Харизматичний рух в Католицькій Церкві

в Україні і у світі

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення о.Олег » 20 листопада 2013, 10:07

ShMariam писав:...І, враховуючи це, чи можна (варто), щоб наді мною молився харизмат?

священик чи під його проводом/благословенням на молитву над Вами саме цих людей - так. (При чому за нормальних обставин: Ви сама питалися того священика і сама чітко чули, що він знає їх і благословляє Вас на те-то і те-то, а не активісти гуртка Вам розповіли, що ними опікується і на це благословляє священик: перепрошую, що попереджаю про таке, але мав декілька випадків у власній практиці, коли люди просто використовували авторитет Церкви у такий-от спосіб, а священик, на якого вони покликалися, не знав навіть, що є їх духівником/благословляв :( ) В інших випадках... вони благословляють у тій мірі відповідальності/звязку з Богом, який мають. А може бути... гм... різне, тому не вважаю правильним піддавати людей ризику і без благословення священика не раджу
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення ShMariam » 20 листопада 2013, 15:42

о.Олег писав: А може бути... гм... різне, тому не вважаю правильним піддавати людей ризику і без благословення священика не раджу
З повагою, о.Олег

Але священики теж бувають різні, чи не так?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення о.Олег » 20 листопада 2013, 21:57

ShMariam писав:
о.Олег писав: А може бути... гм... різне, тому не вважаю правильним піддавати людей ризику і без благословення священика не раджу
З повагою, о.Олег

Але священики теж бувають різні, чи не так?

католицького священика, якому Церква довірила благословляти/освячувати
розумію, що йти до будь-якого з означених мною - для сильних у вірі, а ми, люди, слабкі, тому - до того католицького священика, якого більш-менш (хоча би) Ви чи гідні Вашої довіри люди знаєте/можете довіряти
перепрошую - прошу розуміти, що Ви питаєтеся, а я відповідаю відповідно до того, як бачу справу
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення ShMariam » 20 листопада 2013, 22:05

о.Олег писав:католицького священика, якому Церква довірила благословляти/освячувати
розумію, що йти до будь-якого з означених мною - для сильних у вірі, а ми, люди, слабкі, тому - до того католицького священика, якого більш-менш (хоча би) Ви чи гідні Вашої довіри люди знаєте/можете довіряти
перепрошую - прошу розуміти, що Ви питаєтеся, а я відповідаю відповідно до того, як бачу справу
З повагою, о.Олег

Мала на увазі, що деякі священики (як і деякі миряни) схильні на то дивитися через рожеві окуляри.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Святослав87
новик
новик
Повідомлень: 13
З нами з: 29 вересня 2013, 17:08

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення Святослав87 » 21 листопада 2013, 00:11

Отче Олег, ви тут настільки все спростили, що якби харизмати почитали,що ви тут пишете напевно би жахнулися :shock: .
Для мене це питання не настільки просте, а навпаки дуже навіть складне. Зараз поясню чому: на одній зустрічі хр наді мною молився один екзорцист іншими мовами (вірніше "белькотав", хоть би він не читав цього форуму) :) так ось він молився але не розумів про що. Але з ним була одна дівчина, яка мала дар пророцтва, і вона перекладала те про що він молився. І ось в мене постає питання чи через його молитву надхненну Святим Духом зі мною говорив Бог? Якщо чесно я не ці слова чекав від Бога почути, але питання для мене так і не вирішене. ЯК УГКЦ ставиться до таких речей? Харизматом я не став після цього. Що мені робити? :sorry:

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення ShMariam » 21 листопада 2013, 11:26

Святослав87 писав: І ось в мене постає питання чи через його молитву надхненну Святим Духом зі мною говорив Бог? Якщо чесно я не ці слова чекав від Бога почути, але питання для мене так і не вирішене.
А як Ви думаєте (відкинувши всі захоплення і упередження), то говорив Бог?

Святослав87 писав:Отче Олег, ви тут настільки все спростили, що якби харизмати почитали,що ви тут пишете напевно би жахнулися :shock: .
А о.Олег нічого особливого не пише, я теж до цієї розмови була приблизно такої ж думки про це. Нема ж прямого відкинення харизм як таких. :pardon:

о.Олег писав: Всі ми харизмати і Бог Діє через кожного, як захоче, Даючи від Своїх Щедрот.

думаю - є потреба відмежувати харизму і рух, що себе так називає: все стає більш-менш на власні місця :Rose:
З повагою, о.Олег

:) А у Вас, отче, є дар здорового глузду (якщо я правильно переклала - здравый смысл http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0% ... 1%81%D0%BB ), тобто вміння "відчувати" істину. Дуже важливий дар! Як і дар мудрості. Скільки вчуся відрізняти зло і добро, важливе і неважливе, як правильно повестися (говорити) у тій чи іншій ситуації... Так, мабуть, це найважливіший дар для спасіння себе і для того, щоб бути корисним іншим людям.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення о.Олег » 21 листопада 2013, 15:05

Святослав87 писав:Отче Олег, ви тут настільки все спростили, що якби харизмати почитали,що ви тут пишете напевно би жахнулися :shock: .
Для мене це питання не настільки просте, а навпаки дуже навіть складне. Зараз поясню чому: на одній зустрічі хр наді мною молився один екзорцист іншими мовами (вірніше "белькотав", хоть би він не читав цього форуму) :) так ось він молився але не розумів про що. Але з ним була одна дівчина, яка мала дар пророцтва, і вона перекладала те про що він молився. І ось в мене постає питання чи через його молитву надхненну Святим Духом зі мною говорив Бог? Якщо чесно я не ці слова чекав від Бога почути, але питання для мене так і не вирішене. ЯК УГКЦ ставиться до таких речей? Харизматом я не став після цього. Що мені робити? :sorry:

не знаю. Тим більше не розумію, чи Ви коректно вживаєте тут "екзорцист". І "белькотання" чи "лепечення" - це я від харизматів і почерпнув: це не є щось принизливого для людини - вважати себе дитинкою перед Божим Лицем і все, що людина може висловити, називати белькотанням (чи як там). Проблема у іншому: у тому, з ким звязані і яким духом/Духом керовані люди, що в такий спосіб ...гм... поводяться. Вони вважають, що з Богом, якого призивають. Кажуть, що "якщо син просить рибу, батько не дасть гадюки" (і інше по Тексту). "Блажен, хто вірує, воістину блажен" (с). От лише питання залишається для мене відкритим у тому, чи/чий він "син" у кожному окремому випадку і, відповідно, хто/Хто і яку "рибу" йому дає/Дає. Чиї/чиї послання/Послання були протрактовані і т.д. Це з тим, що особисто я знайомий з не одним представником харизматичного руху і більшість із цих людей особисто мені подобається. От лише приймати якогось роду благословення чи керуватись якимись пророцтвами ними виголошеними радити не буду, якщо вони не про загальну віру Церкви (відповідно - ставлення УГКЦ тут точно позитивне), а стосуються чогось приватного. Якщо Ваше питання має особисту якусь специфіку і Ви хочете поради - запрошую в ПП. При чому - так чиню тут на Форумі в кожному особистому випадку, а не лише в стосунку обговорюваної проблематики.
перепрошую ще раз за спрощення, але те, про що я говорю назагал:
-сприймаю харизматичний рух як вид молитви (розумію, що багато із них із цим не погодиться і ще раз підкреслюю, що на запит висловити своє ставлення висловив своє ставлення) і
-не схвалюю сприйняття його в якості цілості - кожен представник харизматичного руху (як і Церкви в цілому) може бути із Богом, а може упасти в гріх якогось із породжень гордині. Тому
-я грішний одинаково негативно відповідаю як на загальні восхваляння, так і загальне опротестування харизматів
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Святослав87
новик
новик
Повідомлень: 13
З нами з: 29 вересня 2013, 17:08

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення Святослав87 » 22 листопада 2013, 16:27

Ну так розказували, що він дійсно екзорцист. А на рахунок пророцтва, то воно справді може бути від Бога? Значить просто треба просити Дару розрізняння духів, як писала ShMariam. Але з іншого боку, якби це було правдиве пророцтво, то напевне я мав би почути слова, які дійсно мене стосуються, а не загальні фрази? І останнє питання, що таке ПП?

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення andrivovk » 22 листопада 2013, 17:14

Святослав87 писав:І останнє питання, що таке ПП?

Приватне повідомлення.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення ShMariam » 22 листопада 2013, 20:17

Святослав87 писав:А на рахунок пророцтва, то воно справді може бути від Бога? Значить просто треба просити Дару розрізняння духів, як писала ShMariam.

Якщо воно так називається, то я про нього давно мрію. :)
Святослав87 писав: Але з іншого боку, якби це було правдиве пророцтво, то напевне я мав би почути слова, які дійсно мене стосуються, а не загальні фрази? І останнє питання, що таке ПП?
Ну, постороння людина навряд чи може сказати щось конкретне.... А в цій проблемі я б порадила переглянути тему: viewtopic.php?f=18&t=2363&start=0&hilit=%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B5%D1%86%D1%8C
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення о.Олег » 23 листопада 2013, 13:14

ShMariam писав:
Святослав87 писав:...
... А в цій проблемі я б порадила переглянути тему...

а в темі згаданого екзорцизму
viewtopic.php?f=19&t=1133&p=53077&hilit=%D0%B5%D0%BA%D0%B7%D0%BE%D1%80%D1%86%D0%B8%D0%B7%D0%BC#p53077
і
viewtopic.php?f=20&t=2783&p=45844&hilit=%D0%B5%D0%BA%D0%B7%D0%BE%D1%80%D1%86%D0%B8%D0%B7%D0%BC#p45844
та
viewtopic.php?f=7&t=1821&hilit=%D0%B5%D0%BA%D0%B7%D0%BE%D1%80%D1%86%D0%B8%D0%B7%D0%BC
:Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Святослав87
новик
новик
Повідомлень: 13
З нами з: 29 вересня 2013, 17:08

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення Святослав87 » 24 листопада 2013, 17:23

Дякую, що навертаєте на вірний шлях заблукавшу вівцю. Мені дуже приємно. Хоть би всі спільноти були такі дбайливі як Ви тут на форумі.

Святослав87
новик
новик
Повідомлень: 13
З нами з: 29 вересня 2013, 17:08

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення Святослав87 » 08 грудня 2013, 17:47

В мене ще є питання до отця. Ми тут розглядаємо харизматів з різних боків, різні питання виникають. А чи обговорюють це питання священники УГКЦ? Ну тобто, чи збирався якийсь синод, щоб одностайно оприділитися з відповідями на ці питання. Тому що таке враження що кожен священик говорить по своєму і кожен по різному. Я вже змирився з молитвою на мовах, може комусь так легше ніби маленька дитина до мами, але коли цю молитву прирівнюють до дару мов, який отримали апостоли в день П'ятдесятниці, то мені здається це треба вважати єрессю. УГКЦ збирала якийсь круглий стіл на рахунок цього питання?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення о.Олег » 08 грудня 2013, 17:53

Святослав87 писав:В мене ще є питання до отця. Ми тут розглядаємо харизматів з різних боків, різні питання виникають. А чи обговорюють це питання священники УГКЦ? Ну тобто, чи збирався якийсь синод, щоб одностайно оприділитися з відповідями на ці питання. Тому що таке враження що кожен священик говорить по своєму і кожен по різному. Я вже змирився з молитвою на мовах, може комусь так легше ніби маленька дитина до мами, але коли цю молитву прирівнюють до дару мов, який отримали апостоли в день П'ятдесятниці, то мені здається це треба вважати єрессю. УГКЦ збирала якийсь круглий стіл на рахунок цього питання?

Є священик (о.Василь Білаш), якого нещодавно призначено відповідальним за цю справу в УГКЦ. Мій хороший близький товариш. Розмовляв якраз пару днів із ним про це: все складно. Але треба працювати і тут. Відсіюючи зерно від плевел
працюємо
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Віталій_Львів
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 31 січня 2014, 11:34

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення Віталій_Львів » 02 лютого 2014, 14:07

Стосовно руху віднови у Святому Дусі то скажу,що через нього багато молоді у Львові в тому числі і я навернулись, і пізнали живого Бога , раніше я ходив до церкви на силу щоб покрити свої гріхи і не усвідомлюючи, що сам себе обманюю дальше жив у тяжких гріхах. Але 12 конференцій курсу РУАХ повністю змінили моє життя.Я почав читати Святе Письмо і був шокований що багато людей цього світу живуть в великому обмані. Взагалі якби не рух віднови у Святому Дусі , то я не знаю де б я зарас був ,і не цікавився б духовним життям , церквою і т д ... , і точно не писав би зарас цьому форумі.Я чув, що йде розгляд беатефікації отця Еміліана Тардіфа який був сильним харизматом і дуже підняв цей рух і написав гарну книжечку Ісус Живий http://dobre.org.ua/knyhy/item/265-o-em ... u40orQ4LxU =))) Збір харизматів у Львові http://www.youtube.com/watch?v=z35M5F2earI , http://www.youtube.com/watch?v=bySi0q3gwl4 молодіжний курс РУАХ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення ShMariam » 17 лютого 2014, 11:09

Теж пройшла курс РУАХ. Абсолютно погоджуюся з тим, що в харизматичному русі багато неоднозначного, але мені це все пішло на користь: на реколекціях відчула сильну потребу розкаятися в деяких гріхах, з яких раніше не каялася (вже потім сказали, що там таке відбувається) + було натхнення молитися більше, в т.ч. в шумі. "Теорії" я дізналася небагато (ну, я ще конспектувала поганенько :oops: ).
P.S. Досі не можу зрозуміти, нащо те "говоріння на мовах" і падіння.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення ShMariam » 12 березня 2014, 11:20

ShMariam писав:P.S. Досі не можу зрозуміти, нащо те "говоріння на мовах" і падіння.

Вияснила, що падіння (ну не можу я поки написати "спочинок у Святому Дусі" :( :pardon: ) - індивідуальна реакція організму в даній ситуації. А "говоріння на мовах" - нмсд, видима ознака надприродності того, що відбувається (хоча б тоді, коли говорять людськими мовами - потім перекладають).

І запрошую всіх на Школу християнського життя і євангелізації, що буде відбуватися 16 - 18 травня в УКУ. Дійсно вартує відвідати. :good:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Віталій_Львів
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 31 січня 2014, 11:34

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення Віталій_Львів » 25 квітня 2014, 08:55

Хотів би добавити, що в нашій церкві і в православних ,дійсно бракує живої євангелізації серед людей.На мою думку, потрібно при кожній парафії, створювати спільноти навіть не харизматичні а прості з постійними реколекціями .Бо нажаль наші люди ходять в Неділю на Святу літургію,а цілий тиждень живуть так, ніби Хреста не знають.Візмімо протестантів,у них хоч і нажаль немає Служби Божої ,але зате є постійні проповіді і вони живуть тим.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення о.Олег » 25 квітня 2014, 09:07

Віталій_Львів писав:Хотів би добавити, що в нашій церкві і в православних ,дійсно бракує живої євангелізації серед людей.На мою думку, потрібно при кожній парафії, створювати спільноти навіть не харизматичні а прості з постійними реколекціями .Бо нажаль наші люди ходять в Неділю на Святу літургію,а цілий тиждень живуть так, ніби Хреста не знають.Візмімо протестантів,у них хоч і нажаль немає Служби Божої ,але зате є постійні проповіді і вони живуть тим.

Христос Воскрес!
радий вітати на Форумі, пане Віталію!
повністю згідний. Бракує навчань. Бракує фахових священиків.
По аналогії з протестантами (з постійними проповідуваннями) щось доброго не вийде - потрібно, щоб проповідник мав закорінення в Христовій Церкві, інакше вчитиме щось свого.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

ієром. Йоан
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 18 червня 2014, 16:54

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення ієром. Йоан » 20 червня 2014, 16:49

В нашій Церкві харизматичне відновлення ще в пошуку свого обличчя. Може, це дуже загально сказано, але це моя особиста думка.

Святе Письмо багато говорить про Дари, плоди та харизми. В цьому ніхто не сумнівається.

Також отці Церкви це справжні харизмати звідки ми можемо багато брати та перевіряти все, що з нами відбувається. Про це не можемо забувати.

Ще одна важлива річ, це те, що ми маємо чудове церковне правило де є велика присутність сили Святого Духа. Думаю, що всім хто має справу із Харизматичним відновленням варто впроваджувати в життя родин, поодиноких осіб та монаших спільнот. Монаші спільноти є розсадниками церковного правила (Утреня, Часи, Обідниця, Вечірня, Мале Повечір'я, Північна). Добре, щоб миряни просили вчитися церковне правило, а потім всі інші практики.

Харизми є для будування Тіла Христового, тобто Церкви. Кожна особа може служити в Церкві й для Церкви. В цьому є сила Святого Духа.

Просімо Сили Святого Духа для осіб, що провадять та ставаймо в ряди Христового воїнства!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення о.Олег » 20 червня 2014, 19:34

Слава Ісусу Христу!
вітаю, отче!
ієром. Йоан писав:В нашій Церкві харизматичне відновлення ще в пошуку свого обличчя. Може, це дуже загально сказано, але це моя особиста думка.

Святе Письмо багато говорить про Дари, плоди та харизми. В цьому ніхто не сумнівається.

Також отці Церкви це справжні харизмати звідки ми можемо багато брати та перевіряти все, що з нами відбувається. Про це не можемо забувати.

Ще одна важлива річ, це те, що ми маємо чудове церковне правило де є велика присутність сили Святого Духа. Думаю, що всім хто має справу із Харизматичним відновленням варто впроваджувати в життя родин, поодиноких осіб та монаших спільнот. Монаші спільноти є розсадниками церковного правила (Утреня, Часи, Обідниця, Вечірня, Мале Повечір'я, Північна). Добре, щоб миряни просили вчитися церковне правило, а потім всі інші практики.

Харизми є для будування Тіла Христового, тобто Церкви. Кожна особа може служити в Церкві й для Церкви. В цьому є сила Святого Духа.

Просімо Сили Святого Духа для осіб, що провадять та ставаймо в ряди Христового воїнства!

от - цікавою є Ваша думка: харизми були і є (як в священства/монашества, так і в мирян, як в жінок, так і чоловіків), однак до цього руху в Церкві відчуваю певне насторожене ставлення. Якщо поділяєте мої враження, то... чому нам важко з Харизматичним рухом?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

ієром. Йоан
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 18 червня 2014, 16:54

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення ієром. Йоан » 21 червня 2014, 14:26

Отче Олеже,

Не є просто й для мене сприймати деякі речі в Харизматичному Відновленні в Україні. Також маю насторожене ставлення. Неодноразово бував на спільній молитві зі спільнотою за кордоном. В Україні був один раз у Католицькому Університеті та раз у Красилові (на конференції Ніла Лозано, в лютому цього року). Звичайно, я молився й прославляв Бога.
Чому нам важко?..
Справді, не один раз над цим роздумував.

Приходять такі думки:
- Ми залишили емоційну сферу поза християнським вихованням, особливо в час підпілля, бо було заборонено й після підпілля, бо велися будови та ще й далі ведуться. Треба ублагороднити наші почуття, які залишилися ще не проєвангелізовані, а тільки проінформовані. Людина не тільки фізично розвивається, але й духовно та душевно, тобто у трьох вимірах. Вимір духа та душі десь залишилися;
- В Україні звернено увагу на зовнішнє, якщо не тепер, то раніше так зауважувалось, тепер є покращення, але не всюди;
- Ми не мали добрих вихователів щодо віри у Христа, нашого Господа; ті, що переповідають це одна річ, а ті, що діляться досвідом, то це що інше.
- В нас не було добрих богословів і проповідників, які б навчали згідно східної традиції. В нас і тепер у Церкві є психологічна напруга щодо православності навчання та виховання. Потрібно багато молитися та розмовляти, з ублагородненими почуттями, не ображаючи осіб.
- Це відновлення народилося з читання Святого Письма й оминуло Отців Церкви, що для нас є дуже вагомим. Вважаю, що без пізнання Отців Церкви відчувається якась порожнеча.
- Залишається збоку церковне правило;
- До цього треба по новому підійти та подбати про духовних провідників, а їх не має як таких. Є, але бачимо наслідки, що багато людей мають упередження або просто не сприймають харизматів. Тобто, є проблема проводу.
- Також беруть зашвидкий темп. Багато незрілих людей у вірі не встигають.

Це стосується не тільки Харизматичного Відновлення, але й інших вимірів у Церкві.
Ми маємо в Україні різні школи виховання, що позначається на церковне життя по різному.
Вже потрібно творити свою Українську Богословську Школу. Спроби є добрі, але побачимо в подальшому чи це об’єднає церковну спільноту. Як також дозрівання є справою часу (як мінімум 50 років).

Віталій_Львів
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 31 січня 2014, 11:34

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення Віталій_Львів » 10 вересня 2014, 22:20

Папа Франциск на стадіоні у Римі :) https://www.youtube.com/watch?v=xWcujx1II2w

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення о.Олег » 11 вересня 2014, 13:43

Віталій_Львів писав:Папа Франциск на стадіоні у Римі :) https://www.youtube.com/watch?v=xWcujx1II2w

щось в мене погано відкривається, лише зміг побачити, що Папа клянчучи молиться.
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення ShMariam » 14 жовтня 2014, 08:32

о.Олег писав:... маємо багато не настільки небезпечних для тіла "власних повень розумінь", про деякі збочення яких говоримо в темах про харизматів.
А можна детальніше? :(
Ні, я все розумію, що теоретично бувають "харизми" від себе (моя уява) і від диявола, але безпосередньо стикнувшись з харизматами, хочеться вірити, що то харизми від Бога... Принаймні так все виглядає, по їх плодах...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення о.Олег » 14 жовтня 2014, 15:23

ShMariam писав:
о.Олег писав:... маємо багато не настільки небезпечних для тіла "власних повень розумінь", про деякі збочення яких говоримо в темах про харизматів.
А можна детальніше? :(
Ні, я все розумію, що теоретично бувають "харизми" від себе (моя уява) і від диявола, але безпосередньо стикнувшись з харизматами, хочеться вірити, що то харизми від Бога... Принаймні так все виглядає, по їх плодах...

та тут десь подавалися лінки на видовища, від якого католицькі харизмати відхрещуються. Про такі речі говорю. Там у нас розмова має свій контекст
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення ShMariam » 14 жовтня 2014, 20:56

о.Олег писав:та тут десь подавалися лінки на видовища, від якого католицькі харизмати відхрещуються.
Аж легше стало :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Святослав87
новик
новик
Повідомлень: 13
З нами з: 29 вересня 2013, 17:08

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення Святослав87 » 04 травня 2017, 07:59

Христос Воскрес!
Я вам на форумі задавав питання на рахунок харизматичного руху в УГКЦ. Ви написали, що призначено о. Василя Білаша відповідальним. Пройшло вже майже 4 роки з того часу, і мені цікаво чи якось це питання вирішилося за цей час? Чи є якась офіційна позиція нашої церкви? І як сприймати ті пророцтва, які виголошуються в харизматичних спільнотах?
Дякую.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Харизматичний рух в Католицькій Церкві

Повідомлення о.Олег » 06 травня 2017, 05:55

Святослав87 писав:Христос Воскрес!
Я вам на форумі задавав питання на рахунок харизматичного руху в УГКЦ. Ви написали, що призначено о. Василя Білаша відповідальним. Пройшло вже майже 4 роки з того часу, і мені цікаво чи якось це питання вирішилося за цей час? Чи є якась офіційна позиція нашої церкви? І як сприймати ті пророцтва, які виголошуються в харизматичних спільнотах?
Дякую.

та... рівно таке ж, яке було - якісь отці супроводжують якісь спільноти. А які пророцтва? Перепрошую - дуже мало стикаюсь/цікавився
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Католицька Церква”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей