Нові єпископи УГКЦ

в Україні і у світі

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

don Camilo
новик
новик
Повідомлень: 21
З нами з: 04 квітня 2009, 13:20
Звідки: Lviv

Повідомлення don Camilo » 26 квітня 2009, 20:43

Згідний, ми відійшли від теми. Отже, що стосується о. Міляна, зокрема його праці на чолі дуже відповідальної Патріяршої комісії у справах молоді (як щось може бути "патріярше", коли немає патріярхату? чи це звичка із совєтських часів: бажане видаємо за дійсне?). Так, ніхто не застрахований від помилок. Проблема є тоді, коли ці помилки стають систематичними й переростають у систему. Отець Мілян систематично руйнував молодіжну політику в Церкві.
Пригадуєте організацію "Українська молодь Христові"? Пригадуєте з"їзди "Української молоді..." в 90-х? Де тепер ця організація, котра була таким важливим рушієм молодіжної політики в Церкві?
Де талановита співачка й композиторка Леся Горова, котра так успішно починала на з"їздах "Українська молодь Христові"? Пригадуєте її пісню "Ел Шадай"? Цілком закономірно, що тематика пісень у Горової тепер инша і пише вона їх у Києві. "Здали Україну" - остання її пісня. І здали її не політики, а "псевдо-духовні-провідники", котрі вже від самих початків нищили все творче та прогресивне.
Кого запросив на приїзд папи о. Мілян? Попсовичка Курчика!
Пригадуєте проєкт, котрий започаткував Андрій Шкрабюк із монахами Студитами? Де тепер Шкрабюк? У вірменській церкві! Ну так, по старій дружбі Шкрабюк ще навідується до Унівської лаври...та щось ще має в УКУ. Не кажучи про Шкрабюка, як про здібного перекладача....
Як могло статися, що о. Мілян не зауважив таких талановитих людей? А може він просто принципово не хотів їх зауважувати?
Що, брак коштів??? Звісно, людей треба гідно поцінувати й заплатити, бо не всі монахи студити з обітом убожества й целібатом.
Також відомим є факт, що творчі особистості в матерільних справах є безпорадні. Зрештою така парафія як "Домінікани", котру довший час очолював о. Мілян, із своїми доходами могла б отримувати 10-х таких "шкрабюків" та "горових". Було б лише бажання!
Скажете: "А фестиваль Різдв"яна коляда"? Це швидше конкурс "махання крил" не дуже вдалих диригентів. Звісно, і таке має право на існування, але як маргінальне, другорядне явище. А це о. Міляну приписують, як видатне досягнення. Можна лише собі уявити, як подібні заходи би виглядали, коли б їх віддали в руки Шкрабюка, Горової та иших талановитих осіб!
Що тепер співає наша молодь на своїх попсових псевдоз"їздах і о. Мілян разом з ними? Власне протестантську попсу, та пісеньки з Тезе...
Протягом служння о. Міляна в парафії Пресвятої Євхаристії не було створено жодної молодіжної організації, біблійного гуртка, тощо... А що вже казати про "патріярший" рівень? Отець Мілян навіть не зміг використати вигідне сусідство музею Релігії! Маючи все "під носом" та не відчувачи браку в коштах він практично не зробив нічого.
Вітаю, ми отримали чергового єпископа-симулякра! %)
don Camilo

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 27 квітня 2009, 18:46

Закликаю всіх не відгукуватись на брєдові закиди don Camilo, бо чесно кажучи не розумію яке відношення о. Йосиф має до того, що в Україні нема якісної музики і виконавців. Виходить, що Церква має займатись продюсерством окремих виконавців, яких дехто вважає талановитими.

П.С. Ще раз вітаємо о. Йосифа. :wink:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 27 квітня 2009, 19:35

Всім не догодиш, всіх не зауважиш... Взагалі-то на землі нема нічого (АБСОЛЮТНО!) досконалого. Це "догматична" істина. :D
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

enginer
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 04 листопада 2008, 17:29

Повідомлення enginer » 28 квітня 2009, 16:39

В пустелі і маленький кущик ціниться і оберігається, а в пишному саді чи лісі він би певно був знищений яко бур"ян...

А є хтось кращий?

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Повідомлення Justyn » 29 квітня 2009, 08:22

Олюнька має рацію.
Дійно, з людьми, які свої переконання грунтують на ББС (баба бабі сказала) немає сенсу дискутувати. Зі своєї сторони більше не бажаю спілкуватись з don Camilo.

don Camilo
новик
новик
Повідомлень: 21
З нами з: 04 квітня 2009, 13:20
Звідки: Lviv

Повідомлення don Camilo » 29 квітня 2009, 13:12

Шкрабюк не окремий виконавець, а активний в житті Церкви мирянин від початків на відміну від всіляких Олюньок та новоспечених студитів, яких він легко затикає за пояс молитовним співом та знанням літургії, св. Письма. Це вже не ВВС, а доконаний факт. Його не може заперечити ні панотець Юстин.
Мова йде не про українську естраду. Мова йде про духовний спів. Назвав лише дві особи, котрі могли значно більше причинитися до молодіжної політики, ніж це їм дали можливість зробити. Тут справа не в продюсерстві, а організації духовного життя.
Власне проблема о. Міляна є в тому, що він сформував (якщо можна так сказати) свою команду із ВВС, некомпетентних людей та в першу чергу недуховних радників на кшталт такої Олюньки, котра не може відрізнити церковний спів від академічно-концертного.
Прошу читати шановне паньство митрополита Андрея. Якби Шептицький не помітив "якогось" хлопця на прізвище Новаківський, Україна би втратила геніального художника!
У шановних учасників форуму немає просто аргументів, тому єдиним аргументом є припинити спілкування. Легко працювати в товаристві взаємної адорації та кадіння один одному! Правда брате Юстине?
don Camilo

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 29 квітня 2009, 15:05

don Camilo писав:Шкрабюк не окремий виконавець, а активний в житті Церкви мирянин від початків на відміну від всіляких Олюньок та новоспечених студитів, яких він легко затикає за пояс молитовним співом та знанням літургії, св. Письма. Це вже не ВВС, а доконаний факт. Його не може заперечити ні панотець Юстин.
Мова йде не про українську естраду. Мова йде про духовний спів. Назвав лише дві особи, котрі могли значно більше причинитися до молодіжної політики, ніж це їм дали можливість зробити. Тут справа не в продюсерстві, а організації духовного життя.
Власне проблема о. Міляна є в тому, що він сформував (якщо можна так сказати) свою команду із ВВС, некомпетентних людей та в першу чергу недуховних радників на кшталт такої Олюньки, котра не може відрізнити церковний спів від академічно-концертного.
Прошу читати шановне паньство митрополита Андрея. Якби Шептицький не помітив "якогось" хлопця на прізвище Новаківський, Україна би втратила геніального художника!
У шановних учасників форуму немає просто аргументів, тому єдиним аргументом є припинити спілкування. Легко працювати в товаристві взаємної адорації та кадіння один одному! Правда брате Юстине?



Офіційні правила форуму:
2. На форумі заборонено:
2.1. Прямо чи впосередковано ображати користувачів чи адміністраторів форуму.
Заборонено також відповідати на образи!
2.3. Заборонено переходити на особистості (тобто акцентувати увагу на вік, статус, національність...), вести дискусію в стилі викривляння думок співрозмовника, провокацій, спрямованих на учасників конференцій.

П.С. Судження про мене наступного разу скидайте в приват. Дякую за відвертість. :wink:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Повідомлення Justyn » 29 квітня 2009, 15:27

Оскільки я розпочав дану тему, то мушу якось її виправити на дорогу.
Шановний don Camilo, я готовий з Вами до конструктивного спілкування, але тільки через електронну пошту. Моя адреса: [email protected] Однак, ласкаво прошу у листі вказати свої дані, а саме імя і прізвище, щоб я знав, з ким маю справу.
Надіюся на Ваше зрозуміння.
З повагою,

єрм. Юстин Бойко, студит

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 29 квітня 2009, 16:23

Цікаво, хто тепер буде головою Патріаршої комісії замість о. Йосифа.

Можем позмагатись в передбаченнях. :wink:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Повідомлення Justyn » 29 квітня 2009, 17:37

Вже є призначений. Став ним о. Ростислав Пендюк - священик Львівської Архиєпархії. Закінчив Люблінську Вищу Духовну Семінарію та Люблінський Католицький Університет (стаціонарно). Одружений.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 30 квітня 2009, 07:22

don Camilo писав:Шкрабюк не окремий виконавець, а активний в житті Церкви мирянин від початків на відміну від...


ЦЕ ЧАСОМ НЕ ВИ?

А п. Петро Шкраб*юк (львівський поет і письменник, мій добрий знайомий) теж нівроку!

:D :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 30 квітня 2009, 07:32

Justyn писав:

Відносно москвофільського духа у Студитів...



Хм... Часом не у львівському храмі св. Михаїла, що належить студитам, висить на стіні ікона... св. Йова (Почаївського), який, по-моєму, не любив "уніатів", тобто нас, католиків?...

І ще, між іншим. Коли, не так уже й давно, у Львівській семінарії св. Духа проходив собор монашества УГКЦ, то на нього також був запрошений із доповіддю єпископ Львівський (МП) Августин Маркевич у дусі екуменізму... Було там десь біля двадцяти різних греко-католицьких Чинів і Згромаджень. І от московський біскуп заявив перед усіма, що, мовляв, до них, православних, найбільше подібні саме... студити... :shock:
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Повідомлення Justyn » 30 квітня 2009, 08:19

Відповідаю:

у храмі св. Архистратига Михаїла, що належить монахам студитам знаходиться майже цілий іконостас, який був у храмі св. Юрія ще в часи, коли там були православні московські. Отож, коли відновлювали собор св. Юрія постало запитання про подальшу долю іконостасу. Саме о. Йосиф Мілян запропонував, щоб цей іконостас розмісти в храмі св. Архистратига Михаїла. Спочатку він мав повністю монтуватися у храмі, але потім дійшли до висновку, що все ж таки храму Михаїла потрібно інший стиль іконостасу. Зараз новий проект іконостасу знаходиться на етапі виготовлення.

Але, до теми... Невідємною частиною Юрського іконостасу була ікона Йова Почаївського з мощами. І, очевидно, ми були б вандалами, якби її викинули з цілого проекту. А щодо діяльності Йова Почаївського - відомий факт. Але, дивний Бог у святих своїх. До речі, ми реєстрували немало фактів оздоровлень біля тієї ікони.

Відносно владики Августина Маркевича... Він мав право так говорити, оскільки ця подібність є фактом. Але тут нічого не подіємо. На жаль, чи на на щастя, ми всі є наслідниками колишньої єдиної Київської митрополії. Тому і носимо деякі спільні ознаки тогочасної єдності.

Знаю дуже добре погляди владики супроти греко-католиків.. До речі, протягом останніх років він став менш категоричним. Але, не називав би його московським "біскупом", бо звучить це образливо. Шляхів діалогу потрібно шукати, бо це наказ і бажання Христа, "щоб усі були одно", але цілком свідомий, що це нелегко є робити за умов таких разючих розбіжностей, які збільшувалися протягом століть. Не знаю, як буде дальше.. Але я бажаю дочекати часів єдності Церкви, а водночас ніколи не зможу позбутися своєї церковної ідентичності, бо це є основа моєї віри.

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Повідомлення Yuriy D » 30 квітня 2009, 10:56

mmm82 писав:Хм... Часом не у львівському храмі св. Михаїла, що належить студитам, висить на стіні ікона... св. Йова (Почаївського), який, по-моєму, не любив "уніатів", тобто нас, католиків?...

І не тільки у храмі св. Михаїла. Подібну ікону св. Йова Почаївського можна побачити і в греко-католицькій церкві Успіння Пр. Богородиці с. Страдтч, та в інших греко-католицьких церквах. Можна це вважати загальноукраїнською християнською спадщиною.
А відносно студитів - відомий факт, митр. Андрей Шептицький цікавився досвідом російських православних монахів, як і рівно ж досвідом католицьких монахів венедектинців і використовував цей досвід при відновленні монашого чину студитів. Безумовно, студити мають спільні риси з православними монахами.
Востаннє редагувалось 30 квітня 2009, 11:26 користувачем Yuriy D, всього редагувалось 1 раз.

enginer
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 04 листопада 2008, 17:29

Повідомлення enginer » 30 квітня 2009, 11:09

Yuriy Dzyoba писав:
mmm82 писав:Хм... Часом не у львівському храмі св. Михаїла, що належить студитам, висить на стіні ікона... св. Йова (Почаївського), який, по-моєму, не любив "уніатів", тобто нас, католиків?...

І не тільки у храмі св. Михаїла. Подібну ікону св. Йова Почаївського можна побачити і в греко-католицькій церкві Успіння Пр. Богородиці с. Страдтч, та в інших греко-католицьких церквах. Можна це вважати загальноукраїнською християнською спадщиною.
А відносно студитів - відомий факт, митр. Андрей Шептицький цікавився досвідом російських православних монахів, як і рівно ж досвідом католицьких монахів францисканців і використовував цей досвід при відновленні монашого чину студитів. Безумовно, студити мають спільні риси з православними монахами.


Нічого страшного не має, коли йдеться про зовнішю спільність, але погано коли створюється духовна близькість на противагу братам своїм по вірі (напр., василіани..) - і це є одним з основних докидів студитам.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 30 квітня 2009, 12:00

enginer писав:Нічого страшного не має, коли йдеться про зовнішю спільність, але погано коли створюється духовна близькість на противагу братам своїм по вірі (напр., василіани..) - і це є одним з основних докидів студитам.


Такі закиди можна робити і, наприклад, василіанам по відношенню до студитів. Головне, щоб зовнішні обряди не ставали каменем спотикання як для одних, так і для інших.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 30 квітня 2009, 13:11

Justyn писав:а водночас ніколи не зможу позбутися своєї церковної ідентичності, бо це є основа моєї віри.


якщо за таким принципом будемо жити, то ми ніколи не дійдемо до єдності...

До речі, щодо А.Шкраб’юка... є його стаття у журналі "Патріархат"... досить цікаві думки...
http://www.patriyarkhat.org.ua/ukr/authors/article;136/

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Повідомлення Yuriy D » 30 квітня 2009, 14:06

don Camilo писав:Власне проблема о. Міляна є в тому, що він сформував (якщо можна так сказати) свою команду із ВВС, некомпетентних людей та в першу чергу недуховних радників на кшталт такої Олюньки, котра не може відрізнити церковний спів від академічно-концертного.
Прошу читати шановне паньство митрополита Андрея. Якби Шептицький не помітив "якогось" хлопця на прізвище Новаківський,

А звідки така інформація відносно о. Йосифа Міляна? Ви, що разом з ним працювали? Чи знаєте його особисто? Як на мене нетактовно відносно нього поступаєте - не похристиняськи це говорити людині поза очі...Якщо є що сказати - краще сказати віч-на-віч, якщо ні - краще залишити свої думки при собі. Бо як на мене, о. Юстин, зовсім не зобовязаний відповідати на ваші закиди. І ще, дозвольте поцікавитись, а що для Церкви зробили конкретно Ви, бо моральне право робити таку оцінку мабуть має лише людина, яка зробила більше або краще...

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 30 квітня 2009, 15:25

Але, до теми... Невідємною частиною Юрського іконостасу була ікона Йова Почаївського з мощами. І, очевидно, ми були б вандалами, якби її викинули з цілого проекту. А щодо діяльності Йова Почаївського - відомий факт. Але, дивний Бог у святих своїх. До речі, ми реєстрували немало фактів оздоровлень біля тієї ікони.



Отче, вибачте, але я в корені не згоден з тим, що Ви пишите. Якщо я може неправильно Вас зрозумів, то поясню свою думку.

Йов Почаъвський був частиною іконостасу до приходу РП?????

Чи рахуєте Ви нормальним присутність на іконостасі " святого" який не прославлений в КЦ, а тим паче присутність при престолі, в публічній частині храму???? Я не знав що в КЦ допускається ставити в іконостасі, "святих" які не визнані.

Чому тоді ПЦ викинули всі ікони, наприклад з Кунцевичем??? Та і не мені вам росказувати як міняли престіл в самій церкві Юра, бо в РПЦ інший ніж в уніатів, і т.д. чи пиляли розпяття бо не православне.

В СЄгови також люди міняються і оздоровлюється, але це не факт їх святості.
Не хочу давати лінк на житіє "преподобного", думаю хто захоче, знайде сам, і там цікаві речі, як от, наприклад те, що уніати заборонили доступ до мощей Йова, але чудом, він змусів!!!! ъх відкрити до них доступ людям. і т.д.

Звичайно, потім не дивно, коли на сайті УгКЦ пишеться, що східним католикам догмат про чистилище не є обовязковим.

Нічого не збираюся Вам доказувати, але мене дивує це.

Тим паче що Ви називаєте , або визнаєте Йова Почаївського святим. Чи може оо. студити( без іронії) відкрили беатифікаційний процес у справі Йова????

Я не закликаю ламати все те, що не наше, але і правила Церкви також є. Тим паче, що я можу сприйняти це як те, що всі святі одинакові, а тільки попи сіють розкол між церквами,.???? Це ж зовсім не так, Я надіюсь!!!!
Добре Ви отець і розумієте все тонкощі, але це багатьох людей вводить в оману.



Відносно владики Августина Маркевича... Він мав право так говорити, оскільки ця подібність є фактом.


А з яким монастирем РПЦ ви рівняєте студитів???? Я не знав що в РПЦ студитський устав. Чи бороди і широкі рукави Ви вважаєте подібністю.?
Тим паче отче, монашество в РПЦ, мають свій устав, який до студитського немає ніякого відношення. Як немає ніякого відношення українська церква до синодального православя.

Ще раз повторюся, те, що не відрізнити студита від монаха РПЦ, це ще не значить подібність.

Звичайно, було би цікаво послухати аргументи єпископа МП,про близкість студитів до московського православя, на чому воно базується????.

Вони МП, не визнають і нічого не знають про шлях до святості в КЦ(лекціі Осіпова, Кураєва) а святих містиків називають еротично збоченими.


Знаю дуже добре погляди владики супроти греко-католиків.. До речі, протягом останніх років він став менш категоричним. Але, не називав би його московським "біскупом", бо звучить це образливо.


Звичайно не треба уподібнюватися до дітей, ти мене обізвав, я тебе. Але цікаво було прочитати його веб конференцію на РІСУ, всі памфлети (типу безгрішність а не безпомильністьПапи) проти католиків були присутні.
Востаннє редагувалось 04 травня 2009, 07:54 користувачем romanm, всього редагувалось 11 разів.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 30 квітня 2009, 15:29

А відносно студитів - відомий факт, митр. Андрей Шептицький цікавився досвідом російських [b]православних монахів



І звідки Ви це взяли????? З листів бл. Леоніда Фьодорова до Шептицького мені здалося трохи по іншому. Хоча в цьому питанні я не спец.
Дивно, що маючи правило св. Теодора Студита, Шептицький мав би брати приклад с московських монахів, особливо в той період, "всепьянейшего і всешутейшего сінода", особливо, напевно йому сподобалося, коли він був в Курську в монастирській вязниці.

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Повідомлення Yuriy D » 30 квітня 2009, 17:07

romanm писав:
А відносно студитів - відомий факт, митр. Андрей Шептицький цікавився досвідом російських [b]православних монахів



І звідки Ви це взяли????? З листів бл. Леоніда Фьодорова до Шептицького мені здалося трохи по іншому. Хоча в цьому питанні я не спец.
Дивно, що маючи правило св. Теодора Студита, Шептицький мав би брати приклад с московських монахів, особливо в той період, "всепьянейшего і всешутейшего сінода", особливо, напевно йому сподобалося, коли він був в Курську в монастирській вязниці.

Трохи про відновлення чину студитів можна прочитати тут http://studyty.org.ua/index.php?option= ... &Itemid=64

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 30 квітня 2009, 17:15

http://studyty.org.ua/index.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=10&Itemid=64


Дякую:)

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 30 квітня 2009, 19:02

хочу ще запитати, я читала на одному богословському форумі дописи однієї особи відносно студитів і їхньої великої схожості до МП. Ця людина сама дослідила, що Требник Унівської лаври до слова збігається з требником московського патріархату. Це так?

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 30 квітня 2009, 19:08

А щодо планів Андрея Шептицького відносно студитів чудово пишеться на їхньому сайті:

«А занятя в Лаврах і монастирях нехай будуть спрямовані до того, щоби монахи нашого братства у всім служили Христовій Обручниці, католицькій Церкві і були готові підняти ся всяких трудів, якими могли би послужити великій справі Христа - після обставин часу і місця. Томуж, що в наших часах на Сході дуже много овець, котрі не є з тої вівчарні, а яких треба привести, щоби був один пастир і одно стадо - всі праці будуть звернені до діла злуки незєдинених Восточних зі св. Римською, Столицею. Нехай буде метою братів всіми своїми трудами унію сю підготовити, або осягнути, не устаючи рівночасно горячо о се Бога просити, в усіх молитвах, жертвах та наміренях».

гм... але чи воно насправді зараз так є..? чи так воно є у серцях студитів..?

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 30 квітня 2009, 19:25

mmm82 писав:
Justyn писав:

Відносно москвофільського духа у Студитів...


Хм... Часом не у львівському храмі св. Михаїла, що належить студитам, висить на стіні ікона... св. Йова (Почаївського), який, по-моєму, не любив "уніатів", тобто нас, католиків?...


і не тільки, там ще Розп’яття таке велике є - хрест РПЦ з такою перекоскою, яку вона придумала десь в 15-16 ст., щоб якось відрізнятися...

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 30 квітня 2009, 19:25

Ira писав:хочу ще запитати, я читала на одному богословському форумі дописи однієї особи відносно студитів і їхньої великої схожості до МП. Ця людина сама дослідила, що Требник Унівської лаври до слова збігається з требником московського патріархату. Це так?



А Ви не могли би дати лінк.???? Требник, це Типікон????? Не думаю!!!!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 30 квітня 2009, 19:26

і не тільки, там ще Розп’яття таке велике є - хрест РПЦ з такою перекоскою, яку вона придумала десь в 15-16 ст., щоб якось відрізнятися...


Ну воно вже потім насаждалося РПЦ як православне, але в корені воно не є їх.

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 01 травня 2009, 13:48

romanm писав:Ну воно вже потім насаждалося РПЦ як православне, але в корені воно не є їх.


а чи воно таке? Мені так пояснював один священик.
В корені має бути простий трираменний хрест, на якому розіпяли Ісуса.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 01 травня 2009, 14:11

Ira писав:
romanm писав:Ну воно вже потім насаждалося РПЦ як православне, але в корені воно не є їх.


а чи воно таке? Мені так пояснював один священик.
В корені має бути простий трираменний хрест, на якому розіпяли Ісуса.


Є два поняття хресторобленняКРЕСТОДЕЛАНИЕ и хрестописання КРЕСТОПИСАНИЕ.
В візантії це мало різницю. На куполах, площах, хрести які ставили були 4 конечні.
Хрести реліквярії, напрестольні мали різні форми, але частіше 8 конечні.
В домонгольскій Русі, візантійська традиція зберігалася повністю, на куполах храмів всі хрести 4 конечні.
Після монгольскої навали і гибелі Візантії, імпорт культури переривається.

Ттоді, єдиним авторитетом для виготовлення хрестів стали ікони.А на іконах, як сказано вище, хрести 8 конечні.

Таким чином, такий тип хрестів почали використовувати на практиці, але вони були з прямою перекладиною а не косою.


Стосовно косої перекладини, тут не все ясно. Дехто говорить, що це російський винахід, але більшість дослідників схиляється до думки
що це не так.
Такі хрести 8 конечні з косою перекладиною також мають свій початок у візантії, це можна побачити на іконах 14-15 ст.

Я не зустрічав теорій або пояснень, чому такий тип хреста, став домінувати в РПЦ, чи це сталося випадково, чи спеціально був вибраний як національний символ.

Там ще є деякі тонкості на рахунок перекладини, але я невдаюся, бо незнаю:) Думаю що тут є більші специ, от вони і можуть пояснити ліпше.

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 01 травня 2009, 14:57

Я знаю, яке богословське трактування того перекошення, але то довго пояснювати. Хрест то є таки "православний" і не мало би бути йому місця у храмі, який носить назву "католицького".

А якщо подумати, то Андрей Шептицький, Франц Шпіраго та ін. називали отих "православних" "кривославними", бо перекривили все, що могли, точно так як перекосили ту поперечку на хресті...


Повернутись до “Католицька Церква”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей