Митрополит Андрей Шептицький: беатифікація та визнання

в Україні і у світі

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Re: Чи стане Митрополит Шептицький "праведником світу"

Повідомлення solist-vokalist » 12 жовтня 2010, 15:37

о.Олег писав:Слава Ісусу Христу!

говорили про те, що нам Папа це зробив, а сама УГКЦ не діє - пояснив, що Папа і лише Папа проголошує в КЦ Святих (і беатифікація, і канонізація), а підготовка матеріалів Процесу проголошення Святих проводиться на місцевому рівні (ніхто за нас це не робить) і, погодьтеся, грунтовно дослідити за невеличкий період після виходу з підпілля і причислити до лику Святих 27 осіб - великий труд. г


Мова йшла про те, що процес був пришвидшений і полегшений Римом у зв'язку з приїздом Папи... Добре, що хоч були підготовані документи, однак тут не заслуга активності наших діячів, на мою думку, а доля випадку - приїзд Папи. Вочевидь, що Рим сам взявся активно за цю справу. Не було б візиту, питання чи були б визнані. менше з тим.... веду до того, що нема активності зі сторони нашої Церкви. а отже і результатів на цій ниві.
І ще одне!!!!! Не плутайте понять, наголошую черговий раз. 27 осіб не до лику Святих, а до списку Блаженних!!!!

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Re: Чи стане Митрополит Шептицький "праведником світу"

Повідомлення solist-vokalist » 12 жовтня 2010, 15:47

о.Олег писав:Слава Ісусу Христу!

Стосовно ж канонізації - в середньому в Католицькій Церкві від беатифікації до канонізації проходить 50 років: проголошення греко-католицьких Святих для обов`язкового святкування всією Католицькою Церквою (канонізація) фізично неможливо осягнути за такий короткий проміжок часу після виходу з підпілля, а... говорити про 400 років Унії... треба - мене грішного це також болить - за цей період до 1990-тих святими греко-католиками були проголошені лише Йосафат Кунцевич і Пратулинські мученики і нмсд пов`язано це з протистоянням між українцями і поляками...
З повагою, о.Олег


Де це Ви прочитали чи почули про 50 років. Наводжу перший приклад, що прийшов в голову, який заперечує цю цифру:

Папа Іоанн Павло II 2 травня 1999 року зачислив Падре Піо до лику блаженних, а 16 червня 2002 року – до лику святих.

Здається, трішки менше ніж 50 років. :) І таких прикладів можна навести багато.
Та якщо так мислити як Ви кажете, то Шептицький ше більше як півстоліття не буде визнаний святим.....
Терміни рівносильно дорівнюють якості проробленої роботи тими людьми, що збирають документацію
Ну звичайно, якщо працювати так, як зараз працює наша Церква, то ми не одне століття будемо чекати.

Часто просто руки опускаються від того, наскільки ми українці самі себе вважаємо другорядним народом, в нас ні святих прославити своїх не можуть, ні героїв не шанують. Чого далеко ходити... ті ж поляки наскільки нас випередили.
Наша Церква бездіяльнічає, а ми продовжуємо її хвалити і всіляко виправдовувати.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи стане Митрополит Шептицький "праведником світу"

Повідомлення о.Олег » 12 жовтня 2010, 16:26

solist-vokalist писав:... Гаразд?

ні - не все так гладко, щоб можна претендувати на такий гаразд. Як Ви їх відрізняєте (беатифікацію і канонізацію в контексті Святості)?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Чи стане Митрополит Шептицький "праведником світу"

Повідомлення Олюнька » 12 жовтня 2010, 16:55

solist-vokalist писав:Часто просто руки опускаються від того, наскільки ми українці самі себе вважаємо другорядним народом, в нас ні святих прославити своїх не можуть, ні героїв не шанують. Чого далеко ходити... ті ж поляки наскільки нас випередили.
Наша Церква бездіяльнічає, а ми продовжуємо її хвалити і всіляко виправдовувати.

Церква - це також ви і я. Прошу сказати (або принаймі для себе вияснити), чи ви регулярно молитесь за прославу Шептицького, чи направили до Постуляційного Центру свідчення про вислухані молитви? Це також складова беатифікаційного процесу. :pardon:

ПС. Проголошення святих, то не соцзмагання, хто кого випередить. Ви щось плутаєте. Вас турбує лише те, щоб обігнати поляків і похвалитися перед православними? :shock:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи стане Митрополит Шептицький "праведником світу"

Повідомлення о.Олег » 12 жовтня 2010, 18:48

solist-vokalist писав:... нема активності зі сторони нашої Церкви. а отже і результатів на цій ниві...

не погоджуюсь з Вашими враженнями: величезна робота і робилася і робиться. Багато роботи пророблено без наслідку проголошення Блаженного. Я грішний, наприклад, свою працю писав саме в контексті підготовки до процесу беатифікації о.Івана Кипріяна, але не зміг довести його мучеництво, тому і не подавалось його ім'я в списку... Для чесності в діалозі Ви мали б подавати не просто власні відчуття, а факти недіяльності Постуляційного Центру УГКЦ. Зі свого боку даю факт проголошення до почитання УГКЦ 27 Новомучеників - величезна робота, яку проробили саме наші відповідальні (зокрема - о.Териховський) і жодних недоопрацювань процес беатифікації не терпить: проголосили саме тих, яких документи встигли підготувати
solist-vokalist писав:...І ще одне!!!!! Не плутайте понять, наголошую черговий раз. 27 осіб не до лику Святих, а до списку Блаженних!!!!

а що таке "список" :) : чим відрізняється святість канонізованого і беатифікованого?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи стане Митрополит Шептицький "праведником світу"

Повідомлення о.Олег » 12 жовтня 2010, 18:58

Олюнька писав:...ПС. Проголошення святих, то не соцзмагання, хто кого випередить. Ви щось плутаєте. Вас турбує лише те, щоб обігнати поляків і похвалитися перед православними? :shock:

не думаю, Олюнько: думаю тут проблема поєднання у Католицькій Церкві Латинської і Візантійської Традицій.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи стане Митрополит Шептицький "праведником світу"

Повідомлення о.Олег » 12 жовтня 2010, 19:10

solist-vokalist писав:... Та якщо так мислити як Ви кажете, то Шептицький ше більше як півстоліття не буде визнаний святим...

дійсно помилково написав: мав на увазі середню кількість років від смерті подвижника до канонізації. Маємо канонізацію святого Антонія з Падуі один рік після смерті (хоча на сьогодні діє зобов'язуюче правило про беатифікацію не менше ніж 5 років після смерті), але, окрім вже згаданої Св.Жанни, маємо Св.Бернара з Тирону, якого канонізували аж 744 роки після смерті. Це мав на увазі.
Стосовно ж Слуги Божого Андрея - не думаю, що буде зобов'язання (тобто - канонізація) почитати його у всій Католицькій Церкві. Принаймі нмсд - не раніше, аніж згаданого Св.Бернара. І не вина в цьому Постуляційного Центру УГКЦ - владика жив у дуже важких для українців часах.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи стане Митрополит Шептицький "праведником світу"

Повідомлення о.Олег » 12 жовтня 2010, 19:15

доречі - Ви знаєте скільки часу пройшло від беатифікації до канонізації Йосафата Кунцевича? На прикладі Святого Йосафата можете пояснити різницю (для Вас - греко-католика) його святості до і після канонізації?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Re: Чи стане Митрополит Шептицький "праведником світу"

Повідомлення solist-vokalist » 13 жовтня 2010, 16:40

о.Олег писав:ні - не все так гладко, щоб можна претендувати на такий гаразд. Як Ви їх відрізняєте (беатифікацію і канонізацію в контексті Святості)?


Беатифікація передує канонізації. Якшо хочете, то беатифікація - один з етапів канонізації. Ті особи, які беатифіковані називаються католицькою Церквою блаженними, ті які канонізаовані - святими. Відчуваєте різницю? Що тут Вам ще не зрозуміло???

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи стане Митрополит Шептицький "праведником світу"

Повідомлення о.Олег » 13 жовтня 2010, 17:00

solist-vokalist писав:...Ті особи, які беатифіковані називаються католицькою Церквою блаженними, ті які канонізаовані - святими. Відчуваєте різницю? Що тут Вам ще не зрозуміло???

ні - різницю я якраз пояснив: блаженними називаємо "беатифікованих" Святих, яких почитаємо помісно, а святі, яких почитаємо всією повнотою Христової Церкви, мають пройти через процес "канонізації". І ті, і ті - однаково Святі. Різниця в почитанні (всіма або частиною з Божого люду). Якщо Ви маєте інше пояснення - прошу: інакше незрозумілими є Ваші твердження, що ми не маємо окрім Св.Йосафата власних Святих. Моє твердження: якраз ми (УГКЦ) маємо своїх Святих, а... якщо ж повнота Христової Церкви захоче почерпнути з скарбу наших Новомучеників (чи інших) - радо поділимося: матеріали для процесу канонізації приготовлені (ті ж самі, що до процесу беатифікації) стараннями Постуляційного Центру УГКЦ.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Re: Чи стане Митрополит Шептицький "праведником світу"

Повідомлення solist-vokalist » 13 жовтня 2010, 17:11

о.Олег писав:дійсно помилково написав: мав на увазі середню кількість років від смерті подвижника до канонізації. Маємо канонізацію святого Антонія з Падуі один рік після смерті (хоча на сьогодні діє зобов'язуюче правило про беатифікацію не менше ніж 5 років після смерті), але, окрім вже згаданої Св.Жанни, маємо Св.Бернара з Тирону, якого канонізували аж 744 роки після смерті. Це мав на увазі.
Стосовно ж Слуги Божого Андрея - не думаю, що буде зобов'язання (тобто - канонізація) почитати його у всій Католицькій Церкві. Принаймі нмсд - не раніше, аніж згаданого Св.Бернара. І не вина в цьому Постуляційного Центру УГКЦ - владика жив у дуже важких для українців часах.


Це ж наскільки сильно відчуття другосортності вкорінилося в головах українців.... :( Як можна настільки себе не любити і так не шанувати своїх святих. То, отже, Отче, на Вашу думку Андрея Шептицького канонізують не швидше як через 700 років.... І це слова греко-католицького священика.
То я тепер не дивуюсь із таким підходом наших священослужителів з того, чому нічого Церквою не робиться для проголошення Шеприцького святим. Через 700 років значить.... :shock:

До Вашої уваги, ми ведемо мову про 20-21 століття, коли за найкоротші терміни з часу смерті і протягом найкоротших проміжків часу від беатифікації до канонізації були канонізовані десятки і десятки осіб.

А Владиці Андрею, отже, не бути визнаним святим, оскільки жив у складний для українців час.....???? :shock: жив би в би в простий, то був би визнаний???
Та будь-який народ, маючи такого сподвижника як Андрей Шептицький, уже давно довів би справу до канонізації. Будь-який - але не наший. І стидно за той народ, який не вміє пошанувати свого святого, який служив і творив для цього народу, попри осуд і непорозуміння. Ну вибачте, що він служив Богу у складний для українців час.

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Re: Чи стане Митрополит Шептицький "праведником світу"

Повідомлення solist-vokalist » 13 жовтня 2010, 17:17

о.Олег писав:
solist-vokalist писав:...Ті особи, які беатифіковані називаються католицькою Церквою блаженними, ті які канонізаовані - святими. Відчуваєте різницю? Що тут Вам ще не зрозуміло???

ні - різницю я якраз пояснив: блаженними називаємо "беатифікованих" Святих, яких почитаємо помісно, а святі, яких почитаємо всією повнотою Христової Церкви, мають пройти через процес "канонізації". І ті, і ті - однаково Святі. Різниця в почитанні (всіма або частиною з Божого люду). Якщо Ви маєте інше пояснення - прошу: інакше незрозумілими є Ваші твердження, що ми не маємо окрім Св.Йосафата власних Святих. Моє твердження: якраз ми (УГКЦ) маємо своїх Святих, а... якщо ж повнота Христової Церкви захоче почерпнути з скарбу наших Новомучеників (чи інших) - радо поділимося: матеріали для процесу канонізації приготовлені (ті ж самі, що до процесу беатифікації) стараннями Постуляційного Центру УГКЦ.


Звідки Ви вирили таке пояснення....??? маєте посилання на якісь документи????
Логіки не бачу зовсім. Блаженними, як ви кажете, називають беатифікованих святих, а святими називають канонізованих святих..))))
Для чого ця підміна фактів. Коли говориться, що визнаний святим - розуміється канонізація, коли ж блаженним - беатифікація - і так всюди.... Або проконсультуйтеся в компетентних церковних осіб, або ж давайте документальне пояснення такого вашого трактування...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи стане Митрополит Шептицький "праведником світу"

Повідомлення о.Олег » 13 жовтня 2010, 17:22

solist-vokalist писав:Це ж наскільки сильно відчуття другосортності вкорінилося в головах українців.... :( Як можна настільки себе не любити і так не шанувати своїх святих. То, отже, Отче, на Вашу думку Андрея Шептицького канонізують не швидше як через 700 років.... І це слова греко-католицького священика...

Ви не сваріться, якщо можна. Це не відчуття второсортності - це моє розуміння ситуації, яке пояснив. Чи достойний Слуга Божий Андрей канонізації, бути почитаним у всьому світі? Безперечно. Але як у випадку з Св.Жанною був опір канонізації нащадків людей, проти яких вона боролася, так буде (і є - 50 років блаженним проголосити не можемо) у нашому випадку: 8 політичних/національних урядів пережив цей великий чоловік, 4 війни...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Re: Чи стане Митрополит Шептицький "праведником світу"

Повідомлення solist-vokalist » 13 жовтня 2010, 17:32

о.Олег писав:Ви не сваріться, якщо можна. Це не відчуття второсортності - це моє розуміння ситуації, яке пояснив. Чи достойний Слуга Божий Андрей канонізації, бути почитаним у всьому світі? Безперечно. Але як у випадку з Св.Жанною був опір канонізації нащадків людей, проти яких вона боролася, так буде (і є - 50 років блаженним проголосити не можемо) у нашому випадку: 8 політичних/національних урядів пережив цей великий чоловік, 4 війни...


Та не в тому справа, що пережив 4 уряди. Цю причину не називають ні в Постуляційному Центрі , ні в керівництві УГКЦ. Основна причина, визнана і самим керівництвом УГКЦ - це те, що зібрано недостатньо необхідих фактів, чогось вічно бракує. Це щодо Андрея Шептицького....
Якщо вести мову, для прикладу, про Йосифа Сліпого, то тут і не починали фактично нічого....
така от дійсність.... :(
І це вже скільки років пройшло. Врахуйте те, що з кожним роком втрачаються живі потенційні свідки....
Робота справді практично не ведеться... або ведеться на дуже низькому рівні... :(
Чому це так важко визнати - отого вже не розумію.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи стане Митрополит Шептицький "праведником світу"

Повідомлення о.Олег » 13 жовтня 2010, 18:47

solist-vokalist писав:Звідки Ви вирили таке пояснення....??? маєте посилання на якісь документи????
Логіки не бачу зовсім. Блаженними, як ви кажете, називають беатифікованих святих, а святими називають канонізованих святих..))))
Для чого ця підміна фактів. Коли говориться, що визнаний святим - розуміється канонізація, коли ж блаженним - беатифікація - і так всюди.... Або проконсультуйтеся в компетентних церковних осіб, або ж давайте документальне пояснення такого вашого трактування...

надіюся, Ви просто не розумієте, що вже декілька днів впродовж нашої розмови сваритеся на мене грішного. Можливо, допоможе ближче знайомство: сварите замученого чоловіка, священика, який працює з різними людьми, а в Мережу виходить у свій вільний час, добровільно, безоплатно. Після закінчення Семінарії і Богословської Академії, думав, що буду спеціалізуватися в Історії Церкви (не зле у мене з Божою поміччю виходило), але врешті відчув покликання до праці з людьми розумово неповносправними - це зараз і роблю. Окрім цього маю дотичність до таких людських бід, як безпритульність, алкоголізм, наркоманія, різні важкі хвороби... Окрім цього - працюю на невеличкій парафії біля Львова, маю сім'ю... І це - щоденна моя заангажованість: пожалійте, будь-ласка. Майже один я тут - людина, на яку з того чи іншого приводу виливають тягар проблем всієї Церкви: формулюйте, якщо Ваша ласка, свої дописи в такий спосіб, щоб можна було відчути якщо не любов Вас до мене-ближнього, то, принаймі, не зачатки ненависті, які я грішний з болем від Вас особисто відчуваю. Цей мій призив прошу коментувати лише в ПП - тут (не приватно), якщо маєте трошки відчуття важливості добровільної праці на цьому Форумі священика, з яким говорите, не відповідайте.
Стосовно ж того, про що ведемо мову... Не є я каноністом, але у своїх знаннях впевнений - 8 років Богословської освіти. Точніше - був впевнений: Ви заронили (запідозрили мене в некомпетентності) в мені грішному відчуття невпевненості у цьому питанні, тому проконсультувався з Канцлером Львівської Архиєпархії, о.Сергієм Ковальчуком (професійний каноніст), який відповів на поставлене Вами питання моїми словами, сказаними Вам раніше: між канонізованими і беатифікованими святими різниця у всецерковному і помісному почитанні. "Блаженний" - термін для окреслення святого, що його обов'язково почитати в межах якоїсь місцевості чи Церкви свого права (як, наприклад, УГКЦ). Тобто запитуючим у Вас про те, яких Святих має УГКЦ, відповідайте, перечислюючи 27 Святих з ікони, яку я навів вище і Пратуленських Мучеників з Йосафатом Кунцевичем. На питання: "яких Святих українців греко-католиків має обов'язок вшановувати вся Католицька Церква?" відповідайте - Святого Йосафата. При цьому слід пам'ятати, що йдеться саме про обов'язковість спільнотного почитання (введення в Календар Святих), а особисто можемо почитати і "не наших" беатифікованих Святих.
З повагою, о.Олег Жаровський
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи стане Митрополит Шептицький "праведником світу"

Повідомлення о.Олег » 13 жовтня 2010, 19:22

solist-vokalist писав:
о.Олег писав:Ви не сваріться, якщо можна. Це не відчуття второсортності - це моє розуміння ситуації, яке пояснив. Чи достойний Слуга Божий Андрей канонізації, бути почитаним у всьому світі? Безперечно. Але як у випадку з Св.Жанною був опір канонізації нащадків людей, проти яких вона боролася, так буде (і є - 50 років блаженним проголосити не можемо) у нашому випадку: 8 політичних/національних урядів пережив цей великий чоловік, 4 війни...


Та не в тому справа, що пережив 4 уряди. Цю причину не називають ні в Постуляційному Центрі , ні в керівництві УГКЦ. Основна причина, визнана і самим керівництвом УГКЦ - це те, що зібрано недостатньо необхідих фактів, чогось вічно бракує. Це щодо Андрея Шептицького....
Якщо вести мову, для прикладу, про Йосифа Сліпого, то тут і не починали фактично нічого....
така от дійсність.... :(
І це вже скільки років пройшло. Врахуйте те, що з кожним роком втрачаються живі потенційні свідки....
Робота справді практично не ведеться... або ведеться на дуже низькому рівні... :(
Чому це так важко визнати - отого вже не розумію.

бо Ви не праві. Те, що не вистарчає до беатифікації Слуги Божого Андрея - свідчення ще одного (їх має бути принаймі два) Чуда, здійсненого за Його молитвами (гарно Олюнька запросила всіх нас до молитви - саме від щирості Вашої/моєї молитви залежить беатифікація цього праведника). З мучениками простіше - для беатифікації Чуда не потрібно: лише доведений факт мучеництва за Христа і Його Церкву. З Йосифом Сліпим проблема не у тому, що матеріали до беатифікаційного процесу не готові - готові, от лише він не загинув в Сибіру, а помер своєю смертю, тому також потребує нашої з Вами молитви, потребує, щоб Бог прославив за нашими молитвами Свого Слугу. Молімося - жоден Постуляційний Центр не допоможе у цьому питанні, а лише вислухана "моя" молитва.
З повагою, о.Олег Жаровський
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Re: Чи стане Митрополит Шептицький "праведником світу"

Повідомлення ljubomyr_ps » 13 жовтня 2010, 22:34

solist-vokalist писав:Це ж наскільки сильно відчуття другосортності вкорінилося в головах українців.... :( Як можна настільки себе не любити і так не шанувати своїх святих. То, отже, Отче, на Вашу думку Андрея Шептицького канонізують не швидше як через 700 років.... І це слова греко-католицького священика.
То я тепер не дивуюсь із таким підходом наших священослужителів з того, чому нічого Церквою не робиться для проголошення Шеприцького святим.

Брате, Ви справді перебільшуєте і свою особисту нервозність незаслужено виливаєте на свого ближнього (священника) й вцілому на українців. Будьте стриманіші прошу...

solist-vokalist писав:А Владиці Андрею, отже, не бути визнаним святим, оскільки жив у складний для українців час.....???? :shock: жив би в би в простий, то був би визнаний???
Та будь-який народ, маючи такого сподвижника як Андрей Шептицький, уже давно довів би справу до канонізації. Будь-який - але не наший. І стидно за той народ, який не вміє пошанувати свого святого, який служив і творив для цього народу, попри осуд і непорозуміння. Ну вибачте, що він служив Богу у складний для українців час.


Народ складається саме з таких як Ви, я й інші брати.. прошу не стидайтесь так свого народу, адже в народі завжди присутня Божа мудрість...
Нічого не робиться з поспіхом, а святі свою винагороду отримали вже на небесах...
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи стане Митрополит Шептицький "праведником світу"

Повідомлення о.Олег » 16 жовтня 2010, 08:38

solist-vokalist писав:...Логіки не бачу зовсім. Блаженними, як ви кажете, називають беатифікованих святих, а святими називають канонізованих святих...

можливо... побачити логіку беатифікації і канонізації Святих допоможе короткий огляд історії виникнення такого розрізнення
Найперше, треба згадати, що і одне, і друге слово до 10 ст. вживалося у тісному пов'язанні одне з одним - як синоніми. З кінця 10 ст. Церква починає розрізняти проголошення Святих, ініційовані і звершені Папою (для цього використовують термін "канонізація"), і проголошення Святих, ініційованих і звершених іншими єпископами (для цього використовують термін "беатифікація"). Життя Церкви складнішає: нові географічні відкриття, Слово Боже проповідується по цілій планеті, засновуються нові єпархії, з'являються нові, знані лише в своїй частині світу Божі Угодники, від'їжджаючи від своєї Єрархії на поселення у нові землі, миряни і священики зустрічаються з новими формами побожності, відкривають для себе Святих, не знаних на їхній батьківщині... Для того, щоб внести чітку ясність у почитання Святих, 1632 року Церква вводить чітке розрізнення між святими, обов'язковими для почитання у всій Христовій Церкві, і Святими, яких почитають лише у певних регіонах, країнах. При цьому Церква зазначає, що почитанню Святого всією Церквою ("канонізація"), має обов'язково передувати почитання ("беатифікація") Святого в місцевості, де Він своїм подвигом святого життя, відстоюванням Істини від єретиків чи мученицькою смертю прославив Бога. У тому ж столітті були встановлені обряди для "беатифікації" і "канонізації" і видана постанова про обов'язкову умову їх проголошення: обидва обряди мають звершуватись в базиліці Петра і Павла в Римі. Сьогодні ж ці обряди звершує Папа і у своїх подорожах, що і відбулося у часі приїзду Папи Івана-Павла ІІ на Україну
З повагою, о.Олег Жаровський
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Re: Чи стане Митрополит Шептицький "праведником світу"

Повідомлення solist-vokalist » 16 жовтня 2010, 10:50

о.Олег писав:
solist-vokalist писав:
о.Олег писав:Ви не сваріться, якщо можна. Це не відчуття второсортності - це моє розуміння ситуації, яке пояснив. Чи достойний Слуга Божий Андрей канонізації, бути почитаним у всьому світі? Безперечно. Але як у випадку з Св.Жанною був опір канонізації нащадків людей, проти яких вона боролася, так буде (і є - 50 років блаженним проголосити не можемо) у нашому випадку: 8 політичних/національних урядів пережив цей великий чоловік, 4 війни...


бо Ви не праві. Те, що не вистарчає до беатифікації Слуги Божого Андрея - свідчення ще одного (їх має бути принаймі два) Чуда, здійсненого за Його молитвами (гарно Олюнька запросила всіх нас до молитви - саме від щирості Вашої/моєї молитви залежить беатифікація цього праведника). З мучениками простіше - для беатифікації Чуда не потрібно: лише доведений факт мучеництва за Христа і Його Церкву. З Йосифом Сліпим проблема не у тому, що матеріали до беатифікаційного процесу не готові - готові, от лише він не загинув в Сибіру, а помер своєю смертю, тому також потребує нашої з Вами молитви, потребує, щоб Бог прославив за нашими молитвами Свого Слугу. Молімося - жоден Постуляційний Центр не допоможе у цьому питанні, а лише вислухана "моя" молитва.
З повагою, о.Олег Жаровський


Отче, тут Вами наведені декілька основних причин, чому Шептицького ще не беатифікували.
Перша - Складний політичний час, опір нащадків
Друга - нема задокументованого другого чуда
Третя - не загинув мученицькою смертю

Щодо Першої причини, то поясніть, будь ласка, яких Ви маєте на увазі нащадків, що чинять опір. Тут справді дуже цікаво і важливо хясувати.

Щодо Другої причини, то зрозуміло, що фактів оздоровлення було чимало, про що говорить і сам Постуляційний центр, однак не змогли їх належно довести до кінця і зробити документацію. Вбачаю тут саме вину постуляційного ценру, адже півсотні років з часу початку беатифікації і 20 років незалежності - цілком достатньо.

Щодо третьої причини, то можна навести безліч прикладів, коли люди були і беатифіковані, і канонізовані в короткі строки, хоч і не вмерли мученицькою смертю. Тому також не вважаю це гідним виправданням нашої Церкви, тимпаче Йосафата Гордашевська також не загинула мученською смертю, наскільки мені відомо, однак беатифікована.
Як то кажуть, варто тільки захотіти.
Востаннє редагувалось 16 жовтня 2010, 12:06 користувачем solist-vokalist, всього редагувалось 1 раз.

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Re: Чи стане Митрополит Шептицький "праведником світу"

Повідомлення solist-vokalist » 16 жовтня 2010, 10:54

ljubomyr_ps писав:Брате, Ви справді перебільшуєте і свою особисту нервозність незаслужено виливаєте на свого ближнього (священника) й вцілому на українців. Будьте стриманіші прошу...
.


Особисту нервозність я нінакого не виливаю, а лишень висловлює своє бачення ситуації, а тому не потрібно це сприймати виключно як особистий закид чи образу, чи вияв гніву.

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Re: Чи стане Митрополит Шептицький "праведником світу"

Повідомлення solist-vokalist » 16 жовтня 2010, 10:59

ljubomyr_ps писав:Народ складається саме з таких як Ви, я й інші брати.. прошу не стидайтесь так свого народу, адже в народі завжди присутня Божа мудрість...


Мені справді стидно за свій народ, однак я не перестаю бути його частиною і від того не перестаю його любити, однак цей факт якраз і дозволяє говорити правду, хоч і гірку, про нас українців.

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Re: Чи стане Митрополит Шептицький "праведником світу"

Повідомлення solist-vokalist » 16 жовтня 2010, 11:01

ljubomyr_ps писав:Нічого не робиться з поспіхом, а святі свою винагороду отримали вже на небесах...


Я собі уявляю, якщо б поляки, італійці, чи будь-який інший народ мислили так, як мислете Ви. То, переконаний, що і у них не було б зовсім канонізованих святих.
Оце такий яскравий приклад мислення типового байдужого українця - хай буде, нагороду на небі, а ту нашо... Браво - 5 балів!!! З таким успіхом ми проголошених святих точно не дочекаємося ніколи...

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Re: Чи стане Митрополит Шептицький "праведником світу"

Повідомлення solist-vokalist » 16 жовтня 2010, 11:06

о.Олег писав:
solist-vokalist писав:...Логіки не бачу зовсім. Блаженними, як ви кажете, називають беатифікованих святих, а святими називають канонізованих святих...

можливо... побачити логіку беатифікації і канонізації Святих допоможе короткий огляд історії виникнення такого розрізнення
Найперше, треба згадати, що і одне, і друге слово до 10 ст. вживалося у тісному пов'язанні одне з одним - як синоніми. З кінця 10 ст. Церква починає розрізняти проголошення Святих, ініційовані і звершені Папою (для цього використовують термін "канонізація"), і проголошення Святих, ініційованих і звершених іншими єпископами (для цього використовують термін "беатифікація"). Життя Церкви складнішає: нові географічні відкриття, Слово Боже проповідується по цілій планеті, засновуються нові єпархії, з'являються нові, знані лише в своїй частині світу Божі Угодники, від'їжджаючи від своєї Єрархії на поселення у нові землі, миряни і священики зустрічаються з новими формами побожності, відкривають для себе Святих, не знаних на їхній батьківщині... Для того, щоб внести чітку ясність у почитання Святих, 1632 року Церква вводить чітке розрізнення між святими, обов'язковими для почитання у всій Христовій Церкві, і Святими, яких почитають лише у певних регіонах, країнах. При цьому Церква зазначає, що почитанню Святого всією Церквою ("канонізація"), має обов'язково передувати почитання ("беатифікація") Святого в місцевості, де Він своїм подвигом святого життя, відстоюванням Істини від єретиків чи мученицькою смертю прославив Бога. У тому ж столітті були встановлені обряди для "беатифікації" і "канонізації" і видана постанова про обов'язкову умову їх проголошення: обидва обряди мають звершуватись в базиліці Петра і Павла в Римі. Сьогодні ж ці обряди звершує Папа і у своїх подорожах, що і відбулося у часі приїзду Папи Івана-Павла ІІ на Україну
З повагою, о.Олег Жаровський


Дякую Вам за роз'яснення, тепер дійсно стало зрозумілим. Також зрозумів те, що Ви хотіли мені сказати. Проте, просив я Вас в раніших дописах, щоби канонізованих називали святими, а беатифікованих блаженними, аби розділяти ці два поняття, а не ототожнювати їх, адже різниця між ними, погодьтеся, таки є. І наголошував на тому, що за весь час існування нашої Церкви - в нас лише один канонізований святий. Погодьтесь, що це дуже мало на фоні навіть тих же наших близьких сусідів.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи стане Митрополит Шептицький "праведником світу"

Повідомлення о.Олег » 16 жовтня 2010, 15:12

solist-vokalist писав:... різниця між ними, погодьтеся, таки є...

різниця в обов'язковості почитання Святого в усій Церкві чи помісно. Надіюсь, з цим порозумілися. А стосовно сусідів, як і про сили, що тормозять визнання Шептицького Святим... все складно. Не думаю, що підтримуватиму розмову на цю тему. Запрошую молитися до наших Святих. З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Чи стане Митрополит Шептицький "праведником світу"

Повідомлення andrivovk » 26 жовтня 2010, 22:45

о.Олег писав:...запитуючим у Вас про те, яких Святих має УГКЦ, відповідайте, перечислюючи 27 Святих з ікони, яку я навів вище і Пратулинських Мучеників з Йосафатом Кунцевичем. На питання: "яких Святих українців греко-католиків має обов'язок вшановувати вся Католицька Церква?" відповідайте - Святого Йосафата.

Ви ще забули про Павла Гойдича, якого беатифікували окремо від цих 27, про яких ви згадували.

Також розпочато новий беатифікаційний процес Слуг Божих УГКЦ http://old.ugcc.org.ua/ukr/library/martyr/
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи стане Митрополит Шептицький "праведником світу"

Повідомлення о.Олег » 13 листопада 2010, 08:17

о.Олег писав:
solist-vokalist писав:... різниця між ними, погодьтеся, таки є...
Запрошую молитися до наших Святих. З повагою, о.Олег

http://www.ewtn.com/vnews/getstory.asp?number=108753
американський семінарист (в'єтнамець за походженням, Джозеф Нгуєн) лікарями був визнаний помершим, пролежавши 32 дні в комі. Його батьки молили Бога про зцілення за посередництвом Слуги Божого кардинала Ван Туана (+2002 рік), беатифікаційний процес (Ісповідник Христової віри) якого почався в 2007 році. Прийшовши до тями, Джозеф розповів, що в часі коми йому двійчі являвся кардинал Ван Туан. Хоч лікарі говорили, що після коми Джозеф зможе говорити і ходити після багатомісячної терапії, він відновився за декілька днів.

молімося до Бога за посередництвом Слуги Божого Андрея :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи стане Митрополит Шептицький "праведником світу"

Повідомлення о.Олег » 21 листопада 2010, 16:53

«Брати Шептицькі: імена, що не відходять в історію»:

зустріч Клубу шанувальників Галичини

(25.11.2010р., кав’ярня-галерея «Штука»)



«Життя – це мистецтво,

а його твори – це діла розуму й волі, цілої людської душі»

Митрополит Андрей Шептицький



25 листопада, у четвер, о 18.30 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує послухати розповідь отця Севастіяна Дмитруха, голови комісії сакрального мистецтва Львівської архиєпархії УГКЦ , тема якої - «Брати Шептицькі: імена, що не відходять в історію».

Листопад – найкраща пора, аби нагадати собі важливий внесок у збереження та розвиток української державності, духовності та культури, який зробили брати Андрей та Климентій Шептицькі. Цього місяця відзначаємо день народження отця Климентія та роковини з дня смерті Владики Андрея. «Ім’я митрополита Андрея Шептицького – як писав Мирослав Маринович у «Дзеркалі тижня», - належить історії українського народу, однак, якщо вдатися до гри слів, аж ніяк не відходить в історію. Митрополит завжди серед нас на всіх поворотах історичної долі, бо ставить запитання, на які важко знайти відповідь».

Окрім розповіді про життя та духовну спадщину братів Шептицьких, у отця Севастіяна можна буде розпитати про долю збірки особистих речей духовних пастирів, формованої впродовж десятиліть отцем, перспективу відкриття у Львові Музею ікони, де б знайшла своє місце колекція «Студіон», започаткована ще Митрополитом.







Довідка

Організатори – кав’ярня-галерея «ШТУКА», ГО «Підкова», vidviday.com.ua.

Засідання Клубу шанувальників Галичини відбуваються щомісяця.

Вхід – вільний.



Кав’ярня-галерея «ШТУКА»

Адреса: м. Львів, вул. Котлярська, 8 (бічна вул. Шпитальної)
Тел.: (097) 586 81 95 begin_of_the_skype_highlighting (097) 586 81 95 end_of_the_skype_highlighting, (093) 572 8 222 begin_of_the_skype_highlighting (093) 572 8 222 end_of_the_skype_highlighting

e-mail: [email protected]
http://shtuka.net.ua/
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Митрополит Андрей (Шептицький) у часи німецької окупації.

Повідомлення samael » 25 листопада 2010, 13:02

Четвертий вебінар УГКЦ з історії Церкви відбудеться у вівторок, 23 листопада, о 15.00. Він буде присвячений такій контраверсійній темі: «Митрополит Андрей (Шептицький) у часи німецької окупації. Між толерантністю і опором». Вебінар проведе директор Інституту історії Церкви Українського католицького університету о. д-р Андрій Михалейко.
webinars/2010-11-23.avi (30 Mb 49:21 хв)
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Пам'ятник Шептицькому

Повідомлення andrivovk » 11 грудня 2010, 17:45

Пам’ятник Шептицькому у Львові просять не встановлювати на перехресті http://www.zaxid.net/newsua/2010/11/2/145505/

У Львові визначаються з пам’ятником Шептицькому
Ще немає рішення членів журі щодо Всеукраїнського відкритого конкурсу на кращу концептуальну ідею пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому у Львові. Та під час обговорення з’ясувалося, що жодна скульптура із поданих на конкурс не є достатньо доброю. Тому першого місця члени журі не визначили. Була ідея для майбутнього пам’ятника Митрополиту взяти за основу скульптуру Андрія Коверка, що знаходиться у Національному музеї у Львові ім. А.Шептицького.
Про це повідомив ZAXID.NET член журі, заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Косів.
"Скульптуру А.Коверко зробив ще за життя Андрея Шептицького. На жаль, ні у 1990-х, ні зараз ніхто не зумів представити кращий варіант пам’ятника. В обговоренні мова йшла про те, що майстри сформують збільшену копію пам’ятника Митрополиту Андрею, взявши за основу скульптуру А.Коверка. Натомість дві команди архітекторів запропонували цікаві вирішення території біля підніжжя пам’ятника, відтак була пропозиція, щоб ці дві команди об’єднатись і створили спільний варіант", - зазначив ZAXID.NET Василь Косів.
За його словами, місце для пам’ятника уже є визначене - пам’ятник встановлять неподалік собору св. Юра у Львові, біля корпусу НУ "Львівська політехніка".


http://www.osbm.in.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=663%3A2010-11-26-08-54-50&catid=17%3A2010-01-24-19-21-57&Itemid=47&lang=uk
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Митрополит Андрей Шептицький: беатифікація та визнання

Повідомлення andrivovk » 23 травня 2012, 17:04

Процес беатифікації Андрея Шептицького наближується до кінця http://catholicnews.org.ua/protses-beat ... ya-d#point
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books


Повернутись до “Католицька Церква”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей