Контрацепція, абортативна і неабортативна

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Чи знаєте Ви де можна отримати повну консультативну допомогу з природніх методів планування сім'ї?

Так
12
32%
Ні, але можу дізнатися
16
42%
Ні, це не для мене
6
16%
Незнаю такого методу
4
11%
 
Всього голосів: 38

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення о.Олег » 03 вересня 2015, 21:34

Wolodymyr писав:Якщо коротко.
1) перед статеві ласки, чи як там воно називається, гріх чи ні?
2) жіноча мастурбація? а якщо розглядати як передстатеві ласки?
3) чи все що спонукає любові і веде до закінчення статевого акту відкритого на плідність дозволено?
4) якщо жінка вже вагітна, тобто частина в продовжені роду вже виконано, то чи має значення як саме відбувається друга частина щодо любові?

немає "частин", якщо без цілісного бачення того, що відбувається в статевому стосунку чоловіка і жінки, Володю. Виконано-невиконано: в відкритому (як Бог Сотворив людину) статевому акті, коли говоримо про відкритість, переважно говорять трошки в іншому контексті, аніж Ви питаєтесь, тому і йде мова про "відкритість до зачаття", але мається на увазі щось далеко глибше - відкритість до (запрошення у "наш" стосунок) Бога, що нас Сотворив. Відповідно - не входимо назагал в проблематику того, як (технічно) подружжя співживе (уможливлює статеве співжиття), а запрошуємо до молитви, до пережиття і інтимності в її високій якості "творіння перед Творцем". А в сумнівах - до Сповіді, звичайно. Зрештою - не стрічалися мені-сповіднику ситуації, коли запитуване Вами не підлягає сумніву (гріх чи не гріх), тому сповідатися варта, але в контексті "якщо цим згрішили - ПРОСТИ", а не "отак - гріх, а так - не гріх" (насправді в цій сфері дуже легко запутатись...). Тут важливо пам`ятати, що "я" грішний і що відчуття власної грішності завело велике множество людей до Неба. І тут важливо не зазіхати на якесь більш-менш вичерпне знання. Просто жити. А сталося щось нестриманого - перепросити Бога
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення ShMariam » 03 вересня 2015, 21:41

перед статеві ласки, чи як там воно називається, гріх чи ні?
Однозначно не гріх, якщо це не веде (в конкретному випадку) до перерваного статевого акту. Тоді - гріх.
питання третє - якщо йдеться про любов, бо є речі, що явно не є виразом любові і принижують гідність людини (збочення).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Wolodymyr » 03 вересня 2015, 21:42

Просто перечитавши 4 рази енцикліку і кілька раз відповідний розділ катехизму прийшов приблизно до таких висновків:
Саме по собі не є гріхом, але як то кажуть може сподобатись і потім людина забуває за основну мету. В результаті може почати думати тільки про власне задоволення і тд. Що вже буде гріхом.

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Wolodymyr » 03 вересня 2015, 21:46

ShMariam писав:
перед статеві ласки, чи як там воно називається, гріх чи ні?
Однозначно не гріх, якщо це не веде (в конкретному випадку) до перерваного статевого акту. Тоді - гріх.
питання третє - якщо йдеться про любов, бо є речі, що явно не є виразом любові і принижують гідність людини (збочення).

Ну про перерваний статевий акт, тут тяжко сказати. В двері подзвонили, дитина вночі пробудилась і вирішила по хаті походити і тд. Головне щоб намір був його завершити.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення о.Олег » 03 вересня 2015, 21:49

ShMariam писав:
перед статеві ласки, чи як там воно називається, гріх чи ні?
Однозначно не гріх, якщо це не веде (в конкретному випадку) до перерваного статевого акту. Тоді - гріх.
питання третє - якщо йдеться про любов, бо є речі, що явно не є виразом любові і принижують гідність людини (збочення).

при чому: не "саме цієї людини" (тут часто попадають в похибку: йдеться про гідність людини як такої, про людськість і людяність, як її Сотворено) - люди надто часто скочуються до різного роду збочень і можуть і не відчути свою гідність приниженою у звязку із її (гідності, в тій чи іншій мірі) втраченістю :(
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Міра » 13 травня 2016, 12:41

Міра писав:Звичайно, поясню :) надіюсь тільки, що не розчарую). Прислухаємось один до одного - чоловік слухає мене, коли краще кохатись, щоб не використовувати якісь штучні методи запобігання вагітності (бо я так цього не люблю!), я прислухаюсь до нього, якщо він не може витримати вже, його "криє" в плідний період -тоді кохаємось. Чому я написала, що з Божою поміччю виходить -бо чоловік з часом вчиться керувати своїм інстинктом :) і все менше разів так буває, що грішимо. Треба сказати, що пристрасть завжди була велика -і в 19, коли зустрілись, і зараз)) І я знаю, що для нього це подвиг, коли він стримується. Ціную це і дуже люблю його.
Знаю, що для нього це не так важливо, як для мене -точніше раніше зовсім не було важливо -але я пояснювала, книжки пропонувала)) -наприклад "Секс, якого не знаєте" Ксаверія Кнотца, допомогла.. тут важливо не опускати руки -всьо пропало, нічого не вийде :) а розмовляти, і любити, любити -це головне. а Бог допоможе -підкаже, що робити :Rose:

Я це писала колись, отже напишу, як вирішилось. В деякі моменти мені здавалось, що я до старості буду сповідатись з гріха контрацепції в плідний період(. Але добре я писала -не опускати рук. Тут найважливіше, чого ти прагнеш. Якщо йдеш до мети -до Ісуса, то Господь направить так, що навіть не розумієш, як все вирішується. Бо Дух Святий ДІЄ! Насправді.
Надіюсь, як в 36 років дійшли до того, щоб не грішити в тій сфері, то вже не повернемось до минулого, бо це непорівняно кращі відносини.
Востаннє редагувалось 21 травня 2016, 09:37 користувачем Міра, всього редагувалось 1 раз.
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Ігор В
дописувач
дописувач
Повідомлень: 106
З нами з: 27 вересня 2012, 10:33
Звідки: м. Тернопіль

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення Ігор В » 19 травня 2016, 10:10

Коротше говорячи, вашому чоловіку повезло, що має мудру жінку!А мудрість від Бога. :)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Контрацепція, абортативна і неабортативна

Повідомлення ShMariam » 19 травня 2016, 12:05

От якби про це ( про непорівняно кращі відносини :Rose: ) знали ті, що бояться з різних причин природного методу або не хочуть пробувати пояснювати чоловікові.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 30 гостей