Рoзпізнати покликання

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Рoзпізнати покликання

Повідомлення ShMariam » 30 вересня 2013, 23:22

Just_me писав:Думаю, тут радше питання мотивації.

Не знаю... Завжди думала, що "закоханість" (в якусь справу), що триває роками, - це покликання. А може я помиляюся.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Рoзпізнати покликання

Повідомлення Just_me » 30 вересня 2013, 23:36

ShMariam писав:Не знаю... Завжди думала, що "закоханість" (в якусь справу), що триває роками, - це покликання. А може я помиляюся.

Ммммм.... Навіщо абсолютизувати? Покликання 100% - це коли ти настільки влип, що не можеш цього змінити. От в одружених, священиків і монахів покликання, а у всіх інших, на щастя, ще є якийсь вибір :) Думаю, в житті багато допоможе правило "не зациклюватися". Поглянь на своє життя 15 років тому. Чи ти тоді саме так його собі уявляла? Чи зовсім інакше? А як думаєш, яким воно стане через 15 років? Будеш здивована, але скоріш за все зовсім не таким, як тобі зараз уявляється. Мені дуже допомогло розуміння того, що не буває нічого постійного, крім Бога, що все і всі приходять і йдуть, що колись настане момент, коли треба буде починати з нуля, колись ми розчаруємося в тому, що вважаємо зараз ідеальним, колись тих, до кого ми звикли, вже не буде поруч. І сподіватися, що нас оминуть зміни немає жодного сенсу. Чим менше ми задумуватимемось над тим, чи "то покликання", "чи то триватиме довго", "чи так буде правильно", тим менше матимемо можливості себе якось реалізувати. Життя вимагає гнучкого підходу.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Рoзпізнати покликання

Повідомлення ShMariam » 01 жовтня 2013, 12:06

Just_me писав:
ShMariam писав:Не знаю... Завжди думала, що "закоханість" (в якусь справу), що триває роками, - це покликання. А може я помиляюся.

Ммммм.... Навіщо абсолютизувати? Покликання 100% - це коли ти настільки влип, що не можеш цього змінити. От в одружених, священиків і монахів покликання, а у всіх інших, на щастя, ще є якийсь вибір :)
Та я не зациклююся. Слава Богу, живемо не в той час, коли було модно все романтизувати.

Але цікаве в тебе розуміння покликання: коли вже вибір зроблено. А поки не зроблено, то й покликання нема? Або якщо вибір був неправильний? (я не про священиків, монахів та одружених, бо тут все значно складніше)

Just_me писав:От я нещодавно завдяки одному нашому форумлянину слухала в неті реколекції о.Корнилія Яремака ЧСВВ, то він у одній з проповідей каже, що так, що то гріх. Типу "Всі, хто не хочуть одружуватися, бо їм самим жити зручніше - грішать" (не дослівно, передала зміст).
Неодружена людина за твоєю теорією ще не має покликання...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Рoзпізнати покликання

Повідомлення Just_me » 01 жовтня 2013, 12:44

ShMariam писав:Але цікаве в тебе розуміння покликання: коли вже вибір зроблено.

Ні, то розуміння 100% певності свого покликання в розділі "вибір стану". Поки ти не "влип", певності бути не може.
ShMariam писав:Або якщо вибір був неправильний?

Якщо вибір був неправилиний, але ти ще не влип, то треба міняти (зокрема професію, освіту, стиль життя, якщо ти про це). Так, і коли тобі 40 - також треба міняти. Ми надто консервативні в тому, що не треба. Мало хто може спакувати життя у валізи і перевезти його в інше місце, умовно кажучи. Чи викинути диплом юриста і піти вчитися на танцівника. А треба, бо життя є одне, другого шансу ніхто тобі не дасть. Ще гірше - тинятися без діла в роздумах "направо чи наліво".

ShMariam писав:Неодружена людина за твоєю теорією ще не має покликання...

Має і покликання і має вибір. Неодружена людина - найбагатша у світі, бо має все і водночас. Знаєш, як у тому жарті: "Одружися і родина замінить тобі все. Але спочатку подумай, що ти хочеш мати: все чи родину". До того ж, як вже написала, я не цілком з отцем згодна щодо слова "грішать", котре стосується небажаючих закладати родину.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Рoзпізнати покликання

Повідомлення о.Олег » 05 листопада 2013, 20:34

"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Рoзпізнати покликання

Повідомлення ShMariam » 05 листопада 2013, 23:00

о.Олег писав:http://www.youtube.com/watch?v=sEimBqOPEoM
:)

Всех, хто отказывается жениться или выходить замуж, надо сажать в кладовку. Исключение для монахов и монахинь. Те и так свет мира.

:D
Хто що думає?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Рoзпізнати покликання

Повідомлення Міра » 06 листопада 2013, 11:13

о.Олег писав:http://www.youtube.com/watch?v=sEimBqOPEoM
:)

Ой, не можу, :lol:
:good:
А казка то глибока)
А якщо серйозно, то, коли з"являються діти, тоді хоч трішки розумієш, ЯК сильно нас любить Бог...
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Рoзпізнати покликання

Повідомлення Just_me » 06 листопада 2013, 18:04

Страшно, шо жуть :D
Ні, чесно, фільм дуже... православний. Такі ідеї промує древні, на дворі 21 століття, а фільм про типові суспільні стереотипи радянського періоду. До чого тут покликання?
І таке:
Исключение для монахов и монахинь. Те и так свет мира.

А хіба незаміжні/нежонаті не куди більше світло для світу ніж сімейні? "Краще бути як я", сказав ап. Павло, для когось же він це сказав, напевне і для православних також :)
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Рoзпізнати покликання

Повідомлення vitalko » 06 листопада 2013, 20:23

Just_me писав:Страшно, шо жуть :D
Ні, чесно, фільм дуже... православний. Такі ідеї промує древні, на дворі 21 століття, а фільм про типові суспільні стереотипи радянського періоду. До чого тут покликання?
І таке:
Исключение для монахов и монахинь. Те и так свет мира.

А хіба незаміжні/нежонаті не куди більше світло для світу ніж сімейні? "Краще бути як я", сказав ап. Павло, для когось же він це сказав, напевне і для православних також :)


То якщо своє незаміжжя/нежонатість використовують на славу Божу, служачи там, де Він їх пошле. Та й, зрештою, то Бог насправді знає, хто більше - а хто менше, думаю, тут від конкретної людини залежить, і від того, наскільки сумлінно вона сповняє своє покликання. Я коли роздумував про "ущербність" подружжя, то, читаючи св. Письмо, натрапив на фразу типу: "що Бог освятив - ти не погань". Зрештою, це ж Він - джерело кожного покликання і викликає(як там в Павла) і бажання і хотіння до конкретних речей, які Йому милі і нас освятять.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Рoзпізнати покликання

Повідомлення Just_me » 07 листопада 2013, 00:33

vitalko писав:Я коли роздумував про "ущербність" подружжя

Та я б з такої перспективи на подружжя не дивилася. Чому ущербність? Це важкий хрест, але щоб ущербність - то сумнівно. Я взагалі нічого проти подружжя не маю, але від того ролика попахує таким махровим соціалізмом, що я навіть не знаю, де тут місце покликанню :crazy: Ролик промує думку, що людина сама по собі повний нуль, а от зв"язки роблять з людини людину. Всі, хто не є комусь чимось зобов"язаний чи від когось залежний, мають запхатися в комору, бо з них нуль користі. Мені здається, якась хвороблива уява в сценариста й режисера :P
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Рoзпізнати покликання

Повідомлення Міра » 07 листопада 2013, 12:27

Just_me писав:
vitalko писав:Я коли роздумував про "ущербність" подружжя

Та я б з такої перспективи на подружжя не дивилася. Чому ущербність? Це важкий хрест, але щоб ущербність - то сумнівно. Я взагалі нічого проти подружжя не маю, але від того ролика попахує таким махровим соціалізмом, що я навіть не знаю, де тут місце покликанню :crazy: Ролик промує думку, що людина сама по собі повний нуль, а от зв"язки роблять з людини людину. Всі, хто не є комусь чимось зобов"язаний чи від когось залежний, мають запхатися в комору, бо з них нуль користі. Мені здається, якась хвороблива уява в сценариста й режисера :P

Та нууу, я то зовсім інакше сприйняла. Може тому, що.. сама свічусь :oops: від любові чоловіка, дітей. Не перестаю дякувати Богові за таке щастя. А Ви про ущербність, важкий хрест..бррр
Так, є люди, що мають інше покликання, і це чудово!
А про кладовку то жарт просто :D а як когось то зачіпає, то може боїться бути залежним))
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Рoзпізнати покликання

Повідомлення о.Олег » 07 листопада 2013, 13:30

цікавою є сама реакція на мультик в контексті теми :)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Рoзпізнати покликання

Повідомлення Just_me » 07 листопада 2013, 19:33

о.Олег писав:цікавою є сама реакція на мультик в контексті теми :)

Отче, то не мультик, то фільм жахів :lol: Його дітям наніч показувати не комільфо, спати не будуть, будуть думати, чому то лампочка серед ночі не горить :D
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Рoзпізнати покликання

Повідомлення ShMariam » 07 листопада 2013, 20:11

Just_me писав:
о.Олег писав:цікавою є сама реакція на мультик в контексті теми :)

Отче, то не мультик, то фільм жахів :lol: Його дітям наніч показувати не комільфо, спати не будуть, будуть думати, чому то лампочка серед ночі не горить :D

:D Ну то якісь нервові діти, з яких виростуть перелякані дорослі. :D

А взагалі мультик чудовий, бо виявляє проблему страху йти за своїм покликанням.

Взагалі світитися можна й поза Шлюбом, і поза монастирем, але ж треба ВІД ЧОГОСЬ світитися, чи не так? Просто так (тобто, коли не прикладає для цього зусиль) людина не світиться.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Рoзпізнати покликання

Повідомлення Just_me » 07 листопада 2013, 20:29

ShMariam писав: взагалі мультик чудовий, бо виявляє проблему страху йти за своїм покликанням

Як на мене, то абсолютно не так. Або я щось пропустила. Лампочка каже, що їй і так добре, а перспектива шлюбу їй не подобається і той, за кого її сватають, теж. Її натомість саджають у комору, щоб трохи подумала, інакше з неї жодної користі. Я вкотре запитую, чи тут хтось бачить місце ідеї покликання в сюжеті, бо я навпаки, бачу втілення ідеї "подобається чи ні, відчуваєш покликання чи ні - маєш одружуватися". Тобто прививають мислення, притаманне радянському уму.
До речі, пригадуєш, здається ти постила тут статтю "Не одружуйтеся з тими, хто хоче заміж", де описувалася проблема "хотільниць "просто заміж". Як на мене, фільм про лампочку якраз створений для того, щоб "хотільників одружитися та "хотільниць заміж" плекати :)
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Рoзпізнати покликання

Повідомлення ShMariam » 07 листопада 2013, 20:47

А хіба "відчуваєш покликання чи ні" свідчить про наявність чи відсутність покликання? :no:
А стосовно того, що лампочці не подобається її майбутній чоловік, то мені це виглядає, що вона має НЕРЕАЛЬНІ уявлення про нареченого: має бути принц на білому коні, весь такий ідеальний (бо вона ж саме такого собі вимріяла), а перед нею... звичайна людина, життя з якою буде не таким, як в казці або любовному романі. Не думаю, що така перспектива втішить "хотільниць заміж".
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Рoзпізнати покликання

Повідомлення Just_me » 07 листопада 2013, 21:21

ShMariam писав:хіба "відчуваєш покликання чи ні" свідчить про наявність чи відсутність покликання?

А що свідчить?
ShMariam писав:перед нею... звичайна людина, життя з якою буде не таким, як в казці

Ну власне, тому вона й не хотіла за нього заміж. Де логіка? Чому банять лампочку? :D
Пи.Си. Я тут подивилася збоку на нашу розмову, якийсь симпозіум пацієнтів Кульпарківської :D "Лампочка не хотіла заміж", "Лампочка шукала принца", "Покликання лампочки"....
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Рoзпізнати покликання

Повідомлення ShMariam » 07 листопада 2013, 22:03

Just_me писав:
ShMariam писав:хіба "відчуваєш покликання чи ні" свідчить про наявність чи відсутність покликання?

А що свідчить?
Багато що. Треба вміти бачити знаки від Бога, щоб зрозуміти, чи є поликання до чогось. Бо часто відчуваємо те, що просто хочемо відчувати.
Just_me писав:
ShMariam писав:перед нею... звичайна людина, життя з якою буде не таким, як в казці

Ну власне, тому вона й не хотіла за нього заміж. Де логіка? Чому банять лампочку? :D

Тому, що не хотіла реалізувати своє покликання.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Рoзпізнати покликання

Повідомлення Just_me » 07 листопада 2013, 22:13

ShMariam писав:Тому, що не хотіла реалізувати своє покликання.

:pardon: Коротше, хтось визначив, що у неї покликання до родини, і якщо вона не згодна, то значить вона вперто не хоче його розпізнати :D Желєзна логіка. А те, що вона усвідомлює, що то не той кандидат, то вона просто виставляє вимоги. І те, що лампочка в курсі, що життя з тим патроном не буде мед, то вона просто некомпетентна, хоча зазвичай кажуть
ShMariam писав:людина, життя з якою буде не таким, як в казці
...Ти якусь логіку простежуєш в тому всьому? Бо я - ні 8) Взагалі, була собі лампочка, яка нікому не виставляла претензій, принца не шукала, заміж не хотіла.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Рoзпізнати покликання

Повідомлення ShMariam » 07 листопада 2013, 22:26

Just_me писав:Ти якусь логіку простежуєш в тому всьому? Бо я - ні 8) Взагалі, була собі лампочка, яка нікому не виставляла претензій, принца не шукала, заміж не хотіла.

...І мала покликання, яке існувало незалежно від її бажань (нмд, покликання якраз і має бути незалежно від бажань, інакше то просто бажання).

Just_me писав:Коротше, хтось визначив, що у неї покликання до родини, і якщо вона не згодна, то значить вона вперто не хоче його розпізнати :D


То не просто "хтось вирішив", але за сюжетом в неї точно є покликання і це не обговорюється :) .

В лампочки є покликання до родини, тому, що вона народилася лампочкою, а не зіркою, напр. :D
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Рoзпізнати покликання

Повідомлення Just_me » 07 листопада 2013, 22:40

ShMariam писав:за сюжетом в неї точно є покликання і це не обговорюється

Ким не обговорюється? :lol:
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Рoзпізнати покликання

Повідомлення ShMariam » 07 листопада 2013, 23:31

Just_me писав:
ShMariam писав:за сюжетом в неї точно є покликання і це не обговорюється

Ким не обговорюється? :lol:

За сюжетом це - аксіома. Бо вона лампочка, а не зірка, ліхтарик чи ще щось :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Рoзпізнати покликання

Повідомлення о.Олег » 08 листопада 2013, 14:10

ShMariam писав:
Just_me писав:
ShMariam писав:за сюжетом в неї точно є покликання і це не обговорюється

Ким не обговорюється? :lol:

За сюжетом це - аксіома. Бо вона лампочка, а не зірка, ліхтарик чи ще щось :)

думаю, і мені, і вам, і за сюжетом (творцям мультика) покликання лампочки - до лампочки :)
Зображення
чи хтось тут дійсно думає, що мультиплікатори без претензій на глибший сенс, забави ради включили цей витвір у збірку православних історій (якщо я добре пам`ятаю)?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Рoзпізнати покликання

Повідомлення о.Олег » 11 листопада 2013, 13:19

а тут... не знаю, чи подавали вже у нас на Форумі http://katolik.ru/mir/117056-rimskaya-k ... zhizn.html

Римская Курия: каждый год более 3 тыс. монашествующих и священников оставляют посвященную жизнь
Секретарь Конгрегации по делам Институтов Посвященной Жизни и Обществ Апостольской Жизни 29 октября рассказал о том, что каждый год более 3 тыс. монашествующих и священников оставляют посвященную жизнь.

В своей речи, отрывок из которой был напечатан в газете L’Osservatore Romano, архиепископ Хосе Родригес Карбалло сказал, что, согласно статистике, которую ведет его Конгрегация, а также статистике Конгрегации по вопросам духовенства, в течение последних пяти лет 2624 монашествующих и священников каждый год оставляют посвященную жизнь. С учетом дополнительных случаев, решение по которым принимает Конгрегация по вопросам доктрины веры, это количество превышает 3000.

