Харизматичний рух в Католицькій Церкві

в Україні і у світі

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
МихайлоІ-Ф
гість
гість
Повідомлень: 9
З нами з: 11 лютого 2009, 22:24
Звідки: Івано-Франківськ Україна

Повідомлення МихайлоІ-Ф » 12 лютого 2009, 16:08

сладкопівець писав:пан Михайло з Івано-Франківська, який прагне бути в майбутньому "в ієрархії" варто ще добре повчитися у вищому духовному католицькому (!) навчальному закладі, почитати документи Церкви і Пап Римських. це моя дружна порада! (без образи і з повагою до Вашої особи).

Дякую за терпеливе ставлення і повагу до висловлених мною думок. Повністю згідний з сладкопівцем для початку завжди добре звіряти словники бо часто густо люди одним і тим словом називають різні поняття. Дякую за пораду на навчання в учбовому закладі і то зроблю якщо Трійця свята побажає. Отже висновок харизматичні течії не секта, погане враження про харизматів створюють члени харизматичних спільнот які занадто багато уваги надають зовнішнім проявам про які попереджав святий Апостол Павло (перше послання до Коринтян 14-й розділ весь). У вас є здатність розважати над великими речами любий Сладкоппівець і мені приємно і легко на душі коли я пишу це повідомлення. Бажаю вам примножувати знання і укріплятись духом в вірі в ім’я Трійці Святої Єдиносущної і Нероздільної нашого Бога. З повагою МихайлоІ-Ф.

Аватар користувача
Nameless_One
новик
новик
Повідомлень: 25
З нами з: 12 лютого 2009, 00:45

Повідомлення Nameless_One » 12 лютого 2009, 18:30

Але словники бувають різні. Секта це як правило релігійна організація, община, підгрупа, яка відкололась від основного релігійного напрямку. За цим типом харизмати включиючи "Як Марію" схожі на секту адже в них зібрання проводяться не так як в звичайній церкві.
А за описом поняття "секта" яке надав сладкопівець можна все християнство сектою назвати. Хіба шо за вийнятком пункту про те шо зустрічі закриті для чужих. Але я шось ніколи не бачив щоб іудей чи мусульмани заходили в церкву подивитись на богослужіння.

"Як Марія" мене цікавить особисто, оскільки до неї належить мій знайомий і його дружина. В них така дуже релігійна сімейка. Він запрошував мене на їхні зібрання. Одного разу я прийшов. Екстатичності там вистачає)) Крім того зібрання проводилось не десь на квартирі а в невеличкій церкві. Групою керує такий собі отець Роман Терлецький. Група складається виключно з молоді.
Так от мені цікаво чому це УГКЦ сприяє харизматичному рухові, основною метою якого є посуті вербовка(заохочення) молоді.

Аватар користувача
Anatolij
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 07 грудня 2008, 20:13
Звідки: Kalush
Контактна інформація:

Повідомлення Anatolij » 12 лютого 2009, 19:37

Хоча і "харизматики" зявилися з коріння американських протестантів та англіканців, вони набули широкого розповсюдження та визнання і у КЦ (1967), зрештою, в останні часи цей рух у КЦ перевищив тих же протестантів і англіканців разом узятих.

"Папа Павло 6 та Папа Іван Павло 2, 2 Ватик. Собор і різні єпископські конференції ставляться зі схваленням і визнанням до цього руху Віднови (у Святому Дусі). Церква водночас є обережною і пильною, бо харизматичний рух подекуди та вряди-годи проявляє певні ознаки недомагання та непевності..." о.І.Козовик "Екзорцизм: міф чи реальність?"

Отже основна відміна "харизматиків" правдивих від єретиків у тому, що правдиві не відходять від Церкви, отримують Єпископські благословення, тісно співпрацюють з Церквою (можна сказати "піарять" Церкву - це їхнє основне завдання - віднова Церкви :wink: ), можливо і збираються на "сходини" чи зустрічі для спілкування та розважання - але це не означає, що вони відходять від Церкви.

А от сектанти-харизматики - вони нічого спільного з Церквою не мають, вони самі собі Церква, або якщо і належать до Церкви, то без контролю Церковної влади роблять усе самими, вводять нецерковні правила, "втаємничення", ступені прозріння і все таке інакше. Переважно закликають людей відходити від Церкви і вважають ці часи - епохою Святого Духа.

п/с - щодо "як Марія2 - БУДЬТЕ СПОКІЙНІ, ЦЕ - ХОРОША СПІЛЬНОТА :Rose:

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 12 лютого 2009, 21:20

Немало про це написано й тут: http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0% ... 1%82%D0%B8

І от такий сучасний псевдохаризматизм під прикриттям християнства не тішить http://archiv.orthodoxy.org.ua/page-256.html
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Anatolij
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 07 грудня 2008, 20:13
Звідки: Kalush
Контактна інформація:

Повідомлення Anatolij » 12 лютого 2009, 21:42

http://www.apologet.kiev.ua/content/view/556/35/

"
Станом на 1.01.2003р. в Україні налічується 790 громад харизматів. 379 – підпорядковуються Церкві Повного Євангелія, яка має досить розвинену конфесійну структуру: духовний центр у Києві, 5 християнських благодійних місій, 1 братство та 3 духовних навчальних заклади, де навчаються 993 майбутні служителі церкви, серед яких на стаціонарі – 593 особи. 34 громади входять до складу Церкви Живого Бога (регіон діяльності – Львівська та Закарпатська області з центром у Мукачеві), а деякі громади харизматів діють автономно.
У 2000 році з Церкви Повного Євангелія вийшло 100 громад (99 у Донецькій області), котрі утворили Українську християнську євангельську церкву з центром у Києві. Нова конфесія має 3 місії та семінарію в Донецьку, де навчається 580 студентів.
Найбільшу харизматичну громаду в Україні очолює пастор Сандей Сунканмі Аделаджи, громадянин Нігерії. У Києві ім’я Сандея стало синонімом харизматичного руху. Рейтинг популярності пасторів – харизматів в Україні приблизно такий: Сандей Аделаджи, Генрі Мадава, Гаврилюк, Масон, Падун, Борис Саулович і т. і. У 1994 р. Сандей заснував релігійну благодійну організацію “Благовіст”, зареєстрував релігійну громаду харизматичного спрямування “Слово віри”. Зараз ця громада носить назву “Посольство благословенного Царства Божого для всіх народів”. За даними журналу “Релігійна панорама” № 7 (47) 2004р. до цієї секти належать приблизно 20 тис. людей. Слід зазначити, що секту активно підтримує український політик і бізнесмен, глава банку “Правексбанк”, колишній претендент на пост президента України Л.Черновецький. “Посольство” у 2003р. отримало ділянку 2,1 га землі на території півострова Осокорки, де вони будуть будувати Український духовно-культурний центр. За словами С.Аделаджи ця будівля буде використовуватись не лише для церковних служб, а й для фестивалів, концертів знаменитостей, конференцій. Будівля розрахована на 50 тис. осіб.
"

Отже слід відрізняти харизматиків-католиків і харизматиків-фанатиків-некатоликів.

Аватар користувача
Anatolij
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 07 грудня 2008, 20:13
Звідки: Kalush
Контактна інформація:

Повідомлення Anatolij » 12 лютого 2009, 21:52

Доречі, у сучасних псевдоцерквах "моління" і "прослава" чимось нагадує масове біснування. "парафіяни" тих "церков" так же круто відриваються як і "пацієнти" Колодіївки. Прямо рок-концерт якийсь!

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Повідомлення сергій » 13 лютого 2009, 03:44

Якщо сказати відверто то безпідставна хайка довкола католиків-харизматів, збоку виглядає дуже смішно. Святе письмо говорить про харизма і вимагає від вірних ці харизми використовувати(http://www.christusimperat.org/uk/node/163), Вселенські і помісні собори, Вселенські Архиєреї наголошують потребу харизм в Церкві ()http://www.christusimperat.org/uk/node/162),блаженної пам"яті папа Іван-Павло ІІ не лише затвердив статути багатьох католицьких харизматичних товариств і організацій, а й бачив у цьому великий шанс для усієї Церкви (http://www.christusimperat.org/uk/node/161), те ж саме теперішній папа Бенедикт ХVІ (http://www.christusimperat.org/uk/node/160). А в нас бачте завжди з"являються мудрі голови які твердять католицький харизматизм проник в Церкву від протестантів, це секта. Люди, чи не час вже опам"ятатися і поглянути що Церква говорить про Католицький Харизматичний рух, а не те що комусь привиділось, приснилось.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 13 лютого 2009, 10:18

Дещо про неоднозначний харизматизм є у вигляді дискусії на форумі РІСУ http://www.risu.org.ua/forum/viewtopic. ... &sk=t&sd=a
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
ola
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 211
З нами з: 21 серпня 2007, 01:27
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення ola » 13 лютого 2009, 10:59

"Як Марія" мене цікавить особисто, оскільки до неї належить мій знайомий і його дружина. В них така дуже релігійна сімейка. Він запрошував мене на їхні зібрання. Одного разу я прийшов. Екстатичності там вистачає)) Крім того зібрання проводилось не десь на квартирі а в невеличкій церкві. Групою керує такий собі отець Роман Терлецький. Група складається виключно з молоді.


не зовсім зрозуміла, що саме Вас здивувало в тому, що греко-католицька спільнота проводить зустрічі її членів у каплиці, а не на квартирі? :wink:
Спочатку всі беруть участь у спільній парафіяльній Літургії (о 18.30), а потім є навчання, свідчення і молитва прослави. Що тут екстатичного чи сектантського? Під час Великого посту - Хресна дорога. Про особливості молитви прослави, молитву на мовах, спів із інструментами тут уже йшла мова :) Такий вид молитви може бути у нормальній католицькій практиці поряд із Вервицею, акафістом, молебнем, ігнаціанською контемпляцією чи іншими видами молитов.

Що найбільш дивне? Спонтанність? Примітивність? Повторюваність? Так, молитися своїми словами - це часто своєрідна аскеза, тому що треба трохи по-іншому відкрити своє серце Богові, але чи не в цьому суть молитви, щоби Бог мав трохи відмінний від традиційного, трохи інший простір мене, Своє створіння, здивувати? На тему простоти молитви прослави читала свідчення отця Р.Канталамесси, капуцина, проповідника Папського Дому. Він писав, що під час такої молитви в Ченстохові він був скептично налаштований до постійно повторюваних реплік на прославу Бога. І Бог через одну жінку сказав: "Єрихон твого серця впаде", і звернув його увагу на хрест Ісуса, який висів на стіні в тому приміщенні, де відбувалася молитва. Отець пише далі, як зрозумів тоді, що в центрі Католицької Віднови Харизматичної, як і в центрі віри Католицької Церкви, є постійне повторення про навернення і Хрест. Колись прочитала у Святому Письмі у книзі Даниїла хвалебну пісню трьох юнаків, які врятувалися з вогненної печі. Там після кожного вірша – одні й ті самі слова – «Хваліте й возносіте Його повіки!»

Я приходжу на зустрічі спільноти "Як Марія" вже 9 років і рада, що зустрічаю там не одну "релігійну сімейку" :) Наскільки знаю, то члени спільноти - це майже 50 осіб, серед яких є група старших жінок - 40-50 років, 10 подружніх пар, які виховують дітей (дві сім'ї мають по троє дітей і чекають на поповнення).
Від початку року зустрічі відбуваються в Катехитичному центрі біля Катедри (знову ж спочатку всі йдуть на парафіяльну Службу), а в тій каплиці, де Ви були, - в останній четвер місяця з Літургією за здоров'я.
Так, робота в основному спрямована на євангелізацію молоді: підлітки, студенти в гуртожитках. Жінки організовували кілька разів прощі до Страдчу, Глинян. Були зустрічі «Альфа» для подружніх пар. Молодь (до речі, по-Вашому, це до котрого віку?) завжди виглядає активнішою, студенти мають більше часу – якщо захоплюються чимось, то приходять на зустрічі кілька разів на тиждень (група пантоміми, музична група …). Чим зле, що тоді, коли Ви їх бачили, вони разом зі священиком молилися в каплиці? Знаю хлопця з цієї спільноти, який був практично невіруючим, віра і Церква його цікавили мінімально :) Прийшов колись на дискотеку, організовану спільнотою. Вкінці танців усі взялися за руки і помолилися «Отче наш». Хлопця це здивувало (типу і танцювали, і моляться…), наступного дня він пішов на реколекції, почав приходити на зустрічі. Тепер живе зовсім по-іншому, ходить на Літургію, знімає і монтує новинні сюжети для католицької телестудії…
Вернися до дому свого, і розкажи, які речі великі вчинив тобі Бог! (Луки 8, 39)

oremus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 97
З нами з: 11 вересня 2008, 20:02

Повідомлення oremus » 13 лютого 2009, 12:41

Шановний Nameless_One перечитав хід ваших думок на цій темі та на сусідніх темах і тепер можу вказати на ваші серйозні проблеми. Однак з уваги на етичні норми підкажу вам правельну дорогу:
Будь-яка справа, котру хочемо аналізувати потребує академічних студій. Поверхневі інформаційні ресурси котрі ви підбираєте будь де не дають повноти знань. Порада для кожної віруючої людини - прийняти авторитет і досвід Церкви. Інакше це НЕПРИЄМНІТЬ котра може застати подорожуючого після легковажного сніданку :)

oremus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 97
З нами з: 11 вересня 2008, 20:02

Повідомлення oremus » 13 лютого 2009, 19:02

Спеціально для Nameless_One
Продовжувати полеміку з Тобою - це всерівно, що вчити москаля любити Україну - справа хоч небезнадійна однак огидна.

ЗАКЛИКАЮ ВСІХ ФОРУМЧАН ПОДІБНИХ ТИПІВ (антипків) ПРОСТО ІГНОРУВАТИ. ЛЮДИНА КОТРА ХУЛИТЬ НА БОГА ГІДНА КАРИ!

Each atheist is the big boor.

Аватар користувача
Nameless_One
новик
новик
Повідомлень: 25
З нами з: 12 лютого 2009, 00:45

Повідомлення Nameless_One » 13 лютого 2009, 20:05

Спеціально для всіх. Дану тему я створив щоб дізнатись дещо про "як марію" і харизматиків. і спочатку все йшло нормально. Хочете щось мені сказати - пишіть в приват.
Бачу християни всюди однакові - будь кого хто їм заперечує вони зневажають, вішають ярлик атеїста і єретика і стараються не звертати на це уваги. Адже це суперечить всім в що вони вірять.

І останнє. Я нікого не хулю. Лише критикую)
перестань мені "викати"

Аватар користувача
Anatolij
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 07 грудня 2008, 20:13
Звідки: Kalush
Контактна інформація:

Повідомлення Anatolij » 13 лютого 2009, 20:16

Ти тільки тепер усвідомив, що створив цю тему, щоби дізнатися про харизматиків. а первинним завданням було їх розкритикувати разом із Церквою вцілому, змішати з сектантським болотом і заляпати ним усіх і все, що повязано х Церквою. Це - помста за те, що твої друзі є членами спільноти "як Марія", для язичника - це втрата друзів по вірі. І зараз ти бісишся, що вони, твої друзі, щасливі - а ти залишився осторонь, зі своїми деревяними і камяними зевсами і перунами...

Тому я і написав у іншому розділі, що ти просто тут на форумі плачеш, а критика, яку ти подаєш - це гучність твого плачу.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 13 лютого 2009, 22:06

Nameless_One писав:ой, так тут можна писати лише те що є в угоду церкві? де ж свобода слова і поглядів?) НЕПОДОБСТВО!)) от як я дізнаюсь про об'явлення якшо мене забанять на цьому форумі. я ж хочу поговорити з християнами, більше про них взнати))


Ти будь найперше, друже, культурною людиною і про свої "розміри" тут не згадуй, бо це не по темі! ОК? :crazy:
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Nameless_One
новик
новик
Повідомлень: 25
З нами з: 12 лютого 2009, 00:45

Повідомлення Nameless_One » 13 лютого 2009, 22:40

Ти тільки тепер усвідомив, що створив цю тему, щоби дізнатися про харизматиків. а первинним завданням було їх розкритикувати разом із Церквою вцілому, змішати з сектантським болотом і заляпати ним усіх і все, що повязано х Церквою. Це - помста за те, що твої друзі є членами спільноти "як Марія", для язичника - це втрата друзів по вірі. І зараз ти бісишся, що вони, твої друзі, щасливі - а ти залишився осторонь, зі своїми деревяними і камяними зевсами і перунами...

Тому я і написав у іншому розділі, що ти просто тут на форумі плачеш, а критика, яку ти подаєш - це гучність твого плачу.


Ні. Я створив цю тему щоб дізнатись про "як марію". мої друзі не є членами тієї "спільноти". Хоча в мене є друзі християни але я з ними гарно ладжу і якшо й заводимо дискусії на релігійну тематику то вони беземоційні і дружелюбні. В "як марії" просто мій знайомий. Він ніякий мені не друг, хоча в цілому непоганий чувак. От і все.

А не потемі писати почав не я. Тому то й спитав може вам ше щось не по темі розказати, розміри наприклад :)


П.С. Бачу тут ви дуже ненавидите язичників. Цілком зрозуміло чому. Хоча я себе таким не вважаю але схиляюсь до них і дуже їх поважаю.
перестань мені "викати"

Аватар користувача
Anatolij
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 07 грудня 2008, 20:13
Звідки: Kalush
Контактна інформація:

Повідомлення Anatolij » 13 лютого 2009, 22:49

Nameless_One писав:
П.С. Бачу тут ви дуже ненавидите язичників.


Докажи!

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Повідомлення сергій » 14 серпня 2009, 22:36

Цими днями надибав на цікаву новину. ЧСВВ відкрився на харизматичний рух. Харизмати провадять літню школу євангелізації і то у Василіянському інституті філософсько-богословських студій. Як для України то ця новина є і екстраординарна і надзвичайно радісна. Сподіваюся що це допоможе оо. Василіянам у боротьбі з псевдохаризматичною та псевдохристиянською догналівською сектою. :)
Sic transit gloria mundi

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 14 серпня 2009, 23:16

сергій писав:Цими днями надибав на цікаву новину. ЧСВВ відкрився на харизматичний рух.


Сам брав участь у цих курсах євангелізації для мирян, духовних осіб (було десь 80 осіб звідусюди)...
Під проводом харизматичної особи-мирянина-проповідника
Карлоса Арґуельйо, євангелізатора зі Школи Євангелізації св. Апостола Андрія, Гвадалахара, Мексика.

http://www.ugcc.org.ua/news_single.0.html?&tx_ttnews[pS]=1245175667&tx_ttnews[tt_news]=1424&tx_ttnews[backPid]=1&cHash=94aa43fc15

Потім щось напишу про те більше. Поділюсь неповторними враженнями... :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Повідомлення сергій » 23 серпня 2009, 21:36

Здається нарешті в нашій Церкві харизматичний рух почав тішитися опікою єрархії. Ось надибав ще одну цікаву інформацію. Виявляється греко-католики харизмати організували прощу. Правда повну інформацію обіцяють пізніше. http://www.christusimperat.org/uk/node/17373
Sic transit gloria mundi

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Повідомлення сергій » 24 серпня 2009, 22:23

Довелося трошки почекати, але як обіцяли на тому сайті так і зробили. http://www.christusimperat.org/uk/node/17458 Шкода шо греко-католики харизмати такі закриті. Думаю шо було би корисно, як би вони такі речі робили так шоб усі знали і могли взяти участь у таких міроприємствах.
Sic transit gloria mundi

Аватар користувача
ola
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 211
З нами з: 21 серпня 2007, 01:27
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення ola » 25 серпня 2009, 09:26

Вітаємо Вас, дорогі брати і сестри в Христі Ісусі!

Від останньої зустрічі койнонії Школи Християнського Життя і Євангелізації святої Марії з Назарету, Матері Церкви, бачимо, як Господь вкладає у наші серця глибоке враження про те, що Бог особливим чином кличе до прославлення.
Навесні та влітку Бог покликав багатьох людей із нових середовищ Католицької Церкви (і не тільки) до формації в Школі. Намагаючись відповісти на потреби, які з’являться у людей, ми створили додаткові філіали літньої сесії Школи (поряд із традиційними у Заболотові та Красилові – у Новояворівську та Ялті), але так і не огорнули всіх тих, що хотіли приїхати на Школу. З багатьох спільнот чуємо «голоси» про певний розвиток, що говорить нам про особливий рух Господа в Україні.
Він гідний слави і поклоніння!
Саме тому прагнемо організувати третю конференцію «Fire» («Вогонь»), щоби Божі діти – мужі та жінки – прославили нашого вірного Бога. У цьому нам будуть допомагати друзі із США (Канзас Сіті, спільнота IHOP). Це люди, глибоко вразливі до голосу Божого.
Захоплені голосом Божим 10 років тому, вони організували цілодобову адорацію слави, яка триває до сьогодні. Молитва прославлення цієї спільноти відрізняється особливим помазанням у пророчому служінні.
Отож, прагнемо молитися з нашими братами і сестрами з IHOP, а також запрошуємо всіх Вас, дорогі наші брати і сестри, щоб також і наші спільноти наповнило пророче прославлення, щоб голос Божий і Його Слава наповнювали кожного християнина не тільки в Україні, але й у цілому світі.
Дорогі брати і сестри, запрошуємо до спільного заступництва, щоб вогонь Його любові після цієї зустрічі запалав у цілій Україні.
Зустріч відбудеться у м. Хмельницький (театр ім. Петровського за адресою: вул. Соборна, 60, неподалік від римо-католицького храму).
Початок: 13 вересня (неділя) о 10.00.
Завершення: 13 вересня о 22.00.
Додаткова інформація в містах України, Росії, Білорусі, Польщі за контактними адресами й телефонами на сайті: www.christschool.org.ua

Або пишіть пп=)
Вернися до дому свого, і розкажи, які речі великі вчинив тобі Бог! (Луки 8, 39)

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 25 серпня 2009, 16:55

Молитва прославлення цієї спільноти відрізняється особливим помазанням у пророчому служінні.

То як? я, якщо чесно , мало що зрозумів. А ця фраза що значить? Не могли би пояснити?

Аватар користувача
ola
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 211
З нами з: 21 серпня 2007, 01:27
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення ola » 25 серпня 2009, 19:26

Молитва прославлення цієї спільноти відрізняється особливим помазанням у пророчому служінні.


То як? я, якщо чесно, мало що зрозумів. А ця фраза що значить? Не могли би пояснити?


можливо, не зовсім вдале формулювання=)

Я особисто ніколи не була в Канзасі й не знаю докладно, як саме виглядає прославлення в домі цієї спільноти. Але як свідчать ті, хто були (наприклад, Гражина Собєшкода з польської філії спільноти життя ICPE, колишня співробітниця Слуги Божого о.Франциска Бляхніцького), то це, по-перше, дійсно безперервна молитовна зустріч - голосне поклоніння, прославлення (різні спільноти, церкви чергуються у веденні цієї зустрічі), по-друге, часто під час цього прославлення ті, хто моляться отримують т.зв. "пророче" слово (враження, ведення) щодо того, за що заступатися, про що просити чи як молитися. Наприклад, кілька осіб на молитовній зустрічі глибоко прагнуть впродовж певного часу молитися за мир у Ізраїлі. Або заступатися за хворих на рак, скажімо, в Бразилії. Чи молитися проти запровадження законів, які би толерували гомосексуальні шлюби... Таке натхнення може бути пророчим і люди, зібрані на молитві, моляться в цьому намірі, а потім, повертаючись додому, моляться за це у своїх спільнотах і спостерігають за плодами.

Уявляю собі це так, що якщо в спільноті йде безперервна молитва, то без особливого натхнення Святого Духа щодо того, про що і як молитися, неможливо обійтися. Тому якщо є люди, відкриті на такий вид служіння в Церкві - безперервна молитва, то Святий Дух, безперечно, дає і Своє особливе пророче помазання, щоби максимально використати посвячення цих людей.
Вернися до дому свого, і розкажи, які речі великі вчинив тобі Бог! (Луки 8, 39)

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 26 серпня 2009, 08:48

Зрозуміло, дякую.

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Повідомлення сергій » 26 серпня 2009, 14:10

ola писав:
Молитва прославлення цієї спільноти відрізняється особливим помазанням у пророчому служінні.


То як? я, якщо чесно, мало що зрозумів. А ця фраза що значить? Не могли би пояснити?


можливо, не зовсім вдале формулювання=)

Я особисто ніколи не була в Канзасі й не знаю докладно, як саме виглядає прославлення в домі цієї спільноти. Але як свідчать ті, хто були (наприклад, Гражина Собєшкода з польської філії спільноти життя ICPE, колишня співробітниця Слуги Божого о.Франциска Бляхніцького), то це, по-перше, дійсно безперервна молитовна зустріч - голосне поклоніння, прославлення (різні спільноти, церкви чергуються у веденні цієї зустрічі), по-друге, часто під час цього прославлення ті, хто моляться отримують т.зв. "пророче" слово (враження, ведення) щодо того, за що заступатися, про що просити чи як молитися. Наприклад, кілька осіб на молитовній зустрічі глибоко прагнуть впродовж певного часу молитися за мир у Ізраїлі. Або заступатися за хворих на рак, скажімо, в Бразилії. Чи молитися проти запровадження законів, які би толерували гомосексуальні шлюби... Таке натхнення може бути пророчим і люди, зібрані на молитві, моляться в цьому намірі, а потім, повертаючись додому, моляться за це у своїх спільнотах і спостерігають за плодами.

Уявляю собі це так, що якщо в спільноті йде безперервна молитва, то без особливого натхнення Святого Духа щодо того, про що і як молитися, неможливо обійтися. Тому якщо є люди, відкриті на такий вид служіння в Церкві - безперервна молитва, то Святий Дух, безперечно, дає і Своє особливе пророче помазання, щоби максимально використати посвячення цих людей.

Якщо можна одне питання: Як Ви бачите різницю між прославою і поклонінням? Не сприйміть це як провокацію. Просто від різних харизматів чувім майже протилежні тлумачення співвідношення цих двох понять.
Sic transit gloria mundi

Аватар користувача
ola
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 211
З нами з: 21 серпня 2007, 01:27
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення ola » 27 серпня 2009, 00:48

Складно відповісти на це питання вичерпно і зусібіч=)
Одна із причин складності – можливість сплутування «вузьких» термінів «поклоніння», «прослава/прославлення/прославляння», якими називають етапи харизматичної молитовної зустрічі, і, наприклад, широкого значення слова «поклоніння» як adoratio, тобто такого «вияву шани», яке належить Єдиному Богу і може мати різні форми, як-от: Літургію і всі види молитов (у тому числі з виявами харизм), діла милосердя, які робимо задля поклоніння Богові, аскетичні практики тощо.

Сергію, якщо йде мова про т.зв. харизматичну молитовну зустріч, то Ви, очевидно, уявляєте собі, що вона (разом із постійною спрямованістю до відкритості на спонтанну дію Святого Духа) має певну структуру. Дещо трудно переповідати, як проходить молитовна зустріч отак «на пальцях»… До того ж, і справді, як Ви зауважуєте, у харизматичних групах різної формації – різні «традиції» та способи (стиль) перебігу молитовної зустрічі.

З того, що я переживаю під час молитовних зустрічей у різних спільнотах Віднови у Святому Дусі впродовж 9 років, можу поділитися, що досить часто на початку зустрічі є молитва прославлення, що має такі ознаки:
- ведучий молитовної зустрічі заохочує прославляти Бога у чомусь/комусь або (у формулювання подячної молитви) за щось/когось. «Слава Тобі, Господи, у цьому дні… Слава Тобі у кожному подихові, у кожному моєму братові та сестрі, які прийшли сьогодні… Слава (дякую) Тобі, Господи, за Твоє милосердя, яке Ти виявив на хресті і поширюєш через таїнства Твоєї Церкви» і под…

- прославлення може бути одночасним або літанійним (по черзі), іноді – хором повторюється якийсь виголос, наприклад, «бо Твоє є Царство, і сила, і слава…» або частина псалма, який виглядає «пророчим», актуальним для ведучого чи для когось зі спільноти;
- прославлення супроводжується піснями. Музиканти, які служать під час зустрічей, розрізняють пісні прославлення і поклоніння. Пісні прославлення зазвичай ритмічніші. Іноді прославлення виливається у спонтанний спів рідними мовами або т.зв. спів у мовах (глосолалію). У 2003 році під час харизматичного форуму в Лодзі, в костелі єзуїтів прославлення вела богопосвячена американка Кім Колінз. Вона заохочувала час від часу співати мовами. Іноді мала враження і ділилася ним, щоби присутні (це було близько 2,5 тис. католиків) співали для Бога спонтанні пісні хвали…

На етапі прославлення під час молитовної зустрічі важливо розбудити в собі віру, що ти є у Божій присутності, ввійти в неї. Поклоніння можливе тоді, коли спільнота уже «розмолена», тобто віра тих, хто молиться, є однодушною. Для того, щоби наблизитися до справжніх поклонників «у Дусі і правді», часто виникає необхідність не стільки славити Бога, скільки каятися перед Ним (ставати у правді), перепрошувати за щось, «віддавати» Йому свої труднощі та радощі… Щось подібне відбувалося із самарянкою, коли Ісус попросив її напитися, потім спонукав покаятися і пообіцяв воду живу – Святого Духа. У прославленні важливо розбудити в собі прагнення зустрічі з Богом (спрагу за Богом, «Hungry for God», як пише у своїй книзі Ральф Мартін, один зі світових лідерів Віднови).
Поклоніння під час харизматичної молитовної зустрічі – це етап, коли спільнота «одним серцем і одним духом» вірою перебуває у присутності Бога, досвідчує передсмаку неба, серця Бога. Розбуджена прагненням бачити «обличчя Бога», вірою торкається Його «плечей»... Для того, щоби, як самарянка, покинути глек (тобто будь-які власні стереотипи, страхи, сумніви) і всім життям поклонятися Богові на кожному місці і в кожний час, євангелізувати, приводити інших до Ісуса. Тобто поклоніння у вузькому розумінні – це ніби кульмінація, завершення молитовної зустрічі, щоби жити життя в adoratio Самого Бога, а не чогось із засобів.

Харизматична молитовна зустріч не має канону=) У цьому є і загрози, і простір для Святого Духа. Іноді поклоніння знову переходить у прославлення – на глибшому рівні. Важливо, як і в кожній молитві, шукати Бога всім серцем і бути постійно готовим до навернення.
Вернися до дому свого, і розкажи, які речі великі вчинив тобі Бог! (Луки 8, 39)

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення viter » 27 серпня 2009, 15:03

Колись давно, може років 10 тому, я потрапив на щось схоже, про що йдеться у цій темі. У храмі при монастирі отців Василіян в Івано-Франківську мало бути нічне чування. Я хотів взяти у ньому участь та й прийшов туди під вечір. Насторожило, що нікого ні з отців, ні з братів там не було. Та й парафіян були тільки одиниці - всі решта чужі люди. Довго я там не пробув. Пішов коли люди почали молитися, як кажуть мовами. Якось мені стало непособі, коли вони стали хитатися, розмахувати руками, впадаючи наче в якийсь транс. Не знаю, може це і нормально, але мені стало якось моторошно. До того ж чув, що так моляться сектанти пятидесятники. Як це вяжиться з нашою церковною традицією? Як розпізнати чи тут є дія Святого Духа, чи самонавіювання, чи масове навіювання (я не спец у цих термінах)?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 27 серпня 2009, 15:05

та ту десь була ціла дискусія на цю тему. Але де вона? :(

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 27 серпня 2009, 16:25

Як я уже зазначав, недавно я брав участь у так званих "курсах євангелізації" http://www.ugcc.org.ua/news_single.0.html?&tx_ttnews[pS]=1245175667&tx_ttnews[tt_news]=1424&tx_ttnews[backPid]=1&cHash=94aa43fc15

І от на них проповідник Карлос Арґуельйо, євангелізатор зі Школи євангелізації св. апостола Андрія (Гвадалахара, Мексика) зазначав, що коли ми відкриваємося на дію св. Духа, отримуючи Його дари в житті, то є немовби харизматиками...

Коли той промовець молився разом із усіма, прикликаючи св. Духа, як усі закрили очі, то одна жінка на початку впала між крісла і ніби знепритомніла. Це сталося теж тоді, коли п. Карлос торкнувся її голови руками, молився... У нерухомості лежала до кінця спільної молитви. Мені це нагадало транс...

Один отець з Івано-Франківська, що належить до Місійного згромадження св. Андрія Первозванного, теж майже був у такому стані...

Це називали "падіння у св. Дусі". Одна римо-католичка, пояснюючи цей феномен, зазначала, що, мовляв, коли відбувається таке "падіння", то особа падає на долівку легко, свідомість її працює, і вона відчуває легкість на душі... Що скажете на це? Подібне на свої очі бачив уперше в житті... :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Повідомлення сергій » 27 серпня 2009, 16:40

romanm писав:та ту десь була ціла дискусія на цю тему. Але де вона? :(
Тут є дискусія про дар мов http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=1135 , а якщо Вам не забракне терпеливості то перегляньте цю дискусію, власне в якій пишемо. Тут є багато аргументів і контра аргументів.
Теж саме і стосовно питання яке поставив viter. Якщо я не помиляюся то власне в цій дискусії і це питання розглядалося.
Sic transit gloria mundi


Повернутись до “Католицька Церква”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 22 гостей