Сторінка 1 з 1

Церкви, монастирі у віддалених місцях

Додано: 23 листопада 2012, 00:34
Strannik
Якось подорожував по наших горах і на хребті Пневе мене застала непогода і в пошуках якогось даху на головою, по карті я бачив позначення розваленого сараю, в якому хотів вкритись від непогоди, але натрапив на православну церкву пізніше я вияснив шо це "Свято-Троицкий Дуконский Монастырь" де мені дали притулок від непогоди.
Мені стало цікаво чи є в нас такі монастирі, церкви де в радіусі 15-50км нема жодного населеного пункта? хото знае де можна дістати їх координати?

Re: Церкви, монастирі у віддалених місцях

Додано: 14 липня 2014, 08:12
ієром. Йоан
с. Дземброня, Верховинський райн, Івано-Франківська обл.
Монастир з 2001 року
о. Тимотей Феш

Re: Церкви, монастирі у віддалених місцях

Додано: 14 липня 2014, 10:02
ShMariam
ієром. Йоан писав:с. Дземброня, Верховинський райн, Івано-Франківська обл.
Монастир з 2001 року
о. Тимотей Феш

Я була там, гарно :)

Re: Церкви, монастирі у віддалених місцях

Додано: 14 липня 2014, 20:31
andrivovk
Далекувато від Львова :(

Re: Церкви, монастирі у віддалених місцях

Додано: 14 липня 2014, 21:21
о.Олег
andrivovk писав:Далекувато від Львова :(

а як ще бути монастирю у віддалених місцях? :)

Re: Церкви, монастирі у віддалених місцях

Додано: 06 серпня 2015, 14:56
о.Олег
http://uk.radiovaticana.va/news/2015/08 ... 8_/1162687

Католицька Церква не залишає Антарктиди. Закрита тільки Сніжна каплиця новозеланської місії
Зображення
Храм Сніжної Божої Матері в Антарктиді, повністю зроблений з льоду - RV

Минулого тижня викликала гучний розголос новина про те, що католицька Церква залишила Білий континент із закриттям Сніжної каплиці – єдиного католицького храму, розташованого в Антарктиді. Церковні ЗМІ говорили про це з гіркістю та смутком, а протицерковні – з відкритим злорадством. Однак, відразу слід зауважити, що ця новина неповна, адже із закриттям католицької місії, яка залежала від Нової Зеландії, далі успішно продовжують свій апотсолят католицькі священики з Аргентини та Чилі, Міжнародна Антарктична рограма передбачає спорудження каплиці на італійській станції Маріо Зукеллі, є цілий ряд каплиць на субантарктичних островах.
Отже, розглянемо про що йшлося і яка теперішня ситуація.
Радіо Нової Зеландії повідомило, що після 57 років діяльності буде закрита Сніжна каплиця на новозеландській дослідницькій базі, а священик о. Дон Дейл, який служив тут з 1984 року, відкликаний до США. Він пояснив, що закриття місії пов’язане із зменшенням кількості працівників науковою бази та скороченням бюджету. Однак, вірні не залишаться без духовної опіки – на станцію прибуде військовий капелан.
Але, як було сказано, присутність католицької Церкви в Антарктиді не переривається – там служать численні аргентинські та чилійські священики, які продовжують євангелізаційну місію. Про це інформує аргентинське католицьке прес-агенство AICA. Аргентинська місія розпочалась ще 1946 року з прибуттям першого священика-єзуїта Феліпе Леріда, який був першим, що відправив Святу Месу в Антарктиці та спорудив 8-метровий хрест. Він отримав окреме благословення від Папи Пія ХІІ. Тепер священики служать на трьох наукових станціях – Марамбіо, Бельґрано та Есперанса.
В Марамбіо розміщена наукова та військова база Аргентини. Каплиця присвячена Матері Божій з Лорето (Італія), що є Небесною Покровителькою авіаторів. В храмі почитається посвячена копія Пресвятої Богородиці з Люхану, найвідомішого Марійського санктуарію в Аргентині. О. Пабльо Кабажеро Каранік, який очолює місію в Марамбіо, розповів, що священики розгортають широкий апостолят у цій частині Білого континенту. 5 березня 2014 року тут відбулось посвячення дзвіниці, найпівденнішої у світі. Згодом вони отримали телефонний дзвінок від самого Папи Франциска.
На станції Бельґрано ІІ розташований незвичайний храм Сніжної Божої Матері, повністю зроблений з льоду. Тут почитається Пресвята Богородиця з Ітаті, Марійського відпустового місця на півночі Аргентини.
В каплиці на станції Есперанса, яка присвячена святому Францискові з Ассісі, зберігаються цінні реліквії: вервиця і піуска, тобто невелика біла шапочка, яку одягає Папа, подаровані самим Святішим Отцем Франциском, та мощі святого Франциска з Ассісі.
На базі Карліні дія каплиця Матері Божої делла Валле, на станціЇ Оркадас – храм Марії, Морської Зорі, а на науковій базі Сан Мартін є каплиця Христа подорожуючого.
На чилійській території у Вілья-лас-Естрельяс, споруджений храм Святої Марії, Цариці Миру.
Католицька Церква завжди присутня на Білому континенті і розвиває свою місію, відповідно вимог сучасності. Раніше єдиним засобом комунікації із світом буои радіоприймачі і працівники наукових станцій відчували себе дуже самотньо. Розмови із священиком були великою розрадою. Інтернет змінив цю ситуацію, але вірні й далі прагнуть духовного проводу. Священики, що служать в Антарктиді, відправляють Святі Меси, уділяють Святі Тайни, дбають не тільки про релігійні та духовні потреби вірних, але займаються питаннями культури й освіти, дбають про створення атмосфери тепла і приязні, які дуже важливі у цій віддаленій закутині земної кулі.

http://gaudete.ru/churches-antarctica/
Зображення
Католики остаются в Антарктиде

Недавно по Сети, со ссылкой на «Радио Новая Зеландия» http://www.radionz.co.nz/news/national/ ... antarctica , разошлась новость о том, что Католическая Церковь покидает Антарктиду. Однако, информация оказалась несколько преувеличенной.

Действительно, количество людей, посещающих богослужения в межконфессиональной Капелле Снегов в Антарктиде приблизилось к нулю, поэтому Национальный научный фонд, курирующий американскую Антарктическую программу, принял решение отказаться от услуг католических капелланов, которых с 1957 года посылала туда епархия из Крайстчерч (Новая Зеландия). Вместе с тем, на крупнейшей антарктической станции Мак-Мердо, где и находится Капелла Снегов, останется военный капеллан.
Зображення
«Снижение религиозности, уменьшение количества людей, работающих на станции и бюджетные сокращения, все эти факторы привели к решению, что необходим лишь один капеллан», — объясняет о. Дэн Дойл, приезжающий на станцию Мак-Мердо начиная с 1984 года.
Вместе с тем, Ватиканское радио, напоминает, что не смотря на закрытие новозеландской миссии на Белом континенте продолжают работать католические священники из Аргентины, Чили и Франции. Планируется возведение часовни на итальянской станции Марио Зуккелли.
Зображення
Аргентинская миссия началась еще в 1946 году с прибытием первого священника-иезуита Фелипе Лерида. Он стал первым, совершившим мессу на этом континенте. Он же поставил в Антарктиде первый крест. Чуть позже он получил особое благословение от Папы Пия XII на свое служение. Cейчас аргентинские священники служат на трех научных станциях: Марамбио, Бельграно II и Эсперанса. На станции Марамбио построена часовня Пресвятой Девы Марии Луханской. 5 марта 2014 здесь была освящена колокольня. Священникам позвонил Папа Франциск, а в храме хранится его Апостольское благословение, пиуска, розарий и медальон.
Зображення
На станции Бельграно II расположена необычная часовня Божьей Матери Снежной, сделанная полностью изо льда. Здесь почитается Пресвятая Богородица с Итати, одна из самых популярных богородичных святынь в Аргентине. Это самое южное культовое сооружение в мире.
Зображення
Часовня на базе Эсперанса посвящена святому Франциску Ассизскому. Здесь построено около полусотни домов, действует школа, бар, казино, музей и госпиталь. Именно в нем появился на свет первый, родившийся в Антарктиде человек. Поэтому наличие церкви особенно важно.
Зображення
На чилийской базе Villa Las Estrellas (Город звезд) возведена часовня Марии, Царицы Мира. Это один из немногих храмов в мире, сделанный из морских контейнеров.
Зображення
Кроме этого на Архипелаг Кергелен на французской арктической базе находится церковь Богоматери ветров. Между храмом и морем расположена статуя Девы Марии с Младенцем.
Зображення
Еще на одном французском острове Мартин-де-Вивье стоит часовня Девы Марии — звезды моря, а на аргентинской станции Оркадас часовня Христа.

Священники, несущие свое служение в Антарктиде, совершают богослужения, уделяют таинства, созидают атмосферы тепла и дружба, так необходимые в этом удаленном уголке мира.

Михаил Фатеев