Сторінка 1 з 3

Нові єпископи УГКЦ

Додано: 07 квітня 2009, 08:44
samael
Новий єпископ УГКЦ - щиросердечні вітання!
4 січня 2009 року, Святіший Отець Венедикт XVI поблагословив рішення Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви про призначення всесвітлішого отця доктора Святослава Шевчука, ректора Львівської духовної семінарії Святого Духа, Єпископом-помічником єпархії Покрова Пресвятої Марії в Буенос-Айресі. Новому єпископу уділено титулярний престол Castra di Galba.

Хіротонія відбудеться сьогодні, 7 квітня, об 11.00. Головним святителем буде Блаженніший Любомир, а співсвятителями – Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ Львівський, та Владика Михаїл (Микицей), Єпарх єпархії Покрова Пресвятої Марії в Буенос-Айресі.

Додано: 07 квітня 2009, 13:06
samael
Відбулося!

Владико Святославе! Прийміть найщиріші вітання.

Нехай Пресвята Богородиця опікується кожним днем Вашого єпископського служіння на Аргентинській землі!

Додано: 07 квітня 2009, 15:01
o.Mykil
Приєднуюсь! Хай Всевишній радо благословить ще одного ревного слугу у Божому Винограднику! Гарні були лекції Святослава Шевчука. Мудрими, виваженими та корисними. :)

Додано: 09 квітня 2009, 16:17
don Camilo
Приєднуюсь до привітань, але такі, як владика Святослав потрібні тут в Україні....Трохи сумно. Але в цьому може бути і певна користь, адже Аргентина - це специфічний регіон, для якого характерні такі явища, як філософія та теологія визволення. Звісно, в Україні їхня марксистська складова не перейде, але дещо позитивне можна би було запозичити, зокрема досвід заснування т.зв. "базових спільнот". Якби відродження УКЦ почалось із заснування "базових спільнот", справа натепер виглядала би значно краще!
Чи хтось може повідомити адресу перебування владики Святослава у Буенос-Айресі?

Додано: 10 квітня 2009, 07:51
o.Mykil
don Camilo писав:Приєднуюсь до привітань, але такі, як владика Святослав потрібні тут в Україні....


І зокрема на Хуторівці... :)

Владика-номінант ЙОСИФ МІЛЯН! Найщиріші витання і побажання!

Додано: 17 квітня 2009, 00:15
Justyn
Найщиріші витання для о.Йосифа з нагоди номінації. Бажаю й надалі служити так Богові, Церкві, Народові і своєму монастиреві, як він він це робив в часи підпілля, протягом часів незалежності і на даний час!
Благослови Вас, Отче, Господь!

До речі:

Перший єпископ-студит за часів Незалежної України!

Додано: 17 квітня 2009, 09:20
Олюнька
:Rose: Класний в нас буде владика.

Додано: 17 квітня 2009, 10:58
Yuriy D
Я також радий за о. Йосифа, благослови його, Господи!

Додано: 17 квітня 2009, 16:09
Mandrivnyk
Нарешті дочекався отець Мілян свого визнання :D

Додано: 17 квітня 2009, 16:41
Justyn
Нарешті дочекався отець Мілян свого визнання :D

На радість усім тим, які цього чекали.

Додано: 17 квітня 2009, 22:48
Cardinal
Вітаю Номінанта!

Буду надіятись що Господь Вам допоможе гідно та Боговгодно нести покладені на Вас завдання!

Додано: 17 квітня 2009, 22:52
Малий
Justyn писав:Нарешті дочекався отець Мілян свого визнання :D

На радість усім тим, які цього чекали.


а можна поцікавитись, чим, власне, знаменитий о.Мілян?

Додано: 18 квітня 2009, 08:55
Cardinal
Мене теж це цікавить?

Додано: 18 квітня 2009, 09:22
Mandrivnyk
Шановні учасники, вітаю усіх із наближенням Пасхи, а з її настанням бажаю всім Божих ласк! Так от, о.Мілян відомий своєю працею в ділянці молодіжного душпастирства ще з самих початків відродження Церкви.

Додано: 18 квітня 2009, 09:28
Yuriy D
Mandrivnyk писав:Шановні учасники, вітаю усіх із наближенням Пасхи, а з її настанням бажаю всім Божих ласк! Так от, о.Мілян відомий своєю працею в ділянці молодіжного душпастирства ще з самих початків відродження Церкви.

Ще можна про о. Йосифа тут прочитати http://ugcc.org.ua/news_single.0.html?&tx_ttnews[tt_news]=966&tx_ttnews[backPid]=2&cHash=86a1ca1590

Додано: 18 квітня 2009, 16:26
don Camilo
І мене також цікавить, що такого визначного досягнув ієромонах-студит Мілян, окрім того, що завалив всю молодіжну стратегію Церкви. Тільки не розповідайте мені про організацію поїздок в Тезе, Люрду... Це не молодіжна статегія!!! (Частину допису видалено через порушення правил форуму)

Додано: 18 квітня 2009, 17:32
Justyn
Христос Воскрес!
... Дорогі друзі, не думав вже більше дописувати в цю графу форуму, але... якби не допис шановного don Camilo.
Оскільки надійшов празник Воскресіння, шановному don Camilo хочу тільки побажати гарного пережиття Свят.
А іншим скажу таке... Ніколи не втрачаймо обличчя в кібернет-просторі. Бо те, що написав don Camilo взагалі, на мою думку, не піддається оцінці, бо тому що уся його писанина по воді писана.
Я готовий до дискусії при умові з тобою друже don Camilo при умові, коли відкриєш обличчя. Якщо маєш відвагу казати такі речі з кущів, то май сміливість сказати їх відверто!

Додано: 18 квітня 2009, 18:33
orost
Насамперед усім найкращі вітання з нагоди Великодня!!!

Хочу підтримати о.Юстина !!! На жаль інтернет - це місце де можна "висловлювати" абсолютно все, не несучи жодної відповідальності за сказане. Як каже один мій товариш "говорити не мішки носити"!

Веселих Свят!!!

Додано: 21 квітня 2009, 21:28
enginer
Хотілось б розуміти, про що йдеться і що тут все таки було видалено?

Додано: 22 квітня 2009, 16:46
don Camilo
Пане Justynе, а про що ви хочете дискутувати? Про парфумерну промисловість? Чи може на тему обіту убожества монахів-студитів? Це пише особа, котра пам"ятає вас ще маленьким хлопчиком в с. Дора. Є велика ріжниця між тим, що було в Дорі в благодатній атмосфері святця єромонаха Порфирія та наступниками, зокрема попереднім ігуменом-іконоскладателем, котрого Львів вже давно запізнав з цікавих приключок... Ви готові про це дискутувати? Мушу визнати, що о.Мілян має почуття галицького шарму та всіляко намагався його зберігати в обителі св. Йосифа та церкві св. Михаїла. Тепер, на жаль, у вас так і попахує замість вишуканих парфумів, душком-с московским-с.... %)

Додано: 24 квітня 2009, 08:01
o.Mykil
don Camilo писав:Ха-Ха! Тут видалили парфуми! :Yahoo!:


А може ті парфуми було подаровано, а може ним користувалися тільки по неділях-святах?

А хто з нас без провин, щоб кидати каміння?..

Додано: 24 квітня 2009, 08:40
Justyn
Дорогий don Camilo,
щиро дякую за Вашу відозву на моє запрошення до дискусії. Якщо ми з Вами навіть знайомі, то я ще більше буду радий з Вами подискутувати на теми, які турбують і Вас, і мене. Проте, я щиро прошу, найперше представтеся, будь-ласка, ким Ви є, щоб люди, які читатимуть нашу публічну дискусію знали хто і про що дискутує.

Щодо благодатної атмосфери, в якій я зростав біля о. Порфирія... Дійсно, дякую Богові за цей час і він мене тримає на дусі і досі. До речі, хочу Вас сповістити, що вже розпочатий беатифікаційни процес о.Порфирія, скоро буде офіційне відкриття і перша сесія. Тому запрошую Вас до участі і молитви.

Відносно москвофільського духа у Студитів, то Ви, Отче, переборщили. Я знаю монастир із середини, знаю якими проблемами він живе. І зовсім не ця тема стоїть на першому плані. У Студитів наближається друга частини адміністративної реформи, передбаченої Типіконом. Йдеться про справу так званої автономізації. Де Ви тут бачите москвофільство, не можу зрозуміти.

Відносно о. Севастіяна, про якого Ви згадуєте, що збирав і збирає надалі старовинні речі, ікони, тощо. Зрозумійте мене, на цю тему я також маю немало до сказання, але обмежуся тільки таким: колись львівська громада (коли дозріє до відповідного рівня) оцінить його надбання і знайде їм належне застосування. Ви ж розумієте, щоби створити щось прекрасне з того зібраного, потрібно фондів і людей.

Відносно о. Йосифа Міляна. Не розумію, до чого тут парфуми. До речі, в його келії, коли він був у Львові і потім перенісся до Києва, Ви не знайдете якихось вишуканих парфумів чи чогось іншого. Однак, в мене до Вас інше запитання: чи Ви усвідомлюєте усе те, що зробили і роблять для нашої Церкви о. Севастіян і о.Йосиф Мілян? Давайте також і про це не забувати.

Якщо Ви бажатимете порушити гостріші теми - прошу. Я готовий до розмови. Але, підкреслюю ще раз: я не бажав би говорити з замаскованою людською особою.

З повагою,

єрм. Юстин Бойко, студит з Дори

Додано: 24 квітня 2009, 08:42
Justyn
І ще...
Якщо Ви мене знаєте, то не можете не знати, що до священика не пасує звертатися на "Пане". Це деталь, але вона промовляюча.

Додано: 24 квітня 2009, 09:49
o.Mykil
Justyn писав:І ще...
Якщо Ви мене знаєте, то не можете не знати, що до священика не пасує звертатися на "Пане". Це деталь, але вона промовляюча.


Але ж не раз, особливо в минулому в Галичині, по-моєму, зверналилися до священика саме "панотче"... Хоча душпастир має бути більше слугою (Божим), за прикладом Христа, ніж паном (поміщиком-бізнесменом, для прикладу)....

Думаю, о. Юстине, що з don Camilo Вам краще зустрітися десь віч-на-віч, щоб порозмовляти до душі.

А щодо о. Севастіяна Д., то цей дописувач не згадав його конкретно, тільки натякнув... Усі й так би не збагнули, кого він мав на увазі, не згадавши імені Вашого співбрата у чернецтві. На все добре! :)

"Пан" ще може бути в розумінні, як той, що панує над своїми вадами-пристрастями... :crazy:

Додано: 24 квітня 2009, 10:23
Justyn
Дякую за пораду і упімнення!

Щодо поради - Ви маєте рацію... Просто я вже не один раз зустрічав, коли поважні інформаційні сайти маніпулювали відносинами моїх співбратів. Як приклад подивісться: http://zik.com.ua/ua/news/2007/02/12/63789
І я здогадуюсь, хто за тим стоїть. Тому і вирішив: краще вже говорити публічно, бо тоді все на яв вийде.

А щодо панування над собою - маєте рацію. Мені цього бракує. Для виправдання скажу тільки, що я з гір, тому і характер відповідний.

Додано: 24 квітня 2009, 10:44
don Camilo
Брате Юстине! Лише одЕн Отець на небі, а всі ми браття в Христі Воскреслому. Можливо, називающі себе "ВІТЦЯМИ" вже надто довго перебувають у цьому стані самозакохання. Я готовий з Вами про все дискутувати одверто, лише при умові, якщо отримаю від Вас ПЕРЕКОНЛИВУ пораду, що робити людині, котра розривається між двома дилемами: з одного боку багато знає про внутрішні проблеми нашої Церкви, з іншого боку мовчання на гріх - також вважається гріхом. Все можна приховувати до певного часу.... Чим пізніше викривається зло, тим страшніші наслідки, а особливо це стосується духовного стану, котрий несе на собі велику відповідальність за події державного плану в тому числі! :cry:

Додано: 24 квітня 2009, 13:32
Justyn
Шановний don Camilo,
не належу до тих, яким з голови шапка падає, коли їх "Панами" називати. Просто хотів підкреслити, що це з Вашого боку виглядає, на мій погляд, погордливо, при згадці, що Ви знаєте мене від дитинства.

Інша справа... відносно відкритості на форумі і вирішення проблемних питань життя Церкви. Погоджуюсь з Вами в тому, що потрібно шукати способів вирішення багатьох питань церковного життя. Але, не є спосіб шукати їх у той спосіб, що Ви навздогін номінації о. Йосифа Міляна посилаєте "парфумерне привітання". Мяко кажучи, це ні в кут, ні в двері.

Думаю, що знаю не менше за Вас проблем нашої Церкви повязаних з особами, часто тими, які представляються єрархію. Признаюся Вам щиро, що я не є також холоднокровним і досить часто сам не знаю, як потрібно повестися. Переконаний свято в одному, спосіб, який вибрали о.Ковпак, так звані отці Підгорецькі не є дієвим і таким, яких походив би з любови і переживання за Церкву. Тут, на форумі, багато про них пророкують... Побачимо... Все вийде на яв і то в скорому часі. Принаймні я так бачу. А ми робім те, що можемо робити, але, підкреслюю - вживаючи відповідні середники на відповідні болячки.

А щодо кібернет-простору - для себе я давно вирішив брати участь в дискусіях на форумах, прислухатися до різних думок, але... з відкритим обличчям. До речі, я готовий скористатися порадою зустрітися з Вами особисто і поговорити. Буду в Львові ціле літо. Запрошую.

Додано: 24 квітня 2009, 20:34
orost
Від початку слідкую обговорення теми, яку розпочав о.Юстин. І в мене складається враження, що обговорення дещо відійшло від титульної теми. Зі свого боку хочу додати декілька зауваг:
1. Як людина достатньо поінформована, можу сказати, що вибір о. Йосифа Міляна на єпископа є цілком заслуженим та вмотивованим. Він без сумніву допускається у своєму житті якихось помилок, але хто без них??? Проте, о Йосиф глибоко вірить в Бога, дуже любить свою Церкву і свій народ, не обділений достатнім інтелектуальним та культурним рівнем. А якщо хтось не знає про його справи - видно і таке трапляється, хоч воно і дивно.
2. Парфуми.......- це навіть смішно, хіба що дехто з дописувачів форуму воліють чути від священника більш "природні" запахи
:)
3. А Отець Юстин таки є Отцем! І це не є визнання його "надзвичайності", це також не є предмет гордості, це є констатація цієї надзвичайної місії і надзвичайного завдання, які доручив йому Господь в часі свячень, за які доведеться також здавати звіт. А тим кому не подобається "Отець", ніхто не заважав спробувати того "меду".

ВІТАННЯ О.ЙОСИФУ І ПОБАЖАННЯ БАГАТЬОХ БОЖИХ ЛАСК!!!!

Додано: 25 квітня 2009, 08:22
o.Mykil
Justyn писав:. Просто я вже не один раз зустрічав, коли поважні інформаційні сайти маніпулювали відносинами моїх співбратів. Як приклад подивісться: http://zik.com.ua/ua/news/2007/02/12/63789


То що ЗІК забагато пхається до церковних справ-факт, бо не раз статтям на цьому порталі із життя Церкви просто бракує об*єктивності. Ось ще один очевидний приклад, судячи по коментарям http://zik.com.ua/ua/news/2008/10/08/152824

Тільки трохи дивно, чому нема жодного коментаря-пояснення під заміткою, яку ви навели???

Додано: 25 квітня 2009, 08:25
romanm
mmm82 писав:
Justyn писав:. Просто я вже не один раз зустрічав, коли поважні інформаційні сайти маніпулювали відносинами моїх співбратів. Як приклад подивісться: http://zik.com.ua/ua/news/2007/02/12/63789


То що ЗІК забагато пхається до церковних справ-факт, бо не раз статтям на цьому порталі із життя Церкви просто бракує об*єктивності. Ось ще один очевидний приклад, судячи по коментарям http://zik.com.ua/ua/news/2008/10/08/152824

Тільки трохи дивно, чому нема жодного коментаря-пояснення під заміткою, яку ви навели???


вимагаю фоток іномарок і апартаментів оо Василіян, про які пишуть, але не показують:)

Та не цитуйте тут тих сайтів, ще того бракувало, потім всякі коззакс будуть тикати нам. :evil: