Життя в шлюбі без сексу

на будь-яку тему. Відповідати може кожен дописувач Форуму, за винятком тих, кому модератори заборонили це робити.

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Життя в шлюбі без сексу

Повідомлення ShMariam » 26 листопада 2017, 17:11

Іггор писав:
Питаннячко було простеньке:
кожен статевий акт між чоловіком і жінкою має бути конче завершений в жінку (в її лоно), щоб теоретично вона могла завагітніти - таке дійсно десь прописано?

По суті: Чи навчає цьому Церква, що кожен статевий акт має бути направлений лише на зачаття дитини?
Може Ви дасте відповідь? Тільки без лукавства, одним словом як навчав Ісус: ТАК, або НІ.[/quote]
А питання пана А.В. інше, зооовсім інше... (ніж Ви його перефразували)

Питання А.В. про допустимість ПСА. Оскільки ПСА є методом контрацепції, то контрацепція в Церкві точно заборонена (Буття, 38 -якраз про ПСА).
Інша річ, що є нюанси: це найменш "грішний" спосіб контрацепції, не має абортивного ефекту (за умови, якщо не використовуються методи екстренної контрацепції, бо вони абортивні). Більше того, є ситуації, коли контрацепція є дозволеною - якщо вона використовується для лікування. Але для лікування використовують лише гормональну. Правда, і тут є нюанси, бо гормональна є абортивною, тож НЕОБХІДНО категорично не допускати зачаття у випадку вживання гормон. контрацепції. Очевидно, таким категоричним способом недопускання буде повна стриманість, але використання презервативів, на крайній випадок ПСА (менш надійний метод, як не як) буде точно меншим злом, ніж просто використання самих лише ОК в якості контрацепції+ліків. А поєднання гормонів+ПМРП - не розумно, бо цикл при тому не є природнім, хіба в якості допоміжного методу, разом з іншими. Хоча, думаю, не буде тут гріха лише якщо ОК+повна стриманість, а якщо якщо ОК+контрацепція, то гріх буде, але точно менший, ніж коли лише ОК без додаткової неабортивної контрацепції

Питання Ваше звучить інакше: чи має бути кожен статевий акт направлений лише на зачаття дитини? Ні, не має, бо це по жіночій природі просто неможливо (і тоді би статеве життя в неплідні дні вважалось би гріхом). Але кожен повинен бути відкритим на зачаття. Між словами "направлений" і "відкритий" є велика різниця
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Іггор
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 252
З нами з: 01 жовтня 2013, 01:03

Re: Життя в шлюбі без сексу

Повідомлення Іггор » 27 листопада 2017, 00:23

Перечитав кілька разів, і судячи з наступних запитань автора, вважаю що перефразував я вірно. Та нехай не на перефразоване, нехай хоч на запитання А.В. буде чітка (так, або ні) відповідь.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Життя в шлюбі без сексу

Повідомлення о.Олег » 02 грудня 2017, 13:42

Іггор писав:
A.B. писав:Хочу таки деталізувати... бо може я плутано пояснюю. Я не дуже хотів переходити до анатомічних подробиць, але, певне, без цього ніяк.

Ми не можемо завагітніти, але шанси ще наче є. Але зараз, після певного етапу - НЕ МОЖНА. Секс можна, вагітніти - ні.
Дружина каже: "От, в мене "плідні дні" минуть - і тоді будемо займатися. Але! відкритий! статевий акт, і з фінішем в мене!, і без презерватива! Бо то так правильно, бо кожен секс має бути спрямований на зачаття... "

Отче, чи ж не божевілля це? Тобто нам не можна вагітніти, але ми будемо без презерватива і всередину?!?! Бо так написано десь?!?! Хоч при тому, в той період жінці завагітніти - шансів мінімум, бо ви ж розумієте, овуляція, і все таке. Але ми будемо все рівно РОБИТИ ВИГЛЯД, що ми займаємося коханням не тому, що ми любимо одне одного, а ніби то ми плануємо дитину зачати.

Чисте божевілля. Високої проби.

Я розумію, що ймовірність завагітніти для нас в той період - вкрай низька. Але можуть бути помилки. Ніхто не знає точно, коли овуляція, і тд. І я не буду так ризикувати, бо, отче, ми пройшли дуже багато страждань, і в першу чергу - її страждань. То окрему книгу можна написати!!! Я не буду іти на цей ризик через те, що, бачте, презервативи поза церковним законом!
Через те, що бачте - перерваний статевий акт - поза церковним законом! І навіть тоді, коли НЕ МОЖНА вагітніти - вони поза церковним законом. Тобто мучтеся, гризіть одне одного - тільки не отримуйте задоволення.

Значить, цей світ не для мене. Або я не для нього. Я не можу жити в маразмі.

Цей світ, світ брехні та лицемірства. Згадайте як Ісус викривав фарисеїв, найсвятіших та наймудріших серед народу Ізраїлю. Нема часу? Фільми на ютубі мають бути. Але жити треба, треба здобувати царство Боже, ну хоча б в своїй маленькій родині.
Я співчуваю Вам теж. Не стільки тому що був молодим, і можу зрозуміти добре Ваші проблеми, більше через те що ваша половинка потрапила під сильний вплив, що довіряє вона вже не Вам. Тепер їй дуже лагіне та добре слово потрібне, забудьте образи, не дорікайте нічим. Любов -лагідна, не надимається, не шукає свого, все терпить, у все (добре) вірить, всього надіється

Як добре написав о.Олег, розібратися б, чого хоче Бог від людини. Саме БОГ, а не церковний закон. Чи хоче такого Бог, щоб люди страждали? Чи хоче щоб жінки народжували аж геть до кінця репродуктивного віку? Чи саме в цьому і є суть святості? Чи може святість у лицемістві? Бо хіба ті що захищають подібні закони завши багатодітні родини мають? Чи це не ті, про котрих Ісус казав: В'яжуть тяжкі, не під силу тягарі й кладуть людям на плечі; самі ж і пальцем своїм рушити не хочуть. ...? І що ж вони для нас, Ісус: Горе вам, книжники та фарисеї, лицеміри, що людям замикаєте Царство Небесне! Самі не входите й не дозволяєте ввійти тим, які бажали б увійти. (Мт 23:1-13)

Взагалі: Я цікавився Біблією, і не розумію на чому основані подібні заборони, як то презерватива наприклад. Не вважаю їх використання гріхом.

читав це десь із місяць тому, але, бачу, продовжуєте наклеп, Ігоре, тому зауважу, що як священик і батько двох діточок послідовно живу, як Господь через Христову Церкву навчає: статеві відносини в Шлюбі можна за взаємною згодою не провадити (1Кор.7). Розумію, що Ви особисто відійшли від Бога в якісь свої "моралі", не вірите в Таїнство Шлюбу і з розумінням цього прикрого факту Вам було надано можливість тут дописувати, однак наклеп вимагає заборон. Перепрошую присутніх, що так довго не втручався. Бан
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Життя в шлюбі без сексу

Повідомлення о.Олег » 02 грудня 2017, 13:53

A.B. писав:Я чекав більшого. Я так довго наважувався написати... а в результаті не почув нічого чіткого. Хіба ж не людина є найважливішою для Церкви? Не проста людина і її проблеми? Просто мовчання. Офіційний форум.

"Нет! И в церкви все не так,
Все не так, как надо."
(В.Высоцкий, 1968)

Висоцького можу цитувати годинами напамять :) але, повторюся, перепрошую - тут не навчать Вас статево співжити з Вашою дружиною. Вірувати Богові і Його Церкві людина може лише цілісно. Інакше це буде марновірством. Незалежно чи зовнішньо правильні речі вона робить чи ні. Вам треба вчитися. Тоді зможете бути головою Церкви, як і має бути кожен чоловік у Шлюбі. Лише у цьому випадку. Інакше у Вас не вийде провадити Вашою Церквою. Це і є відповідь на Ваше запитання. Відповідь "роби так, а так не роби" - ніяким чином нічого не вирішує
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Життя в шлюбі без сексу

Повідомлення luksander » 05 грудня 2017, 21:08

По суті: Чи навчає цьому Церква, що кожен статевий акт має бути направлений лише на зачаття дитини?
Може Ви дасте відповідь? Тільки без лукавства, одним словом як навчав Ісус: ТАК, або НІ.

Моя відповідь: так.
Статевість людині Богом дана для продовження роду, а не як один із способів отримання задоволення.
Тож кожен статевий акт напрвлений має бути лише на зачаття, а відбудеться зачаття чи ні – Богові вирішувати...

якщо ж наш світ не є таким чорно-білим, то Церква має унормовувати варіанти "сірості" того чи іншого випадку.
Але: я не про те писав. Про відповідальність чоловіка в сім*ї. Ну і про прийняття покарання за безвідповідальність, а не пошуки винних на стороні.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Життя в шлюбі без сексу

Повідомлення о.Олег » 05 грудня 2017, 22:17

luksander писав:По суті: Чи навчає цьому Церква, що кожен статевий акт має бути направлений лише на зачаття дитини?
Може Ви дасте відповідь? Тільки без лукавства, одним словом як навчав Ісус: ТАК, або НІ.

Моя відповідь: так.
Статевість людині Богом дана для продовження роду, а не як один із способів отримання задоволення.
Тож кожен статевий акт напрвлений має бути лише на зачаття, а відбудеться зачаття чи ні – Богові вирішувати...

якщо ж наш світ не є таким чорно-білим, то Церква має унормовувати варіанти "сірості" того чи іншого випадку.
Але: я не про те писав. Про відповідальність чоловіка в сім*ї. Ну і про прийняття покарання за безвідповідальність, а не пошуки винних на стороні.

так
зрештою - у нас тут, думаю, вже були подібні теми.
Стосовно ж боязні старттопікера, що жінка завагітніє (бо природнє планування не спрацює), а це небезпечно для її здоров`я чи, навіть, її життя... От думаю над цим і...
Бачите, на мою думку, хвороба (залежності від «sex») про∂ресує. Дуже навіть хороші люди вважають, що, скажімо, у Шлюбі, відмовляти собі і коханій дружині у sex не є властивим природі Шлюбу, тому, боячись «побічних плодів» (чи смерті коханої дружини) не допускають навіть думки, що у випадку небезпеки, варта саме sex принести в жертву цього прекрасного стосунку любові двох осіб, а не контрацептизуватися... У світі панує «контрацептивна свідомість», яка, вибачте за тавтоло∂ію, не свідома того, що сам контрацептив дуалістично поділяє цілість людини на частину зі знаком «+» (кохання/відчуття...) і частину зі знаком «-» (наслідки/небезпеки...)
З використанням презерватива можливість зачати дитинку таки є. 100% оберігає від цієї небезпеки лише відсутність статевої близькості. Зацитую акушера-гініколога З.Городинчук:
"...Бар'єрні методи контрацепції
> Презерватив.
Теоретично, при регулярному застосуванні високоякісних презервативів ефективність методу повинна досягати 97%. Проте, зважаючи на можливість витікання сперми за межі презервативу, його сповзання та розрив, ефективність бар'єрної контрацепції реально не перевищує 80%. У дослідженні, яке проводила Манчестерська клініка планування сім'ї, виявили, що у 52% користувачів презервативів за останні З місяці був хоча б один випадок, коли презерватив сповзав або рвався (J.Kelly, CMAC Bulletin N 18, November 1992.).
Із усіх пар, які починають користуватися презервативами, 56% залишаються вірними методу впродовж 6 місяців, і лише 22% — упродовж року. Це вказує на несприйняття методу користувачами, які вважають його неестетичним або таким, що їх не задовільняє.
Застосування презервативу перериває спонтанність подружньої близькості, може призвести до втрати ерекції і, як наслідок, — фрустрації. Відсутність безпосереднього контакту статевих органів призводить до притуплення відчуттів, а недостатня кількість мастила спричинює подразнення піхви. Застосування змащуючих засобів переважно спричинює ефект, протилежний сподіваному, оскільки ці речовини пошкоджують ніжний епітелій піхви та призводять до інфекцій і тривалих запальних станів із неможливістю нормального співжиття."

Тому і кажу - вчитися потрібно авторові питання. Не лише вчитися віри Христової Церкви: маю на увазі, що віра, власне, може допомогти навчитись любити свою дружину. Цілісно

З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Життя в шлюбі без сексу

Повідомлення ShMariam » 06 грудня 2017, 21:57

о.Олег писав:Стосовно ж боязні старттопікера, що жінка завагітніє (бо природнє планування не спрацює), а це небезпечно для її здоров`я чи, навіть, її життя...

Боюсь, в багатьох випадках є небезпека для життя саме зачатої дитини (і статистично значно частіше, ніж небезпека для життя чи здоров'я матері), коли буде викидень - власне викидень або мікровикидень ( якщо дитина зачата досить скоро після викидня чи аборту, після деяких видів лікування чи операцій, або коли відновлюється цикл напр. після лікування гормонами або навіть деколи після лактаційної аменореї тощо). Не знати, яка причина в дружини п. А.В., тому я абсолютно серйозно ставлюся до їх страху перед зачаттям. В таких випадках (як я перерахувала) в мене також би не було абсолютної довіри до природного методу. В інших випадках (шкода для здоров'я матері) такого страху не було б...

Щодо всього решта, згодна.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Життя в шлюбі без сексу

Повідомлення Wolodymyr » 07 грудня 2017, 16:39

Тут питання не в тому що церква забороняє чи дозволяє. В світі християнських теократичних держав не залишилось, так що якщо це не суперечить законам держави де живете, то можете робити що хочете. Тут питання наскільки ви хочете бути в церкві, і наскільки сильна віра. Бо без віри, забороняй не забороняй, все скотиться до Бог на небі, а я в будинку, то не видно що роблю. Ваші сімейні відносини це в першу чергу відносини, ви самі не можете вирішити хочу отак і не інакше. В першу чергу треба говорити з дружиною чи чоловіком. Дивитись що їх в житті привело до тих чи інших поглядів. Може ви щось не бачите, може вони в чомусь помиляються. Зрештою навіть проста спільна молитва може багато чого змінити у ставленні до питань спільного спів життя. Життя без гріха полягає не в тому, що ви хочете щось зробити, але не робите, бо боїтесь суду, людського чи Божого, а в тому щоб зрозуміти чи при повірити, що при цьому приносите шкоду вашим відносинам з Богом і перестати прагнути гріховного. Не можете зрозуміти сутності відкритості до плідності, відкладіть це питання на потім, попрацюйте над іншими своїми гріхами. Підіть до сповіді. Навіть якщо у вас не буде "досконалого" жалю, але якщо це робити принаймі раз на 2 тижні, то багато чого стане на свої місця.

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Життя в шлюбі без сексу

Повідомлення Wolodymyr » 07 грудня 2017, 17:27

О я виявляється був не прочитав першу сторінку теми. Якщо автор ще тут. Священник не скаже вам того що ви хочете почути, бо то гріх є вам гріх радити. І я не скажу. Але священник може дати вам розгрішення, навіть якщо ви "недосконало" каєтесь, але принаймі визнаєте свої гріхи. І нагадайте дружині що вона обіцяла перед Богом коли ви брали шлюб. Там дуже конкретно кажеться що обіцяє дружина і що обіцяє чоловік. І не виконання тої обіцянки, то є теж гріх. Сімейні гріхи статевого характеру, то відповідальність чоловіка, якщо то діється з його доброї волі. Не послух чоловікові, то гріх дружини. Але разом з тим чоловік має любити дружину, відповідно пробувати зрозуміти чому вона хоче щоб ви робили отак чи отак, але в любому випадку останнє слово за чоловіком. Але ви добре сказали про те що не знаєте для кого працюєте. Може варто переосмислити певні речі. Що вона зранку може молилась не сама, а з вами? Хочете послуху від неї, то проявіть любов до неї. Не просто відвезіть кудись і почекайте поки вона помолиться, а спробуйте взяти участь в плині її думок, в формуванні її емоцій. Спробуйте помолитись разом, можете навіть лежачи в ліжку, ну в той день коли і так не дає. Але моліться не стандартними молитвами де на 10 секунді ваші мозги відключаються і ви засинаєте просто повторюючи слова. А помоліться своїми словами. Поплачтесь Богові з дружиною, а не в душі.

Оце вам писав і собі план на вечір приготував.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Життя в шлюбі без сексу

Повідомлення ShMariam » 18 грудня 2017, 19:22

Wolodymyr писав: Сімейні гріхи статевого характеру, то відповідальність чоловіка, якщо то діється з його доброї волі.
Не згодна, бо жінка - також особа зі свобідною волею, отже це також її відповідальність.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Життя в шлюбі без сексу

Повідомлення Wolodymyr » 19 грудня 2017, 15:52

Жінка в сім’ї має слухатись і поважати чоловіка. Тобто якщо вона робить якусь гріховну дію з його волі, то це не її гріх, бо робить вона це не добровільно.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Життя в шлюбі без сексу

Повідомлення о.Олег » 19 грудня 2017, 16:35

Wolodymyr писав:Жінка в сім’ї має слухатись і поважати чоловіка. Тобто якщо вона робить якусь гріховну дію з його волі, то це не її гріх, бо робить вона це не добровільно.

що Ви, пане Володю: якщо чоловік вимагає від жінки робити гріх - не має слухатись, бо в послусі жінку-християнку зобовязує найперше Бог, а вже тоді чоловік
З Миколаєм всіх
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Життя в шлюбі без сексу

Повідомлення Wolodymyr » 19 грудня 2017, 22:27

Я не кажу, що вона не буде грішити, я кажу що то буде не її гріх. І я не кажу про будь-який гріх. Я кажу про конкретний випадок описаний автором. Зрештою Бог покарав Онана, а не Тамару. Юда ж Тамару визнав більш святою ніж він. Я не кажу, що жінка має з радістю приймати цю "шпаринку" і використовувати її. Так вона повинна намагатись переконати чоловіка, молитись за його навернення, але не одноосібно приймати рішення. І я не знаю жодного священника, який би не дав їй розгрішення при такому підході.

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Життя в шлюбі без сексу

Повідомлення Wolodymyr » 19 грудня 2017, 23:37

Мені мабуть варто уточнити свою позицію, бо бачу, що може бути двояко трактована. Я в жодному разі не закликаю нікого до життя в гріху. В даній ситуації гріх відбувається не залежно від того чи робить жінка, щось чи не робить. Я говорю про методи виходу з ситуації. Коли лікують наркоманів, то дають їм легші замінники, поступово зменшуючи дозу. Саме по собі вживання цих замінників є гріхом, бо вони все ж таки є наркотиками. Але в плані лікування, вони є благом, бо ведуть до оздоровлення. Але при лікуванні наркоманії, сама тільки зміна дозування мало, що міняє. Бо потрібний комплексний підхід, який передбачає зміну повсякденного життя. Так само і з гріхом. Людина слабка і сама без Божої помочі не може гріх подолати. Тому я в першу чергу закликаю до покаяння. Навіть якщо людина ще не в змозі усвідомити всю суть гріха і час від часу підпадає під спокусу, це в першу чергу повинно вести до покаяння, а не до втечі від церкви і війни з Богом.

igormaks
дописувач
дописувач
Повідомлень: 105
З нами з: 24 листопада 2012, 22:55

Re: Життя в шлюбі без сексу

Повідомлення igormaks » 28 грудня 2017, 23:32

Слава Ісусу Христу!
Пане А. В. , прочитавши Ваші дописи , хочу Вам сказати, що в цій ситуаціі , що склалася до Вас з дружиною Господь промовляє! Направду ! Через Вашу дружину , Бог Вам каже : Буть відповідальним за кожну душу, яку приведете у цей світ! А Вашій дружині , через Вас каже: Не бійся!
Вам би порадив пороздумувати, ревно помолитися за упокій усіх душ ,які були приведені на цей світ,але не народилися! Повірте , це допоможе зняти Вам напругу
З повагою Ігор.
Помагати Ісусові двигати хрест!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Життя в шлюбі без сексу

Повідомлення ShMariam » 10 січня 2018, 20:18

Wolodymyr писав:Я не кажу, що вона не буде грішити, я кажу що то буде не її гріх. І я не кажу про будь-який гріх. Я кажу про конкретний випадок описаний автором. Зрештою Бог покарав Онана, а не Тамару. Юда ж Тамару визнав більш святою ніж він. Я не кажу, що жінка має з радістю приймати цю "шпаринку" і використовувати її. Так вона повинна намагатись переконати чоловіка, молитись за його навернення, але не одноосібно приймати рішення. І я не знаю жодного священника, який би не дав їй розгрішення при такому підході.

"Чужий" гріх зараховується всім учасникам гріха :( . Зрештою, інакше б не сповідалися жінки щоразу, якщо чоловік не хоче використовувати лише ПМРП...
Якби йшлося про ситуацію, де нема моральної проблеми, то жінка має слухати чоловіка, але це не той випадок...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Життя в шлюбі без сексу

Повідомлення Wolodymyr » 11 січня 2018, 15:36

Ще раз наведу аналогію. Дати наркоману дозу - гріх. Не дати наркоману дозу, коли він каже - якщо не дасте, то я когось вб’ю, теж гріх. Що з того, що вона вирішила, що буде отак, а чоловіка не переконала. Цим вона штовхає його на інші, не легші гріхи. Я може зараз казуїстикою займаюсь, але вбиство - гріх, проте вбиство на війні - не гріх. Але попри те, у вбистві на війні всерівно потрібно сповідатись.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Життя в шлюбі без сексу

Повідомлення ShMariam » 13 січня 2018, 09:50

Wolodymyr писав:Ще раз наведу аналогію. Дати наркоману дозу - гріх. Не дати наркоману дозу, коли він каже - якщо не дасте, то я когось вб’ю, теж гріх. Що з того, що вона вирішила, що буде отак, а чоловіка не переконала. Цим вона штовхає його на інші, не легші гріхи. Я може зараз казуїстикою займаюсь, але вбиство - гріх, проте вбиство на війні - не гріх. Але попри те, у вбистві на війні всерівно потрібно сповідатись.

Я десь-то читала, що наші капелани не сповідають з вбивств на війні :wink: . Ну то таке, в цій темі не актуально. А по суті, я розумію. що Ви маєте на увазі. І це не знімає відповідальності ні з кого з них. Вона "штовхає" на інші гріхи зовсім не обов'язково. Він же не машина, він сам робить вибір. Може піти он... якоюсь роботою зайнятись.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Запитання-відповіді”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей