Блаженніший Патріарх: діяльність, звернення, заяви

в Україні і у світі

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Patlatus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 137
З нами з: 05 серпня 2011, 11:57

Re: Патріарх

Повідомлення Patlatus » 30 січня 2012, 23:58

andrivovk писав:Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав Шевчук обіцяє зареєструватися на Facebook. http://catholicnews.org.ua/glava-ugkts- ... book#point


Хтось знає, чи він вже реально зареєструвався там?

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Патріарх

Повідомлення viter » 31 січня 2012, 08:32

Patlatus писав:
andrivovk писав:Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав Шевчук обіцяє зареєструватися на Facebook. http://catholicnews.org.ua/glava-ugkts- ... book#point


Хтось знає, чи він вже реально зареєструвався там?

Так
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Патріарх

Повідомлення andrivovk » 01 лютого 2012, 21:34

viter писав:
Patlatus писав:
andrivovk писав:Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав Шевчук обіцяє зареєструватися на Facebook. http://catholicnews.org.ua/glava-ugkts- ... book#point


Хтось знає, чи він вже реально зареєструвався там?

Так

Але це не він особисто, а його сторінка.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

гість
дописувач
дописувач
Повідомлень: 86
З нами з: 04 грудня 2008, 00:07
Контактна інформація:

Re: Патріарх

Повідомлення гість » 01 лютого 2012, 21:49

andrivovk писав:Але це не він особисто, а його сторінка.

до якої сам Блаженніший немає жодного стосунку

доповнюю в зв"язку з виникненням непорозуміннь: жодного - мав на увазі беспосередньо особистого. перепрошую, якщо когось ввів в оману.
Востаннє редагувалось 02 лютого 2012, 14:15 користувачем гість, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Патріарх

Повідомлення viter » 02 лютого 2012, 00:40

гість писав:
andrivovk писав:Але це не він особисто, а його сторінка.

до якої сам Блаженніший немає жодного стосунку

Як це розуміти?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Патріарх

Повідомлення о.Олег » 02 лютого 2012, 07:25

гість писав:до якої сам Блаженніший немає жодного стосунку

невже аж так?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

гість
дописувач
дописувач
Повідомлень: 86
З нами з: 04 грудня 2008, 00:07
Контактна інформація:

Re: Патріарх

Повідомлення гість » 02 лютого 2012, 11:36

viter писав:Як це розуміти?

Блаженніший Святослав особисто цю сторінку не провадить. так і розуміти :)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Патріарх

Повідомлення о.Олег » 02 лютого 2012, 13:32

гість писав:
viter писав:Як це розуміти?

Блаженніший Святослав особисто цю сторінку не провадить. так і розуміти :)

так невже "жодного стосунку"?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

гість
дописувач
дописувач
Повідомлень: 86
З нами з: 04 грудня 2008, 00:07
Контактна інформація:

Re: Патріарх

Повідомлення гість » 02 лютого 2012, 14:13

о.Олег писав:так невже "жодного стосунку"?
З повагою, о.Олег

жодного безпосереднього.
якщо Ви маєте достовірнішу інформацію, то прошу її надати.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Патріарх

Повідомлення о.Олег » 02 лютого 2012, 15:15

гість писав:
о.Олег писав:так невже "жодного стосунку"?
З повагою, о.Олег

жодного безпосереднього.
якщо Ви маєте достовірнішу інформацію, то прошу її надати.

ні. Просто це нмсд саме собою зрозуміло, що є назначена Блаженнійшим відповідальна за цю сторінку людина і мене здивувало лише твердження "жодного"
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

гість
дописувач
дописувач
Повідомлень: 86
З нами з: 04 грудня 2008, 00:07
Контактна інформація:

Re: Патріарх

Повідомлення гість » 02 лютого 2012, 15:21

о.Олег писав:Просто це нмсд саме собою зрозуміло

перепрошую, але в гілці повідомлень в мене виникли сумніви, що це так. Власне, тому і написав, те що написав.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Патріарх

Повідомлення о.Олег » 02 лютого 2012, 16:29

гість писав:
о.Олег писав:Просто це нмсд саме собою зрозуміло

перепрошую, але в гілці повідомлень в мене виникли сумніви, що це так. Власне, тому і написав, те що написав.

це фансторінка. Звичайна практика на Фейсбук. Блаженнійший і його прессекретар знають про її існування.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

гість
дописувач
дописувач
Повідомлень: 86
З нами з: 04 грудня 2008, 00:07
Контактна інформація:

Re: Патріарх

Повідомлення гість » 03 лютого 2012, 13:34

Глава УГКЦ: хто сьогодні віддав Богові своє життя, завтра нічого йому не бракуватиме. Проповідь Патріарха Святослава в УКУ (текст і відео) - http://catholicnews.org.ua/glava-ugkts- ... tra-#point

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Блаженніший Любомир Гузар: діяльність, звернення, заяви

Повідомлення Michail » 26 червня 2012, 12:41

http://society.lb.ua/religion/2012/06/2 ... hinok.html
о. Олег, тут э нове інтервю Любомира Гузара. І в мене виникає до Вас питання по такій його заяві:





Ольга
Макар

Любомир Гузар: Не треба робити з жінок чоловіків
25
июня 2012, 12:10
Комментариев: 9

Про розділену Церкву
Ми дуже нелогічно говоримо: стільки церков. Логічно, по-богословськи, було би
сказати: є Христова церква поділена. У світі зареєстровано понад 3 тисячі різних
християнських церковних організацій, але Ісус Христос створив тільки одну
церкву. Якби ми, такі, як ми сьогодні є, поділені, далекі один від одного, щиро
хотіли бути ближчими до Христа, то ми би непомітно для самих себе ставали значно
ближчими один до одного. Якщо ми стаємо з’єднані з Христом стовідсотково, ми
стаємо стовідсотково з’єднані між собою. Дуже часто для нас екуменізм – це
оправдання, що ми далекі один від одного, натомість екуменізм справжній, як його
проповідував Вселенський Собор, це заохота для всіх наближуватись до Ісуса
Христа ітак зменшувати відстань один між одним, аж доки ми не повернемось до
того моменту, коли замість трьох тисяч буде тільки одна Христова
Церква.<br> Источник: &lt;a href="http://society.lb.ua/religion/2012/06/25/157883_lyubomir_guzar_treba_robiti_z_zhinok.html"&gt;http://society.lb.ua/religion/2012/06/25/157883_lyubomir_guzar_treba_robiti_z_zhinok.html&lt;/a&gt;



Чому він говорить про розділену Церкву? (Ви знаєте, в якому аспекті питаю).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Блаженніший Любомир Гузар: діяльність, звернення, заяви

Повідомлення andrey s. » 26 червня 2012, 19:03

Michail писав:
Про розділену Церкву
Ми дуже нелогічно говоримо: стільки церков. Логічно, по-богословськи, було би
сказати: є Христова церква поділена. У світі зареєстровано понад 3 тисячі різних
християнських церковних організацій, але Ісус Христос створив тільки одну
церкву. Якби ми, такі, як ми сьогодні є, поділені, далекі один від одного, щиро
хотіли бути ближчими до Христа, то ми би непомітно для самих себе ставали значно
ближчими один до одного. Якщо ми стаємо з’єднані з Христом стовідсотково, ми
стаємо стовідсотково з’єднані між собою. Дуже часто для нас екуменізм – це
оправдання, що ми далекі один від одного, натомість екуменізм справжній, як його
проповідував Вселенський Собор, це заохота для всіх наближуватись до Ісуса
Христа ітак зменшувати відстань один між одним, аж доки ми не повернемось до
того моменту, коли замість трьох тисяч буде тільки одна Христова



Чому він говорить про розділену Церкву? (Ви знаєте, в якому аспекті питаю).

Я не знаю про ніякі аспекти :oops: , то Ви напевне сплутали з П.П о.Олегу., чомусь так видається. А самі слова Блаженного у мене не викликають ніяких запитаннь, чомусь навіть є близькими по духу і розумінню.
Я сподіваюсь п.Михайле Ви не в термінології (чи як там воно називається :oops: ) маєте неясності (тобто не у словоблудстві справа. Словоблудство, то якось різко звучить, але дуже вірно суть виявляє :), тобто розуміння одного терміну по різному, або свідома спекуляція на цьому) ?
Востаннє редагувалось 26 червня 2012, 20:58 користувачем andrey s., всього редагувалось 1 раз.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Блаженніший Любомир Гузар: діяльність, звернення, заяви

Повідомлення о.Олег » 26 червня 2012, 20:31

переношу з ПП
Michail писав:Перш, ніж винести це на форум, питаю Вашого дозволу ,чи можна:


http://society.lb.ua/religion/2012/06/2 ... hinok.html
о. Олег, тут є нове інтервю Любомира Гузара. І в мене виникає до Вас питання по такій його заяві:





Ольга
Макар

Любомир Гузар: Не треба робити з жінок чоловіків
25
июня 2012, 12:10
Комментариев: 9

Про розділену Церкву
Ми дуже нелогічно говоримо: стільки церков. Логічно, по-богословськи, було би
сказати: є Христова церква поділена. У світі зареєстровано понад 3 тисячі різних
християнських церковних організацій, але Ісус Христос створив тільки одну
церкву. Якби ми, такі, як ми сьогодні є, поділені, далекі один від одного, щиро
хотіли бути ближчими до Христа, то ми би непомітно для самих себе ставали значно
ближчими один до одного. Якщо ми стаємо з’єднані з Христом стовідсотково, ми
стаємо стовідсотково з’єднані між собою. Дуже часто для нас екуменізм – це
оправдання, що ми далекі один від одного, натомість екуменізм справжній, як його
проповідував Вселенський Собор, це заохота для всіх наближуватись до Ісуса
Христа ітак зменшувати відстань один між одним, аж доки ми не повернемось до
того моменту, коли замість трьох тисяч буде тільки одна Христова
Церква.<br> Источник: &lt;a href="http://society.lb.ua/religion/2012/06/25/157883_lyubomir_guzar_treba_robiti_z_zhinok.html"&gt;http://society.lb.ua/religion/2012/06/25/157883_lyubomir_guzar_treba_robiti_z_zhinok.html&lt;/a&gt;



Це нормально, що він говорить про розділену Церкву? (Ви знаєте, в якому аспекті питаю).






Якщо не можна виносити на форум, то будь ласка, відповіжте мені тут. Дякую!

варта винести. Тут буде проблематично говорити (владика неодноразово говорить з позицій, близьких до еклезіології сопричастя, але постійно балансує на межі і... це його завдання в Католицькій Церкві - сприяти порозумінню з церквами Візантійського походження), але після 2Ватиканського Собору багато мислителів в Католицькій Церкві говорять мовою пасторальної Богословії (цей Собор саме пасторальний) про зумовлене фактичним станом людей (пастви з їхніми церквами і церковними спільнотами) "поділ Церкви", але це не має права витіснити (і в жодному випадку в католицьких авторів не містить такої інтенції, інакше це б було перечення Правди віри в Єдину Святу Соборну Апостольську Церкву) розуміння того, що Церква Христова основана на Камені і не може розділитись: у всій повноті існує на землі, тотожна Католицькій Церкві
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Блаженніший Любомир Гузар: діяльність, звернення, заяви

Повідомлення andrey s. » 26 червня 2012, 23:03

З приводу вищезаторкнутого, то це тільки в котре нагадує мені про колишнє розважання (яке було досить не точне у деталях і термінах, але зараз мені якось з цим ясніше, хоч неточностей і "сирості" ще хоть греблю гати))) з приводу роздертого верхнього одягу (можу припустити що чотири символізує кінці світу, тобто іншими словами весь світ, всю землю) і розіграного на костях Хитоні, те що покриває голе тіло (чи байдуже як, жереб. Ну Старозавітні так часто намагались зрозуміти Божий вибір, на кого вкаже). Але зараз торкнусь саме роздертого одягу.
Блаженний розважає про те, що не гоже нам стояти і дивитись на голого і зневажененого Ісуса (зневаженного вже не тільки нашими гріхами і байдужістю до стражданнь) , а саме акцентуючи свою увагу на Його одязі, а не на Ньому висячому на Хресті який споглядає цю картину, намагаючись урвати більший і гарніший шматок щоб зробити з нього щось інше (верхній одяг символізує зовнішню красу господаря, підкреслює її, але він розірваний, тобто вже має інше призначення тільки сам факт що то з Ісуса), а варто вже хочаб породжувати у собі саме прагнення, звернути увагу на Оголенного нами (саме це і є той екуменізм, тобто те що передує дії, прагнення, сам Дух який і є Єдиним і Одним).
Справді, часто сам екуменізм є виправдання для себе, заспокоювання себе, що мовляв я хочу одягнути зраненного Христа, говорю про це (привертаючи увагу до себе, а не до Христа)), маючи клапоть одягу хочу останнім покласти свою частку в купу, а до того думаю собі що можна зробити з тої частинки одягу корисного для себе, і так кожен хто має частку.
Ну справді десята стація Хресної Дороги, ця ситуація яка є зараз у світі.
Так , з частин нам нема користі, це тільки віддаляє від самого Христа, бо сама частинка не є цінна (як память чи згадка) якщо ми його розіпяли, тобто просто хочим використати для чогось іншого її.
Коли Христос прийде, то що хіба хтось скаже поклонившись ниць, ось, тримай одягнись у клапоть що був у мене (це банально)
Тому сам екуменізм, як на мене, це і є розуміння того що не маєм у що одягнути Христа який прийде, а Він уже не буде цацкатись, підозрюю що все буде сюрйозно.
Але, як не крути, хіба Він цього всього не знав, тому і вдягнув цільнотканий Хитон і віддав його в одні руки, щоб ті руки були тими руками які зародять саме прагнення зібрати той одяг докупи і очікувати Славного Приходу Судді у Всій Славі (якби ще Хитон роздерли, то.....але на то не було Волі Божої, і це Амінь. Це ще один вияв турботи з Любові).
Тоді Христу до цього одягу буде вже байдуже (як і завжди напевне було), Він буде дивитись на нас, на саме прагнення Його зустріти і виявити повагу і покору позбиравши до купи роздерте.
Єкуменізм це не саме розуміння що ми роздерли і тримаєм частки одягу, а розуміння що Він оголений.
.............
Насамперед, я не порівнюю Церкву Христову з Його одягом, ні, Тіло Христове одне. Це просто аналогія і символіка, яка на мою думку є доречна і не може бути просто так, інакше би не згадувалась у Святому Письмі. Це не може бути фундаментом чогось більшого, і тим паче особисто для мене воно тільки підтвержує те що є насправді. А насправді Церква Одна, Христос Один, просто ми різні і не обєднуємся Духом ради Нього. І їжаку зрозуміло, що Перто і є Тим який приречений зустрічати Його , наперед закликаючи позбирати одяг докупи.
Що власне і відбувається, і на нашу УГКЦ покладена велика ноша, бо через нас є надія достукатись до решти Володимирових Церков. І хто думає що то легко і не потребує піднімання гострих і неприємних питаннь, той помиляється.
І на загал це для спасіння Душі не потрібне, але можливо всеж потрібно????
Бо це стосується Любові до Ближнього (який насправді є братом і сестрою, якщо Він Спаситель))))
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Блаженніший Любомир Гузар: діяльність, звернення, заяви

Повідомлення Michail » 27 червня 2012, 00:59

о.Олег писав:переношу з ПП
Michail писав:Перш, ніж винести це на форум, питаю Вашого дозволу ,чи можна:


http://society.lb.ua/religion/2012/06/2 ... hinok.html
о. Олег, тут є нове інтервю Любомира Гузара. І в мене виникає до Вас питання по такій його заяві:









варта винести. Тут буде проблематично говорити (владика неодноразово говорить з позицій, близьких до еклезіології сопричастя, але постійно балансує на межі і... це його завдання в Католицькій Церкві - сприяти порозумінню з церквами Візантійського походження), але після 2Ватиканського Собору багато мислителів в Католицькій Церкві говорять мовою пасторальної Богословії (цей Собор саме пасторальний) про зумовлене фактичним станом людей (пастви з їхніми церквами і церковними спільнотами) "поділ Церкви", але це не має права витіснити (і в жодному випадку в католицьких авторів не містить такої інтенції, інакше це б було перечення Правди віри в Єдину Святу Соборну Апостольську Церкву) розуміння того, що Церква Христова основана на Камені і не може розділитись: у всій повноті існує на землі, тотожна Католицькій Церкві
З повагою, о.Олег


о. Олег, з усією повагою, але ж то заледве я розумію і то тепер з Ваших пояснень. Що казати про простих людей? Вони чуть слова кардинала і думають про розділену Церкву... А докопуватись до цих деталей не будуть...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Блаженніший Любомир Гузар: діяльність, звернення, заяви

Повідомлення о.Олег » 27 червня 2012, 05:57

Michail писав:...о. Олег, з усією повагою, але ж то заледве я розумію і то тепер з Ваших пояснень. Що казати про простих людей? Вони чуть слова кардинала і думають про розділену Церкву... А докопуватись до цих деталей не будуть...

розумію. Але всеж переконаний, що якщо хочеш щось зрозуміти - докопуватись треба.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Блаженніший Любомир Гузар: діяльність, звернення, заяви

Повідомлення Michail » 27 червня 2012, 09:17

о.Олег писав:
Michail писав:...о. Олег, з усією повагою, але ж то заледве я розумію і то тепер з Ваших пояснень. Що казати про простих людей? Вони чуть слова кардинала і думають про розділену Церкву... А докопуватись до цих деталей не будуть...

розумію. Але всеж переконаний, що якщо хочеш щось зрозуміти - докопуватись треба.
З повагою, о.Олег


Народ гине бо немає знань....., написано в пророка Осії, здається.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Патріарх

Повідомлення о.Олег » 23 липня 2012, 23:26

о.Олег писав:... "Борис Гудзяк"...

21-го липня офіційно потверджений Ватиканом на єпископа Франції
хай Господь Благословить у Служінні!!
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Патріарх

Повідомлення andrey s. » 24 липня 2012, 00:06

о.Олег писав:
о.Олег писав:... "Борис Гудзяк"...

21-го липня офіційно потверджений Ватиканом на єпископа Франції
хай Господь Благословить у Служінні!!
З повагою, о.Олег

Амінь.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Патріарх

Повідомлення о.Олег » 25 липня 2012, 10:59

http://risu.org.ua/ua/index/all_news/ca ... gcc/48918/
Чин возведення у єпископський сан владики-номіната Бориса (Ґудзяка) – Апостольського екзарха УГКЦ у Франції, Швейцарії та країнах Бенілюксу, відбудеться 26 серпня у соборі святого Юра, у Львові. Урочисту Літургію за участю владик, священиків, чернецтва та мирян УГКЦ очолить Патріарх Святослав (Шевчук).

Дата 26 серпня вибрана невипадково. У цей же день відбудеться також посвячення дітища ректора УКУ – студентського колегіуму ім. Йосифа Сліпого. Це символічно, адже протягом останніх років цей проект є під особливою увагою та опікою о. Бориса.

В УКУ номінацію сприйняли з розумінням всієї важливості цього призначення. «Ми бачимо в цьому призначенні прагнення УГКЦ як цілості бути більше відчутною в Об’єднаній Європі. Не забуваймо, що Франція, Швейцарія і країни Бенілюксу – це також і Брюссель, столиця Європейського Союзу, та Женева, важливе місто для багатьох європейських організацій. Дипломатичний хист о. Бориса відомий нам уже давно, а тому можна бути певним: з приходом нового владики в цей особливий європейський простір голос УГКЦ буде чутно набагато краще», – розповів в інтерв’ю для РІСУ проректор УКУ Мирослав Маринович.

Ще один проректор УКУ Тарас Добко вважає, що Екзархат, куди о. Борис отримав призначення, особливий – насамперед тому, що об’єднує кілька європейських країн, де різні мови, різні обставини та різна історія: «Це доволі велика територія, на якій розкидані парафії УГКЦ, що складаються з українських повоєнних мігрантів та нової хвилі мігрантів-заробітчан. Вважаю, що служіння о. Бориса у цих країнах перегукуватиметься з тим, яке означив для УКУ Патріарх Йосиф Сліпий – збирати у розсіянні сущих, бути провідником і душпастирем для десятків тисяч українців у різних містах і містечках Західної Європи».

Як вже РІСУ повідомляла, 21 липня Папа Бенедикт XVI прийняв зречення з уряду, яке у зв’язку з досягненням граничного віку подав владика Михаїл Гринчишин, ЧНІ, Апостольський Екзарх для українців греко-католиків у Франції, Швейцарії та країн Бенілюксу. Його наступником Папа призначив о. д-ра Бориса Ґудзяка, надаючи йому титулярний осідок Каркабії.

Владика-номінант Борис (Ґудзяк) стане 49 єпископом Української Греко-Католицької Церкви.

Апостольський Екзархат для українців греко-католиків у Франції, Швейцарії та країнах Бенілюксу був утворений 22 липня 1960 року. Першим екзархом був владика Володимир Маланчук, ЧНІ, а після його зречення у зв’язку з віком в 1982 році, наступником став владика Михаїл Гринчишин, ЧНІ, якому в лютому цього року виповнилося 83 роки життя.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Патріарх

Повідомлення о.Олег » 26 серпня 2012, 10:45

це відбувається саме зараз :)
На многая літа, Преосвященнійший Владико!
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Патріарх

Повідомлення andrey s. » 26 серпня 2012, 13:39

о.Олег писав:це відбувається саме зараз :)
На многая літа, Преосвященнійший Владико!

Так ..! На Славу Божу.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Блаженніший Любомир Гузар: діяльність, звернення, заяви

Повідомлення о.Олег » 18 березня 2013, 07:22

трошки історії
Хіротонія (єпископські свячення) о. Степана Чміля
Із рукописних споминів о. митр. Івана МУЗИЧКИ, довголітнього близького співробітника Патріарха Йосифа Сліпого та Ректора Колегії Святої Софії в Римі



Хіротонія: 2 квітня 1977
Головний святитель – Патріарх Йосиф Сліпий

Дивлячись на постать Блаженнішого, якого старість стала видимою (переступив поріг старости, маючи вже 83 роки!), наш Божий люд почав з тривогою голосно говорити про його наслідника, і про те, чи він хоче подбати про такого… Миряни в своїх мирянських організаціях і Товариствах у світі, які захопились ідеєю патріархату і працею для майбутньої вільної України, почали запитувати співробітників Блаженнішого у справі його наслідника, а поважніші наші громадяни ― самого Блаженнішого… Тривога ― справжня!

Вкінці літа 1976 року отці Любомир Гузар, Іван Хома, Степан Чміль та я ― найближчі співробітники Блаженнішого, ― стали перед Блаженнішим. Він ― як грім з ясного неба, без всякого попередження по вступній молитві ― спокійним без пафосу голосом повідомив, що те, що хотів сказати, мало залишитись зобов’язуючою таємницею. Тим самим тоном голосу, ― він дивився на нас, бо хотів спостерігати за нашою реакцією ― він промовив: «Я хочу вас чотирьох висвятити на єпископів». Ми не вірили нашим вухам і на місці остовпіли! І далі: «Яка ваша думка?» Ніхто не сподівався такого до нас звернення, ніхто до такої думки не підготовлявся. Найпершою відповіддю була о. Любомира. Він спитав: «Чи Папі буде відомо про це, і як воно буде по закону». ― «Ви не журіться, я все те беру на себе; це моя справа, а ви в нічому не відповідальні за це. Так поступив Митрополит Андрей, коли створив чотири екзархати-єпископства. Потім, а звідки я знаю, скільки я буду ще жити. Чекати я більше не можу, я все обдумав!» ― «Але колись це треба буде виявити.» ― «Побачимо, я про те подумаю. Я маю право, свячення будуть важні, і всю відповідальність беру на себе я». ― Отака дискусія точилась між Блаженнішим та о. Любомиром.

Тоді Блаженніший сказав нам: «Я хочу знати про вашу згоду!» Найближче сидів о. Любомир і до нього звернувся Блаженніший. Відповідь о. Любомира була менш більш така: «Справа мене здивувала, це велика відповідальність, вона вимагає великих роздумів, молитви…». Блаженніший не дав йому закінчити: ― Я обдумав, я молився. Я таке сам пережив, коли Митрополит сказав мені на таку саму мою відповідь, і це ще в гірших часах (грудень 1939 р.), ніж зараз, я казав йому, що я не міг брати такої відповідальності в такий важкий час». А Митрополит мені відповів: «Більшою відповідальністю є відмовитись, ніж дати згоду». І о. Любомир також своїм спокійним голосом відповів: «Як Блаженніший того бажає, як так треба, як я гідний того, то я погоджусь, як така Божа воля!» Блаженніший знову нетерпеливо відповів: «Я хочу вашої відповіді тепер» ― він, ніби звертався цими словами до нас усіх. Його погляд затримався на отцю Чмілю, який дещо зніяковіло відповів: «Мені нелегко, я маю монаші обіти послуху і це ще в латинськім Чині, в якому я стільки служу. Я можу мати поважні клопоти з моїми Настоятелями!» ― «Тут я від вас вимагаю те, що потрібно нашій Церкві». ― «Вам, Блаженніший, відмовити я не можу». Це сподобалося Блаженнішому. Звернувся до о. І. Хоми: «Я не можу, я не маю здоров’я, то завеликий обов’язок для мене, єпископ має бути проповідником, а я не є проповідником, я не зможу». ― «Будете проповідувати, святі горшків не ліплять, навчитесь!» ― «Як так, ну то я …» ― і не закінчив своєї думки, яку прийняв Блаженніший від нього, як згоду, бо знав його добре - з ним він щодня працював, бо був секретарем. Я був останній. Моя відповідь була нервова і рішуча, при тому суха, як і моє горло: «Я не даю моєї згоди, бо на цей великий крок треба мати покликання, я його не маю».

Блаженніший був здивований моєю відмовою. Він почекав хвилину і сказав: «Подумайте ще добре. Відмова ― то страшна річ».
Інші отці також були невдоволені моєю відповіддю. Дивувались мені. Я з повного внутрішнього переконання знав, що я до такого покликання не надаюся, я його сповнити не можу. Сьогодні по тридцяти роках я більше як тоді певний і спокійний, що я до єпископства покликання не мав і не маю. Священиком я змалку хотів бути, мріяв про те й журився з болем, що я із занадто бідної родини, щоб здобути в тяжких часах середню освіту, а без неї ― нікуди. Я це тяжко пережив, а Господь дивно мною попровадив, прямо видимою рукою. Єпископська відповідальність була понад мої сили. Признаюся: я не був боягузом, але я і не був героєм. Єпископом бути ― значить бути героєм. На це потрібно мати покликання і усвідомлювати те.

Настала довша мовчанка. Не знаю, що думали мої співбрати, з якими я жив у приязні. Що вони думали, я ніколи їх не питав ― це була їхня справа. Засідання закінчилося і ми, ще шоковані, без розмови розійшлися. З трьох співробітників тільки о. Степан Чміль прийшов до мене на розмову і його аргументація мала одну думку: «Блаженнішому відмовити неможливо, він знає, що робить; Бог послав його до нас у великих справах». Я настоював на своєму: слово «ні» сказати треба іноді і батькові й мамі та тим паче кожній людині, коли ідеться про великі відповідальні перед Богом справи.

Приблизно тиждень перед 2-им квітня 1977 року відбулись якісь формальності з номінатами (реколекції, присяги та ін.) приписані перед хіротонією. Два дні перед свяченнями Патріарх «евакуював» монастир оо. Студитів «Студіон», бо хіротонії мали відбутись в цьому монастирі, поза римською папською єпархією. Для хіротонії вибрав Лазареву суботу 2-го квітня. Тоді на «Студіоні» зійшлось кілька осіб. Всім присутнім були видані розпорядження кудись виїхати, щось вирішити.

Мені Блаженніший сказав день перед хіротонією, що мене машиною підвезуть на Студіон. Перед 9-ою годиною на «Студіоні» було нас кілька осіб... Ми майже не говорили, а коли говорили, то пошепки. Атмосфера була напружена, але невимушена, щось подібне, як у «підпіллі» - зі святочністю, великою літургічною повагою, без жодного почуття тріумфу. Усі трохи нервові чи радше зворушені. Знали, що те, що відбудеться, певною мірою поза законом, але, на жаль, так мусіло бути. Лише Блаженніший був у своїй повазі легко, немов торжественно, бадьорий, піднесений. Ця його впевненість, що він робить важливу і велику справу для своєї Церкви, передавалася й нам. Говорив трохи піднесеним тоном, більш як звичайно, в спілкуванні з нами… Настрій Блаженнішого під час усіх церемоній був торжественний, і, водночас, зосереджений. Уся церемонія була врочиста, зворушлива і повна якоїсь таїнственності, хоч не було ні співу хорів, ні маси народу, ні літургійного блиску.

Я переживав, бо був свідомий бути свідком історичного моменту в житті нашої Церкви. Перед нами ― невідома, нелегка, а може і прикра майбутність. Ми усвідомлювали, що наш вчинок був звершений без благословення Папи, бо ми були виховані в іншому праві, свого знали мало, студіювали і жили в юридичній церковній атмосфері тодішнього життя Церкви, зокрема латинської. [згідно з Канонічним правом Церкви латинського обряду для усіх єпископських свячень є обов’язкове благословення і дозвіл Папи Римського, який особисто призначає єпископів, натомість у Східних Церквах Верховні Архієпископи та Патріархи у єдності зі Синодом Єпископів обирають єпископів і тільки повідомляють Папу, просячи його благословення. У той час було неможливо скликати Синод, бо Церква була у підпіллі та й Єпископи були або ув’язнені, або в еміграції.] … (Наша Церква) була без єдності, єдиномислія, благоразумія, позбавлена свого рідного розвитку, свого історичного творчого впливу. В такій складній ситуації одинока особа Блаженнішого Йосифа видавалась безсильною, його завзяте пов’язання з Митрополитом Андреєм так мало промовляло до людей, які “чужої землі шукаючи, свою потеряли».

Всі ті думки мішались з Літургією, обрядом хіротонії, які своїм миром, спокоєм і духовною рівновагою постійно давали нам частим літургійним окликом «Мир вам!» підтримку і силу духу в тих різних переживаннях. Нелегкі це були переживання, зокрема тих, що приймали важкий хрест бути пастирями стада, що опинилось серед вовків.

По св. Літургії і хіротонії ми мали разом скромний сніданок. Не бенкет, як це водилось на еміграції. Наперед приготований сніданок у термосах і різних упаковках, ніяк не «торжественний» момент. Але ж ми в монастирі св. Теодора Студита з духом Митрополита Андрея і йото брата, Климента, які так любили чинити все скромно та строго для душі і тіла. Тут Блаженніший був у радісному настрої, став говіркий, на відміну від нас, які хотіли надалі зберігати мовчання. Хотіли далі переживати те, що сталося? Блаженніший ще залишився з Кир Любомиром на «Студіоні», а ми три вертались до Риму. Погода була чудесна. Світ і природа раділа Квітною неділею і близьким Воскресінням, ми їхали поважні - розмова не клеїлася.

22 січня 1978 року помер несподівано один з трьох єпископів ― Кир Ст. Чміль. Блаженніший важко пережив цю втрату. Досі ніхто не знав про хіротонії владик. Блаженніший однак виявляв його натяками перед різними особами, до яких мав довір'я, не називаючи нових владик… Він почав кликати публічно Кир Івана «Владика святий» за його сумирну і скромну вдачу. По смерті Кир Чміля, коли відправлялась перша Панахида в часі її відправи Блаженніший голосно закликав, щоб негайно принесли омофор, «бо він єпископ». Присутня численна громада, що зібралась в церкві Св. Софії, заворушилась на місцях. Коли принесли омофор і заложили мертвому на рамена, всі значуще перекинулись поглядами... Це і стало початком «проголошення» всіх трьох Владик.

Отак-то о. митр. Іван Музичка згадує собі ці дні, коли перший духовний син святого Івана Боско в східному обряді отець Степан Чміль став Кир Степаном.

P.S. Про те, як жилось трьом новим владикам після хіротонії, інтерв’ю для «Радіо Вооскресіння» Блаженнішого Любомира Гузара:

«Дуже мало хто знав, бо це не було важливе. Важливим було те, що такі люди були. Ми не мали жодної діяльності в місцях побуту. Навіть як хтось знав, то забував про це. Ми в ніякий спосіб не виступали, не пригадували людям, що таке щось є. Чому я це все згадую. Бо інколи люди думають, що це було якесь велике терпіння, що стільки років ми були єпископами, і апостольська столиця знала, що ми є єпископи, дехто думав, що це якийсь такий промах проти апостольської столиці. Вона офіційно також заперечувала, але признала, що ми de facto були нормально висвячені єпископи. Ми ніяк не відчували якогось жалю до будь-кого, що ми не сповняємо уряду, чи не маємо тої, скажімо, людської хвали, слави, що дуже часто зв’язане з таким урядом. Дехто пізніше думав, «о, яке то страшне терпіння». Воно взагалі не було жодним, ніяким терпінням. Ми знали, що ми робили, покійний Блаженніший знав, що він робив. Якогось жалю чи болю абсолютно не було».

http://www.sdbua.net/index.php/ua/sales ... a-czmil-ua
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Блаженніший Любомир Гузар: діяльність, звернення, заяви

Повідомлення о.Олег » 19 лютого 2014, 10:34

Відозва Глави УГКЦ
Вівторок, 18 лютого 2014, 18:01





З великою прикрістю стверджую, що заклики Церков про недопущення кровопролиття і мирне врегулювання конфлікту не було почуто.




В імені Божому засуджую насилля, безоглядність і нехтування людськими правами та волею народу.

Наголошую на тому, що той, хто має владу, несе всю повноту відповідальності за те, що відбувається в країні.

Звертаюся до всіх: негайно зупиніть кровопролиття!

Закликаю всіх дітей Церкви до посту, молитви та солідарності з постраждалими.

У цю мить, коли над Україною нависло лихо братовбивства, нехай у всіх храмах УГКЦ дзвонять дзвони.

+ Святослав
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Блаженніший Патріарх: діяльність, звернення, заяви

Повідомлення Michail » 23 березня 2014, 22:56

Цим словом Патріарх засудив насилля з обох сторін, якщо йдеться про речі, які відбувались з початків майдану і аж до тепер. Це логічно.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Блаженніший Патріарх: діяльність, звернення, заяви

Повідомлення о.Олег » 31 травня 2017, 21:19

Відійшов у Вічність Блаженнійший +Любомир
запрошую до молитви
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Блаженніший Патріарх: діяльність, звернення, заяви

Повідомлення Wolodymyr » 19 грудня 2018, 21:37

Не знаю чи на цей форум ще хтось заходить. Але хотілось би обговорити останній лист вітання до Епіфанія. Бо якось все дуже туманно і з натяками дивними там написано.


Повернутись до “Католицька Церква”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей