Харизматичний рух в Католицькій Церкві

в Україні і у світі

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 13 серпня 2008, 08:23

Marat писав:це - дуже індивідуальне, створення харизматичних груп – це абсурд... Це прохід над проваллям по канату, більшість впаде, і не тому що слабкі чи боязкі, а тому що не мають необхідних знань...

З цим я не згідна, в спільноті легше прийти до Бога, ніж наодинці. Якби це не було так, то Ісус не засновував Церкву, а сказав би своїм апостолам жити в пустелі як Іван Предтеча. Це мій погляд, що базується на особистому досвіді.

Щодо духовного провідника: є багато отців, які дійсно живуть своїм покликанням і можуть багато чого навчити, хто шукає - той знаходить.

Аватар користувача
Marat
дописувач
дописувач
Повідомлень: 99
З нами з: 01 січня 2007, 17:09
Звідки: Львів

Повідомлення Marat » 14 серпня 2008, 23:56

Олюнька писав:в спільноті легше прийти до Бога, ніж наодинці. Якби це не було так, то Ісус не засновував Церкву, а сказав би своїм апостолам жити в пустелі як Іван Предтеча. Це мій погляд, що базується на особистому досвіді.

Можливо, кому як... Але прийти до віри – це таки свідоме і добровільне рішення самої людини... Далеко не всі приходять до віри в групі чи спільноті, швидше навпаки...А цей момент – рішення стати християнином – це власне і є дія Духа Святого, і воно не супруводжується ні падіннями, ні сміхом, ні глоссолалією,ні іншими психічними чи неврологічними розладами, це просто певний стан душі, коли хоч на хвилинку стає добре, відлуння того стану, який переживали апостоли під час Преображення...А спільна молитва поза Божественною Літургією – це чудово, наприклад, в василіян є прекрасні молитви кожну першу п”ятницю місяця, здається називається Свята Година (давно не був...). :oops:
Олюнька писав:Щодо духовного провідника: є багато отців, які дійсно живуть своїм покликанням і можуть багато чого навчити, хто шукає - той знаходить.
На мій погляд, їх зовсім небагато, священнику чи монаху насамперед потрібно самому мати той містичний досвід, щоб передати його учням, не всі хочуть передавати... А впильнуватися від подібних підгорецьким отцям (якби то тільки вони, а ще скільки подібних прийде...) часом і неможливо...Але більшості християн цих містичних практик , на щастя і непотрібно, не за це Господь судить... :wink:

kamamberta
дописувач
дописувач
Повідомлень: 67
З нами з: 16 квітня 2008, 10:05
Звідки: Rio-de-Dykan'ka

Повідомлення kamamberta » 15 серпня 2008, 10:19

Marat писав:
kamamberta писав:братня любов на місці. :beer:
:wink:

:) :Rose:


А ці "підгорецькі отці", вони ж теж із харизматів, наприклад, там (на їх сайті) є біографія одного з їх засновників, зараз єпископа (чи не єпископа?):
О. Ілля Антонін Догнал, ЧСВВ є найстаршим членом нашої спільноти і нашим духовним отцем...
Після повернення(з служби в армії) служив сотрудником у Зліні, а в 1975р. призначений як парох до Слушовіц. Це село вважалося якоюсь самостійною республікою, де комунізм до певної міри ще толерував певну свободу задля тамошнього прогресивного колгоспу. Ця парафія була першою в Католицькій Церкві на території колишньої ЧССР, в якій настало духовне пробудження через харизматичну обнову у 1981р. Цей духовний пролом ніби відкрив людям очі, вони набиралися досвіду, і їм вже не вистачала традиційна, формальна віра. Пізнавали, що Ісус є дійсно живий і робить серед них чуда та знаки. Засновувалися молитовні групи. Люди збиралися не тільки у храмі, але і по домах....
З 1993 до 1997р. отець викладав догматику в Пряшеві на теологічному факультеті. У 1994р. тут настало духовне пробудження через дводенні реколекції. Це викликало збентеження, і певні церковні круги вимагали виключити о.Іллю з факультету....
О.Ілля пропагував молитву і чистоту віри на харизматичних конференціях в Словаччині і на новому відпустовому місці в Літмановій...

Знову згадую Лема:”Наслідки віри часом неможливо передбачити...”

ну накінець ви зявились!!!
http://209.85.135.104/search?q=cache:XI ... cd=1&gl=ua
зацініть вони вже навіть до них написали.
вмене є знайома яка їздила до них на реколекції як вона казала "харизматичні".але тотих "владик" вона поважає і називає страшно делікатно: "я їздила до тих отців що трошки мають проблеми з владою".отож все що я спромоглась у неї випитати те що вона сказала що було дуже багато конференцій впродовж дня і те що у нас вичитувалось 10 днів (я знею познайомилась теж н7а реколекціях але нормальних) то в підгірцях вийшло за 3.правда я не знаю теми але лано...

як каже українське прислівя:в сімї не без виродка.

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Повідомлення сергій » 16 серпня 2008, 14:25

Marat писав:Щодо духовного провідника: є багато отців, які дійсно живуть своїм покликанням і можуть багато чого навчити, хто шукає - той знаходить.
На мій погляд, їх зовсім небагато, священнику чи монаху насамперед потрібно самому мати той містичний досвід, щоб передати його учням, не всі хочуть передавати... А впильнуватися від подібних підгорецьким отцям (якби то тільки вони, а ще скільки подібних прийде...) часом і неможливо...Але більшості християн цих містичних практик , на щастя і непотрібно, не за це Господь судить... :wink:

Цікаво шо Ви шановний знову в своєму стилі - змішуєте горох з капустою. І підгорецькі і харизмати. Невже ваш глибокий інтелектулізм не здатен відрізнити офіційно потверджений Церквою рух і купку збунтованих василіян?

Дійсно хай Господь судить. Але Ви здаєтьсяя прагнете знищити християнство. Великий богослова ХХ століття Карл Ранер прийшов до висновку, що або християнин ХХІ століття буде містиком, або його не буде.

А от "великий" богослов Март прийшов до висновку, що більшості християн містики не требе. Гм......

Шановний Марате, дайте визначення, богословське, чи принаймні лінгвістичне того що таке містики. Бо в інакшому разі займаєтесь пустим словоблуддям, неначе, Мєдвєдєв чи Путін? :roll:

Аватар користувача
Marat
дописувач
дописувач
Повідомлень: 99
З нами з: 01 січня 2007, 17:09
Звідки: Львів

Повідомлення Marat » 17 серпня 2008, 20:35

kamamberta писав:ну накінець ви зявились!!!

зацініть вони вже навіть до них написали.

Я теж радий вас бачити. :) Я все розумію, але брехня – це звичайно не брехня, а найчастіше напівправда, а якщо точніше, то на 9/10 правда, а на 1/10 – брехня або перекручення,або брехливе трактування, тому дещо з тої критики – правдиве... :wink:
сергій писав:А от "великий" богослов Март прийшов до висновку, що більшості християн містики не требе. Гм......

Шановний Марате, дайте визначення, богословське, чи принаймні лінгвістичне того що таке містики. Бо в інакшому разі займаєтесь пустим словоблуддям, неначе, Мєдвєдєв чи Путін? :roll:
Містика – досвід вічності чи відчуття вищої реальності, інакше пояснити не знаю. Я розумію, що містика – це якби серце релігії, без містики релігія стає філософією, а Церква - просто установа, з її недоліками, які кому не лінь критикує... Буває містика поза релігією – тоді це, наприклад, New Age чи теософія... Звичайно, кожна людина, яка приймає Христа, свідомо чи підсвідомо, здобуває містичний досвід. Звичайно, кожна молитва є продовженням цього досвіду. Але... більшість людей про це не знає, і навіть не підозрює про існування інших практик, крім молитви, тому ці практики – це доля, покликання небагатьох, одиночок, вибраних... А покликані до святості всі! І їхній шлях – відрізняється від шляху містиків, Господь дає їм інші випробування, житейські... Кожному своє...
Сергію, одне зауваження, не переходіть на особистості, і не спонукуйте інших відповідати тим же,не шукайте в інших єретиків і все буде добре... „А ты кто такой?” – так вели дискусію Балаганов і Паніковський, не варто з них брати приклад...
-- Не поделились? -- спросил Бендер, задергивая портьеру.
Паниковский и Балаганов быстро вскочили на ноги и принялись рассказывать. Каждый из них приписывал весь успех себе и чернил действия другого. Обидные для себя подробности они, не сговариваясь, опускали, приводя взамен их большое количество деталей, рисующих в выгодном свете их молодечество и расторопность...

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Повідомлення сергій » 18 серпня 2008, 14:34

Пане Марат, чи не задається Вам, що Ваш спосіб ведення дискусії страждає від надмірного суб"єктивізму та самовпевненості?

Не вже так важко відкрнити відповідну літературу (а не Ільфа-Пєтрова) і знайти наукове визначення поняття "містика"?

Та й якщо прагнете поспілкуватись про містику, не знаю, але може краще відрити нову гілку форуму? :)

kamamberta
дописувач
дописувач
Повідомлень: 67
З нами з: 16 квітня 2008, 10:05
Звідки: Rio-de-Dykan'ka

Повідомлення kamamberta » 18 серпня 2008, 15:45

Marat писав: Я переконаний, що це(харизматичны практики) непотрібно і найчастіше шкідливо практикувати. Є і багато інших речей, які є в своїй природі добрими (наприклад медитації, поєднання Ісусової молитви з диханням, ісихазм), але без справжнього досвідченого духовного провідника (а де такого знайти?)веде до стану „прелесті”. Якщо ці речі вели б переважно до духовного росту, я б проти цього не протестував, але це - дуже індивідуальне, створення харизматичних груп – це абсурд... Це прохід над проваллям по канату, більшість впаде, і не тому що слабкі чи боязкі, а тому що не мають необхідних знань...

я вибачаюсь але не розумію чому це є так погано прославляти свого Творця?чи ж Він не заслуговує того?
щодо медитацій то у всякої Харизматичної спільноти мав би бути духівник.не знаю чи у всіх так є але у 3ох спільнот які я знаю вони є.
а під вашим питанням часом не криється осудження?тобто групи для прославляння і медитації над Словом Божим є непотрібні і абсурдні?
ну а далі я взагалі не розумію. ДЕ КРИЄТЬСЯ НЕБЕЗПЕКА? ЯКИХ САМЕ ЗНАНЬ?

Marat написав:
А цей момент – рішення стати християнином – це власне і є дія Духа Святого, і воно не супруводжується ні падіннями, ні сміхом, ні глоссолалією,ні іншими психічними чи неврологічними розладами, це просто певний стан душі, коли хоч на хвилинку стає добре, відлуння того стану, який переживали апостоли під час Преображення...А спільна молитва поза Божественною Літургією – це чудово, наприклад, в василіян є прекрасні молитви кожну першу п”ятницю місяця, здається називається Свята Година (давно не був...)

сумно читати про психічні і неврологічні розлади...
мій знайомий розказував що на одній прославі один священник-місіонер почав дуже сміятись а пізніше давав свідчення що тими часами переживав велику кризу віри і навіть думав чи не відійти від Церкви.відчував себе дуже пригніченим через такий стан і от на тоті прославі він раптом розвеселився на душі враз прояснилось і опісля вже не було мови про якийбудь відхід.дивнго що через "розлад" людина стала на правильний шлях.
а щодо падіння то можу вам засвідчити що на недавніх реколекціях я сама пережила таке :) і пригадуєте ви колись цитували тьотю яка була прибиральницею і на якісь молитві теж впала а потім казала що таку саму втрату свідомості переживала на сеансах у Кашпіровського?
так от кажу вам що я ані на секунду втрачала свідомості і "критичного мислення" (це теж із ваших дописів)(бачите як я їх памятаю:) )і чула кожнісіньке словечко.
також коли молились над мною було слово знання і повірте що воно було ДУЖЕ точне.доречі мені цікаво що ви думаєте про нього адже якщо скажете щодиявол теж має певні знання то вийде що царство само проти себе піде (ну тоті слова коли Ісусу закидали владу Везельвула)

і ще щодо Підгірців і харизматів то введіть у гуглі Підгорецькі владики і прочитайте четверту зверху зсилочку.мені поки не відкриває сайту але не думаю РІСУ написали б таке від себе.

а щодо Святої Години то я краєм уха чула щор її начебто не радять практикувати.можливо це плітки але у нас у львові вона у всіх крім однієї церкви Андрія вже не провадиться.
і наостанок хочу сказати що мені не охота з вами спаеречатись бо вже закидають "відсутність братньої любові" а це вже не хороше :)

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Повідомлення сергій » 02 вересня 2008, 01:59

Цікаво чи хтось з учасників цеї дискусії ознайомлений з таки собі документиком про відпочинок у Дусі, що його підготувала теологічна комісія ICCRS-у, де цей досвід називається містичним досвідом?
Що більше кажеться, що він доступний кожному християнину?

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 02 вересня 2008, 13:23

Ой заговорилися, ой заговорилися... :lol:
З повагою, Дмитро.

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Повідомлення сергій » 05 вересня 2008, 02:51

demetris писав:Ой заговорилися, ой заговорилися... :lol:


І шо то значит? Розтовкмачте, будьте ласкаві, бо я хлоп простий зо села люблю коней і подібних приколів не розумію. :)

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 05 вересня 2008, 11:28

сергій писав:
demetris писав:Ой заговорилися, ой заговорилися... :lol:


І шо то значит? Розтовкмачте, будьте ласкаві, бо я хлоп простий зо села люблю коней і подібних приколів не розумію. :)


ТА що тут скажеш - стільки понаписували, що аж читати терпцю не вистачає. І не слухаєте один одного, таке враження що читаючи пости одне одного лиш шукаюте де б вколоти та знайти неточності.
Але то, як кажуть, тілько моя скромна думка.

Вибачайте за злісний офтоп :oops:
З повагою, Дмитро.

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Повідомлення сергій » 07 вересня 2008, 22:28

Ну що вдієте -с лавна схоластична казуїстика... :)

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 08 вересня 2008, 07:52

сергій писав:Ну що вдієте -с лавна схоластична казуїстика... :)
:good:
З повагою, Дмитро.

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Повідомлення сергій » 09 вересня 2008, 01:07

Як би не Маратові постійні спроби то ця гілка вжеби давно заглохла. Бо дискусія тут так і ніразу не велася по суті.

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 09 вересня 2008, 06:53

сергій писав:Як би не Маратові постійні спроби то ця гілка вжеби давно заглохла. Бо дискусія тут так і ніразу не велася по суті.


Ну на дописи треба ж комусь відповідати :wink: , якби Марат не потрапляв куди треб - то гілка справді б вимерла, а так...

Кажу ж заговорилися. %)
З повагою, Дмитро.

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Повідомлення сергій » 09 вересня 2008, 13:52

Тож можна подякувати пану Маратові за популяризацію Католицького харизматичного руху! :D

Інквізитор
дописувач
дописувач
Повідомлень: 59
З нами з: 22 жовтня 2008, 12:04
Звідки: Перлина Поділля

Повідомлення Інквізитор » 23 жовтня 2008, 11:34

сергій писав:6. Що стосується психологів, скажу лише що Фройд, батько модерної психології вжав релігійність станом психозу. А на "гнилому" Заході так і на "богомхранимому", "процвітаючому" Сході власне вірні сини і доньки пана Фройда звівши все тільки до питання сексуальності, найбільше спричинилися до поширення розпусти і безбожності.


Для атеїста все, що відбувається в людській голові, то лише наслідки хімічних реакцій. :crazy: :lol:
Я є лиш чверть буття
Три чверті мене, то свобода
А те що бачиш ти не я
А двері крізь які немає входу
І коли щось я говорю, то не слова, а вітер
Я там де небо п'є зорю
Я вихід із всього на світі

Інквізитор
дописувач
дописувач
Повідомлень: 59
З нами з: 22 жовтня 2008, 12:04
Звідки: Перлина Поділля

Повідомлення Інквізитор » 23 жовтня 2008, 12:45

сергій писав:Відповідати Вам, брате, симислу не має ніякого, але заради тих, кого Ваше пустослів"я може звести, мушу відповідь дати, щоб не хулилося ім!я Господнє поміж народами.

Повірте моєму досвіду (бо я керувався тим самим воюючи з рун-вірцями та атеїстами) - це безнадійна справа говорити з провокаторами. :x :x
Я є лиш чверть буття

Три чверті мене, то свобода

А те що бачиш ти не я

А двері крізь які немає входу

І коли щось я говорю, то не слова, а вітер

Я там де небо п'є зорю

Я вихід із всього на світі

Малий
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 218
З нами з: 03 травня 2008, 08:41

Повідомлення Малий » 16 листопада 2008, 22:32

Оголошення!!!!
22 листопада о 12 годині в катедральному соборі м.Чорткова, під патронатом Блаженішого Любомира Гузара, відбудеться всеукраїнська зістріч провідників харизматичних спільнот!!

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Повідомлення сергій » 17 листопада 2008, 00:21

А вхід по запрошеннях чи вільний?

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Повідомлення сергій » 22 листопада 2008, 20:28

Документальний фільм про Католицьку харизматичну Онову на You Tube.

http://christusimperat.org/uk/node/4220

Аватар користувача
Marat
дописувач
дописувач
Повідомлень: 99
З нами з: 01 січня 2007, 17:09
Звідки: Львів

Повідомлення Marat » 24 листопада 2008, 09:52

сергій писав:Документальний фільм про Католицьку харизматичну Онову на You Tube.

http://christusimperat.org/uk/node/4220
Фільм носить дещо агітаційно-пропагандистський характер :)
Кількість католиків-харизматів в тому фільмі трохи перебільшена...
На мій погляд, більш об”єктивною є все-таки ця стаття(як і фільм, теж російськомовна :D ) http://www.catholic.ru/modules.php?name ... nt&tid=132

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Повідомлення сергій » 24 листопада 2008, 16:04

Marat писав:Фільм носить дещо агітаційно-пропагандистський характер :)
Кількість католиків-харизматів в тому фільмі трохи перебільшена...
На мій погляд, більш об”єктивною є все-таки ця стаття(як і фільм, теж російськомовна :D ) http://www.catholic.ru/modules.php?name ... nt&tid=132


Фільм є офіційним виданням ICCRS, окрім цього 120 млн. католиків харизматів подає і офіційна брошура Апостольського Престолу"Then Peter stood up..."

Хоча зрештою кому вірити є справою вибору кожного зокрема. А Ви, вельми шановний, вже неодноразово на цьому форумові довели своє упереджене ставлення власне до інституції Апостольського Престолу.

Все ж таки думаю , що краще довіряти офіційним виданням Церкви, аніж сайтам невідомих авторів. Але це, в крайній лінії, Ваша особиста справа.

А стосовно Вашої "компетентності" з питань цього Руху, то вона і так вже всім хто цікавиться цією темою відома.

І все ж таки, щиро дякую Вам за рекламу Католицького харизматичного руху. Без Вас ця тема на цьому форумі давно вже була би неактуальною. Ще раз, дякую Вам, Ви є неперевершеним рекламувальником харизматичного руху.

Аватар користувача
Marat
дописувач
дописувач
Повідомлень: 99
З нами з: 01 січня 2007, 17:09
Звідки: Львів

Повідомлення Marat » 25 листопада 2008, 13:18

сергій писав: дякую Вам, Ви є неперевершеним рекламувальником харизматичного руху
Може, воно так і є... :)
Якщо я одного разу був на зустрічі Харизматичної Обнови, то я теж харизмат-католик, і мене в ті 120 мільйонів? :)

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Повідомлення сергій » 25 листопада 2008, 15:10

Marat писав:
Якщо я одного разу був на зустрічі Харизматичної Обнови, то я теж харизмат-католик, і мене в ті 120 мільйонів? :)


Я Вас розумію шо Вам ся залишило тілько хіба шо ся збиткувати.
Але кожда нормальна людина знає відповідь на Ваше чудернацьке запитання. А вона є "НІ".

Але шо то має до річи. Вашою довірою користуються і накурені психологи яких хлєщет, і сайти невідомих авторів, але не Апостольський Престіл.

Але можу Вас потішити. Якщо Ви правдивий католик і дійсно живете свою віру на всі 100% то хоча Ви і не числитесь в офіційні статистиці як католик-харизмат, Ви ним все таки є. Кожен католик, який живе свою віру є харизматом. То шось таке на кшталт анонімних християн К. Ранера. :)

Аватар користувача
Nameless_One
новик
новик
Повідомлень: 25
З нами з: 12 лютого 2009, 00:45

Харизмати. Секта чи ні?

Повідомлення Nameless_One » 12 лютого 2009, 01:01

Як УГКЦ ставиться до харизматичного руху. Чи не вважає ортодоксальна церква цей рух сектою і відхиленням від вчення Ісуса? Адже харизмати виникли під впливом п'ятидесятників. Їм присутнє екстатичне богослужіння. Тобто сучасна музика, емоційність, там якісь руки підняті вгору, вигуки і т.д. Крім того проповіді на дивні теми з дивним змістом. Лекції, семінари. Я вже не говорю про фінансові махінації. До харизматичного руху відноситься наприклад відомий "пастор" Аделаджа. Який заснував космічне посольство і причащає масу бізнесменів на чолі з космонавтом Черновецьким.
Так от - ставлення УГКЦ до харизматів і зокрема які відносини між УГКЦ і харизматичною організацією "Як Марія"?

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Харизмати. Секта чи ні?

Повідомлення Igor » 12 лютого 2009, 01:05

Nameless_One писав:Як УГКЦ ставиться до харизматичного руху. Чи не вважає ортодоксальна церква цей рух сектою і відхиленням від вчення Ісуса?

Ортодоксальна церква православних вважає еретиками і відхиленням від вчення Христа. А Ви тут про харизматів...

Аватар користувача
Nameless_One
новик
новик
Повідомлень: 25
З нами з: 12 лютого 2009, 00:45

Повідомлення Nameless_One » 12 лютого 2009, 01:12

Ортодоксальна церква православних вважає еретиками і відхиленням від вчення Христа. А Ви тут про харизматів...

Щось я не в'їхав. Може я трохи запутав вас або себе назвавши УГКЦ ортодоксальною церквою. Моя помилка... Але мова не про те.

Мова про те що вчення одне а відхилень додідька. Конфесії, секти, течії, спільноти, рухи. Для чого це? Щоб показати шо "я правий а інші ні". Чи шоб сказати "я правий всі інші ні тому ваші пожертви приносте мені, а я вже їх богові передам".

Аватар користувача
МихайлоІ-Ф
гість
гість
Повідомлень: 9
З нами з: 11 лютого 2009, 22:24
Звідки: Івано-Франківськ Україна

Re: Харизмати. Секта чи ні?

Повідомлення МихайлоІ-Ф » 12 лютого 2009, 02:12

Nameless_One писав:Як УГКЦ ставиться до харизматичного руху. Чи не вважає ортодоксальна церква цей рух сектою і відхиленням від вчення Ісуса? Адже харизмати виникли під впливом п'ятидесятників. Їм присутнє екстатичне богослужіння. Тобто сучасна музика, емоційність, там якісь руки підняті вгору, вигуки і т.д. Крім того проповіді на дивні теми з дивним змістом. Лекції, семінари. Я вже не говорю про фінансові махінації. До харизматичного руху відноситься наприклад відомий "пастор" Аделаджа. Який заснував космічне посольство і причащає масу бізнесменів на чолі з космонавтом Черновецьким.
Так от - ставлення УГКЦ до харизматів і зокрема які відносини між УГКЦ і харизматичною організацією "Як Марія"?

Цілком згідний харизмати чимось нагадують секту. :) Мені доводилось бувати в харизматичних спільнотах. Я назвав би їх закритими течіями в тілі церкви, де владу захопили в свої руки лідери лояльні до церковної ієрархії. Це експериментальні зразки, моделі майбутнього, або ще місця для набору молоді для служіння в ієрархії. Кожна людина має свої харизми, я також маю, можливо колись буду священнослужителем і членом ієрархії. Та в церкві прагну хоч п’ять слів сказати зрозумілою для присутніх мовою, або промовчати.
Може я справлю враження мудрої людини. ( книга Притч 17-а частина 28-й вірш.) :)
Коли закрию двері щільно і вікна шторами прикрию тоді на своє крісло сяду щоб у майбутнє подивитись. Переберу бажання свої, погані викину у сповідь, ретельно все повірю пильно, як повіряють точний прилад.

Аватар користувача
сладкопівець
гість
гість
Повідомлень: 5
З нами з: 06 січня 2009, 16:22

Повідомлення сладкопівець » 12 лютого 2009, 13:24

найперше потрібно визначити поняття, що таке "секта", а тоді все проясниться. Секта - замкнена група людей, які повністю підпорядкували свою волю і мислення лідерові (гуру), які вважають себе спасителями (хто поза ними є приречений на загибель) і єдиними носіями правди, які ставлять перед собою мету - вербування якнайбільше членів, що пізніше піддаються психоманіпуляціям. для сектанта його родина, якщо вона є проти його участі у сектантській групі стає ворогом, що руйнує сімї та відносини родинні. зустрічі секти є закриті для чужих, те що відбувається всередині секти немає права виявлятися поза межі групи.
по-друге Харизматична Віднова в Католицькій Церкві є офіційно визнана, вона має свою місію в житті Церкви. на світі є 120 мільйонів католиків, що є учасниками Харизматичної Віднови. Вона має своє центральне бюро при Апостольській Столиці.
Харизматичний Рух в Католицькій Церкві покликаний поглибити духовне життя мирян у всіх його сферах. Віднова не означає Реформацію, але оживлення. Те що хтось з Вас назвав екстатичними проявами, тобто те, що у Віднові називається Молитвою прослави, прагнення пережити цілим собою своє дитинство Боже. я тут говорю про молитовні зустрічі у тих молитовних групах та спільнотах, що існують у Католицькій Церкві.
Ось 5 цілей Католицької Віднови у Святому Дусі:
Кожна група та спільнота Віднови у Святому Дусі ставить перед собою такі головні цілі:

1. Заохочення до постійного і зрілого навернення до Ісуса Христа, нашого Господа і Спасителя.
2. Заохочення до рішучого особистого прийняття Святого Духа, його Особистості та сили. Ці дві благодаті часто приходять одночасно в досвідченні, яке в різних частинах світу називається «хрещенням у Святому Дусі», або «вилиттям Святого Духа» або «відновленням у Святому Дусі». Найчастіше це розуміється як особисте прийняття благодаті християнського втаємничення та зміцнення в християнському служінні Церкві та суспільству.
3. Сприяння прийняттю і служіння духовними дарами (харизмами) не тільки в Харизматичній Віднові, але в усій Церкві. Ці дари, звичайні та надзвичайні, рясно виявляються серед світських, ченців і духовенства. Їх правильне розуміння і вживання в гармонії з іншими елементами життя Церкви є джерелом сили для християн на їхній дорозі до святості і в виконанні місії.
4. Сприяння справі євангелізації силою Святого Духа, а також євангелізації і реєвангелізації тих, хто тільки називають себе християнами, євангелізації культури і суспільних структур. «Віднова» особливим чином включається в місію Церкви, проголошуючи Євангеліє словом і вчинками, прославляючи Ісуса Христа особистим свідченням, а також учинками віри та справедливості, до яких покликаний кожний християнин.
5. Піклування про постійне зростання в святості шляхом поєднання харизм із повнотою життя Церкви. «Віднова» заохочує брати участь в багатому літургійному житті та житті Таїнствами, черпати з католицької традиції молитви і духовності, до постійного засвоєння католицького віровчення під керівництвом Церкви і до участі в виконанні душпастирської програми Церкви.

А щодо "організації" Як Марія, яка насправді є Спільнотою, то вона є визнана УГКЦ, має благословення Правлячого Архиєрея Кир Володимира Війтишина. а пан Михайло з Івано-Франківська, який прагне бути в майбутньому "в ієрархії" варто ще добре повчитися у вищому духовному католицькому (!) навчальному закладі, почитати документи Церкви і Пап Римських. це моя дружна порада! (без образи і з повагою до Вашої особи).


Повернутись до “Католицька Церква”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей