А сьогодні піст?

на будь-яку тему. Відповідати може кожен дописувач Форуму, за винятком тих, кому модератори заборонили це робити.

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
halyna
новик
новик
Повідомлень: 17
З нами з: 04 жовтня 2007, 21:57
Звідки: Україна
Контактна інформація:

Як дотримуєтся посту в п"ятницю?

Повідомлення halyna » 09 листопада 2007, 23:57

Чи це для вас особливий день? Яку їжу споживаєте? Як проводите цей день? :)

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 16 листопада 2007, 18:02

Стараюся не вживати м"яса... хоча креветки (якщо є нагода) їм з почуттям дотримання посту!!! Фарисей я трохи... :oops:

Не завжди виходить: коли гості або що... звернув увагу, що дехто думає, що я хизуюсь з постом. Тому роблю винятки... совіть гризе - потім сповідаюся.

Ну стараюсь не танцювати, але музику слухаю. Радіо і все таке.

Щодо молитов - розумію, що може варто було б , але все відкладаю...
З повагою, Дмитро.

Аватар користувача
halyna
новик
новик
Повідомлень: 17
З нами з: 04 жовтня 2007, 21:57
Звідки: Україна
Контактна інформація:

Повідомлення halyna » 17 листопада 2007, 01:22

Тяжко коли навколо ніхто не розуміє важливості п"ятниці.Я так само маю докори сумління, адже ніхто навколо мене -знайомі, на роботі і навіть дома не поважають п"ятницю і я завжди почуваюся як "біла ворона" і деколи мушу поступатися своїми поглядами і так само це вже включаю до сповіді.Дома я ще можу застерегти свою родину і не готувати м"ясних страв, хоча я бачу що не всі з того задоволені.Був час що я вживала тільки воду і хліб а зараз можу ввечері їсти пісну їжу і тепер вже маю докори сумління що не можу дотриматися належного посту.
Як має бути правильно ?

geomorfolog
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 11 листопада 2007, 15:04

Повідомлення geomorfolog » 18 листопада 2007, 00:58

потрібно не встидатись посту! ваші знайомі, близькі повинні поважати ваш вибір!
Не хочете їсти мясо? то хто може вас заставити? нехай думають що хочуть головне у вас сумління залишається чистим.
а на рахунок музики і танців, то один день можна і потерпіти.

така моя думка

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 20 листопада 2007, 14:39

Що правильно, а що ні - то це Вам вирішувати (здухівником якщо є, а як нема - то з Святим Духом):wink:
Католицька Церква говорить про утримання від м"ясних страв... хліб і вода - це зовсім не обов"язково. Крім того є суттєві винятки. Якщо не помиляюся то діють вони від 14 до 60 років, фізично здоровим, не подорожуючим, годуючим, вагітним чи гостям...
Але найважливішою є ваша совість - внутрішній моральний закон.
З повагою, Дмитро.

lizard
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 25 листопада 2007, 11:43
Звідки: Lviv

Повідомлення lizard » 26 листопада 2007, 10:51

В п"ятницю не їм м"яса і не слухаю музики

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

А сьогодні піст?

Повідомлення demetris » 28 серпня 2009, 13:18

Дай Боже здоров'я!

Назріло питання, навіть тема: я інколи не знаю чи піст нині чи ні. і ще чи строгий він чи ні )))
Ну ясно з "основними постами" але із загальницями не все...

От сьогодні Успіння Пресвятої Богородиці - п'ятниця... піст чи загальниця? чи не піст зовсім? Поможіть тре на забаву йти і не знаю як там бути )))))
З повагою, Дмитро.

newroman
дописувач
дописувач
Повідомлень: 87
З нами з: 28 грудня 2008, 14:04

Повідомлення newroman » 28 серпня 2009, 21:05

Піст сьогодні. Дозволяється риба. Якщо отець благословить - молочні продукти. :)

IgorKkul
новик
новик
Повідомлень: 29
З нами з: 25 червня 2009, 12:10

Повідомлення IgorKkul » 29 серпня 2009, 07:10

Для автора теми. можливо вже не актуально.
Наскільки пригадую, якщо є велике свято, то немає посту.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 29 серпня 2009, 19:07

newroman писав:Піст сьогодні. Дозволяється риба. Якщо отець благословить - молочні продукти. :)


То де такі правила - часом не в Православній Церкві (КП)?:)

Згідно з церковним календарем УГКЦ на цей Божий рік, наскільки мені відомо, піст є в усі п*ятниці місяця, крім 28 серпня. Отже, маємо доречно загальницю. Та й триває в нас Успенський піст з 14 до 27 серпня. Богородичне свято переважає. Як не раз і Господське.

До речі, мені подавали в цю святкову днину на стіл і ковбасу, і котлети, і... :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Міша
дописувач
дописувач
Повідомлень: 74
З нами з: 23 березня 2009, 12:43
Звідки: США
Контактна інформація:

Повідомлення Міша » 30 серпня 2009, 20:29

До кінця 2009 року буде 2 дні строгого посту:
- 11 вересня – Усікновення голови Івана Хрестителя.
- 27 вересня – Воздвиження Чесного Хреста.
Якщо вже сьогодні не зустрінемо Ісуса у наших ближніх, то хто-зна чи потім Він зустріне нас як ближніх...

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 07 вересня 2009, 11:23

Воно ніби й кумедно, але часом не маю де глянути у відрядженні. В той день, та й у інші користуюсь сумлінням: м'яса не їв. Як би їв, мав би докори - а то вже гріх, коли сумління докоряє. Оджразу зазначу що аж ніяк не маю НАДчутливого сумління, повірте ;)
З повагою, Дмитро.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 07 вересня 2009, 11:32

В той день, та й у інші користуюсь сумлінням: м'яса не їв. Як би їв, мав би докори - а то вже гріх, коли сумління докоряє. Оджразу зазначу що аж ніяк не маю НАДчутливого сумління, повірте


Це добре, бо в декого нечистий маскується під постійними докорами сумління і з цим треба боротися. Коли він бачить, що не може людину спокусити нічим, то він забере в неї душевний спокій, заповнить його постійними і безпідставними докорами сумління. Особливо коли людина щиро любить Бога, людей і є щаслива. Він бо не може витерпіти, що такі нікчемні створіння як люди, здатні на любов, на щастя... Він то, до цього усього не здатний, при тому що вважає себе хто знає ким, а сам по суті є абсолютне ніщо, закаменіле до безкінечності в своїй гордості і злобі. Тому таких станів постійних докорів сумління, неспокою, злоби треба остерігатися, і просити Бога щоб допоміг побороти, бо видно чиїми плодами вони є. Так мені один отець розповідав, і бачу, що воно дійсно так є.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

shanna888
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 18 грудня 2009, 11:02

Повідомлення shanna888 » 18 грудня 2009, 11:11

Під час посту забороняється вживати м’ясні та молочні продукти, а також яйця. Однак у порівнянні з Великим постом Різдвяний не такий суворий. Щодня, окрім традиційних пісних днів середи та п’ятниці, можна вживати рослинну олію та рибу, а також пити вино. Крім того, у піст не можна вінчатися, справляти дні народження, співати, танцювати, слухати музику. Від посту звільняються вагітні жінки, ті, які годують грудних дітей, та хворі.
________________________________________
Holidays to Mauritius
clenbuterol

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 18 грудня 2009, 12:31

претендент на видалення? Дійсно багата напасть ...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

orest
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 189
З нами з: 06 березня 2006, 14:57
Звідки: Ukraine

Повідомлення orest » 18 грудня 2009, 13:04

о.Олег писав:претендент на видалення? Дійсно багата напасть ...
- не поняв :shock:

насправді ці правила
(Під час посту забороняється вживати м’ясні та молочні продукти, а також яйця. Однак у порівнянні з Великим постом Різдвяний не такий суворий. Щодня, окрім традиційних пісних днів середи та п’ятниці, можна вживати рослинну олію та рибу, а також пити вино. Крім того, у піст не можна вінчатися, справляти дні народження, співати, танцювати, слухати музику. Від посту звільняються вагітні жінки, ті, які годують грудних дітей, та хворі.
)
дійсні і для УГКЦ, але як "ідеал" -"орієнтир", а не обовязок.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 18 грудня 2009, 13:08

orest писав:
о.Олег писав:претендент на видалення? Дійсно багата напасть ...
- не поняв :shock:

насправді ці правила
(Під час посту забороняється вживати м’ясні та молочні продукти, а також яйця. Однак у порівнянні з Великим постом Різдвяний не такий суворий. Щодня, окрім традиційних пісних днів середи та п’ятниці, можна вживати рослинну олію та рибу, а також пити вино. Крім того, у піст не можна вінчатися, справляти дні народження, співати, танцювати, слухати музику. Від посту звільняються вагітні жінки, ті, які годують грудних дітей, та хворі.
)
дійсні і для УГКЦ, але як "ідеал" -"орієнтир", а не обовязок.


:D читати тут: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=1568&highlight=%E1%EE%F2%E8.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 18 грудня 2009, 13:43

Олюнька писав:
orest писав:
о.Олег писав:претендент на видалення? Дійсно багата напасть ...
- не поняв :shock:

насправді ці правила
(Під час посту забороняється вживати м’ясні та молочні продукти, а також яйця. Однак у порівнянні з Великим постом Різдвяний не такий суворий. Щодня, окрім традиційних пісних днів середи та п’ятниці, можна вживати рослинну олію та рибу, а також пити вино. Крім того, у піст не можна вінчатися, справляти дні народження, співати, танцювати, слухати музику. Від посту звільняються вагітні жінки, ті, які годують грудних дітей, та хворі.
)
дійсні і для УГКЦ, але як "ідеал" -"орієнтир", а не обовязок.


:D читати тут: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=1568&highlight=%E1%EE%F2%E8.

саме так.
до інформації жодної претензії, але яке може бути спілкування з роботом на даному етапі розвитку науки :) ...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Як дотримуєтся посту в п"ятницю?

Повідомлення andrivovk » 11 січня 2010, 22:55

Колись не їв м'яса в середу і п'ятницю,А тепер тільки в п'ятницю.Одного разу був у п'ятницю на дні народження,вибирав пісні страви.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення andrivovk » 08 березня 2010, 18:26

Щодо посту.Православні говорять, що католики спростили піст, а в них незмінний стільки часу.Вони забороняють їсти рибу, але ж у надвечір'я Різдва та Богоявлення(строгий піст) на столі має бути 12 страв навіть і в православних (серед них і риба).Колись як людина з'їла яблуко чи хліб з маслом, то вона отримувала якусь користь.А тепер.Суцільна хімія.Піст є для того, щоб допомогти людині, а не добити її.М'ясо , яке продається, сосиски - хіба там є якась користь.

P.S.Їсти теперішні ковбаси, сосиски та інше "м'ясо" є гріхом навіть поза постом, бо ними можна більше зашкодити здоров'ю (гріх проти заповіді "не вбий" :D ).Жартую.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення Just_me » 09 березня 2010, 10:53

Найбільш повно і фахово про правила дотримання посту у греко-католицькій традиції на всі випадки життя тут: http://stryi.ugcc.org.ua/news/1-latest- ... 2-952.html

Справді рекомендую. Сама дізналася багато нового і зникли всі запитання на зразок "А сьогодні піст, чи ні?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Sacajawea
новик
новик
Повідомлень: 17
З нами з: 27 червня 2009, 17:18

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення Sacajawea » 11 березня 2010, 17:10

Мене дуже цікавило питання посту для вагітних, однак більшість рекомендують постити лише на духовному рівні, а в харчовому про піст забути. Знайшла ще хорошу пораду на якомусь із православних сайтів, що варто зменшити кількість солодкого та відмовитися від шкідливої їжі. Стараюся до неї також прислухатися.

А ще до теми. Варто звернути увагу на те, що сьогодні ми постом називаємо утримання від їжі, хоча первинне значення - це голодування від сходу й до заходу сонця. Звучить по-мусульманськи, але вони то якраз від нас перейняли. Лише видозмінили. Бо якщо у нас навіть після заходу сонця залишається обмеження щодо продуктів тваринного походження, то в мусульман їсти можна усе, чого хочеться.
На Тебе оперся я був від народження, від утроби моєї матері Ти охорона моя, в Тобі моя слава постійно! (Пс.70:6)

orest
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 189
З нами з: 06 березня 2006, 14:57
Звідки: Ukraine

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення orest » 12 березня 2010, 11:48

справді стаття дає досить повний та детальний перелік посних практик... але...
все ж є певні нюанси...
ось наприклад - Хрестопоклінна неділя (3-а Великого посту) - вона носить характер богослужень подібний до Воздвиження чесного хеста (коли є досить строгий піст), а тому і мала б зберегти строгість Великого посту, яка не є зобовязуючою в інші неділі. Тому на Хрестопоклінну неділю варто було б подати окремий припис: стримуватись від вживання продуктів та страв із м’ясом та зменшити кількість вживання їжі, тобто протягом дня їсти менше, ніж зазвичай.
Востаннє редагувалось 12 березня 2010, 14:59 користувачем orest, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
ієром. Діонисій
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 220
З нами з: 16 вересня 2009, 11:50
Звідки: Львів -- Рим

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення ієром. Діонисій » 12 березня 2010, 12:13

orest писав:Тому на Хрестопоклінну неділю варто було б подати окремий припис

Але це вже належить до рішення Синоду Єпископів УГКЦ, а не до компетенції автора статті. А окремого рішення ніби не було, тож і окремих приписів також.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення Олюнька » 12 березня 2010, 12:54

orest писав:Хрестопоклінна неділя (3-а Великого посту) - вона носить характер богослужень подібний до Воздвиження чесного хеста, а тому і мала б зберегти строгість Великого посту, яка не є зобовязуючою в інші неділі.


Наскільки я знаю і в Хрестопоклінну неділю нема зобов'язання до посту. :pardon:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

orest
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 189
З нами з: 06 березня 2006, 14:57
Звідки: Ukraine

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення orest » 12 березня 2010, 14:35

так про те і мова, що нема, а мало б бути (і я пояснив чому)!
і це питання власне слід ставити перед компетенною владою (комісією та Синодом)...
а стаття, отче Діонісій, є не просто викладом приписів, а носить і аналітично-дослідницький характер, тож поряд з іншими зауваженнями (напр. щодо практики посту в перший і останній тижні Великого посту чи щодо музики) могла б містити і цю пропозицію, яка доповнює опущення щодо Хрестопоклінної неділі.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення Just_me » 12 березня 2010, 17:26

Не зовсім розумію зміст дискусії. Чи кожна людине не вільна робити для себе піст більш жорстким, якщо вважає це за потрібне? Постановили собі постити так - то вперед :good: Так робить більшість людей, думаю, це найкраще рішення
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ієром. Діонисій
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 220
З нами з: 16 вересня 2009, 11:50
Звідки: Львів -- Рим

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення ієром. Діонисій » 12 березня 2010, 20:52

orest писав:так про те і мова, що нема, а мало б бути (і я пояснив чому)!

Пам'ятаєте такий уривок з Діянь Апостолів (15,28-29): "Подобалось бо Святому Духові й нам ніякого більше не складати на вас тягаря, крім цього необхідного... Ви добре зробите, коли будете берегтися цього. Будьте здорові"?
Якби не це, мільйони людей, можливо, і не стали би християнами, із-за численних перешкод, які накладав юдаїзм...
Залишімо церковній ієрархії вирішувати, що добре а що погано для загалу вірних. А якщо маємо якусь здорову думку -- треба її подавати у встановленому порядку як пропозицію на Синод Єпископів, про що Глава УГКЦ уже не раз звертався. Тож поки що є як є.

orest
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 189
З нами з: 06 березня 2006, 14:57
Звідки: Ukraine

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення orest » 12 березня 2010, 20:59

хм..
то може не варто взагалі тут про щось дискутувати? просто викласти зсилку на рішення синодів-соборів і все...
як на мене, то цей форум є власне для дискусій, полеміки, обміну думок...

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення Just_me » 12 березня 2010, 21:21

orest писав:хм..
то може не варто взагалі тут про щось дискутувати? просто викласти зсилку на рішення синодів-соборів і все...
як на мене, то цей форум є власне для дискусій, полеміки, обміну думок...


Перепрошую, але я зовсім не хотіла Вас образити. Звичайно ж, форум для дискусії. Я, направду, сама не повірила, що піст настільки простий для католиків, доки тої статті не прочитала. :o
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.


Повернутись до “Запитання-відповіді”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей