:Окрім того, навряд чи Богу можна завадити...

людина не лялька - може. Вся Історія Спасіння про це. Перечитайте Біблію: перший листочок про ті моменти, коли людина Богові не перечила - решта саме про опір... :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Контрацепція

Повідомлення Just_me » 02 грудня 2011, 15:56

о.Олег писав:людина не лялька - може

У цьому контексті??? :shock: :D
Отче, я чула багато історій, коли попри використання засобів контрацепції жінка вагітніла, але лише одну, коли так сталося без подружніх стосунків :D
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення о.Олег » 02 грудня 2011, 15:56

Just_me писав:
о.Олег писав:він переступив Закон саме у цей спосіб і був покараний. Нащо гадати, коли знаємо точно? Нащо наражатись на небезпеку, звертаючи увагу лише на неактуальні для нас проблеми (дати потомство своєму братові) - звернімо увагу на актуальне

Так, але я в даному прикладі бачу актуальний акцент на факті переступу закону, а не його способах.

маємо конкретний спосіб: чому фантазувати і не зважати?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення о.Олег » 02 грудня 2011, 16:02

Just_me писав:
о.Олег писав:людина не лялька - може

У цьому контексті??? :shock: :D
Отче, я чула багато історій, коли попри використання засобів контрацепції жінка вагітніла, але лише одну, коли так сталося без подружніх стосунків :D

у цьому контексті (як і у кожному) важлива співпраця з Богом, а не те, що Може Бог. Бог Добрий. Завжди. Людина може Йому сказати "так". А може відмовити. Контрацепція може неспрацювати і Бог Дарує дитинці Безсмертя. Тобто - не Бог робить контрацепцію недієвою: Бог Творить (душу), коли контрацепція не спрацювала. Що не змінює людське "ні!" Богові на "так!", хоч дитинка і народилася...

З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення о.Олег » 02 грудня 2011, 16:05

Злий Іван писав:
о.Олег писав:
Злий Іван писав:...В який би спосіб Онан не переступав Закон, він був би покараний.

він переступив Закон саме у цей спосіб і був покараний. Нащо гадати, коли знаємо точно? Нащо наражатись на небезпеку, звертаючи увагу лише на неактуальні для нас проблеми (дати потомство своєму братові) - звернімо увагу на актуальне
З повагою, о.Олег


Я не шукаю лазів, отче... :Search:
Я, от, собі думаю, а чи не є лукавством (в певній мірі, звичайно) природній метод планування сім'ї?

назагал - не є.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Контрацепція

Повідомлення Just_me » 02 грудня 2011, 16:06

о.Олег писав:Бог Творить, коли контрацепція не спрацювала. Що не змінює людське "ні!" Богові на "так!", хоч дитинка і народилася...

А мені здавалося це з опери "Іван планує - Бог керує"
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 19 гостей