Прелат, возглавлявший Орден братьев меньших с 2003 до апреля 2013, когда он получил назначение в Курию, сказал, что в большинстве случаев это касается «достаточно молодых людей».

Среди главных причин он назвал «отсутствие духовной жизни», «потерю чувства сообщества» и «потерю чувства принадлежности к Церкви» - эта потеря проявляется в несогласии с католическим учением о «женщинах-священниках и сексуальной морали».

В других случаях «эмоциональные проблемы», включая гетеросексуальные отношения, ведущие к браку, и гомосексуальные отношения, «наличие которых наиболее очевидно в случаях с мужчинами, но характерно, и чаще, чем вы думаете, и для женщин».

Прелат также добавил, что мир претерпевает глубокие изменения от модерна к постмодерну - от неподвижных точек бытия к неопределенности, сомнениям и неуверенности. В рыночно-ориентированном мире «все измеряется и оценивается в соответствии с полезностью и рентабельностью, даже люди. «Это мир, где все мягко», и где «нет места для жертвенности и самоотречения».

В культуре, неоиндивидуализма и субъективизма, добавил он, «человек является мерилом всего», и люди чувствуют себя «уникальными в своем совершенстве». «Современный человек много говорит», но «не может общаться на глубоком духовном уровне».

Решением, по его словам, станет вновь обратить внимание на центральность Триединого Бога в религиозной жизни, который, в свою очередь, «приносит Дар себя другим». Необходим четкий акцент на «радикальный характер Евангелия», а не на «число членов или выполнение работ».

По материалам L’Osservatore Romano и CWN
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Рoзпізнати покликання

Повідомлення andrivovk » 11 листопада 2013, 18:07

Шкода. Слухав одне аудіо про монашество, то там говорилося про св.Пахомія (один із засновників монашества), що він позасновував монастирі і кількість монахів в них була 7 000 (якщо добре пригадую). А тепер. :( І то тільки один Пахомій.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Рoзпізнати покликання

Повідомлення ShMariam » 04 грудня 2014, 21:49

Отак роздумуючи над темою покликання, здається мені, що покликання не треба шукати. Ну, принаймні, не зациклюватися на тому. Бо покликання, нмд, само тебе знайде,аж будеш нерадий :D . Під словом покликання маю на увазі далеко не тільки покликання до монашого чи священичого стану, як то прийнято вважати, а й різного роду професії, справи, діяльність - напр. благодійну, pro life, опікунство над сиротами, євангелізацію (інернету в т. ч. :wink: ) і т. п. Взагалі покликанням може бути багато речей... Читала, що є спосіб розрізнити, де є покликання - розумієш, що мусиш це робити саме "ти", але не хочеться (бо доведеться жетвувати своїм комфортом і не тільки).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Рoзпізнати покликання

Повідомлення о.Олег » 05 грудня 2014, 12:01

Нас Творець покликав жити :Rose:
і в цьому, власне, трудність - відповісти на покликання і жити. Бо... зазвичай... баламкаємося :pardon:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Рoзпізнати покликання

Повідомлення brat Martyn » 07 грудня 2014, 18:23

Троїчність людини, що полягає в чоловічості, жіночості і їхній спільній плідності є найавтентичнішим покликанням для людини, її повнотою, образом і подобою (потенційно) Божою по сотворенню. І чим повніше це покликання у Бозі зреалізовано - тим більше через них Господь виливає благодать у цей світ.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Рoзпізнати покликання

Повідомлення ShMariam » 19 січня 2015, 13:23

Так деколи буває, що відчуваєш покликання до якоїсь доброї справи, а тобі зовсім не хочеться це робити... :( А совість то мучить. О.Олег дозволив опублікувати дещо з нашої переписки:
о.Олег писав:Мати покликання це одне, але, щоб розібратися у проблемі розрізнення гріха (а це важливо зробити, інакше батько брехні скористається з Твого відчуття грішності і пропускатимеш Святе Причастя) потрібно також взяти на себе особисте (мінімальне за фізичною складністю, ...) зобовязання і взяти на це благословення в душпастиря. Відповідно будеш мати орієнтир: якщо не робила із свого покликання те, за що взяла відповідальність і на що Тебе Благословила Церква - без Сповіді до Євхаристії не приступай.
(але приступай, виконуючи обітницю, а що поверх неї - за те Богові дякуй, що знайшла можливість, сили, наснагу)
Така моя практична думка
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Рoзпізнати покликання

Повідомлення ShMariam » 24 лютого 2015, 22:05

Хтось шукає покликання, а хтось від нього втікає....

Комплекс Йони, або втеча від покликання.

Більша половина людей не реалізує і чверті свого потенціалу, задовольняється посередніми успіхами. Дуже часто люди живуть за принципом «щоб не гірше, ніж у людей», щоб не виділятися, бо як впаде, щоб навколо не сміялися. Більшість так ніколи і не дізнаються про свої справжні можливості і здібності, і не зможуть розкрити власний потенціал.
Що не дає людині розвиватися, що гальмує її розвиток?
Є певні перепони, певні захисні механізми психіки, які не дають людині вповні реалізувати свої можливості. Цей захист називають "боязню власної величі", "відходом від свого призначення", чи "втечею від своїх кращих талантів".
Найпоширеніша назва - комплекс Йони...


Вперше термін «комплекс Йони» (Jonah complex) використав в своїх працях один із засновників гуманістичної психології Абрахам Маслоу (1908- 1970). Ним він означав страх самореалізації, несвідоме приниження своїх здібностей і можливостей.
Маслоу вважав, що кожен з нас має імпульс до самовдосконалення, до більш повної актуалізації наших можливостей, до самореалізації, або до повної людяності. Але є певні перепони, певні захисні механізми психіки, які не дають людині вповні реалізувати свої можливості. У своїх ранніх нотатках Маслоу називав цей захист "боязню власної величі", або "відходом від свого призначення", або "втечею від своїх кращих талантів". Потім, за пропозицією свого друга професора Френка Меньюела, називав це комплексом Йони.

Йона – яскрава біблійна постать. Більшість людей знає про нього лише те , що він три доби пробув в череві великої риби. Але ким він був?, Як потрапив туди потрапив?
Єдина згадка про пророка Йону є в Другій книзі Царів (2 Цар.14, 23, 25.) дозволяє твердити, що жив він у часи ізраїльського царя Єровоама ІІ в першій половині VIII століття до нашої ери. Його ім’ям називається одна з пророчих книг Святого Письма, але Йона не є її автором, а лише її героєм.
Книга пророка Йони суттєво відрізняється від інших пророчих книг. Вона не містить пророцтв чи проповідей стародавніх пророків, а є розповіддю про долю дуже особливого і дуже впертого пророка. Це повчальне оповідання, трохи подібне за своїм характером до євангельських притч, однак більше схоже на те, що літературі пізнього юдаїзму назвали мідраш ( від староєврейського кореня drsz - шукати,досліджувати, з’ясовувати).
Автор книги Йони жив, мабуть у IV столітті (можливо, в Vст) і писав цей твір, як роздуми над конкретним біблійним текстом, прагнучи пояснити його, розвинути, проілюструвати, та передовсім, - зробити на його основі найактуальніші і повчальні висновки.
Дія відбувається почергово: на морі, як також і в морі (Йон.1-2) і в Ніневії (Йон.3-4)

Бог говорить Йоні «Встань, іди в Ніневію, оте велике місто, і проповідуй проти нього, бо злоба їхня піднялася до мене.» (Ион.1:2)
Йона одразу встає і вирушає в дорогу, так, як би це вчинив кожний інший пророк. Але вирушає в протилежному напрямку, - замість заходу йде на схід до найближчого порту Яффи, оплачує за переправу чималі гроші, і сідає на корабель, що плив у Таршіш. Дослідники вважають що Таршіш – це, мабуть , Тартес, пізніша грецька колонія, давній порт на Атлантичному узбережжі Іспанії. Отже Йона дійсно зібрався втікати на край світу.
На морі починається сильна буря, моряки роблять все можливе для порятунку корабля – викидають вантаж в море, моляться кожний до свого бога, а Йона в цей час спокійно йде в трюм корабля і лягає спати. Капітан корабля будить Йону, і , зрозумівши, що саме він є причиною нещастя, яке їх спіткало, робить разом з командою усе можливе, щоб врятувати Йону. Натомість Йоні байдуже до всього, що діється навколо, він відмовляється від будь-якої боротьби. Знесилені моряки кидають Йону в море і буря одразу вщухає.
«Господь наготував велику рибу, щоб вона проглинула Йону. І пробув Йона .в нутрі риби три дні й три ночі.» (Ион.2:1)
Перебуваючи в череві риби, Йона розуміє, що його врятовано всупереч власному бажанню. Він починає молитися, погоджується виконати покладену на нього місію, і « Господь повелів рибі, й вона виблювала Йону на сушу.» (Ион.2:11)
Йона йде нарешті до Ніневії, і проголошує, через сорок днів це величезне місто «на три дні ходи» (Ион.3:3) (60-80 кілометрів), буде зруйноване.
І тут стається диво, горде місто, перед потугою і силою якого тремтіли усі навколишні народи, місто брутальних і безжалісних воїнів, які у ті страшні часи відзначалися жорстокістю по відношенню до своїх ворогів, навертається. Цар Ніневії оголошує піст і покуту, закликає усіх до молитви «.. щоб усі - від людини до скотини - понакривались веретищами й чимдуж взивали до Бога, і щоб кожен покинув свою нікчемну поведінку й насильство рук своїх.» (Йон.3.8)
Господь помилував Ніневію. але це не сподобалося Йоні. Він не чекав на успіх своєї місії, і вже, пройшовши через все місто, сидів на пагорбі під хатинкою, очікуючи бути свідком руйнації центру величезного царства.
Бог, нескінченно добрий і до Ніневії і до свого впертого і недоброзичливого пророка, якому намагається терпляче пояснити, що є Богом не лише вибраного народу , але і всіх народів світу.

Саме такого героя дуже вдало обрав Маслоу для опису явища, яке притаманне людській психіці.
З одного боку «комплекс Іони» - це захисний механізм, який рятує людину від зайвої відповідальності і стресових ситуацій, від різних небезпечних авантюр, а з іншого боку - такий захист може завдати ще більшої шкоди ніж те, від чого вона захищає. Людина, з таким комплексом переконавшись у своїй придуманій нікчемності, боїться змінити своє, нехай нецікаве і обмежене, але так чи інакше налагоджене існування, отримавши можливість пережити новий досвід. Вона може втікати від сім'ї, від дітей, від стосунків, від елементарної самозахисту і т.д.
Маслоу вважав , що більша половина людей не реалізує і чверті свого потенціалу, задовольняється посередніми успіхами. Дуже часто люди живуть за принципом «щоб не гірше, ніж у людей», щоб не виділятися, бо як впаде, щоб навколо не сміялися. Більшість так ніколи і не дізнаються своїх справжніх можливостей і здібностей, і не зможуть розкрити власний потенціал.
Людина з комплексом Йони часто надає величезну значимість речам банальним і несуттєвим. Ставить перед собою нікчемні цілі і довго «святкує перемогу», досягаючи їх. Мало того, часто така людина свідомо уникає призначення на керівну посаду, незважаючи на те що володіє стратегічним мисленням і тонким чуттям ситуації. Вона втікає , боїться відповідальності, твердо переконана, що в неї нічого не вийде. «Бажаючи уникнути певних ризиків, пов'язаних з подоланням труднощів, з самовдосконаленням і з внутрішнім прогресом, вона фактично спочатку живе так, наче її спіткала тотальна невдача» [2, с. 48]
Людина з таким комплексом дуже подібна до Йони, якого не цікавлять ні краса морського берега , вздовж якого плавали кораблі, ні саме море. Він просто йде в трюм корабля і лягає спати, - втікає від всього прекрасного, яке його оточує. Коли починається буря, Йона чудово розуміє, в чому причина. Але навіть небезпека смерті не може заставити його діяти . Він здався, він вже помер. Мало того, він просить моряків убити його – викинути в море.
Як багато молодих чоловіків і жінок, які втікаючи від покликання батьківства і материнства, обирають іншу дорогу – бізнес, кар’єра, гроші… А потім у їхньому життя починається справжня буря – зруйновані родини, втрачені стосунки. Ніби і є гроші , влада, певний статус у суспільстві, але вночі подушка мокра від сліз - щастя не має.
Скільки молодих людей залишають свої мрії бути художником, музикантом, і йдуть вивчати фах, до якого не мають жодного покликання, лише тому, що так вирішили батьки, які вже спланували кар’єру своєї «улюбленої дитини» на двадцять років вперед. А потім – довга череда сірих одноманітних днів, днів, які складаються в роки. Нецікава робота, співробітники, які постійно дратують, конфлікти в сім’ї . Здається , що життя проходить повз, і нічого неможливо змінити. Починаються депресії і тривоги, думки про самогубство.
Людина, подібно до біблійного Йони, все глибше і глибше сходить в трюм, намагається забутися , заснути. А сучасний світ пропонує для цього дуже багато засобів : алкоголь, наркотики, ігрова чи комп’ютерна залежності, невпорядковане статеве життя.
Людина з комплексом Йони, навіть якщо обрала фах за покликанням, задовольняється посередніми результатами. Особливо це притаманне студентам, в лексиконі яких прижилися фрази « три – це також оцінка, добре, що не два», «лиш би здати…», «кому ці знання потрібні..». Маслоу звертаючись до своїх студентів, казав "Хто з вас в цій аудиторії сподівається написати великий американський роман, стати сенатором, губернатором, президентом? Хто хоче бути генеральним секретарем ООН? Або великим композитором? Хто мріє стати святим, подібно Альберт Швейцер? Хто з вас стане великим лідером?". Зазвичай всі починають бентежитися і хихикати, поки я не ставлю запитання: "Якщо не ви, то хто?". Подібним же чином я підштовхую своїх аспірантів до високого рівня домагань, питаючи: "Які великі книги ви потай плануєте написати?". І знову-таки вони часто соромляться, запинаються і намагаються втекти від відповіді. Але хіба я не повинен задавати таке питання? Хто ще напише книги з психології, якщо не психологи? Тому я можу запитати кожного з них:
"Ти не хочеш бути психологом?" - "Хочу", - слідує відповідь "Але хіба ти вчишся, щоб стати безмовним чи пасивним психологом? Який у цьому сенс? Це не найкращий шлях до самоактуалізації. Ні, ти повинен хотіти стати першокласним психологом, найкращим, яким тільки здатний стати. Якщо свідомо планувати досягти менше, ніж ти здатний, то попереджаю, що ти будеш глибоко нещасний все життя, відмовляючись від своїх здібностей і можливостей ".[2, с. 48]

Є ще один цікавий моменту поведінці Йони. Коли після його проповіді жителі Ніневії несподівано навертаються, Йона не може цього сприйняти, він не хоче в це повірити. Його місія завершилася дуже успішно, набагато успішніше, ніж місія багатьох інших пророків, яких просто ніхто не слухав, або ж убивали , щоб не чути. А тут після його одноденної проповіді – повне навернення. Та Йона не хоче це прийняти, він досі не вірить у свої можливості. Він запланував зовсім інше – провал своєї місії і , як наслідок, побачити грандіозний феєрверк на місці Ніневії..
Подібно є, наприклад, у психологів, які старанно вчилися, планували жертовно допомагати людям, стати найкращими в своїй професії, написати багато цікавих книг. Але почавши працювати за фахом , помічають, що зовсім не мають часу для написання книг – велика кількість пацієнтів у клініці, черги людей, які потрібна порада, особисте життя, діти,- часу зовсім не має. І починають тоді нарікати – «Я знав(ла), що так буде, я нінащо не здатний(на). А не помічають , що дійсно стали чудовими фахівцями, що їхнє слово. сказане з любов’ю до пацієнта, цілюще, лікує старі, приховані рани. Не бачать у скількох родинах, завдяки їхнім порадам, запанувала любов і пошана, скільки зцілених доль, врятованих життів. Треба відкрити очі і побачити усмішку власної дитини, щасливі очі чоловіка чи жінки, радість , яку ми приносимо в цей світ, і повірити – життя прекрасне.


Як подолати цей синдром? Подібно , як подолав його біблійний Йона – коли вже був фактично похованим заживо у череві риби, коли «води … обняли аж по горло, безодня … оточила, водорість голову … повила.(Ион.2:6), у нього з’явився проблиск надії, надії, що не все втрачено, ще можна все змінити. Він заволав до Господа «чим я обрікся, те я виконаю»(Ион.2:10.б).
І зробив те, що зробити найважче – перший крок до здійснення свого покликання.




Мирон Шкробут
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 11 гостей