А сьогодні піст?

на будь-яку тему. Відповідати може кожен дописувач Форуму, за винятком тих, кому модератори заборонили це робити.

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

андрій1982
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 06 вересня 2009, 12:19

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення андрій1982 » 13 березня 2010, 10:46

Чита в одній книжці, здається "Піст" Ансельма Грюна, що давні монахи постили до 15 години по нашому теперішньому часу, тобто грубо кажучи до обіду.

Аватар користувача
галичанка
новик
новик
Повідомлень: 24
З нами з: 30 липня 2010, 14:06

Re: Як дотримуєтся посту в п"ятницю?

Повідомлення галичанка » 25 серпня 2010, 00:53

Окрім утримання від надмірностей у їжі,практикую відмовляти хресну дорогу,інші молитви.Стараюся обмежити себе у звичних приємностях.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re:

Повідомлення ShMariam » 25 серпня 2010, 20:43

demetris писав: Крім того є суттєві винятки. Якщо не помиляюся то діють вони від 14 до 60 років, фізично здоровим, не подорожуючим, годуючим, вагітним чи гостям...

Гостям? :shock: Думаю, в таких випадках треба відмовлятися
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Re:

Повідомлення о.Олег » 26 серпня 2010, 06:17

ShMariam писав:Гостям? :shock: Думаю, в таких випадках треба відмовлятися

мабуть так, якщо це можливо зробити лагідно. Правда переважно такої можливості немає (а є можливість образити господарів), тому потрібно бути дуже обережним. Навіть, якщо обставини посадили когось за, ...гм.., непосний стіл в Піст, можна постити внутрішньо і їсти трошки, не шукаючи улюблених :) страв брати (пробувати) лише те, що стоїть безпосередньо біля мене...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Як дотримуєтся посту в п"ятницю?

Повідомлення andrivovk » 26 серпня 2010, 20:10

Цікавий випадок на цю тему з життя св.Антонія Падевського (Вільгельм Хунерман "Святий Антоній Падевський") :

В Мессине случилось так, что один маловер пожелал посмеяться над святым и пригласил его к себе на обед. Была пятница, и Антоний был слегка озадачен, когда ему подали индюка.
- Перед тобой трудный выбор, человек Божий, - издевался маловер. - Сегодня пятница, и нельзя есть мяса, но Иисус Христос повелел апостолам есть то, что подадут им на стол. Что же ты сделаешь, чтобы не нарушить законов Церкви и не противоречить повелению твоего Учителя?
- Я буду есть то, что ты мне подал, - спокойно ответил Антоний и начал есть.
«Теперь ты у меня в руках, притворщик», - с язвительной усмешкой подумал маловер, когда Антоний встал из-за стола.
Вечером Антоний должен был со ступеней кафедрального собора обратиться к народу со словом Божьим. Бесчисленные толпы заполнили обширную площадь перед собором. Но, как только проповедник поднялся по ступеням возвышения, маловер с торжествующим лицом подошёл к епископу, бывшему там в окружении духовенства, и громко, чтобы все присутствующие могли его услышать, воскликнул:
- Достойный отец и вы, правоверные христиане Мессины! Смотрите! Вот то, что осталось от обеда, который сегодня, в пятницу, ел этот святой человек, - и он развернул перед епископом салфетку, в которую собрал кости индюка, поданного Антонию за обедом.
- Что это? - спросил епископ, нахмурив брови.
- Кости индюка! - закричал маловер. - Сегодня в моём доме Антоний ел жаркое из индюка.
- С каких это пор у индюков рыбьи кости? - спросил с недоумением епископ, рассерженный неудачной шуткой.
- Рыбьи кости? - язвительно повторил тот, но внезапно слова застряли у него в горле, потому что он увидел, что действительно в салфетке не было ничего, кроме рыбьих костей.
- Это колдовство! Колдовство! - бормотал он в замешательстве, поспешно пробираясь сквозь толпу. При этом он получил по заслугам от собравшихся на площади людей.
Антоний же спокойно улыбнулся и сказал:
- Господь Бог ещё раз испортил радость сатане.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Як дотримуєтся посту в п"ятницю?

Повідомлення Just_me » 26 серпня 2010, 20:25

Вважаю, що абсолютно прийнятно сказати людині, що сьогодні тобі не можна м"яса. Це якщо тебе тільки збираються ним пригостити чи починають готувати їжу. Якщо ж ми в гостях на гостині, то обов"язково знайдуться якісь салатики чи просто гарнір без м"яса. А якщо вже ніяк, то не вважаю гріхом з"їсти м"ясо в гостях, бо це обставина, що не залишає вибору. Я вже колись давала посилання на правила дотримання посту в Греко-католицькій церкві в темі "А сьогодні піст?", ось і уривок зі статті:

Постити зобов’язані вірні греко-католицької Церкви віком від 14 років і до дня 60-річчя. В посні дні зобов’язує також утримання від участі в гучних забавах, танцях та подібних заходах. Звільняються від будь-якого посту особи: хворі; тим, кому потрібне повноцінне харчування; особи після операції; матері в часі вагітності, родів та аж до закінчення годування грудьми; подорожуючі; ті, що важко працюють; харчуються в громадських їдальнях чи в гостях і не мають змогу вибору їжі; учні та студенти в період підготовки та здачі екзаменів чи сесії (коли організм потребує повноцінного харчування).

Немає обов’язку постити (загальниця), якщо у посний день випаде свято, що вшановує Господа чи Богородицю (але не святого). В окремих випадках звільняти від обов’язку постити може місцевий ієрарх (єпархіальний єпископ, протосинкел, синкел), парох, або сповідник, на підставі поданої прохачем причини.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Як дотримуєтся посту в п"ятницю?

Повідомлення ShMariam » 27 серпня 2010, 18:03

А ще краще в п'ятницю в гості не ходити! :) (Якщо це можливо). Бо навіть практикуючі християни можуть подати м'ясо... :oops:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Як дотримуєтся посту в п"ятницю?

Повідомлення о.Олег » 27 серпня 2010, 18:15

ShMariam писав:А ще краще в п'ятницю в гості не ходити! :) (Якщо це можливо). Бо навіть практикуючі християни можуть подати м'ясо... :oops:

так. Але, якщо постити відповідно до жорскості нашої древньої вимогливої Традиції, тоді - сім п'ятниць на тиждні :) : в Піст взагалі на жодні гості не слід підписуватись
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Як дотримуєтся посту в п"ятницю?

Повідомлення andrivovk » 27 серпня 2010, 18:16

ShMariam писав:А ще краще в п'ятницю в гості не ходити! :) (Якщо це можливо). Бо навіть практикуючі християни можуть подати м'ясо... :oops:

Чув, що на деяких фірмах (особливо, коли працюють водіями), всі свята, дні народження переносять на п'ятницю (останній робочий день тижня), щоб не спивалися в середині тижня.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Як дотримуєтся посту в п"ятницю?

Повідомлення andrivovk » 27 серпня 2010, 18:20

о.Олег писав:
ShMariam писав:А ще краще в п'ятницю в гості не ходити! :) (Якщо це можливо). Бо навіть практикуючі християни можуть подати м'ясо... :oops:

так. Але, якщо постити відповідно до жорскості нашої древньої вимогливої Традиції, тоді - сім п'ятниць на тиждні :) : в Піст взагалі на жодні гості не слід підписуватись

Так як деякі православні : м'ясо не їсти (зрозуміло), масла не їсти, сира не їсти, риби не їсти, від солодощів та всяких смаколиків - утримуватися.Що ж їсти.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Як дотримуєтся посту в п"ятницю?

Повідомлення ShMariam » 27 серпня 2010, 18:45

andrivovk писав:Так як деякі православні : м'ясо не їсти (зрозуміло), масла не їсти, сира не їсти, риби не їсти, від солодощів та всяких смаколиків - утримуватися.Що ж їсти.

Я собі таке питання задаю в ті 6 днів року, коли є строгий піст. :) Але нічого, Свят-вечір якось святкуємо, і дуже смачно. Якщо пошукати - навіть абсолютно пісна випічка буває.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Як дотримуєтся посту в п"ятницю?

Повідомлення andrivovk » 27 серпня 2010, 19:20

andrivovk писав:Так як деякі православні : м'ясо не їсти (зрозуміло), масла не їсти, сира не їсти, риби не їсти, від солодощів та всяких смаколиків - утримуватися.Що ж їсти.

На рахунок риби.Православним не можна їсти риби у піст.Але ж у строгий піст (надвечір'я Різдва та Богоявлення), вони ж, думаю, їдять рибу?Як вони суміщають ці протилежності? :pardon:

І ще.Піст заключається не в зовнішніх обмеженнях, а у внутрішніх.Запитайте будь-котрого непрактикуючого християнина в чому заключається піст, скажуть, в більшості : "не їсти м'яса".Але ж це не правильно.Користь від зовнішнього посту буде тільки у поєднанні з внутрішнім, імхо.Як казав св.Іван Золотоустий "яка користь, коли утримуємося від м'яса, а з'їдаємо братів".
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Як дотримуєтся посту в п"ятницю?

Повідомлення ShMariam » 27 серпня 2010, 19:40

andrivovk писав:
andrivovk писав:Так як деякі православні : м'ясо не їсти (зрозуміло), масла не їсти, сира не їсти, риби не їсти, від солодощів та всяких смаколиків - утримуватися.Що ж їсти.

На рахунок риби.Православним не можна їсти риби у піст.Але ж у строгий піст (надвечір'я Різдва та Богоявлення), вони ж, думаю, їдять рибу?Як вони суміщають ці протилежності? :pardon:

У певні дні їм можна їсти рибу, зокрема на свята: Благовіщення, надвечір'я Різдва та Богоявлення тощо. Тобто риба в них - не те саме, що м'ясо. А ще в певні дні посту заборонено їсти гарячі страви і жир. В мене є книжка "Постные и праздничные блюда православной кухни". От там є календар що і коли можна їсти. Дуууже складно! :)
П. С. А взагалі я їх за це поважаю.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Як дотримуєтся посту в п"ятницю?

Повідомлення ShMariam » 27 серпня 2010, 19:52

andrivovk писав:Користь від зовнішнього посту буде тільки у поєднанні з внутрішнім, імхо.

Православні запевняють, що піст внутрішній взагалі неможливий без посту зовнішнього. Не думаю, що вони праві, але можливо й так :pardon:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Як дотримуєтся посту в п"ятницю?

Повідомлення о.Олег » 27 серпня 2010, 20:05

andrivovk писав:...Що ж їсти.

вариний буряк і моркву. Хліб. Картоплю. Якщо не до витримання - можна з олією. Ще капусту квашену. Часник/цибулю. Свідчу - дуже гарно так постити.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Як дотримуєтся посту в п"ятницю?

Повідомлення прочанка » 27 серпня 2010, 21:40

піст без духовного посту -просто дієта. Тому важливо не тільки те, що до рота, а те, що з рота... :Rose:
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Як дотримуєтся посту в п"ятницю?

Повідомлення о.Олег » 27 серпня 2010, 21:49

прочанка писав:піст без духовного посту -просто дієта. Тому важливо не тільки те, що до рота, а те, що з рота... :Rose:

так. І, якщо бачиш, що через те пощення злий і не можеш стримувати рота - краще забий той рот м'ясом :)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Як дотримуєтся посту в п"ятницю?

Повідомлення ShMariam » 27 серпня 2010, 21:51

о.Олег писав:
прочанка писав:піст без духовного посту -просто дієта. Тому важливо не тільки те, що до рота, а те, що з рота... :Rose:

так. І, якщо бачиш, що через те пощення злий і не можеш стримувати рота - краще забий той рот м'ясом :)

:D Так, м'ясо містить антидепресанти, але риба також! :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Як дотримуєтся посту в п"ятницю?

Повідомлення о.Олег » 27 серпня 2010, 21:55

ShMariam писав: :D Так, м'ясо містить антидепресанти, але риба також! :)

так рибу ще ловити треба, а м'ясо - ось воно навколо нас :D
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Як дотримуєтся посту в п"ятницю?

Повідомлення прочанка » 27 серпня 2010, 21:55

:D чому відразу м"ясо? Це в залежності, що для кого важливіше. От для мене - м"ясо не є першою необхідністю, можу без нього спокійнісінько обходитись, а от відмовити в чомусь, що тоді дужеее хочеться. Це -перемога над собою. Моя співробітниця відмовляється від солодкого :) , бо це для неї завжди спокуса і таким чином вона постить.
Не бійтеся!

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Як дотримуєтся посту в п"ятницю?

Повідомлення andrivovk » 28 серпня 2010, 14:15

прочанка писав: :D чому відразу м"ясо? Це в залежності, що для кого важливіше. От для мене - м"ясо не є першою необхідністю, можу без нього спокійнісінько обходитись, а от відмовити в чомусь, що тоді дужеее хочеться. Це -перемога над собою. Моя співробітниця відмовляється від солодкого :) , бо це для неї завжди спокуса і таким чином вона постить.

Так.Мені здається, що піст (щодо їжі) - це не стільки заміна одних продуктів іншими, як зменшення їжі.Яка різниця чим об'їдатися - рибою чи м'ясом.Мені може набриднути м'ясо і в непостні дні, і я можу взяти щось інше їсти, але це ж не піст.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Як дотримуєтся посту в п"ятницю?

Повідомлення о.Олег » 28 серпня 2010, 15:35

andrivovk писав:
прочанка писав: :D чому відразу м"ясо? Це в залежності, що для кого важливіше. От для мене - м"ясо не є першою необхідністю, можу без нього спокійнісінько обходитись, а от відмовити в чомусь, що тоді дужеее хочеться. Це -перемога над собою. Моя співробітниця відмовляється від солодкого :) , бо це для неї завжди спокуса і таким чином вона постить.

Так.Мені здається, що піст (щодо їжі) - це не стільки заміна одних продуктів іншими, як зменшення їжі.Яка різниця чим об'їдатися - рибою чи м'ясом.Мені може набриднути м'ясо і в непостні дні, і я можу взяти щось інше їсти, але це ж не піст.


точно - для мене м'яса могло б і не існувати. Відмовляюся від кави :)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Як дотримуєтся посту в п"ятницю?

Повідомлення andrivovk » 30 серпня 2010, 16:01

о.Олег писав:точно - для мене м'яса могло б і не існувати. Відмовляюся від кави :)

А для мене кави могло б не існувати, бо рідко її п'ю.Відмовляюся від м'яса. :)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Як дотримуєтся посту в п"ятницю?

Повідомлення о.Олег » 30 серпня 2010, 17:07

andrivovk писав:
о.Олег писав:точно - для мене м'яса могло б і не існувати. Відмовляюся від кави :)

А для мене кави могло б не існувати, бо рідко її п'ю.Відмовляюся від м'яса. :)

все - нині зробив постанову відмовитися від кави взагалі :) На Піст треба шукати ще щось... Може ...гм... від Інтернету? :(
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Як дотримуєтся посту в п"ятницю?

Повідомлення andrivovk » 30 серпня 2010, 17:14

о.Олег писав:На Піст треба шукати ще щось...

Так тільки що закінчився Піст.Ви про який?


о.Олег писав: Може ...гм... від Інтернету? :(

Нєт,толька нє ета ..., а хто ж нам буде пояснювати.Тут не так вже й багато священиків на Форумі.А хто буде бани ставити? :cry:
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Як дотримуєтся посту в п"ятницю?

Повідомлення о.Олег » 30 серпня 2010, 17:26

andrivovk писав:
о.Олег писав:На Піст треба шукати ще щось...

Так тільки що закінчився Піст.Ви про який?


о.Олег писав: Може ...гм... від Інтернету? :(

Нєт,толька нє ета ..., а хто ж нам буде пояснювати.Тут не так вже й багато священиків на Форумі.А хто буде бани ставити? :cry:

ну... я взагалі не від банів і мені такий обов'язок тяжить... Але не говорив, що відмовився на Піст - взагалі відмовився (як вже відмовився і 7 років живу без алкоголю) від кави і тепер на Піст (який буде і буде і буде - якщо будуживий) потрібно буде шукати нову "фішку" - м'ясо мене не приваблює взагалі (і невживання - невживаю, але це для мене легко) і... що ж приваблює? :)
Але, думаю, є дещо. І поза Інтернетом :)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Як дотримуєтся посту в п"ятницю?

Повідомлення kristik » 30 серпня 2010, 17:52

прочанка писав::D чому відразу м"ясо? Це в залежності, що для кого важливіше. От для мене - м"ясо не є першою необхідністю, можу без нього спокійнісінько обходитись, а от відмовити в чомусь, що тоді дужеее хочеться. Це -перемога над собою. Моя співробітниця відмовляється від солодкого :) , бо це для неї завжди спокуса і таким чином вона постить.


І моя така думка. Коли відмовляєшся від того, що найбільше до вподоби, тоді робиш своєрідний подвиг. Я також спокійно можу обійтись без м'яса, а от кава, морозиво... ото справжні спокуси :roll:
Чогось так виходить (принаймі в мене ), що в період коли не можна більше спокус,ніж коли дозволено :oops:
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Як дотримуєтся посту в п"ятницю?

Повідомлення прочанка » 31 серпня 2010, 09:29

мій син на великий піст намагається взагалі до компа не підхолити. А я -мушу, хоч теж утримувалась від того, що дуже хотілося. Нет - то така холєра,гірше мняса :D
Не бійтеся!

Аватар користувача
donatanvova
дописувач
дописувач
Повідомлень: 140
З нами з: 10 грудня 2009, 21:55
Звідки: Львів

Re: Як дотримуєтся посту в п"ятницю?

Повідомлення donatanvova » 08 грудня 2010, 14:13

Мясо,нет, це звісно ( подвиг) та як ми відносимося до того щоби більше контролювати
свого язика та думки.
Це я думаю не менш головне чим їжа яку ми вживаємо. :Rose:
Володимир

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Як дотримуєтся посту в п"ятницю?

Повідомлення kristik » 09 грудня 2010, 01:09

donatanvova писав:Мясо,нет, це звісно ( подвиг) та як ми відносимося до того щоби більше контролювати
свого язика та думки.
Це я думаю не менш головне чим їжа яку ми вживаємо. :Rose:


І то правда :good: . Моя бабуся любить повторювати: " Не гріх до рота, гріх з рота!" %)
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн


Повернутись до “Запитання-відповіді”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей