Про визнання Шлюбу неправосильним

на будь-яку тему. Відповідати може кожен дописувач Форуму, за винятком тих, кому модератори заборонили це робити.

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Подружжя

Повідомлення Igor » 17 лютого 2009, 10:10

mmm82 писав:Вас же просили раніше не давати тут людям "догматичних" порад, на офіційному форумі УГКЦ... Не маю на увазу тільки це місце. Не в образу. Ви ж маєте не раз антицерковні погляди... Чи може здобули богословську освіту у Католицькій Церкві?


Піду напевно втоплюсь, чи що?

Я вже пройшов школу церковного розлучення в консисторії.
От поділився своїми враженнями з чоловіком, щоб дарма не розстроювався.
Шкода чоловіка, йому і так уже дісталось, а ще в консисторії добавлять.

П.С. І щось я Вашої думки не почув тут.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Подружжя

Повідомлення o.Mykil » 17 лютого 2009, 12:13

Igor писав: [
От поділився своїми враженнями з чоловіком, щоб дарма не розстроювався.
Шкода чоловіка, йому і так уже дісталось, а ще в консисторії добавлять.



Хто сказав, що він розлучився? Можливо, всі ці питання тільки загальні, щоб уникнути помилок на майбурнє? Ми ж не знаємо цілком. І як зазначив п. Анатолій, варто ці актуальні питання ставити найперше представникам Церкви у рубриці "Запитуємо священика". Я розумію, що думок щодо цього може бути багато, але правда одна.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Подружжя

Повідомлення o.Mykil » 17 лютого 2009, 16:31

Igor писав:
Піду напевно втоплюсь, чи що?



Бажаю вам втопитися у... морі Божої любові найперше, бо це не буде тоді самогубством! :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

enginer
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 04 листопада 2008, 17:29

Повідомлення enginer » 17 лютого 2009, 17:14

Я пам"ятаю випадок, коли підставою для церковного розлучення був підтверджений факт дошлюбної невірності однієї сторони, яка продовжувалась і по шлюбі....

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 17 лютого 2009, 17:25

enginer писав:Я пам"ятаю випадок, коли підставою для церковного розлучення був підтверджений факт дошлюбної невірності однієї сторони, яка продовжувалась і по шлюбі....


Ох та часта невірність... Як стверджує св. Писання, у випадку розпусти чоловікові можна, наприклад, жінку відпустити, бо причина вагома.
Ще є таке явище як уневажнення шлюбу через важливі причини чи оздоровлення пізніше в корені єпископом, якщо був важний, але не цілком гідний...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

SerhiyD
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 16 лютого 2009, 20:15
Звідки: Тернопіль

Повідомлення SerhiyD » 17 лютого 2009, 22:29

Що мав на увазі Ісус в Євангелії від Івана 4.16-18, коли казав до жінки самарянки, що вона мала п'ятьох чоловіків, а той, з ким зараз живе не чоловік їй? Можливо вона була розлучена з тими п'ятьма чоловіками, або чотири чоловіки її вмирали один за одним, а пятий чоловік її живий, але вона з ним розлучена і тому Ісус сказав, що той, з ким зараз живе не чоловік їй?

enginer
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 04 листопада 2008, 17:29

Повідомлення enginer » 19 лютого 2009, 10:13

SerhiyD писав:Що мав на увазі Ісус в Євангелії від Івана 4.16-18, коли казав до жінки самарянки, що вона мала п'ятьох чоловіків, а той, з ким зараз живе не чоловік їй? Можливо вона була розлучена з тими п'ятьма чоловіками, або чотири чоловіки її вмирали один за одним, а пятий чоловік її живий, але вона з ним розлучена і тому Ісус сказав, що той, з ким зараз живе не чоловік їй?


Думаю, що він мав на увазі, що вона з ним не живе у шлюбі, або по якійсь причині цей шлюб не можна вважати важним - наприклад нецерковне розлучення однієї з сторін... :P

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 30 березня 2009, 12:17

Про бюрократію, живий приклад.
Одна дівчина, яка хворіє на психічну хворобу, взяла шлюб, попередньо не попередивши нареченого про свій стан. Під час весілля у неї стався приступ. Можна уявити реакцію нареченого, його батьків, рідних. Шлюб уневажнили, а пароху прийшло повідомлення, що в разі повторного її шлюбу він має попередити нареченого про хворобу дівчини. Якщо б не було цієї бюрократії, вона б наступного разу просто пішла брати шлюб до іншої церкви.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 07 квітня 2009, 17:00

Олюнька писав:Про бюрократію, живий приклад.
Одна дівчина, яка хворіє на психічну хворобу, взяла шлюб, попередньо не попередивши нареченого про свій стан. Під час весілля у неї стався приступ. Можна уявити реакцію нареченого, його батьків, рідних. Шлюб уневажнили, а пароху прийшло повідомлення, що в разі повторного її шлюбу він має попередити нареченого про хворобу дівчини. Якщо б не було цієї бюрократії, вона б наступного разу просто пішла брати шлюб до іншої церкви.


Якщо любиш людину, якщо ти наважився на шлюб з нею, то хвороба не перепона. Безумовна не попередити було негарно, але якщо почуття справжні, то разом легше долати хворобу.

Я мав можливість спілкуватись з дитиною хворою на ДЦП. Після цього мене мучить одне питання: хто з нас здоровіший(психічно) я чи Він?

П.С. Ну не повірю я що серйозну хворобу можна приховати.
А до речі, що робити якщо дитина хвора народилась? Відмовитись чи виховувати?
Відмова від цього шлюбу - втеча, не гідна чоловіка.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 07 квітня 2009, 17:24

Якщо любиш людину, якщо ти наважився на шлюб з нею, то хвороба не перепона. Безумовна не попередити було негарно, але якщо почуття справжні, то разом легше долати хворобу.

П.С. Ну не повірю я що серйозну хворобу можна приховати.
А до речі, що робити якщо дитина хвора народилась? Відмовитись чи виховувати?
Відмова від цього шлюбу - втеча, не гідна чоловіка.


Шановний п. Igor, не все так просто як здається.
Подружжя - одне тіло і душа. ДУША:)

Уявіть собі, що через деякий час, чоловік подає аппеляцію на анулювання шлюбу.
Воно буде дано. Чому? Тому , що з самого початку є дефект матерії шлюбу і т.д. Річ не в втечі або ні. Якщо людина хвора психічно, а це приховує, тоді шлюб не дійсний. Правильніше сказати, до всього написаного вище, що шлюб буде не анульований, а буде "акі не бивший" КЦ не анулює шлюбів.

Можуть внинкнути проблеми і з священством, яке не благословить шлюб, тому, що з самого початку є, як я писав, дефект, брак.

Такаж сама фішка буде з подружжям, якщо ДО вступлення в подружжя, хтось є фізично хворим ( маю наувазі серйозні хвороби - як, напр, неможливість консумації подружжя). Тобто, якщо він, до вступлення подружжя ( або вона, хоча тут проблематично:) приховав що є імпотентом, то буде вищеописана історія.



Стосовно дитини, не треба плутати мухи з котлєтами. Це є зовсім інша тема.:)

я не сперечаюся, що в Ваших словах є логіка, але на жаль, до Церковного вчання, Ваша логіка немає ніякого відношення. Це, в цивільному Праві, називається "Правовий нігілізм"
Востаннє редагувалось 07 квітня 2009, 17:43 користувачем romanm, всього редагувалось 5 разів.

Малий
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 218
З нами з: 03 травня 2008, 08:41

Повідомлення Малий » 07 квітня 2009, 17:25

Igor писав:Я мав можливість спілкуватись з дитиною хворою на ДЦП. Після цього мене мучить одне питання: хто з нас здоровіший(психічно) я чи Він?

:lol: -- ну це, я так розумію, питання риторичне. хворобливіших від тебе людей (в даному контексті) важко знайти -- психічно (і духовно) ти на рівні 14-річного підлітка. Не пиши дурниць...

Відмова від цього шлюбу - втеча, не гідна чоловіка.

:shock: тожи мені герой!
а ти чого від жінки втік???

Наталка
дописувач
дописувач
Повідомлень: 55
З нами з: 21 грудня 2008, 17:30
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Наталка » 07 квітня 2009, 18:02

Малий писав:
Igor писав:Я мав можливість спілкуватись з дитиною хворою на ДЦП. Після цього мене мучить одне питання: хто з нас здоровіший(психічно) я чи Він?

:lol: -- ну це, я так розумію, питання риторичне. хворобливіших від тебе людей (в даному контексті) важко знайти -- психічно (і духовно) ти на рівні 14-річного підлітка. Не пиши дурниць...


Це ти тут тупий і ще псих на додачу
Коли хтось тобі каже: "Життя таке важке", - запитай: "У порівнянні з чим?"

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 07 квітня 2009, 18:18

romanm писав:Шановний п. Igor, не все так просто як здається.
Подружжя - одне тіло і душа. ДУША:)

Уявіть собі, що через деякий час, чоловік подає аппеляцію на анулювання шлюбу.
Воно буде дано. Чому? Тому , що з самого початку є дефект матерії шлюбу і т.д.


Кілька зауваг:
1. Психічну хворобу важко приховати.
2. В кожній жінці можна знайти щось, що вона тобі не сказала до шлюбу, і що тобі не подобається
3. Невже священник не знав про проблеми дівчини?

Взагалі мене в цьому дивує позиція церкви.
Ви усвідомлюєте що дії священника можуть стати причиною самогубства хоч і не повноцінної але людини? Хто за то відповість.

Невже не краще просто поговрити з людьми і дати час на роздуми. Скільки є в історії фактів коли дійсно сильні особистості брали шлюб знаючи про проблеми партнера, скільки з них гинули через це, але тим не менше свідомо йшли на це.
Друге питання, що це треба пояснити дівчині і її батькам.
Не варто на брехні намагатись побудувати щастя, краще правда, яка би не була, і хто зна, може знайдеться людина, яка полюбить, в світі багато чудес буває...

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 07 квітня 2009, 18:47

Кілька зауваг:
1. Психічну хворобу важко приховати.
2. В кожній жінці можна знайти щось, що вона тобі не сказала до шлюбу, і що тобі не подобається
3. Невже священник не знав про проблеми дівчини?


1.Не факт, я не спец, але думаю що можна, якщо це не ясно виражена шизофренія або ше шось.

2.Це зовсім немає відношення до теми, говоримо про серйозні речі.
3. Звідки???? Якщо не було сказано явно, а не під час сповіді, іт.д!
Взагалі мене в цьому дивує позиція церкви.
Ви усвідомлюєте що дії священника можуть стати причиною самогубства хоч і не повноцінної але людини? Хто за то відповість
.


А мене дивує позиція ГАЇ що не видають права водія сліпим. В тому полягає і мудріст Церкви, яка попереджує і робить заувагу своїм дітям, бо можуть вникнути труднощі, яких не перенесуть.

Тут ще є така річ, Ваші роздуми, по моєму скромному враженню, йдуть добре для жіночих романів( тіпа : він її любив, а вона була без мозгів, або наоборот) але Церковна наука, це не є збірка законів - сухарів, щоби життя людей зробити якнайтяжчим. Тут є переживання за людей як таких.


Невже не краще просто поговрити з людьми і дати час на роздуми. Скільки є в історії фактів коли дійсно сильні особистості брали шлюб знаючи про проблеми партнера, скільки з них гинули через це, але тим не менше свідомо йшли на це.


На роздуми чого????? Якшо Ви знаєте вчення Церкви( Ви запевнюєте що знаєте, на другій гілці, Ви це писали), тоді мене дивує Ваша позиція. Емоція - одне, битовуха- друге. Коли через деякий час, хлопець зрозуміє що жити з психічно хворою не його..... тоді що????


Друге питання, що це треба пояснити дівчині і її батькам.
Не варто на брехні намагатись побудувати щастя, краще правда, яка би не була, і хто зна, може знайдеться людина, яка полюбить, в світі багато чудес буває...


Звичайно всяке буває, ну але надіятися, що скакаючи з 5 поверху, полетиш вверх, бо чудо - нема резону.

Згадайте слова ап.Павла:" Шлюб хай буде чесним і ложе непорочним"

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 07 квітня 2009, 20:49

romanm писав:
Кілька зауваг:
1. Психічну хворобу важко приховати.
2. В кожній жінці можна знайти щось, що вона тобі не сказала до шлюбу, і що тобі не подобається
3. Невже священник не знав про проблеми дівчини?


1.Не факт, я не спец, але думаю що можна, якщо це не ясно виражена шизофренія або ше шось.


Це уже справді більше чуттєвий рівень, але на мою думку двоє справді закоханих відчувають один одного і проблеми один одного також. Наприклад моя дружина мені діагностику робить краще за будь-який томограф, незалежно від того що болить серце, печінка, шлунок. А як на дурку пробиває тільки вона мене може заспокоїти.

romanm писав:3. Звідки???? Якщо не було сказано явно, а не під час сповіді, і т.д!

А що він узагалі знає на парафії?
Обовязок священника знати чим живе громада, хто слабий, хто дурний, хто чим дихає. Хоча б в лице знати прихожан, уже би було добре.

romanm писав:
Взагалі мене в цьому дивує позиція церкви.
Ви усвідомлюєте що дії священника можуть стати причиною самогубства хоч і не повноцінної але людини? Хто за то відповість
.

А мене дивує позиція ГАЇ що не видають права водія сліпим. В тому полягає і мудріст Церкви, яка попереджує і робить заувагу своїм дітям, бо можуть вникнути труднощі, яких не перенесуть.

Заувага і відторгнення це різні речі.
Як би Ви віднеслись до того, якщо би Вас визнали неповноцінним?

romanm писав:Тут ще є така річ, Ваші роздуми, по моєму скромному враженню, йдуть добре для жіночих романів( тіпа : він її любив, а вона була без мозгів, або наоборот) але Церковна наука, це не є збірка законів - сухарів, щоби життя людей зробити якнайтяжчим. Тут є переживання за людей як таких.

От чого чого, а переживання за людей від нашої Церкви(організації) не помічав жодного разу, навіть у дрібницях.
Для жіночих романів кажете....
А де Ваше смирення перед Богом, де Ваша турбота про ближнього, милосердя?
А може хлопець справді любив цю дівчину, і йому просто треба було оговтатись для того щоб повернутись і зробити її щасливою.
Хіба не достатньо випадків коли хтось з подружжя є неповноцінним фізично, але ж це не значить що людина не зустріне того, хто зробить її щасливим.

romanm писав:
Невже не краще просто поговрити з людьми і дати час на роздуми. Скільки є в історії фактів коли дійсно сильні особистості брали шлюб знаючи про проблеми партнера, скільки з них гинули через це, але тим не менше свідомо йшли на це.


На роздуми чого????? Якшо Ви знаєте вчення Церкви( Ви запевнюєте що знаєте, на другій гілці, Ви це писали), тоді мене дивує Ваша позиція. Емоція - одне, битовуха- друге. Коли через деякий час, хлопець зрозуміє що жити з психічно хворою не його..... тоді що????

Та власне для того, щоб він це зрозумів, чи готовий він до цього.

romanm писав:
Друге питання, що це треба пояснити дівчині і її батькам.
Не варто на брехні намагатись побудувати щастя, краще правда, яка би не була, і хто зна, може знайдеться людина, яка полюбить, в світі багато чудес буває...


Звичайно всяке буває, ну але надіятися, що скакаючи з 5 поверху, полетиш вверх, бо чудо - нема резону.

Згадайте слова ап.Павла:" Шлюб хай буде чесним і ложе непорочним"

Згадайте і Ви слова Христа "Віра твоя тебе врятувала".

П.С. Ніхто не вправі забирати право на щастя в людини.
Виходячи з власне обговорення можу зазаначити наступне
Дівчина і батьки винні в тому, що не попередили нареченого. Прикро але на брехні щастя не збудуєш. І не варто боятись чи лякатись чогось, краще відверто сказати правду. Бог добрий.
Хлопцю і його батькам можна порадити краще вивчати наречену перед одруженням, навчитися відчувати її. Тоді і не буде виникати таких "приколів". Справжнє кохання робить дива, деякі психічні розлади якраз і лікуються щастям.

Священнику можу порадити краще знати парафію і намагатися (хоча б) розуміти людей. Не можна ставити хрест на людині, через її ваду. Христос свого часу показав гарний приклад цього. Кожен член суспільства вартий уваги і підтримки, а хворий особливо потребує уваги а не осудження. Саме священник повинен показати приклад цього і навчити інших.

і на додачу хочу запропонувати Вам людину, яка переборола своє тіло силою волі.
http://center.fio.ru/som/RESOURCES/KIRI ... oykeng.htm

П.П.С. Для запобігання звинувачення в флуді вертаю в тему розмови:
Церква (організація) повинна бути органічним продовженням церкви(громади) і бути обєднанням обраних, елітою яка буде допомагати орагнізовувати громаду і посилювати її як в духовному так і в мирському житті. Не можна казати що священник є такий як і усі, ні, він ПОВИНЕН бути кращий як усі, інкше він не священник.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 07 квітня 2009, 21:11

А що він узагалі знає на парафії?
Обовязок священника знати чим живе громада, хто слабий, хто дурний, хто чим дихає. Хоча б в лице знати прихожан, уже би було добре.


Звичайно. Було би добре.:)


Заувага і відторгнення це різні речі.
Як би Ви віднеслись до того, якщо би Вас визнали неповноцінним?


Може мене неправильно зрозуміли, але Церква якраз не відкидає, нікого! Навпаки, допомагає розібратися що , кому ліпше( як у випадку хворих , не хворих і т.д.)


От чого чого, а переживання за людей від нашої Церкви(організації) не помічав жодного разу, навіть у дрібницях.[/quot

Залежить що Ви розумієте під Церква, і турбота. Грошей не дає, і хати не будує для людей. Згоден, Але то не її специфіка. Про це я вже писав.

Для жіночих романів кажете....
А де Ваше смирення перед Богом, де Ваша турбота про ближнього, милосердя?


Турбота в чім.???? Йди дівчино \хлопче заміж за наркомана і ти його витягнеш з цього????

А може хлопець справді любив цю дівчину, і йому просто треба було оговтатись для того щоб повернутись і зробити її щасливою.
Хіба не достатньо випадків коли хтось з подружжя є неповноцінним фізично, але ж це не значить що людина не зустріне того, хто зробить її щасливим.


Мова йде про шлюб і дозвіл а не про щастя. Згоден з Вами, тут можна тему розгорнути огого.

Ми говоримо , про 2 різні речі. Віра і ложе, не 1 і теж саме. Я, по крайній мірі, не маю бажання філосовствувати, просто говорю про те, як навчає Церква, по крайній мірі я так розумію. Якщо комусь це не підходить, будь ласка, християнство не є обовязуючим. Є багато протестантських течій, дуже ліберальних.
П.С. Ніхто не вправі забирати право на щастя в людини.


Так ніхто і не забирає. Просто поереджується, от і все.

Виходячи з власне обговорення можу зазаначити наступне
Дівчина і батьки винні в тому, що не попередили нареченого. Прикро але на брехні щастя не збудуєш. І не варто боятись чи лякатись чогось, краще відверто сказати правду. Бог добрий.
Хлопцю і його батькам можна порадити краще вивчати наречену перед одруженням, навчитися відчувати її. Тоді і не буде виникати таких "приколів". Справжнє кохання робить дива, деякі психічні розлади якраз і лікуються щастям.



Згоден з першою частиною,

З другою не знаю, не буду стверджувати того, в чому я не розуміюся. Якщо Щастям( а що таке щастя в данному випадку, для кожного воно своє) лікуються хвороби, то з паперу можна зробити машину і вона автоматично стане залізною(таке моє враження), повторюся, не хочу голослівних тверджень з мого боку, бо я не спец.
Не можна ставити хрест на людині, через її ваду. Христос свого часу показав гарний приклад цього. Кожен член суспільства вартий уваги і підтримки, а хворий особливо потребує уваги а не осудження. Саме священник повинен показати приклад цього і навчити інших.



А шо хтось проти????? Навпаки. Але якщо підрозумівати що Церква не дає дозвіл тяжким інвалідам на шлюб, що це зневага... Навпаки, Церква якраз оберігає і одних і других від марних тягостей. А до хворих навпаки, проявляє більше милосердя.
[quote]


П.С. Тут бачите, можна говорити вагон на цю тему. Але переливати з пустого в порожнє теж немає резону:)

Просто тяжко писати, якщо тема скаче з одного на тисячне, то мощі, то шлюб, то хворі і т.д.

Кожен випадок має свої властивості, і розбирати треба чітко. А то можемо до бескінечності молотити воду в ступі.


Хворі : енцикліка Івана Павла Salvifici doloris (Спасительне страждання) якось так.

Шлюб: зовсім інша тема.

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Повідомлення Olya » 08 квітня 2009, 07:56

Багато людей беруть шлюб, які є не психічно хворими, чи фізично хворими, а хворими духовно. Деколи зійдуться між собою ніби й здорові люди, а життя нема. Також є випадкі, що перед весіллям добрі, хоч до рани прикладай, а після починається (гультяйство, пиятика, побиття і т.д).
А недавно дивилася передачу, як чоловік одружився з глухонімою, та й з вадами в нозі жінкою, так вони прожили вже 30 років разом. Чоловік з захопленням розповідав про свою дружину, він навчився розуміти її на півслова і дивився на неї таким захопливим і наповненим любовю поглядом, який не в кожного чоловіка до здорової жінки залишається на все життя.
Також читала в пресі про те як жінка прожила 50 років з сліпим і глухонімим чоловіком (також з її слів щасливо). є таких багато випадків.
Не треба забувати, що все житті є чорним і білим, якесь страждання несе і радість.
Та я згідна, що перед одруженням люди мають знати вади один одного і робити висновки, обдумати, чи зможуть вони змиритися з цими вадами, тільки щира любов і терпіння допоможуть їм. А потім з роками, коли вже привикнуть, то ці вади не будуть мати значення.
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

eten
новик
новик
Повідомлень: 13
З нами з: 08 квітня 2009, 12:50

Я хочу одружитись з людиною, яка була одружена і розлучилась

Повідомлення eten » 08 квітня 2009, 13:49

Я хочу одружитись з людиною, яка була одружена і розлучилась. До того ж вона була одружена в рускій - православній церкві і довідки про розлучення вони не дають. Хочеться, щоб відповів священник про це. Чи можу я одружитись? І що є одруженням двох закоханих в розумінні священника.

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Повідомлення samael » 08 квітня 2009, 14:25

Подружжя - це Свята Тайна
Християнське подружжя — це шлях до Бога вдвох (42). Перед­усім потрібно пам'ятати, що подружжя, як сопричастя осіб, має свою закоріненість у сопричасті Осіб Пресвятої Трійці. Автором подружнього зв'язку є сам Творець. «... Подружжя не було ані встановлене, ані відновлене людьми, а Богом; не людьми були витворені закони для того, щоби зміцнювати, потверджувати та вивищувати його, а Богом — Творцем природи та Ісусом Хрис­том — Відкупителем тієї ж природи, і тому ті закони не можуть підлягати будь-яким людським постановам чи будь-якій супро­тивній їм угоді навіть самих подругів» (43).

147. Поблагословив подружжя Господь Бог при створенні чоло­віка та жінки, а у Новому Завіті Бог розкрив його вартість. Воно є святим союзом: «Це велика Тайна, а я говорю про Христа і Цер­кву», — писав про це апостол Павло (Еф. 5:32).

148. Подружжя — це таїнство Христа і Церкви, отже, воно освячує людину, подібно до Святих Тайн Хрещення, Покаяння, Причастя та інших. Весілля в Кані Галілейській відкриває сенс християн­ського подружжя: сходження до Бога не поодинці, а вдвох, мовби одною душею, одним єством. Оскільки подружжя є Таїнством, віруючий і віруюча укладають подружжя у храмі.

149. Тайна подружжя — це джерело благодаті. Це джерело най­більш потрібне новоствореній сім'ї; саме з нього подружжя черпає надприродні сили, щоб вірно і стійко виконувати свої завдання. Це Тайна, що освячує досмертний зв'язок чоловіка з жінкою. Ще з апостольських часів відомо, що апостоли й перші християни вважали подружжя Тайною, святим і нерозлучним зв'язком. Святий апостол Павло писав: «Одруженим же наказую не я, але Господь: „Жінка нехай не розлучається від свого чоловіка[…] а чоловік нехай не відпускає жінки!”» (1 Кор. 7:10–11).


http://old.ugcc.org.ua/ukr/library/moral/8/
http://diocese.ko.if.ua/preaching/10.html
http://www.family-institute.org.ua/downloads/file/visnyk3/st10%20v3.pdf

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Повідомлення samael » 08 квітня 2009, 14:28

Ваше опитування не досконале...
Я не знайшов своєї відповіді!

Одружує Бог!

Якщо бути чесним, то в Христовій Церкві не існує такого поняття, як розлучення...
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

Малий
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 218
З нами з: 03 травня 2008, 08:41

Повідомлення Малий » 08 квітня 2009, 14:32

Шлюб наречені уділяють одне одному.

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 08 квітня 2009, 16:21

Сміливий вчинок уже в своїй основі.

Просто треба навчитися не звертати увагу на моралістів, і звикнути жити без причастя.

Навчися відповідати на питання чому в гріху живеш, і дітей треба навчити буде, щоб не соромились.

А решта - залежить тільки виключно від Вас.

eten
новик
новик
Повідомлень: 13
З нами з: 08 квітня 2009, 12:50

Повідомлення eten » 08 квітня 2009, 16:23

samael писав:Ваше опитування не досконале...
Я не знайшов своєї відповіді!

Опитування обрізав форум.
samael писав:Якщо бути чесним, то в Христовій Церкві не існує такого поняття, як розлучення...

Чому не існує такого поняття? В Біблії не раз пишеться про розвідний лист. Що в Христовій Церкві значить коли чоловік покидає жінку і не хоче більше її знати, а сам одружується з іншою?

eten
новик
новик
Повідомлень: 13
З нами з: 08 квітня 2009, 12:50

Повідомлення eten » 08 квітня 2009, 16:29

Igor писав:Сміливий вчинок уже в своїй основі.

Просто треба навчитися не звертати увагу на моралістів, і звикнути жити без причастя.

Навчися відповідати на питання чому в гріху живеш, і дітей треба навчити буде, щоб не соромились.

А решта - залежить тільки виключно від Вас.


Чому я буду жити без причастя?

Чому в гріху живеш? Це смішно. Абсолютно всі люди грішні. І діти будуть знати. Що тільки Бог може простити гріхи, бо вони перед ним зроблені. І тільки він може очистити від гріха.

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Повідомлення samael » 08 квітня 2009, 16:43

В канонічному праві (ККСЦ) існує поняття розлучення і уневажнення (недійсності) шлюбу. Це зовсім різні речі.

Католицька Церква визнає розлучення в таких випадках, коли існує:

1. недовершене подружжя, яке може бути розірване з виправданої причини Римським Архієреєм Папою (Кан.862 ККСЦ);

2. Павловий привілей (двоє нехрещених);

3. смерть одного з супругів;

4. сепарація згідно з Кан.864: "Якщо одне з супругів робить спільне життя небезпечним або надто важким для другої сторони чи для дітей, то дає тим самим іншій стороні законну причину відійти на підставі декрету місцевого ієрарха і також власним рішенням, якщо небезпека є наглою".

У трьох випадках: недовершене - подружжя, павловий привілей, смерть, супруги мають право укладати нове подружжя, у випадку сепарації нове подружжя укладати не можна.

Коли Шлюб може бути визнаним недійсним?

Церковний Суд розглядає три речі:

1. брак форми;

2. брак згоди;

3. перешкоди.

Основною причиною (близько 80% розглянутих справ) для уневажненя шлюбу є брак згоди (Кан.818…827).

До браку подружньої згоди відноситься:

1. Примус (Кан.825). Все більше шлюбів заключається через передшлюбну вагітність, коли не зберігається дошлюбна чистота. Коли дівчина дізнається, що завагітніла, до неї вже інше ставлення сім'ї, і на неї робиться певний тиск, тобто певний зовнішній примус, і, з одного боку, є небагато часу для прийняття рішення, а з другого боку - затягується тиск, то тоді, цілком можливо, що така дівчина чи пара могли б легше вибрати шлюб, аніж відвернути його. Іншими словами, вони могли діяти нерозсудливо, тимчасово втратити розсудливість і тому безвідповідально і незаконно укласти шлюб.

2. Недозрілість сторін до шлюбу):

2а) близько 10% розглянутих справ - це психічні захворювання сторін, що спричиняє їхню нездатність достатнього користування розумом (Кан.818, п.1);

2б) близько 70% молодих людей не підготовлені до подружнього життя ні релігійно, ні соціально, ні матеріально, шлюб беруть за традицією, за звичаєм, прогресує п'янство, наркоманія, розпуста (Кан.818, п.2,3), сторони виключають такі основні елементи подружжя як вірність, єдність, нерозривність, народження дітей (Кан 824, п.2);

2в) 10…15% складають подружжя, укладені з корисних цілей, вигоди, розрахунку, обману (Кан.821, 825, 826)

http://old.ugcc.org.ua/ukr/church_in_action/sobor/previous/3rd/eparchial/lviv/ivanciv/
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Повідомлення samael » 08 квітня 2009, 16:45

Таким чином, РОЗЛУЧЕННЯ можливе лише в 4 випадках!

Проблеми розлучення і прийняття Святих Тайн

Малий
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 218
З нами з: 03 травня 2008, 08:41

Повідомлення Малий » 08 квітня 2009, 16:56

Igor писав:Сміливий вчинок уже в своїй основі.

Просто треба навчитися не звертати увагу на моралістів, і звикнути жити без причастя.

Навчися відповідати на питання чому в гріху живеш, і дітей треба навчити буде, щоб не соромились.

А решта - залежить тільки виключно від Вас.


ну просто слів нема... слухай, умнік, припини вже роздавати на форумі свої безмозглі поради. як можна бути таким тупим??? :shock: перед тим як шось писати хоч трошки подумай! що ти всіх одним гребінцем чешеш?


подібні ситуації повинні розглядатися кожна окремо і відповіді може дати лише компетентна церковна влада. Тим більше, беручи до уваги, ким, де і коли був засвідчений шлюб!

eten
новик
новик
Повідомлень: 13
З нами з: 08 квітня 2009, 12:50

Повідомлення eten » 08 квітня 2009, 17:04

samael ви пишете про канонічне право. По цьому праву розлучення відбулось за браком згоди. Але факт в тому, що це канонічне право придумали люди. Чому вони мають судити людину за гріхи перед Богом? Хіба це не абсурд? Хіба не можна без суда?

Малий
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 218
З нами з: 03 травня 2008, 08:41

Повідомлення Малий » 08 квітня 2009, 17:09

eten писав:samael ви пишете про канонічне право. По цьому праву розлучення відбулось за браком згоди. Але факт в тому, що це канонічне право придумали люди. Чому вони мають судити людину за гріхи перед Богом? Хіба це не абсурд? Хіба не можна без суда?


можна без суда: ось так!!!
«Одруженим же наказую не я, але Господь: „Жінка нехай не розлучається від свого чоловіка[…] а чоловік нехай не відпускає жінки!”» (1 Кор. 7:10–11).


підходить?

або так!!!
А я кажу вам: Хто відпускає свою жінку, - хіба у випадку розпусти, - той робить з неї перелюбку; і хто взяв би розведену, чинить перелюб.

нормально?

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 08 квітня 2009, 17:40

Малий писав:ну просто слів нема... слухай, умнік, припини вже роздавати на форумі свої безмозглі поради. як можна бути таким тупим??? :shock: перед тим як шось писати хоч трошки подумай! що ти всіх одним гребінцем чешеш?


:ROFL:
Записав....

Ви такий розумний і толерантний, не всім же так пощастило....
А можна у Вас любязно попросити Ваше фото, щоб я міг щодня зранку бачити Вас як взірець чистолюбства, терпимості і прикладу для наслідування, може тоді мені буде легше наблизитись то тих високих стандартів, які Ви сповідуєте?

eten писав:samael ви пишете про канонічне право. По цьому праву розлучення відбулось за браком згоди. Але факт в тому, що це канонічне право придумали люди. Чому вони мають судити людину за гріхи перед Богом? Хіба це не абсурд? Хіба не можна без суда?

Ви що? Канонічне право однозначно від Бога і дано нам зверху разом з тим духовенством, яке не чинить по своїй волі, а тільки по волі Бога!

Я особисто в ці казки не вірю, але така офіційна доктрина церкви.
Якщо завтра буде канон каменувати наприклад за перехід вулиці в неположеному місці багато духовенства з радістю кинуться його виконувати.

eten писав:Чому я буду жити без причастя?

ТОму що по церковним законам ви будете жити з людиною в перелюбі, і ніхто Вам шлюбу не дасть.
Відповідно живучи в гріху Ви не маєте права приступати до святих тайн, і в першу чергу до причастя.
Ваша дружина безумовно може взяти церковне розлучення, але повірте мені, це практично не можливо.

eten писав:Чому в гріху живеш? Це смішно. Абсолютно всі люди грішні. І діти будуть знати. Що тільки Бог може простити гріхи, бо вони перед ним зроблені. І тільки він може очистити від гріха.

Ну чому в грішу, то я вже описав вище, а стосовно дітей, то були випадки в дикі 90 що людям могли відмовляти в хрещенні чи вінчанні, у випадку якщо батьки були не в шлюбі.
Памятаєте бум шлюбів своїх батьків, коли вони в 40-50 років брали шлюб?

П.С. Я не збираюсь Вас лякати, чи відговорювати - просто ви повинні дуже чітко усвідомлювати, що Ви робите і розуміти всю повноту відповідальності. Маю право так говорити, тому що знаходжусь точно в такій же ситуації, але ніколи про це не жалів, і сподіваюсь не буду жаліти, чого і Вам бажаю.
Востаннє редагувалось 08 квітня 2009, 17:44 користувачем Igor, всього редагувалось 1 раз.


Повернутись до “Запитання-відповіді”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей