А сьогодні піст?

на будь-яку тему. Відповідати може кожен дописувач Форуму, за винятком тих, кому модератори заборонили це робити.

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

ВікторЕреміта
початківець
початківець
Повідомлень: 32
З нами з: 05 липня 2011, 21:29

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення ВікторЕреміта » 27 квітня 2014, 19:33

Христос Воскрес!

Великий піст закінчився, тобто тепер актуальний звичайний середньо-п'ятничний піст. Чи збережено піст задля миру в Україні(у випадку Львова - вівторок)?
З повагою
Юрій

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення ShMariam » 27 квітня 2014, 19:39

ВікторЕреміта писав:Христос Воскрес!

Великий піст закінчився, тобто тепер актуальний звичайний середньо-п'ятничний піст. Чи збережено піст задля миру в Україні(у випадку Львова - вівторок)?
З повагою
Юрій

Нмсд (я не впевнена :pardon: ) - так. Бо ситуація ще дуже напружена.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

ВікторЕреміта
початківець
початківець
Повідомлень: 32
З нами з: 05 липня 2011, 21:29

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення ВікторЕреміта » 27 квітня 2014, 19:47

Я теж так думаю, але як можна, хотів би отримати ще відповідь від священника.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення ShMariam » 27 квітня 2014, 19:52

ВікторЕреміта писав:Я теж так думаю, але як можна, хотів би отримати ще відповідь від священника.

і я :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення о.Олег » 28 квітня 2014, 13:30

ВікторЕреміта писав:Христос Воскрес!

Великий піст закінчився, тобто тепер актуальний звичайний середньо-п'ятничний піст. Чи збережено піст задля миру в Україні(у випадку Львова - вівторок)?
З повагою
Юрій

так, звичайно. Це спосіб молитви і молитва і надалі потрібна. І, як і кожна молитва, такий спосіб молитви зобов`язує Вас на стільки, наскільки Ви сам добровільно підносите свій піст в Дар/Молитву Богові
З повагою, о.Олег Жаровський
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення ShMariam » 14 травня 2014, 13:09

Якщо корпоратив буде на саме Вознесіння (Господські свята - заборонений час), то це значить, що треба як мінімум відмовитися від танців? Але гучна музика в будь-якому разі буде... Чи то не так строго, бо свято, а не піст?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення о.Олег » 15 травня 2014, 06:08

ShMariam писав:Якщо корпоратив буде на саме Вознесіння (Господські свята - заборонений час), то це значить, що треба як мінімум відмовитися від танців? Але гучна музика в будь-якому разі буде... Чи то не так строго, бо свято, а не піст?

не думаю, що танці тут чимось вирізняються. Сенс заборони у даному випадку в тому, що не варта переносити увагу з Події (Вознесіння) на подію (приватного свята). Чи Ви говорите про корпоратив, присвячений саме Вознесінню? Тоді... давайте продумаймо можливий план/схему такого корпоративу. З танцями, співами? :)
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення ShMariam » 15 травня 2014, 10:39

о.Олег писав:не думаю, що танці тут чимось вирізняються. Сенс заборони у даному випадку в тому, що не варта переносити увагу з Події (Вознесіння) на подію (приватного свята). Чи Ви говорите про корпоратив, присвячений саме Вознесінню?
Ні, це приватне свято. :( Два свята одночасно: зранку - до церкви, потім - корпоратив. :pardon:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення о.Олег » 15 травня 2014, 19:15

ShMariam писав:
о.Олег писав:не думаю, що танці тут чимось вирізняються. Сенс заборони у даному випадку в тому, що не варта переносити увагу з Події (Вознесіння) на подію (приватного свята). Чи Ви говорите про корпоратив, присвячений саме Вознесінню?
Ні, це приватне свято. :( Два свята одночасно: зранку - до церкви, потім - корпоратив. :pardon:

ну то гарно було б: всі учасники до Церкви, а тоді - корпоратив :)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення ShMariam » 15 травня 2014, 19:55

о.Олег писав:ну то гарно було б: всі учасники до Церкви, а тоді - корпоратив :)

Ви так ідеалізуєте :) .

:(
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення о.Олег » 15 травня 2014, 20:04

ShMariam писав:
о.Олег писав:ну то гарно було б: всі учасники до Церкви, а тоді - корпоратив :)

Ви так ідеалізуєте :) .

:(

нє
научаю :)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення ShMariam » 18 серпня 2014, 17:46

А завтра у Львівській архиєпархії та у Стрийській єпархії - піст?
Взагалі за "мінімально необхідними" правилами посту, у господські і богородичні свята піст відміняється, але я чула думку, що в такі дні посту бажано таки постити, але значно полегшено.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення о.Олег » 19 серпня 2014, 12:38

ShMariam писав:А завтра у Львівській архиєпархії та у Стрийській єпархії - піст?
Взагалі за "мінімально необхідними" правилами посту, у господські і богородичні свята піст відміняється, але я чула думку, що в такі дні посту бажано таки постити, але значно полегшено.

піст у вівторок є добровільним - Божий Празник не забороняє постити
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення ShMariam » 19 серпня 2014, 14:10

піст у вівторок є добровільним - Божий Празник не забороняє постити
ОООО

Cаме в нинішній вівторок є добровільним, чи в кожен? Бо я від Вас чула, що кожен встановлений піст є зобов'язуючим.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення о.Олег » 19 серпня 2014, 15:34

ShMariam писав:
піст у вівторок є добровільним - Божий Празник не забороняє постити
ОООО

Cаме в нинішній вівторок є добровільним, чи в кожен? Бо я від Вас чула, що кожен встановлений піст є зобов'язуючим.

так, однак маємо брати до уваги контекст розмови, як рівно ж і контекст оголошеного посту. Піст в якості зобов`язання ("установленні пости постити")-загальноцерковний, є нмсд щось іншого, аніж заохочення до пощення в якомусь наміренні - особистий (навіть, якщо ініційований Церквою, але особистий). Відповідно і правило "непостити" в дні Церковних Празників для особистого намірення постити застосувати (в обов`язковому зобов`язуючому контексті) нмсд не дуже можна, тому і відповів (див вище)... Однак кожне свідоме рішення у данному випадку буде особистим і (для особистого посту) вірним. Приблизно: не пощу, акцентуючи свою увагу на Преображенні/пощу, просячи в Христа, що преобразився...
зрештою... ситуація воєнна і нетипова, тому відкритий до дискусії і, прошу розуміти, просто розмірковую і висловлюю свою думку
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення ShMariam » 19 серпня 2014, 19:54

Виникло от таке питання: правила посту в традиційних церквах відрізняються. Чи буде мати гріх католик, якщо запропонує православному в піст щось таке, що останньому заборонене, а католику дозволене? А якщо для конкретного православного це не важливо (хоч і мав би постити)?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення о.Олег » 19 серпня 2014, 22:35

ShMariam писав:Виникло от таке питання: правила посту в традиційних церквах відрізняються. Чи буде мати гріх католик, якщо запропонує православному в піст щось таке, що останньому заборонене, а католику дозволене? А якщо для конкретного православного це не важливо (хоч і мав би постити)?

наприклад? :cry:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення ShMariam » 19 серпня 2014, 23:01

о.Олег писав:
ShMariam писав:Виникло от таке питання: правила посту в традиційних церквах відрізняються. Чи буде мати гріх католик, якщо запропонує православному в піст щось таке, що останньому заборонене, а католику дозволене? А якщо для конкретного православного це не важливо (хоч і мав би постити)?

наприклад? :cry:
З повагою, о.Олег

Напр. за мінімальними правилами посту католик може їсти в п'ятницю, в піст (або в піст і в п'ятницю одночасно :) )молочне (хоч краще було б, щоб не їв - але я про зобов'язуючу вимогу), а православний - ні (буде мати гріх). То чи буде католик мати гріх, якщо пригостить його молочним, якщо 1) той конкретний православний зазвичай не постить строго за всіма правилами 2) взагалі не постить. Не розглядаю ситуації, коли православний ретельно виконує всі правила посту - тоді точно гріх спокушати.

Йдеться про те, що через різницю вимог посту в окремих Церквах я бачу різницю гріхів (чи їх відсутність) через споживання тієї самої їжі. :pardon:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення о.Олег » 20 серпня 2014, 11:22

ShMariam писав:
о.Олег писав:
ShMariam писав:Виникло от таке питання: правила посту в традиційних церквах відрізняються. Чи буде мати гріх католик, якщо запропонує православному в піст щось таке, що останньому заборонене, а католику дозволене? А якщо для конкретного православного це не важливо (хоч і мав би постити)?

наприклад? :cry:
З повагою, о.Олег

Напр. за мінімальними правилами посту католик може їсти в п'ятницю, в піст (або в піст і в п'ятницю одночасно :) )молочне (хоч краще було б, щоб не їв - але я про зобов'язуючу вимогу), а православний - ні (буде мати гріх). То чи буде католик мати гріх, якщо пригостить його молочним, якщо 1) той конкретний православний зазвичай не постить строго за всіма правилами 2) взагалі не постить. Не розглядаю ситуації, коли православний ретельно виконує всі правила посту - тоді точно гріх спокушати.

Йдеться про те, що через різницю вимог посту в окремих Церквах я бачу різницю гріхів (чи їх відсутність) через споживання тієї самої їжі. :pardon:

:) буде католик (чи будь-хто інший) точно мати гріх, якщо насильно (фізичним чи моральним тиском, або - спокушуючи, користаючи з чиїхось слабкостей/пристрастей; коли робимо якесь прийняття саме для людей, про яких знаємо - так-то постять тощо і навмисне ставлю те, від чого відмовляються тощо) заставлятиме щось-там їсти. Зрештою - як і неїсти. А при нормальному поводженні "кожен Господеві їсть і Господеві не їсть" (десь в Рим.14??). Та й в якості взірця для поводження у гостях і в нас і у них читав подібну історію про посника, що у Великому Пості жив лише Причастям, а у Великий Четвер до нього у печерку попросився переночувати заблуклий подорожній - пустельник пустив; витягнув із свого клуночка подорожній м`ясний харч - пустельник пригостився: щоб не вивищитись, не погордити щирим, посланим Господом, ближнім... В пасторальному порадництві загально також подібно говоримо: якщо "ти" завітав в гості до людей, що непостять/гостину - поводься скромно, їж трошки з тих блюд, що поблизу місця де сидиш, не вишуковуй якихось-там смаколиків...

З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення ShMariam » 20 серпня 2014, 11:31

о.Олег писав::) буде католик (чи будь-хто інший) точно мати гріх, якщо насильно (фізичним чи моральним тиском, або - спокушуючи, користаючи з чиїхось слабкостей/пристрастей, коли робимо якесь прийняття саме для людей, про яких знаємо - так-то постять тощо) заставлятиме щось-там їсти.
Ні, я маю на увазі, якщо та людина (яку спокушаю - про ніяке заставляння мова не йде) так-то не постить, але повинна була б.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення о.Олег » 20 серпня 2014, 11:41

ShMariam писав:
о.Олег писав::) буде католик (чи будь-хто інший) точно мати гріх, якщо насильно (фізичним чи моральним тиском, або - спокушуючи, користаючи з чиїхось слабкостей/пристрастей, коли робимо якесь прийняття саме для людей, про яких знаємо - так-то постять тощо) заставлятиме щось-там їсти.
Ні, я маю на увазі, якщо та людина (яку спокушаю - про ніяке заставляння мова не йде) так-то не постить, але повинна була б.

якщо не йдеться про заставляння: спокуситься або неспокуситься. Їжа сама в собі не є чимось злим/аморальним - ївши чи пропонуючи їсти за своїм звичаєм "ти" не робиш нічого злого. В сьогоднішній же мішанині народів, доживемо до того, що гостювати до Вас зможуть завітати браття дуже різних (не лише, згрубша, актуальних для нашого регіону двох-трьох) традицій - то вже можна буде голову поламати :) Думаю - свого цуратись не треба і нормально людина має бути готова до того, що увійшовши гостювати буде "дихати" місцевими звичаями, а не своїми :pardon:
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення ShMariam » 20 серпня 2014, 12:28

Ну, я не стільки про запрошування гостей (хоч і про це теж), скільки про традиції в окремих організаціях (на роботі і не тільки), коли на День народження прийнято виставляти від вина-тортика-цукерок до цілого бенкету з м'ясним (залежить, як прийнято в конкретній організації). А Дні народження, зрозуміло, бувають і в пости, і в п'ятниці. В колективі можуть бути різні люди - дехто може думати, що має гріх (навіть через тортик :( ) - спокуситься через "мене"... І що більше хтось ревно постить, тим більше буде вважати то гріхом (якщо в його Церкві так встановлено). Відповідно, якщо не вважає то гріхом (бо йому "до лампочки" піст), то й не буде його мати? :shock: (щось тут не так...)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення о.Олег » 20 серпня 2014, 13:53

ShMariam писав:Ну, я не стільки про запрошування гостей (хоч і про це теж), скільки про традиції в окремих організаціях (на роботі і не тільки), коли на День народження прийнято виставляти від вина-тортика-цукерок до цілого бенкету з м'ясним (залежить, як прийнято в конкретній організації). А Дні народження, зрозуміло, бувають і в пости, і в п'ятниці. В колективі можуть бути різні люди - дехто може думати, що має гріх (навіть через тортик :( ) - спокуситься через "мене"... І що більше хтось ревно постить, тим більше буде вважати то гріхом (якщо в його Церкві так встановлено). Відповідно, якщо не вважає то гріхом (бо йому "до лампочки" піст), то й не буде його мати? :shock: (щось тут не так...)

думаю,тут відштовхуватись треба від ініціатора: у мене піст і я не виставляю. З іншими вгадати всеважче.
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення ShMariam » 20 серпня 2014, 15:13

о.Олег писав:думаю,тут відштовхуватись треба від ініціатора: у мене піст і я не виставляю. З іншими вгадати всеважче.
ОООО

А якщо ініціатор - не стільки я, скільки колектив (з його традиціями) загалом?.. (розумію, що можна окремі свята переносити, але... вітають сьогодні - виставляю через місяць? :shock: ) Тоді, виставляючи в піст, маю гріх?

Бо, нмд, абсолютно недопустимо виставляти м'ясне в п'ятницю і виставляти взагалі в дні встановленого строго посту (Воздвиження Чесного Хреста, перший понеділок Великого посту та ін.), а щодо інших пісних днів - засумнівалася...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення о.Олег » 20 серпня 2014, 15:17

ShMariam писав:
о.Олег писав:думаю,тут відштовхуватись треба від ініціатора: у мене піст і я не виставляю. З іншими вгадати всеважче.
ОООО

А якщо ініціатор - не стільки я, скільки колектив (з його традиціями) загалом?.. (розумію, що можна окремі свята переносити, але... вітають сьогодні - виставляю через місяць? :shock: ) Тоді, виставляючи в піст, маю гріх?

Бо, нмд, абсолютно недопустимо виставляти м'ясне в п'ятницю і виставляти взагалі в дні встановленого строго посту (Воздвиження Чесного Хреста, перший понеділок Великого посту та ін.), а щодо інших пісних днів - засумнівалася...

так Вас заставляють чи ні? :D Наприклад: в моєму колективі (це невигадана історія) існує гарний звичай виставляти пригощання, а у мене деньчик завжди в Піст - не виставляю. А виставляє хтось - привітаю, поводжусь скромно, алкоголю не вживаю, м`яс не виїдаю :)
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення andrivovk » 20 серпня 2014, 18:18

ShMariam писав:Виникло от таке питання: правила посту в традиційних церквах відрізняються. Чи буде мати гріх католик, якщо запропонує православному в піст щось таке, що останньому заборонене, а католику дозволене? А якщо для конкретного православного це не важливо (хоч і мав би постити)?


Мені здається, що частково відповідь міститься в 1-му посланні ап.Павла до Коринтян.
7 Та не всі мають це знання.... 8 Адже страва не зближує нас до Бога: коли не їмо, не втрачаємо нічого, ані коли їмо, не набуваємо нічого. 9 Але глядіть, щоб оця ваша свобода не стала причиною падіння для слабких...11 Таким то чином твоє знання погубить немічного брата, за якого Христос помер. 12 Грішивши так проти братів і ранивши їх слабовите сумління, ви грішите проти Христа. 13 Тому, якщо страва призводить брата мого до гріха, повік не буду їсти м'яса, щоб не спокушувати мого брата.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення ShMariam » 20 серпня 2014, 18:47

о.Олег писав:так Вас заставляють чи ні? :D
По суті, так. :( Традиція така - практично в будь-якій організації. У Вас, отче, трошки інше положення.

andrivovk писав:
Мені здається, що частково відповідь міститься в 1-му посланні ап.Павла до Коринтян.
Ну от власне. Тільки... ситуація далеко не така, як в перші роки християнства: неофіт придивлявся, як живуть інші, особливо апостоли, і цей приклад його формував. А зараз ми живемо в епоху лайт-християнства :( : всі вже вибрали собі правило посту і всі розуміють, що варто було б постити строгіше і, може, десь мають гріх, але особливо тим не переймаються :pardon: . Але, оскільки піст - ще й церковна заповідь навіть з чітко прописаними вимогами, то, виходить, що кожен православний (не залежно від його ревності, розуміння, бажання?!) буде мати гріх, якщо буде напр. їсти молочне в п'ятницю, а католик - ні?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення о.Олег » 20 серпня 2014, 20:43

ShMariam писав:
о.Олег писав:так Вас заставляють чи ні? :D
По суті, так. :( ...

не піддавайтеся. Моє положення, Мар`янко, нічим не інше - і священики можуть спонукати до чогось такого свого співбрата. Ніхто і не казав, що буде легко. Якби було легко - "яка вам заслуга"? (Лк.6) :Rose:
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

ВікторЕреміта
початківець
початківець
Повідомлень: 32
З нами з: 05 липня 2011, 21:29

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення ВікторЕреміта » 18 жовтня 2014, 10:35

Слава Ісусу Христу!

Таке питання. Завтра, 19 жовтня у Львові хресна дорога і всеукраїнська молитва за Україну. Але десь бачив, що це й день посту. Чи то хтось сам придумав, чи то УГКЦ офіційно визнає?. Якщо так, то чи йдеться про споживання їжі, чи про збільшення молитви і менше розваг (зокрема прийти на вже згадану хресну дорогу вулицями Львова)? Бо в мене ситуація в родині така, матір і так не особливо задоволена тим, що замість класичних двох, я з вівторковим постом за Україну, не їм уже нічого скоромного тричі на тиждень. Я то сам завтра себе пересилив би (хоч, чесно, не бачу потреби в непісну неділю, особливо якщо буде духовний піст), але чергове невдоволення матері викликати теж не хочеться. Прошу відповіді священника.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення о.Олег » 19 жовтня 2014, 16:35

ВікторЕреміта писав:Слава Ісусу Христу!

Таке питання. Завтра, 19 жовтня у Львові хресна дорога і всеукраїнська молитва за Україну. Але десь бачив, що це й день посту. Чи то хтось сам придумав, чи то УГКЦ офіційно визнає?. Якщо так, то чи йдеться про споживання їжі, чи про збільшення молитви і менше розваг (зокрема прийти на вже згадану хресну дорогу вулицями Львова)? Бо в мене ситуація в родині така, матір і так не особливо задоволена тим, що замість класичних двох, я з вівторковим постом за Україну, не їм уже нічого скоромного тричі на тиждень. Я то сам завтра себе пересилив би (хоч, чесно, не бачу потреби в непісну неділю, особливо якщо буде духовний піст), але чергове невдоволення матері викликати теж не хочеться. Прошу відповіді священника.

перепрошую - аж щойно побачив :(
можна їсти все їстивне :Rose:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Запитання-відповіді”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей