Інквізиція

в Україні і у світі

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Інквізиція

Повідомлення о.Олег » 08 серпня 2010, 22:05

Archer писав:Вся проблема в тому, що шановні учасники цього форуму не хочуть дивитися на речі критично. Чому я маю сліпо вірити в те, що є неправдою? Чому я маю когось ідеалізувати, якщо він того насправді не вартує? Чому коли я говорю про очевидні несправедливі речі, мене відразу банять чи називають віровідступником? Перш за все ми повинні пам'ятати, що за свої вчинки нам прийдеться відповідати перед Богом, а не, наприклад, Папою чи кимось іншим. І якщо Папа чи хтось інший чинить протиправні речі по відношенні до інших, то я не мовчатиму.
Я зрозумів одне, що на Вашому форумі я не знайду відповіді на болючі питання, на більшість з яких закриваються очі через те, що ці питання не мали б виникати по відношенні до СПРАВЖНЬОЇ Церкви. Моя порада: аналізуйте те, що відбувається в світі опираючись не на те, що є загальноприйнятим, а опираючись на те, що сказано в Біблії, зокрема в Откровенні, бо ми живемо в часи, про які говорив Богослов.
Це був мій останній пост на вашому сайті.
Дякую!

та Ви не втікайте - спробуйте виважено читати дослідників, які воюють проти неправд і вигадок. Вони ж, якщо візьмете на себе труд прочитати, говорять і про переступи і про гріх конкретних людей. Але не на основі Вікіпедії чи атеїстичних або сектантських очорнень, а на основі фактичного матеріалу.
Мені грішному цікаво: що (автор/праця) Ви читали в темі про Інквізицію? Цікавлюсь, як син колишнього комуніста, вихідець з атеїзму. Тобто, до Вашого допису: що Ви, власне, аналізуєте? Покищо Ви показали себе тут на Форумі дуже неглибоким дослідником, скоріше - людиною, що сприймає на віру наплодженні ворогами Церкви Христової байки... :pardon:
мені дуже шкода
З повагою, о.Олег Жаровський
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Інквізиція

Повідомлення romanm » 08 серпня 2010, 22:11

Archer писав:Вся проблема в тому, що шановні учасники цього форуму не хочуть дивитися на речі критично. Чому я маю сліпо вірити в те, що є неправдою? Чому я маю когось ідеалізувати, якщо він того насправді не вартує? Чому коли я говорю про очевидні несправедливі речі, мене відразу банять чи називають віровідступником?


Єх молодіст,гарячість. Хочеться мати у всьому рацію, а других рахувати за дурних, які не бачать " ясні" та "очевидні" речі:) Аж ось, правильний я, а усі тут тусуються і викидають інакомислячих.....
Зачекайте, не гарячкуйте. По перше майте на увазі, що ніхто з форума хліба не їсть, і навіть, якщо Вам здаєтья, що не відповідають відразу, то може на те є свої причини(див. вище)
Друге: якщо хтось відповідає зі своєї сторони, аргументуючи, то приведіть і ви серйозний аналіз чи джерело. Вчіться говорити, а не ставити ультиматуми.

Я надіюсь, що Ви охолоните, і ми продовжимо наші бесіди. Зверніть увагу, що Ви також відповідаєте вибірково(як гласить правило аскетики: " обвинувачуємо інших в тому, чим грішимо самі"), нпр. я Вам задав питання, Ви відповіли? Ні.Тоді чому ми повинні відповідати на Ваші питання, а нашими Ви нехтуєте? Давайте якось будемо по дорослому говорити. Імхо. :)

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Інквізиція

Повідомлення romanm » 09 серпня 2010, 13:21

Archer писав:Вся проблема в тому, що шановні учасники цього форуму не хочуть дивитися на речі критично. Чому я маю сліпо вірити в те, що є неправдою? Чому я маю когось ідеалізувати, якщо він того насправді не вартує? Чому коли я говорю про очевидні несправедливі речі, мене відразу банять чи називають віровідступником?


Ну і на що дивитися нам тут критично? На катарів,які засуджували все матеріальне, забороняли народжувати і закінчували все ритуальним самовбивством? Це неправда? По вашому ми несправедливо ідеалізуємо тих, хто виступив проти цього, коли усі доступні методи переконання були вичерпані? Що тут несправедливого? Несправедливо що інквізиція (Церковна) була і заснована для того щоби контролювати ті перебільшення які були зі сторони народу і правителів щодо єретиків?



Перш за все ми повинні пам'ятати, що за свої вчинки нам прийдеться відповідати перед Богом, а не, наприклад, Папою чи кимось іншим. І якщо Папа чи хтось інший чинить протиправні речі по відношенні до інших, то я не мовчатиму.

Ви щей наклепник. Що Папа чинив несправедливо в цих речах про які ми ведемо мову? Давайте факти.
А то дивно виходить, Ви на речі дивитися критично, а протестантський історик Henry Charles Lea (1825-1909) говорить про те, що інквізиція була спасінням соціального устроюі прогрессу.

Я зрозумів одне, що на Вашому форумі я не знайду відповіді на болючі питання, на більшість з яких закриваються очі через те, що ці питання не мали б виникати по відношенні до СПРАВЖНЬОЇ Церкви. Моя порада: аналізуйте те, що відбувається в світі опираючись не на те, що є загальноприйнятим, а опираючись на те, що сказано в Біблії, зокрема в Откровенні, бо ми живемо в часи, про які говорив Богослов.


Хіба то Іоанн написав це откровення?

Це був мій останній пост на вашому сайті.
Дякую!
[/quote]

Бом, видно мої дописи в пустоту.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Інквізиція

Повідомлення Вова » 09 серпня 2010, 22:57

romanm писав:Я зрозумів одне, що на Вашому форумі я не знайду відповіді на болючі питання, на більшість з яких закриваються очі через те, що ці питання не мали б виникати по відношенні до СПРАВЖНЬОЇ Церкви. Моя порада: аналізуйте те, що відбувається в світі опираючись не на те, що є загальноприйнятим, а опираючись на те, що сказано в Біблії, зокрема в Откровенні, бо ми живемо в часи, про які говорив Богослов.


Хіба то Іоанн написав це откровення?

А хто по вашому його написав? Звісно що Іван, учень І.Х.

ваші слова:
romanm писав:
o.Mykil писав:
sergij1 писав:Іра наткнувся на ваше висказування що потрібно за своє життя прочитати Біблію.


Практикуючі християни зазвичай читають багато разів, досліджують св. Писання, міркують над Божим Словом (приватно і собоно). Між іншим, одного разу у Львові одна старша єговістка хвалилася мені у маршрутному таксі, що вже прочитала Біблію... аж 21 раз. :shock:

Ліпше би раз прочитала,але так як треба.


прочитайте хоч перший розділ так як треба і трохи історії Об.1:1 Об'явлення Ісуса Христа, яке дав Йому Бог, щоб показати Своїм рабам, що незабаром статися має. І Він показав, і послав Своїм Анголом рабові Своєму Іванові, 2 який свідчив про Слово Боже, і про свідчення Ісуса Христа, і про все, що він бачив.
9 Я, Іван, ваш брат і спільник у біді, і в царстві, і в терпінні в Ісусі, був на острові, що зветься Патмос, за Слово Боже і за свідчення Ісуса Христа.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Інквізиція

Повідомлення romanm » 10 серпня 2010, 06:33

прочитайте хоч перший розділ так як треба і трохи історії Об.1:1 Об'явлення Ісуса Христа, яке дав Йому Бог, щоб показати Своїм рабам, що незабаром статися має. І Він показав, і послав Своїм Анголом рабові Своєму Іванові, 2 який свідчив про Слово Боже, і про свідчення Ісуса Христа, і про все, що він бачив.
9 Я, Іван, ваш брат і спільник у біді, і в царстві, і в терпінні в Ісусі, був на острові, що зветься Патмос, за Слово Боже і за свідчення Ісуса Христа.


Скільки Іванів Ви знаєте зі св. Письма, що так сміло стверджуєте, що це Апостол і ніхто інший?

П. Вово, а Ви не в курсі того, що Св. Писання не написано одним автором, і те, що нпр. Євангеліє від Івана, необов язково є написано самим Іваном чи Лукою? Що там говорять Ваші книжки? Псевдоепіграфія, т.зв., чули про таке? :) Щодо Одкровення, ми К.Ц. беззаперечно визнаємо його канонічність, але автор може бути і хтось близький до Івана, а не обов язково він сам.

Чи Ви в курсі про різницю літературного жанру між Євангелієм від Івана(Апостола) і Одкровенням? Що Ви скажете про це?

Правду пишите, я добавлю, про те, що автор 4 рази, три на початку(1,1.4-9) і один раз в кінці (22,8), говорить про те, що він Іван. З 1 віку знаємо три Івана: Хрестителя, Івана сина Заведея(апостола Господнього), Івана Пресвітера (історія Євсевія). Дослідники Одкровення говорить про 4-го Івана( з Патмосу).

А Ви бодренько приводити цитати. Молодець, те, що Ви їх знавець, то дуже добре, от тільки якби Ви ще трішки знали що за тим і хто стоїть, ціни би Вам не було. А то з таким рвінням Ви будете доводити, що книга Мудрості написана самим Соломоном. :)

Але це офф топ.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Інквізиція

Повідомлення о.Олег » 10 серпня 2010, 07:51

romanm писав:Але це офф топ.

MOD: про історико-критичні методи дослідження Святого Письма і їх критику/доцільність тощо прошу у іншій темі. Якщо такої немає, а треба - створіть. Тут прошу дотримуватися теми названої: "Інквізиція". Перепрошую. З повагою, о.Олег Жаровський
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Інквізиція

Повідомлення Вова » 10 серпня 2010, 22:31

romanm писав:П. Вово, а Ви не в курсі того, що Св. Писання не написано одним автором

Тут вам не рубрика приколів. Якщо так уже пішла розмова, то один автор це - Дух Святий, читали таке? (2Петр.1:20,21)
20 бо ви знаєте перше про те, що жодне пророцтво в Писанні від власного вияснення не залежить. 21 Бо пророцтва ніколи не було з волі людської, а звіщали його святі Божі мужі, проваджені Духом Святим.

romanm писав:.. і те, що нпр. Євангеліє від Івана, необов язково є написано самим Іваном чи Лукою?
Що там говорять Ваші книжки? Псевдоепіграфія, т.зв., чули про таке? :) Щодо Одкровення, ми К.Ц. беззаперечно визнаємо його канонічність, але автор може бути і хтось близький до Івана, а не обов язково він сам.


Дослідники Одкровення говорить про 4-го Івана( з Патмосу).

Ні, це один Іван і це апостол Іван. Почитайте історія, нагадує уже у друге.

Чи Ви в курсі про різницю літературного жанру між Євангелієм від Івана(Апостола) і Одкровенням? Що Ви скажете про це?
А ви в курсі що це об’явлення І.Х. ?


А Ви бодренько приводити цитати.

Треба їх знати, а не прикалуватися тут.

Молодець, те, що Ви їх знавець, то дуже добре, от тільки якби Ви ще трішки знали що за тим і хто стоїть, ціни би Вам не було.

Що ви маєте на увазі?
А то з таким рвінням Ви будете доводити, що книга Мудрості написана самим Соломоном. :)

А хто по вашому її написав?

Що там говорять Ваші книжки?

"Ваші книжка" є у вас і свідків Ієгови. У мене одна авторитет книжка Слово Боже, все що її суперечить це від сатани. Бачу как всегда вам тут все можна, навіть зауваження не дадуть, а ще називаєте себе істинними християнами. Бувайте здорові, хваліть самі себе.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Інквізиція

Повідомлення o.Mykil » 10 серпня 2010, 23:11

Вова писав: У мене одна авторитет книжка Слово Боже, все що її суперечить це від сатани.


Добре, що Христова Вселенська Церква дала вашій деномінації (культові) це св. Писання, сформувавши канон. Правдиві християни ще визнають за вказівкою тієї ж Біблії теж і св. Передання, ну й не нехтують також святоотцівською спадщиною, та менше з тим. Це інша тема, про що ми вже не раз тут писали на форумі, зауважте, УГКЦ, тобто католицькому в суті!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Інквізиція

Повідомлення Вова » 10 серпня 2010, 23:41

o.Mykil писав:
Вова писав: У мене одна авторитет книжка Слово Боже, все що її суперечить це від сатани.


Добре, що Христова Вселенська Церква дала вашій деномінації (культові) це св. Писання, сформувавши канон. Правдиві християни ще визнають за вказівкою тієї ж Біблії теж і св. Передання, ну й не нехтують також святоотцівською спадщиною, та менше з тим. Це інша тема, про що ми вже не раз тут писали на форумі, зауважте, УГКЦ, тобто католицькому в суті!

Я сказав, що мірило одне - Святе Письмо. А все інше якщо не суперечить, то що тут поганого, навіть "якісь книжечки". Але якщо щось суперечить Писанню, значить це від лукавого.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Інквізиція

Повідомлення о.Олег » 11 серпня 2010, 06:29

Вова писав:... один автор це - Дух Святий, читали таке?...

MOD: все так, але Ви відповідаєте відразу після виданого модераторіалу-заборони писати в темі про Інквізицію, що є порушенням правил. Прошу відкрити тему і назвати її, наприклад, у розділі Форуму "Святе Письмо": критичний підхід до авторства в Біблії (Ви не подали вичерпної відповіді на тезу Романа, бо він не сперечався з авторством Святого Духа, а сперичався з авторством Івана, тому може вийти цікава дискусія), і перенести свій допис туди, а тут - витріть. Прошу це зробити при першому ж приході Вашому на Форум, щоб не провокувати дискусію, що мало стосується теми Інквізиція. Мені дуже шкода, але Вам знову попередження.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Інквізиція

Повідомлення прочанка » 11 серпня 2010, 15:44

Тортури інквізиції

http://banderivets.org.ua/?page=pages/z ... /article03

Тортури інквізиції, її методи роботи, організація інквізиційного судового процесу, довгі роки були предметом різного роду навколо історичних спекуляцій. Потужний, добре налагоджений механізм Церкви викликав і викликає дотепер ненависть різного роду реформаторів і масонів. Тому нетерпимість по відношенню до інквізиції, цього караючого меча католицизму, прихильників сатанинського лібералізму та світських літераторів добре зрозуміла. Але якщо абстрагуватися від демагогічних гасел всесвітньої рівності людей, народів та віросповідань, й спробувати взнати історію "без купюр", то багато традиційних уявлень та штампів виявляться всього лиш примітивними міфами.

Інквізиція створила чітку та добре продуману концепцію ведення слідства і судового процесу. В усіх куточках світу, де інквізиція займалася своєю діяльністю, вона це робила однозгідно, логічно і послідовно, зводячи до мінімуму можливість помилок та зловживань власних співробітників. Організацію процесу можна взагалі назвати зразковою не тільки для XII ст. (інквізиція була створена у 208 р.Б. і була розповсюджена на весь католицький світ після Латеранського 1215 року).

Для порівняння, цілком досить буде нагадати, що ще на початку ХХ ст. "суд Лінча" в США визнавався майже офіційно. Група благонадійних осіб могла прийти до міської в'язниці, щоб стратити підозрюваного і це не рахувалося ні самосудом, ні масовими заворушеннями, ні порушенням закону. Американська історія має масу таких прикладів. Історія ж інквізиції не знає нічого подібного.

Тортури – ось що залишилося від інквізиції в короткій пам'яті нащадків. Але ці тортури не були неадекватними діями маніяків-катів. Саме застосування тортур вимагало спільної постанови інквізитора та єпископа, в єпархії якого слухалася справа. Далеко не кожного звинуваченого піддавали тортурам, при вагомості зібраних доказів обвинувачі не пропонували застосовувати тортури. Також регламент передбачав не починати тортури у випадку зізнання обвинуваченого у пред'явленому звинуваченні. І історія знає масу випадків, коли негідники і закляті вороги Католицької Церкви за допомогою лицемірного розкаяння не тільки ухилялися від тортур, але й взагалі від покарання у звичному для нас розумінні.

Так непримиренний ворог Церкви, голова Альбігойського єретичного руху Раймонд IV, Тулузький приніс церковне покаяння і з накладеною покутою вийшов на волю, після чого наказав по звірячому закатувати папського легата.

Інквізиційний процес мав декілька доволі цікавих правових норм, які мали на меті захистити невинних від наклепу. Так, наприклад, скасовувалися всі боргові зобов'язання, тобто наклеп не міг служити засобом повернення боргу кредитором.

Обвинувачений мав право відводу свідків. Він не знав прізвищ тих, хто свідчив проти нього (їх свідчення були анонімними), але йому пропонували назвати своїх ворогів, які могли його обмовити. Якщо серед названих ним ворогів виявлялася особа, що дала свідчення проти нього, то ці свідчення із справи усувалися. Про право на адвоката, на подачу касаційної скарги та покарання за неправдивий донос і говорити багато не треба – ці правові норми з'явилися саме в інквізиційному процесі, а нині вони діють по всьому світові.

Говорячи про умови ведення тортур належить підкреслити, що вони припинялися у випадку поранення обвинуваченого, або у випадку пошкодження суглобів. При допиті з тортурами обов'язково був присутній лікар. Тортури проводилися один раз. Цей момент можна порівняти з тим, як катували чекісти в Україні (після звільнення Києва від більшовиків на весні 1919 р. багатий матеріал на цю тему був отриманий при вивченні методів роботи київської "черезвичайки", див. книгу С.П. Мельгунова "Красный террор в России").

Регламент інквізиції передбачав застосування послідовно трьох катувань: мотузкою, водою, вогнем. Їх вага зростала від першого до останнього катування, тому не можна було починати тортури відразу, наприклад, з третьої. Якщо зізнання обвинуваченого були отримані під час перших тортур, черга наступних вже не наступала. Не можна було застосовувати всі три види катувань протягом одного дня.

Треба чітко усвідомлювати, що ніяких "залізних баб", "іспанських чобіт", розпечених щипців, батогів та бичів інквізиція ніколи не використовувала. Її кати ніколи не били звинувачуваних ногами, не рвали гаками та не здирали з них живцем шкіру.

Про характер відносин "слідчий"-"обвинувачений" красномовно свідчить Хуан Льоренте (іспанський історик 18-19ст.), який сам протягом 4-х років був комісаром інквізиційного трибуналу і бачив середини, на власні очі, перебіг слідчих процедур. "Ніколи не доводили справу до аутодафе, не спробувавши протягом якнайдовшого часу навернути його (обвинуваченого) і привести в лоно Католицької Церкви, усіма засобами, які могла підказати досвідченість у цій справі. Забезпечивши надійність його тюремного утримання, дозволяли, а в деяких випадках спонукали його рідних, друзів, співвітчизників, духовних осіб і всіх людей, відомих своєю освітою, відвідувати його в тюрмі і провадити з ним бесіди. Сам єпископ або інквізитор приходили до обвинуваченого і переконували його повернутися у лоно Церкви. Хоча він у своїх упертості виявляв сильне бажання бути якнайшвидше спаленим (що бувало часто, тому що ці люди вважали себе мучениками і проявляли властиву їм стійкість), інквізитор на це ніколи не погоджувався, навпаки, він подвоював доброту і лагідність, прибираючи все, що могло в засуджуваного вселяти жах і намагався упевнити його, що навернувшись він уникне смерті, аби тільки він знову не впав у єресь, що і бувало не раз в дійсності…"

Треба відмітити , що Хуан Льоренте – історик світський, зовсім не схильний обіляти Церкву та інквізицію. Але, як людина чесна він писав про те, що знаходив в архівах та в житті. Коли в 1936 році більшовики взялися опубліковувати його "Історію Іспанської Інквізиції" вони безсоромно та по-більшовицькі спотворили оригінал, викривили переклад і без тіні сорому викинули з тексту всі фрагменти, подібні вище наведеному. Такими методами "інженери людських душ" ліпили образ "жорстокої, нелюдської інквізиції". В своїх же методах катування людей, вони переплюнули навіть власні вигадки, які приписували інквізиторам.

Статистика, факти, як відомо річ уперта, а найкращі з фактів – цифри. В Іспанії з 1481 по 1820 рр. на кострах було спалено 34658 чоловік (102 чол. в рік померли під час слідства, в тому числі під тортурами 18049 (53 чол. в рік), засуджено до каторги 288214 чол. (850 чол. на рік). Для порівняння, 18 місяців влади масона Максиміліана Робесп'єра коштували Франції біля одного мільйона чоловік. Ну а людські жертви від 70 років панування більшовиків не піддаються ліку.

В питаннях про історію інквізиції і тяжкості застосованих нею тортур, сходяться погляди істориків, які належать до різних наукових шкіл, що мають абсолютно різні наукові погляди з інших питань. Історики-масони брешуть тому, що підрив релігійних основ суспільства – головне завдання їхньої ідеології, історики протестанти, англіканці – тому що католицтво їх непримиренний ворог, і нападаючи на католицькі інституції, вони тим самим намагаються обілити неприглядні сторінки власної історії.

На інквізицію "почепили" гріхи, до яких вона не мала ніякого відношення. Одним з таких історичних факті є те, що інквізиція засудила до спалення Жанну Д'Арк. Це брехня. Французька інквізиція, зрозумівши те, що суто політичний процес намагаються одягнути у церковні шати, усунулась від підготовки і участі у процесі над "Орлеанською Дівою". Генеральний Інквізитор Франції відхилив два запрошення на участь у процесі. Замість себе він відправив чиновника, який навмисно затримався в дорозі, пропустивши допит обвинуваченої, і на цій підставі заявив, що не може мати суджень по суті справи. До речі цей спізнив шийся інквізитор (звали його Жан Леметр) висловив здивування відсутністю у Жанни Д'Арк адвоката, і суду прийшлось його надати.

Треба підкреслити, що подібного роду перекручування історичних фактів надзвичайно багато. Вони переповнюють собою шкільний курс історії, вони постійно повторюються масою популярних псевдоісторичних видань.

Іншим аспектом згаданого явища є приписування інквізиції злочинів, зроблених за постановою судів інших конфесій. Треба чітко усвідомити, що інквізиція як католицька інституція побудована на базі одного з самих старих Орденів, який мав дуже суворий статут – це Орден Домініканців. У протестантів не було інквізиції. Більше того, інквізиція була їх заклятим ворогом. А найжахливіші злочини проти людяності і здорового глузду були скоєні саме протестантськими церковними судами. За їх постановами влаштовувались масові страти, перед розмахом яких бліднуть навіть найбільші іспанські аутодафе. Наймасовіше в історії спалення живих людей влаштували зовсім не інквізитори. В 1589 році за постановою єпархіального суду міста Квідлінбург під час однієї страти було спалено 133 людини. В ті часи Саксонія була територією, що відкололася в ході Реформації від Католицької Церкви.

Не зважаючи на закиди ворогів Церкви, беззаперечним є той факт, що завдяки інквізиції Європа майже до середини 19 ст. зберігала свою традиційну культуру, релігію, та своє обличчя. А розквіт сатанізму та його похідних: лібералізм, соціалізм, комунізм й інші духовні та моральні збочення, почав брати гору над традиційним європейським суспільством тоді, як в останній країні Європи, Іспанії, було скасовано цю інституцію. І вже через неповних сто років Іспанія спливала кров'ю у громадянській війні, розв'язаній червоними безбожними єретиками.

Секуляризація Церкви, Реформація, скасування і очорнення інквізиції, інших традиційних європейських інституцій, які утримували в рівновазі та гармонії суспільство, призвело до хаосу. В Європі запанував культ мамони, культ нажив і пов'язаних з цим всіляких збочень. Настала ніч безбожництва…

Але за ніччю приходить ранок. Після короткого тріумфу сатани, сонце віри в Спасителя починає вставати на Сході. І віру нашу в відродження християнства скріплюють слова Христа, котрий через апостола Петра запевнив нас: "…ти – Петро, і на цьому камені Я утворю Церкву Мою, і брама пекла не здолає її." (Мат. 16:18).

Бо з нами Бог, тоді хто ж проти нас?!
Не бійтеся!

enginer
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 04 листопада 2008, 17:29

Re: Інквізиція

Повідомлення enginer » 05 грудня 2010, 20:44

Надзвичайно цікава тема про роль та функції інквізиції, але ще цікавіша як на мене тема про то, як сталось, що у всьому сучасному глобальному світі панує ТАКЕ вивернуте уявлення про інквізицію?

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Інквізиція

Повідомлення luksander » 05 грудня 2010, 21:18

enginer писав:Надзвичайно цікава тема про роль та функції інквізиції, але ще цікавіша як на мене тема про то, як сталось, що у всьому сучасному глобальному світі панує ТАКЕ вивернуте уявлення про інквізицію?


Можливо варто подумати/згадати кому таке вивернуте уявлення про інквізицію вигідне? :roll:

enginer
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 04 листопада 2008, 17:29

Re: Інквізиція

Повідомлення enginer » 05 грудня 2010, 22:18

luksander писав:
enginer писав:Надзвичайно цікава тема про роль та функції інквізиції, але ще цікавіша як на мене тема про то, як сталось, що у всьому сучасному глобальному світі панує ТАКЕ вивернуте уявлення про інквізицію?


Можливо варто подумати/згадати кому таке вивернуте уявлення про інквізицію вигідне? :roll:



Кому вигідне більш/менш зрозуміло, а ось розкриття механіки створення цього уявлення на мою думку прояснило б дуже багато речей з історії старих часів, а особливо їх вплив на сучасність та наше майбутнє...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Інквізиція

Повідомлення о.Олег » 05 грудня 2010, 23:09

enginer писав:
luksander писав:
enginer писав:Надзвичайно цікава тема про роль та функції інквізиції, але ще цікавіша як на мене тема про то, як сталось, що у всьому сучасному глобальному світі панує ТАКЕ вивернуте уявлення про інквізицію?


Можливо варто подумати/згадати кому таке вивернуте уявлення про інквізицію вигідне? :roll:



Кому вигідне більш/менш зрозуміло, а ось розкриття механіки створення цього уявлення на мою думку прояснило б дуже багато речей з історії старих часів, а особливо їх вплив на сучасність та наше майбутнє...

думаю... якщо знайдуться охочі обговорити, це питання варте бути виокремленим з даної теми у, приблизно: "PR міфів - для чого?"
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Інквізиція

Повідомлення andrivovk » 21 січня 2011, 17:36

Miф 1: Iнквізиція як всемогутня пoтвopa
Iнквiзицiя нікoли не бyлa зaгaльнoцеpкoвною iнститyцiєю в тому знaченні,щo нe oбiймала постійних централізованих структур (навіть тоді, коли підлягала безпосередньо Папі), організованих, як дехто хоче це представити - на мафіозний зразок. Гoвopячи пpo кoнккpетнy дiяльнiсiть інквізиції, пoтpiбнo мaти нa yвaзi кoнкpетних iнквiзитopiв, дiючиx в кoнкpетнoму мiсцi. Пpoвини якoгoсь негiднoгo iнквiзитopa не мoжyть oбтяжyвaти iншиx, якi не мaли на ньoгo жoднoгo впливy.

Miф 2: Iнквiзицiя виниклa прoти сyспiльнoгo oпopy
Macoвa кyльтypa нaв'язyє тaкий oбpaз iнквiзицiї, щo нiбитo вoнa виникла для того, щoб yсклaднити людям життя i всi, крiм iєpapхii тa влади, були для неї oгидні, боялися її тa ненaвиділи.Натoмiсть виникнення інквiзицiї нaстaлo пpи сyспiльнiй пiдтpимцi. Кpiм того, нaвiщo сyспiльствo мало пpoтивитись тим, якi мaли пpoтидiяти єpесi?

Miф 3: Iнквiзитoри - це фaнатики i пpостaки
Iнквiзитopiв Цеpквa вiдбиpaлa дyже пpискiпливo, дбaючи, щoб вoни бyли людьми високоморальними та висoкooсвiченими.Тaк в бiльшoстi випaдкiв iнквiзитopaми стaвaли нaйвидaтнiшi уми свoєї епoхи. Хочa прoтягoм стoлiть серед сoтень iнквiзитopiв знaйшлись тaкi, якi свoїми дiями пiдipвaли aвтoритет iнквiзицii.Цepквa нe пpикpивaє їх i не зaхищає їхнiх гaнебних вчинкiв. Бaгaтьoх з них вже в ті часи звiльняли з пoсaд.Наприклад, Poбеp лє Бypже, iнквiзитoр ХIII ст., cимвол фaнaтизмy для Пiвнiчнoї Фpaнцiї, пiсля декiлькapiчнoї дiяльнoстi бyв вiдкликaний, зacyджений i yв'язнений.Цеpквa ввaжалa негiдниx iнквiзитopiв нacтiльки нeбeзпечними, як i єpетикiв. Пopяд тaкoж маємо пocтaть св.Петрa з Bерони, iнквiзитopa, мyченикa i мopaльного авторитета для свoїх сучaсникiв.

Miф 4: Iнквiзицiя не мала нiчoго спiльногo зi спpaведливiстю
Iстopики, нaвiть пpoтивники Цеpкви, пiдкpеслюють, щo iнквiзицiйнi сyди тoгo чacy, як пpaвилo були нaйбiльш oб'єктивними сyдaми, нa яких oскapжений мaв гapaнтiю спpaведливoгo пpoцесy.Один пpиклад:кopoль Фpaнцiї, мaючи свoї пoгляди нa мaєтки тaмплiєpiв, звинуватив їх у єресі.Beликий Мaгiстp цьoгo opденy сaм пoпpoсив Пaпy пpо iнквiзицiйний прoцес, маючи глибоке переконання, щo тiльки вiн мoже винести спpaведлививий виpoк.І в бaгaтьox мiсцях Євpoпи вiдбyлись poзслiдyвaння, в резyльтaтi якиx тамплієрів бyлo випpaвдaнo вiд звинувaчення в єpесi. Кoрoль не зважав нa ці постанови і спалив декiлькa десяткiв тaмплiєpiв.

Miф 5: Звинyвaнення дopiвнювало стpaтi
Iнквiзитop, пpибyвши нa дану територію для розслідування, спочатку проголошував "чaс блaгoдaтi" aбo пеpioд, в якoму єретики могли визнати вину без будь-яких нaслiдкiв. Пo тому скликaлись пpисяжнi (мiсцевi з незаплямованою репутацією). Обвинyвaчений мав право склaсти списoк свoїх вopoгiв i тi не мoгли бyти свiдкaми. Пpiзвищa свiдкiв не кaзaли oбвинyвaченому з oглядy нa помстy.Обвинyвaчений мав право, a нaвiть oбoв'язок ( зa пoстановою Гpигopiя IХ) нa пoслyги aдвоката.Пiд чaс тривання процесу йoмy пpидiляли теoлoгiв, сповiдникiв, a тaкoж шанованих міщан, якi мaли йoгo нaвеpнyти.Тaкож давався час нa oсмислення. Сyвopo кapaлись свiдки, свідчення яких бyли фaльшивi. Немaє сyмнiвiв, щo мета процедури (кpiм навернення єретика) бyлa одна - пoшyк iстини. Звичaйнo, щo дуже багато при цьому залежало від чесності інквізитора.

Miф 6: Topтypи
Topтypи в iнквiзицiйнoмy пpoцесi - не мiф, але мiфoм представлений нинi мacштaб цих пoдiй. Cлyшнo визнaнi тепер за варварство тортури в тогочасному законодавстві були слідчою методикою. Bони були тaкoж легальними i мaли стислo визначену процедуру.З другої пол. ХIII ст. тортури, допускаються в інквізиційному суді з двома застереженнями:пo -перше, тортури не мали призвести до каліцтва тa втрати здоров'я підсудного; по-друге, зiзнaння пiд тopтypaми мали бyти вдpyге пiдтвеpджені добpoвiльнo.

Miф 7: Bиpoк дopiвнювaв смеpтi
Пoкapaння для єретиків aбo для тих, хтo їм спpияв (тaких також судили), були piзнi: вiд жеpтви на Св. Cлyжбi (чеpез пoкyтy), вигнaння, yв'язнення (в монастирську келiю, де надалі проводилась праця над наверненням єретика) i дo смертельного вироку.Не відповідає дійсності, що всiх визнaниx винними спалювали.Вирок смеpтi, в залежності від місця i сyвopoстi тpибyнaлy, як пpaвилo, складав вiд 1 дo 4 вiдсoткiв всiх виpoкiв.

Мiф 8: Пoлювaння нa вiдьoм
''Хтo вipить в нiчнi пoльoти вiдьoм, мyсить бyти пiддaний цеpкoвнiй пoкyтi'' - писaв в 1000 poцi єпискoп Ворманту.Дoвгi рoки таврувалось не саме чаклування, а віра в мoжливiсь тaкoгo. B пеpшi poки дiяльнoстi iнквiзицiї з дурною славою Конpaд з Мaрбypгу пpoвiв тaк звaнi пpoцеси ''вiддaючих честь сaтaнi".A в дрyгiй пoл.III ст. Пaпa зaбopoнив iнквiзитopам судити за чаклунство.B Iспaнiї зa єресь визнавався сам факт oсyдження зa чaклунство. Tiльки в кiнцi ХV ст. Пaпa дозволив проведення процесів проти осіб, пiдoзpювaниx в чаклунстві. B 16-17 ст. настає час ''полювання на відьом''. Ha вoгнi згopiли декiлькa сoтень тисяч осiб, пеpеважно жiнoк. I хoча в цьому пpoцесi iнквiзицiя має мaлий відсоток (двa нa тpи вогнища гopiли в протестантській Німеччині), мaсoво вiдьoм палили в Aнглiї, вiдлyченiй вiд Церкви, i нa теpенах, дe внaслiдoк pефopмaцiї iнквiзицiя не працювала. B чaси ''полювання на відьом'' там, де iснувалa iнквiзицiя, пiдсyдний пpинaймнi мaв гapaнтiю нopмального пpoцесy, в той чaс, як, нaприклад, Кaльвiн спалював "відьом" без сyдy.

("Християнське слово", ч.2, 1999 p.)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Інквізиція

Повідомлення прочанка » 24 січня 2011, 10:13

а згадайте, до прикладу, "Салемських відьом"
Історична довідка:
В середньовіччі відбувалися спалахи ерготизму(Ерготизм — захворювання, викликане отруєнням алкалоїдами маткових ріжок (гриба, що паразитує на житі), які досягали розмірів епідемії, скалічивши і вбивши тисячі людей в Європі. Ерготизм ще відомий як “вогонь святого Антонія”, оскільки вважали найкращим засобом його лікування паломництво до храму святого Антонія. Монахи Ордену святого Антонія успішно лікували цю хворобу. Причиною Салемського “суду над відьмами” в 1692 р., що відбувся в англійській колонії Массачусетс і закінчився повішенням 19 людей, насправді було масове отруєння сажкою.

Так от, прошу звернути увагу - англійська колонія, в якій керували ПРОТЕСТАНТИ, як і в більшій частині тогочасного американського континенту. Бідні й переслідувані у Англії, в Америці вони стають самі переслідувачами і дають розвиток ще странішим сектам, як ото мормони чи свідки Єгови...
Не бійтеся!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Інквізиція

Повідомлення прочанка » 24 січня 2011, 10:20

Тепер вже сучасніші події теж протестанських країн http://www.newsru.ua/press/07nov2007/goldi.html
Не бійтеся!

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Інквізиція

Повідомлення andrivovk » 24 січня 2011, 13:17

прочанка писав:Ерготизм ще відомий як “вогонь святого Антонія”, оскільки вважали найкращим засобом його лікування паломництво до храму святого Антонія...

"Антонов огонь" - народна назва гангрени.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Інквізиція

Повідомлення andrivovk » 24 січня 2011, 22:30

Від Інквізиції до комплексу провини http://www.credo-ua.org/2010/12/38302
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення viter » 14 липня 2011, 23:15

Вова писав:Та ж Павло так говорив робити
...
(1Кор.5:9-13)

А як ви виконуєте слова апостола з цієї ж самої глави "... коли в ім'я Господа нашого Ісуса зберетесь ви і дух мій, силою Господа нашого Ісуса видати такого сатані на погибіль тіла, щоб спасся дух у день Господній."?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення Вова » 15 липня 2011, 19:40

viter писав:А як ви виконуєте слова апостола з цієї ж самої глави "... коли в ім'я Господа нашого Ісуса зберетесь ви і дух мій, силою Господа нашого Ісуса видати такого сатані на погибіль тіла, щоб спасся дух у день Господній."?

А у вас є одне пояснення цього вірша? Скоріше всього це місце говорить те саме що і 13 вірш.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення andrey s. » 15 липня 2011, 21:45

Вова писав:
viter писав:А як ви виконуєте слова апостола з цієї ж самої глави "... коли в ім'я Господа нашого Ісуса зберетесь ви і дух мій, силою Господа нашого Ісуса видати такого сатані на погибіль тіла, щоб спасся дух у день Господній."?

А у вас є одне пояснення цього вірша? Скоріше всього це місце говорить те саме що і 13 вірш.

Та справа в тому,що цей вірш говорить до нас одинаково.Тобто до Вас і до мене.
То що,ми чужі???
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення Вова » 15 липня 2011, 21:52

Я мав на увазі, ще немає остаточного одного пояснення цього вірша: "видати такого сатані на погибіль тіла" От Ви як поясните його значення?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення ShMariam » 15 липня 2011, 22:34

Вова писав:Я мав на увазі, ще немає остаточного одного пояснення цього вірша: "видати такого сатані на погибіль тіла" От Ви як поясните його значення?

Я не знаю, що про цей вірш офіційно каже КЦ, але тут неозброєним оком видно, що йдеться про Інквізицію. Іншого трактування придумати не можу.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення andrey s. » 16 липня 2011, 00:11

Вова писав:Я мав на увазі, ще немає остаточного одного пояснення цього вірша: "видати такого сатані на погибіль тіла" От Ви як поясните його значення?

Ну як Вам сказати,це послання Павла,мало особливе призначення.Тобто у Нього була ціль,тобто Він бачив потребу.Трохи їх посварив,бо вже нагло починали "забуватись",і напевне писали йому листи,де "жалілися" один на одного.А ще плюс,доручали суд невірним..Коли відлучали когось,то тішилися у своїй себелюбності,а не плакали з жалю,що втратили члена спільноти.Доречі,там була біда з тілесними похотями,тобто дбали про тілесне,а не духовне.". Ну це все можите самі прочитати...
І в підсумку,самі нічого вирішити не могли.
А розуміння конкретно цього відривку(видати такого сатані на погибель тіла);Суть,у відлученні від себе(вірних),в надії, що Господь помилує його душу останнього дня.
Щось дуже схоже,на теперішнє відстороненя(екскомуніку).Бо коли людина є частиною Тіла Христового(частиною Церкви Христової,тобто може приступати до Жертовника в приношенні,доречі,за всіх і за все).Ну суть в тому,що це на оздоровлення нашої душі і нашого тіла.(ну про життя вічне,казати не треба)
Тобто,ці гріхи розїдять тіло(гріх від сатани,а відпущення(перемога) у Ісуса),бо душа(відлученого) вже не буде єдина зі спільнотою,яка в свою чергу єднається з Ісусом у Жертві.
Ще кажуть,якщо душа слабне,то гине тіло.
Але Павло не взявся тоді казати про погибель душі,бо ітак ті тішились у своїй велечі.(не хотів їх згіршувати)Та і це як надія,на Божу милість.Тобто про пекло казати не можна,бо це Богу вирішувати.(а це як Церковний суд.)
Ну не знаю,пояснювач мого розуміння, з мене поганий.Але знаю точно,що якщо такі відривки розглядати окремо від всього тексту(послання),то можна такого надумати.А коли прочитати все послання,то зрозуміло,чому Павло зробив акцент на тілі.(в цьому)(я вже мовчу,що хто служить вівтареві,має частку з вівтаря.І це також не тільки в духовному,а і в тілесному.)
Ну такого понаписував :) ,навіть не знаю,чи "впіймаєте мою думку".Пробачте,як вмію..
Дякую..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення Вова » 16 липня 2011, 08:28

ShMariam писав:... але тут неозброєним оком видно, що йдеться про Інквізицію.

Та ні, мова йде про гріхи, про того хто грішить, а інквізиція взагалі тут не до чого. Тим більше що вона вроді появилася у 12 ст.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення ShMariam » 16 липня 2011, 10:16

Вова писав:
ShMariam писав:... але тут неозброєним оком видно, що йдеться про Інквізицію.

Та ні, мова йде про гріхи, про того хто грішить, а інквізиція взагалі тут не до чого. Тим більше що вона вроді появилася у 12 ст.

А я вже сумніваються, що у 12 ст. Як в другий спосіб можна видати тіло грішника на погибіль, таким чином, щоб він спасся пізніше? Це не відлучення, бо тоді гине душа (точніше, загинула до того), а тілові нічого.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення о.Олег » 16 липня 2011, 10:29

ShMariam писав:
Вова писав:
ShMariam писав:... але тут неозброєним оком видно, що йдеться про Інквізицію.

Та ні, мова йде про гріхи, про того хто грішить, а інквізиція взагалі тут не до чого. Тим більше що вона вроді появилася у 12 ст.

А я вже сумніваються, що у 12 ст. Як в другий спосіб можна видати тіло грішника на погибіль, таким чином, щоб він спасся пізніше? Це не відлучення, бо тоді гине душа (точніше, загинула до того), а тілові нічого.

Інквізиція як організація - безперечно, але покарання смертю єретиків... Читайте історію перших Вселенських Соборів: одних висилали на заслання, інших - судили і страчували
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення andrey s. » 16 липня 2011, 14:58

Вова писав:
ShMariam писав:... але тут неозброєним оком видно, що йдеться про Інквізицію.

Та ні, мова йде про гріхи, про того хто грішить, а інквізиція взагалі тут не до чого. Тим більше що вона вроді появилася у 12 ст.

Ну з п.Вовою я погоджусь,там мова не про фізичний вплив на тіло з боку вірних.(тобто не поморді надавати,хоч часто помагає.Ні інквизиція,чи якісь прояви цього).
Але,Ви взагалі,тільки заперечили і моє бачення я зрозумів,що також.
Давайте тоді вчитись,прошу Вашу версію в студію. :)

Трошки доповню:
Коли людина,та яку судять брати во Христі(судять не душу,це Богове.Це навіть не суд,а рішення,щоб відлучити тілесно від спільноти,бо духовно людина вже розірвала звязок зі спільнотою,яка в свою чергу єднається з Господом).І тому їх сварив(зараз теж таке часто бачу,що люди радіють,коли когось відлучають від Церкви).2. Ви ж наповнилися гордощами, хоч повинні б сумувати, щоб виключити з-поміж себе того, хто допустився цього вчинку!
Тому,щоб рішення було вірним:
4. коли в ім'я Господа нашого Ісуса зберетесь ви і дух мій, силою Господа нашого Ісуса
Насправді,це напевно було важке рішення Павла.Але це свідчить про слабкість тієї спільноти,і Павло так написав,з турботи за спільноту(спільнота Коринтян,тобто Церква)Бо всі члени спільноти,по грамоті,мають бути єдними в дусі,і також підкреслювати цю єдність присутністю своїх тіл.(едність духом і тілом)
Але,коли спільнота занепадає духовно,то це приводить до тілесних втрат деяких членів.Но тут мова йде не за просто людей(чужих),а тих,які є слугами Господніми,тобто граються в праведних,цим вихваляються,при цьому норовять засудити інших.А самі,займаються очевидним блюзнірством,яке навіть у поган не чуване.Тобто це всі бачать,навіть члени спільноти,і не хотять направити людину,щоб вона відновила ту єдність,а просто хотять покарати,і при цьому ще самі згіршуються.(одним словом все знають,але як Він сказав:хто так думає,насправді нічого не знає)
Того Павло мусів духовно їх підтримувати,щоб остаточно не роздовбали,те що Господь подарував.(власне,ці послання написані з любовю,і головне для підтримки.І тому всі послання мають спільне тільки одне;Любов і турбота,засвідчення духовної єдності з ними,доречі Апостола,тіло якого служить Господу,про дух навіть не говорю.А решта,це по потребах,в яких Апостоли вбачали необхідність.Тобто для підтримки у моменти тяжкі(духовно),і не тільки.Там багато всякого різного.
5. видати такого сатані на погибіль тіла, щоб спасся дух у день Господній.
Тому,це тільки може одне означати.А саме відлучення від спільноти,від Церкви.
Бо коли ті,хто є видимими придставниками Ісуса на землі,чинять подібне(те про що йшлося,тобто тілесний блуд),то вони вже не перебувають в духовному звязку зі спільнотою,а як наслідок втрачають духовне єднання з Ісусом.(хто в цьому винен,це вже інше.Чи спільнота слабка,сам член духовно вмер)
Тобто втрачається духовна єдність,а якщо простіше,то сатана вже душу вхопив і тримає.(знов таки,якщо стається таке,то це є відповідальність всіх членів,це свідчить про слабкість.Або підступний намір сатани,таким чином звести всю спільноту)
А якщо душа вже втрачена для спільноти(не для Бога,бо надія на Боже милосердя є завжди),тобто загинула,бо сатана спокусив.То само собою,після духа йде тіло,яке і загине.
Тобто як хворий палець,який не лікували,бо тішились, кожен палиць любувався собою,і навіть не помітили,що сосідній вже гниє і розкладається,при цьому заражає ті самолюбні пальці.Тобто його відрізають,і він остаточно згниває до тління,а на тілі ще би довго воняв і заражав інші.А ті інші,також добрі,замість того щоб плакати,що рука лишилась без пальця,ще радіють,бо раніше мали незгоди(бо всі все знають).
Ох,знов понаписував,вже сам ніц не розумію :D .Пробачте,в двух словах не вмію. :oops:
Суть.Коли сатана забрав душу,то слідуюче це є погибель тіла.І такий "суд",це не суд над душею,а вже над тілом,яке сатана неодмінно пожере.(розплата за нерозкаянні гріхи).Тобто,сатана вже не буде мати перешкод,тобто поводу лишати те тіло.Бо яка йому користь з того тіла,якщо воне не портить інші,ще не зовсім хворі тіла.
Тобто Екскомуніка в чистому вигляді.(Церква також надіється,що "білочок" Господь помилує.Бо Суд належить Душі Йому,але відлучили,з турботи за нас,і завжди надіяться на покаяння.)
Дякую...
п.Вово,був би вдячний за Ваші думки.Можливо Ви краще це розумієте,і я з радістю повчусь.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Католицька Церква”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей