Хто і як обиратиме нового Папу?

в Україні і у світі

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Patlatus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 137
З нами з: 05 серпня 2011, 11:57

Хто і як обиратиме нового Папу?

Повідомлення Patlatus » 27 лютого 2013, 16:40

Цікаво, чи має Його Преосвященство Блаженнійший Патріарх Святослав Шевчук статус кардинала, і чи поїде на конклав?

Patlatus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 137
З нами з: 05 серпня 2011, 11:57

Re: Чи буде Блаженнійший Святослав на конклаві?

Повідомлення Patlatus » 27 лютого 2013, 16:44

Гм, здається, тут http://gazeta.ua/articles/life/_ukrajin ... ert/482441 є відповідь на моє запитання

"Чи будуть українці брати участь у виборах Папи?
- Кардиналу Любомиру Гузару скоро виповнюється 80 років, він уже не може брати участь у голосуванні. Ще один український кардинал, який є зараз у монастирі в Польщі - Мар'ян Яворський - теж дуже поважного віку. Вони поза виборчим процесом. Нові глави церков римо-католицького архиепископи Мечислав Мокшицкий і Святослав Шевчук ще не номіновані кардиналами."

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи буде Блаженнійший Святослав на конклаві?

Повідомлення о.Олег » 27 лютого 2013, 19:29

Patlatus писав:Цікаво, чи має Його Преосвященство Блаженнійший Патріарх Святослав Шевчук статус кардинала, і чи поїде на конклав?

так - ніби ще не будуть. Однак Папою може стати не лише кардинал :)
а +Любомир втішається авторитетом - до нього прислухуються в Римі :)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Чи буде Блаженнійший Святослав на конклаві?

Повідомлення Just_me » 27 лютого 2013, 20:12

Я чула, що Папою може стати будь-який пересічний неодружений чоловік-католик будь-якого обряду, в разі обрання його мають негайно висвятити на священика і Єпископа, це правда?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи буде Блаженнійший Святослав на конклаві?

Повідомлення о.Олег » 27 лютого 2013, 20:40

Just_me писав:Я чула, що Папою може стати будь-який пересічний неодружений чоловік-католик будь-якого обряду, в разі обрання його мають негайно висвятити на священика і Єпископа, це правда?

ще там вік важливий і здоров`я, а так - може.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи буде Блаженнійший Святослав на конклаві?

Повідомлення andrey s. » 28 лютого 2013, 16:46

Слухайте...,то по суті від сьогодні з 21-00 ми сироти, тобто Церква без Папи ( ну звичайно тимчасово ) . Питання, кого будуть поминати на Літургіях в цей час ?,
Щось собі подумалось. Отче а Ви маєте памятати як було коли відійшов бл. Іван Павло ІІ. Кого поминали ? ( по ідеї тільки наших Первоієрархів )
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи буде Блаженнійший Святослав на конклаві?

Повідомлення о.Олег » 28 лютого 2013, 16:52

andrey s. писав:Слухайте...,то по суті від сьогодні з 21-00 ми сироти, тобто Церква без Папи ( ну звичайно тимчасово ) . Питання, кого будуть поминати на Літургіях в цей час ?,
Щось собі подумалось. Отче а Ви маєте памятати як було коли відійшов бл. Іван Павло ІІ. Кого поминали ? ( по ідеї тільки наших Первоієрархів )
Дякую.

поминатимуть починаючи від +Святослава без змін, допоки не буде обрано нового Папу - тоді знову: починаючи від Святійшого Вселенського Архиєрея...
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи буде Блаженнійший Святослав на конклаві?

Повідомлення ShMariam » 28 лютого 2013, 16:55

andrey s. писав:Слухайте...,то по суті від сьогодні з 21-00 ми сироти, тобто Церква без Папи ( ну звичайно тимчасово ) . Питання, кого будуть поминати на Літургіях в цей час ?,
Щось собі подумалось. Отче а Ви маєте памятати як було коли відійшов бл. Іван Павло ІІ. Кого поминали ? ( по ідеї тільки наших Первоієрархів )
Дякую.

А я пам'ятаю як поминали: перший раз щось типу "за упокій" Папи, а другий раз взагалі його не згадали :pardon:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Patlatus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 137
З нами з: 05 серпня 2011, 11:57

Re: Чи буде Блаженнійший Святослав на конклаві?

Повідомлення Patlatus » 01 березня 2013, 13:50

ShMariam писав:
andrey s. писав:Слухайте...,то по суті від сьогодні з 21-00 ми сироти, тобто Церква без Папи ( ну звичайно тимчасово ) . Питання, кого будуть поминати на Літургіях в цей час ?,
Щось собі подумалось. Отче а Ви маєте памятати як було коли відійшов бл. Іван Павло ІІ. Кого поминали ? ( по ідеї тільки наших Первоієрархів )
Дякую.

А я пам'ятаю як поминали: перший раз щось типу "за упокій" Папи, а другий раз взагалі його не згадали :pardon:


Дивно, а я вже навіть не пам'ятаю, кого поминали на той час...

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи буде Блаженнійший Святослав на конклаві?

Повідомлення andrey s. » 01 березня 2013, 20:51

Сьогодні на Літургії ( доречі яку Відправляв добре нам знайомий о. Микіл :) ) поминали так як казав о. Олег. І вервиця в кінці була не так як зазвичай. Під час Літургії звучали намірення за вибір майбутнього Папи .., і то намірення так файно , змістовно й многослівно сформульоване :) . Видно отці наперед його склали і записали ( тобто це не був експронт , не своїми словами ) щоб він звучав на кожній Службі .
Ну вроді все :) .
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи буде Блаженнійший Святослав на конклаві?

Повідомлення о.Олег » 02 березня 2013, 06:58

andrey s. писав:Сьогодні на Літургії ( доречі яку Відправляв добре нам знайомий о. Микіл :) ) поминали так як казав о. Олег. І вервиця в кінці була не так як зазвичай. Під час Літургії звучали намірення за вибір майбутнього Папи .., і то намірення так файно , змістовно й многослівно сформульоване :) . Видно отці наперед його склали і записали ( тобто це не був експронт , не своїми словами ) щоб він звучав на кожній Службі .
Ну вроді все :) .
Дякую.

«Ще молимо Господа Бога нашого за благодать і співдіяння Святого Духа при виборі Вселенського Архиєрея, Папи Римського, щоб він був добрим пастирем для Церкви Христової і слугою для слуг Божих».
http://ugcc.org.ua/2671.0.html
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Patlatus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 137
З нами з: 05 серпня 2011, 11:57

Re: Чи буде Блаженнійший Святослав на конклаві?

Повідомлення Patlatus » 04 березня 2013, 11:37

Я в неділю і сьогодні на літургії спеціально прислухався, чи згадуватимуть Бенедикта в літургії, чи ні, насправді, в літургії є три місця, де згадують Папу Римського, то перший раз не згадали, другого разу згадали, а втретє я не пригадую, чи згадували, чи ні.
При чому, що вчора, і сьогодні.
І точно було оце прохання
«Ще молимо Господа Бога нашого за благодать і співдіяння Святого Духа при виборі Вселенського Архиєрея, Папи Римського, щоб він був добрим пастирем для Церкви Христової і слугою для слуг Божих».
вчора на недільній літургії, а сьогодні я щось не чув, або просто пропустив.
Вчора після літургії ще молилися всі Отче наш і Богородице діво після літургії за вибір Папи, а після сьогоднішньої літургії за померлих, не молилися.
Цікаво так, хто визначає як і скільки молитися, пригадую, під час синоду єпископів, коли вибирали +Святослава, то після кожної літургії молитися тричі Царю Небесний... Думав, що зараз теж будуть тричі молитися Царю Небесний... Аж ні, зараз моляться один раз Отче наш і один раз Богородице діво...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи буде Блаженнійший Святослав на конклаві?

Повідомлення о.Олег » 04 березня 2013, 11:53

Patlatus писав:Я в неділю і сьогодні на літургії спеціально прислухався, чи згадуватимуть Бенедикта в літургії, чи ні, насправді, в літургії є три місця, де згадують Папу Римського, то перший раз не згадали, другого разу згадали, а втретє я не пригадую, чи згадували, чи ні.
При чому, що вчора, і сьогодні.
І точно було оце прохання
«Ще молимо Господа Бога нашого за благодать і співдіяння Святого Духа при виборі Вселенського Архиєрея, Папи Римського, щоб він був добрим пастирем для Церкви Христової і слугою для слуг Божих».
вчора на недільній літургії, а сьогодні я щось не чув, або просто пропустив.
Вчора після літургії ще молилися всі Отче наш і Богородице діво після літургії за вибір Папи, а після сьогоднішньої літургії за померлих, не молилися.
Цікаво так, хто визначає як і скільки молитися, пригадую, під час синоду єпископів, коли вибирали +Святослава, то після кожної літургії молитися тричі Царю Небесний... Думав, що зараз теж будуть тричі молитися Царю Небесний... Аж ні, зараз моляться один раз Отче наш і один раз Богородице діво...

тут якихось спеціальних вказівок не було (єдина вказівка - додати на Сугубій Єктенії, як Ви і згадали) і моляться так, як зручно/звично. А те, що раз згадують, а раз ні - помилка священика (сам помиляюся - молитва так і ллється :) разом із поминанням Папи). Але нормально Папу згадуємо на Великій Єктенії (початок), на Сугубій Єктенії (і без зазначеної сьогодні додаткової вставки за вибір Папи), на Великому Вході і після молитви "Достойно є..." (найперше помяни Господи Святійшого...) - тобто не три, а чотири місця, які Ви чуєте на Літургії :)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Чи буде Блаженнійший Святослав на конклаві?

Повідомлення Just_me » 05 березня 2013, 17:02

Веселе відео "Як стати Папою". Перепрошую, що англійською, ніякою "наближеною" мовою воно не перекладене, хіба ще хорватською, подаю як знайшла :)
http://www.youtube.com/watch?v=kF8I_r9XT7A
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Patlatus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 137
З нами з: 05 серпня 2011, 11:57

Re: Чи буде Блаженнійший Святослав на конклаві?

Повідомлення Patlatus » 15 березня 2013, 22:12

о.Олег писав:
Patlatus писав:Я в неділю і сьогодні на літургії спеціально прислухався, чи згадуватимуть Бенедикта в літургії, чи ні, насправді, в літургії є три місця, де згадують Папу Римського, то перший раз не згадали, другого разу згадали, а втретє я не пригадую, чи згадували, чи ні.
При чому, що вчора, і сьогодні.
І точно було оце прохання
«Ще молимо Господа Бога нашого за благодать і співдіяння Святого Духа при виборі Вселенського Архиєрея, Папи Римського, щоб він був добрим пастирем для Церкви Христової і слугою для слуг Божих».
вчора на недільній літургії, а сьогодні я щось не чув, або просто пропустив.
Вчора після літургії ще молилися всі Отче наш і Богородице діво після літургії за вибір Папи, а після сьогоднішньої літургії за померлих, не молилися.
Цікаво так, хто визначає як і скільки молитися, пригадую, під час синоду єпископів, коли вибирали +Святослава, то після кожної літургії молитися тричі Царю Небесний... Думав, що зараз теж будуть тричі молитися Царю Небесний... Аж ні, зараз моляться один раз Отче наш і один раз Богородице діво...

тут якихось спеціальних вказівок не було (єдина вказівка - додати на Сугубій Єктенії, як Ви і згадали) і моляться так, як зручно/звично. А те, що раз згадують, а раз ні - помилка священика (сам помиляюся - молитва так і ллється :) разом із поминанням Папи). Але нормально Папу згадуємо на Великій Єктенії (початок), на Сугубій Єктенії (і без зазначеної сьогодні додаткової вставки за вибір Папи), на Великому Вході і після молитви "Достойно є..." (найперше помяни Господи Святійшого...) - тобто не три, а чотири місця, які Ви чуєте на Літургії :)
З повагою, о.Олег


Точно, чотири місця, одне місце я просто щось проспав, забув. Справді, деколи просто, мабуть, забувалися...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи буде Блаженнійший Святослав на конклаві?

Повідомлення о.Олег » 16 березня 2013, 06:53

Patlatus писав:Точно, чотири місця, одне місце я просто щось проспав, забув. Справді, деколи просто, мабуть, забувалися...

ха- є ще п`яте (точніше - перше із :) ), де я зловив себе на тому, що точно забуваюся і постійно себе виправляю - на Проскомидії.
тепер же ловлю себе на тому, що якась паніка появилась - постійно з мукою пригадую, як правильно вимовляти Франческо :)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи буде Блаженнійший Святослав на конклаві?

Повідомлення ShMariam » 16 березня 2013, 12:14

о.Олег писав:тепер же ловлю себе на тому, що якась паніка появилась - постійно з мукою пригадую, як правильно вимовляти Франческо :)
З повагою, о.Олег

А що, правильно казати Франческо, а не Франциск? Але чому? Українською ж Франциск. Бо мама каже, що вона чує саме на Службах саме "Франческо"
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи буде Блаженнійший Святослав на конклаві?

Повідомлення о.Олег » 16 березня 2013, 13:07

ShMariam писав:
о.Олег писав:тепер же ловлю себе на тому, що якась паніка появилась - постійно з мукою пригадую, як правильно вимовляти Франческо :)
З повагою, о.Олег

А що, правильно казати Франческо, а не Франциск? Але чому? Українською ж Франциск. Бо мама каже, що вона чує саме на Службах саме "Франческо"

та італійці так вимовляють. Проблеми ж нема: і Бенедикта ми Венедикт (або раз так, раз так) вимовляли, а Папу ще перед тим поляки Яном називали, англійці - Джоном :). Тут просто моє особисте було. Франциск :Rose:
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Хто і як обиратиме нового Папу?

Повідомлення Just_me » 16 березня 2013, 13:45

о.Олег писав:я зловив себе на тому, що точно забуваюся і постійно себе виправляю - на Проскомидії.
тепер же ловлю себе на тому, що якась паніка появилась - постійно з мукою пригадую, як правильно вимовляти Франческо

То причепіть собі жовтий стікер збоку, паніка зникне - просто кидатимете погляд на напис :)
Я Вас добре розумію, бо як обрали Папу Бенедикта, то наші священики на парафії ще 2 місяці згадували Івана Павла ІІ :D - воно й не дивно, більшості з них на той момент за час служіння жодного разу не доводилося згадувати якогось іншого Папу, бо Блаженний Іван Павло ІІ без малого 3 десятиліття був Главою Церкви.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Хто і як обиратиме нового Папу?

Повідомлення ShMariam » 16 березня 2013, 14:04

Just_me писав:Я Вас добре розумію, бо як обрали Папу Бенедикта, то наші священики на парафії ще 2 місяці згадували Івана Павла ІІ :D
:lol: В нас такого не було
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Patlatus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 137
З нами з: 05 серпня 2011, 11:57

Re: Хто і як обиратиме нового Папу?

Повідомлення Patlatus » 17 березня 2013, 15:49

Вчора я слідкував за тим, кого згадують на Літургії. Першого разу згадали Франциска, другого разу пропустили (неначе так, як було на седе ваканте), третього разу згадали Бенедикта, четвертого разу знову згадали Франциска (здається, навіть сказали Франциска Першого? чи то мені так здалося?)
Нині на офіційній недільній Службі Божій, де було дуже багато людей, і парох правив, то вже чотири рази згадали Франциска. Цікаво так :)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Хто і як обиратиме нового Папу?

Повідомлення о.Олег » 17 березня 2013, 15:52

так люди ж. Паміліліся :)
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Католицька Церква”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей