Папські герби

в Україні і у світі

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення о.Олег » 20 березня 2013, 16:33

(ніби) остаточно - герб Папи :)
Зображення
http://uk.radiovaticana.va/news/2013/03 ... ucr-674601

Герб і девіз Папи Франциска (оновлено)


Папа Франциск вирішив залишити свій попередній єпископський девіз «Miserando atque eligendo» та основні елементи герба, що відзначається лінійною простотою, які він був вибрав з моменту своїх єпископських свячень.

Блакитний щит увінчаний символами папської гідності, тими самими, які прийняв його попередник Венедикт ХVІ – мітра між схрещеними золотим та срібним ключами, пов’язаними червоним шнуром з китицями.

Приблизно вісім сторіч Вселенські Архиєреї мають особистий герб, який є символом їхнього понтифікату. До 2005 року папські герби увінчувала тіара – знак папської влади. Святіший Отець Венедикт ХVІ замінив у своєму гербі тіару звичайною мітрою. Також і герб Папи Франциска увінчаний срібною мітрою з трьома золотими горизонтальними смугами, що вказують владу освячувати, управляти та навчати, і які вертикально з’єднані між собою, вказуючи на єдність цих трьох влад в одній особі.

Схрещені золотий та срібний ключ зображені з ручками вниз (у руках Намісника Христа), є символом того, що Христос дав Святому Петрові ключі від небесного Царства та у символічній формі представляють духовну владу Папи, наступника святого Петра на землі: золотий вказує на владу розв’язувати і зв’язувати на небі, а срібний – на духовну владу Папи на землі. Вони є посиланням на євангельську подію, описану святим Матеєм у 16-му розділі своєї Євангелії: «Тож і я тобі заявляю, що ти – Петро (скеля), і що я на цій скелі збудую мою Церкву й що пекельні ворота її не подолають. Я дам тобі ключі Царства Небесного, і що ти на землі зв’яжеш, те буде зв’язане й на небі; і те, що на землі розв’яжеш, те буде розв’язане й на небі» (Мт 16, 18-19).

Ключі пов’язані червоним шнуром з китицями, що вказує на нерозривний зв’язок між владою в’язати і розв'язувати на небі і на землі. Вони перфоровані у формі хреста, бо не призначені для практичного вжитку, а є символом влади Вселенського Архиєрея.

У верхній частині блакитного щита знаходиться емблема Товариства Ісусового, Ордену Єзуїтів, з якого походить Папа: яскраве сяюче сонце, а посередині три латинські літери, IHS, що є монограмою Христа. Над центральною буквою вони увінчані хрестом, а під ними – три чорні цвяхи, символ Христових страждань.

У нижній частині щита з лівого боку знаходиться зірка, а з правого – квітка нарду (туберози).Це стилізоване зображення квітки нарду часто помилково вважають виноградним гроном. Згідно із давньою геральдичної традицією, зірка означає Пречисту Діву Марію, Матір Христа та Церкви. А квітка туберози, що її називають також і нардом, вказує на Святого Йосифа, покровителя Вселенської Церкви. В іспанській іконографічній традиції Святий Йосиф представлений з гілкою нарду в руці. Ця квітка має також і популярну назву «прут Святого Йосифа». Розміщуючи в своєму гербі ці символи, Папа прагнув висловити свою особливу набожність до Пресвятої Богородиці та Святого Йосифа.

Девіз Святішого Отця Франциска «Miserando atque eligendo» (Поглянув з милосердям і вибрав), взятий з проповіді святого Беди Достойного, венедиктинського монаха, що жив у 7-8 сторіччі в Англії. Коментуючи євангельський епізод про покликання святого Матея, святий Беда написав: «Побачив Ісус митаря і, оскільки, подивився на нього з милосердною любов’ю, вибрав його, кажучи: Йди за Мною».

Згадана проповідь присвячена божественному милосердю і включена в Літургію Годин латинської Церкви на свято Святого Матея. Вона відіграла особливе значення в житті та духовному шляху Папи. 1953 року, саме на свято Святого Матея, 17-річний юнак Хорхе Берґольйо в особливий спосіб відчув люблячу Божу присутність у своєму житті. Після однієї сповіді він відчув у своєму серці Боже милосердя, що з люблячим поглядом кликало його до богопосвяченого життя за прикладом святого Ігнатія Лойоли.

Після обрання єпископом, на згадку про цю подію, яка позначила початки його повного посвячення Богові в Його Церкві, єпископ Берґольйо вирішив вибрати девізом та програмою життя вислів святого Беди «Miserando atque eligendo» (Поглянув з милосердям і вибрав), який тепер вирішив відтворити і в своєму папському гербі.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення ShMariam » 20 березня 2013, 18:03

Вже давно виникло питання: якщо йдеться про квітку туберози, то чого зображено виноградне гроно? Та квітка зовсім по іншому виглядає, навіть якщо зображена схематично
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Patlatus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 137
З нами з: 05 серпня 2011, 11:57

Папські герби

Повідомлення Patlatus » 21 березня 2013, 12:49

В цій темі http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=19&t=2992&start=120#p51971 було згадано, що Папа Франциск обрав собі герб.
Мене зацікавило, а які герби були в попередників, і що вони означали?

Наприклад, герб Бенедикта XVI
Зображення - там якийсь мавр зображений, ведмідь Корбініана Фрайзінзького та якась мідія чи черепашка - де можна прочитати, що це означає?

Чи герб Івана Павла ІІ
Зображення - буква М на перевернутому шведському прапорі - він же ж поляк був, а не швед, чи він хотів синьо-жовтими кольорами засвідчити те, що його мама була українкою?

А герб Івана Павла І
Зображення мені подобається, з левом. От тільки що означають три зірки і шість надгробних плит?

Герб Павла VI
Зображення Ті самі шість надгробних плит та три мечі - цікаво, що вони означають.

Герб Пія X
Зображення - о, знову левик, синьо-жовті кольори, якір, море, зірка Давида, і там навіть текст на табличці можна прочитати: PIX TIBI MARCE EVANGELISTA MEUS - мир тобі, Марку, мій євангелисте? Це слова, які ангел нібито сказав євангелисту Марку у Венеції? Пій X любив читати Євангеліє від Марка?

Герб Пія XІ
Зображення - він любив орлів? Чи то герб якоїсь країни?

Герб Пія VIII
Зображення лев і башта, ну майже як малий герб Львова :)

Герб Григорія XIII
Зображення - крилатий лев?

Герб Марцела II
Зображення - єдиноріг та 9 колосків?

Герб Калікста III
Зображення - бик?

Герб Інокентія VI
Зображення - три мушлі і перекреслений лев? Він не любив львів'ян чи левів, що закреслив лева на своєму гербі?

Герба Йоана ХХІІ
Зображення - два лева? :D

Герб Целестина V
Зображення - перекреслений синьожовтий лев червоною комуністичною стрічкою? Ех...

Герб Климента IV
Зображення - орел, що стоїть на кажані?

Герб Целестина IV
Зображення - такий самий, як і Герб Пія VIII - малий герб Львова :)

Герб Йоана 23
Зображення - оранжевий лев і башта? Десь я вже бачив на якомусь гербі жовтого лева і башту.

Герб Пія 12
Зображення - голуб миру з галузкою в руці, символ Духа Святого чи тут не є символом Духа Святого?

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Папські герби

Повідомлення andrey s. » 21 березня 2013, 22:46

:) Трохи посміявся сьогодні з себе, типа кожен звертає увагу на те що краще вміє.
Я .., в давні часи ( майже Пра..давні :roll: ) , працював з ключами, замками і всякою дрібеденю з цим повязаною ( в майстерні ). І народ таки правду каже.., талант не пропєш ( а життя на раз - два :wink: ) :D .
Ну так ось, кинулось в очі, що секрети на ключах ( узор робочої частини ключа яка робить його унікальним ) в основному мали один вид, тобто 11 ключів які однакові, і 4 ключів які унікальні й зустрічаються один раз, і один зустрічається двічі ( Йоана 23 і Івана Павла І ).
Теперішній Папа взяв ще інакшіший, але найбільш схожий до Івана Павла ІІ ( тобто 5 з унікальних ) . І що характерно.., не тільки ключі повторюються.
Якщо нема чим зайнятись..., то вперед , може вийте цікаве дослідження ( якщо докласти історію, особливості понтифікату кожного з них ), або пізнавальне гаяння часу.
Але я пас, на цьому і зупинюсь :oops:
:pardon:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Patlatus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 137
З нами з: 05 серпня 2011, 11:57

Re: Папські герби

Повідомлення Patlatus » 23 березня 2013, 11:43

andrey s. писав::) Трохи посміявся сьогодні з себе, типа кожен звертає увагу на те що краще вміє.
Я .., в давні часи ( майже Пра..давні :roll: ) , працював з ключами, замками і всякою дрібеденю з цим повязаною ( в майстерні ). І народ таки правду каже.., талант не пропєш ( а життя на раз - два :wink: ) :D .
Ну так ось, кинулось в очі, що секрети на ключах ( узор робочої частини ключа яка робить його унікальним ) в основному мали один вид, тобто 11 ключів які однакові, і 4 ключів які унікальні й зустрічаються один раз, і один зустрічається двічі ( Йоана 23 і Івана Павла І ).
Теперішній Папа взяв ще інакшіший, але найбільш схожий до Івана Павла ІІ ( тобто 5 з унікальних ) . І що характерно.., не тільки ключі повторюються.
Якщо нема чим зайнятись..., то вперед , може вийте цікаве дослідження ( якщо докласти історію, особливості понтифікату кожного з них ), або пізнавальне гаяння часу.
Але я пас, на цьому і зупинюсь :oops:
:pardon:


Ага, я на це теж звернув увагу. Наскільки я розумію, там була певна традиція щодо ключів, тому всі ключі більш-менш подібні.
Мене цікавили більше коментарі священиків або знавців геральдики щодо того, що ці герби означають...

Аватар користувача
отець Роман
дописувач
дописувач
Повідомлень: 88
З нами з: 16 листопада 2008, 15:40
Звідки: м. Кременчук
Контактна інформація:

Re: Папські герби

Повідомлення отець Роман » 23 березня 2013, 22:58

Спеціалістів по геральдиці тут годі шукати. Хоча..
Ну а про символіку можемо трохи пофантазувати і доволі правдиво відчитати.
Ключі наприклад, - символ влади, а оті плити, схожі на ряди в кінотеатрі)) (саме така асоціація чому мені спершу спала на гадку), то мабуть відображення пригадуваня і пам’яті про чиїсь гроби, наприклад мучеників, чи пап-попередників
Сину! Ти є позичений! - слова бл. памяті митрополита Андрея

Patlatus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 137
З нами з: 05 серпня 2011, 11:57

Re: Папські герби

Повідомлення Patlatus » 24 березня 2013, 15:42

отець Роман писав:Спеціалістів по геральдиці тут годі шукати. Хоча..
Ну а про символіку можемо трохи пофантазувати і доволі правдиво відчитати.
Ключі наприклад, - символ влади, а оті плити, схожі на ряди в кінотеатрі)) (саме така асоціація чому мені спершу спала на гадку), то мабуть відображення пригадуваня і пам’яті про чиїсь гроби, наприклад мучеників, чи пап-попередників


Ну дякую і на цьому.

Наскільки я розумію, Папи Римські не дуже сильно фантазують, коли вибирають собі герб, а просто перемальовуюсь свій герб кардинала в папському стилі, тобто, забирають верхній головний убір з китицями, і домальовують ключі - символ Петрової влади. Відповідно, кардинали теж не дуже фантазують, а беруть собі свій єпископський герб. Не знаю, чи мають герби священики, але мабуть, десь в часі єпископства чи священства кожного Папи слід шукати тлумачення відповідного герба, бо саме тоді вони собі обирають, що там зображене...

anastasia
дописувач
дописувач
Повідомлень: 54
З нами з: 21 листопада 2012, 20:53
Звідки: Львів

Re: Папські герби

Повідомлення anastasia » 24 березня 2013, 16:26

Так багато ажіотажу навколо Папи Франциска: "що зробив, куди пішов, з ким зустрівся", але складається враження, що мало хто прислухається до його слів.
Бог не вибирає сильних а дає силу тим кого вибирає.

igormaks
дописувач
дописувач
Повідомлень: 105
З нами з: 24 листопада 2012, 22:55

Re: Папські герби

Повідомлення igormaks » 24 березня 2013, 23:39

anastasia писав:Так багато ажіотажу навколо Папи Франциска: "що зробив, куди пішов, з ким зустрівся", але складається враження, що мало хто прислухається до його слів.

Спочатку спостереження за першими кроками Папи Франциска , зацікавлення особистістю . А далі , логічно , будуть цікавитися словами Папи , співставляючи їх з його ділами. Хоча є і такі , які уже слухають слова Папи... Думаю що в цьому немає нічого поганого , тільки якщо це не осудження , очернення чи обмова (маю на увазі ажіотаж)
З повагою Ігор
Помагати Ісусові двигати хрест!

anastasia
дописувач
дописувач
Повідомлень: 54
З нами з: 21 листопада 2012, 20:53
Звідки: Львів

Re: Папські герби

Повідомлення anastasia » 25 березня 2013, 09:38

igormaks писав:Спочатку спостереження за першими кроками Папи Франциска , зацікавлення особистістю . А далі , логічно , будуть цікавитися словами Папи , співставляючи їх з його ділами. Хоча є і такі , які уже слухають слова Папи... Думаю що в цьому немає нічого поганого , тільки якщо це не осудження , очернення чи обмова (маю на увазі ажіотаж)
З повагою Ігор


Ті хто вміють слухати - почують, проте більшість переключиться на нову подію, персону і т.п. Я бачу як це виглядає в Італії, всі знають куди він пішов і шо зробив але ніхто не може розказати що він говорив.
Бог не вибирає сильних а дає силу тим кого вибирає.

terri
початківець
початківець
Повідомлень: 45
З нами з: 28 червня 2006, 14:09
Звідки: Львівська обл.

Re: Папські герби

Повідомлення terri » 28 березня 2013, 11:52

Оновлення герба Папи Франциска:
http://uk.radiovaticana.va/Articolo.asp?c=677184

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Папські герби

Повідомлення andrivovk » 28 березня 2013, 17:25

terri писав:Оновлення герба Папи Франциска:
http://uk.radiovaticana.va/Articolo.asp?c=677184

Добре, що змінили зірку на восьмикутну, бо попередня мені не подобалася, бо нагадувала комуністичну.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Папські герби

Повідомлення andrey s. » 28 березня 2013, 18:43

andrivovk писав:
terri писав:Оновлення герба Папи Франциска:
http://uk.radiovaticana.va/Articolo.asp?c=677184

Добре, що змінили зірку на восьмикутну, бо попередня мені не подобалася, бо нагадувала комуністичну.

Та ну..., от так просто взяти і віддати зірку комунякам.., чи навіть комусь ще , які використовують зірку ( чув... що коли граються в сатанізм теж її використовують ).
Зірка і в Африці зірка. Таким чином втратим все що маєм ( я зараз на загал і образно ) , от для прикладу веселка..., я не відмовлюсь від неї тільки тому.., що хтось там.., з порушеннями статевості, вподобав собі її й зробив своїм символом.
8)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Папські герби

Повідомлення andrivovk » 08 травня 2013, 19:56

Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Папські герби

Повідомлення andrey s. » 08 травня 2013, 21:18

andrivovk писав:http://www.popes.katolik.ru/imeges/arms.htm

Це скоріш схоже на єпископські герби майбутніх Пап Римських. Тобто бракує ключів з шнурком на всіх гербах, ну і звичайно Тіари ( можливо ще чогось там такого - етакого ) .
Тобто картина як на папський герб не повна , а там символ на символі і символом поганяє :) .
Чи я помиляюсь ?
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Католицька Церква”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей