Харизматичний рух в Католицькій Церкві

в Україні і у світі

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення andrivovk » 31 липня 2013, 22:09

Що Папа думає про Харизматичні церкви?
Наприкінці 70-их – початку 80-их я не міг на них дивитись.
Одного разу я сказав, що вони, мабуть, переплутали літургійну відправу з уроками самби! Але потім я ближче з ними познайомився і змінив свою думку.
Я побачив ту працю, яку вони роблять, і щороку відправляв для них Літургію в Буенос-Айресі. Я вважаю, що ці рухи є необхідними; вони є даром Святого Духа. Церква – вільна; Святий Дух робить те, що хоче.


http://viranadiylybov.blogspot.com/2013 ... l?spref=fb
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Святослав87
новик
новик
Повідомлень: 13
З нами з: 29 вересня 2013, 17:08

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення Святослав87 » 29 жовтня 2013, 19:59

Слава Ісусу Христу, особисто я дуже захоплююся Святими Отцями Церкви, і нігде неможна знайти в їхніх творах чи в їхній біографії про те щоб хтось молився "ангельськими" мовами, чи хтось падав від дотику руки. Наприклад Василій Великий тоже зціляв людей. Чому в той час Святий Дух діяв таким чином, а тепер діє якось інакше?

Ігор В
дописувач
дописувач
Повідомлень: 106
З нами з: 27 вересня 2012, 10:33
Звідки: м. Тернопіль

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення Ігор В » 30 жовтня 2013, 12:01

ви пишете, що тепер Святий Дух діє якось інакше ніж колись, я читав, що Святий Дух незмінний, напевно люди інакші святості менше, віри менше, всі стають більше матеріалістами і тд..

Святослав87
новик
новик
Повідомлень: 13
З нами з: 29 вересня 2013, 17:08

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення Святослав87 » 04 листопада 2013, 19:38

Так якщо Святий Дух незмінний, то може в харизматичних спільнотах діє не Він. А з іншого боку до чого тут люди, я думаю що колись були такі самі матеріалісти як зараз і так само нині є святі люди просто ми про них ще не знаємо. Проблема в тому, що якби колись за Отців Церкви практикували такі речі які зараз діються в ХС, то я думаю вони про це би написали.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення viter » 05 листопада 2013, 10:22

Святослав87 писав:нігде неможна знайти в їхніх творах чи в їхній біографії про те щоб хтось молився "ангельськими" мовами, чи хтось падав від дотику руки.

Нема нічого в цьому дивного, бо харизматичний рух започаткувався лише в 60х роках ХХ ст. і то в протестантських спільнотах.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Святослав87
новик
новик
Повідомлень: 13
З нами з: 29 вересня 2013, 17:08

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення Святослав87 » 07 листопада 2013, 19:20

Мені наприклад дивно чому він до нас перекочував. Я наприклад ніяк неможу для себе розібратися навіщо він взагалі потрібен. Що бракувало нашій церкві, чого нехватало, що ми беремо щось від протестантів. Якщо Святий Дух незмінний, то як можуть зявитися якісь нові прояви Святого Духа. Чому до 60-х було стільки визначних священослужителів стільки Святих і нігде не згадується , що вони молились на мовах, чому Святий Дух їх не наділив даром мов. Іван Золотоустий писав про молитву -

Кроме того, здесь, как мне кажется, Спаситель запрещает продолжительные молитвы; впрочем, продолжительные не по времени, но по множеству и продолжительности слов, так как с терпением должно ожидать того, чего просим: в молитве терпяще, говорит апостол (Рим. XII, 12). Притом и сам Спаситель притчею о вдовице, которая немилосердного и жестокого судью преклонила неотступностью просьбы, и притчею о друге безвременно ночью пришедшем и поднявшем с одра спящего, не по дружбе, но по неотступному прошению, не иное что заповедал, как то, что все непрестанно должны молиться Ему. Впрочем, Он повелел не воссылать к Нему молитвы, составленной из многочисленных стихов, а просто открывать Ему наши прошения. На это Он и указал в словах: мнят бо, яко в многоглаголании своем услышаны будут. Весть бо ихже требуете (ст. 7, 8 ) . А если Он знает, - скажет кто-либо, - в чем мы имеем нужду, то для чего нужно молиться? Не для того, чтобы указать Ему твои нужды, но для того, чтобы преклонить Его; чтобы чрез непрестанное моление соединиться с Ним, чтобы смириться пред Ним, чтобы вспомнить грехи свои.

А ще тут цікава стаття http://azbyka.ru/dictionary/04/usatov_dar_inyh_yazykov-all.shtml

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення ShMariam » 07 листопада 2013, 20:00

Святослав87 писав: Якщо Святий Дух незмінний, то як можуть зявитися якісь нові прояви Святого Духа.
Ну чому ж? Святий Дух взагалі діє по різному, часто навіть ми не помічаємо цього.... І тому дорога до Бога у всіх різна.
Святослав87 писав:Чому до 60-х було стільки визначних священослужителів стільки Святих і нігде не згадується , що вони молились на мовах, чому Святий Дух їх не наділив даром мов.
Якраз наділив, щоб могли проповідувати іншим народам, але ж тут ми не про це...
Святослав87 писав:Мені наприклад дивно чому він до нас перекочував.
Власне, це перше, що мене турбує: яким чином харизмат стає харизматом? Якби харизми з'являлися самі по собі (тобто як надприродне явище, поза часом і поза середовищем, де це популярно), подібно, як маємо стигми, або дар сцілення (не тоді, коли падають на землю). А так... :pardon: Але, нмсд, найперше треба дивитися на плоди.
До речі, чи то тут писали, чи де, що Іван Павло ІІ говорив мовами.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Ігор В
дописувач
дописувач
Повідомлень: 106
З нами з: 27 вересня 2012, 10:33
Звідки: м. Тернопіль

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення Ігор В » 08 листопада 2013, 13:45

Був отець Е. Тардіф, якого важко хворого зцілили люди з харизматичного руху і який сам потім підтримував харизматичну віднову . Через нього Господь зціляв потім дуже багато хворих. Про дари Святого Духа, в тому числі і про дар мов писали апостоли.
Мені подобається харизматичний рух, думаю це люди з гарячою любов"ю до Господа

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення ShMariam » 08 листопада 2013, 20:55

Ігор В писав: Мені подобається харизматичний рух, думаю це люди з гарячою любов"ю до Господа

Нмсд, це люди емоційні, а любов... різна буває, не раз емоційно холодна людина може любити дуже сильно.
Ігор В писав:Був отець Е. Тардіф, якого важко хворого зцілили люди з харизматичного руху і який сам потім підтримував харизматичну віднову . Через нього Господь зціляв потім дуже багато хворих.
Інакше кажучи, стати харизматом можна тільки контактуючи з харизматами?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення о.Олег » 08 листопада 2013, 21:47

ShMariam писав: Інакше кажучи, стати харизматом можна тільки контактуючи з харизматами?

то як грипа?
та нє :)
не думаю, що аж так :D
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення ShMariam » 08 листопада 2013, 23:03

о.Олег писав:
ShMariam писав: Інакше кажучи, стати харизматом можна тільки контактуючи з харизматами?

то як грипа?
та нє :)
не думаю, що аж так :D

А як тоді? :)
Щось не чула про появу харизмата напр. у глухому селі, де люди взагалі не в курсі, що то таке.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення о.Олег » 09 листопада 2013, 09:13

ShMariam писав:А як тоді? :)
Щось не чула про появу харизмата напр. у глухому селі, де люди взагалі не в курсі, що то таке.

а церковна громада як там з`явилася? :Rose:
ні - рух неоднозначний, безперечно. Про це вже тут писав. Як і про те, що довіряю Церкві, що впустила (як би представники католицького харизматичного руху не відхрещувались від протестантів - не бачу причини закривати очі на їх звязок) його в себе
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Ігор В
дописувач
дописувач
Повідомлень: 106
З нами з: 27 вересня 2012, 10:33
Звідки: м. Тернопіль

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення Ігор В » 09 листопада 2013, 09:27

о.Олег писав:ні - рух неоднозначний, безперечно. Про це вже тут писав. Як і про те, що довіряю Церкві, що впустила (як би представники католицького харизматичного руху не відхрещувались від протестантів - не бачу причини закривати очі на їх звязок) його в себе
З повагою, о.Олег

до речі, декілька років тому в Тернополі після хресної ходи слово мав єпископ з Донецька і досить гарно відізвався про протестантів

Святослав87
новик
новик
Повідомлень: 13
З нами з: 29 вересня 2013, 17:08

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення Святослав87 » 09 листопада 2013, 09:44

Ігор В написав:
Про дари Святого Духа, в тому числі і про дар мов писали апостоли.


а ще писали - Любов ніколи не переминає. Пророцтва зникнуть, мови замовкнуть, знання зникне. (1Кор. 13:8)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення о.Олег » 09 листопада 2013, 10:17

Святослав87 писав:
Ігор В написав:
Про дари Святого Духа, в тому числі і про дар мов писали апостоли.


а ще писали - Любов ніколи не переминає. Пророцтва зникнуть, мови замовкнуть, знання зникне. (1Кор. 13:8)

цим Ви стверджуєте, що любов переминула, чи що в харизматів її немає/харизмати заперечують любов?
:D
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення о.Олег » 09 листопада 2013, 10:33

Ігор В писав:до речі, декілька років тому в Тернополі після хресної ходи слово мав єпископ з Донецька і досить гарно відізвався про протестантів

а чому +Степан не протестант, а католик? Як думаєте? :Rose: Попри всі позитивні відгуки про протестантів, владика дуже негативний у відношенні збочень віри, які пропагують. Знаю це і з відношення Церкви до протестантизмів загалом, і з відношення мого бувшого ректора в Семінарії Святого Духа у Львові, на якого Ви покликаєтеся
це з тим, що і я грішний багато в чому позитивний з представниками протестантських рухів/спільнот
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення ShMariam » 09 листопада 2013, 11:24

о.Олег писав: Як і про те, що довіряю Церкві, що впустила його в себе

Ну а що нам лишається?

Тільки яка ж користь (сенс) від говоріння незрозумілими мовами і чого падають від дотику?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Святослав87
новик
новик
Повідомлень: 13
З нами з: 29 вересня 2013, 17:08

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення Святослав87 » 12 листопада 2013, 21:40

о.Олег писав:
Святослав87 писав:
Ігор В написав:
Про дари Святого Духа, в тому числі і про дар мов писали апостоли.


а ще писали - Любов ніколи не переминає. Пророцтва зникнуть, мови замовкнуть, знання зникне. (1Кор. 13:8)

цим Ви стверджуєте, що любов переминула, чи що в харизматів її немає/харизмати заперечують любов?
:D


як я можу стверджувати, що любов переминула? Це ж цитата з Біблії. Любов ніколи не переминає. Якщо ви мене не розумієте, чи може я незрозуміло пишу свої думки, то напишу слова Св. Августина.

«В ранние времена Святой Дух изливался на верующих, и они говорили на языках, которые не учили, ибо Дух давал им дар речи. Это были знаки, приуроченные к времени. Потому что подобало, чтобы являлся этот знак Святого Духа на всех языках, чтобы засвидетельствовать, что Господне Евангелие будет проповедано на всех языках и во всех концах земли. Это было сделано для знамения, и это миновало. Ожидаем ли мы теперь, чтобы те, на кого будут возложены руки, заговорили на языках? Или когда мы возлагали свою руку на этих детей, ожидал ли каждый из нас, что они не говорят на языках, оказался ли кто из нас так развращен в своем сердце, чтобы сказать: «Они не получили Святого Духа»?

і також слова Івана Золотоуста -

«Итак, мы ничего не потеряли, если только захотим быть внимательными. Главные блага мы получаем в крещении: отпущение грехов, освящение, причастие Духа, усыновление, вечную жизнь. Чего же еще хотите? Знамений? Но они упразднились. Ты имеешь веру, надежду, любовь, которые пребывают; их ищи; они больше знамений»

Вибачте, що на рос. мові і вибачте, якщо когось образив

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення ShMariam » 12 листопада 2013, 22:26

Ну а коли вони жили?
А в який час живемо ми?
Може Святий Дух захотів в наш час діяти особливим чином? А слова св. Августина є просто констатацією факту, він же не керує Духом. :roll:

Мене більше хвилює обряд (?) хрещення Святим Духом і як воно співвідноситься з Таїнством Миропомазання (коли отримуємо Святого Духа). Чому після хрещення Святим Духом Дух починає так дивно діяти, а не після Миропомазання? (Після Миропомазання Святий Дух діє, тільки переважно звичайними, тобто нечудесними способами).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення о.Олег » 13 листопада 2013, 10:35

Святослав87 писав:...як я можу стверджувати, що любов переминула? Це ж цитата з Біблії. Любов ніколи не переминає. Якщо ви мене не розумієте...

що Ви (?) - Вас неможливо не зрозуміти. :) Проблема не у тому, що написано в Біблії, а те, що Ви цитуєте, протиставляючи любов-харизматам, а вони ніде не протистоять у цьому Біблійним істинам і любов і у них на першому місці - та, що не переминає. А вже мови/падання - інша річ. Як вже і писав: допоки це вид молитви (як, по аналогії, дитинка белькоче/гугає/тощо перед своїми батьками, вни з нею бавляться/тощо) - для мене грішного це прийнятно. Хоч і не практикую/не раджу.
Стосовно ж традиції саме такої молитовної практики... Існують в історії Церкви такі способи предстояння перед Богом, які важко (мені грішному) прийняти. Наприклад - стовпники (це і стояння на стовпах, і закопування себе в землю, і, в якомусь Житії Святого читав його призив до червяків "їжте мене"); наприклад самобичування (чи носіння волосяниць або підперезування себе канатом, який прогризав живіт, провокуючи запалення черевної порожнини); наприклад юродиві Христа ради...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення ShMariam » 13 листопада 2013, 13:10

о.Олег писав:[
Стосовно ж традиції саме такої молитовної практики... Існують в історії Церкви такі способи предстояння перед Богом, які важко (мені грішному) прийняти. Наприклад - стовпники (це і стояння на стовпах, і закопування себе в землю, і, в якомусь Житії Святого читав його призив до червяків "їжте мене"); наприклад самобичування (чи носіння волосяниць або підперезування себе канатом, який прогризав живіт, провокуючи запалення черевної порожнини); наприклад юродиві Христа ради...
З повагою, о.Олег

То бути чи не бути харизматом, теж свідомий вибір?

У наведених Вами прикладах бачимо ЖЕРТВУ, яка була завжди присутня і на Сході, і на Заході в тій чи іншій формі. А тут... Чому цей рух виник в протестантів? Точніше, чому ми його від них прийняли?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення о.Олег » 13 листопада 2013, 16:48

ShMariam писав:
о.Олег писав:[
Стосовно ж традиції саме такої молитовної практики... Існують в історії Церкви такі способи предстояння перед Богом, які важко (мені грішному) прийняти. Наприклад - стовпники (це і стояння на стовпах, і закопування себе в землю, і, в якомусь Житії Святого читав його призив до червяків "їжте мене"); наприклад самобичування (чи носіння волосяниць або підперезування себе канатом, який прогризав живіт, провокуючи запалення черевної порожнини); наприклад юродиві Христа ради...
З повагою, о.Олег

То бути чи не бути харизматом, теж свідомий вибір?

У наведених Вами прикладах бачимо ЖЕРТВУ, яка була завжди присутня і на Сході, і на Заході в тій чи іншій формі. А тут... Чому цей рух виник в протестантів? Точніше, чому ми його від них прийняли?

харизмати-католики твердять (десь тут в темі, якщо не помиляюсь, в т.ч.), що не черпають від протестантів. Відстоювати цю тезу не буду, бо не поділяю її: для мене очевидним є звязок одних і других. Поряд із цим - для мене важливим є церковність будь-якого способу молитви, тому харизматів-католиків від інших харихматів відрізняю чітко. Як і католицьких Бібліїстів від некатолицьких. Католицьких монахів від некатолицьких.
Невже Ви відстоюватимете тезу, на зразок "католицьке походження"=автоматично добро - "протестантське походження"=автоматично зло? (Перепрошую - це не запитання, а, знаючи трошки Вас - твердження).
А бути чи не бути - свідомий вибір. І... - так: жертва - невже ні?
от тільки...
дуже різні люди (з різним розумінням того, що роблять) називають себе харизматами і переглядаючи деякі із записів їх зібрань постійно виникає питання: жертва Йому чи комусь іншому?? І... постійно розумію, що і тут автоматизму не може бути (як і автоматизму довіри до будь-чого) і кожен такий випадок/ки потрібно обережно досліджувати. Що, знову ж, не надто можливо, адже такого дуже багато. Тому і... зупинився я грішний на довірі до Церкви. Тому і обережно відношуся до різного роду приватних і неприватних Об`явлень/об`явлень (чи то з Меджугорі, чи то ірландські/тощо). А у відносинах з харизматами керуюсь своїм власним відчуттям ...гм... "Божості" :) але без претензій на непомильність мого відчуття. Фактично... це у мене зводиться до співпраці у різного роду спільних ділах з окремими представниками х.р. і обережного ставлення до харизматичного руху вцілому.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення о.Олег » 14 листопада 2013, 11:49

зацитую Сергія (на 1 ст. тут у темі)
сергій писав:

1. Харизматичний рух в католицькій Церкві виріс не з протестантизму, а має прямий феноменологічний зв"язок з рухом за віднову літургії, який в ХІХ ст. зародився в бенедиктинській опаті Солесмесс.

2. Якби дійсно хоч трохи щось знали про харизматичний рух чи то між католиками, чи між протестантами, чи між православними, чи між дохалкедонцями то Ви би, брате, також знали, що ніякого ритуалу хрещення Святим Духом не існує.
А також би брати знали, що католики-харизмати хрещенням Святим Духом важають св. Тайну Миропомазання.

3. Цікаво Ви, брате, як правдивий сектант, викручуєте Святе Письмо, а здається і чоловік не дурний і греку буцім знаєте. Але... Біблія каже:
а). me pantes glossais lalousin (1 Кор. 12, 30) - одже гласолялія, брате;
б). ean tais glossais ton anthropon lalo kai ton aggelon (1 Кор 13, 1) - одже, брате, знову "прєлєсть духовная" і то в Біблії; :ROFL:
в). ho gar lalon glosse ouk anthropois lalei alla theo oudeis gar akouei pneumati de lalei mysteria (1 Кор 14, 2) - WOW! Знов Біблія говорить про белькотання мовами. Жах! :lol:
г). thelo de pantas hymas lalein glossais (1 Кор 14, 5) - але ж вже той Апостол Павло спокусник - хоче, щоб усі белькотали на мовах - это просто возмутительно - як казав один батюшка з РПЦ :)
Можна далі наводити цитати, але чи є в цьому потреба?

4. Точнісінько те що відбувається зараз між харизматами описують і св. Августин з Гіппону і св. Ігнатій Лойола - Ви їх важаєте психічно хворими? :D

5. Як би Ви з презирством не відносилися до незаслужених дарів Святого Духа (харизм), то очевидно би знали, що диявол, як його св. Августин влучно назвав, є Божою мавпою. Він мавпує дари, абсолютно того не заперечую. Але для того є дар розрізнення духів, щоб могти розрізнити чи це є автентична харизма чи підробка.

6. Що стосується психологів, скажу лише що Фройд, батько модерної психології вжав релігійність станом психозу. А на "гнилому" Заході так і на "богомхранимому", "процвітаючому" Сході власне вірні сини і доньки пана Фройда звівши все тільки до питання сексуальності, найбільше спричинилися до поширення розпусти і безбожності.

7. о. Руфус Перейра, віце-призедент спілки католицьких екзорцистів і багаторічний член Ради ICCRS-у стверджує, що психічних захворювань не існує - све, що психологи і психіатри називають психічними захворюваннями він розуміє, як чисто духовні проблеми. І відповідно рекомендує не травити людей медикаментами, а - сповідь, оливопомазання, і якщо дійсно є на це потреба - тоді екзорцизм.

Бачу Ви, брате, добре орієнтуєтеся в світській літературі, але я би Вам радив звернутися дійсно до літератури духовної - Біблії, Молтвослова, Творіи Отців Церкви.
:Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення ShMariam » 15 листопада 2013, 23:06

сергій писав:2. Якби дійсно хоч трохи щось знали про харизматичний рух чи то між католиками, чи між протестантами, чи між православними, чи між дохалкедонцями то Ви би, брате, також знали, що ніякого ритуалу хрещення Святим Духом не існує.
А також би брати знали, що католики-харизмати хрещенням Святим Духом важають св. Тайну Миропомазання.
Добре... Тільки яким чином тоді стають харизматами (якщо це свідомий вибір)?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення о.Олег » 19 листопада 2013, 12:30

ShMariam писав:Добре... Тільки яким чином тоді стають харизматами (якщо це свідомий вибір)?

приходять на зустріч (наприклад - як я був) харизматів, якщо подобається (мені не сподобалось) - залишаються і "стають".
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення ShMariam » 19 листопада 2013, 13:22

о.Олег писав:
ShMariam писав:Добре... Тільки яким чином тоді стають харизматами (якщо це свідомий вибір)?

приходять на зустріч (наприклад - як я був) харизматів, якщо подобається (мені не сподобалось) - залишаються і "стають".
ОООО

Значить, таки від контакту :)
Просто я бачу харизми як надприродні дари, які в одних з'являються, в інших - ні. Отже, їх отримує частина тих, що "залишилися". А можете загалом охарактеризувати людей - "потенційних харизматів"? Маю на увазі, в них є якісь спільні риси, чи не так?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення о.Олег » 19 листопада 2013, 13:41

ShMariam писав:
о.Олег писав:
ShMariam писав:Добре... Тільки яким чином тоді стають харизматами (якщо це свідомий вибір)?

приходять на зустріч (наприклад - як я був) харизматів, якщо подобається (мені не сподобалось) - залишаються і "стають".
ОООО

Значить, таки від контакту :)
Просто я бачу харизми як надприродні дари, які в одних з'являються, в інших - ні. Отже, їх отримує частина тих, що "залишилися". А можете загалом охарактеризувати людей - "потенційних харизматів"? Маю на увазі, в них є якісь спільні риси, чи не так?

про які харизми мова, Маряно? Всі ми харизмати і Бог Діє через кожного, як захоче, Даючи від Своїх Щедрот. А вже претензія на те, що кожного разу, коли "я" белькотаю - це говоріння мовами, бо входжу в "харизматичний рух"... це вже приналежність до харизматичного руху. Який, як і, наприклад, Церква - грішний у своїй людській складовій. Проте людина приходить в рух сама. Або неприхожить. І через тих, що називають себе харизматами, і серед тих, що відмежовуються від цього, є люди, яким Бог Дарує (харизма), і є люди, що наслідують молитву або мавпують її зовнішній вигляд у своїх вчителів, і є люди, опановані злим...
все складно
так вже у нас - людей повелося
пороблено? :)
:D
думаю - є потреба відмежувати харизму і рух, що себе так називає: все стає більш-менш на власні місця :Rose:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Святослав87
новик
новик
Повідомлень: 13
З нами з: 29 вересня 2013, 17:08

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення Святослав87 » 19 листопада 2013, 20:33

ShMariam писав:Просто я бачу харизми як надприродні дари, які в одних з'являються, в інших - ні.

Так харизмати також бачать харизми як надприродні дари, а "белькотання" даром Духа Святого.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення о.Олег » 19 листопада 2013, 21:51

Святослав87 писав:
ShMariam писав:Просто я бачу харизми як надприродні дари, які в одних з'являються, в інших - ні.

Так харизмати також бачать харизми як надприродні дари, а "белькотання" даром Духа Святого.

що не означає, що "я" маю вслід за ними вважати всі скопом белькотання Даром, який би виходив за рамки молитовної харизми
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення ShMariam » 19 листопада 2013, 23:42

о.Олег писав: І через тих, що називають себе харизматами, і серед тих, що відмежовуються від цього, є люди, яким Бог Дарує (харизма), і є люди, що наслідують молитву або мавпують її зовнішній вигляд у своїх вчителів, і є люди, опановані злим...
все складно

І, враховуючи це, чи можна (варто), щоб наді мною молився харизмат?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Католицька Церква”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей