Харизматичний рух в Католицькій Церкві

в Україні і у світі

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Святослав87
новик
новик
Повідомлень: 13
З нами з: 29 вересня 2013, 17:08

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення Святослав87 » 12 травня 2017, 09:03

о.Олег писав:
Святослав87 писав:Христос Воскрес!
Я вам на форумі задавав питання на рахунок харизматичного руху в УГКЦ. Ви написали, що призначено о. Василя Білаша відповідальним. Пройшло вже майже 4 роки з того часу, і мені цікаво чи якось це питання вирішилося за цей час? Чи є якась офіційна позиція нашої церкви? І як сприймати ті пророцтва, які виголошуються в харизматичних спільнотах?
Дякую.

та... рівно таке ж, яке було - якісь отці супроводжують якісь спільноти. А які пророцтва? Перепрошую - дуже мало стикаюсь/цікавився
З повагою, о.Олег

На одній із спільнот, був свідком таких явищ, коли один отець з даром мов молився над кожним присутнім, а одна дівчина з даром пророцтва перекладала його слова. Так от власне як ставитись до цього "перекладу"? Це Святий Дух промовляв через того отця і перекладачки?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення о.Олег » 12 травня 2017, 11:15

Святослав87 писав:На одній із спільнот, був свідком таких явищ, коли один отець з даром мов молився над кожним присутнім, а одна дівчина з даром пророцтва перекладала його слова. Так от власне як ставитись до цього "перекладу"? Це святий дух промовляв через того отця і перекладачки?

автоматичного сприйняття містичних явищ у Христовій Церкві немає - ставлення Церкви в кожному окремому випадку різне незалежно від того, священик щось говорить чи несвященик: священство не є гарантією від глаголення недоброго не лише "мовами", а й звичайною мовою :) - знаю, що говорю, вже повірте на слово
Відповідно - якщо Свята Церква ще на щось не сказала свого слова, питання треба ставити: що саме говорив/перекладали.
Ви це бачили/чули: що?
(доречі - де це відбувалося і хто цей священик, якщо можна)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення Wolodymyr » 12 травня 2017, 20:01

До поки не говорять чогось що суперечить вченю католицької церкви, то які проблеми.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення о.Олег » 13 травня 2017, 12:23

Wolodymyr писав:До поки не говорять чогось що суперечить вченю католицької церкви, то які проблеми.

власне тому і питаюся, що саме говорив
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Patlatus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 137
З нами з: 05 серпня 2011, 11:57

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення Patlatus » 22 травня 2017, 22:19

Мені здається, що владика Дмитро Григорак відповідає за харизматичний рух в УГКЦ, бо він був на фаєрі на велотреку СКА пару років назад у Львові, де збиралось багато харизматів-католиків, і де була архиєрейська служба Бога з владиками Ігором Возьняком і Венедиктом Алексейчуком, наскільки я пам'ятаю. Владика Дмитро Григорак тоді питався присутніх, скільки людей мають дар мов (на це запитання багато людей підняли руки, десь може декілька тисяч), спитав, скільки людей мають дар тлумачення мов (тобто, дар пояснювати белькотання інших), і питав, скільки людей мають дар пророцтва, і тоді дуже мало людей підняло руки (може десятки чи одиниці). Тоді він пожартував, що мовляв, які з вас харизмати, коли так мало людей мають дар пророцтва, і що усім присутнім потрібно розвивати свої дари і харизми, щоб могти служити церкві своїми дарами і харизмами.

Я бачу, що зараз багато людей дуже сильно нападають особливо в дискусійному клубі УГКЦ у фейсбуці на брата Петра (ксьондза Петра Куркевича), і на отця Олексія Саранчука, прирівнюючи останнього до якогось аделаджі. Мені це все якось дуже прикро читати і прикро бачити. Я не знаю, хто такий той, хто так нападає на харизматичний рух взагалі, і на брата Петра і отця Олексія зокрема, і не розумію, що такого поганого йому зробили. Мені якось так прикро, що ще досі багато отців негативно ставляться до харизматичного руху. Я пам'ятаю, як парох нашої церкви, який прийшов сповідати людей на фаєрі на велотреку СКА пару років назад з нервами встав і вийшов і перестав сповідати людей, в той час як інші священики залишились.
Востаннє редагувалось 25 травня 2017, 09:30 користувачем Patlatus, всього редагувалось 2 разів.

Patlatus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 137
З нами з: 05 серпня 2011, 11:57

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення Patlatus » 22 травня 2017, 22:40

Святослав87 писав:На одній із спільнот, був свідком таких явищ, коли один отець з даром мов молився над кожним присутнім, а одна дівчина з даром пророцтва перекладала його слова. Так от власне як ставитись до цього "перекладу"? Це Святий Дух промовляв через того отця і перекладачки?


Мені здається, що в даному випадку у дівчини був не дар пророцтва, а дар тлумачення мов. Хоча дари можуть поєднуватись, і може бути пророцтво на мовах, і тоді його тлумачення буде десь пророцтвом, хоча в даному випадку виглядає на те, що це був просто дар тлумачення мов.
Принаймні це узгоджується з тим, що навчають брат Петро, отець Олексій та інші через послання апостола Павла, це про це згадується.
1 Кор. 14:13
"Тож, хто говорить мовами, хай молиться, щоб умів вияснити."
Іншими словами, хто має дар мов або белькотання, то нехай молиться, щоб отримав також і дар тлумачення мов, щоб міг пояснити іншим, що він белькоче. А якщо є інша людина з даром тлумачення, то теж може тлумачити белькотання
1 Кор. 14:27
Коли хтось говорить мовами, нехай буде їх двоє, а щонайбільше троє, і нехай один пояснює, і то по черзі.


Щодо того, чи це Святий Дух промовляв - віримо, що коли просимо в Отця дарів небесних, то дасть нам хліба, а не гадюку, але на 100% навіть сам брат Петро Куркевич не впевнений, кажучи, що він на 99% впевнений у тому, що дари від Святого Духа.

Також є такий дар розпізнання духів, але його дуже мало людей мають.

Також є таке поняття, як здоровий глузд. І апостоли про це теж кажуть.
1 Йоана 4:1-3,6
Любі, не кожному духові вірте, а випробовуйте духів, чи вони від Бога, - багато бо лжепророків прийшло на світ.
З цього спізнавайте Божий дух: кожен дух, який визнає, що Ісус Христос прийшов у тілі, той від Бога.
А кожен дух, що не визнає Ісуса, - той не від Бога, але антихриста, про якого ви чували, що він прийде, та й тепер уже у світі.


Ми - від Бога. Хто знає Бога, слухає нас; хто ж не від Бога, не слухає нас. З цього спізнаємо дух правди й дух омани.

Тобто, будь-яке пророцтво чи одкровення, що не узгоджується з наукою церкви, очевидно, не є від Духа Святого.
І будь-яке пророцтво чи одкровення, чи дар знання, чи якесь інше слово, що узгоджується з наукою церкви, і з логосу стає ремою, швидше за все, від Духа Святого.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення ShMariam » 24 травня 2017, 22:48

Patlatus писав:Я багато зараз дуже сильно нападають особливо в дискусійному клубі УГКЦ у фейсбуці на брата Петра (ксьондза Петра Куркевича), і на отця Олексія Саранчука, прирівнюючи останнього до якогось аделаджі. Мені це все якось дуже прикро читати і прикро бачити.
А мені ні. Це ознака успіху харизматичного руху, значить дияволові то припекло. І нападають з найкращих намірів, не усвідомлюючи. На жаль, ми всі схильні робити дурниці через добрі наміри
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення о.Олег » 26 травня 2017, 10:28

також думаю, що це на розвиток. Гірше, коли всі б кричали свій ура-одобрямс. А так - поряд із тим, що старттопік дійсно вар`ятський, люди проговорюють, висловлюють доволі адекватні думки
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення ShMariam » 26 травня 2017, 16:23

Взагалі-то за правилами закритої спільноти ми ніби не маємо права виносити звідти інформацію назагал :wink: Хоча, це не тільки там...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Patlatus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 137
З нами з: 05 серпня 2011, 11:57

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення Patlatus » 11 червня 2017, 22:07

Закритої спільноти? Яка ж то спільнота закрита? Орест Григорчак приїхав з 50-річчя (золотої річниці) Віднови у Святому Дусі і казав, що папа Франциск, який зібрав всіх католиків-харизматів у Римі, казав, щоб католики-харизмати закликали усіх пережити наново момент відновлення хрещення у Святому Дусі, і казав шукати екуменічної єдності. Думаю, якби католицькохаризматична спільнота була б закритою, папа не закликав, щоб всі пережили харизматичний досвід

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення ShMariam » 12 червня 2017, 22:06

Patlatus писав:Закритої спільноти? Яка ж то спільнота закрита? Орест Григорчак приїхав з 50-річчя (золотої річниці) Віднови у Святому Дусі і казав, що папа Франциск, який зібрав всіх католиків-харизматів у Римі, казав, щоб католики-харизмати закликали усіх пережити наново момент відновлення хрещення у Святому Дусі, і казав шукати екуменічної єдності. Думаю, якби католицькохаризматична спільнота була б закритою, папа не закликав, щоб всі пережили харизматичний досвід

ДискоКлуб - закрита спільнота :wink:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Католицька Церква”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей