Священик у Церкві

в Україні і у світі

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Священик у Церкві

Повідомлення ShMariam » 11 лютого 2011, 20:01

Igor H. писав:Можливо не звертаюся до Владики, бо вважаю що то нічого не змінить.

Але іншого виходу нема. Звісно, не вистачить звернення одного лише парафіянина. Можна, наприклад, написати спільний лист від парафіян (чи кілька листів) і відіслати, а ще краще, власноруч занести до єпископа (щоб прослідкувати, щоб його зареєстрували). Не буде реакції - відсилайте до нескінченості. :D Не такі в нас байдужі єпископи, як Ви собі думаєте.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Священик у Церкві

Повідомлення о.Олег » 11 лютого 2011, 22:02

Igor H. писав: І дбати про свою родину це не гріх...

а кіллер, що заробляє на своїх діточок?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення andrivovk » 21 червня 2011, 22:36

От священников же мирянам следует ожидать света и духовной силы. Однако им не нужно думать, будто их пастыри всегда настолько сведущи, что на всякий возникающий вопрос, даже важный, они готовы тут же дать конкретное решение, и будто в этом как раз и состоит их миссия: скорее самим мирянам, просвещённым христианской мудростью и верно придерживающимся указаний церковного Учительства, надлежит браться за свою часть предстоящего труда.



2 Ват.Собор.Пастирська Конституція про Церкву в сучасному світі.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Ingvar
новик
новик
Повідомлень: 21
З нами з: 15 березня 2010, 17:50

Re: Церковна "показуха"

Повідомлення Ingvar » 11 листопада 2011, 10:54

На рахунок наших парохiв. Э така собi парафiя в мiстi Стебнику ( Львiвська обл.) там э один молодий священник якого висвятив Владика Василь ( м.Одесса) для Кiровограда.Але чомусь його бачуть бiльше в Стебнику а не в Кiровоградi.
Питалися його люди чому вiн не проводить бiльше часу на своiй парафii в Кiровоградi. Вiн це мотивував тим що там приходить мало людей i вони замiсть того щоб молитися сидять на лавцi i лущать зерна сонячника! :shock:
Але виникаэ питання - чому тодi його i навiщо висвячував Владика??? Як пастир вiн повинен сам прикласти зусиль щоб люди хотiли туди йти! Певно в Стебнику люди йому кури несуть, а там хiба зерна сонячника?? :D

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Церковна "показуха"

Повідомлення о.Олег » 11 листопада 2011, 14:19

Ingvar писав:На рахунок наших парохiв. Э така собi парафiя в мiстi Стебнику ( Львiвська обл.) там э один молодий священник якого висвятив Владика Василь ( м.Одесса) для Кiровограда.Але чомусь його бачуть бiльше в Стебнику а не в Кiровоградi.
Питалися його люди чому вiн не проводить бiльше часу на своiй парафii в Кiровоградi. Вiн це мотивував тим що там приходить мало людей i вони замiсть того щоб молитися сидять на лавцi i лущать зерна сонячника! :shock:
Але виникаэ питання - чому тодi його i навiщо висвячував Владика??? Як пастир вiн повинен сам прикласти зусиль щоб люди хотiли туди йти! Певно в Стебнику люди йому кури несуть, а там хiба зерна сонячника?? :D

та не знаю я - це питання, мабуть, до того конкретно священика: запитайтеся і для чого його висвячували,і про кури/зернята. Але сам факт дозволу Єпископом його служіння в Стебнику говорить про якісь важливіші, аніж кури, підстави
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Церковна "показуха"

Повідомлення andrey s. » 11 листопада 2011, 15:48

о.Олег писав:
Ingvar писав:На рахунок наших парохiв. Э така собi парафiя в мiстi Стебнику ( Львiвська обл.) там э один молодий священник якого висвятив Владика Василь ( м.Одесса) для Кiровограда.Але чомусь його бачуть бiльше в Стебнику а не в Кiровоградi.
Питалися його люди чому вiн не проводить бiльше часу на своiй парафii в Кiровоградi. Вiн це мотивував тим що там приходить мало людей i вони замiсть того щоб молитися сидять на лавцi i лущать зерна сонячника! :shock:
Але виникаэ питання - чому тодi його i навiщо висвячував Владика??? Як пастир вiн повинен сам прикласти зусиль щоб люди хотiли туди йти! Певно в Стебнику люди йому кури несуть, а там хiба зерна сонячника?? :D

та не знаю я - це питання, мабуть, до того конкретно священика: запитайтеся і для чого його висвячували,і про кури/зернята. Але сам факт дозволу Єпископом його служіння в Стебнику говорить про якісь важливіші, аніж кури, підстави
З повагою, о.Олег

Та то так, прошу пана Ingvar, а у чому власне проблема, отець якись бракований, чи що???
Таєнства якось уділяє не так, чи ще щось.
Ну самі подумайте на сикундочку, при чім тут кури чи сонячник....Сподіваюсь о.Олег Вас розрадив, відповіддю на Ваше пов., і Вам стало лекше.
Ви особисто приступали до Таєнств які уділяв Вами згаданий отець????( Сповідь, Причастя, Миропомазання),,, чи Літургія яку він служив..
Пробачте за мою цікавість, можливо то не зовсім моя справа, але сподіваюсь на розуміння суті мого мотиву цікавості.
Дякую.
................
Доречі, висвячують на загал, а не для якоїсь парафії. Тобто це Таєнство, а припис до служіння на якісь парафії, то вже інше.
Можливо справді парафія дуже маленька (в Кіровограді)і там вже був отець, або навіть два, і не було потреби у двох(трьох) отцях.( а напевне ще диякон був)
Тому відправили на іншу парафію служити.
У Вас скільки отців, і парафія велика????
Можливо справа у цьому. Справді, поцікавтесь самі, і все стане на свої місця. Тільки би було бажання зрозуміти, а не щось інше.(вірю в перше)
І постарайтесь зрозуміти, що отці теж хотять їсти, а на сонячнику довго не послужиш, особливо коли є сімя. А коли на маленькій парафії вже є отець чи отці з сімями, а ще диякони... і тут він появився.... То теж потрібно розуміти.....
А класно би було, якби отцям і їсти не було потрібно, як нам. Скільки проблем би відпало, і можливостей для парафії. І сімей у них щоб не було....і щоб голі ходили(в печері чи землянці жили), тільки у Церкві вдягнуті. :pardon:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Ingvar
новик
новик
Повідомлень: 21
З нами з: 15 березня 2010, 17:50

Re: Церковна "показуха"

Повідомлення Ingvar » 16 листопада 2011, 19:57

Отець Andrej.s !! Менi здаеться що вам треба бiльше видiляти час на молитву а не на балачки тут..... цей отець ( о.Богдан) мав би бiльше часу проводити зi своiми парафiянами в Кiровоградi нiж в Стебнику так як там вже э 4 отця якi э вiдповiдальними за парафiю !!! Менi здаэться що батюшка повинен пильнувати те що йому було заповiдано владикою Василем!? :evil:

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Церковна "показуха"

Повідомлення andrey s. » 16 листопада 2011, 20:21

Ingvar писав:Отець Andrej.s !! Менi здаеться що вам треба бiльше видiляти час на молитву а не на балачки тут..... цей отець ( о.Богдан) мав би бiльше часу проводити зi своiми парафiянами в Кiровоградi нiж в Стебнику так як там вже э 4 отця якi э вiдповiдальними за парафiю !!! Менi здаэться що батюшка повинен пильнувати те що йому було заповiдано владикою Василем!? :evil:

Так, конкретно у цьому Ви праві, тобто про молитву до Господа нашого, про їх потребу, особливо у цьому часі, коли є потребуючі моїх молитов, і коли я потребую їх.(ну то трішки особисте, і навряд чи Вам цікаве. )
А конкретно, у чому помиляєтесь..це те, що я не отець, якщо навіть Ви це розумієте і вжили іронію.
Розумієте, якщо би були проблеми з дозволом Владики, то знаю на певне, що ті 4 отця, про яких Ви згадали, мали за обовязок першими сказати це о.Богдану, і повідомити про це свого чи конкретно вл. Василя.
А так на загал, нажаль не розумію мотиву Вашої турботи за о.Богдана. Я думав це (Ваше пов.) бажання щось зрозуміти, що Вам не зрозуміло, або не відомо. Бо не знаєте як воно насправді має бути, і цим хотіли то взнати.

А на загал не відмовлюсь від молитовної підтримки, і якщо маєте бажання, то можите мені помогти у цьому, бо справді потребую молитовної підтримки.
(але то в П.П., я би радо прохав у Вас про то)
Дякую.
Востаннє редагувалось 16 листопада 2011, 22:31 користувачем andrey s., всього редагувалось 1 раз.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Церковна "показуха"

Повідомлення о.Олег » 17 листопада 2011, 09:43

Ingvar писав: Отець Andrej.s !! Менi здаеться що вам треба бiльше видiляти час на молитву а не на балачки тут...

MOD: особисті нападки. Попередження Ingvar. Нагадую, що на модераторіали можна відповідати лише приватно (ПП)
Ingvar писав: ... цей отець ( о.Богдан) мав би бiльше часу проводити зi своiми парафiянами в Кiровоградi нiж в Стебнику так як там вже э 4 отця якi э вiдповiдальними за парафiю !!! Менi здаэться що батюшка повинен пильнувати те що йому було заповiдано владикою Василем!? :evil:

знаючи організацію священичого служіння зсередини, смію зауважити, що священик не може виїхати з одної парафії (чи, тим більше, єпархії) без дозволу свого єпископа (і єпископа, на єпархію якого приходить) і, якщо не просто "є", а служить в Стебнику, а не в Кіровограді - не робив би цього без погодження з Єпископами. В кожному разі... не дуже розумію, як можна говорити про цей конкретний випадок за відсутності о.Богдана - невже це не осуд (з деяким відсмаком... підозр людини у... чомусь поганому)?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Церковна "показуха"

Повідомлення andrey s. » 17 листопада 2011, 16:22

о.Олег писав:
знаючи організацію священичого служіння зсередини, смію зауважити, що священик не може виїхати з одної парафії (чи, тим більше, єпархії) без дозволу свого єпископа (і єпископа, на єпархію якого приходить) і, якщо не просто "є", а служить в Стебнику, а не в Кіровограді - не робив би цього без погодження з Єпископами. В кожному разі... не дуже розумію, як можна говорити про цей конкретний випадок за відсутності о.Богдана - невже це не осуд (з деяким відсмаком... підозр людини у... чомусь поганому)?
З повагою, о.Олег

Отче, я підозрюю дописувач Ingvar не зовсім зрозумів моє запитання(про Таєнства і Літургію), відповідь на яке поставило би крапку з дозволом остаточно.(ну те, про що Ви)
Хоч моє питання поставленно було не тільки з цією ціллю, тобто хотів якось помогти в сприйнятті цього, і можливо я допустив якусь некоректність, і просто мене не вірно зрозумів дописувач.
Як би там не було, я не сприймаю то за нападку, і сподіваюсь, що так воно і є.
Так само сподіваюсь, що відповідь справді отця(ваша), розяснить незрозумілу для дописувача ситуацію, і буде заслуговувати на довіру.(всетаки Ви справді вкурсі, що і по чому, іто з середини :) )
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Моральний стан священників

Повідомлення Yur » 07 квітня 2012, 18:11

Не секрет, що відношення до священиків інше аніж до звиклих парафіян. Саме слово священик немов би зобов'язує до чогось більшого аніж вимоги повсякденности.
Цікаво, як самі священики бачать себе у спільноті, якою б хотіли бачити паству, у тому числі по відношенню до себе.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Священик у Церкві

Повідомлення ShMariam » 07 травня 2016, 15:05

Була у ФБ дискусія (не можу знайти) і заторкнули питання про те, що священик є також Alter Christus (Другий Христос), тому його треба слухати. Отож в яких конкретно випадках він говорить як Alter Christus? Коли говорить щось з науки Церкви, ніби зрозуміло. А коли говорить лише свою думку відносно певної ситуації, спираючись, звісно, на навчання Церкви з питань віри і моралі (однак та його інтерпретація може виявитися вірною або ні) - то ні?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення andrivovk » 07 травня 2016, 19:17

ShMariam писав:Була у ФБ дискусія (не можу знайти) і заторкнули питання про те, що священик є також Alter Christus (Другий Христос), тому його треба слухати. Отож в яких конкретно випадках він говорить як Alter Christus? Коли говорить щось з науки Церкви, ніби зрозуміло. А коли говорить лише свою думку відносно певної ситуації, спираючись, звісно, на навчання Церкви з питань віри і моралі (однак та його інтерпретація може виявитися вірною або ні) - то ні?


А можна відповісти замість священика ? :)

Було таке запитання на сайті CREDO. Чи потрібно сприймати повчання священика після сповіді як слова Самого Христа?

Питання: Якщо під час Таїнств священик діє «in Persona Christi», то чи означає це, що ми повинні сприймати як слова Самого Христа те, що священик говорить після визнання гріхів у Таїнстві Покаяння? А якщо він говорить щось суперечне Учительству Церкви?

Відповідь: Священик діє in Persona Christi, від особи Самого Христа, перш за все в той момент, коли вимовляє слова відпущення гріхів. Точно так само, він діє in Persona Christi в момент Євхаристійної молитви і особливо під час перевтілення Найсвятіших Таїн.
І так само, як в проповіді священик може помилятися (і в цьому випадку, звичайно, його не слід слухатися), так і в конфесіоналі: якщо після сповіді наших гріхів священик говорить щось несумісне з Учительством Церкви, це не слід сприймати як слова Христа.
Хоча слова священика дуже важливі для того, хто кається, вони не є частиною матерії або форми Таїнства Покаяння. Матерія включає в себе жаль за гріхи, сповідання гріхів та покаяння, а форма – слова відпущення, вимовлені священиком. Поради сповідника входять в обряд Сповіді так само, як проповідь – в чин Літургії. Таким чином, вони не наділені аспектом безпомилковості.
Повчання священика йдуть слідом за сповіданням гріхів. Священик виступає в них як лікар, батько і вчитель. І так само, як з людської точки зору бувають лікарі, батьки і вчителі більше чи менше компетентні, може трапитися і зі священиками. Тому не є помилкою вибирати того чи іншого сповідника на власний розсуд. При цьому відпущення гріхів будь-яким священиком, незалежно від святості та мудрості, завжди має однакову цінність.
Католицький Оглядач
На питання читачів відповідає російська служба Радіо Ватикан


Джерело: CREDO
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення ShMariam » 07 травня 2016, 22:42

Про компетентність/некомпетентність (як і те, що конкретних випадках може помилятися) мені і так зрозуміло. А припустимо дає якусь настанову. В яких випадках ця настанова є зобов'язуючою, а коли - ні? (враховуючи те, що вона може бути корисною і.. не дуже, взагалі може й дивною, але в жодному разі не питаю про ситуацію, коли прямо суперечить вірі чи моралі Церкви) Йдеться не лише про сповідь.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 08 травня 2016, 05:57

ShMariam писав:Була у ФБ дискусія (не можу знайти) і заторкнули питання про те, що священик є також Alter Christus (Другий Христос), тому його треба слухати. Отож в яких конкретно випадках він говорить як Alter Christus? Коли говорить щось з науки Церкви, ніби зрозуміло. А коли говорить лише свою думку відносно певної ситуації, спираючись, звісно, на навчання Церкви з питань віри і моралі (однак та його інтерпретація може виявитися вірною або ні) - то ні?

Alter Christus в прямому зобов`язуючому розумінні - через отримане Таїнство Священства виключно, як служитель Таїнств. У всіх інших випадках може бути Alter Christus саме для Вас: Ви особисто для свого духовного зросту собі так постановили, довірились і слухаєте свого духовного провідника, як Христа. Якщо ще глибше - ми всі покликані стати одне для одного Alter Christus
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення ShMariam » 08 травня 2016, 08:10

Зрозуміло, дякую :Rose:
А як щодо пароха (чи сотрудника) моєї парафії, єпископа моєї єпархії і т.д.? В яких випадках вони говорять як Alter Christus?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 08 травня 2016, 16:58

ShMariam писав:Зрозуміло, дякую :Rose:
А як щодо пароха (чи сотрудника) моєї парафії, єпископа моєї єпархії і т.д.? В яких випадках вони говорять як Alter Christus?

говорять???? Думаю, краще чітко порозумітися, що священик/єпископ Alter Christus виключно як служитель Таїнств. У всіх інших випадках Alter Christus в тій самій мірі, як і кожен/на, лише відповідальності на них (на мені в т.ч.) більше, бо їх Церква Христова вивчила і, висвятивши або надавши диплом/вчену степінь або уряд, дає всім зрозуміти, що вони гідні довіри
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення ShMariam » 08 травня 2016, 17:07

Дякую! :Rose:
Мала на увазі деякі настанови, що може давати парох, єпископ (мипрополит..) моєї парафії.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 08 травня 2016, 17:10

ShMariam писав:Дякую! :Rose:
Мала на увазі деякі настанови, що може давати парох, єпископ (мипрополит..) моєї парафії.

та хоч Папа - всюди задіюємо власний розум (віримо так, як вірила Христова Церква всюди і завжди і, якщо навіть Ангел говоритиме щось інакшого про віру/мораль - анатема) :)
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення ShMariam » 08 травня 2016, 17:15

А я питаючи, зразу обмежила:
ShMariam писав:але в жодному разі не питаю про ситуацію, коли прямо суперечить вірі чи моралі Церкви
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 08 травня 2016, 19:37

ShMariam писав:А я питаючи, зразу обмежила:
ShMariam писав:але в жодному разі не питаю про ситуацію, коли прямо суперечить вірі чи моралі Церкви

так :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення ShMariam » 08 травня 2016, 20:52

Дякую! :)
А що таке "пасторальна настанова" і чи вона (і до якої міри) є зобов'язуючою?
(знову ж, якщо не суперечить вірі і моралі)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Священик у Церкві

Повідомлення о.Олег » 09 травня 2016, 06:03

ShMariam писав:Дякую! :)
А що таке "пасторальна настанова" і чи вона (і до якої міри) є зобов'язуючою?
(знову ж, якщо не суперечить вірі і моралі)

до міри Божої волі стосовно людини
для чого Бог Сотворив людину/хто така людина
:Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Католицька Церква”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей