Інквізиція

в Україні і у світі

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення ShMariam » 16 липня 2011, 15:23

andrey s. писав:Ох,знов понаписував,вже сам ніц не розумію :D .

Я також

andrey s. писав:Суть.Коли сатана забрав душу,то слідуюче це є погибель тіла.І такий "суд",це не суд над душею,а вже над тілом,яке сатана неодмінно пожере.(розплата за нерозкаянні гріхи).Тобто,сатана вже не буде мати перешкод,тобто поводу лишати те тіло.

В тому є одне "але". Як внаслідок великої екскомуніки спасається дух у день Господній?
Коли сатана опановує душу, то й губить тіло? Гріх = хвороба? А чого екскумуніковані й досі живі-здорові?

Розумію, що видати такого сатані на погибіль тіла - спричинити страждання тіла, але таким чином, щоб спасти душу.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення andrey s. » 16 липня 2011, 16:18

ShMariam писав:
andrey s. писав:Ох,знов понаписував,вже сам ніц не розумію :D .

Я також

andrey s. писав:Суть.Коли сатана забрав душу,то слідуюче це є погибель тіла.І такий "суд",це не суд над душею,а вже над тілом,яке сатана неодмінно пожере.(розплата за нерозкаянні гріхи).Тобто,сатана вже не буде мати перешкод,тобто поводу лишати те тіло.

В тому є одне "але". Як внаслідок великої екскомуніки спасається дух у день Господній?
Коли сатана опановує душу, то й губить тіло? Гріх = хвороба? А чого екскумуніковані й досі живі-здорові?

Розумію, що видати такого сатані на погибіль тіла - спричинити страждання тіла, але таким чином, щоб спасти душу.

Та ні,в таких випадках,дбають за спасіння наших душ і тіл.А чи душа відлученого спасеться,коли не буди могти користати з помочі залишиної нам(Таїнства),я не знаю.
Можу припустити,що це можливо і для спасіння душі відлученого,бо коли він ще був прилучений,то насправді не був в злуці з Жертовником,бо є очевидний наслідок,велике гріхопадіння(що служить іншим згіршенням,бо самі слабкі),і безсилість вийти з нього(що є падінням всієї спільноти,бо в досконалості,з Господом таке не можливо).Тобто Те,що дано для спасіння,для нього стало на падіння(погибель).(але відлучили не за це.Бо це є очевидним(видним) для вірних,коли людина постійно приступає до Жертовника і при цьому дуже тяжко і явно грішить.В тому випадку,тодішні спільноти були порівнянно малі,і всі все знали,бо не було прийнято ховатись,а старались до єдності в дусі і тілесній підтримці життєвих потреб)
Тобто коли його відлучать,то можливо таке нелегке випробовування стане йому тим,що він всетаки задумається,і як блудний син повернеться.(мова йде не за повернення до служіння,а повернення в лоно Церкви.І коли справді людина перейметься цим,то йому буде байдуже ким його візьмуть назад,навіть "ковриком для ніг", при вході в Церкву.Він буде дякувати Господу за це.Ну це ми про ідеали)Тобто,як писав не раз.Покаяння,це і в значенні "переосмислення"
п.Маряна.Зараз,по грамоті,наша душа належить Господу.Але не тільки душа,а й тіло.Тобто яким ми маєм прославляти господа.(І все життя наше,Христу Богові віддаймо).А відлучені,,,,то їхні тіла вже не служать Господу.І коли людина не хоче повертатись(гордість і не послух),і ще паплюжить всіх,то кому це тіло служить????Ви напевне забуваєте,що хитрість притаманна тому хто має пожерати тіло,і він хоче більше тіл.Тому придумав як це зробити.(В той час,ще не було масового відступнецтва,тобто масових єресей.Ще були Апостоли(багато,і вони цього не допускали.Тому і писав Павло це послання.Тоді ще,відлучені свого вчення не здогадались робити,це вже згодом,самі знаєте хто,вирішив,що 1000 тіл краще ніж одне,і керував тими тілами,явно не на Славу Божу.Як договір.Ти мені служиш,а я тіла не чіпаю.(но це вже мої здогадки,і давайте про це не балакати,тобто продовжувати.Я сказав як це розумію,а якщо Вам мало,то прийдеться самій потрудитись :) .)
А тому і сатана не чіпає поки тіл(про які Ви казали),бо йому вони ще потрібні.(дають йому прибуток).
Слухайте,п Маряна,Ви мене не лякайте :) ,про погибель(тілесну) екскомунікованих думати не можна.
А чому ,Ви самі знаєте.
Тай зрозумійте,питання часу важливе для нас людей,а Богу це є порох,і навіть падший янгол дивиться на час не так як ми.
Ну я в цьому всьому можу і помилятись,бо тільки вчора почав над цим розважати.
Тобто,я розважаю,а не навчаю.(прошу це розуміти)
Дякую..
Тіла Апостолів і святих і всіх богонатхненних людей,сатана не пожер,бо вони його(тіло) віддали Господу.
А ось ми,якщо грішим і не каємся,тобто не перемагаєм гріх на Славу Божу і продовжуєм так жити,навіть перебуваючи серед вірних.То кому свої тіла віддаєм????
хто їх пожерає???
Зрозумійте,не всі спасуться,двері вузькі.І про перегони треба правильно розуміти.Не всі ,які себе звуть вірними,спасуться.І їхні тіла може пожерти сам знаїте хто,а ось душа буде чикати Господнього дня,а це місце,де секунда це вічність.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення Вова » 16 липня 2011, 16:51

andrey s. писав:Давайте тоді вчитись,прошу Вашу версію в студію. :)

п.Вово,був би вдячний за Ваші думки.Можливо Ви краще це розумієте,і я з радістю повчусь.

Я не маю навіть для себе відповіді, тому і не пишу.

Також можна погодитися із ShMariam Це не відлучення, бо тоді гине душа (точніше, загинула до того), а тілові нічого. Получається твердження: "вилучення від Церкви" суперечить віршові щоб спасся дух у день Господній. Якщо відлучити від Церкви, вряд чи можна спастися, хоч теж із цим твердженням є сумніви. Бо відлучає від Тіла Христового - Христос, бо людина може покаятися, а Церква не знала.

1. Є ще одне місце 1-е Тимофiю 1:19 маючи віру та добре сумління, яке дехто відкинув і відпав від віри. 20 Серед них - Гіменей та Олександер, яких я передав сатані, щоб навчилися не зневажати Бога.

Моя думка, це дія відбувається перед вилученням. Можливо "передати сатані" це дозволити сатані надати фізичні страждання,хвороби. Наприклад, як із Йовом, тіла сатана міг торкатися, а душі ні. Йов.2:6 І сказав Господь до сатани: Ось він у руці твоїй, тільки душу його бережи!
Думаю саме скоріше це щось пов’язано із хворобою. 1Петр.4:1 Отож, коли тілом Христос постраждав за нас, то озбройтеся й ви тією самою думкою, бо хто тілом постраждав, той перестав грішити.


От наприклад Павло говорить щось подібне за Спомин смерті І.Х. 1Кор.11:29 Бо хто їсть і п'є негідно, не розважаючи про тіло, той суд собі їсть і п'є!30 Через це поміж вами багато недужих та хворих, і багато-хто заснули.

Або ще сказано: 1Кор.11:32 Та засуджені від Господа, караємося, щоб нас не засуджено з світом.
Євр.12:6 Бо Господь, кого любить, того Він карає, і б'є кожного сина, якого приймає!


Також народна приказка говорить: "як тривога то до Бога". Ми дітей теж фізично караємо, або не даємо кишенькових грошей. Одним словом я більше схильний до цієї версії: фізичні страждання, хвороба, матеріальні проблеми %)
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення andrey s. » 16 липня 2011, 17:12

Вова писав:
andrey s. писав:Давайте тоді вчитись,прошу Вашу версію в студію. :)

п.Вово,був би вдячний за Ваші думки.Можливо Ви краще це розумієте,і я з радістю повчусь.

Я не маю навіть для себе відповіді, тому і не пишу.



Також народна приказка говорить: "як тривога то до Бога". Ми дітей теж фізично караємо, або не даємо кишенькових грошей. Одним словом я більше схильний до цієї версії: фізичні страждання, хвороба, матеріальні проблеми %)

Дякую.Я також не маю,але хочу спробувати отримати її. :)
Але це все,як на мене,то є наслідки чогось.(я про це припускав в першій спробі пояснити :) ),тобто наслідки відсторонення.
Бо як ці всі речі можна зробити людям.(тобто руками такого ніхто не робив.) Хоч і Павло міг прийти з палкою в руках,але напевне порахував, що це не педагогічно :) ,але саму таку можливість допускав.(я також думаю,що тим хто дбає про тілесне,палка реальний лікар,а якщо палка в руках Апостола,то це взагалі честь,бо Він їх любить,і хоче навчити любити Господа)Хоч і можливо Ви маєте рацію,можливо не відлучали,але Павло наказував навіть не їсти з такими.(не відомо про яку їду шлося,хоч думаю не Тіло Христове)
Тобто,це як покарання наложине тим,хто може його накласти в наслідок Богонатхненності(одним словом,Апостоли).І тому напевно,Павло наголосив:
"коли в ім'я Господа нашого Ісуса зберетесь ви і дух мій, силою Господа нашого Ісуса".
Тобто журився,щоб це не послужило упадком тим,хто зберається віддати сатані тіло на пожерання.
Я також вчора згадував Йова,але якось не рішився його історію вжити в цьому контексті.(хоч справді,душу він не мав права чіпати)
Якось всетаки думаю,що це можливо тільки при відлученні.(той випадок,в цілому це брати не можна.Бо послання комусь адресовані)
Поки все.
Дякую..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення Вова » 16 липня 2011, 17:25

andrey s. писав:Я також вчора згадував Йова,але якось не рішився його історію вжити в цьому контексті.

Я теж не рішався це написати, бо історія із Йовом трохи інакше, у нього було випробування віри.

andrey s. писав:Якось всетаки думаю,що це можливо тільки при відлученні.

Мені здається що на 8 вірші закінчується думка, а із 9 вірша трохи інша.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення andrey s. » 16 липня 2011, 18:48

Вова писав:Мені здається що на 8 вірші закінчується думка, а із 9 вірша трохи інша.

Справді,це помітно.Це кінець одної і початок іншої думки.
Але хто тоді "чужі"??? Інша спільнота,чи взагалі не Християни.(думаю друге,бо далі йдеться,щоб не судились в не вірних)
І що головне,що значить вилучіть???(це буквально,чи всетаки переносно)
Хоча,якщо брати вірш з1-8,то це пояснення як правильно судити,типа щоб не величатись,а засмучуватись.(коли таке стається,або передує цьому),і головне,як я писав,це щоб судили не своїми пристрастями,а як зберуться всі з духом Павла(в тому випадку) і всі разом,У Імя господа Ісуса(щоб виключити можливість помилки й своїх амбіцій),а що головне;із Силою Господа нашого Ісуса.
Тобто це як "анатема" якась.(ну напрошується слово прокляття,але воно не коректне,бо прокляття це на душу і тіло.А тут тільки про тіло.Хоч можливо,тіло само вже прокляло душу).

А з 9 вірша по 13,це вже до кого таке приміняти.(перелюб в ті часи,це ого-го.Старий заповіт,просто каменували,особливо жінок :) ,а чоловіка могли і кокнути)
Звичайно,Християни так не чинили.Але мова йшла,кого відлучати.(це конкретно для них,бо навряд у посланні до Єфесян,була така потреба)
І головне,робити це спільно з духом Апостола при помочі Господа.(чим не теперішній Церковний суд.Що до екскомуніки.)
Доречі,так,згадалась цікава історія(мій знайомий мусульманин мені розповів,це теми не стосується).Одним словом,перелюбниця сама зізналась у перелюбі,і прекрасно знала,що її чекає.ІІ каменували,і на когось бризнула її кров.Той хтось,так з призирством до неї змахнув кров(сказавши "шалава"),а той що був рядом,йому докорив:Вона піде в рай,а я це робив(керував стратою,і сам кидав каміння),зі слізьми на очах,з любові до вас.

Що думаєте??
Дякую..
Доречі,треба попросити когось,щоб цю тему перенесли,ато робим наглий оффтоп,і якщо дадуть нам по шиї :) ,то будуть праві 100%.
А назва цієї теми,аж зашкалює,по шкалі сектометра :D .
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення Вова » 16 липня 2011, 19:11

andrey s. писав:Доречі,так,згадалась цікава історія(мій знайомий мусульманин мені розповів,це теми не стосується).Одним словом,перелюбниця сама зізналась у перелюбі,і прекрасно знала,що її чекає.ІІ каменували,і на когось бризнула її кров.Той хтось,так з призирством до неї змахнув кров(сказавши "шалава"),а той що був рядом,йому докорив:Вона піде в рай,а я це робив(керував стратою,і сам кидав каміння),зі слізьми на очах,з любові до вас.

Що думаєте??.

Є фільм по темі "Заброшенная камнями" .

Як написано: ЗАПРЕЩЕННЫЙ ФИЛЬМ!!! ОЧЕНЬ ТЯЖЕЛЫЙ ФИЛЬМ! Не для слобанервних.

http://vkontakte.ru/search?c%5Bq%5D=%D0 ... _160458244


andrey s. писав:Доречі,треба попросити когось,щоб цю тему перенесли,ато робим наглий оффтоп,і якщо дадуть нам по шиї :) ,то будуть праві 100%..

Підтримую, а о це дослідження цього місця аж ніяк не стосується теми.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення ShMariam » 17 липня 2011, 21:55

Вова писав:
Моя думка, це дія відбувається перед вилученням. Можливо "передати сатані" це дозволити сатані надати фізичні страждання,хвороби. Наприклад, як із Йовом, тіла сатана міг торкатися, а душі ні. Йов.2:6

Напевне, це щось таке, як історією про Ананію і Сафіру. Тільки там - смерть на місці без можливості покаяння, а тут фізичні страждання саме задля покаяння завдані в такий собі чудесний спосіб (гм... а точно в чудесний спосіб?). Ясно, що це робилося свідомо і, як казав Андрій, це було важке рішення.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення Вова » 17 липня 2011, 22:09

ShMariam писав:Я не знаю, що про цей вірш офіційно каже КЦ, але тут неозброєним оком видно, що йдеться про Інквізицію. Іншого трактування придумати не можу.

Сьогодні на зібранні зачитували місце із Лук.9 одразу згадав про цю розмову. Із цього місця видно що І.Х. був проти Інквізиції. Учні хотіли теж спалювати людей, а І.Х. сказав якщо таким методом поступати о спаливши тіло люди можуть втратити душу, а так поки живе людина може спастися, якщо звісно християни будуть проповідувати Євангелію із любов’ю.


:51 І сталось, коли дні вознесення Його наближались, Він постановив піти в Єрусалим.
52 І Він посланців вислав перед Собою. І пішли вони, та й прибули до села самарянського, щоб ночівлю Йому приготовити.
53 А ті не прийняли Його, бо йшов Він у напрямі Єрусалиму.
54 Як побачили ж те учні Яків й Іван, то сказали: Господи, хочеш, то ми скажемо, щоб огонь зійшов з неба та винищив їх, як і Ілля був зробив.
55 А Він обернувся до них, їм докорив та й сказав: Ви не знаєте, якого ви духа.
56 Бо Син Людський прийшов не губить душі людські, а спасати! І пішли вони в інше село.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення ShMariam » 17 липня 2011, 22:22

Інквізиція стосувалася не тих людей, що ніколи не вірили (євреїв, напр., не спалювали!), але тих, хто повіривши, потім відходять. Насправді в Новому Завіті є підтвердження Інквізиції:
Мт.18, 6 писав: хто спокусить одного з тих малих, що вірують у мене, такому було б ліпше, якби млинове жорно повішено йому на шию, і він був утоплений у глибині моря.

Але на то є окрема тема: viewtopic.php?f=8&t=1671&p=30223&hilit=%D0%86%D0%BD%D0%BA%D0%B2%D1%96%D0%B7%D0%B8%D1%86%D1%96%D1%8F#p30223
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення Вова » 17 липня 2011, 22:35

ShMariam писав: Насправді в Новому Завіті є підтвердження Інквізиції:

Там інакше написано і взагалі інквізиції не стосується. Бо так можна любу єрись видумати вирвавши один вірш із Писання, про це має говорити все Писання. А Писання говорить про ЛЮБОВ до ближнього і ворогів. Хіба так мусульмани не роблять, знищуючи невірних фізично?

Коли через мене, вас приходить спокуси, тобто ми не є світло то краще так зробити самому, а не комусь це вирішувати, та й не у прямому значенні написано, читаємо:
7 Від спокус горе світові, бо мусять спокуси прийти; надто горе людині, що від неї приходить спокуса!
8 Коли тільки рука твоя, чи нога твоя спокушає тебе, відітни її й кинь від себе: краще тобі увійти в життя одноруким або одноногим, ніж з обома руками чи з обома ногами бути вкиненому в огонь вічний.
9 І коли твоє око тебе спокушає його вибери й кинь від себе: краще тобі однооким ввійти в життя, ніж з обома очима бути вкиненому до геєнни огненної.
(Матв.18:7-9)
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення ShMariam » 17 липня 2011, 22:52

Вова писав: Коли через мене, вас приходить спокуси, тобто ми не є світло то краще так зробити самому, а не комусь це вирішувати, та й не у прямому значенні написано, читаємо:

Звичайно, краще самому

Але ж апостоли вирішували спричинити людині страждання задля її виправлення. А це - суть Інквізиції. Задля запобіганню спокусам навіть було 2 смерті (Ананії і Сафіри) і то без суду і слідства і намагань навернути (як це пізніше робила Інквізиція: там смерть була в крайньому випадку), на місці!

Нмсд, тут не треба виділяти нову тему, а ту частину доштукувати до теми про Інквізицію.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення viter » 18 липня 2011, 00:22

ShMariam писав:Нмсд, тут не треба виділяти нову тему, а ту частину доштукувати до теми про Інквізицію.

Так і зробив. :)
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення luksander » 18 липня 2011, 21:39

Вова писав:
ShMariam писав: Насправді в Новому Завіті є підтвердження Інквізиції:

Там інакше написано і взагалі інквізиції не стосується. Бо так можна любу єрись видумати вирвавши один вірш із Писання, про це має говорити все Писання. А Писання говорить про ЛЮБОВ до ближнього і ворогів. Хіба так мусульмани не роблять, знищуючи невірних фізично?

Коли через мене, вас приходить спокуси, тобто ми не є світло то краще так зробити самому, а не комусь це вирішувати, та й не у прямому значенні написано, читаємо:
7 Від спокус горе світові, бо мусять спокуси прийти; надто горе людині, що від неї приходить спокуса!
8 Коли тільки рука твоя, чи нога твоя спокушає тебе, відітни її й кинь від себе: краще тобі увійти в життя одноруким або одноногим, ніж з обома руками чи з обома ногами бути вкиненому в огонь вічний.
9 І коли твоє око тебе спокушає його вибери й кинь від себе: краще тобі однооким ввійти в життя, ніж з обома очима бути вкиненому до геєнни огненної.
(Матв.18:7-9)


:oops: Це нам би хотілось, щоб в переносному… ой як же ж жаль нам рук, що крадуть, чи язика, що…(список можете доповнити).
А чом би не розуміти так, що для свого спасіння мені краще позбутися деяких членів власного тіла, а для спасіння тіла/Церкви – позбутися когось з Її членів/вірних (якщо не вдається впокорити/навернути)? Чим не інквізиція? :pardon:

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення ShMariam » 18 липня 2011, 21:45

luksander писав:А чом би не розуміти так, що для свого спасіння мені краще позбутися деяких членів власного тіла, а для спасіння тіла/Церкви – позбутися когось з Її членів/вірних (якщо не вдається впокорити/навернути)? Чим не інквізиція? :pardon:

Так, тільки для тих, кого відлучають, вже краще було б фізичне покарання і навернення, ніж відлучення і без навернення:
.....краще тобі увійти в життя одноруким або одноногим, ніж з обома руками чи з обома ногами бути вкиненому в огонь вічний.
.....краще тобі однооким ввійти в життя, ніж з обома очима бути вкиненому до геєнни огненної.
(Матв.18:7-9)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення Вова » 18 липня 2011, 21:54

luksander писав: :oops: Це нам би хотілось, щоб в переносному… ой як же ж жаль нам рук, що крадуть, чи язика, що…(список можете доповнити).

Якщо це так, то чомусь так ніхто не робить. Та й вряд чи одним оком і рукою видаливши перестанемо грішити. Треба буде і по другому удаляти =@
22 Бо маю задоволення в Законі Божому за внутрішнім чоловіком,
23 та бачу інший закон у членах своїх, що воює проти закону мого розуму, і полонить мене законом гріховним, що знаходиться в членах моїх.
24 Нещасна я людина! Хто мене визволить від тіла цієї смерти?
25 Дякую Богові через Ісуса Христа, Господа нашого. Тому то я сам служу розумом Законові Божому, але тілом закону гріховному...
(Рим.7:22-25) думка Павла продовжується у 8 розділі.
Iван.8:36 Коли Син отже зробить вас вільними, то справді ви будете вільні.

Для того і прийшов І.Х. щоб. викорінити гріх, а не зрізати вершечок.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення luksander » 19 липня 2011, 22:25

Вова писав:
luksander писав:

Для того і прийшов І.Х. щоб. викорінити гріх, а не зрізати вершечок.


А про "викорінити гріх"звідки цитата (якщо не важко)? :Rose:

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Інквізиція

Повідомлення vitalko » 30 листопада 2011, 16:30

Тут деякі матеріали по справі Джордано Бруно(щоправда не знаю наскільки вони правдиві):
http://renaissance.rchgi.spb.ru/Bruno/PROCESS.htm

Але вони не всі, і цілу картину побачити важко... З матеріалів Венеціанської інквізиції можна зробити висновок, що Бруно кається. Хоча, потім вже йдуть рішення по справі видані в Римі де говориться про те, що він так і не покаявся. І, відповідно, оголошується вирок - видача світському суду, який його і спалив.

Чи є десь щось більше в наявності, щоб можна було побачити цілісну картину? Це не обов"язково мусять бути протоколи з допитів та інші факти(бо багато читанини, хоча і досить цікаво читати), але, можливо, якась узагальнена стаття. Якщо б хтось таке мав, то дайте лінк будь ласка.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення Вова » 30 листопада 2011, 22:01

luksander писав:А про "викорінити гріх"звідки цитата (якщо не важко)? :Rose:


14 Бо ми знаємо, що Закон духовний, а я тілесний, проданий під гріх.
15 Бо що я виконую, не розумію; я бо чиню не те, що хочу, але що ненавиджу, те я роблю.
16 А коли роблю те, чого я не хочу, то згоджуюсь із Законом, що він добрий,
17 а тому вже не я це виконую, але гріх, що живе в мені.
18 Знаю бо, що не живе в мені, цебто в тілі моїм, добре; бо бажання лежить у мені, але щоб виконати добре, того не знаходжу.
19 Бо не роблю я доброго, що хочу, але зле, чого не хочу, це чиню.
20 Коли ж я роблю те, чого не хочу, то вже не я це виконую, але гріх, що живе в мені.
21 Тож знаходжу закона, коли хочу робити добро, що зло лежить у мені.
22 Бо маю задоволення в Законі Божому за внутрішнім чоловіком,
23 та бачу інший закон у членах своїх, що воює проти закону мого розуму, і полонить мене законом гріховним, що знаходиться в членах моїх.
24 Нещасна я людина! Хто мене визволить від тіла цієї смерти?
25 Дякую Богові через Ісуса Христа, Господа нашого.
Тому то я сам служу розумом Законові Божому, але тілом закону гріховному...

(Рим.7:14-25)
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Інквізиція

Повідомлення vitalko » 01 грудня 2011, 11:02

vitalko писав:Тут деякі матеріали по справі Джордано Бруно(щоправда не знаю наскільки вони правдиві):
http://renaissance.rchgi.spb.ru/Bruno/PROCESS.htm

Але вони не всі, і цілу картину побачити важко... З матеріалів Венеціанської інквізиції можна зробити висновок, що Бруно кається. Хоча, потім вже йдуть рішення по справі видані в Римі де говориться про те, що він так і не покаявся. І, відповідно, оголошується вирок - видача світському суду, який його і спалив.

Чи є десь щось більше в наявності, щоб можна було побачити цілісну картину? Це не обов"язково мусять бути протоколи з допитів та інші факти(бо багато читанини, хоча і досить цікаво читати), але, можливо, якась узагальнена стаття. Якщо б хтось таке мав, то дайте лінк будь ласка.


Знайшов наступну статтю, щоправда вона написана в православному дусі, тому треба і читати відповідно:

За что сожгли Джордано Бруно

Щоправда дана стаття подає готові висновки і там нема, наприклад, цитат з праць Бруно, чи уривків з процесу, але з неї можна зрозуміти за що конкретно його засудили.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Інквізиція

Повідомлення о.Олег » 01 грудня 2011, 16:06

vitalko писав:... Джордано Бруно ...

http://lib.zagloba.me/node/779
За что сожгли Джордано Бруно

Несмотря на то, что представление о религии как об "опиуме для народа" уже не современно и не актуально, многие ветхие воззрения не меняются и продолжают кочевать из поколения в поколение. Одно из таких представлений – борьба религии с наукой "не на живот, а на смерть". Сторонники подобного взгляда привычно козыряют известными именами: Коперник, Галилей, Бруно. Самое поразительное, что мифы об этих "мучениках науки" настолько прочно вошли в бытовое сознание, что иной раз кажется – никак их не искоренишь. Времена меняются, история подвергается пристальному и скрупулезному анализу, однако защитники якобы обиженных христианством ученых продолжают обвинять "проклятых церковников" в уничтожении науки. Причина живучести этих мифов – тема для отдельного серьезного разговора с привлечением как историков и культурологов, так и психологов и социологов. Цель же наших публикаций несколько иная – попытаться разобраться, во-первых, а что же в действительности произошло и, во-вторых, насколько произошедшее имеет отношение к конфликту религии и науки, если таковой вообще возможен. О Галилее мы рассказывали во втором номере нашего журнала за этот год. Сегодня речь пойдет о Джордано Бруно.

Начну с констатации факта: Джордано Бруно (1548-1600) – на самом деле пострадал от рук инквизиторов. 17 февраля 1600 года мыслитель был сожжен на Площади цветов в Риме. При любых интерпретациях и трактовках событий факт всегда остается фактом: инквизиция приговорила Бруно к смерти и привела приговор в исполнение. Подобный шаг вряд ли возможно оправдать с точки зрения евангельской морали. Поэтому смерть Бруно навсегда останется прискорбным событием в истории католического Запада. Вопрос в другом. За что пострадал Джордано Бруно? Сложившийся стереотип мученика науки не позволяет даже задуматься над ответом. Как за что? Естественно, за свои научные взгляды! Однако на поверку такой ответ оказывается по меньшей мере поверхностным. А по сути – просто неверным.

ГИПОТЕЗЫ ИЗМЫШЛЯЮ!

Как мыслитель, Джордано Бруно, безусловно оказал большое влияние на развитие философской традиции своего времени и – косвенным образом – на развитие науки Нового времени, прежде всего как продолжатель идей Николая Кузанского, подрывавших физику и космологию Аристотеля. При этом сам Бруно не был ни физиком, ни астрономом. Идеи итальянского мыслителя нельзя назвать научными не только с позиций современного знания, но и по меркам науки XVI века. Бруно не занимался научными исследованиями в том смысле, в каком ими занимались те, кто действительно создавал науку того времени: Коперник, Галилей, а позже Ньютон. Имя же Бруно известно сегодня прежде всего из-за трагического финала его жизни. При этом можно со всей ответственностью заявить, что Бруно пострадал не за свои научные взгляды и открытия. Просто потому, что... у него их не было!

Бруно был религиозным философом, а не ученым. Естественно-научные открытия интересовали его в первую очередь как подкрепление его взглядов на совсем не научные вопросы: смысл жизни, смысл существования Вселенной и т.д.

Конечно, в эпоху становления науки эта разница (ученый или философ) была не столь очевидна, как сейчас. Вскоре после Бруно один из основоположников современной науки, Исаак Ньютон, определит эту границу так: "Гипотез не измышляю!" (т.е. все мои мысли подтверждены фактами и отражают объективный мир). Бруно "измышлял гипотезы". Собственно, больше ничем он и не занимался.

Начнем с того, что Бруно с отвращением относился к известным ему и использовавшимся учеными того времени диалектическим методам: схоластическому и математическому. Что же он предлагал взамен? Своим мыслям Бруно предпочитал придавать не строгую форму научных трактатов, но поэтическую форму и образность, а также риторическую красочность. Кроме того, Бруно был сторонником так называемого луллиева искусства связывания мыслей – комбинаторной техники, которая заключалась в моделировании логических операций с использованием символических обозначений (по имени средневекового испанского поэта и богослова Раймунда Луллия). Мнемоника помогала Бруно запоминать важные образы, которые он мысленно размещал в структуре космоса и которые должны были помочь ему овладеть божественной силой и постичь внутренний порядок Вселенной. Самой точной и самой жизненной наукой для Бруно была... магия! Критериями его методологии оказываются стихотворный размер и луллиево искусство, а философия Бруно представляет собой своеобразное сочетание литературных мотивов и философских рассуждений, нередко слабо связанных между собой. Поэтому неудивительно, что Галилео Галилей, который, подобно многим своим современникам, признавал выдающиеся способности Бруно, никогда не считал его ученым, и тем более астрономом. И всячески избегал даже упоминания его имени в своих работах.

Принято считать, что воззрения Бруно были продолжением и развитием идей Коперника. Однако факты свидетельствуют о том, что знакомство Бруно с учением Коперника было весьма поверхностным, а в толковании трудов польского ученого ноланец допускал весьма грубые ошибки. Безусловно, гелиоцентризм Коперника оказал большое влияние на Бруно, на формирование его взглядов. Однако он легко и смело интерпретировал идеи Коперника, облекая свои мысли, как уже говорилось, в определенную поэтическую форму. Бруно утверждал, что Вселенная бесконечна и существует вечно, что в ней находится бесчисленное количество миров, каждый из которых по своему строению напоминает коперниковскую Солнечную систему.

Бруно пошел гораздо дальше Коперника, который проявлял здесь чрезвычайную осторожность и отказывался рассматривать вопрос о бесконечности Вселенной. Правда, смелость Бруно была основана не на научном подтверждении его идей, а на оккультно-магическом мировоззрении, которое сформировалось у него под влиянием популярных в то время идей герметизма. Герметизм в частности предполагал обожествление не только человека, но и мира, поэтому мировоззрение самого Бруно часто характеризуют как пантеистическое (пантеизм – религиозное учение, в котором обожествляется материальный мир). Приведу лишь две цитаты из герметических текстов: "Дерзнем сказать, что человек есть смертный Бог и что Бог небесный есть бессмертный человек. Таким образом, все вещи управляются миром и человеком", "Господин вечности есть первый Бог, мир – второй, человек – третий. Бог, творец мира и всего, что он в себе заключает, управляет всем этим целым и подчиняет его управлению человека. Этот последний превращает все в предмет своей деятельности". Как говорится, без комментариев.

Таким образом, Бруно нельзя назвать не только ученым, но даже и популяризатором учения Коперника. С точки зрения собственно науки, Бруно скоре компрометировал идеи Коперника, пытаясь выразить их на языке магических суеверий. Это неизбежно приводило к искажению самой идеи и уничтожало ее научное содержание и научную ценность.

Современные историки науки полагают, что в сравнении с интеллектуальными экзерсисами Бруно не только система Птолемея, но и средневековый схоластический аристотелизм могут считаться эталонами научного рационализма. У Бруно не было никаких собственно научных результатов, а его аргументы "в пользу Коперника" были лишь набором бессмыслиц, которые в первую очередь демонстрировали невежество автора.

БОГ И ВСЕЛЕННАЯ – "БЛИЗНЕЦЫ БРАТЬЯ"?

Итак, Бруно не был ученым, и поэтому ему никак нельзя было предъявить те обвинения, которые, например, были предъявлены Галилею. За что же тогда сожгли Бруно? Ответ кроется в его религиозных воззрениях. В своей идее о бесконечности Вселенной Бруно обожествлял мир, наделял природу божественными свойствами. Такое представление о Вселенной фактически отвергало христианскую идею Бога, сотворившего мир ex nihilo (из ничего – лат.)

Согласно христианским воззрениям, Бог, будучи абсолютным и несотворенным Бытием, не подчиняется созданным Им законам пространства-времени, а сотворенная Вселенная не обладает абсолютными характеристиками Творца. Когда христиане говорят, "Бог Вечен", это значит не то, что Он "не умрет", а то, что Он не подчиняется законам времени, Он – вне времени. Взгляды Бруно приводили к тому, что в его философии Бог растворялся во Вселенной, между Творцом и творением стирались границы, уничтожалась принципиальная разница. Бог в учении Бруно, в отличие от христианства, переставал быть Личностью, отчего и человек становился лишь песчинкой мира, подобно тому, как сам земной мир был лишь песчинкой в бруновском "множестве миров".

Учение о Боге как о Личности было принципиально важным и для христианского учения о человеке: человек есть личность, так как сотворен по образу и подобию Личности – Творца. Творение мира и человека есть свободный акт Божественной Любви. Бруно, правда, тоже говорит о любви, но у него она теряет личностный характер и превращается в холодное космическое устремление. Эти обстоятельства значительно осложнялись увлечением Бруно оккультными и герметическими учениями: ноланец не только активно интересовался магией, но и, судя по всему, не менее активно практиковал "магическое искусство". Кроме того, Бруно отстаивал идею переселения душ (душа способна путешествовать не только из тела в тело, но и из одного мира в другой), подвергал сомнению смысл и истинность христианских таинств (прежде всего таинства Причастия), иронизировал над идеей рождения Богочеловека от Девы и т.д. Все это не могло не привести к конфликту с католической Церковью.

"Герметизм – магико-оккультное учение, восходящее, согласно его адептам, к полумифической фигуре египетского жреца и мага Гермеса Трисмегиста, чье имя мы встречаем в эпоху господства религиозно-философского синкретизма первых веков новой эры, и излагавшееся в так называемом "Герметическом корпусе"... Кроме того, герметизм располагал обширной астрологической, алхимической и магической литературой, которая по традиции приписывалась Гермесу Трисмегисту, выступавшему как основатель религии, провозвестник и спаситель в эзотерических герметических кружках и гностических сектах... Главное, что отличало эзотерически-оккультные учения от христианской теологии... – убежденность в божественной – нетварной – сущности человека и вера в том, что существуют магические средства очищения человека, которые возвращают его к состоянию невинности, каким обладал Адам до грехопадения. Очистившись от греховной скверны, человек становится вторым Богом. Без всякой помощи и содействия свыше он может управлять силами природы и, таким образом, исполнить завет, данный ему Богом до изгнания из рая." Гайденко П.П. Христианство и генезис новоевропейского естествознания // Философско-религиозные истоки науки. М.: Мартис, 1997. С. 57.

ПОЧЕМУ ИНКВИЗИТОРЫ БОЯЛИСЬ ПРИГОВОРА

Из всего этого с неизбежностью следует, что, во-первых, взгляды Джордано Бруно нельзя охарактеризовать как научные. Поэтому в его конфликте с Римом не было и не могло быть борьбы религии с наукой. Во-вторых, мировоззренческие основания философии Бруно были весьма далеки от христианских. Для Церкви он был еретиком, а еретиков в то время сжигали.

Современному толерантному сознанию кажется весьма странным, что человека отправляют на костер за то, что он обожествляет природу и практикует магию. В любом современном бульварном издании публикуются десятки объявлений о порче, привороте и т.д. Бруно жил в другое время: в эпоху религиозных войн. Еретики во времена Бруно не были безобидными мыслителями "не от мира сего", которых проклятые инквизиторы сжигали почем зря. Шла борьба. Борьба не просто за власть, а борьба за смысл жизни, за смысл мира, за мировоззрение, которое утверждалось не только пером, но и мечом. И если власть захватили бы, например, те, кому ближе были взгляды ноланца, костры, скорее всего, продолжали бы пылать, как пылали они в XVI веке в Женеве, где протестанты-кальвинисты сжигали католиков-инквизиторов. Все это, безусловно, не приближает эпоху охоты на ведьм к жизни по Евангелию.

К сожалению, полный текст приговора с обвинениями Бруно не сохранился. Из дошедших до нас документов и свидетельств современников следует, что те коперникианские идеи, которые по-своему выражал Бруно и которые также были включены в число обвинений, не делали погоды в инквизиторском расследовании. Несмотря на запрет на идеи Коперника, его взгляды, в строгом смысле слова, никогда не являлись для католической Церкви еретическими (что, кстати сказать, через тридцать с небольшим лет после смерти Бруно во многом предопределило и довольно мягкий приговор Галилео Галилею). Все это лишний раз подтверждает основной тезис этой статьи: Бруно не был и не мог быть казнен за научные взгляды.

Некоторые из воззрений Бруно в том или ином виде были свойственны и многим его современникам, однако на костер инквизиция отправила лишь упрямого ноланца. Что стало причиной такого приговора? Скорее всего, стоит вести речь о целом ряде причин, заставивших инквизицию принять крайние меры. Не стоит забывать, что расследование дела Бруно продолжалось 8 лет. Инквизиторы пытались подробнейшим образом разобраться в воззрениях Бруно, тщательно изучая его труды. И, судя по всему, признавая уникальность личности мыслителя, искренне хотели, чтобы Бруно отрекся от своих антихристианских, оккультных взглядов. И склоняли его к покаянию в течение всех восьми лет. Поэтому известные слова Бруно о том, что инквизиторы с большим страхом выносят ему приговор, чем он выслушивает его, можно понимать и как явное нежелание Римского престола этот приговор выносить. Согласно свидетельству очевидцев, судьи действительно были удручены своим приговором больше, чем ноланец. Однако упорство Бруно, отказывавшегося признавать выдвинутые против него обвинения и, следовательно, отрекаться от каких-либо своих взглядов, фактически не оставляли ему никаких шансов на помилование.

Коренным отличием позиции Бруно от тех мыслителей, которые также входили в конфликт с Церковью, были его сознательные антихристианские и антицерковные взгляды. Бруно судили не как ученого-мыслителя, а как беглого монаха и отступника от веры. Материалы по делу Бруно рисуют портрет не безобидного философа, но сознательного и активного врага Церкви. Если тот же Галилей никогда не стоял перед выбором: Церковь или собственные научные взгляды, то Бруно свой выбор сделал. А выбирать ему пришлось между церковным учением о мире, Боге и человеке и собственными религиозно-философскими построениями, которые он называл "героическим энтузиазмом" и "философией рассвета". Будь Бруно больше ученым, чем "свободным философом", он мог бы избежать проблем с Римским престолом. Именно точное естествознание требовало при изучении природы опираться не на поэтическое вдохновение и магические таинства, а на жесткие рациональные построения. Однако Бруно менее всего был склонен к последним. По мнению выдающегося российского мыслителя А.Ф.Лосева, многие ученые и философы того времени в подобных ситуациях предпочитали каяться не из-за страха пыток, но потому, что их пугал разрыв с церковной традицией, разрыв с Христом. Бруно во время процесса не боялся потерять Христа, так как эта потеря в его сердце, судя по всему, произошла гораздо раньше...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Інквізиція

Повідомлення о.Олег » 01 грудня 2011, 16:08

о.Олег писав:
vitalko писав:... Джордано Бруно ...

ще пропоную http://zagloba.me/index.php?showtopic=84
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Інквізиція

Повідомлення andrivovk » 01 грудня 2011, 18:46

Трагедія Джордано Бруно
За останні роки історики астрономії дуже уважно проаналізували твори й всю діяльність Джордано Бруно (1548-1600), який змолоду був монахом, але втік з монастиря, об’їхав багато країн Європи і, врешті, просидівши десять років у тюрмі, зійшов на вогнище. Атеїсти стверджують, нібито його спалено за пропаганду ідей Коперника, за вчення про нескінченність світу і про можливість життя біля інших зір. Але ж усе це задовго до Бруно говорив і писав кардинал Микола Кузанський, праці якого вільно поширювалися в Європі. Отже причина конфлікту Бруно з Церквою в іншому. В чому ж? Передовсім Бруно різко виступив проти Церкви і релігії взагалі. Він вважав їх найсерйознішою перешкодою на шляху розвитку науки. За його словами, католицькі священики „гірше гусені і жадібної сарани“, а протестантські „реформують нерозсудливу й зіпсовану віру, лікують виразки прогнилої релігії“. І ті, і ті — „найбільші осли світу“. На думку багатьох біографів Джордано Бруно, він, можливо, і не загинув би на вогнищі, коли б не його різкі виступи проти монастирських прибутків і маєтків, якби він не вимагав їх конфіскації. Як випливає з протоколів слідства, саме на цьому інквізитори зосередили свою увагу. Про теорію Коперника на судовому процесі не було сказано жодного слова! А про „найглибшу“ причину такого жорсткого покарання Бруно можна дізнатись зі статті Л. Леранса і Е. Госеліна „Галілей і примара Джордано Бруно“ (журн. „В мире науки“, ч. 1 за 1987 p.). Головне, як виявляється, в тому, що Бруно закликав до об’єднання ліберальних протестантів Англії з ліберальними католиками Франції проти консерваторів Іспанії. При цьому Бруно використовував таку аналогію з астрономією. Мовляв, у системі Коперника Земля рухається, як і інші планети, вони стали подібні одна на одну. Такими ж подібними повинні стати погляди згаданих протестантів і католиків на Євхаристію (найголовніший елемент Літургії, Служби Божої). Церква розцінила це твердження, як єретичне, і осудила Бруно. Як бачимо, усе це надто далеке від „боротьби релігії з наукою“...


Джерело : Климишин І., „Вчені знаходять Бога“, 2010."Нова зоря"
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Інквізиція

Повідомлення прочанка » 01 грудня 2011, 20:48

Я тут теж дещо знайшла про Бруно

Джордано Бруно: ученый или оккультист?
http://shkolazhizni.ru/archive/0/n-18968/
Одним из самых живучих мифов, касающихся как истории науки, так и истории церкви, является миф о мученической смерти Джордано Бруно. Еще по школьным учебникам всем известна хрестоматийная версия жизни, а вернее смерти этого «борца за научную истину». Что же в этой легенде правда, а что ложь?

На поверку оказывается, что единственным правдивым эпизодом в этой драме является вердикт о виновности, вынесенный инквизицией «великому ученому», и, собственно, сама казнь. Все остальные обстоятельства дела, в изложении классической версии, при ближайшем рассмотрении лопаются, как мыльные пузыри – все, начиная от вклада, который Дж. Бруно якобы внес в науку, и заканчивая тем, что именно ставилось ему в вину инквизиторами.

Прежде всего, следует отметить, что называть Дж. Бруно ученым, по меньшей мере, некорректно. Во всяком случае, научная истина никогда не была предметом живого интереса этого человека. Ни при жизни, ни после кончины Джордано Бруно не пользовался авторитетом в научных кругах по одной простой причине: он не был ни математиком, ни астрономом и к естественным наукам имел только косвенное отношение.

Тот, кто решит ознакомиться с его трудами, сразу заметит, что в них отсутствует какой бы то ни было научный аппарат. В своих работах Дж. Бруно не использует ни одной формулы, ни одной схемы, ему совершенно чужд научно-рациональный подход к проблеме и диалектический метод, которым пользовались ученые XVI-XVII вв. «Научная» методология этого «исследователя законов природы» во многом уступает даже построениям античных ученых. Метод Дж. Бруно – это вдохновение, поэтические образы и философская риторика, сдобренная изрядной долей мистики и пантеизма.

Дж. Бруно говорил о том, что Творец Вселенной есть первый Бог, весь мир – это второй Бог, а человек – это третий Бог. Существует множество миров, по которым человеческая душа может путешествовать. Эти и другие псевдорелигиозные теории Бруно развивал в своих трудах, используя превратно истолкованное учение Коперника в качестве обоснования собственных далеко не научных теорий.

Строго говоря, Дж. Бруно попросту дискредитировал идеи Коперника, сделав их инструментом философских изысканий. Во многом по вине Дж. Бруно коперниканская теория, которую католическая церковь принимала совершенно спокойно на протяжении целого столетия (начиная с 1512 года), была осуждена в 1616 году, поскольку Дж. Бруно показал, как можно из строго научной концепции делать ненаучные выводы философского и антихристианского содержания.

Нужно помнить, что сам Дж. Бруно являлся католическим монахом, но это не мешало ему высмеивать основы христианской веры и проповедовать переселение душ. В целом его философские воззрения опирались на магическое учение герметизма, основоположником которого, по преданию, являлся египетский жрец Гермес Трисмегист. Это же учение стало одним из истоков оккультных теорий и практик всего Нового времени. На этом же учении, «облагороженном кровью мучеников», спекулируют многочисленные оккультисты в наше время.

Таким образом, упрямый отступник бросал вызов христианской церкви. Однако вызов этот являлся типичной ересью, а не научными изысканиями. В конфликте Бруно и инквизиции нет и следа противостояния науки и религии. Это следует из внимательного изучения трудов самого Бруно и из текста приговора, в котором нет ни слова о гелиоцентризме, не упоминается имени Коперника (на момент казни Дж. Бруно коперниканство еще не было осуждено церковью)...

Зато упоминается о воинствующем атеизме бывшего монаха и проповедника ереси и магии. Именно этого, а вовсе не научных трудов, католическая церковь не смогла простить Дж. Бруно, отправив его на костер в 1600 году.
Не бійтеся!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Інквізиція

Повідомлення прочанка » 01 грудня 2011, 20:56

А ось ще "цікава" ідея
Джордано Бруно, был Розенкрейцером, он умер сожженным на костре по обвинению в ереси, за утверждения, что Земля не является центром Вселенной.http://rozenkreytserov.org/principal8.html

І ще одна думка
Вселенная Джордано Бруно: новая книга об ученом, философе и поэте
http://www.pravda.ru/culture/literature ... 8-bruno-0/
Британский историк искусства Ингрид Роуланд выпустила книгу «Джордано Бруно – философ и Еретик». В ней она скрупулезно собрала сведения о путешествии известного итальянского мыслителя по странам Европы, в процессе которых складывалось его учение.
Не бійтеся!

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Інквізиція

Повідомлення luksander » 01 грудня 2011, 22:36

Перепрошую - можливо вже десь писалося, та:

У 1992 році публічно вибачався перед покійним не одне століття Галілео Галілею, оголосив рішення інквізиції помилковим і реабілітував вченого, повернувши йому «право бути законним сином церкви». Потім були реабілітовані Джордано Бруно, Савонарола, Ян Гус і Мартін Лютер.

прочитав в ВІкіпедії в статті про Папу Івана Павла ІІ.
Це все правда?

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Інквізиція

Повідомлення vitalko » 02 грудня 2011, 10:41

Хм.... про інших не знаю(крім Галілея), але не чув, щоб Бруно був реабілітований....
Вікіпедії не дуже довіряю. Є якісь факти по цьому?

Я так розумію, рішення Інквізиції не можуть претендувати на непомильність і не відносяться до непомильності церкви у справах віри і моралі. Чи я правильно розумію?
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Інквізиція

Повідомлення ShMariam » 02 грудня 2011, 11:27

vitalko писав:Я так розумію, рішення Інквізиції не можуть претендувати на непомильність і не відносяться до непомильності церкви у справах віри і моралі. Чи я правильно розумію?

Конкретні рішення - так (бо такий привілей має хіба що Папа :) ).

Але вже десь тут на Форумі згадувалося, що Папа вибачався за гріхи, зроблені представниками Церкви (загальна фраза, якою часто маніпулюють), а не за Інквізицію і т.п. Хіба може окремо йшла мова про конкретні несправедливі процеси, не знаю...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Інквізиція

Повідомлення vitalko » 02 грудня 2011, 12:50

ShMariam писав:
Але вже десь тут на Форумі згадувалося, що Папа вибачався за гріхи, зроблені представниками Церкви (загальна фраза, якою часто маніпулюють), а не за Інквізицію і т.п.


Ну... за сам інститут Інквізиції і я не бачу сенсу вибачатися, бо відділення зерна від полови вважаю позитивним процесом. Питання щодо рішень, все таки.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Інквізиція

Повідомлення luksander » 02 грудня 2011, 18:21

vitalko писав:Хм.... про інших не знаю(крім Галілея), але не чув, щоб Бруно був реабілітований....
Вікіпедії не дуже довіряю. Є якісь факти по цьому?

Так, схоже в українську Вікіпедію вкрались неточності. :(
Ось, наприклад, що пише російськомовна:

На 400-летие смерти Бруно кардинал Анджело Содано назвал казнь Бруно «печальным эпизодом», но, тем не менее, указал на верность действий инквизиторов, которые, по его словам, «сделали всё возможное, чтобы сохранить ему жизнь»[4]. Глава Римско-католической церкви также отказался рассмотреть вопрос о его реабилитации, считая действия инквизиторов оправданными


Посилається, в т.ч., на слова академіка Владіміра Арнольда:
На этом заседании меня больше всего поразил своей разумностью сам папа Иоанн Павел II, который сделал доклад о взаимодействии науки (которая, по его словам, одна имеет средства для отыскания истины) и Церкви (которая, он думает, квалифицированнее решает вопрос о том, в каком направлении использовать научные открытия вроде атомных бомб). Папа Иоанн-Павел со мной говорил по-русски. Он сказал мне, что мое предложение реабилитации Джордано Бруно принять нельзя, так как Бруно в отличие от Галилея осужден за неверное теологическое утверждение, будто его учение о множественности обитаемых миров не противоречит Священному Писанию. "Вот, дескать, найдите инопланетян - тогда теория Бруно будет подтверждена и вопрос о реабилитации можно будет обсудить". Там же я узнал и об обвинении Галилея. Оказывается основное инкриминируемое ему утверждение состояло не в том, что Земля вертится, а в том, что, по его словам, "теория Коперника не противоречит Библии". Галилей (в основном) реабилитирован, ибо справедливость его утверждения теперь признана Ватиканом.

http://www.ng.ru/education/2001-12-27/11_jazz.html


правий був Козьма Прутков: «если на клетке со львом написано заяц - не верь глазам своим» :pardon:


Повернутись до “Католицька Церква”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей