Папа Франциск

в Україні і у світі

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення Just_me » 14 березня 2013, 21:46

о.Олег писав:а фото не може бути з після 92-го року?

Не те, що не може, а просто не є :)
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення о.Олег » 14 березня 2013, 22:03

Just_me писав:
о.Олег писав:а фото не може бути з після 92-го року?

Не те, що не може, а просто не є :)

Ізя - нє гаварітє загадкамі :)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення Just_me » 14 березня 2013, 22:38

о.Олег писав:Ізя - нє гаварітє загадкамі

Рабі, я ж так прямо і говорю - фото зроблене до 1992 року, у 80-х роках, точний рік знайти не можу, але нинька бачила на власні очі десь в нетрях всесвітньої мережі )))
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення о.Олег » 14 березня 2013, 22:42

Just_me писав:
о.Олег писав:Ізя - нє гаварітє загадкамі

Рабі, я ж так прямо і говорю - фото зроблене до 1992 року, у 80-х роках, точний рік знайти не можу, але нинька бачила на власні очі десь в нетрях всесвітньої мережі )))

так
просто думав, що маєте точну інформацію і про рік, і про те, хто "був третім" :)
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення andrivovk » 15 березня 2013, 17:50

Так він іще й почуття гумору має. :)

Папа Франциск: карнавал скінчився

Перед виходом на балкон Базиліки Святого Петра, відразу після Конклаву в середу ввечері, новообраний Папа Франциск відмовився вбрати оксамитову накидку, - повідомляють італійські газети. Сказав церемоніймейстру нехай сам її вбирає.

Коли в так званій Залі Плачу кардинал Хорхе Марія Бергольйо відразу після обрання готувався показатися вірним і уділити перше благословення, вдягнув лише білу сутану. Як повідомляє видання "Corriere della Sera", він відмовився одягнути оксамитову накидку, обшиту білим хутром горностая, яку йому приніс церемоніймейстр о.Гвідо Маріні.

Подивившись на накидку, Папа сказав: "Нехай отець сам це вдягає. Скінчився карнавал".

Найпопулярніше італійське видання підкреслює, що по реакції Папи можна зробити висновок, що настав час радикальних змін.

Видання також підкреслює, що під час першої Літургії з кардиналами-виборцями після Конклаву Папа Франциск був взутий в звичайні чорні черевики, а не "папські" з червоної шкіри.


http://catholicnews.org.ua/papa-frantsi ... vsya#point
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Patlatus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 137
З нами з: 05 серпня 2011, 11:57

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення Patlatus » 15 березня 2013, 21:01

о.Олег писав:
Patlatus писав:Ґуґл каже, що eligendo - це "вибираючи" або "обираючи".

Гм... Наскільки мені здається, ця фраза є якимось парафразом покликання Матея з Біблії, чи покликання когось іншого...
Мт.9:9
"Ідучи звідтіля, Ісус побачив мимохідь чоловіка, на ім'я Матей, що сидів на митниці, і сказав до нього: “Іди за мною!” Той устав і пішов слідом за ним."
Мр.2:14
"А йдучи повз, побачив він Леві, сина Алфея, що сидів на митниці, й до нього каже: "Іди за мною!" Той устав і пішов слідом за ним."
Лк.5:27
"Після цього він вийшов, побачив митника, Леві на ім'я, що сидів на митниці, і сказав до нього: “Ходи за мною!”"
Гм... у жодному Євангелії не вживається слова, поглянув "милосердно" чи "вибираючи"..

це не парафраз (виклад тексту своїми словами), а гомілія (форма християнської проповіді - безперечно: із згаданим Вами уривком) :) конкретно зазначеного автора
просто сама фраза якось українською не звучить
хіба от словник подав синонімічний ряд до choosing - discernment (проникливо або з проникливістю)
"милосердно і з проникливістю"?
З повагою, о.Олег


Дякую... А що таке гомілія - це казання? Чи це чимось відрізняється від казання?

Patlatus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 137
З нами з: 05 серпня 2011, 11:57

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення Patlatus » 15 березня 2013, 21:05

о.Олег писав:
Patlatus писав:Гм, і ще мене цікавить, чи визнаний за святого Франциско де Ксав'єр, Франциск Ксаверій, співзасновник ордену єзуїтів?..

так, на початку 17ст.


andrivovk писав:
Patlatus писав:Гм, і ще мене цікавить, чи визнаний за святого Франциско де Ксав'єр, Франциск Ксаверій, співзасновник ордену єзуїтів?
Бо Франциск Ассізький - точно знаю, що визнаний за святого.

Та визнаний він за святого, не переживайте. В цей день (12 березня 1622 р.) були канонізовані 5 великих святих - 4 іспанці (Франциск Ксав'єр, Тереза Авільська,Ігнатій Лойола і, здається Ісидор Рільник ) і Филип Нері. Тоді італійці говорили, що Папа канонізував 4 іспанців і одного святого (Нері). :D


Дякую за інформацію.

Бо про Франциска Ассізького знаю більше, знаю, що він заснував орден францисканців, у Львові є монахи францисканці в костьолі святого Антонія на Личаківській, вони там опікуються спільнотою Віднови у Святому Дусі Живий Вогонь.
А про Франциска Ксав'єра я щось нічого не чув, от недавно через те, що ґуґлив, дізнався, що він був співзасновником ордену єзуїтів.
Знаю, в нас колись був єзуїтський костьол, де нібито навчався Богдан Хмельницький??? Де тепер гарнізонний храм Петра і Павла, єдина церква, це англомовні відправи є (чи були і вже нема? не знаю).

Знаю також, що в різних книжках про національно-визвольну боротьбу часів Богдана Хмельницького, і тих часів, дуже багато написано поганого про єзуїтів, мовляв, вони дуже хитрі, і трактують різні місця з Біблії так, як їм вигідно, і щось подібне.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення andrivovk » 15 березня 2013, 21:42

Patlatus писав:А про Франциска Ксав'єра я щось нічого не чув, от недавно через те, що ґуґлив, дізнався, що він був співзасновником ордену єзуїтів.

А ще його мощі перебувають в церкві Доброго Ісуса в Гоа (Індія). А кому цікаво, є кілька фото з цієї церкви і мощі. https://plus.google.com/photos/10255225 ... banner=pwa
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення о.Олег » 16 березня 2013, 07:36

Patlatus писав:Дякую... А що таке гомілія - це казання? Чи це чимось відрізняється від казання?

ну... скажемо - це хороше, якісне казання :)
в Семінаріях вивчаємо гомілетику (з древньої греки ὁμιλητική - мистецтво ведення бесіди; один із розділів Пасторального Богословія, походить від ὁμιλητής - співбесідник, слухач, учень) - науку, що вивчає правила тематичного викладу, красномовства і проповідництва, а на практиці, нажаль, часто ...гм... "це" гомілією назвати можна лише з долею іронії :( Зрештою Вікіпедія подає коротенько про цей предмет (тільки щось там із грецькими словами напутали, здається)
Patlatus писав:... у Львові є монахи францисканці в костьолі святого Антонія на Личаківській, вони там опікуються спільнотою Віднови у Святому Дусі Живий Вогонь...

так
і греко-католицькі францісканці є є :)
а є ще і (принаймі два) домініканці :) Один (о.Микола) 23-го березня в капличці УКУ на вул.Свінціцького буде провадити невеличкі реколекції для спільнот Віра і Світло в УКУ :)
Patlatus писав:... гарнізонний храм Петра і Павла, єдина церква, це англомовні відправи є (чи були і вже нема? не знаю)...

говоримо про це тут
Patlatus писав:... дуже багато написано поганого про єзуїтів, мовляв, вони дуже хитрі, і трактують різні місця з Біблії так, як їм вигідно, і щось подібне.

:D це страшне - вибрали з таких непорядних людей Папу :)
говоримо про це тут
з цього приводу згадався десь почутий анекдот про те, що між домініканцями і єзуїтами є дві основні подібності (перша - їх заснували іспанці: св.Домінік і св.Ігнатій, і друга - засновані для боротьби із єресями: домініканці - з катарами (альбігойці), а єзуїти - з протестантизмом) і одна основна різниця
знаєте яка?
:)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення Just_me » 16 березня 2013, 13:57

о.Олег писав:це страшне - вибрали з таких непорядних людей Папу


:D Це точно, совість зовсім втратили. Як казав сам Папа Франциск, "хай їм Бог простить те, що вони зробили" :lol:

о.Олег писав:одна основна різниця
знаєте яка?

Ні. :)

І так, не до теми... Мені здається, у нас прикольний Папа, саме такий, яким я Його очікувала побачити - неформальний і революційний (обидва слова у хорошому, християнському сенсі). І ні секунди не сумнівалася, що Папа в нас буде чудовий, адже обирають його в більшості ті, кого Блаженний (а для мене - Святий) Іван Павло ІІ возвів до рівня кардиналів. Хіба може Святий нашкодити Церкві? :)
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення о.Олег » 16 березня 2013, 15:20

Just_me писав:
о.Олег писав:одна основна різниця
знаєте яка?

Ні. :)

подейкують, що у тому різниця, що живого альбігойця від тоді, як домініканці за них взялися і аж до зараз і не зустрінеш :)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення andrivovk » 16 березня 2013, 15:35

о.Олег писав:подейкують, що у тому різниця, що живого альбігойця від тоді, як домініканці за них взялися і аж до зараз і не зустрінеш :)

Домініканці це проповідники. Виходить, добре проповідували. :)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення о.Олег » 16 березня 2013, 15:44

andrivovk писав:...Домініканці це проповідники. Виходить, добре проповідували. :)

домініканці дуже різні насправді :) Там і містики, і місіонери, і Великий Інквізитор, і астрономи, і Савонарола, і вбивця когось із Валуа, і Конгар...
то був просто анекдот :Rose:
:)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Мотиватори; демотиватори

Повідомлення brat Martyn » 16 березня 2013, 15:50

Хрест ще нерозп'ятого Христа! Боюсь цей новий Папа буде прикладом того, як "наповнювати" систему і виходити за її кордони. Алилуя!
Вкладення
384039_421062037978904_815057182_n.jpg
384039_421062037978904_815057182_n.jpg (33.23 Кіб) Переглянуто 24772 разів
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення andrivovk » 16 березня 2013, 16:24

Папа пояснив чому обрав ім’я Франциск http://catholicnews.org.ua/papa-poyasni ... sisk#point
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Мотиватори; демотиватори

Повідомлення viter » 16 березня 2013, 18:49

brat Martyn писав: Боюсь цей новий Папа буде прикладом того, як "наповнювати" систему і виходити за її кордони. Алилуя!

Щось не дуже зрозуміло що Ви маєте на увазі.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

igormaks
дописувач
дописувач
Повідомлень: 105
З нами з: 24 листопада 2012, 22:55

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення igormaks » 16 березня 2013, 22:34

igormaks писав:... Зрештою все в Божих руках! Сьогодні уже розпочинається конклав і маємо надію на обрання нового Папи! Цікаво , а Папа , який буде обраний , уже собі придумав ім'я?
З повагою Ігор

о.Олег писав:
andrivovk писав:Цікаво коли кардинали обирають собі ім'я Папи Римського. Тобто до обрання Папою всі кардинали вже мають собі наготоване якесь ім'я чи тільки після того, як їх оберуть Папою вибирають ім'я. :)

мабуть десь відразу перед тим, коли малюють герби :)
:(

andrivovk писав:Папа пояснив чому обрав ім’я Франциск http://catholicnews.org.ua/papa-poyasni ... sisk#point

Слава Ісусу Христу!
Можливо і обирають собі кардинали перед конклавом імя Папи , можливо коли малюють герби ,але як бачимо Бог може все кардинально поміняти , за посередництва інших людей , для здійснення своїх незбагненних Божих задумів !
З повагою Ігор
Помагати Ісусові двигати хрест!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення о.Олег » 17 березня 2013, 06:14

:)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення о.Олег » 17 березня 2013, 07:15

Just_me писав:
о.Олег писав:я застав трьох Пап і всі вони на одній знимці :)

Розчарую: третій на фото - не папа Франциск...

тут точно всі три :)
Зображення
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Мотиватори; демотиватори

Повідомлення brat Martyn » 17 березня 2013, 10:47

Я тільки маю на увазі, що маю підозру, що цей новий Папа перевершить в любові Івана Павла 2, хоч на престолі стільки не протягне. Гарного всім Посту.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення Just_me » 17 березня 2013, 12:13

brat Martyn писав:маю на увазі, що маю підозру, що цей новий Папа перевершить в любові Івана Павла 2, хоч на престолі стільки не протягне.

Маю точнісінько таке ж враження, що мені ще раз довелося жити в один час із великим Святим. Хоч про це матимемо (кому пощастить) нагоду дізнатися опісля, але намагатимуся якнайбільше черпати з Його Святості ще за життя.

Думаю, Господь серед усіх пізнав Свого найбільш ревного Сина.

Зображення

о.Олег писав:просто думав, що маєте точну інформацію і про рік, і про те, хто "був третім"

Точна інформація про рік - 1985. Третього не дано :D (В сенсі ім"я його не відоме, але це єпископ із близького оточення Папи Івана Павла ІІ - так було написано), на той час майбутньому Папі Франциску було 49 років, порівняйте з особою на фото :)
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Мотиватори; демотиватори

Повідомлення ShMariam » 17 березня 2013, 12:37

brat Martyn писав:Я тільки маю на увазі, що маю підозру, що цей новий Папа перевершить в любові Івана Павла 2, хоч на престолі стільки не протягне. Гарного всім Посту.

Перевершить чи не перевершить - моя думка, що це неможливо буде виміряти (нам) :) , але так - також відчуваю, що його визнають як мінімум блаженним. O:-)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення andrivovk » 17 березня 2013, 13:16

о.Олег писав:тут точно всі три :)


А в мене ще більше. :)

Зображення
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Patlatus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 137
З нами з: 05 серпня 2011, 11:57

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення Patlatus » 17 березня 2013, 15:14

о.Олег писав:а є ще і (принаймі два) домініканці :) Один (о.Микола) 23-го березня в капличці УКУ на вул.Свінціцького буде провадити невеличкі реколекції для спільнот Віра і Світло в УКУ :)

Було в мене багато знайомих зі спільнот Віри і Світла, однак я сам там не був.
А отця-домініканця-римокатолика Миколу Петра Марію Лучка знаю, він прикольний, класний, пригадую, він викладав якусь лекцію на рівні 0б ШХЗіЄ, потім в них ще є душпастирство для студентів, вони там постійно щось роблять, позитивно ставляться до харизматичного руху. І отця Якуба Гончажа теж знаю, хороша людина, та дуже вже смішно, коли він намагається українською говорити, в нього не дуже добре виходить.
о.Олег писав:з цього приводу згадався десь почутий анекдот про те, що між домініканцями і єзуїтами є дві основні подібності (перша - їх заснували іспанці: св.Домінік і св.Ігнатій, і друга - засновані для боротьби із єресями: домініканці - з катарами (альбігойці), а єзуїти - з протестантизмом) і одна основна різниця
знаєте яка?
:)

Цього не знаю. Розкажете? Анекдот і різницю?

о.Олег писав:подейкують, що у тому різниця, що живого альбігойця від тоді, як домініканці за них взялися і аж до зараз і не зустрінеш :)

Жорстокий анекдот з чорним гумором :)

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення andrivovk » 17 березня 2013, 20:31

Just_me писав:
о.Олег писав:я застав трьох Пап і всі вони на одній знимці :)

Розчарую: третій на фото - не папа Франциск.


Спеціально для вас я зробив інше фото, щоб не придирались. :)

Зображення

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... e=1&ref=nf
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Папа Франциск

Повідомлення Міра » 20 листопада 2015, 19:21

Папа Франциск прийняв запрошення приїхати в Україну. Поскоріше б) http://www.pravda.com.ua/news/2015/11/20/7089577/
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Папа Франциск

Повідомлення о.Олег » 20 листопада 2015, 21:36

Міра писав:Папа Франциск прийняв запрошення приїхати в Україну. Поскоріше б) http://www.pravda.com.ua/news/2015/11/20/7089577/

Що від цього приїзду очікуємо? :oops:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Папа Франциск

Повідомлення Міра » 21 листопада 2015, 08:54

о.Олег писав:
Міра писав:Папа Франциск прийняв запрошення приїхати в Україну. Поскоріше б) http://www.pravda.com.ua/news/2015/11/20/7089577/

Що від цього приїзду очікуємо? :oops:

Благодаті Божої. Згуртування вірних, духовного піднесення :Rose:
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33


Повернутись до “Католицька Церква”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей