ГУЦУЛЬСЬКА ЄПАРХІЯ - що скажете панове?!

в Україні і у світі

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

ГУЦУЛЬСЬКА ЄПАРХІЯ - що скажете панове?!

Повідомлення Justyn » 11 травня 2009, 13:49

Вчора, товаристві священиків, я чисто екс-пронто, трохи жартуючи, висловив ідею, що непоганим кроком було обєднати усіх гуцулів (бойків чи лемків) в одну єпархію, яка б мала центр в Коломиї, але називалась ГУЦУЛЬСЬКОЮ. Думаю, що була б найбільш зрунтована і економічно стабільна єпархія.

Може комусь ця тему видаватись смішною, але все ж таки, які Ваші думки з цього приводу?

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Повідомлення Justyn » 11 травня 2009, 13:53

До речі, при такій назві виробляється дуже сильна ідеологія єпархії, яка за основу, на якій базувала б Євангельську проповідь мала добре зорганізований етнос.

Simeon
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 12 травня 2009, 08:51

Повідомлення Simeon » 12 травня 2009, 09:15

Ідея добра, треба відразу думати про кандидата на єпископа,
може автора данної пропозиції?:)))

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: ГУЦУЛЬСЬКА ЄПАРХІЯ - що скажете панове?!

Повідомлення romanm » 12 травня 2009, 09:18

центр в Коломиї, називалась ГУЦУЛЬСЬКОЮ. Думаю, що була б найбільш економічно стабільна єпархія.


Якщо економічно, то я за:) Де в гуцули можна записатися????
Востаннє редагувалось 12 травня 2009, 11:08 користувачем romanm, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Повідомлення Olya » 12 травня 2009, 10:26

навіщо вам якесь відгалуження. Спочатку гуцульська єпархія, потім якісь нововведення і знову вийде якась секта. Це моя думка. :roll:
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Simeon
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 12 травня 2009, 08:51

Повідомлення Simeon » 12 травня 2009, 13:42

думаю, що ця ідея дійсно є смішною:)))))) :ROFL:

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Повідомлення Justyn » 12 травня 2009, 14:31

Прошу правиль мене зрозуміти:

я зовсім не пропоную робити якийсь новий адміністративний поділ в УГКЦ, але поставив це питання на сайт, як предмет теоретичних дискусій, аби почути різні думки.

Основна ідея, про яку я говорив криється ось у чому:
на даний час існує Коломийсько-Чернівецька єпархія УГКЦ. Назва здається зрозумілою, але до кінця вона не має в собі такого ідеологічного моменту, який би обєднував усіх вірних, які проживають в межах цієї території. І тому, я запропонував в рамках теоретичної "забави" подискутувати на те, чи не варто було перейменувати цю єпархія на Гуцульську чи створити додаткову одиницю в УГКЦ, як Гуцульська єпархія.

З огляду на вище сказане хоче ствердити, що дану тему зачепив не з огляду на те, щоб цю єпархію очолити "во время оно".

oremus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 97
З нами з: 11 вересня 2008, 20:02

Повідомлення oremus » 12 травня 2009, 15:39

ЗОВСІМ НЕМУДРО І ПРОВОКАЦІЙНО !

1.На території єпархії проживають різні національності. Одже негуцули що мають робити? Ті ж лемки і бойки вони не є гуцулами!

2.До складу єпархії входить Буковина - Чернівецька область, серед вірних є і російсько мовні і румуно-молдавське населення.

3.Що означає поділ у церкві за національними прикметами. чи етносом? Це вже не ЦЕРКВА. всі мають бути Христові.

4.Єпархія Коломийсько-Чернівецька мала і має своїх колоритних лідерів. Першим був ісповідник віри владика Павло Василик з лемківщини, котрий досить сильно обєднав довкола себе всіх. Мало того своїм авторитетом навіть подолав навязаний розбрат із зовні. Котра єпархія ще у такий спосіБ подолала смуту, як подолав її владика Василик, мало того він залишився авторитетним і для опонентів, бо ділив всіх виключно на христових і ворожих.

5.Сьогодні єпархія має колоритного провідника владику Миколая. його колорит вплекав і гуцульські і інші духрвні розмаї. Знавець етносу і іконографії. а який вже господар владика Сімкайло, то про це відомо не тільки у Франківську і Коломиї.

6. Єпархії історично мають мати назви від кафедри котру очолює єпарх. В даному разі дві кафедри Коломия і Чернівці.

НА ПОДАЛЬШЕ ТАКІ ДУРНИЦІ ПРОШУ НЕ ОБГОВОРЮВАТИ, бо дійдемо до Західно-української національної церкви..СМІШНО

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 12 травня 2009, 15:44

oremus писав:ЗОВСІМ НЕМУДРО І ПРОВОКАЦІЙНО !



Ви так серйозно... Я це, швидше, зрозумів як жарт... Ця "єпархія" існувала б тільки теоретично (віртуально) поки що - саме тут, подібно як існує "Інтернет-Церква". :D
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

oremus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 97
З нами з: 11 вересня 2008, 20:02

Повідомлення oremus » 12 травня 2009, 16:06

Пропоную ще один жарт. Давайте утворимо номінальну єпархію "Стара Русь" з центром у Києві і обєднаємо всі східні єпархії УГКЦ з відкритими дверима для всіх і вся...Сьогодні смішно, завтра - діагноз.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 12 травня 2009, 16:15

oremus писав:Пропоную ще один жарт.


Щастя, що він не в окремій темі, а то, мабуть, прийшлося б тоді думати про можливість його "життя" на цьому форумі... :D

Інколи мрії збуваються, якщо це тільки мрії...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!


Повернутись до “Католицька Церква”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 19 гостей