Сторінка 1 з 2

Екзорцизм

Додано: 15 лютого 2009, 11:09
Anatolij
У Ватикані вирішили оголосити дияволу систематичні гоніння. Папа Римський Бенедикт XVI видав указ, в якому зазначається, що кожен єпископ повинен мати в свой дієцезії хоча б декілька екзорцистів. Нагадаємо, що екзорцизм – це вигнання злих духів. Сам термін "екзорцизм" походить від грецького "екзосія" – "клятва, заклинання". Воно перекладається на латинську як "адюре" (adjure). Для прикладу, вигнання бісів, в Римській Католицькій Церкві, починаються зі слів: "Adjure te, spіrіtus nequіssіme, per Deum omnіpotentem" (Приводжу тебе, найлютіший дух, до присяги Всемогутньому Богові). В результаті у римському університеті Athenaeum Pontifical Regina Apostolorum почалися курси для екзорцистів. За чотири місяці, під наглядом екзорцистів, зі стажем початкових „воїнів світла”, навчать як проявляється сатанізм у світі та як відрізнити одержимого злим духом від звичайної психічно хворої людини. У нашій країні за чотири місяці можуть навчити керувати автомобілем, а тут за такий термін навчать як можна перемогти диявола. Як обрядове дійство практика екзорцизму закріпилася на Заході з 1614 р.

За католицькою схемою екзорцист повинен:
1.Зрозуміти шлях, через який диявол заволодів людиною.
2. Знати ім’я духа зла.
3. Прочитати молитви-заклинання.
4. Окропити одержимого святою водою.

За матеріалами http://www.apologet.kiev.ua/content/view/1161/36/

Нарешті Церква, після довгого мовчання (від 2 Ват. Собору) , починає знову відвічну боротьбу з ворогом людським, який останнім часом задуже розбушувався через те, що не було кому його вгамовувати і придушувати. Сподіваюся, наслідки цього указу будуть дуже позитивними.
(Слава Богу, в УГКЦ ця практика не припинялася)

Додано: 15 лютого 2009, 21:31
o.Mykil
Нагадало те американське: "Ісус Христос - суперстар". Та менше з тим...:roll: Звичайно, екзорцист (екзорцисти) повинні бути у кожній єпархії, як і душпастирі з іншими потрібними функціями. Зокрема зараз, коли шириться сатанізм, темна магія і так далі. Дідько ж не спить... Тому й Церква не має дрімати в цьому плані, бо й сам Христос, за св. Писанням, не раз виганяв із людей нечистих духів, як наприклад, із проститутки Марії Магдалини...

Додано: 15 лютого 2009, 22:26
Anatolij
Трохи не коректно говориш про Святу, навіть якщо у минулому вона і грішила, та менше з тим...

В чому суть справи? За цією статтею Православного Апологетичного сайту, екзорцистом повинна бути людина - священник із особливим даром до цього дійства, тобто православні вважають, що цей дар передається виключно прямим звязком Господь - екзорцист (за благословенням єпископа для практичної реалізації дару) і критикують "конвеєрних" екзорцистів.

Тому слід зазначити, що цю владу і силу (дар вигнання бісів) передав Господь Апостолам, а ті через рукоположення - священникам і так тривало з поколінні в покоління. Тобто священнику екзорцисту не обовязково мати дар чи талант до цього "ремесла", а достатньо отримати благословення через рукоположення єпископа і таким чином цей екзорцист отримує владу і силу над бісами ту ж, що і передав людям Господь.

Тобто чи вірить екзорцист у екзорцизм чи ні, якщо він настановлений єпископом, то все одно є повноцінним екзорцистом і володіє владою над бісами, тобто його екзорцизмквання є завжди ефективним (позитивним)

Але це не означає, що результат екзорциста віруючого і невіруючого буде однаковим. Одному знадобиться декілька сеансів а той 1 для звівльнення людини, а другому прийдеться тижнями чи роками "боротися" з духами, в які не вірить силою його церковної влади.
Але екзорцист невіруючий - це скоріше вийняток, хоча на Заході досить стала норма. Тому священник повинен не тільки користуватися владою Церкви по звільненню від злих духів, але й самому усвідомлювати свій "військовий обовязок" топтати вужів і скорпіонів, тому він повинен прагнути до освячення Духом Святим через благодать, яку б він міг отримувати через піст і молитву, а ще більше через віру.

А щодо мирянських екзорцизмів, то сюди відноситься той факт, що учні Христові (спочатку 12 - потім 70) виганяли духів силою і владою Господа ще до заснування Церкви, тобто напряму від Господа. Я не кажу, що ця ідея повинна реалізовуватися і в наш час - ні, бо вже існує Церква, якій ми підкоряємся, і яка дала чітку інструкцію щодо екзорцизму - тільки через благословення єпископа. Але це стосується практикуючих екзорцизмів - у формі заклинань і наказів через спеціальні формули (напр. Р. Ритуал). Тому дозволяються Церквою мирянські, "благаючі" екзорцизми, в яких проситься за допомогу у боротьбі проти злих духів Ісуса Христа, Діву Марію, Святих, Ангелів, Архистратига Михаїла. Ці молитви повинні містити дозвіл Церковної влади на користування ними мирянами.

Тому і ідея цієї теми була під поводом указу Папи Римського щодо відновлення цієї практики у Церковній структурі заохотити мирян (нас) до співучасті у духовній боротьбі, до повернення до передсоборових традицій мирянських екзорцизмів (Папи Лева 13 для прикладу) для контрнаступу проти дявола і його слуг. можу порекомендувати молитви-екзорцизми до ангелів (Хоронителя, Архангела Михаїла, Рафаіла і т.д.) з книжечки о. Станіслава Марії Калдона "Ангел - Посланець Надії", - львів, 2008

Додано: 16 лютого 2009, 08:31
o.Mykil
Anatolij писав:Трохи не коректно говориш про Святу, навіть якщо у минулому вона і грішила, та менше з тим...Може й так... Це я так -- по-сучасному, щоб декому було зрозуміліше. Хай буде тоді більше по-біблійному - блудниця, адже жінка блудила немало до свого щирого навернення, до зустрічі з Христом-Господом, бувши опанованою,як бачимо, дідьком (7 бісів!), що теж впливав на її неморальні вчинки у суспільстві.

Додано: 16 лютого 2009, 08:41
o.Mykil
Anatolij писав:

В чому суть справи? За цією статтею Православного Апологетичного сайту, екзорцистом повинна бути людина - священник із особливим даром до цього дійства, тобто православні вважають, що цей дар передається виключно прямим звязком Господь - екзорцист (за благословенням єпископа для практичної реалізації дару) і критикують "конвеєрних" екзорцистів.
Чув від декого з православних, що езорцизмом ( у них це зветься відчиткою, проводиться часто масово) має займатися тільки ієромонах у монастирі...
Стрічався з тим, що подібними речами (вигнання бісів) також займаються і екстрасенси, протестанти, мусульмани (називають злих духів джинами), тобто незавжди навіть християни. Бачив, що навіть на декотрих магічних сайтах пропонуються також... послуги екзорцизму, якби це не парадоксально звучало. Щось таке є й у фільмі "Костянтин", де бісівською силою виганяється інших бісів. Знаємо з Біблії, що й Христові закидали вороги, що, мовляв, Він виганяє сатану з людей за допомогою князя пекельного - Вельзевула. Але Господь чинив це насамперед Божою силою, а не якимись магічними методами.


http://rutube.ru/tracks/410464.html?v=6 ... f3a034348a

http://www.kivicom.net/news/2008-06-18-593

http://www.manwb.ru/articles/simbolon/m ... l_BorClin/

Додано: 17 лютого 2009, 22:45
ljubomyr_ps
mmm82 писав: сам Христос, за св. Писанням, не раз виганяв із людей нечистих духів, як наприклад, із ............. Марії Магдалини...

Господь гріхи (гріховне життя) святих (тих що з Богом у Небі) стирає залишається іхня святість, іхні добрі діла й любов до Бога.

Була великою грішницею а стала Святою...

Неісповідимі шляхи Милосердя Господнього. Кого хоче Він вибирає. Головне щоб ми були не літепними, а щоб були гарячими, якщо ні то й холодними а не простими обивателями пливучими за течією суєти і забобонів людських а не Божих заповідей...

Додано: 18 лютого 2009, 22:30
newroman
"Да не дерзнёт иерей!". Це давнє правило яке забороняє простому священнику займатися вигнанням бісів. Бо наслідки можуть бути дуже погані не тільки для нього самого, але і для близьких рідних.
Виганяючи бісів з людей не зарадимо тому щоб знову вони не вселялися в людей. Це те саме, щоби презервативи в школі роздавати, щоб знизити венеричні захворювання. Але ефекту це недає, навпаки. Так само і тут. Необхідна праця на парафіях зі своєю паствою, не обмежуватися тільки недільним богослуження. Необхідно заповнити духовну порожнечу в серці Божою присутністю, щоб лукавий не міг оволодіти серцем. Бо написано, що йде війна між Богом і лукавим, а поле битви - серце людини. Треба працювати з людьми духовно, закрити всі можливі "входи" в людину для нечистого. А їх зараз ой як багато: наркота, алкоголь, розпуста, гомосеки, блуд, розваги, відчай, безбожжя......... І поки це все буде володіти людьми вони будуть легкою поживою для лукавого і вигнання бісів, екзорцизм, цьому лиху не зарадить. Це моя думка.

Додано: 18 лютого 2009, 22:49
Sotnik
newroman, цілком підтримую Вашу думку.

Додано: 21 лютого 2009, 18:29
Anatolij
newroman писав:"Да не дерзнёт иерей!". Це давнє правило яке забороняє простому священнику займатися вигнанням бісів. Бо наслідки можуть бути дуже погані не тільки для нього самого, але і для близьких рідних.


Якщо священик отримає благословення у єпископа на практикування екзорцизму, то він отримує повну владу над бісами. Вони вже нематимуть над ним жодної влади і не зможуть будуть щось йому зробити.

Працювати духовно з людьми треба, але ж не всі святі! Багато одержимих грішників, які ніколи не хотіли слухати про Церкву, саме тоді звертаються до Церкви, щоби Вона їм допомогла. А не буде екзорцистів - не буде допомоги.

Додано: 28 лютого 2009, 21:28
Vasyl
newroman писав:"Да не дерзнёт иерей!". Це давнє правило яке забороняє простому священнику займатися вигнанням бісів. Бо наслідки можуть бути дуже погані не тільки для нього самого, але і для близьких рідних.
Виганяючи бісів з людей не зарадимо тому щоб знову вони не вселялися в людей. Це те саме, щоби презервативи в школі роздавати, щоб знизити венеричні захворювання. Але ефекту це недає, навпаки. Так само і тут. Необхідна праця на парафіях зі своєю паствою, не обмежуватися тільки недільним богослуження. Необхідно заповнити духовну порожнечу в серці Божою присутністю, щоб лукавий не міг оволодіти серцем. Бо написано, що йде війна між Богом і лукавим, а поле битви - серце людини. Треба працювати з людьми духовно, закрити всі можливі "входи" в людину для нечистого. А їх зараз ой як багато: наркота, алкоголь, розпуста, гомосеки, блуд, розваги, відчай, безбожжя......... І поки це все буде володіти людьми вони будуть легкою поживою для лукавого і вигнання бісів, екзорцизм, цьому лиху не зарадить. Це моя думка.

=====================================

Бачите, Ви трохи запізнилися зі своєю порадою десь так на років 2000!
от ви б були у Іудеї тих часів підійшл б і сказали ГН ІХ " Господи, екзорцизм, цьому лиху не зарадить...тут треба роз"яснітельную работу проводіть" От Він би може вас і послухав і не давав влади Апостолам займатися вигнанням злих духів і Сам би перестав це робити, і цей чин не було б введено в Таїнство Хрещення і т.д. і т.п.
що ж ви так пізно народилися шановний! Так багато помилок можна було б уникнути!

Додано: 14 листопада 2009, 22:18
Shargo
Так, він супер! :Yahoo!:

Додано: 29 листопада 2009, 20:46
отець Роман
Гарним джерелом іенформації може послужити книга відомого італійського екзорциста Габріеле Аморті, одна з перших на цю важливу тематику "Екзорцист розповідає Досвід в боротьбі зі злом" Книжка правда трохи давня, вид 1990 року, зате там доситьгарно і доступно описано цю проблему і можливі шляхи вирішення. Зараз вийшло якесь нове видання цього автора в укр. перекладі, щоправда назви не пригадую. Те ж про коре пишу, читав у перекладі на чеську.
Серед важливих моментів скажу, що о. Габріеле вважає що в кожній єпархії повинен бути (призначений єпископом!) мінімально 1 екзорцист, а також по відпустових місцях і при більших містах..
Проте докторі єпископи не надто вдаються в цю ділянку праці, бо її не знають. Про це теж згадує автор. Описує навіть випадок, коли особисто радив одному з єп. призначити такого священика. А він відповів, що нема кого. На що о.-екзорцист порадив робити це самому. Єпископ ж здивовано сказав: "Та я не знав би навіть звідки почати". От де основа пробелми.
Але звісно це в жодному разі не закид.
Окрім того, важливим також є те, що о. Аморті наголошує, що екзорцизмом може займатися лише духовенство, при цьому він чітко вирізняє вплив сатани на людську особу від одержимості. Щодо першого, то виганяти цього духа можуть і окремі церковні спільноти (харизматичних течій, на кшталт того, як це роблять протестанти). Саму ж одержимість повинні лікувати виключно призначені священики, що мають дозвіл від свого єрарха або ж принаймні благословення. Також такі екзорцизми не завжди успішні і не залежать від сили, чи духу, чи ще якигось харизм того чи іншого священика. Дуже важливим при цьому є співучасть і співпраця самої людини.
Також порадив би вам не писати і не коментувати того що не знаєте, бо ця ділянка потребує особливої компетенції і особливої уваги. А Церквою вона на даний момент недостантьо опрацьована, і в книгах в тому числі.

Додано: 29 листопада 2009, 21:02
o.Mykil
Ще в цьому місті є про явище екзорцизму http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=1566

Re: "Запитуємо cвященика"

Додано: 08 травня 2013, 08:51
robbi
Христос Воскрес!Якщо хтось має,дайте будь-ласка номер телефону отця-екзорциста,який б міг приїхати відмолювати оселю по Львівській області.Мій е-мейл:[email protected]
Буду дуже вдячний!

Re: "Запитуємо cвященика"

Додано: 08 травня 2013, 09:14
о.Олег
robbi писав:Христос Воскрес!Якщо хтось має,дайте будь-ласка номер телефону отця-екзорциста,який б міг приїхати відмолювати оселю по Львівській області.Мій е-мейл:[email protected]
Буду дуже вдячний!

хай підійдуть до свого парафіяльного священика
З повагою, о.Олег

Re: "Запитуємо cвященика"

Додано: 08 травня 2013, 09:25
robbi
Свій парафіяльний священик,відмовив.Мабуть,треба мати дозвіл на таке.Можливо ви маєте номер о.Ігнатія з храму Архангела Михайла.

Re: "Запитуємо cвященика"

Додано: 08 травня 2013, 10:30
о.Олег
robbi писав:Свій парафіяльний священик,відмовив.Мабуть,треба мати дозвіл на таке.Можливо ви маєте номер о.Ігнатія з храму Архангела Михайла.

відмовити священик не має можливості. Якщо сам у звязку із якимись обставинами не може - має право і дозволити, і заборонити дію іншого священика на ввіреній йому парафії і обовязок допомогти потребуючим, за яких несе відповідальність як парафіяльний священик. А це значить, що саме місцевий священик має "взяти за руку" священика-екзорциста, і привести на свою парафію, якщо там потребується

З повагою, о.Олег

Re: Екзорцизм

Додано: 03 липня 2013, 07:00
Just_me
Мені цікаво, як священик-екзорцист дізнається про те, що він екзорцист? Тобто він же повинен мати дозвіл від єпископа, а як єпископ дасть дозвіл, якщо той жодного разу не пробував?

Re: Екзорцизм

Додано: 03 липня 2013, 08:47
Ігор В
священики-екзорцисти напевно відчувають нечисту силу, за одного такого священника можу сказати принаймні, що він дивлячись в очі щось там баче

Re: Екзорцизм

Додано: 03 липня 2013, 08:53
о.Олег
Just_me писав:Мені цікаво, як священик-екзорцист дізнається про те, що він екзорцист? Тобто він же повинен мати дозвіл від єпископа, а як єпископ дасть дозвіл, якщо той жодного разу не пробував?

Священик у своєму служінні природньо стикається з різними потребами Божих людей. Окрім... гм... звичних вже нам Таїнств/Літургій/Молитовного Правила - це і потреби здійснювати різноманітні освячення/благословення, і читати молитви на оздоровлення чи проведення екзорцизмів. А єпископське призначення "екзорцистом" - це не про те, що Священство одних священиків "одне", а інших "інше" (перепрошую за дещо комічне звучання фрази :) ), а про відповідальність, знання, порядок і обовязок.
Для ілюстрації, можу розповісти про знані мені випадки здійснення екзорцизмів звичайними священиками
З повагою, о.Олег

Re: Екзорцизм

Додано: 03 липня 2013, 08:54
о.Олег
Ігор В писав:священики-екзорцисти напевно відчувають нечисту силу, за одного такого священника можу сказати принаймні, що він дивлячись в очі щось там баче

а це вже про особливий Дар
З повагою, о.Олег

Re: Екзорцизм

Додано: 03 липня 2013, 08:58
Just_me
Ні, отче, от Ви конкретно можете розповісти, як то стають екзорцистами - що й за чим? Чому один священик може відмовляти спеціальні молитви, а інший - ні?

Re: Екзорцизм

Додано: 03 липня 2013, 09:32
о.Олег
кожен може, Олю.

можливо помічною для порозуміння буде аналогія, запозичена мною в священика, якого в часи переслідувань привели в психіатричну лікарню і вимагали, щоб вигнав біса з будь-якої людини, яку він вважає не психічно хворою, а біснуватою. Він вказав на таку, і просив принести священичі ризи.
- як це - без одягу не можеш вполювати біса? - сміялися слідчі
- коли мисливець йде на полювання, ніхто не дивується, що вдягається в мисливську одежу, бере рушницю мілкого калібру на одного звіра, дробовик - на кабана...

правда цьму священику не дали облачитись і данна історія продовження не мала. Однак вважаю корисним привести тут аналогію (немає повної відповідності, звичайно, - саме аналогія) між людина-мисливець і священик-екзорцист:
не кожному давали дозвіл на полювання, але кожен може попасти в ситуацію, коли буде діяти як мисливець; кожен може вполювати звіра, але не кожен мав потрібний досвід і не кожен на це вчився, розвивав у собі вміння, не кожен мав добре мисливське спорядження і знав, на що йде, які повадки/звички звіра, які небезпеки його чекають на полюванні і не кожен був до цих небезпек готовий.
З повагою, о.Олег

Re: Екзорцизм

Додано: 04 липня 2013, 21:57
andrivovk
о.Олег писав:можливо помічною для порозуміння буде аналогія, запозичена мною в священика, якого в часи переслідувань привели в психіатричну лікарню і вимагали, щоб вигнав біса з будь-якої людини, яку він вважає не психічно хворою, а біснуватою. Він вказав на таку, і просив принести священичі ризи.
- як це - без одягу не можеш вполювати біса? - сміялися слідчі
- коли мисливець йде на полювання, ніхто не дивується, що вдягається в мисливську одежу, бере рушницю мілкого калібру на одного звіра, дробовик - на кабана...

Св. Амфілохій Почаївський ??? :)

Re: Екзорцизм

Додано: 05 липня 2013, 05:11
о.Олег
andrivovk писав:
о.Олег писав:можливо помічною для порозуміння буде аналогія, запозичена мною в священика, якого в часи переслідувань привели в психіатричну лікарню і вимагали, щоб вигнав біса з будь-якої людини, яку він вважає не психічно хворою, а біснуватою. Він вказав на таку, і просив принести священичі ризи.
- як це - без одягу не можеш вполювати біса? - сміялися слідчі
- коли мисливець йде на полювання, ніхто не дивується, що вдягається в мисливську одежу, бере рушницю мілкого калібру на одного звіра, дробовик - на кабана...

Св. Амфілохій Почаївський ??? :)

наскільки памятаю - греко-католицький священик.
З повагою, о.Олег

Re: Екзорцизм

Додано: 02 листопада 2015, 10:04
Міра
В цьому інтерв"ю з екзорцистом http://osbm.lutsk.ua/news/main/khai-bog ... abobonamy/ прочитала цікаву інформацію:
"Отже, ось молитва охорони, яку мовиться з щирого серця: «Беру Хрест з Голгофи, облитий Кров’ю Христа, і ставлю між мною і моїми ворогами. Всіх прощаю і благословляю!». Цю молитву можна застосовувати, коли людину напастує злий дух, наприклад, як у сім’ї є алкоголік. Тоді в молитві замінюються слова «і ставлю між моїм братом, страждаючим від алкоголю, і духом алкоголізму». Або як когось у родині опанував дух розпусти, який має страшні наслідки і тепер дуже популярний в Україні (спершу веде в блуд, розбиває сім’ї, а завершує безплідністю, безшлюбністю і суїцидом), то ці слова звучатимуть «ставлю між тою людиною (чи тими хто, впливає на неї) і духом нечистоти». Побачите, які будуть чудеса! Людина й сама не зоглянеться, як пристрасть мине. Це показує практика. І ще важливо – перш ніж почати молитися за когось, собі треба спершу виставляти охорону, тому що злий дух бумерангом почне атакувати вас."
Це можна так робити? Чому я ніколи не чула того на проповіді?? Як на мене, то дуже важливо знати. В мене було не один раз так, що я починаю молитись за тата (він п"є) дев"ятницю, наприклад, і в мене в хаті щось стається зле(( Я вже зрозуміла, що то нечистий казиться, але що робити.. навіть були думки не молитись :( Ну бо, дійсно, то шафа впаде, то ще щось :(

Re: Екзорцизм

Додано: 02 листопада 2015, 13:52
ShMariam
Молитися завжди треба, от чи молитися конкретними словами... Розумієте, що певні слова, формулювання приватних молитов не мають суттєвого значення? (є літургійні молитви, є такі, на які є відпуст - але то інше).

Re: Екзорцизм

Додано: 02 листопада 2015, 15:05
Міра
ShMariam писав: Розумієте, що певні слова, формулювання приватних молитов не мають суттєвого значення?

Але тут говориться про те, що певні слова таки мають значення.
А Ви вважаєте, що немає значення, якими словами молитись?

Re: Екзорцизм

Додано: 02 листопада 2015, 17:01
Wolodymyr
Ні слова, ні обрядовість(тобто якісь дії чи порядок дій чи там 9 раз сказати якусь молитву) не мають такого значення як має значення віра. Але так сталось що людська віра залежить від того що хтось скаже, от мені помогло от таке і таке. І людина тоді з більшою впевненістю повторяє.

Re: Екзорцизм

Додано: 02 листопада 2015, 19:11
ShMariam
Міра писав:
ShMariam писав: Розумієте, що певні слова, формулювання приватних молитов не мають суттєвого значення?

Але тут говориться про те, що певні слова таки мають значення.
А Ви вважаєте, що немає значення, якими словами молитись?

Конкретний підхід в молитві може мати значення. До кого молитеся, основна думка молитви. А от формулювання.... Поки не побачила фільму про Гаррі Поттера, не розуміла, що таке магічність (яка, як я згодом зрозуміла, може проявлятися навіть у християнських практиках :( ) : там мало значення якими словами (точно!) скажете заклинання, який жест (обряд) при цьому зробите і навіть з якою інтонацією буде сказано. Все це - не про молитву.